Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

+35
bubu
zbysek
frodobagin
šemdich
jája
Eliška
KEROS
Dora
Matěj Telam
Luboš
Černá ovce sboru
jona777
Zdeněk Bláha
František
Veronika
Christian´s gayangel
Petr Sláma
Mysteri
Petr V.
Milan
Věra Kolafová - quaero
Petr Štefek
davar
Vladislav Kulda
Foreign girl
Old.Stloukal
Jirka z P. (queens)
drobeček
petrvel
MONIKA
Aleš
Hvězdlický
Arago
oskar
OOO
39 posters

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 19/2/2007, 22:33

Dědo,
máš určitě pravdu. Forma je důležitá a slušnost je nutná.
Ale pravdou zůstává, ať to člověk zabalí jak chce, pokud v něm pokoj není a má na někoho nebo na něco pifku, stejně je to z toho slušného komentáře cítit. Má to ducha nesnášenlivosti.
A o to jde snad víc, než jen o pouhou slušnost. Ta by pak mohla sklouznout k tomu, jak píšeš, chtít se zalíbit všem. A o to tu opravdu nejde.
Myslím, že jde v první řadě o to, abychom uměli milovat třeba i nemilovatelné, abychom se cítili součástí celého lidstva a to nejde bez odpuštění. Úplného. Co jsme my....a kdo je Bůh. Jsme takhle malilinkatí. Tak proč si myslet o sobě víc než je třeba.
Prostě už nechci odsuzovat, ty co tu byli v historii přede mnou, ani ty, co jsou tu teď se mnou. Koneckonců je nejlíp, když si na sebe budeme zvykat, třeba se nám to ještě bude hodit. A je to radostnější než pořád hledat na někom chyby.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 19/2/2007, 22:41

Souhlasím. Nemám nic proti. Nakonec, proč myslíš, že je dáno 1000 let na to, abychom se naučili, to co zde píšeš. Snaha je dobrá. Ale pokud bude existovaqt zlo a špatnost, nejde to vždy mlčet ..

A je to radostnější než pořád hledat na někom chyby.

Chyby hledat nemusíme. Prostě jsou v nás a kolem nás. Ale také nejde zavírat oči a na těch chybách stavět. Přijímat je za své, souhlasit s nimi..

Budeš mlčet, když uvidíš, něco, co může druhému ublížit?? A je jedno, jestli duchovně a nebo tělesně..
Já v takových případech neumím mlčet a potom zákonitě jsem napaden, že tady zanáším rozkol.
Ale, jsme jen lidi..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Petr Štefek 19/2/2007, 22:57

Rád bych přidal pár slov k diskuzi, která se tu rozohnila nad uvedeným článkem o historii Jezuitů.
Quaero volá po objektivitě, tak bych k tomu něco rád řekl. Když začal tento web, tak někteří diskutující nám exSJ vytýkali, že jsme X let věřili jednomu zdroji informací VRO a nebyli jsme schopni tyto informace konfrontovat s informace z více zdrojů, nebo z jiných zdrojů, abychom si mohli tyto věci porovnat a potom udělat nějaký závěr. V tom měli velkou pravdu. Ovšem tak stejné je to stále. Proto v zájmu objektivity je potřeba nenaslouchat pouze jednomu zdroji, ale nechat mluvit i jiné zdroje, jiné prameny, to si myslím, že je spravedlivé a je to fér. Jinak by člověk mohl opět X let naslouchat pouze jednomu zdroji a potom by zjistil, že je to opět špatně. Tak to je můj názor.

Jinak si myslím, že konkordát s Hitlerem a jedna paní povídala, že SJ tancovali je neporovnatelný rozdíl, a už vůbec nechápu, že se tu dokonce začalo psát o nenávisti a narovnávání historie.

Tak doufám, že jsem svým názorem nerozohnil někoho ještě víc, a pokud jsem se někoho dotkl, tak se omlouvám a prosím za odpuštění. Přeji všem klidnou a dobrou noc.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 19/2/2007, 23:04

Petře Štefku,
prosím, neber to ve zlém. Jen jsem měla pocit, že to může být jeden pohled a pak mohou být ještě další. Ale ať je to tak nebo jinak, stejně si myslím, že když pořád budeme vytahovat staré věci, že se nikdy nedoberem konce.
Když se to týká jednotlivce, může to být o tom, že je třeba lump a bídák a pak se chce napravit. Když mu pořád předhazují jeho minulost, kdoví, jestli to zvládne.
No a když jde o církev, myslím si, že podstatné je, co dělá teď a jak se dívá na svou minulost sama. Fakt nechci nikoho hájit ani odsuzovat, ale jen si myslím, že když změní svůj názor k lepšímu, není to na kritiku ale spíš k radosti, ne?
Tak se nezlob, Petře, snažím se o nahled a objektivitu.
I když je jasné, že i ta je spíš iluzí.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 19/2/2007, 23:13

No a když jde o církev, myslím si, že podstatné je, co dělá teď a jak se dívá na svou minulost sama.

Z toho se dá usoudit, že jsi ten článek o jezuitech nečetla. Tam není jen minulost, ale i současnost církve. To, co dělá teď. Jaký má cíl...

No a co se týká postoje církve k minulosti, myslím že Štefan to napsal srozumitelně. Omlouvá ji a nevidí..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/2/2007, 07:47

Dědo,
četla, ale jen letecky, to je pravda.
Tím dnešním postojem církve jsem myslela spíš to, jak se staví k ostatním cíkvím a ostatním věřícím (i nevěřícím), protože to se mi zdá jako užitečný posun k lepšímu.
Už jsem předeslala, že KC nehájím, pořád s ní někde uvnitř nesouhlasím. Na druhou stranu si chci ale přiznat tu skutečnost, že nelze jen odsoudit. Chci vidět obě strany mince.
Jako u SJ. Ať jsou, jací jsou. Byla jsem tam dobrovolně (jako většina, ne-li všichni), zprvu a dlouho nadšeně(taky jako většina), byl to pěkný život tam prožitý, i když měl pochopitelné své velké chyby, ale kdo ví, jak bych žila jinde. A kdo může říct, že žil život úplně bez chyb. Boží cesty jsou nevyzpytatelné, takže jsem ráda, že jsem dospěla tam, kde jsem teď. A tak jako svědkům nechci pořád něco vyčítat a hledat další na nich další chyby, tak to nechci dělat ani u těch ostatních.

Petře Štefku,
ještě jednou se omlouvám, ty moje poznámky nejsou vůbec proti tobě. Máš určitě pravdu, že by člověk měl věci vidět z více různých stran, ne jednostraně, to je pravda.
Někdy je těžké takové informace získat, myslím, aby byly opravdu z různých stran, protože někdy to jsou sice různé informace, ale zas jen z jedné strany. Je to s tím nadhledem holt těžký....tak promiň.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Petr Štefek 20/2/2007, 07:51

Milá quaero nemáš se za co omlouvat, máš pravdu, že objektivita je velmi těžká až bych řekl pro nás lidi nedosažitelná. Jsem rád že tu jsi a přeji pěkné ráno i celý den.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 20/2/2007, 08:04

Díky,
měj se moc hezky, ať nás Pán chrání a vede.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Milan 20/2/2007, 10:24

Ahojte všichni!
Tak se po dlouhých měsících mlčení přihlašuji.Opravdu Vás moc zdravím z K. Varů. Těší mne, že je tady dost nových tváří, hlavně něžných cat trochu jsem pročítal reakce na Jezuity. Kdysy jsem si myslel, že to byli ti nejhorší katolíci jací kdy chodili po zemi. Později jsem se o nich leccos načetl a zjistil jsem, jak snadné je podlehnout propagandě a polopravdám, což se mi stalo i s jednou rádoby kř.církví... geek
Asi vše má v životě více barev a stran, nejen dvě.
Jezuité udělali v historii určitě mnoho nedobrého, ale mnozí z nich udělali a, co je důležité, ještě dělají mnoho prospěšného.
Toliko vše ode mne k tomuto.
Čaute jocolor
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 20/2/2007, 13:41

Asi vše má v životě více barev a stran, nejen dvě.
Jezuité udělali v historii určitě mnoho nedobrého, ale mnozí z nich udělali a, co je důležité, ještě dělají mnoho prospěšného.
Toliko vše ode mne k tomuto.

To je dobrý postřeh. Protože i satan se snaží vypadat jako anděl světla, to znamená, dělá spoustu dobrých věcí.
A nebo vlk v beránčím rouše. I v této podobě je velice dobrý, přívětivý, laskavý atd. Ale pořád sleduje svůj satanský cíl..

A tak je to asi i s těmi jeho lidskými nástroji.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  OOO 3/3/2007, 09:38

Pravda nebo pohádky.Co myslíte? http://www.granosalis.cz/article.php?sid=4699
sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Aleš 3/3/2007, 12:27

Petr/Datel/ napsal:Pravda nebo pohádky.Co myslíte? http://www.granosalis.cz/article.php?sid=4699
sunny
Bez komentáře. Zatím jsem nečetl nic, co by to bylo schopno věrohodně vyvráti. Je to však asi jen zlomek skutečností.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 3/3/2007, 14:29

Datle,

to nejsou pohádky

http://www.granosalis.cz/article.php?sid=4699

ale pro většinu lidí neznámá fakta, podobně jako v případě SJ, a dokazují, že můj odpor ke všemu americkému, má svoje opodstatnění...(zednáři, satanizmus, egypt, babylon atd)

Celkem snadno se daří satanovi podnítit většinu lidí, aby obdivovali a uctívali jeho nástroje...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Arago 4/3/2007, 13:17

Já bych byl opatrný k takovýmto převratným odhalením. Je to samozřejmě lákavé a zajímavé. Jako jeden z názorů to je vhodné k přečtení, jako pravda pravdoucí si myslím, že ne.

Doporučuji k přečtení knihu : Had leze z víry od autora Richard Škvařil. Je to zajímavá exkurze do ruzných hnutí a sekt, vcelku věrně popsán systém toho, čemu věří a jak získávají členy
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Arago 5/3/2007, 10:26

Ještě bych dal tip na jednu knihu, která s naším námětem na první pohled souvisí okrajově, ale vzhledem k tomu, že autor na téma obchodu nazírá z hlediska Bible a zcela nečekaně považuje za životní úspěch, význam našeho života, stojí opravdu za přečtení.
Kniha se jmenuje : K jádru úspěchu - jak uspět v podnikání a neprohrát přitom v životě. Autorem je Rob Parsons. Pro zajímavost jeden citát z knihy :

Jste li zrovna v letištní hale, odolejte nutkání hned sáhnout po mobilním telefonu nebo vylovit z aktovky nějaké papíry. Není dokonce ani potřeba, abyste vypadali zaneprázdněně. Místo toho si kupte kávu, najděte si tichý koutek a dopřejte si ten nádherný luxus toho, že nevyužíváte co nejlépe svůj čas. Jenom přemýšlejte.
Naprostý nedostatek"času k přemýšlení" - doby, kdy si přivoníme k růžím, kdy uvažujeme, jak dál, kdy necháváme vicze a své sny krystalizovat a kdy přemýšlíme o skutečných prioritách - je jedním z důvodů, proč se mnoho firem zasekne a nemůže se hnout z místa.
str. 121


Měli jste ve své církvi na toto čas? Měli jste čas přemýšlet o svých životních prioritách? Nebo byl váš čas naplánován do nejmenšího detailu ve sborových a služebních povinnostech a vy jste neměli čas ani chuť, projít se po lese či si v klidu vypít kávu s přáteli?
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 10:46

Měli jste ve své církvi na toto čas? Měli jste čas přemýšlet o svých životních prioritách? Nebo byl váš čas naplánován do nejmenšího detailu ve sborových a služebních povinnostech a vy jste neměli čas ani chuť, projít se po lese či si v klidu vypít kávu s přáteli?

Asi máš pravdu. Ale, máš ten čas dnes?? A pokud jej máš, je namáhaní "mozečku" přitažlivější, než zábava u TV, nebo PC??

V tom "čase" to asi nebude. Ale v tom, kam nás to táhne. Na co máme sílu, peníze, k čemu máme sklon atd.

Znám lidi (ženy) které mají doma děsný nepořádek (to je slabé slovo) Tvrdí, že nic nestíhají, protože NEMAJÍ NA TO ČAS.

Důvod je jiný. Jsou nepořádné, liné, nezodpovědné.

Ráno vstávají kolem jedenácté hodiny. Oběd je uvařen ve čtyři. Do půl noci se čučí na televizi.
Vůbec je nevzrušují hromady špinavého prádla, kopec nádobí, když chceš talíř, tak si můžeš vzít ten svůj, na kterém jsi jedl před týdnem, pokud ho v té hropmadě najdeš.
Prádlo se nežehlí. Na co?? Ono se časem ve skříni samo vymandluje.

Takže toto není přehnané povídání. Je to jen jeden z příkladů (skutečnost, kterou znám osobně, z jednoho dřívějšího sboru).

Zůstává ale pro většinu fakt, že lenost se schovává za výmluvu "nemám čas, nestíhám to".

Taky jsem měl dvě děcka, barák v rekonstrukci, malé hospodářství, oba jsme chodili do práce, ale neexistovalo špinavé nádobí do druhého dne, neustlané postele, nevyprané prádlo. Oběd byl a dodnes je, přesně ve dvanáct (+ - 10 min)
(někdy mne to sice trochu štve, ta úzkostlivá čistota a pořádek, protože většina "chlapů" má jiné sklony, a tak i já)

Jde tedy o to, "nemáme čas"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty lenost a nepořádek

Příspěvek  Petr V. 5/3/2007, 13:38

Kdysi, před asi 30-ti lety, se mi dostal do rukou spisek od J.A.Komenského s názvem" Jen jednoho jest zapotřebí".Spisovatel v něm rozpracovává slova Ježíše Krista k Martě na výčitku, že nenapomene Marii,která nic nedělá,zatím co ona (pracovitá?)pilně obsluhuje. Ježíš, k Martině údivu, Marii pochválil za to, že využila vzácného času, kdy mohla slyšet slova života. Chci tím říci, že se nám může člověk v naší blízkosti jevit nepořádný a líný,ale posoudit na kolik jde o zavrženíhodné jednání může jen někdo kompetentní.Samozřejmě, že jsou okolo nás lidé líní a nepořádní, ale otázkou je,která lidská vlastnost je horší, zda ta zjevná, či nějaká dobře skrytá. A také jak by se takový člověk zachoval, kdyby slyšel skutečná slova života jak je slyšela zcela živě marie. Kdyby lidé méně soudili druhé a více se snažili pochopit proč ti druzí jednají ne podle jejich gusta, tak by zcela jistě udělali krok k moudrosti.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Arago 6/3/2007, 15:00

Dědo, asi platí, že máme čas, na co si jej uděláme. Ovšem, také je pravda, že pokud nás někdo svazuje různými nařízeními, tak nám ten čas odebírá. No a je na nás, zda to chceme či nikoliv.
Bohatýr napsal jeden biblický pohled na domácí práce. A je pravda, že doba se mění a ten klasický model ženy hospodářky v domácnosti už také asi není pravda. Věř mi, že řada sester, pokud bys jim citoval onu slavnou kapitolu z Přísloví, kdy žena časně ráno vstává a přináší zboží zdaleka, by tě vztekle praštila Biblí přes hlavu. Very Happy /trochu jsem to přehnal, je to nadsázka/
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 6/3/2007, 15:08

že řada sester, pokud bys jim citoval onu slavnou kapitolu z Přísloví, kdy žena časně ráno vstává a přináší zboží zdaleka, by tě vztekle praštila Biblí přes hlavu. /trochu jsem to přehnal, je to nadsázka/

Ale nepřehnal. Stal by ses pro ni opovrženíhodným nepřítelem a přestala by s tebou mluvit...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 29/3/2007, 09:42

.


Naposledy upravil dne 30/7/2007, 13:24, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Vladislav Kulda 29/3/2007, 10:34

Pěkný den!

Takže o pořádku je nyní řeč! No, my to doma máme rozdělené a to podle okamžité potřeby, když manželka pere, tak já umývám nadobí, nikdy se o to nemusíme spolu přít. Kdysi bylo kdysi! Chápu, že sedlák, který musel zorat svých 40 hektarů, tak asi neměl náladu doma něco dělat a bylo samozřejmé, že manželka mu musela oprat a navařit, jinak to byla špatná "gazdina". Takže, "čo bolo to bolo, keď som bol majorom!"
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Mysteri 29/3/2007, 11:08

No musim se přiznat,že od tý doby co jsem oběvila tyto stránky tak už taky prádlo nežehlim,perspektive to proberu co je potřeba žehlit a co né.
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Petr Sláma 29/3/2007, 11:12

Taky jsem měl dvě děcka, barák v rekonstrukci, malé hospodářství, oba jsme chodili do práce, ale neexistovalo špinavé nádobí do druhého dne, neustlané postele, nevyprané prádlo. Oběd byl a dodnes je, přesně ve dvanáct (+ - 10 min)
(někdy mne to sice trochu štve, ta úzkostlivá čistota a pořádek, protože většina "chlapů" má jiné sklony, a tak i já)


Ahoj,
to je pecka!
Sorry nepříteli ameriky, ale to když ti ujede autobus do tvé vsi a přijedeš po limitu, tak již nejíš?!
Štveš mě, hošíčku ...
Ale není to osobní. Možná, že nejseš "děda", ale teta.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2007, 12:55

Hošíčku, jsou i výjimky a ,platí zásada, které když se nedržíš, tak se jen divíš.

Přísloví 6:10 Trochu si pospíš, trochu zdřímneš, trochu složíš ruce v klín a poležíš si a tvá chudoba přijde jak pobuda a tvá nouze jako ozbrojenec.

V současné řeči, - máš doma bordel a nic nestíháš. Obdivovateli americké morálky..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Petr Sláma 29/3/2007, 12:58

Hvězdlický napsal:Hošíčku, jsou i výjimky a ,platí zásada, které když se nedržíš, tak se jen divíš.

Přísloví 6:10 Trochu si pospíš, trochu zdřímneš, trochu složíš ruce v klín a poležíš si a tvá chudoba přijde jak pobuda a tvá nouze jako ozbrojenec.

V současné řeči, - máš doma bordel a nic nestíháš. Obdivovateli americké morálky..

Konečně, už jsem si myslel, že jsi zemřel.
Ať žije komunizmus s lidsou tváří!
Bavíš mě chlapče! Ozvi se !!!

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Archiv www. které stojí za vaše kouknutí? - Stránka 4 Empty Re: Archiv www. které stojí za vaše kouknutí?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru