Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

+24
lorak
standa
drobeček
Hurvinek
Styvi
A6zvolen
rals
Bulhar
Admin
Arago
Tonda Vlas
KEROS
Mezek
witness
lachtan
sazeč
Matěj Telam
pepakrocan
kovboj
jája
zbysek
Jesen
fatima
markus
28 posters

Strana 11 z 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  witness 29/6/2011, 23:26

yxoxs napsal:
to witness
ALE JE ÚPLNĚ NĚCO JINÉHO, KDYŽ SE ŘEKNE, ŽE
člověk byl stvořen tak, že bylo v jeho možnostech a schopnostech a vlastnostech zůstat Bohu věrný s plným vědomím toho, co to obnáší, a jeho rozhodnutí jíst ze stromu poznání bylo ZNEUŽITÉ SVOBODNÉ VŮLE, KE KTERÉMU NUTNĚ VŮBEC NEMUSELO DOJÍT.
Nemuselo dojít, to máš pravdu,
Udělal jsi mi radost, yxoxsi, připouštíš li, že k tomu nemuselo dojít, Tvé souznění se Zbyškovými názory tak dostává vážnou trhlinu.
ale Bůh není žádné ořezávátko a počítal i s variantou, že k tomu může dojít a dříve nebo později dojde.
To je mírně řečeno hodně silně diskutabilní a také bychom si museli objasnit,
co je míněno výrazem ,, počítat s variantou´´.
Protože kdyby tato varianta nebyla vůbec ve hře, tak tady nediskutujeme a je vůbec otázka jestli bychom vůbec existovali?

Předem ve hře být vůbec nemusela (jistě ne proto, že by ji Bůh úplně vylučoval, ale proto, že Bůh si je vědom své absolutní schopnosti řešit věci pohotově a věděl, že ať se stane cokoliv, vždy je schopen to okamžitě vyhodnotit a řešit)
Je mi líto witnessi, ale budeš muset přehodnotit tvůj pohled na svobodu volby! :-)
Zatím přehodnocuješ Ty, a dost úspěšně, přeji Ti, aby Ti to vydrželo, nakonec
se spolu shodneme i na té svobodné vůli, uvidíš.
Svobodná vůle a la Zbyšek Ti doufám také přestane za nějakou dobu duchovně vonět, aspoň v to tedy ke Tvému prospěchu doufám.
V zásadě svobodná vůle je dar, ze kterého se lze těšit a plně ho využívat, aniž se rozhodnu špatně.
K tomu samozřejmě musí platit, že jsem v situci, kdy mám všechny možnosti věci správně vyhodnotit i s důsledky a pak špatné rozhodnutí nesvědčí o plnějším využití daru svobodné vůle, ale o jeho zneužití a vypovídá to nikoliv o nastavení rozsahu svobodné vůle, ale o vadě charakteru.
Pokud přijmu demagogii, že člověk byl stvořen jako ,,naivní a hloupé nemluvně´´, které potřebuje špatné rozhodnutí, aby si schopnost používat svobodnou vůli ještě lépe vyprofiloval, pak mi z tohoto výchozího bodu mohou vznikat už jen samé demagogie.
Ovšem první člověk byl vybaven k tomu, aby se mohl správně rozhodnout
a bylo v jeho možnostech uvědomit si plně krásu daru svobodné vůle.
Jistěže nebyl robot a neposlouchal automaticky a mohl se i rozhodnout špatně, což také udělal, ale v jeho případě to bylo zneužití daru svobodné vůle a vypovídalo to o stavu jeho srdce vůči Bohu a poznání o Něm.
Za což byl také potrestán přesně podle Božího jasného upozornění a jeho hřích nebyl žádnou nezbytnou vstupní branou, aby postoupil do vyššího levelu.
Zkus touto optikou v souladu se zprávou o stvoření a prvním hříchu, jak je
zapsána v Bibli, číst Zbyškovy rozsáhlé úvahy a přeji Ti, abys brzy poznal,
že jsou to jen Zbyškovy subjektivní výplody jeho konstrukcí, které jsou vycucané z prstu a s Biblí, Stvořitelem a rozumností nemají nic společného.
P.S.
Zbyškova reakce (Yesterday at 23:56) na witnesse-amen!
Nevšiml jsem si, že Zbyšek pronášel modlitbu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Anonymní 30/6/2011, 08:50

Přátelé.

Ale, ale Witnessi, od kdy musí být amen vždy jen při nebo po modlitbě, ty neznáš význam slova amen??? :-))


Naposledy upravil yxoxs dne 30/6/2011, 13:49, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 30/6/2011, 13:39

Zbyšku,

asi by sis měl v hlavě udělat pořádek, co je a co není manipulace. Otvírání, hledání pravdy nebo reality, poukazování ... není manipulace. Je vidět, že máš základní neznalosti ...

Add vidění

to je strašně jednoduchý princip poukazovat na ty tvé, neodpovídat na principy dešifrování, jen tvrdit, že jsou takové nebo makové.

Právě, že v té dešifraci právě, že na té jistotě adresáta musí stát víra. Neexistuje nic co bychom mohli uchopit a říct toto je z Boha a toto je ze mě, i když jste se tak náhodou potkali.... a i tak, že to přikloníme bohu jsme na tenké hraně toho, že to může být opět jen hlas podvědomí, vidění jako halucinační stav mozku, něco jako sen ... ale to my nevíme, takže kde je ta hranice, tak ta je až za naším nevěděním, nepoznáním - protože jsou to transgheistové vjemy. Něco si o nich přečti, možná spadneš nohama na zem ze tvého jasného jak slunce myšlenkového jasna.

Existují lidé co by ti řekli, že přání, prosba, modlitba je jakýsi stejný tebou vyslaný energetický impuls, který může to co sis přál jakoby zavolat, zjednodušit, přivolat náhodu situací, že se ti to splní.

Právě proto jsem skeptický, že splněným modlitbám automaticky nalepíte nálepku BŮH.



Nějak zapomínáš, že je to tu diskuze, nikoli Zbyškův zájmový kroužek ... jestli ti teda něco říká pojem svoboda projevu ... . Za pravdu se každý zlobí ... nikdo není dokonalý, jen jsme na škále opitelnosti rohlíkem, nebo pohádkovým neověřitelným dogmatem ,každý někde jinde. Nevim co je na tom špatný, když říkám, že Bůh Bible nemůže být ve své podstatě ten úžasný stvořitelský Bůh. Je to můj postřeh a napsal jsem proč si to myslím.

S nohama na zemi, s úsměvem na tváři, s jistotou toho, že si nepletu dojmy s průjmy tě zdravím a nic ve zlým ... pochop, když se někdo jako ty baví o věcech, kterým obtížně rozumí i ti co by tomu rozumět měli, vypráví zaručené hotové zprávy, děje a popisuje takto i stavy a bere je automaticky za pravdu bez toho, aby si uvědomil, že jeho vědění je hodně malé a je fitrované nějakými Biblemi, lidmi a událostmi KTERÉ MOHOU BÝT ZA TÝDEN nebo za ROK JINÉ ... je fatálně destruktivní a zavádějící. Nemůžeme stát na tom, co říkají lidé, co říká Bible ,že země je rovná ... tak i nemůžeme stát na tvých výkladech stavu.

Proto to není božské = to co je Božské to je to co vidíš z okna ... krásné úžasné a dlohodobě stálé ...

Very Happy

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 30/6/2011, 16:17

A6zvolen napsal:asi by sis měl v hlavě udělat pořádek, co je a co není manipulace.
Manipulace (z latinských výrazů ruka a uchopit) je v sociální psychologii a sociologii termín označující snahu o působení na myšlení druhé osoby či více osob.

To tu děláš permanentně. Nesutále se nás tu snažíš přesvědčovat o tom, co si máme myslet. Je vidět, že máš základní neznalosti.

Právě, že v té dešifraci právě, že na té jistotě adresáta musí stát víra. Neexistuje nic co bychom mohli uchopit a říct toto je z Boha a toto je ze mě, i když jste se tak náhodou potkali.... a i tak, že to přikloníme bohu jsme na tenké hraně toho, že to může být opět jen hlas podvědomí, vidění jako halucinační stav mozku, něco jako sen
Tvé oblíbené - kecy v kleci. Jesltiže se modlím o to, aby mě vyhledal konkrétní člověk a záhy ho potkám na místě, kde bych ho nikdy nečekal, jestliže se modlím o vyřešení jisté prekérní situace a najednou, v časově optimálním okamžiku, mi přijde z jakési právní kaneceláře dopis iniciovaný konkurencí, který mi najednou ukáže správné řešení atp. - to nejsou stavy mého mozku, to jsou jevy, které přicházejí zvenčí a jsou přímými odpověďmi na modlitby. Podobně, jestliže se mi zdá něco zcela neuvěřitelného (tedy v době toho snu), a to se pak za dva roky začne naplňovat, je to důvod k přehodnocení pohledu na svět.

Takže zůstaň nohama na zemi a zkus pochopit, že píšu o dost odlišných jevech než ty.

Právě proto jsem skeptický, že splněným modlitbám automaticky nalepíte nálepku BŮH.
Já netvrdím, že za splněním mých modliteb či za prorockým viděním nutně musí být Bůh. Vidím ale, že je tam časování na optimální efekt a je tam logika v posloupnosti událostí. Z toho mi plyne, že to, co odchytává ty signály a vrací události, je nějakým způsobem inteligentní. Tedy někde tam je Bůh.

jestli ti teda něco říká pojem svoboda projevu ...
To plně respektuju. Ty zas plně respektuj, že já svobodně odmítám tvé manipulace a budu se s tebou vybavovat jen když sám budu chtít a reagovat jen na to, na co já budu chtít. Tak vypadá svoboda projevu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  witness 1/7/2011, 20:00

yxoxs napsal:Přátelé.

Ale, ale Witnessi, od kdy musí být amen vždy jen při nebo po modlitbě, ty neznáš význam slova amen??? :-))
Samozřejmě nemusí, ale může .... myslel jsem, že mou poznámku vezmeš z nadhledu, ale asi jsem to napsal více vážně, než jsem to myslel, moje chyba.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Přidávám SVŮJ názor na znalecké řádky Zbyška

Příspěvek  A6zvolen 6/7/2011, 12:27

Zbyšku

to je zase tvá úlitba - alibi, že s někým manipuluji ... já tu nabízím tezi že Bůh není Hlupák, neschopný Blbec, kterého tak rádi z něho děláte. To že napíšu věc, kterou zde osvětlím a vysvětlím je něco jiného než skrytá nebo strachová manipulace. Ty máš svou vizi a kdo ji nesdílí si schopen mu říct o veselém smutku, studeném ohni, prostě cokoli, jen abys nemusel se zamyslet nad podstatou sdělení. Chápej tvoje řádky mají stejnou nulovou vypovídací hodnotu, protože my nic nevíme a to o čem se bavíme jak je to skutečně - neví nikdo z lidí. Prostě debata o hov..ě ale tato debata může skončit zlomenými životy, při získání důvěry v ně a přepnutí života dp tvých myšlenek. Nic víc.

Prostě ses jednou s někým potkal, to bylo prostě pravděpodobné a děláš z toho důkaz víry. Já jsem ti své důkazy víry taky popsal, no jasně tobě se to nehodilo do Boha - výdejního automatu v zaslíbení. Pochop dal jsem si velkýho majzla aby nemohla být jakákoli zcestná výmluva, na kterou by se dal neúspěch svalit ... a jen jsem čekal ... jestli to vyjde nebo nevyjde.

Taky tvoje svědectví můžu kvalifikovat jako nezdar, protože ten člověk se kterým ses toužil setkat, ti mohl obratem zavolat ... že? Ale to je jen ta falešná mozaika... kterou si tak rádi skládáme ABY NÁM FUNGOVALA. To je ta lež kterou se tak rádi obelháváme a jsou i tací co obelhávají i ostatní a nestydatě se u toho tváří že dělají DOBROU VĚC

fuj Sad

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 6/7/2011, 19:43

A6zvolen napsal:to je zase tvá úlitba - alibi, že s někým manipuluji ...
...
fuj Sad
Není to má úlitba, ale prostě jsi ve mně vyvolal dojem, že se tu snažíš, abychom přijali tvůj koncept. A to manipulace prostě je.

Já vnímám Boha nějakým způsobem, a ten tu obhajuju. Nemusíš mou koncepci přijmout, stejně jako já nemusím tu tvou. A o tom to nakonec je...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  pepakrocan 7/7/2011, 09:06

zbysek napsal:Není to má úlitba, ale prostě jsi ve mně vyvolal dojem, že se tu snažíš, abychom přijali tvůj koncept. A to manipulace prostě je.
Omlouvám se, že se vkládám do diskuze o manipulaci, ale podle Zbyškem uvedené definice:
zbysek napsal:Manipulace (z latinských výrazů ruka a uchopit) je v sociální psychologii a sociologii termín označující snahu o působení na myšlení druhé osoby či více osob.
zde manipulují zřejmě všichni a dělal to i JK nebo apoštolové. Podle takové definice totiž každý kdo chce předložit svůj názor a přimět svého "oponenta", aby se nad ním alespoň zamyslel, tím projevuje snahu o působení na myšlení druhé osoby.

To co se tomu vymyká je pokud někdo předkládá své demagogické názory a všechny, kdo si dovolí s nimi nesouhlasit následně označí za hlupáky. Podle Zbyška je například každý kdo nepřijímá jeho představu o krutém převýchovném plánu, nutnosti zničení planety země kvůli měřitelné dočasnosti všeho hmotného či nutné chybovosti, nedokonalosti a dětskosti prvních lidí, ignorant a hlupák, který raději věří báchorkám než tomu co je vědecky prokázané a měřitelné.

Zkus prosím Zbyšku skutečně na sobě uplatnit to co jsi sám napsal:
zbysek napsal:Já vnímám Boha nějakým způsobem, a ten tu obhajuju. Nemusíš mou koncepci přijmout, stejně jako já nemusím tu tvou.
Nebo, že by v tvém případě došlo k nějaké zásadní změně v uvažování o sobě samém a o druhých? Zřejmě nějaké náhlá měřitelná změna ve tvém DNA?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 10/7/2011, 14:20

Zbyšku

já mám jen dojem, že Bůh není neumětel nebo packal... pokud vytvořil něco tak úžasného jako je příroda, která nás obklopuje co mohu vše vidět letmým pohledem z okna, připadá mi Biblické žvatlání o Bohočlověku, jak jsem měl možnost dojít po Vašich rozpravách a dohadech co umí a co neumí, co mohl a nemohl, co mohl a neudělal ... jako urážka někoho tak dokonalého jako je transcendentální bytost Boha stvořitele ... ... nic víc.

Bible nám dává mnoho vadných obrazů a byla to církev Biblického boha, která vraždila jen pro to, že někdo poukázal na její nepravosti. Bible nabízí špatný obraz stvoření světa, planety země jako nejdůležitějšíhop bodu ve vesmíru, Země jako placaté desky, Potopy a jejich nesmyslů s celoplanetárním rozsahem a zachování všeho živého na jedné lodi, nabízí obraz Boha jako lháře u pohádky o Jablku, nabízí koncept nahodilé nálady Boha a tím obrazy Boha milujícího a nenávistného, ve kterém lze se jen těžko vyznat. Bible nabízí mnoho rozporů a překopírovaných nesmyslů z jiných knih dávna ... je to kniha zotročení. Pochybuji v ní ... nic víc. Pokud máš víru i přes jasné a nezpochybnitelné důkazy, nikdo ti ji nebere, jen neustále opakuji co je realita a co je pohádka. Ano můžu věřit Rumbuirakovi z pohádky Arabela a bude mi to stejně platné jako věřit pohádkám a lžizaslíbením bible.

děkuji za pochopení a pochopení co je a není manipulace - třeba v odrazu ahaefektových vjemů. Nejsou brambory a rýže to samé, ale je to potravina.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  rals 10/7/2011, 16:33

Souhlasím s tebou Zvolene, o božském autorství bible také velmi pochybuji, ač jsem byl 11 let věřícím a jejím velkým zastáncem. Ono je sice pěkné, že byla psána v průběhu nekolik tisíc let, její historická hodnota je jistě obrovská, nicméně tvrzení že je inspirována bohem je založená pouze na víře věřících a několika záchytných bodech. Spousta událostí není možné jinak historicky doložit takže se jedná pouze o slepou víru. Navíc mě osobně přijde jednání boha bible ve Starém Zákoně v mnoha případech dosti kruté.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  pepakrocan 10/7/2011, 23:29

A6zvolen napsal:Zbyšku
já mám jen dojem, že Bůh není neumětel nebo packal... pokud vytvořil něco tak úžasného jako je příroda, která nás obklopuje co mohu vše vidět letmým pohledem z okna, připadá mi Biblické žvatlání o Bohočlověku, jak jsem měl možnost dojít po Vašich rozpravách a dohadech co umí a co neumí, co mohl a nemohl, co mohl a neudělal ... jako urážka někoho tak dokonalého jako je transcendentální bytost Boha stvořitele ... ... nic víc.
Vidíš Zbyšku, kam dovádí pozorovatele a především čtenáře tvých a obdobných názorů běžně uvažujícího člověka? Zamysli se nad tím...

A6zvolen napsal:Bible nám dává mnoho vadných obrazů... nabízí špatný obraz stvoření světa...
Nevím jak rozsáhlé poznání Písma máš, zda jsi například četl celou Bibli a měl možnost porovnat s historií, archeologickými nálezy a vědeckými závěry v oblastech, o kterých se zmiňuješ. Co se týče "špatného obrazu stvoření světa", možná máš na mysli stvořitelské dny, které některé církve předkládají jako 24 hodinové úseky. To Bible ale neuvádí, mohly to být statisíce let nebo i více. Nevíme.

A6zvolen napsal:...planety země jako nejdůležitějšího bodu ve vesmíru...
Těžko říct - rozhodně Bible je určená lidem, kteří na této planetě žijí a myslím, že i bez Bible je mnoho jejích obyvatel přesvědčeno, že je naše planeta naprosto jedinečná a ojedinělá. Navíc neexistuje jediný důkaz o tom, že by kdekoli ve vesmíru podobná planeta s životem srovnatelným jako na té naší, existovala.

A6zvolen napsal:...Země jako placaté desky...
Toto tvé tvrzení mě spíše přivádí k závěru, že Bibli příliš mnoho neznáš, protože takové tvrzení není na Bibli založené. Bible naopak, dávno před tím než byla tato skutečnost vědecky potvrzena, zcela jasně uvádí, že Země je kulatá a že je jakoby zavěšena na ničem (viz např. Iz. 40:22, Job 26:7)

A6zvolen napsal:...Potopy a jejich nesmyslů s celoplanetárním rozsahem
Nikdy jsi nic nečetl nebo neviděl nějaký dokument například o tom jak když archeologové prozkoumávají hlubší části zemského pláště nacházejí pravidelné vrstvy se shodným složením a jako závěr uvádějí, že to přesně odpovídá následkům, velké potopy, té o které se píše v Bibli? To je jen malý střípek, pro celosvětovou potopu je důkazů víc, stačí trochu zapátrat. Ovšem pochopitelně je to namáhavější než to ihned zavrhnout jako pitomost.

A6zvolen napsal:[Bible] nabízí obraz Boha jako lháře u pohádky o Jablku, nabízí koncept nahodilé nálady Boha a tím obrazy Boha milujícího a nenávistného, ve kterém lze se jen těžko vyznat.
Naopak do sebe vše zapadá a čím více člověk Bibli nezaujatě a důkladně zkoumá, tím více je obvykle unášen tím jak vše dává smysl a není možné, aby taková kniha byla jen lidské dílo.

A6zvolen napsal:Bible nabízí mnoho rozporů a překopírovaných nesmyslů z jiných knih dávna ... je to kniha zotročení. Pochybuji v ní ... nic víc. Pokud máš víru i přes jasné a nezpochybnitelné důkazy, nikdo ti ji nebere, jen neustále opakuji co je realita a co je pohádka. Ano můžu věřit Rumbuirakovi z pohádky Arabela a bude mi to stejně platné jako věřit pohádkám a lžizaslíbením bible.
Víš ono je strašně snadné se ohánět velikášskými slovy jako "mnoho rozporů a překopírovaných nesmyslů" a o mnoha "nezpochybnitelných důkazech", ale najít je, prozkoumat, předložit a případně vyslechnout protiargumenty, to už stojí více úsilí. Ale myslím, že stejně tak jako ty - podle svých slov - nechceš nikomu brát takovou víru i přes tvé "důkazy", bude od ostatních stejně ohleduplné, nechat ti tvé názory a nepřesvědčovat tě o opaku, pokud tedy sám neprojevíš zájem vyslechnout si jiný pohled.

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 11/7/2011, 15:56

A6zvolen napsal:Bible nabízí špatný obraz stvoření světa, planety země jako nejdůležitějšíhop bodu ve vesmíru, Země jako placaté desky, Potopy a jejich nesmyslů s celoplanetárním rozsahem a zachování všeho živého na jedné lodi, nabízí obraz Boha jako lháře u pohádky o Jablku, nabízí koncept nahodilé nálady Boha a tím obrazy Boha milujícího a nenávistného, ve kterém lze se jen těžko vyznat.
Pokud budeš brát všechno doslova, pak se ti to tak skutečně může jevit. Proto odmítám doslovný výklad mnoha míst Bible, protože bych nutně došel ke stejnému závěru. Pokud se však podíváš na totéž z jiného úhlu, najednou lze vidět věci výrazně jinak.

jen neustále opakuji co je realita a co je pohádka.
Právě proto, že se na to dívám z jiného úhlu pohledu, nesouhlasím s tvým výkladem o tom, co je pohádka a co není. Můžeš si k tomu třeba i dupnout nožičkou, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 11/7/2011, 16:02

pepakrocan napsal:Vidíš Zbyšku, kam dovádí pozorovatele a především čtenáře tvých a obdobných názorů běžně uvažujícího člověka? Zamysli se nad tím...
Ale houby. Kdybys sledoval zvolenův příchod, věděl bys, že od začátku točí stále totéž. Se mnou to překvapivě prakticky nesouvisí, jen aktuálně použil něco z diskuse, které jsem se účastnil.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Tonda Vlas 12/7/2011, 12:05

On tu měl Zvolen delší pauzu, tak asi pepakrocanovi uniklo, že tu točí stále totéž. Přiznám se, že jeho příspěvky povětšinou nečtu. Prostě vystřílzlivění z jehovismu může někoho i takto poznamenat.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  :) 29/7/2011, 08:38

Odkazuji vás na Nové Zjevení Pána Ježíše krista, ktere najdete např. na těchto strankach volne ke stazení . ..hezký den!
sunny

:)
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  :) 29/7/2011, 08:41

Nove Zjeveni Pana Jezise Krista, na tehle strankach ne ale kdyz si to date do googlu tak se da snadno sehnat. ..(tady nejde pridat odkaz )) ,kdo hleda ten najde ....

:)
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  drobeček 30/7/2011, 08:49

:) napsal:Nove Zjeveni Pana Jezise Krista, na tehle strankach ne ale kdyz si to date do googlu tak se da snadno sehnat. ..(tady nejde pridat odkaz )) ,kdo hleda ten najde ....


Jak to, že nejde přidat odkaz ??? Viz: www.kamvbrne.cz
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 30/7/2011, 13:13

Ahoj Pepokrocane.

To co dělám je, že se snažím poukázat na kecaly a cucače z prstu typu Zbyšek, kteří jen něco tvrdí a neumí to obhájit nijak jinak, než stavěním se do role: jen já mám tu pravdu Boha. Nemají. Píší, že si můžu trhnout nožičkou. Nedělám, to nejsem ubohý mluvka, který své sdělení neumí doložit. Vymlouvat se na jak malé dítě o nějakém mém nástupu na nepodložené kecy Zbyšků Martinů a jiných ... je chabé a je to jen jejich deziluze.

Víš, mám nějak strach se připojit k pravdě obecně šířené, že dokud jsme neobjevili jiný život na jiné planetě ... tak prostě rezolutně žádný není. Právě, že křesťanství nás nahání mezi houpé lidi - manipulátory - osoby s patologickou poruchou osobnosti - kterým musíme hloupě věřit neptat se, hloupě souhlasit, abychom měli oblibu v lidech jako je zbyšek – mistr úskoku jeho odpovědích, které ti nikdy neodpoví na otázky na čem to stojí – na hloupé a slepé víře.

Já úplně nesnáším AMBIVALENCE a nadržování jednomu názorového proudu slepé víry za pomocí naprosto strašných manipulací. Zbyšek a jiní se prostě tu za historii - kdy jim pořád píšu na čem ty Vaše bláboly stojí pokusili o vše, včetně lhaní, jen ne o objektivní zdůvodnění toho, co tu plácají a čím mohou lidem spackat život. Při Sokratovských metodách přístupu k rozebrání jejich tvrzení a to konktrétně to na čem to stojí jejich tvrzení, totálně kapitulovali a uchýlili se k čemukoli jak shodit nepříjemné otázky na jasné témata položené.

Přirovnal jsem tedy jejich víru k Arabele a Rumburakovi, protože tak stejně – stejnými metodami mohu obhajovat JAKOUKOLI VÍRU včetně víry v moc pohádkových bytostí a vyzdvihl nesmysly a nesouhlasil s jejich přístupem k vysvětlení které nabízí.

Takovým způsobem předkládání, musíš - nesmíš, doporučuji - nedoporučuji, Bůh nerad vidí a hlupáci neradi slyší, hodný Bůh , milující Bůh, Kakový Bůh jsou to samé jako studený oheň nebo nízké splátky. To jen krásně VYPADÁ, ale praxe je nulová nebo životní katastrofa a život v otroctví Zbyšků nebo jiných manipulátorů v jejich vysvětlení. Tito lidi jsou tmáři a zavírají lidem oči svými manipulacemi, děljí z Boha blbce.

S tím nemohu souhlasit. Pokud někdo tvrdí, že je Bůh žlutý, ptám se jak na to přišel … Tady na této debatě se dozvíš jasnou odpověď v podobě drž hubu a krok a to buď přímo nebo nepřímo ... jasně nebo ti to začnou podsouvat. Nejstrašnější je, když se takoví lidi staví za většinu a rozdělují na MY a Ty, aby mohli lépe panovat svými manipulacemi ostatní zpátky do klece otroctví.



Ralsi naprostý souhlas.



Zbyšku, třeba ti jednou Bůh ukáže, jaký si zabedněný schytralý hlupák, jak si z Boha udělal přede všemi Pitomce … jen doufám, že ty tvoje nepodložené žvásty nestačili nikoho nakazit, mě rozhodně ne.


Bože dej nám moudrost poznávat tě, a dej nám moudrost abychom si přestali hrát na to že tě dokonale známe. Amen

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  :( 30/7/2011, 13:16



Démonistické doplňky NEPŘIJÍMÁM!!!

:(
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  :( 30/7/2011, 13:17




:(
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  :( 30/7/2011, 13:21

Smile - má pravdu, jako anonym nelze dát odkaz na www. NEPŘIJÍMÁM "Nové zjevení PJK" - z tohoto odkazu www: "vesmirni-lide.cz/svetelna_knihovna/cz_nove_zjeveni_pana_jezise_krista"

:(
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  zbysek 30/7/2011, 15:15

A6zvolen napsal:Zbyšek a jiní se prostě tu za historii - kdy jim pořád píšu na čem ty Vaše bláboly stojí pokusili o vše, včetně lhaní, jen ne o objektivní zdůvodnění toho, co tu plácají a čím mohou lidem spackat život.
Proč lžeš???

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  sazeč 30/7/2011, 16:53

Genesis 3:14 Tu Bůh Jahve řekl hadovi: ,,Protože jsi to udělal,
buď zlořečený mezi vším dobytkem a všemi divokými zvířaty.
Budeš se plazit po břiše a žrát prach po všechny dny svého života.


Kdo má takový sklon, ne-li ten, kdo napadá hlava nehlava? Aby náhodou neskončil jako jeden z těch, o kterých Bůh mluvil jako o satanovu potomstvu:

Nepřátelství položím mezi tebe a ženu,
mezi tvé a její potomstvo.
Ono ti rozdrtí hlavu a ty je zasáhneš do paty.


Tady jde o víru, o nepřátelství nikoli, zvolene.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  A6zvolen 10/8/2011, 12:50

Naprosto nevím čím lžu, když to co píšu .... je dohledatelné A JE ZJEVNÉ ŽE NEJDE O LHANÍ,ALE HLEDÁNÍ PRAVDY V ZCADLE VAŠI LŽÍ A NEPODLOŽENÝCH TVRZENÍ ... Si mistr Klamu a mystifikace = si opravdový křesťan. Budeš spasen, protože si lidi uváděl v omyl tvých manipulací. Ano takto to na mě působí a působí to na mě poté, co jsem z pohádek tmářů jako ty PROZŘEL. Myslíš, že svou chytrost a důvtip úhybu zde graduješ tím, že odvádíš pozornost jinam, nebo odpovídáš jen na jednotlivé věty, ale na čem to stojí, že to stojí na klamu , lži, pohádce a židovské mytologii, která z toho celého tvrzení bible troubí na celou zeměkouli, je ti odpovídat zatěžko. Pro mě je to jasné, jsou to jen nepodložené kecy.

Je ti zatěžko přiznat, že vlastně lidem lžeš a uvádíš je v omyl nějakých nadějí, které popisuje pohádková knížka Bible a svědectví lidí, které tvrdí něco tak, že to vypadá jako věrohodné, ale ono to mohlo být jinak. Splněná modlitba je příjem bez korelace...

Zbyšku, lež a klam je na tvé straně, já se ptám, na čem to stojí a kde k těm tvzením, o kterých já říkám - lžím a lžizaslíbením - chodíš a na čem to o Bohu co píšeš stojí. Když je to jak říkáš, kde se o tom mohu přesvcědčit ... NIKDE, jen u tebe a tvých sdělení, nic víc, žádný důkaz místo slibů, keců a naivních zaslíbeních neexistuje. Já tvrdím, že Bible je LEŽ, pohádka o jednou hodném a milujícícm Bohu Izraele a podruhé zlém Satanovi, který škodil všem a nadržoval Izraeli. Toto jako jeden z mnoha úryvků historie mytologických Bohů řeckých, egyptských, římských a židovských mytologií má být dle BIBLE stvořitelský Bůh ... stvořitelský Bůh židovské mytologie, který potřebuje jen TVOJE PRACHY, a pořád jich má málo, vymývyči mozku jsou ale na výplatní pásce Boha, jo to maj skvěle vymyšlený ...

Ty tu jen hlásáš něco, co jen tvrdíš, aniž bys k tomu dal jakýkoli důkaz. To jsou kecy typu jedna paní povídala, nebo jeden pán povídal jejich relevance je nulová a ty je stavíš na Boží roveň. Jen si přečti co si tu tvrdil.

To čím si opřel svá tvrzení a tím byly nějaké náhodné setkání, které si připsal Bohu, to se stává i nevěřícím, v tom žádný bůh není. To co je přidanou hodnotou fungování Boha v reálné praxi neexistuje a není jednoznačné a třeba jen takových jako ty, co jen blábolí a nikdo nesmí mít na tebe zpětnou vazbu. Tvá vazba bude v první lajně maniulace a v druhé, když se člověk nenechá opít tvým laciným nicneříkajícím odváděním pozornosti k jinému tématu ... bude jen prahsprostá dehonestace těch co s tebou nepochlebují ...

Lidé dobří vše co tvrdím si můžete přečíst v historii této diskuze a to co píšu je MÉ SVĚDECTVÍ.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Styvi 10/8/2011, 14:43

1K 2:14 Neduchovní člověk ovšem nepřijímá věci Božího Ducha, neboť jsou pro něj bláznovstvím, a nemůže je pochopit, neboť se jim dá rozumět jen duchovně. CzeB21
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Bola pozemská cirkev Kristovým plánom? - Stránka 11 Empty Re: Bola pozemská cirkev Kristovým plánom?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 11 z 15 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru