Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 4/9/2012, 12:48

Tonda Vlas napsal:Vidím, že lorak podal pouze nicneříkající vyhýbavou odpověď při jeho obvyklé sáhodlouhé inflaci slov.

"Ježíš jim odpověděl a řekl: „Přestaňte mezi sebou reptat. Nikdo ke mně nemůže přijít, pokud ho nepřitáhne Otec, který mě poslal; a já ho vzkřísím v posledním dnu. V Prorocích je napsáno: ‚A všichni budou vyučováni Jehovou.‘ Každý, kdo slyšel od Otce a naučil se, přichází ke mně." (Jan 6:43-45)

Komu je to dane od Jehovu tomu Jehova skrze Krista projevi sve milosrdenstvi a komu to neni dane na tom si proslavi sve svate jmeno, co je stale mezi lidmi znesvecovano.

"Co tedy řekneme? Je snad u Boha bezpráví? Kéž k tomu nikdy nedojde! Vždyť říká Mojžíšovi: „Budu milosrdný k tomu, ke komu opravdu jsem milosrdný, a projevím soucit tomu, komu opravdu projevuji soucit.“ Proto tedy nezáleží na tom, kdo si přeje, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává.  Vždyť Písmo říká faraónovi: „Právě proto jsem tě ponechal, abych ukázal ve spojitosti s tebou svou moc a aby mé jméno bylo oznamováno po celé zemi.“ Smiluje se tedy, nad kým si přeje, ale koho si přeje, toho nechává, aby se zatvrdil.
Proto mi řekneš: „Proč ještě vyčítá? Kdo totiž odolal jeho výslovné vůli?“ Kdo tedy skutečně jsi, člověče, že odmlouváš Bohu? Opravdu řekne ztvárněná věc tomu, kdo ji ztvárnil: „Proč jsi mě tak udělal?“ Cože? Nemá hrnčíř autoritu nad hlínou, aby udělal z téže hroudy jednu nádobu pro čestné použití, jinou pro nečestné použití? Jestliže tedy Bůh, ačkoli měl vůli projevit svou zlobu a dát na vědomí svou moc, snášel s mnohou trpělivostí nádoby zloby hodící se ke zničení, aby dal na vědomí bohatství své slávy na nádobách milosrdenství, které předem připravil ke slávě..." (Rim 9:14-23)

"„Proto řekni izraelskému domu: ‚Tak řekl Svrchovaný Pán Jehova: „Ne kvůli vám [to] činím, izraelský dome, ale pro své svaté jméno, které jste znesvětili mezi národy, kam jste vešli.“‘ ‚A jistě posvětím své velké jméno, které bylo znesvěcováno mezi národy, které jste znesvětili v jejich středu; a národy budou muset poznat, že já jsem Jehova,‘ je výrok Svrchovaného Pána Jehovy, ‚až se mezi vámi posvětím před jejich očima. A vezmu vás z národů a sesbírám vás ze všech zemí a přivedu vás na vaši půdu. A vykropím na vás čistou vodu a stanete se čistými; očistím vás od všech vašich nečistot a od všech vašich hnojných model. A dám vám nové srdce a vložím do vašeho nitra nového ducha a odejmu z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce masité. A vložím do vašeho nitra svého ducha a budu jednat tak, že budete chodit v mých předpisech a budete dodržovat a skutečně provádět má soudcovská rozhodnutí. A jistě budete bydlet v zemi, kterou jsem dal vašim praotcům, a stanete se mým lidem a já se stanu vaším Bohem.‘" (Ezekiel 36:22-28)

"Symeon obšírně vyprávěl, jak Bůh poprvé obrátil svou pozornost k národům, aby z nich vybral lid pro své jméno. A s tím se shodují slova Proroků, právě jak je napsáno: ‚Potom se navrátím a znovu vybuduji Davidovu chýši, která spadla; znovu vybuduji její trosky a opět ji vztyčím, aby ti, kdo zbývají z lidí, s opravdovostí hledali Jehovu spolu s lidmi ze všech národů, lidmi, kteří jsou nazýváni mým jménem, říká Jehova, který činí tyto věci, známé odedávna.‘" (Skutky 15:14-18 )

"Pohleď, zavoláš národ, který ty neznáš, a dokonce k tobě přiběhnou ti z národa, kdo tě neznali, kvůli Jehovovi, tvému Bohu, a kvůli Svatému Izraele, protože tě zkrášlí." (Izajáš 55:5)

"Ale vy jste „vyvolený rod, královské kněžstvo, svatý národ, lid pro zvláštní vlastnictví, abyste široko daleko oznamovali znamenitosti“ toho, který vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla."(1. Petra 2:9)

"A v konečné části dnů se stane, [že] hora Jehovova domu bude pevně založena nad vrcholkem hor a jistě bude pozvednuta nad pahorky; a budou k ní proudit všechny národy. A mnoho lidí jistě půjde a řekne: „Pojďte a vystupme na Jehovovu horu, k domu Jákobova BOHA; a on nás bude poučovat o svých cestách, a my budeme chodit po jeho stezkách.“ Vždyť ze Sionu vyjde zákon a Jehovovo slovo z Jeruzaléma. A jistě vykoná soud mezi národy a urovná záležitosti vzhledem k mnoha lidem. A budou muset překovat své meče v radlice a svá kopí v zahradnické nůžky. Národ nepozvedne meč proti národu ani se již nebudou učit válce." (Izajas 2:2-4)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Tonda Vlas 4/9/2012, 13:06

lorak napsal:
Tonda Vlas napsal:Vidím, že lorak podal pouze nicneříkající vyhýbavou odpověď při jeho obvyklé sáhodlouhé inflaci slov.

"Ježíš jim odpověděl a řekl: „Přestaňte mezi sebou reptat. Nikdo ke mně nemůže přijít, pokud ho nepřitáhne Otec, který mě poslal; a já ho vzkřísím v posledním dnu. V Prorocích je napsáno: ‚A všichni budou vyučováni Jehovou.‘ Každý, kdo slyšel od Otce a naučil se, přichází ke mně." (Jan 6:43-45)

Komu je to dane od Jehovu tomu Jehova skrze Krista projevi sve milosrdenstvi a komu to neni dane na tom si proslavi sve svate jmeno, co je stale mezi lidmi znesvecovano.

"Co tedy řekneme? Je snad u Boha bezpráví? Kéž k tomu nikdy nedojde! Vždyť říká Mojžíšovi: „Budu milosrdný k tomu, ke komu opravdu jsem milosrdný, a projevím soucit tomu, komu opravdu projevuji soucit.“ Proto tedy nezáleží na tom, kdo si přeje, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává.  Vždyť Písmo říká faraónovi: „Právě proto jsem tě ponechal, abych ukázal ve spojitosti s tebou svou moc a aby mé jméno bylo oznamováno po celé zemi.“ Smiluje se tedy, nad kým si přeje, ale koho si přeje, toho nechává, aby se zatvrdil.
Proto mi řekneš: „Proč ještě vyčítá? Kdo totiž odolal jeho výslovné vůli?“ Kdo tedy skutečně jsi, člověče, že odmlouváš Bohu? Opravdu řekne ztvárněná věc tomu, kdo ji ztvárnil: „Proč jsi mě tak udělal?“ Cože? Nemá hrnčíř autoritu nad hlínou, aby udělal z téže hroudy jednu nádobu pro čestné použití, jinou pro nečestné použití? Jestliže tedy Bůh, ačkoli měl vůli projevit svou zlobu a dát na vědomí svou moc, snášel s mnohou trpělivostí nádoby zloby hodící se ke zničení, aby dal na vědomí bohatství své slávy na nádobách milosrdenství, které předem připravil ke slávě..." (Rim 9:14-23)

"„Proto řekni izraelskému domu: ‚Tak řekl Svrchovaný Pán Jehova: „Ne kvůli vám [to] činím, izraelský dome, ale pro své svaté jméno, které jste znesvětili mezi národy, kam jste vešli.“‘ ‚A jistě posvětím své velké jméno, které bylo znesvěcováno mezi národy, které jste znesvětili v jejich středu; a národy budou muset poznat, že já jsem Jehova,‘ je výrok Svrchovaného Pána Jehovy, ‚až se mezi vámi posvětím před jejich očima. A vezmu vás z národů a sesbírám vás ze všech zemí a přivedu vás na vaši půdu. A vykropím na vás čistou vodu a stanete se čistými; očistím vás od všech vašich nečistot a od všech vašich hnojných model. A dám vám nové srdce a vložím do vašeho nitra nového ducha a odejmu z vašeho těla srdce kamenné a dám vám srdce masité. A vložím do vašeho nitra svého ducha a budu jednat tak, že budete chodit v mých předpisech a budete dodržovat a skutečně provádět má soudcovská rozhodnutí. A jistě budete bydlet v zemi, kterou jsem dal vašim praotcům, a stanete se mým lidem a já se stanu vaším Bohem.‘" (Ezekiel 36:22-28)

"Symeon obšírně vyprávěl, jak Bůh poprvé obrátil svou pozornost k národům, aby z nich vybral lid pro své jméno. A s tím se shodují slova Proroků, právě jak je napsáno: ‚Potom se navrátím a znovu vybuduji Davidovu chýši, která spadla; znovu vybuduji její trosky a opět ji vztyčím, aby ti, kdo zbývají z lidí, s opravdovostí hledali Jehovu spolu s lidmi ze všech národů, lidmi, kteří jsou nazýváni mým jménem, říká Jehova, který činí tyto věci, známé odedávna.‘" (Skutky 15:14-18 )

"Pohleď, zavoláš národ, který ty neznáš, a dokonce k tobě přiběhnou ti z národa, kdo tě neznali, kvůli Jehovovi, tvému Bohu, a kvůli Svatému Izraele, protože tě zkrášlí." (Izajáš 55:5)

"Ale vy jste „vyvolený rod, královské kněžstvo, svatý národ, lid pro zvláštní vlastnictví, abyste široko daleko oznamovali znamenitosti“ toho, který vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla."(1. Petra 2:9)

"A v konečné části dnů se stane, [že] hora Jehovova domu bude pevně založena nad vrcholkem hor a jistě bude pozvednuta nad pahorky; a budou k ní proudit všechny národy. A mnoho lidí jistě půjde a řekne: „Pojďte a vystupme na Jehovovu horu, k domu Jákobova BOHA; a on nás bude poučovat o svých cestách, a my budeme chodit po jeho stezkách.“ Vždyť ze Sionu vyjde zákon a Jehovovo slovo z Jeruzaléma. A jistě vykoná soud mezi národy a urovná záležitosti vzhledem k mnoha lidem. A budou muset překovat své meče v radlice a svá kopí v zahradnické nůžky. Národ nepozvedne meč proti národu ani se již nebudou učit válce." (Izajas 2:2-4)

Jenom cituješ PNS a neříkáš nic, to je plýtvání papírem.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 4/9/2012, 13:06

sazeč napsal:Loraku, ptám se tě několikrát:

Z Boha ses narodil?
Jak nám tu ukázal, vůbec netuší, o čem je řeč. Jinak by si to aspoň dohledal a opapouškoval to tu. Ale protože tu citoval (opět) cosi zcela mimo kontext, je zjevné, že se z Boha nenarodil. Jinak by mu Duch svatý napověděl. Z toho plyne také to, že není veden Duchem svatým, jak tu několikrát tvrdil.

1. Veřejně tu zapřel Krista jako svého Panovníka, který ho vykoupil.
2. Ani zbla netuší, co to je být zrozen z Boha.

Potřebuje někdo další důkazy o tom, kým je ve skutečnosti lorak veden?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Alea 4/9/2012, 15:05

Pro Karola/Loraka:

Jan 3:5: "Amen, amen, říkám ti: Jestliže se někdo nenarodí z vody a z Ducha, nemůže vejít do Božího království.
6. Co se narodilo z těla, je tělo, a co se narodilo z Ducha, je duch.
7. Nediv se, že jsem ti řekl: Musíte se znovu narodit.
8. Vítr vane, kam chce a slyšíš jeho hlas, ale nevíš, odkud přichází a kam jde. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha."

Slyšel jsi někdy hlas Ducha Svatého? Asi stěží.

Skutky 1:8:
Přijmete moc, až na vás přijde Svatý Duch, a budete MI svědky jak v Jeruzalémě, tak v celé Judeji a Samaří a do nejvzdálenější části země.“

"Budete MI svědky..." ne Jehovovi, ale JEŽÍŠOVI!!!

Jan 14:12:

"Amen, amen, pravím vám: Kdo věří VE MNE, i ten bude konat skutky, které já konám, ba ještě větší bude konat, protože já odcházím k Otci. "

Pán Ježíš slibuje, že JEHO učedníci, budou konat větší skutky než on sám - on uzdravoval, křísil mrtvé, vyháněl démony - kdo ze SJ dnes něco takového koná? Může vůbec někdo ze SJ dělat to, co Kristus? Myslím, že ne a právě proto VRO proti vůli Krista učí, že "zázraky dnes už nejsou" protože je sám nemá!

ALE PRAVÍ KRISTOVI UČEDNÍCI STÁLE KONAJÍ STEJNÉ I VĚTŠÍ SKUTKY NEŽ SÁM PÁN!

Tak je to s těmi, kdo se narodili Z DUCHA.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 4/9/2012, 15:05

nevypisuj tu, že tady píšu neco, co není pravdou kdyz nevis na dané veci co jsem napsal konkrétne reagovat a dokazat tak sve tvrzeni kde mne obvinujes ze LŽI jen proto, že veci o kterych píšu priznive nevypovidaji ve tvuj prospech. Mím cilem a povinnosti vuci memu nebeskemu Otci je mluvit a obhajovat Pravdu. Až teda chceš konkrétne reagovat a doplnit to o cem píšu tak reaguj a cituj má slova o kterych si presvedcen, že v nich nemluvim Pravdu a dokaz takéto sve tvrzeni.

Nehledej pritom ale svoji vlastní slávu ani slávu jinych lidi, ale hledej slávu naseho nebeského Otce skrze naseho pána Jezise Krista. Obhajuj celou Pravdu a to co je skutecne v souladu s Bozi vuli.



loraku, ztrapnil ses sám. Jen pro tvoje info, zkopírované tu někdo psal včera v 10:58.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 4/9/2012, 15:13

jája napsal:nevypisuj tu, že tady píšu neco, co není pravdou kdyz nevis na dané veci co jsem napsal konkrétne reagovat a dokazat tak sve tvrzeni kde mne obvinujes ze LŽI jen proto, že veci o kterych píšu priznive nevypovidaji ve tvuj prospech. Mím cilem a povinnosti vuci memu nebeskemu Otci je mluvit a obhajovat Pravdu. Až teda chceš konkrétne reagovat a doplnit to o cem píšu tak reaguj a cituj má slova o kterych si presvedcen, že v nich nemluvim Pravdu a dokaz takéto sve tvrzeni.

Nehledej pritom ale svoji vlastní slávu ani slávu jinych lidi, ale hledej slávu naseho nebeského Otce skrze naseho pána Jezise Krista. Obhajuj celou Pravdu a to co je skutecne v souladu s Bozi vuli.



loraku, ztrapnil ses sám. Jen pro tvoje info, zkopírované tu někdo psal včera v 10:58.

Jajo na co jsi reagoval. Odpovidas sam sobe ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 4/9/2012, 15:13

Jajo vis, ktere veci jsou skutecne dulezite pro schvaleny stav v ocich naseho milovaneho nebeskeho Otce Boha Jehovu ?

"Kdo šíří věrnost, poví, co je spravedlivé, ale falešný svědek — podvod." (Prislovi 12:17)

Vysvětlíš tedy KONKRÉTNĚ, jak to sám žádáš, mnou dotazované "podvody"?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 4/9/2012, 15:14

Odpověz konkrétně a neuhýbej, já dal čtyři konkrétní otázky.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 4/9/2012, 15:22

1) Jak to, že SJ z Bible rozuměli, dle knihy "Sjednoceni", že nenastupují CS a dneska tomu nerozumí?
2) Jak to, že SJ z Bible spočítali, že generace, co zažila rok 1914 zažije i Armagedon a dneska to tak už není?
3) Jak to, že v mém dětství znamenal příkaz "zdržujte se krve" cokoli s krví a dneska to tak už není?
4) Jak to, že mě moji rodiče a já pak své zájemce dle publikací VRO učili, že nesmíme přijímat krev ani nastupovat na vojnu, ale při registraci to tak nebylo?

Dočkám se konkrétních odpovědí, jak to vyžaduješ od druhých? Nebo "nevieš odpovedat"?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 4/9/2012, 15:43

Alea napsal:Pro Karola/Loraka:

Jan 3:5: "Amen, amen, říkám ti: Jestliže se někdo nenarodí z vody a z Ducha, nemůže vejít do Božího království.
6. Co se narodilo z těla, je tělo, a co se narodilo z Ducha, je duch.
7. Nediv se, že jsem ti řekl: Musíte se znovu narodit.
8. Vítr vane, kam chce a slyšíš jeho hlas, ale nevíš, odkud přichází a kam jde. Tak je to s každým, kdo se narodil z Ducha."

Slyšel jsi někdy hlas Ducha Svatého? Asi stěží.

Skutky 1:8:
Přijmete moc, až na vás přijde Svatý Duch, a budete MI svědky jak v Jeruzalémě, tak v celé Judeji a Samaří a do nejvzdálenější části země.“

"Budete MI svědky..." ne Jehovovi, ale JEŽÍŠOVI!!!

Jan 14:12:

"Amen, amen, pravím vám: Kdo věří VE MNE, i ten bude konat skutky, které já konám, ba ještě větší bude konat, protože já odcházím k Otci. "

Pán Ježíš slibuje, že JEHO učedníci, budou konat větší skutky než on sám - on uzdravoval, křísil mrtvé, vyháněl démony - kdo ze SJ dnes něco takového koná? Může vůbec někdo ze SJ dělat to, co Kristus? Myslím, že ne a právě proto VRO proti vůli Krista učí, že "zázraky dnes už nejsou" protože je sám nemá!

ALE PRAVÍ KRISTOVI UČEDNÍCI STÁLE KONAJÍ STEJNÉ I VĚTŠÍ SKUTKY NEŽ SÁM PÁN!

Tak je to s těmi, kdo se narodili Z DUCHA.

Odpadlici zaslepeni satanem samozrejme stale vidi jen zivot v nebi. Veri ze budou zit jako duchove i po sve smrti, tak jak jim to slibil jejich PAN (1Moj 3:4,5), kterym, ale v tomto pripade neni Jehova, ktery povolava pomazane krestany k nebeskemu zivotu v nebi, ale falesny kristus - satan dabel. Krestane s nebeskou nadeji uctivaji pouze Jehovu jako jedineho praveho Boha a oslovuji ho jako sveho nebeskeho Otce a slouzi mu skrze sveho skutecneho Pana a verneho sluzebnika Boha Jehovu Jezise Krista.

SJ vedeni Bozim duchem dnes skutecne konaji vacsi skutky jake drive na zemi konal nas PAN Jezis Kristus prave v te souvislosti kterou opisujes. Jejich dilo vydavani svedectvi o Bohu a jeho zameru s lidmi je v dnesni dobe o moc vecsi jak kdyz tuto sluzbu pro Jehovu na Zemi zacal delat nas PAN Jezis Kristus.

Jezis dnes pozehnava Bozi lid - Svedku Jehovovych, ktery jsou v dnesni dobe jeho pravymi nasledovniky lebo oslavuji jeho Otce presne, jak to delal i on sam a prinaseji Bohu slavu pod jeho vedenim a skrze neho.

"Když se tedy shromáždili, ptali se ho: „Pane, obnovíš Izraeli království v tomto čase?“ Řekl jim: „Nepatří vám, abyste získali poznání o časech nebo obdobích, která Otec vložil do své vlastní pravomoci; ale přijmete moc, až na vás přijde svatý duch, a budete mi svědky jak v Jeruzalémě, tak v celé Judeji a Samaří a do nejvzdálenější části země.“" (Skutky 1:6-8 )

JS oznamuji prichod Krale JEZISE KRISTA i PRICHOD BOZIHO KRALOVSTVI. Oznamuji, ze Jezis Kristus nas PAN naplni Bozi vuli a Bozi jmeno JHVH jmeno naseho nebeskeho OTCE bude posveceno skrze Jezise Krista.

Jak Jezisovi verni ucenici a nasledovnici spravne rozeznali, ze se nemaji dale snazit poznat presny cas prichodu sveho Pana, kdy Jehova ocisti Zemi a nastoli Bozi kralovstvi jak v nebi tak i na zemi.

Narozdil od odpadliku od cisteho uctivani, ale nadale pracuji na oznamovani prichodu Krale Jezise Krista a Boziho kralovstvi.

Song 109 - "Hail Jehovah's Firstborn!"
[You must be registered and logged in to see this link.]

"protože vzroste nezákonnost, ochladne láska většího množství. Ale kdo vytrvá až do konce, ten bude zachráněn. A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec." (Mat 24:12-14)

Jehovah's Witnesses are preaching to all mankind and nation
[You must be registered and logged in to see this link.]

"Vždyť srdcem se projevuje víra ke spravedlnosti, ale ústy se činí veřejné prohlášení k záchraně. Písmo totiž říká: „Žádný, kdo na něm zakládá svou víru, nebude zklamán.“ Není totiž rozdíl mezi Židem a Řekem, neboť nade všemi je týž Pán, bohatý ke všem, kdo ho vzývají. Vždyť „každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“. Jak ale budou vzývat toho, v něhož neuvěřili? Jak zase uvěří v toho, o němž neslyšeli? Jak zase uslyší, nebude-li někdo kázat? Jak potom budou kázat, pokud nebyli vysláni? Právě jak je napsáno: „Jak půvabné jsou nohy těch, kdo oznamují dobrou zprávu o dobrých věcech!“
Přesto všichni neposlouchali dobrou zprávu. Izajáš totiž říká: „Jehovo, kdo uvěřil v to, co od nás slyšel?“ Víra tedy následuje za slyšeným. Slyšené je zase prostřednictvím slova o Kristu. Přesto se ptám: Cožpak snad neslyšeli? Vždyť ve skutečnosti „jejich zvuk se roznesl po celé zemi a jejich výroky do nejzazších konců obydlené země“. Přesto se ptám: Cožpak snad Izrael nepoznal? Nejdříve říká Mojžíš: „Podnítím vás k žárlivosti skrze to, co není národem; podnítím vás k prudkému hněvu skrze hloupý národ.“ Izajáš se však stává velmi smělým a říká: „Byl jsem nalezen těmi, kdo mě nehledali; stal jsem se zjevným těm, kdo se po mně neptali.“ Ale o Izraeli říká: „Po celý den jsem rozprostíral ruce k lidu, který je neposlušný a odmlouvá.“" (Rimanum 10:10-21)

"Kéž dá BŮH, který poskytuje vytrvalost a útěchu, abyste mezi sebou měli stejný myšlenkový postoj, jako měl Kristus Ježíš, abyste jednomyslně, jedněmi ústy oslavovali BOHA a Otce našeho Pána Ježíše Krista." (Rim 15:5,6)


Naposledy upravil lorak dne 4/9/2012, 15:49, celkově upraveno 2 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 4/9/2012, 15:47

Už som to raz písal ale opakovanie je matka múdrosti:

Lorak, napísal si: Martine ty na jasne polozene otazky neodpovidas.
No ani ty neodpovedaš mnohokrát na jasne položene otázky .. Skús už stručne odpovedať, stručne reaguj na tému , ak chceš uviesť text tak použi jeden k danej téme ,aj ten nemusíš citovať - určite tu všetci poznajú Písmo a aj si sami vedia najsť uvedený text. Tvoje dlhé články už podľa mňa asi nikto nečíta a tak je potom tvoja námaha márna a nemá žiadny zmysel. Označ vetu na ktorú potom stručne reaguj, bez výčitiek a urážania lebo takým správanim len prinášaš pohanu na JS a JHVH lebo ich tu obhajuješ no tvoja reč nieje práve totožná z rečou večšiny JS. Potom tu radšej vystupuj ako "nezávislý poslanec v parlamente" Smile ,nie ako JS ,lebo JS sa tak nesprávajú. Daj si za ciel reagovať jednou vetou a len k veci. OK?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 4/9/2012, 15:52

Ing.Peter napsal:Už som to raz písal ale opakovanie je matka múdrosti:

Lorak, napísal si: Martine ty na jasne polozene otazky neodpovidas.
No ani ty neodpovedaš mnohokrát na jasne položene otázky .. Skús už stručne odpovedať, stručne reaguj na tému , ak chceš uviesť text tak použi jeden k danej téme ,aj ten nemusíš citovať - určite tu všetci poznajú Písmo a aj si sami vedia najsť uvedený text. Tvoje dlhé články už podľa mňa asi nikto nečíta a tak je potom tvoja námaha márna a nemá žiadny zmysel. Označ vetu na ktorú potom stručne reaguj, bez výčitiek a urážania lebo takým správanim len prinášaš pohanu na JS a JHVH lebo ich tu obhajuješ no tvoja reč nieje práve totožná z rečou večšiny JS. Potom tu radšej vystupuj ako "nezávislý poslanec v parlamente" Smile ,nie ako JS ,lebo JS sa tak nesprávajú. Daj si za ciel reagovať jednou vetou a len k veci. OK?

Peto komu je to dane, ten moje slova citat vobec nemusi. Rozumies tomu, co som ti teraz napisal.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Alea 4/9/2012, 15:52

lorak napsal:SJ vedeni Bozim duchem dnes skutecne konaji vacsi skutky jake drive na zemi konal nas PAN Jezis Kristus prave v te souvislosti kterou opisujes. Jejich dilo vydavani svedectvi o Bohu a jeho zameru s lidmi je v dnesni dobe o moc vecsi jak kdyz tuto sluzbu pro Jehovu na Zemi zacal delat nas PAN Jezis Kristus.

Problém je, že Kristus v tom verši mluvil o svých ZÁZRACÍCH.
A to, že jedna tisícina lidí na zemi rozšiřuje nějaké zprávy se rozhodně nerovná skutkům Krista. Muslimů je kupříkladu daleko víc a taky rozšiřují své náboženství po celém světě. Dá se snad proto říci, že konají dílo větší než Kristus?

To si snad děláš legraci.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 4/9/2012, 15:54

Lorak, tebe som to písal ako priateľskú radu..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Alea 4/9/2012, 15:58

lorak napsal:
Odpadlici zaslepeni satanem samozrejme stale vidi jen zivot v nebi.

Jan 14:2-3: "V domě mého Otce je mnoho příbytků. Kdyby nebylo, řekl bych vám to. Odcházím vám připravit místo. A když odejdu a připravím vám místo, zase přijdu a vezmu si vás k sobě, abyste i vy byli tam, kde jsem já."

To platí pro všechny učedníky Ježíše Krista neboť:

Efesanům 4:
"Jedno tělo a jeden Duch, k jedné naději jste byli povoláni."

TO JE BOŽÍ SLOVO.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 4/9/2012, 18:03

loraku, konkrétní odpověď nebude?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Mezek 4/9/2012, 19:58

lorak napsal:
Ing.Peter napsal:Už som to raz písal ale opakovanie je matka múdrosti:

Lorak, napísal si: Martine ty na jasne polozene otazky neodpovidas.
No ani ty neodpovedaš mnohokrát na jasne položene otázky .. Skús už stručne odpovedať, stručne reaguj na tému , ak chceš uviesť text tak použi jeden k danej téme ,aj ten nemusíš citovať - určite tu všetci poznajú Písmo a aj si sami vedia najsť uvedený text. Tvoje dlhé články už podľa mňa asi nikto nečíta a tak je potom tvoja námaha márna a nemá žiadny zmysel. Označ vetu na ktorú potom stručne reaguj, bez výčitiek a urážania lebo takým správanim len prinášaš pohanu na JS a JHVH lebo ich tu obhajuješ no tvoja reč nieje práve totožná z rečou večšiny JS. Potom tu radšej vystupuj ako "nezávislý poslanec v parlamente" Smile ,nie ako JS ,lebo JS sa tak nesprávajú. Daj si za ciel reagovať jednou vetou a len k veci. OK?

Peto komu je to dane, ten moje slova citat vobec nemusi. Rozumies tomu, co som ti teraz napisal.


No,však už to co píšeš nečitame.Hej?Je to tak dobre?Lebo ako si to myslel. scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Losiris 4/9/2012, 19:59

zbysek napsal:
Losiris napsal:Ale je tu o čem spekulovat Smile. To, že se jedná o nové překlady, neznamená, že jsou správné Very Happy Zajímalo by mě jestli je původnější text s MNE, nebo bez MNE. Ale ne na základě toho, že to moderní překlady používají tak a tak, a proto musí být nutně správnější.
Máme texty, které máme. Jakmile nějaký opis, či kompilát opisů uznám za nejbližší originálu, pak mi nezbývá, než se ho držet. Změnu mohu provést, až když objevím ještě bližší opis k originálu, nebo originál. Jakékoliv svévolné pokusy na základě přijaté ideologie o domýšlení se toho, jaký mohl být originál, od ďábla jsou.

Zkrátka, v uznaném řeckém textu to MNE je, uznávají ho i SJ, takže nemají oprávnění měnit význam textu jen proto, že je v rozporu s jejich výkladem.

Nevím, jak je to v těch nejpůvodnějších textech. Ale jaktože se to MNE vypouští v mnoha JINÝCH překladech než PNS? Např. bible kralická. Podle tebe to SJ mají kvůli tomu, aby se jim to "hodilo". Ale proč je to teda jinde? Z čeho ti překladatelé vycházeli? To by mě opravdu zajímalo Very Happy

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Alea 4/9/2012, 20:44

Co se týče tohoto, přikládám pojednání paní Bartošové:

"Verze textu s osobním zájmenem „mne”“ je podpořena nejranějšími manuscripty (včetně Bodmerova papyru z konce 2. století), Codexu Sinaiticus a Codexu Vaticanus.
Druhá verze bez zájmena „mne“ se například vyskytuje v Codexu Alexandrinus.

V Bibli však máme jasný příklad modlitby k Ježíši: Sk 7, 59 Když Štěpána kamenovali, on se modlil: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha!“

Stejně tak apoštol Jan :"Amen! Přijď Pane Ježíši."

F) Římanům 10:13

I. Překlady:
NS: Každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“.
EP: „Každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen“.
KB: Každý zajisté, kdožkoli vzýval by jméno Páně, spasen bude.
Ø: paV gar oV an epikaleshtai to onoma kuriou swqhsetai
LXX:kai estai paV, oV an epikaleshtai to onoma kuriou swqhsetai (Jl 3,5)

Kontext Římanům, aby bylo jasné o jakého Pána jde je zde:

10, 9-11 Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci,
žže ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. ...neboť Písmo praví: ´Kdo v něho věří, nebude zahanben.´
Je tu řečeno, že máme vzývat jméno Ježíše Krista - což odpovídá
novozákonímu vyznání:

Sk 4,11.12 Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli... není pod
nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni.

1. K 1,2 povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho
Pána Ježíše Krista."
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Losiris 4/9/2012, 20:53

Alea napsal:Co se týče tohoto, přikládám pojednání paní Bartošové:

"Verze textu s osobním zájmenem „mne”“ je podpořena nejranějšími manuscripty (včetně Bodmerova papyru z konce 2. století), Codexu Sinaiticus a Codexu Vaticanus.
Druhá verze bez zájmena „mne“ se například vyskytuje v Codexu Alexandrinus.

V Bibli však máme jasný příklad modlitby k Ježíši: Sk 7, 59 Když Štěpána kamenovali, on se modlil: „Pane Ježíši, přijmi mého ducha!“

Stejně tak apoštol Jan :"Amen! Přijď Pane Ježíši."

F) Římanům 10:13

I. Překlady:
NS: Každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“.
EP: „Každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen“.
KB: Každý zajisté, kdožkoli vzýval by jméno Páně, spasen bude.
Ø: paV gar oV an epikaleshtai to onoma kuriou swqhsetai
LXX:kai estai paV, oV an epikaleshtai to onoma kuriou swqhsetai (Jl 3,5)

Kontext Římanům, aby bylo jasné o jakého Pána jde je zde:

10, 9-11 Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci,
žže ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. ...neboť Písmo praví: ´Kdo v něho věří, nebude zahanben.´
Je tu řečeno, že máme vzývat jméno Ježíše Krista - což odpovídá
novozákonímu vyznání:

Sk 4,11.12 Ježíš je ten kámen, který jste vy stavitelé odmítli... není pod
nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni.

1. K 1,2 povolaným svatým, spolu se všemi, kteří vzývají jméno našeho
Pána Ježíše Krista."

Takže to znamená, že původní spisy umožňují obě verze? To jsem potřeboval vědět, díky Very Happy

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Alea 4/9/2012, 21:01

Losiris napsal:
Takže to znamená, že původní spisy umožňují obě verze? To jsem potřeboval vědět, díky Very Happy

Jo, ale je to 3:1 Smile Protože mne mají tři nejstarší rukopisy oproti jednomu který to nemá Smile (Vaticanus je po Bodmerově papyru nejstarší, pak následují ostatní, ten Alexandrinus který "mne" nemá je až z 5.století).

A i ten který to nemá, (otrocky přeloženo z řečtiny) říká: "Poprosíte-li očkoli v jménu mém, vykonám to JÁ." Takže i tady to vykoná JEŽÍŠ. I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 4/9/2012, 23:40

Losiris napsal:Nevím, jak je to v těch nejpůvodnějších textech. Ale jaktože se to MNE vypouští v mnoha JINÝCH překladech než PNS? Např. bible kralická.
Zkusím zopakovat myšlenku. Ve starších překladech (rozuměj: několik staletí) MNE není (například KB, KJV, staročeská Bible Drážďanská a Olomoucká). V novějších překladech (tedy z minulého či tohoto století) jsem našel MNE všude. Tedy je zjevné, že se k překladům používal jiný opis. Vzhledem k tomu, že novější překlady se opírají o starší (nalezené) opisy než překlady starší (zmiňované), je věc celkem jasná - v PNS je toto slovo vynecháno ZÁMĚRNĚ, kdežto u starších překladů ve zdrojovém textu MNE zjevně nebylo. Protože pochybuju, že by si například Kraličtí dovolili takto svévolně falšovat původní text. Kdežto u SJ je to fakticky pravidlem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 5/9/2012, 08:54

loraku, čekám už třetí den na čtyři KONKRÉTNÍ odpovědi, jak ses to tu dožadoval od druhých.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Tonda Vlas 5/9/2012, 18:50

zbysek napsal:
Losiris napsal:Nevím, jak je to v těch nejpůvodnějších textech. Ale jaktože se to MNE vypouští v mnoha JINÝCH překladech než PNS? Např. bible kralická.
Zkusím zopakovat myšlenku. Ve starších překladech (rozuměj: několik staletí) MNE není (například KB, KJV, staročeská Bible Drážďanská a Olomoucká). V novějších překladech (tedy z minulého či tohoto století) jsem našel MNE všude. Tedy je zjevné, že se k překladům používal jiný opis. Vzhledem k tomu, že novější překlady se opírají o starší (nalezené) opisy než překlady starší (zmiňované), je věc celkem jasná - v PNS je toto slovo vynecháno ZÁMĚRNĚ, kdežto u starších překladů ve zdrojovém textu MNE zjevně nebylo. Protože pochybuju, že by si například Kraličtí dovolili takto svévolně falšovat původní text. Kdežto u SJ je to fakticky pravidlem.

Bible Drážďanská a Olomoucká byly nepochybně přeloženy z Vulgáty, jinak se to ve středověku nedělalo, takže ve Vulgátě to asi nebude. Dnes se už sotva zjistí, jaký podklad Jeroným pro Vulgátu měl. Pokud vím, tak podkladem Bible kralické i KJV je textus receptus, jak bylo krátce po reformaci obvyklé, v něm to asi také nebude. Četl jsem, že SJ překládali dle Horta-Wescota, jak je to v něm nevím. HW je však jako kritický text už zastaralý, dnes se používá Nestle-Aland. Ten jsem však momentálně nechal doma. Je vybaven rozsáhlým kritickým aparátem, takže se dá z toho vyčíst, na jakém nalezeném papírku se nachází ta která varianta. Takže jsou dvě možnosti, buďto to HW nemá, nebo tu SJ účelově sáhli po textu receptu.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Losiris 5/9/2012, 19:08

zbysek napsal:
Losiris napsal:Nevím, jak je to v těch nejpůvodnějších textech. Ale jaktože se to MNE vypouští v mnoha JINÝCH překladech než PNS? Např. bible kralická.
Zkusím zopakovat myšlenku. Ve starších překladech (rozuměj: několik staletí) MNE není (například KB, KJV, staročeská Bible Drážďanská a Olomoucká). V novějších překladech (tedy z minulého či tohoto století) jsem našel MNE všude. Tedy je zjevné, že se k překladům používal jiný opis. Vzhledem k tomu, že novější překlady se opírají o starší (nalezené) opisy než překlady starší (zmiňované), je věc celkem jasná - v PNS je toto slovo vynecháno ZÁMĚRNĚ, kdežto u starších překladů ve zdrojovém textu MNE zjevně nebylo. Protože pochybuju, že by si například Kraličtí dovolili takto svévolně falšovat původní text. Kdežto u SJ je to fakticky pravidlem.
Nejspíš to tak bude. Jen nesouhlasím, že je to u SJ fakticky pravidlem. Naopak v jiných případech je PNS přesnější než jiné překlady. Prostě každý překladatel bibli překládal už podle svých názorů, nauk atd. Aby jsme se dopátrali nejpůvodnějšího znění, musíme buďto studovat staré spisy nebo porovnávat nynější překlady.

Losiris

Male Poeet p?íspivku : 71
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 20. 04. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 9 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru