Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 10 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Tonda Vlas 5/9/2012, 19:25

Losiris napsal:
Nejspíš to tak bude. Jen nesouhlasím, že je to u SJ fakticky pravidlem. Naopak v jiných případech je PNS přesnější než jiné překlady. Prostě každý překladatel bibli překládal už podle svých názorů, nauk atd. Aby jsme se dopátrali nejpůvodnějšího znění, musíme buďto studovat staré spisy nebo porovnávat nynější překlady.

Přesnost SZ nemohu posuzovat. V NZ má však PNS příšerné obraty, které vůbec v řeckém textu jak jsem zjistil nejsou. Takže se nejedná vůbec o překlad ale o výklad poplatný učivu SJ násilně zakomponovaný do biblického textu. Katolíci takové zvěrstvo nedělají a svůj výklad dávají alespoń pod čáru a násilně ho nekomponují do biblického textu. Když to vidím, tak se mi opravdu odvírá kudla v kapse, jak praví lidové rčení.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 5/9/2012, 22:18

Losiris napsal:Jen nesouhlasím, že je to u SJ fakticky pravidlem.
Jenže to je asi tak všechno, co s tím můžeš dělat...

Naopak v jiných případech je PNS přesnější než jiné překlady.
Ano. Za předpokladu, že se to netýká Krista. Jenže Kristus je alfou a omegou celého křesťanství...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 5/9/2012, 22:30

Tonda Vlas napsal:Takže jsou dvě možnosti, buďto to HW nemá, nebo tu SJ účelově sáhli po textu receptu.
Zopakuji. Meziřádkový překlad, který vydali SJ, v řeckém textu "MNE" obsahuje. Volný překlad toto slůvko vypouští. Tedy SJ uznávají řecký text s variantou "MNE". Nejsou tedy žádné dvě možnosti, jedná se jasně o svévoli překladatelů.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 09:55

1) Jak to, že SJ z Bible rozuměli, dle knihy "Sjednoceni", že nenastupují CS a dneska tomu nerozumí?
2) Jak to, že SJ z Bible spočítali, že generace, co zažila rok 1914 zažije i Armagedon a dneska to tak už není?
3) Jak to, že v mém dětství znamenal příkaz "zdržujte se krve" cokoli s krví a dneska to tak už není?
4) Jak to, že mě moji rodiče a já pak své zájemce dle publikací VRO učili, že nesmíme přijímat krev ani nastupovat na vojnu, ale při registraci to tak nebylo?

loraku, dočkám se KONKRÉTNÍCH odpovědí na čtyři konkrétní otázky, položený 3.9.?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Tonda Vlas 10/9/2012, 10:01

Lorak se tu vždy ozve, když už si myslí, že jsi na ty otázky zapomněl.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 10:02

Taky mám ten pocit. Nezapomenu, dokud tu bude školit nás. Už mi to přijde zbaběle ubohý. Všechny kárá a káže ale když má odpovědět, mlčí nebo mlží.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 10:24

jája napsal:Taky mám ten pocit. Nezapomenu, dokud tu bude školit nás. Už mi to přijde zbaběle ubohý. Všechny kárá a káže ale když má odpovědět, mlčí nebo mlží.

Jajo chces o tom mluvit osobne. Spineni vernych nasledovniku Jezise Krista je tu vic nez dost a neminim se podilet na necem, co vede k odpadnuti a sektarstvi !

Nemam problem ti na vse podrobne odpovedet a rozebrat dane veci i kdyz vim, ze o to vubec nestojis a duvod proc o techto vecech pises je pouze tva neukojena sebecka touha, kterou chces obhajovat sve neverne odpadlicke konani.

Najdi teda nejdriv odpovede na otazky ci skutecne o odpovede na sve otazky stojis ? Proc o techto vecech pises kdyz odpovede znas ? To na co se ptas je jedinou veci, co si pamatujes z doby, kdyz jsi byl jeste i ty sam vernym sluzebnikem jedineho praveho Boha Jehovu ?

"pečlivě dávejte pozor, aby nikdo z vás nebyl připraven o Boží nezaslouženou laskavost; aby nevyrazil žádný jedovatý kořen a nezpůsobil těžkosti a aby to mnohé neposkvrnilo; aby zde nebyl žádný smilník ani žádný, kdo neoceňuje posvátné věci, jako Esau, který se vzdal svých prvorozeneckých práv výměnou za jedno jídlo. Víte přece, že také potom, když chtěl zdědit požehnání, byl zamítnut, protože nenašel místo pro změnu smýšlení, ačkoli ji se slzami s opravdovostí hledal.Nepřiblížili jste se totiž k tomu, co lze nahmatat...Přiblížili jste se však k hoře Sion a k městu živého Boha, k nebeskému Jeruzalému a k myriádám andělů ve všeobecném shromáždění a ke sboru prvorozených, kteří byli zapsáni v nebesích, a k Bohu, Soudci všech, a k duchovnímu životu spravedlivých, kteří byli učiněni dokonalými, a k Ježíšovi, prostředníku nové smlouvy, a ke krvi pokropení, která mluví lépe než Abelova.
Hleďte, abyste se nevymlouvali tomu, kdo mluví. Jestliže totiž neunikli ti, kdo se vymlouvali tomu, kdo dával božskou výstrahu na zemi, tím více [neunikneme] my, jestliže se odvrátíme od toho, který mluví z nebes...Přiblížili jste se však k hoře Sion a k městu živého Boha, k nebeskému Jeruzalému a k myriádám andělů ve všeobecném shromáždění a ke sboru prvorozených, kteří byli zapsáni v nebesích, a k Bohu, Soudci všech, a k duchovnímu životu spravedlivých, kteří byli učiněni dokonalými,  a k Ježíšovi, prostředníku nové smlouvy, a ke krvi pokropení, která mluví lépe než Abelova.
Hleďte, abyste se nevymlouvali tomu, kdo mluví. Jestliže totiž neunikli ti, kdo se vymlouvali tomu, kdo dával božskou výstrahu na zemi, tím více [neunikneme] my, jestliže se odvrátíme od toho, který mluví z nebes." (Heb 12 kap 13:1)

"Neustále proste, a bude vám dáno; neustále hledejte, a naleznete; neustále klepejte, a bude vám otevřeno. Každý totiž, kdo prosí, dostává a každý, kdo hledá, nalézá a každému, kdo klepe, bude otevřeno...Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích.  Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti." (Mat 7:7,8,21-23)

Jajo opravdu mas zajem podporovat sektarstvi a ty jenz se dopousteji vaznych prestupku jakym je treba smilstvo nebo modlarstvi ? Ted nemluvim pouze o telesnem smilstvu i kdyz jsou zde takovy co byli pokrteny jako SJ a obhajuji i takovou vec jako spravne konani a o Bibli a jejim uceni zde mluvi jako o necem, co neni treba brat nejak moc vazne a spochybnuji jeji uceni pro svuj vlastni zivot a vedou k takovemu mysleni i dalsi lidi co je poslouchaji.

Az teda nemas problem s osobni rozmluvou dej vedet poslu ti sve kontaktni udaje.


Naposledy upravil lorak dne 10/9/2012, 10:46, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 10:31

Takže druhý napomínat, že neodpovídají konkrétně, ti jde, ale sám se kroutíš jak had.
ANO, CHCI ZNÁT ODPOVĚDI TAK UŽ DOST MLŽENÍ A JASNÝ ČTYŘI ODPOVĚDI.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 10:47

jája napsal:Takže druhý napomínat, že neodpovídají konkrétně, ti jde, ale sám se kroutíš jak had.
ANO, CHCI ZNÁT ODPOVĚDI TAK UŽ DOST MLŽENÍ A JASNÝ ČTYŘI ODPOVĚDI.

Tady na tomto miste ti na ne odpovidat nebudu. Komu je dano, aby poznal a slysel celou pravdu se ji muze dozvedet tak, ze oslovi primo SJ, ktery cini vuli naseho nebeskeho Otce a slouzi mu jako jeho verny sluzebnik.

Jako had se kroutis ty sam a vecsina tech, co tady pomluvaji SJ a nemluvi celou pravdu.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 10/9/2012, 11:11

lorak napsal:Jajo chces o tom mluvit osobne. Spineni vernych nasledovniku Jezise Krista je tu vic nez dost a neminim se podilet na necem, co vede k odpadnuti a sektarstvi !
Mě také tvé odpovědi zajímají. Tím, jak se odpovědím vyhýbáš a jak to okecáváš pindama o odpadlících jen prokazuješ, že tu obhajuješ sektářství nejtěžšího kalibru. Skutečný následovník Krista se nebojí obhajovat pravdu, navíc, když se vůbec nejedná o osobní věci, ale o učení církve. Obhaj učení vaší sekty. Nebo snad uznáváš, že položené otázky prostě obhájit nelze?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 11:18

Jajo prave kvuli takovym odpadlikum jakym je i Zbysek ti na to zde odpovidat nebudu, ale rad s tebou o techto vecech promluvim treba i verejne na jinem miste.Nejlepsim mistem by mohlo byt treba shromazdeni SJ.

Souhlasis ?

Napis mi do meho emailu [You must be registered and logged in to see this link.] jak bych te mohl kontaktovat.

Zbyskovi na jeho poznamky a otazky urcite odpovidat nebudu. Jehova mi zakazal s nim dal mluvit a odpovidat mu.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 12:06

loraku, z debaty za ty roky si myslím, že ty otázky netrápí jen mě. Napadáš nás tu ze lží, pomluv a odpadlictví, tak jsem se ptal na čtyři fakta, který nelze popřít a rád bych věděl, proč mám být SJ, když tyhle skutečnosti byly lidský, né Boží rozhodnutí a stejně spoustě lidí ublížily.
Přidal ses do veřejný diskuze, káráš druhý, že se tu vyhýbají konkrétní odpovědi, tak mi tu, prosím, konkrétně odpověz na čtyři stručný otázky.
Pokud se tomu i teď vyhneš, budu tě považovat za farizea, co káže, ale zbaběle nečiní.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 12:22

jája napsal:loraku, z debaty za ty roky si myslím, že ty otázky netrápí jen mě. Napadáš nás tu ze lží, pomluv a odpadlictví, tak jsem se ptal na čtyři fakta, který nelze popřít a rád bych věděl, proč mám být SJ, když tyhle skutečnosti byly lidský, né Boží rozhodnutí a stejně spoustě lidí ublížily.
Přidal ses do veřejný diskuze, káráš druhý, že se tu vyhýbají konkrétní odpovědi, tak mi tu, prosím, konkrétně odpověz na čtyři stručný otázky.
Pokud se tomu i teď vyhneš, budu tě považovat za farizea, co káže, ale zbaběle nečiní.

Stale sem od tebe nedostal kontakt abych spolu s tebou mohl o techto vecech mluvit. Zrejme, ale o serioznou debatu skutecny zajem nemas a jde ti jen o pomluvu, kterou zakryvas vlastni spatne chovani pokud jde o uctivani jedineho praveho Boha Jehovu. Co je jeste horsi omlouvas stejne chovani i u jinych, co odpadli od cisteho uctivani jedineho praveho Boha Jehovu a misto neho zacali uctivat falesne lidmi vymyslene bohy.

Ja teda stale cekam na tvou spravu v mem emailu az skutecne stojis o smysluplnou debatu.


Naposledy upravil lorak dne 10/9/2012, 14:01, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 12:27

Nebudu s tebou diskutovat jinak, než takhle. Tady jsme se potkali, tady jsi nás napadal, tady jsi z nás dělal lháře a odpadlíky, tak mě tady usvědči ze lží a odpadlictví. A neschovávej se zbaběle za nějakej mail.
Veřejně nás osočuješ, tak mě ve čtyřech věcech veřejně odpověz, v čem lžu a jsem odpadlík.
A už se zbaběle nekruť.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 10/9/2012, 12:57

Lorak,aj mňa by zaujímal tvoj názor na tie 4 otázky. Môžeš mi ich poslať aj cez súkromnú správu tu na fóre.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 10/9/2012, 13:23

Lorak, napísal si: Jehova mi zakazal s nim dal mluvit a odpovidat mu.

Ako z tebou JHVH komunikuje? Ako konkrétne ti dal vedieť toto ohľadom komunikácie zo Zbyskom?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 14:44

Ing.Peter napsal:Lorak,aj mňa by zaujímal tvoj názor na tie 4 otázky. Môžeš mi ich poslať aj cez súkromnú správu tu na fóre.

Peto Jaja bol roky starsim krestanskeho zboru SJ. On velmi dobre vie ake su odpovede na dane otazky. Da sa na vsetko o com pisal pokojne odpovedat aj jednou vetou.

Vsimni si, ze jaja nema zaujem robit ziaden pokrok. Potkol sa a dovod jeho odchodu z krestanskeho zboru urcite nijako priamo s tymito 4 otazkami nesuvisi. Keby chcel napisat celu pravdu, tak by ju napisal aj sam a nepochybujem, ze by vedel aj sam zodpovedat tieto otazky bez toho, aby pritom musel odist z krestanskeho zboru SJ. On, ale nechce pisat celu pravdu o viere a uceni SJ. On hlada ospravedlnenie pre vlastne zle spravanie a nehlada cestu, co smeruje k vernej oddanosti voci jedinemu pravemu Bohu Jehovovi. Keby sa takto zachovali vsetci Jezisovi ucennici v 1 storoci, tak by sme tu dnes nemali ani biblicku spravu o Jezisovom zivote a o jeho uceni.

Clovek verne oddany Jehovovi sa nemoze potknut na ziadnom zlyhani ani pochybeni ineho cloveka, lebo nesluzi Bohu kvoli tomu, ze mu to bolo dane od inych ludi, ale sluzi pravemu Bohu skrze nasho Pana Jezisa Krista preto, lebo ho k tomu povolava svojim duchom sam Jehova a Jezis je pre nas cestou k nasmu nebeskemu Otcovi.

"Jehova je Duch; a kde je Jehovův duch, tam je svoboda." (2 Korintanum 3:17)

"Vždyť mezi vámi také musí být sekty, aby se i schválené osoby mezi vámi staly zjevnými." (1 Kor 11:19)

"„Jestliže zůstanete v mém slovu, jste skutečně moji učedníci a poznáte pravdu a pravda vás osvobodí.“...„Vpravdě, vpravdě vám říkám: Každý, kdo činí hřích, je otrokem hříchu. A otrok navíc nezůstává v domácnosti navždy; syn zůstává navždy. Jestliže vás tedy Syn osvobodí, budete skutečně svobodní." (Jan 8:31,32,34-36)

"Děťátka, je poslední hodina, a právě jak jste slyšeli, že přichází antikrist, i teď se mnozí stali antikristy; z této skutečnosti poznáváme, že je poslední hodina. Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu...Nepíši vám proto, že neznáte pravdu, ale protože ji znáte a protože žádná lež nepochází z pravdy.
Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je KRISTUS? Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna." (1 Jana 5:18,19,21,22)


Naposledy upravil lorak dne 11/9/2012, 00:16, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 10/9/2012, 14:55

A to je celý, loraku? Po tom všem, cos tu komu psal, jsi trapnej ubožák.
Já odpovědi neznám a proto jsem tam, kde jsem.
Ty je taky neznáš a zbaběle kličkuješ a utíkáš.
Nebyl bych tak ráznej, ale tys nás tu počastoval takovýma výrazama, že ti to zopakuju: odpovědi neznáš, zbaběle se kroutíš, ale školíš a urážíš druhý.
Jsem rád, že ses odhalil. Když se rozdávala namyšlenost, byl jsi první na řadě. Ty nejsi ani SJ, za který se tady biješ a oni ti o to nestojí, ale ani, na rozdíl od zdejších "odpadlíků" nemáš svůj názor.
Jestli tu ještě někdy někomu napíšeš, že utíká a neodpovídá konkrétně, budu první, kdo se ti nahlas vysměje po tom, jak se tu tejden schováváš a kroutíš. Měj se.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 14:56

Ing.Peter napsal:Lorak, napísal si: Jehova mi zakazal s nim dal mluvit a odpovidat mu.

Ako z tebou JHVH komunikuje? Ako konkrétne ti dal vedieť toto ohľadom komunikácie zo Zbyskom?

Dal mi to vediet svojim duchom uz viackrat a naposledy ma napomenul, aby som s nim uz dalej nekomunikoval. V uceni Pisma je viditelne posobenie Bozieho ducha a PRAVDA zapisana v Bozom slove nas dokaze spravne usmernit, aby sme boli poslusny Bozej voli. Zbysek, ale aj dalsi na tomto fore vedome odporuju Bozej voli. Zbysek to, ale robi obzvlast zlym sposobom a debatovat s nim dalej by znamenalo priamo sa podielat na jeho zlom spravani, ktorym odporuje Jehovovi a Jehova ho preto teraz nechava, aby sa zatvrdil vo svojom hriechu.


Naposledy upravil lorak dne 10/9/2012, 14:57, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 10/9/2012, 14:56

lorak napsal:Vsimni si, ze jaja nema zaujem robit ziaden pokrok. Potkol sa a dovod jeho odchodu z krestanskeho zboru urcite nijako priamo s tymito 4 otazkami nesuvisi.
Například otázka č. 1 přímo a bezprostředně souvisí s mým odchodem. Proto mě tvé odpovědi zajímají.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 10/9/2012, 15:04

Dal mi to vediet svojim duchom uz viackrat a naposledy ma napomenul, aby som s nim uz dalej nekomunikoval.

Lorak, ako ti to konkrétne povedal? Pošepkal ti Zbyskove meno, alebo si mal sen alebo videnie alebo ako ? Toto ma fakt zaujíma.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 10/9/2012, 15:04

lorak napsal:Zbysek to, ale robi obzvlast zlym sposobom
Jistě. Jdu bezprostředně po samé podstatě, bez zbytečného okecávání. A protože nejsi schopen čelit pravdě takto přímo, musím být zlým odpadlíkem, jinak by ses musel potýkat s neřešitelným dilematem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 15:05

"Běželi jste dobře. Kdo vám zabránil, abyste dále neposlouchali pravdu? Takové přesvědčování není od Toho, kdo vás povolává. Trochu kvasu zkvasí celé těsto. Důvěřuji vám, kdo jste ve spojení s Pánem, že nebudete smýšlet jinak; ale ten, kdo vám působí těžkosti, ponese [svůj] rozsudek bez ohledu na to, kým snad je...Byli jste ovšem povoláni ke svobodě, bratři; jen této svobody nepoužívejte jako popudu pro tělo, ale láskou služte jeden druhému jako otroci. Vždyť celý Zákon je naplněn v jednom výroku, totiž: „Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.“ Jestliže však jeden druhého dál koušete a požíráte, dávejte pozor, abyste jeden druhého nevyhladili...Jestliže žijeme duchem, také dál řádně duchem choďme. Nestaňme se samolibými, nevyvolávejme mezi sebou soutěživost a jeden druhému nezáviďme." (Galatanum 5:7-10,13-15,25,26)

Toto su slova adresovane kazdemu, kdo uz sa raz vydal po ceste vernej oddanosti s odhodlanim sluzit jedinemu pravemu Bohu Jehovovi ako nasledovnik Jezisa Krista.

Tyka sa to aj pomazanych krestanov a tych, co sa sa v krestanskom zbore ujimaju vedenia.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 10/9/2012, 15:51

Ing.Peter napsal:Dal mi to vediet svojim duchom uz viackrat a naposledy ma napomenul, aby som s nim uz dalej nekomunikoval.

Lorak, ako ti to konkrétne povedal? Pošepkal ti Zbyskove meno, alebo si mal sen alebo videnie alebo ako ? Toto ma fakt zaujíma.

"Svěřuji ti, dítě Timotee, toto pověření ve shodě s předpověďmi, které vedly přímo k tobě, abys podle nich dále vedl znamenitý boj; a držel se víry a dobrého svědomí, jež někteří odvrhli a zakusili ztroskotání [své] víry. K nim patří Hymenaios a Alexandr, a předal jsem je Satanovi, aby se ukázňováním učili nerouhat se." (1 Timotejovi 1:18-20)

Peto cele to vyplynulo z reakcii Zbyska na urcite veci o kterych aj sam pisal a stale pise.Nielenze je nekajucnym odpadlikom od cisteho uctievania a schvaluje nazakonne spravanie, ktore je v priamom rozpore s Bozou volou zapisanou v PISME, ale este k takemuto konaniu vedome navadza a presvedcuje aj inych ludi, pricom sa pysne a pohrdavo vyjadruje o veciach priamo zapisanych v Bozom slove Pravdy pred ktorymi by mal mat uctu.Jehova ma svojim duchom viedol k viacerym myslienkam co su zapisane v jeho slove PRAVDY, kde mi jasne ukazal, ze musim k Zbyskovi zaujat takyto postoj inak by som mohol mat priamy podiel na jeho hriechoch.

Zbysek je jednym z najhorsich odpadlikov na tomto odpadlickom fore.

Peto toto je vobec nepriatelske uzemie plne ohovaracov a luharov. Ludi s poskrvrnenym svedomim, ktorym Jehova odoprel svoju ochranu a su plne vystaveny ucinku Satana Diabla a jeho demonom. Mozes to vidiet aj sam ked vidis ake veci takyto ludia obhajuju ako spravne.

Pre Zbyska nie je ziadnym problemom nasilie, smilstvo, modlarstvo, falosne ohovaranie, ale aj dalsie veci, ktere su odporne v Jehovovych ociach.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 10/9/2012, 16:00

lorak napsal:Pre Zbyska nie je ziadnym problemom nasilie, smilstvo, modlarstvo, falosne ohovaranie, ale aj dalsie veci, ktere su odporne v Jehovovych ociach.
Proč lžeš?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 10 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 12 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru