Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 8/8/2012, 15:34

Nauka o ráji na této zemi a nauka, že člověk je duše, tudíž je smrtelná jsou založeny na Bibli. To učí pouze svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne - SLÁVA JIM.
Pomlouvat tato 2 náboženství je smrtelný hřích.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  frodobagin 8/8/2012, 20:20

Tak jsem si konečně přečetl výtah z publikací společnosti Strážná Věž (odkaz viz níže) a musím říci že tam jsou zajímavé výroky.
Například jeden takový zajímavý:
1972 "Označuje je (společnost Strážná Věž, Věrného a rozvážného otroka a vedoucí sbor) toto připuštění chyby jako falešné proroky? Vůbec ne, protože falešní proroci nepřipouštějí, že dělají chyby (Strážná věž, 1. listopad 1972, str. 644).
Pro upřesnění jde o nesplněné proroctví ohledně roku 1874, 1914, 1918, 1925.

Vždycky jsem měl za to, že falešný prorok je tento :

PNS
5. Mojžíšova 18:20 Avšak prorok, který se opováží mluvit v mém jménu slovo, jež jsem mu nepřikázal mluvit, nebo který mluví ve jménu jiných bohů, ten prorok zemře
21 A v případě, že by sis řekl v srdci: Jak poznáme slovo, které Jehova nemluvil
22 když prorok mluví ve jménu Jehovy a slovo nenastane ani se neuskuteční, je to slovo, které Jehova nemluvil. Prorok je mluvil s opovážlivostí. Nezalekneš se ho.


Bible 21
Deuteronomium 18:20 Kdyby se však nějaký prorok opovážil promluvit mým jménem slovo, které jsem mu nesvěřil, takový prorok ať zemře stejně, jako kdyby mluvil jménem cizích bohů."
21 Můžeš si říci: "Jak poznáme, že to slovo nemluví Hospodin?"
22 Nuže, jestliže prorok řekne Hospodinovým jménem něco, co se nestane, pak to slovo nemluvil Hospodin. Onen prorok mluvil opovážlivě. Neboj se ho.


ČEP
Deuteronomium 18:20 Avšak prorok, který by opovážlivě mluvil mým jménem něco, co jsem mu mluvit nepřikázal, nebo který by mluvil jménem jiných bohů, takový prorok zemře."
21 V srdci si asi říkáš: "Jak poznáme slovo, které Hospodin nepromluvil?"
22 Nuže, promluví-li prorok jménem Hospodinovým a věc se nestane a nesplní, nepromluvil to slovo Hospodin. Opovážlivě je mluvil ten prorok sám; nelekej se toho.



Zjevně nové světlo od JHVH, který tímto přepisuje biblický text.
Nééééé. Nejspíše to tak nebude. Výstižnější je tvrzení o opovážlivosti člověka, která je stále opovážlivější.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Všechny výroky z publikací Svědků Jehovových (Badatelů bible) uvedené v odkazu jsou velmi zajímavé. Rozhodně stojí za to, přečíst si je. DOPORUČUJI.

Přeji moudrost a srdce shora.

frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  sazeč 8/8/2012, 20:44

kasatymyr forse spain napsal:Nauka o ráji na této zemi a nauka, že člověk je duše, tudíž je smrtelná jsou založeny na Bibli. To učí pouze svědkové Jehovovi a Adventisté sedmého dne - SLÁVA JIM.
Pomlouvat tato 2 náboženství je smrtelný hřích.

Proč Pán Ježíš ubezpečil své učedníky slovy, aby se nebáli těch, kdo zabíjí tělo, ale duši zabít nemohou? Když duše je člověk, tak kdo je tělo?

Též psáno, že Boží slovo dokáže oddělit duše od ducha. Proč když víme, že tělo je slabé?

Inu, duše je víc než tělo, je to taková podstata člověka. Člověk umírá, tak umírá duše. Tělo umírá v pravém slova smyslu, ono se rozpádá v prach. Člověk, duše, nikoli, jelikož duše, člověk, osobnost, jméno je zapsáno v Knize života či nikoli. Duše, která zhřeší přesto že byla informována, čeká smrt čili odloučení od Boha.

Podívej se, člověk, duše, jak zhřešila, neproměnila se v prach okamžitě, žila dále. Tedy ve skutečnosti byla v Božích očích již mrtvá, a přesto žila. Tak je tomu po Božím soudu, pro nevěřící žel. Proto Ježíš znázornil boháče, jak se trápí v symbolickém pekle čili uvědomuje si nevyužití příležitosti poslouchat Boha. O to jeho bolí víc než těch např. v Sodomě a Gomoře. Pro ně bude soud snesitelnější... Proč by byly všechny duše vzkříšené, aby se vzápětí po soudu vrátily zpět do stavu definitivního hlubokého spánku? Psáno, že Bůh je Bohem živých, mrtvých že není.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  sazeč 8/8/2012, 23:37

Boží slovo má moc proniknout do vnitra člověka a duši od ducha oddělit čili kdo se z Boha narodil, je schopen se jako duše, člověk, živit duchem, tím blahodárnou živou vodou co slíbil Pán Ježíš, a ne živit tělem.

Člověk, duše, pokud se živí tělem (choutky, bohatstvím světa, soupeřivostí atd.) se Bohu nemůže líbit, protože vše pochází od toho zlého, nemůže přijmout Ducha. Je pro něho bláznovstvím.

Člověk, duše, pokud se živí Duchem (vše od Pána), je Bohem přijat. Je schopen přijmout Ducha, protože se z Boha narodil.

SJ ač se snaží, snaží se marně od toho zlého světa oddělit. Naopak se snaží líbit tomu, komu slouží, tomu VROemu, samozvanému proroku. Ten nemůže pocházet od Boha, naopak proklíná pravé křestany, ty znovuzrozené, pomlouvá je a hledá na nich chyby a z těch chyb se těží.

Protože Bůh je velkorysý, zná všechny lidi, tak i mezi SJ, které povolává ke svátostem. Dle mne je na nich poznat, jak se na ostatní křestany dívají jako na své bratry a sestry. Tohle platí i u ostatních křestanů.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 14/8/2012, 08:14

loraku, za "méně zásadní" považuju naukové věci, zřetelně nenapsané v Bibli a přesto, kdo je nepřijímá jako dogma, do chvíle, než je SJ změní, často úplně naopak, je odejit.
Už tu byly zmiňovány mnohokrát: civilní služba, generace roku 1914, co nezemře, zákaz úplnýho přijímání krve...
Za zásadní považuju porozumění tomu, že Jehova je jediný pravý Bůh, Ježíš je jeho syn, lidi měli a mají žít věčně na zemi, jsou pro nás dány normy chování...
Například jsem ale nikdy nedokázal obhájit nauku o 144 000. Dodneška nerozumím výkladu, že Zjevení je plná symbolických čísel a zrovna tohle jedno číslo je doslovný...
Tolik můj pohled na věc.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 08:20

jája napsal:loraku, za "méně zásadní" považuju naukové věci, zřetelně nenapsané v Bibli a přesto, kdo je nepřijímá jako dogma, do chvíle, než je SJ změní, často úplně naopak, je odejit.
Už tu byly zmiňovány mnohokrát: civilní služba, generace roku 1914, co nezemře, zákaz úplnýho přijímání krve...
Za zásadní považuju porozumění tomu, že Jehova je jediný pravý Bůh, Ježíš je jeho syn, lidi měli a mají žít věčně na zemi, jsou pro nás dány normy chování...
Například jsem ale nikdy nedokázal obhájit nauku o 144 000. Dodneška nerozumím výkladu, že Zjevení je plná symbolických čísel a zrovna tohle jedno číslo je doslovný...
Tolik můj pohled na věc.

Jajo, kdo je pro tebe jediny pravy BUH hodny prijmout tve uctivani ?

Ber v uvahu fakt, ze JEHOVA JE JEDEN JEHOVA i pro samotneho JEZISE !

Koho teda uctivas ? Kdo je tvym Bohem ? Mas v teto otazce jasno ? Je to velice dulezite poznani a primo souvisi se zachranou zivota.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 14/8/2012, 09:04

loraku, napsal jsem to snad jasně: pro mě je pravým Bohem Jehova, nepovažuju Ježíše za jemu rovného.
Nenašel jsem v Bibli nauku o trojici v žádné podobě.
Nicméně důvodem mýho příspěvku bylo, že SJ považují svoje nauky, který časem zavrhnou jako nebiblický, za stejný dogma, jako biblický.
A svoje členy, který se s nima nestotožní, vyloučí, čímž je v očích druhých odsoudí.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 09:51

jája napsal:loraku, napsal jsem to snad jasně: pro mě je pravým Bohem Jehova, nepovažuju Ježíše za jemu rovného.
Nenašel jsem v Bibli nauku o trojici v žádné podobě.
Nicméně důvodem mýho příspěvku bylo, že SJ považují svoje nauky, který časem zavrhnou jako nebiblický, za stejný dogma, jako biblický.
A svoje členy, který se s nima nestotožní, vyloučí, čímž je v očích druhých odsoudí.

Jajo vidis sam jake jsou nazory vacsiny z tech, co byly z krestanskeho sboru vylouceni a nebo z neho i sami odesli.

Zacali byt neverny ne lidem, ale samotnemu Bohu. Ty si tady snad svetla vyjimka rozumneho cloveka co ma vyjasneny aspon svuj vztah k Jehovovi k jako k jedinemu pravemu Bohu a verim, ze se i nadale usilujes k nemu takhle pristupovat jako ke svemu milovanemu nebeskemu Otci pricemz Jezise uznavas jako sveho Pana a prostrednika mezi Jehovem a nami.

Vis pritom dobre, ze toto poznani o Bohu nemaji vsichni kdo o sobe tvrdi, ze jsou krestane a uznavaji Jezise Krista jako Pana. Zamysli se nad tym !

I v minulosti byli v krestanskem sboru problemy. Prikladem je treba Diotrefes. Pavel sam varoval, ze se ze z nekterych starsich stanou vlci a budou spatne zaobchazet s temi jenz jim byli svereni do jejich starostlivosti. Uplne poznani nemeli verni krestane ani v 1 stoleti, ale i tak respektovali usporadani a vedeni, ktere je od Jehovu skrze Jezise Krista.

V krestanskem sboru nejsi kvuli lidem, ale kvuli Jehovovi i kdyz to je nekdy moc tezke a ver mi, ze sam velmi dobre vim o cem mluvim.

Popremyslej nad temito slovami.

"Ale zatímco vám dávám tyto pokyny, nechválím vás, protože to není k lepšímu, ale k horšímu, že se scházíte. Především totiž slyším o tom, že mezi vámi existuje rozdělení, když se sejdete ve sboru; a do jisté míry tomu věřím. Vždyť mezi vámi také musí být sekty, aby se i schválené osoby mezi vámi staly zjevnými." 1 Korintanum 11:17-19

"Potom také mnozí klopýtnou a budou se navzájem zrazovat a navzájem se nenávidět. A povstane mnoho falešných proroků a zavedou na scestí mnohé; a protože vzroste nezákonnost, ochladne láska většího množství. Ale kdo vytrvá až do konce, ten bude zachráněn. A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec." Matous 24:10:14

Jajo je velmi dulezite i nadale oznamovat prichod Boziho kralovstvi bez ohledu na nenaplnene ocekavani nekterych jednotlivcu !

"Na svém strážním místě budu stále stát a budu zůstávat na baště; a budu na stráži, abych viděl, co bude mluvit mým prostřednictvím a co odvětím na své pokárání. A Jehova přistoupil k tomu, aby mi odpověděl a aby řekl: „Zapiš vidění a jasně [je] předlož na tabulkách, aby ten, kdo z něho bude nahlas předčítat, mohl [číst] plynně. Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se.
Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností." Habakuk 2:1-4

"Pak ten otrok, který rozuměl vůli svého pána, ale nepřichystal se ani nejednal podle jeho vůle, bude bit mnoha ranami. Ale ten, který nerozuměl, a tak dělal to, co si zaslouží rány, bude bit málo [ranami]. Vskutku, od každého, komu bylo mnoho dáno, od toho bude mnoho vyžadováno; a komu lidé mnoho svěřili, od toho budou vyžadovat více, než [je] obvyklé." (Lukas 12:47,48 )

I ty sam si dostal talenty od Jehovu a Jezis prijde uctovat i s tebou. Mas vuci Jehovovi i Jezisi Kristovi zodpovednost za zivoty jinych a nevernost nebo selhani jinych spolukrestanu te nijak teto tve zodpovednosti nezbavuje. Neveris snad, ze Jehova skrze Krista skutecne nad kazdym nakonec vynese spravodlivy soud bez ohledu na to jak si treba i ty sam o nekem jako starsi sboru v minulosti rozhodnul ?

"Ale ať každý prokáže, jaké je jeho vlastní dílo, a pak bude mít příčinu k jásání vzhledem k sobě samému, a ne ve srovnání s někým jiným. Každý totiž ponese svůj vlastní náklad." (Galatanum 6:4,5)

JAJO TOTO JE FAKT CO PLATI PRO KAZDEHO Z NAS !

"Podle Boží nezasloužené laskavosti, která mi byla dána, jsem jako moudrý vedoucí díla položil základ, ale staví na něm někdo jiný. Ale ať každý stále bdí, jak na něm staví. Žádný člověk totiž nemůže položit jiný základ než ten, který je položen, jenž je Ježíš Kristus. A jestliže však někdo staví na ten základ zlato, stříbro, drahokamy, dříví, seno, slámu ze strniště, dílo každého vyjde najevo, neboť den je ukáže, protože bude zjeveno prostřednictvím ohně; a ohněm se prokáže, jakého druhu je dílo každého. Jestliže něčí dílo, které na něm vystavěl, zůstane, obdrží odměnu; jestliže něčí dílo shoří, utrpí ztrátu, ale sám bude zachráněn; a přece, jestliže ano, [bude to] jako skrze oheň." (1 Korintanum 3:10-15)

Rozumis tomu Jajo ?

"Někteří ovšem kážou KRISTA ze závisti a soupeření, ale jiní také z dobré vůle. Ti druzí veřejně oznamují KRISTA z lásky, neboť vědí, že jsem zde postaven k obhajobě dobré zprávy; ale ti první to dělají ze svárlivosti, ne z čisté pohnutky, neboť se domnívají, že [mi] v mých [vězeňských] poutech způsobí soužení. Co na tom? [Nic,] jedině to, že každým způsobem, ať předstíraně, nebo pravdivě, je Kristus veřejně oznamován, a z toho se raduji.(Mat 24:14) Vskutku se budu i dál radovat, neboť vím, že to povede k mé záchraně " (Filipanum 1:15-19)


Naposledy upravil lorak dne 14/8/2012, 13:32, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 14/8/2012, 10:04

lorak napsal:I v minulosti byli v krestanskem sboru problemy. Prikladem je treba Diotrefes. Pavel sam varoval, ze se ze z nekterych starsich stanou vlci a budou spatne zaobchazet s temi jenz jim byli svereni do jejich starostlivosti.
Diotrefes vylučoval ty, kteří s ním nesouhlasili a kteří přijímali křesťany odjinud, kteří Diotréfa usvědčovali z jeho odpadlictví. Kdo takto dnes jedná? LORAKU, PŘEMÝŠLEJ!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 14/8/2012, 11:11

Lorak, uvažuj nad textom: „Nestaň sa príliš spravodlivým, ani sa neukazuj nadmieru múdrym" alebo : „Ak mám dar prorokovania a som oboznámený so všetkými svätými tajomstvami a všetkým poznaním a ak mám všetku vieru, aby som premiestňoval vrchy, ale nemám lásku, nie som nič. A ak dám celý svoj majetok, aby som nakŕmil iných, a ak vydám svoje telo, aby som sa chválil, ale nemám lásku, vôbec mi to neprospieva.“

w95 : Extrémna horlivosť nás môže pripraviť aj o taktnosť, empatiu a jemnosť, čo je pri styku s ľuďmi veľmi dôležité. Niekto možno ťažko pracuje na podpore záujmov Kráľovstva. Ale jeho extrémna horlivosť môže zároveň ľuďom ubližovať..

Rim: "Preto si bez ospravedlnenia, ó, človeče, nech si ktokoľvek, ak súdiš; lebo v tom, v čom súdiš iného, odsudzuješ sám seba, lebo ty, ktorý súdiš, konáš to isté.."
Skús byť empatický. Ty si presvedčený ,že maš pravdu tak isto ,ako iní si to myslia tiež, že majú pravdu . Každý môže inak chápať Písmo a je to každého osobná vec. Jednoducho napíš čo si mysliš, ale nevnucuj to inému a neodsudzuj nikoho ak nemá taký postoj ako ty. Každý z nás sám za seba nesie zodpovednosť. A svojou "horlivosťou" dosiahňeš opak toho čo od diskusie čakaš.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 13:43

Ing.Peter napsal:Lorak, uvažuj nad textom: „Nestaň sa príliš spravodlivým, ani sa neukazuj nadmieru múdrym" alebo : „Ak mám dar prorokovania a som oboznámený so všetkými svätými tajomstvami a všetkým poznaním a ak mám všetku vieru, aby som premiestňoval vrchy, ale nemám lásku, nie som nič. A ak dám celý svoj majetok, aby som nakŕmil iných, a ak vydám svoje telo, aby som sa chválil, ale nemám lásku, vôbec mi to neprospieva.“

w95 : Extrémna horlivosť nás môže pripraviť aj o taktnosť, empatiu a jemnosť, čo je pri styku s ľuďmi veľmi dôležité. Niekto možno ťažko pracuje na podpore záujmov Kráľovstva. Ale jeho extrémna horlivosť môže zároveň ľuďom ubližovať..

Rim: "Preto si bez ospravedlnenia, ó, človeče, nech si ktokoľvek, ak súdiš; lebo v tom, v čom súdiš iného, odsudzuješ sám seba, lebo ty, ktorý súdiš, konáš to isté.."
Skús byť empatický. Ty si presvedčený ,že maš pravdu tak isto ,ako iní si to myslia tiež, že majú pravdu . Každý môže inak chápať Písmo a je to každého osobná vec. Jednoducho napíš čo si mysliš, ale nevnucuj to inému a neodsudzuj nikoho ak nemá taký postoj ako ty. Každý z nás sám za seba nesie zodpovednosť. A svojou "horlivosťou" dosiahňeš opak toho čo od diskusie čakaš.

Peto nepochybuj o tom, ze dokazem byt taktny aj ohladuplny voci inym ludom bez ohladu na to kym su. Aj ked sa zda, ze som na niekoho tvrdy tak to ma svoj dovod. Vyjadrujem jasny postoj voci sektarskemu pocinaniu urcitych ludi o ktorom s istotou viem, ze je v rozpore s jasne zapisanou Bozou volou. Kaznenie takych ludi je len pre ich dobro. Mojou motivaciou je skutocne laska k Bohu, ale aj laska k bliznym a preto zaujimam niekedy presne taky postoj aky zaujimam. Uznavam, ze ako nedokonaly clovek robim aj chyby a tych sa skutocne snazim vystrihat. Najvacsou chybou by bolo pristupit na sladke reci odpadlikov, co sa snazia ocistit si svoje svedomie a vtieraju sa do priazne inych ludi. Az nemaju zaujem konat pokanie nie je potrebne ich vedome spravanie odporujuce Bozej voli nijako lutovat. Lutost takymto ludom v tomto pripade nijako pomoct nemoze. Je mozne sa k nim spravat podla dobrych biblickych zasad a o tych je zapisana jasna sprava v Pisme.

Uplne ina situacia je ked komunikujem s niekym, kdo vedome neodporuje Pravde - uceniu Bozieho slova, alebo jej odporuje v nevedomosti. Tam je namieste prejavit naplno lasku, empatiu aj milosrdenstvo. Clovek, ktory vedome odporuje PRAVDE a este inych ludi navadza na zle konanie v rozpore s Bozou volou si zasluzi prejav lasky v podobe prisneho kaznenia a najlepsie je sa takemu cloveku vyhybat dokial vytrvava v takomto konani a nechat jeho zivot posudit Jehovovi skrze Jezisa Krista. (Heb 10:26-31; 1 Kor 5:11-13;2 Jana 9-11)

"Nezavrhuj ukázňování od Jehovy, můj synu; a neoškliv si jeho kárání, protože koho Jehova miluje, toho kárá, dokonce jako otec syna, v němž nalézá zalíbení." (Prislovi 3:11,12)

"„Můj synu, nezlehčuj ukázňování od Jehovy ani neochabuj, když tě vede k nápravě; koho totiž Jehova miluje, toho ukázňuje; vskutku mrská každého, koho přijímá za syna.“" (Hebrehcum 12:5,6)


Naposledy upravil lorak dne 15/8/2012, 09:33, celkově upraveno 2 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 14/8/2012, 14:04

Pane Peter, hážete hrách na zeď. Nicméně díky za váš názor.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 14/8/2012, 14:27

jája napsal:Pane Peter, hážete hrách na zeď. Nicméně díky za váš názor.

Jajo az se temito slovami snazis rict neco konkretniho klidne to rekni.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 15/8/2012, 07:56

Myslím, že jsi dost inteligentní, než bys potřeboval vysvětlovat jednu větu.
Máš utkvělou potřebu na všechno odpovědět. Kdyby ses nad vzkazem pana Petera zamyslel a nechal ho bez komentáře, myslím, že nejen v mých očích bys stoupnul.
Takhle...

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 16/8/2012, 01:55

jája napsal:Myslím, že jsi dost inteligentní, než bys potřeboval vysvětlovat jednu větu.
Máš utkvělou potřebu na všechno odpovědět. Kdyby ses nad vzkazem pana Petera zamyslel a nechal ho bez komentáře, myslím, že nejen v mých očích bys stoupnul.
Takhle...

Jajo v cem mi chces ty sam jit prikladem ?

Tim, ze jsi odesel z krestanskeho sboru, ktery jako jediny na svete oslavuje JEHOVU BOHA jako jedineho praveho Boha. Skrze Jezise Krista naseho PANA oznamuji vuli BOHA JEHOVU a prichod Boziho kralovstvi po cele zemi na svedectvi vsem lidem ?

Zamysli se nad tim co jsi sam udelal. Ja jsem ve svem srdci pevne rozhodnut zustat verne oddany jedinemu pravemu Bohu Jehovovi a budu i nadale podporovat kazdeho, kdo oznamuje jinym lidem zivot zachranujici poselstvi na zaklade toho co je zapsane v Bozim slove PRAVDY ! Nenecham se odradit sektarskym a odpadlickym duchem, co se dneska siri i ve sborech vernych nasledovniku Jezise Krista a i nadale budu podporovat a vest lidi k verne oddanosti k Jehovovi a k smireni s JEDINYM PRAVYM BOHEM JEHOVEM skrze jedineho prostrednika Boziho syna a meho PANA Jezise Krista.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 16/8/2012, 08:43

Tim, ze jsi odesel z krestanskeho sboru, ktery jako jediny na svete oslavuje JEHOVU BOHA jako jedineho praveho Boha.

Svojim záujemcov povieš: navštevujte zhromaždenia JS lebo jedine tam oslavujú Jehovu ,ale ja tam s vami nepôjdem lebo aj tam je zlý duch a mám problém zo svojimi bratmi .. Lorak Lorak Rolling Eyes

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 16/8/2012, 10:31

Ing.Peter napsal:Tim, ze jsi odesel z krestanskeho sboru, ktery jako jediny na svete oslavuje JEHOVU BOHA jako jedineho praveho Boha.

Svojim záujemcov povieš: navštevujte zhromaždenia JS lebo jedine tam oslavujú Jehovu ,ale ja tam s vami nepôjdem lebo aj tam je zlý duch a mám problém zo svojimi bratmi .. Lorak Lorak Rolling Eyes

Peto preco by som tam nesiel ? Bol som spolu s Bozim ludom aj na poslednom zjazde v Bratislave na vsetkych 3 dnoch. To, ze nie som stale na kazdom zhromazdeni nasho miestneho zboru je za daneho stavu v danom case v mojom pripade presne tak, ako to ma byt. Viem, ze ma so mnou Jehova svoj zamer.

Zakladne poznanie mozes dostat len v krestanskom zbore. Potom uz, ale musis aj ty sam stat svojou vlastnou vierou aj ked dalej sluzis a JEHOVA ta pouziva priamo v krestanskom zbore (2 Kor 1:24). Peto viera je darom od Jehovu. On samozrejme svojim sluzobnikom aj dalsim ludom oznamuje svoju volu viacerymi sposobmi a rovnako aj kazdeho z nas pouziva Jehova svojim sposobom. Ja sa neoddelujem od celosvetoveho krestanskeho zboru SJ a stale milujem vsetkych svojich duchovnych bratov a sestry hoci viem, ze su medzi nimi aj taky, co su podobny viacerym z tych, co su aj na tomto odpadlickom fore. Stale som pokrstenym SJ a sluzim Jehovovi rovnako ako kazdy, kdo je je v krestanskom zbore a oslavujem JEHOVU ako jedineho praveho BOHA a usilujem sa prinasat mu prijatelnu sluzbu podla jeho vole skrze mojho PANA Jezisa Krista.

Az je ti to dane, tak spravne pochopis aj tieto Kristove slova.

"Kdo není na mé straně, je proti mně, a kdo neshromažďuje se mnou, rozptyluje." (Lukas 11:23)

"„Učiteli, viděli jsme, jak kdosi vyhání démony používáním tvého jména a pokoušeli jsme se mu bránit, protože [tě] nenásleduje s námi.“ Ale Ježíš mu řekl: „Nepokoušejte se [mu] bránit, neboť ten, kdo není proti vám, je s vámi.“" (Lukas 9:49,50 )

"A začal jsem slyšet Jehovův hlas, jak říká: „Koho pošlu a kdo pro nás půjde?“ A přistoupil jsem k tomu, abych řekl: „Tady jsem! Pošli mě.“ A přikročil k tomu, aby řekl: „Jdi a řekneš tomuto lidu: ‚Slyšte znovu a znovu, ale nerozumějte; a vizte znovu a znovu, ale nezískejte žádné poznání.‘ Učiň srdce tohoto lidu nevnímavým, a jejich uši, ty učiň nepřístupnými, a oči, ty jim zalep, aby svýma očima neviděli a svýma ušima neslyšeli a aby jejich vlastní srdce neporozumělo a aby se opravdu neobrátili zpět a nezískali si uzdravení.“" (Izajas 6:8-10)

"Proto vskutku byla dobrá zpráva oznámena také mrtvým, aby byli, pokud jde o tělo, souzeni z lidského stanoviska, ale pokud jde o ducha, aby žili z Božího stanoviska.
Ale konec všech věcí se přiblížil. Buďte proto zdravé mysli a buďte bdělí vzhledem k modlitbám. Především mějte jeden k druhému vřelou lásku, protože láska přikrývá množství hříchů. Buďte jeden ke druhému pohostinní bez reptání. Úměrně k tomu, jak každý z vás obdržel dar, používejte jej tak, že jeden druhému sloužíte jako znamenití správci Boží nezasloužené laskavosti vyjádřené různými způsoby. Jestliže někdo mluví, [ať mluví,] jako by to byla posvátná Boží prohlášení; jestliže někdo slouží, [ať slouží] jako závislý na síle, kterou opatřuje Bůh, tak, aby byl ve všem oslavován Bůh prostřednictvím Ježíše Krista. Jeho je sláva i moc po celou věčnost. Amen.
Milovaní, nebuďte zmateni požárem mezi vámi, který se vám děje jako zkouška, jako by vás postihlo něco podivného. Naopak, dál se radujte, pokud jste podílníky na KRISTOVÝCH utrpeních, abyste se radovali a překypovali radostí také při zjevení jeho slávy. Jestliže jste haněni pro Kristovo jméno, jste šťastni, protože na vás spočívá [duch] slávy, ano Boží duch." (1 Petra 4:6-14)


Naposledy upravil lorak dne 16/8/2012, 10:47, celkově upraveno 2 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 16/8/2012, 10:44

"A dbajme jedni o druhých, aby sme sa podnecovali k láske a k znamenitým skutkom, 25 a neopúšťajme svoje zhromaždenia, ako [to] majú niektorí vo zvyku, ale povzbudzujme sa navzájom, a to tým viac, keď vidíte, že sa blíži ten deň."

"Ten, kto sa oddeľuje, bude hľadať svoju vlastnú sebeckú túžbu..."

"Ak teda nesieš svoj dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, 24 nechaj svoj dar pred oltárom a odíď; najprv sa zmier so svojím bratom a potom, keď sa vrátiš, obetuj svoj dar"

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 16/8/2012, 11:04

Ing.Peter napsal:"A dbajme jedni o druhých, aby sme sa podnecovali k láske a k znamenitým skutkom, 25 a neopúšťajme svoje zhromaždenia, ako [to] majú niektorí vo zvyku, ale povzbudzujme sa navzájom, a to tým viac, keď vidíte, že sa blíži ten deň."

"Ten, kto sa oddeľuje, bude hľadať svoju vlastnú sebeckú túžbu..."

"Ak teda nesieš svoj dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, 24 nechaj svoj dar pred oltárom a odíď; najprv sa zmier so svojím bratom a potom, keď sa vrátiš, obetuj svoj dar"

Peto vsetko, co si napisal je PRAVDA.

Nepochybuj o tom, ze pri kazdej prilezitosti, ked stretnem svojich duchovnych bratov a sestry, ich povzbuzujem k laske a dobrym skutkom a nehladam svoju vlastnu vyhodu, ale oslavujem mojho nebeskeho Otca Boha Jehovu skrze jeho syna a mojho pana Jezisa Krista.

Mam ale povolanie od Jehovu, kedy by som mohol byt viacerim bratom a sestram v krestanskom zbore pohorsenim a preto je v mojom pripade lepsie ked som tam kde som a viem, ze ma teraz Jehova pouziva svojim sposobom, ktory ti len tazko dokazem vysvetlit.

Spomen si ako v minulosti sluzili niektori ludia povolany pravym Bohom. Zamysli sa napriklad nad sluzbou proroka Eliasa.

"Ale řekl: „Vpravdě vám říkám, že žádný prorok není přijímán ve svém domovském území. Například vám po pravdě povím: Za dnů Elijáše, když bylo tři roky a šest měsíců zavřeno nebe, takže na celou zemi padl velký hladomor, bylo v Izraeli mnoho vdov, ale Elijáš nebyl poslán k žádné z těch [žen], ale pouze k vdově do Carefatu v sidonské zemi. Také bylo v Izraeli v době proroka Eliši mnoho malomocných, přesto ani jeden z nich nebyl očištěn, pouze Naaman, muž ze Sýrie.“
(Lukáš 4:24-27 )

Jehova stale precistuje svoj lud a pouziva vela sposobov ako to robi. Komu je to dane nech to pochopi. Nech je oslavovany zvrchovany PAN JEHOVA a nech sa deje jeho vola.

"Na svém strážním místě budu stále stát a budu zůstávat na baště; a budu na stráži, abych viděl, co bude mluvit mým prostřednictvím a co odvětím na své pokárání. A Jehova přistoupil k tomu, aby mi odpověděl a aby řekl: „Zapiš vidění a jasně [je] předlož na tabulkách, aby ten, kdo z něho bude nahlas předčítat, mohl [číst] plynně. Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se. Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností. A vskutku, protože víno jedná zrádně, zdatný muž je sebejistý; a nedosáhne svého cíle, on, který učinil svou duši prostornou právě jako šeol a který je jako smrt a nemůže se nasytit. A shromažďuje k sobě všechny národy a sbírá k sobě všechny lidi. Nepozdvihnou právě ti všichni proti němu příslovečné rčení a náznakovou poznámku, narážky na něho? A řekne se:
‚Běda tomu, kdo rozmnožuje, co není jeho — ach, jak dlouho! —, a kdo proti sobě ztěžuje dluh! " (Habakuk 2:1-6 porovnaj s Lukasom 12:45-48 )

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 16/8/2012, 11:26

Niesú to len výhovorky, aby si si upokojil svoje svedomie?
Niesú zhromaždenia súčasťou uctievania Boha a miestom, kde pôsobý jeho Duch a ty odmietaš tento spôsob uctievania? No neodmietaš účasť na fóre ,čiže ti je k srdcu bližšie fórum ako zbor spolubratov , aj ked by ti už mohlo byť jasné že tu na fóre nič nedosiahneš. Napíšeš že neodmietaš, ale keď tam nechodíš dávaš jasne najavo že odmietaš a pohŕdaš Božim opatrením.
Písal si: Mam ale povolanie od Jehovu, kedy by som mohol byt viacerim bratom a sestram v krestanskom zbore pohorsenim... Dal by ti Jehova takú úlohu ,ktorou by si pohoršoval bratov???
ďalej ťa citujem : Jehova stale precistuje svoj lud.. Nebojíš sa ,že sa to práve vzťahuje na teba a že si už jednou nohou preč aj keď si to nechces priznať?
Uvažuj.. Kolega JS vravel, že ak nieto prestane chodiť na zhromaždenia je takmer iste ,že časom úplne opusti JS ,že je to len otázka času..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Martin Cibulka 16/8/2012, 11:39

Pro Loraka, který napsal:
Mam ale povolanie od Jehovu, kedy by som mohol byt viacerim bratom a sestram v krestanskom zbore pohorsenim a preto je v mojom pripade lepsie ked som tam kde som a viem, ze ma teraz Jehova pouziva svojim sposobom, ktory ti len tazko dokazem vysvetlit.
No, pokud Tě Jehova povolal k něčemu, co může způsobovat pohoršení u těch, kdo poctivě chodí na shromáždění do Sálu Království, pak to zatím není služba pro ně, ale především pro Tebe. Až se narodíš „z vody a z Ducha“ (Jan 3:5, EP), pak budeš moci posloužit i jim. Zatím sice přijímáš vodu, ale z ní nemáš plný užitek ani Ty ani ostatní, protože jsi nepřijal Ducha. Zatím jsi totiž nepřijal pravdu o tom, kým je Ješu‘a ha-Mašiach. Zatím ho totiž považuješ za stvořenou bytost, což je démonská nauka, kterou hlásá společnost Watch Tower.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 16/8/2012, 11:40

Ing.Peter napsal:Niesú to len výhovorky, aby si si upokojil svoje svedomie?
Niesú zhromaždenia súčasťou uctievania Boha a miestom, kde pôsobý jeho Duch a ty odmietaš tento spôsob uctievania? No neodmietaš účasť na fóre ,čiže ti je k srdcu bližšie fórum ako zbor spolubratov , aj ked by ti už mohlo byť jasné že tu na fóre nič nedosiahneš. Napíšeš že neodmietaš, ale keď tam nechodíš dávaš jasne najavo že odmietaš a pohŕdaš Božim opatrením.
Písal si: Mam ale povolanie od Jehovu, kedy by som mohol byt viacerim bratom a sestram v krestanskom zbore pohorsenim... Dal by ti Jehova takú úlohu ,ktorou by si pohoršoval bratov???
ďalej ťa citujem : Jehova stale precistuje svoj lud.. Nebojíš sa ,že sa to práve vzťahuje na teba a že si už jednou nohou preč aj keď si to nechces priznať?
Uvažuj.. Kolega JS vravel, že ak nieto prestane chodiť na zhromaždenia je takmer iste ,že časom úplne opusti JS ,že je to len otázka času..

Peto nie su to vyhovorky.

"Naši praotcové uctívali na této hoře; ale vy říkáte, že v Jeruzalémě je místo, kde se má uctívat.“ Ježíš jí řekl: „Věř mi, ženo: Přichází hodina, kdy nebudete uctívat Otce ani na této hoře, ani v Jeruzalémě...Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy praví ctitelé budou uctívat Otce duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“" (Jan 4:21,22,23,24)

Jehovov duch posobi na kazdom mieste kam ho Jehova zosle. Teraz ho Jehova posiela skrze svojho syna Jezisa Krista a jeho slova uz som ti citoval vyssie. (Lukas 11:23; Lukas 9:49,50 )

Peto ako rozumies tymto slovam PISMA ?

"„Budu milosrdný k tomu, ke komu opravdu jsem milosrdný, a projevím soucit tomu, komu opravdu projevuji soucit.“ Proto tedy nezáleží na tom, kdo si přeje, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává. Vždyť Písmo říká faraónovi: „Právě proto jsem tě ponechal, abych ukázal ve spojitosti s tebou svou moc a aby mé jméno bylo oznamováno po celé zemi.“ Smiluje se tedy, nad kým si přeje, ale koho si přeje, toho nechává, aby se zatvrdil.
Proto mi řekneš: „Proč ještě vyčítá? Kdo totiž odolal jeho výslovné vůli?“ Kdo tedy skutečně jsi, člověče, že odmlouváš Bohu? Opravdu řekne ztvárněná věc tomu, kdo ji ztvárnil: „Proč jsi mě tak udělal?“ Cože? Nemá hrnčíř autoritu nad hlínou, aby udělal z téže hroudy jednu nádobu pro čestné použití, jinou pro nečestné použití? Jestliže tedy Bůh, ačkoli měl vůli projevit svou zlobu a dát na vědomí svou moc, snášel s mnohou trpělivostí nádoby zloby hodící se ke zničení, aby dal na vědomí bohatství své slávy na nádobách milosrdenství, které předem připravil ke slávě, " (Rim 9:15-23)

Zamysli se i nad temito slovami.

"Způsob uctívání, který je čistý a neposkvrněný ze stanoviska našeho Boha a Otce, je ... zachovávat se bez poskvrny od světa." (Jakub 1:27)

"Pojďte vy, kdo říkáte: „Dnes nebo zítra budeme cestovat do tohoto města a strávíme tam rok a budeme se zabývat obchodem a vyděláme si“,  i když nevíte, jaký bude váš život zítra. Jste totiž mlha, která se na chvilku objevuje a pak mizí. Místo toho byste měli říci: „Jestliže Jehova bude chtít, budeme žít a uděláme také to či ono.“ Ale nyní se pyšníte svým sebejistým vychloubáním. Všechno takové pyšnění je ničemné. Jestliže tedy někdo ví, jak činit, co je správné, a přece to nečiní, je to pro něho hřích." (Jakub 4:13-17)

"Někteří ovšem kážou KRISTA ze závisti a soupeření, ale jiní také z dobré vůle. Ti druzí veřejně oznamují KRISTA z lásky, neboť vědí, že jsem zde postaven k obhajobě dobré zprávy; ale ti první to dělají ze svárlivosti, ne z čisté pohnutky, neboť se domnívají, že [mi] v mých [vězeňských] poutech způsobí soužení. Co na tom? [Nic,] jedině to, že každým způsobem, ať předstíraně, nebo pravdivě, je Kristus veřejně oznamován" Filipanum 1:15-18

Peto som si plne vedomi toho, ze Jehova precistuje kazdeho koho povolava a nepochybne sa to tyka aj mna. Kedy som sa mal stat odpadlikom a odist z krestanskeho zboru tak by som to uz davno urobil ako vacsina z tych co su na tomto fore. Ten kdo zostava verne oddany Jehovovi ho neopusta a nenasleduje falosne nauky a uctievanie, co odporuju Bozej voli.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 16/8/2012, 12:11

Martin Cibulka napsal:Pro Loraka, který napsal:
Mam ale povolanie od Jehovu, kedy by som mohol byt viacerim bratom a sestram v krestanskom zbore pohorsenim a preto je v mojom pripade lepsie ked som tam kde som a viem, ze ma teraz Jehova pouziva svojim sposobom, ktory ti len tazko dokazem vysvetlit.
No, pokud Tě Jehova povolal k něčemu, co může způsobovat pohoršení u těch, kdo poctivě chodí na shromáždění do Sálu Království, pak to zatím není služba pro ně, ale především pro Tebe. Až se narodíš „z vody a z Ducha“ (Jan 3:5, EP), pak budeš moci posloužit i jim. Zatím sice přijímáš vodu, ale z ní nemáš plný užitek ani Ty ani ostatní, protože jsi nepřijal Ducha. Zatím jsi totiž nepřijal pravdu o tom, kým je Ješu‘a ha-Mašiach. Zatím ho totiž považuješ za stvořenou bytost, což je démonská nauka, kterou hlásá společnost Watch Tower.

Martine demonske nauky uz davno vyslovene pred tebou jinymi odpadlikmi zavadejicimi sektarske uceni tady hlasas ty sam a dalsi, co neznaji naseho nebeskeho OTCE jedineho praveho BOHA JEHOVU, lebo kdybyste ho znali, dostali by ste jeho ducha a oslavovali a uctivali by ste ho presne tak, jak nas to ucil delat i nas PAN JEZIS KRISTUS. Vy ale svoji vzpurnosti a odpadlickym ucenim odporujete vuli jedineho praveho Boha JEHOVU a neposlouchate ani Jezise KRISTA !

Jehova vas vydal takovemuto neschvalenemu stavu a dovolil Satanovi, aby vam do vaseho srdce i mysle vlozil tohle odpadlicke uceni, kterym se vzdalujete od Jehovu a stavate se tak nehodnymi nadobami urcenymi pro zniceni na kterych si Jehova oslavi sve velke jmeno, ktere nikomu jinemu nikdy neda !

Jak nakonec dopadnete a do jake miri odporujete Bozi vuli vedome nakonec posoudi Jehova skrze sveho Syna Jezise Krista, ktereho ustanovil za soudce nad kazdym z nas. Vedome neuctive jednani vuci Bohu, ale urcite nebude nikomu tolerovano (5Moj 5:6,9; Mat 4:10; Heb 10:26-31)

Slysel jsi uz nekdy o tomhle ?

"Kdo jsi ty, abys soudil domácího sluhu [někoho] jiného? Svému vlastnímu pánovi stojí nebo padá. Skutečně bude postaven, neboť Jehova ho může postavit...„‚Jakože žiji,‘ říká Jehova, ‚každé koleno přede mnou bude klekat a každý jazyk bude otevřeně uznávat Boha.‘“ Tak tedy každý z nás se bude Bohu zodpovídat sám za sebe...Proto tedy usilujme o věci, které působí k pokoji, a o věci, které jsou k vzájemnému budování...Víru, kterou máš, měj ve shodě se sebou před zrakem Boha. Šťastný je ten, kdo se nevystavuje soudu tím, co schvaluje." (Rim 14:4,11,12,19,22)

Komu je to dane at to pochopi.

Az mne Jehova posle, tak pujdu presne tam kam mne Jehova posle a udelam presne to, co mam udelat. Ted jsem tady na vasem foru. Prijde ale cas kdy budu i na shromazdeni v krestanskem sboru mezi mimi duchovnimi bratry a sestry. Rad bych tam pak videl i vecsinu z vas co jste odpadli od cisteho uctivani a vyucovanim demonskeho uceni ste se stali casti tohoto sveta.

Martine na uceni o Jezisovi se teda nikdy neshodneme pokud budes vyucovat lzive a demonske uceni, ktere mimo tebe prijimaji i hodne lidi ze sveta co neslouzi pravemu Bohu Jehovovi a tyhle lidi stejne jak ty oslovuji Jezise Krista jako sveho Pana.

Pouze Bozi lid, verny Svedkove Boha Jehovu jako nasledovnici Jezise Krista, oddeleny od tohoto sveta uctivaji pouze JEHOVU jako jedineho praveho BOHA skrze BOZIHO SYNA JEZISE KRISTA presne tak, jak je to zapsane v BOZIM SLOVE PRAVDY !

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Martin Cibulka 16/8/2012, 12:44

Pro Loraka, který napsal:
Martine na uceni o Jezisovi se teda nikdy neshodneme pokud budes vyucovat lzive a demonske uceni, ktere mimo tebe prijimaji i hodne lidi ze sveta co neslouzi pravemu Bohu Jehovovi a tyhle lidi stejne jak ty oslovuji Jezise Krista jako sveho Pana.
Problém je pouze v tom, že jsi to Ty, kdo na tomto fóru hlásá démonskou nauku o tom, že Boží Syn je stvořená bytost. A protože to je vskutku démonská nauka, nemůžeš jinak, než všechny, kdo tuto nauku s Tebou nesdílejí, obviňovat z odpadlického učení.
Slysel jsi uz nekdy o tomhle ?

"Kdo jsi ty, abys soudil domácího sluhu [někoho] jiného? Svému vlastnímu pánovi stojí nebo padá. Skutečně bude postaven, neboť Jehova ho může postavit...„‚Jakože žiji,‘ říká Jehova, ‚každé koleno přede mnou bude klekat a každý jazyk bude otevřeně uznávat Boha.‘“ Tak tedy každý z nás se bude Bohu zodpovídat sám za sebe...Proto tedy usilujme o věci, které působí k pokoji, a o věci, které jsou k vzájemnému budování...Víru, kterou máš, měj ve shodě se sebou před zrakem Boha. Šťastný je ten, kdo se nevystavuje soudu tím, co schvaluje." (Rim 14:4,11,12,19,22)
Samozřejmě, že jsem to nejen slyšel, ale také tomu věřím, a narozdíl od Tebe se tím snažím i řídit.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  daniely 16/8/2012, 14:31

lorak napsal:
Az mne Jehova posle, tak pujdu presne tam kam mne Jehova posle a udelam presne to, co mam udelat. Ted jsem tady na vasem foru. Prijde ale cas kdy budu i na shromazdeni v krestanskem sboru mezi mimi duchovnimi bratry a sestry.

Škoda, že o tom dni a hodině nikdo neví... Sad

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 3 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 12 Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru