Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Nauky SJ

Příspěvek  Jesen 17/8/2012, 07:11

lorak napsal:
Pouze Bozi lid, verny Svedkove Boha Jehovu jako nasledovnici Jezise Krista, oddeleny od tohoto sveta uctivaji pouze JEHOVU jako jedineho praveho BOHA skrze BOZIHO SYNA JEZISE KRISTA presne tak, jak je to zapsane v BOZIM SLOVE PRAVDY !

Já ti dobře rozumím Loraku, ale totéž může tvrdit skupina ortodoxních Židů, kteří ovšem stále čekají na svého Mesiáše. Tedy to, že pouze oni uctívají jediného pravého Boha Jehovu.

Otázkou je, zda někdo skutečně Boha Jehovu uctívá nebo jenom tvrdí, že ho uctívá? Vedení organizace SV to tvrdí. Je otázkou, zda by Bůh Jehova vybral pro vedení své výlučné pravé skupiny věřících lidi, kteří mění své výklady o příchodu Armagedonu, tedy lžou nejen svým ovečkám, ale i lidem mimo tuto skupinu.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  jája 17/8/2012, 08:02

loraku, marně hledám rozdíl mezi tebou a Zbyškem. Vpodstatě je pro tebe Bible osnova pro smysl života, ale jeho vede v každodenním životě Sv. Duch, tebe přímo Jehova.
Zbyšku, to není kritika, ty ses tím nikdy netajil a tak to cejtíš.
Tys mi loraku vyrazil dech, nejsi veden ani Biblí, ani organizací, protože jejich pokyny nedodržuješ. Ty jsi veden přímo Jehovou.
Ty jsi, dle definice organizace, nejexemplárnější příklad rouhače a odpadlíka a pokud by si teď kterejkoli starší přečet tvoje výroky, dostal bys důraznou výstrahu při právním jednání za odpadlictví.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 17/8/2012, 10:39

jája napsal:loraku, marně hledám rozdíl mezi tebou a Zbyškem. Vpodstatě je pro tebe Bible osnova pro smysl života, ale jeho vede v každodenním životě Sv. Duch, tebe přímo Jehova.
Zbyšku, to není kritika, ty ses tím nikdy netajil a tak to cejtíš.
Tys mi loraku vyrazil dech, nejsi veden ani Biblí, ani organizací, protože jejich pokyny nedodržuješ. Ty jsi veden přímo Jehovou.
Ty jsi, dle definice organizace, nejexemplárnější příklad rouhače a odpadlíka a pokud by si teď kterejkoli starší přečet tvoje výroky, dostal bys důraznou výstrahu při právním jednání za odpadlictví.

Jajo je to tvuj nazor.

Vickrat uz jsem mluvil se starsimi v krestankych sborech SJ i s lidmi, co se ujimaji vedeni v jinych nabozenstvych. O tom v jakych vecech vidim urcite problemy v krestanskych sborech SJ nemam problem rozmlouvat i s pomazanymi bratmi z odbocky a nikdo z nich mi nenaznacil, ze by u mne videl odpadlickeho ducha. Sami vedi o urcitych problemech v chovani jednotlivcu co se nekdy ujimaji vedeni v krestanskych sborech. Bratri co se ujimaji vedeni jako starsi a apostoli v 1. stoleti nejsou Panmi nad virou jinych bratru a sester a pokyny jenz maji sjednocovat Bozi lid se vzdy snazi davat s laskou a pochopenim pro kazdeho jednotlivce. Co je vsak nejdulezitejsi, ze musi predevsim hledat to co je v souladu s vuli naseho nebeskeho Otce Boha Jehovu. Ne kazdy, kdo se, ale ujima vedeni skutecne hleda vedeni u Jehovu skrze Jezise Krista a muze casto podlehnout tlaku tohoto sveta i falesnym bratrum co hledaji vlastni slavu a ne slavu jedineho praveho Boha Jehovu a jeho syna naseho PANA Jezise Krista.

Ja sam nemam zaden duvod opustit meho milovaneho nebeskeho Otce Boha Jehovu a urcite nemam ani zaden duvod podporovat nebiblicke odpadlicke uceni, ktere primo odporuje uceni mojeho PANA JEZISE KRISTA, ktery nam jasne ukazal cestu k nasemu nebeskemu Otci i kdyby vsichni SJ opustili Boha Jehovu a prestali ho uctivat v duchu a pravde.

K vyjadrenim Jesena je zbytecne neco psat. Je zaslepen predsudky (Heb 12:15) a mysli si, ze zistil neco objevneho. Pravdou je to, ze kazdy, kdo tu kritizuje SJ a sam neni schopen prijmout opravnenou kritiku za sve odpadlicke chovani je na tom duchovne velmi spatne a byl chycen do pasce toho zleho, ktery jeho mysel postupne otravuje svym duchem vzpoury vuci Jehovovi a ne vuci lidem, co se v krestanskem sboru ujimaji vedeni, jak si to mnozi odpadlici obhajujici sektarske uceni mysli !

Staci se podivat na zivot prvnich krestanu, tak jak je opsan i primo v PISMU. Ani krestane v 1. stoleti to nemeli nijak jednoduche a bylo hodne problemu i mezi nimi.

Ten kdo, ale pro neshody a problemy v krestanskem sboru opousti ciste uctivani jedineho praveho Boha Jehovu urcite dela velmi zle zivotne rozhodnuti (1 Kor 11:19). Jezis, ktery je jedinym prostrednikem mezi Bohem a lidmi je pro nas nejlepsim vzorem v uctivani Boha Jehova a poslusnost jeho uceni a jeho nasledovani podle uceni zapsanem v PISMU je smysluplnou veci pro zivot kazdeho cloveka, kteremu zalezi na tom, aby si vytvoril dobry osobni vztah k Bohu Jehovovi.

Kazdy kdo odchazi z krestanskeho sboru SJ a zacne uctivat misto naseho nebeskeho Otce - Boha JEHOVU jine falesne bohy smyslene lidmi, co prekrucuji PISMO na svou skodu a svym lidskym podanim a filozofii meni jeho uceni v zasadnich vecech jakou je i uctivani samotneho Boha jsou na tom velice spatne a jdou cestou, ktera nejde spravnym smerem.Zachovat si proste oko zamerene na cil je velice dulezitou veci. Cilem v nasem uctivani by mel byt vzdy pouze nas nebesky Otec Buh Jehova a cesta k nemu muze vest iba skrze Jezise Krista.Jeho uceni je jasne zapsane v Bozim slove PRAVDY. Treba prosit Jehovu o vedeni jeho svatym duchem pri porozumeni jeho slova a poslouchat ho kdyz pochopime, co od nas zada. Neni rozumne hledat jine cesty, ale je rozumne narovnat svoje smerovani a poslusnost vuci nemu a jeho slovu.

Je potrebne uchopit uplnou vyzbroj, abychom tak mohli celit utokum Satana, co svadi celou obydlenou Zem a usilovat se o vernou oddanost a lasku k nasemu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi a jeho Synovi a rovnez i k ostatnim lidem.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 17/8/2012, 12:19

daniely napsal:
lorak napsal:
Az mne Jehova posle, tak pujdu presne tam kam mne Jehova posle a udelam presne to, co mam udelat. Ted jsem tady na vasem foru. Prijde ale cas kdy budu i na shromazdeni v krestanskem sboru mezi mimi duchovnimi bratry a sestry.

Škoda, že o tom dni a hodině nikdo neví... Sad

"Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe (Sk 15:14-18), který nebledneš hanbou. Než ustanovení [něco] zrodí, [než] den pomine právě jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu,  hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli Jeho vlastní soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně se budete moci skrýt v den Jehovova hněvu." (Sef 2:1-3)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Styvi 17/8/2012, 15:07

lorak napsal:
daniely napsal:
lorak napsal:
Az mne Jehova posle, tak pujdu presne tam kam mne Jehova posle a udelam presne to, co mam udelat. Ted jsem tady na vasem foru. Prijde ale cas kdy budu i na shromazdeni v krestanskem sboru mezi mimi duchovnimi bratry a sestry.

Škoda, že o tom dni a hodině nikdo neví... Sad

"Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe (Sk 15:14-18), který nebledneš hanbou. Než ustanovení [něco] zrodí, [než] den pomine právě jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu,  hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli Jeho vlastní soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně se budete moci skrýt v den Jehovova hněvu." (Sef 2:1-3)

SV 1991 5/1 Sjednoťte se čistým jazykem

Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe, který nebledneš hanbou. Než ustanovení něco zrodí, než den pomine jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu, hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli jeho soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně budete moci být ukryti v den Jehovova hněvu

To taky není kopírované - podobnost čistě náhodná ?
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 18/8/2012, 02:15

Styvi napsal:
lorak napsal:
daniely napsal:
lorak napsal:
Az mne Jehova posle, tak pujdu presne tam kam mne Jehova posle a udelam presne to, co mam udelat. Ted jsem tady na vasem foru. Prijde ale cas kdy budu i na shromazdeni v krestanskem sboru mezi mimi duchovnimi bratry a sestry.

Škoda, že o tom dni a hodině nikdo neví... Sad

"Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe (Sk 15:14-18), který nebledneš hanbou. Než ustanovení [něco] zrodí, [než] den pomine právě jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu,  hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli Jeho vlastní soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně se budete moci skrýt v den Jehovova hněvu." (Sef 2:1-3)

SV 1991 5/1 Sjednoťte se čistým jazykem

Shromážděte se, ano, shromáždi se, národe, který nebledneš hanbou. Než ustanovení něco zrodí, než den pomine jako plevy, než na vás přijde Jehovův hořící hněv, než na vás přijde den Jehovova hněvu, hledejte Jehovu, všichni mírní země, kteří jste prováděli jeho soudcovské rozhodnutí. Hledejte spravedlnost, hledejte mírnost. Pravděpodobně budete moci být ukryti v den Jehovova hněvu

To taky není kopírované - podobnost čistě náhodná ?

Styvi zase jde o Biblicky text Sef 2:1-3. V cem vidis problem ? Vidis ho v citaci Boziho slova ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Nauky SJ

Příspěvek  Jesen 24/8/2012, 12:03

Myslím si, že není chybou, když Lorak kopíruje citace ze SV nebo citace Bible ze SV. Prostě se absolutně ztotožňuje se zjevenou PRAVDOU, která je v tomto lidském časopise, psaným omylnými lidmi, vštěpována svým ovečkám. Mnozí jsme na tom byli stejně, než jsme nad některými závažnými věcmi začali samostatně uvažovat a klást si znepokojující otázky o falešných proroctvích, nelásce projevované vůči bratrům vyloučeným proto, že odešli na náhradní civilní službu, lži při registraci, atd.

Na tom Loraku není nic špatného. Tak si z toho nic nedělej a cituj.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 24/8/2012, 12:21

Jesen napsal:bratrům vyloučeným proto, že odešli na náhradní civilní službu
Náhradní civilní služba je v našem případě nesmysl. Civilní služba byla v našem státě postavena od počátku jako ALTERNATIVA, nikoliv jako náhrada. Náhradní (vojenská) služba totiž byla také, ale fungovalo to úplně jinak.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Nauky SJ

Příspěvek  Jesen 24/8/2012, 12:47

Náhradní vojenská služba. Co to tedy Zbyšku přesně bylo? Jak to fungovalo?

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 24/8/2012, 13:17

Jesen napsal:Náhradní vojenská služba. Co to tedy Zbyšku přesně bylo? Jak to fungovalo?
Náhradní vojenská služba fungovala například tak, že člověk uzavřel smlouvu například v dolech. Musel samozřejmě odpracovat určitou dobu a bez průšvihů, jinak šel na vojnu. Zpravidla ten člověk prodělal základní výcvik v délce 5 měsíců a pak zbytek "odsloužil" v té práci.

Civilní služba však znamenala i vymazání z evidence vojenské správy (do vojenské evidence se člověk dostal naprosto automaticky dovršením určitého věku).

Když jsem byl v řešení kvůli CS, prakticky všichni argumentovali tím, že to je náhrada, a náhrada za něco špatného je také špatná (sranda byla, když od 1997 najednou "náhrada" přestala být nepřípustná). Tak jsem jim začal vysvětlovat rozdíl mezi náhradou a alernativou, ukázal jsem jim znění našeho zákona, ale řeč s nimi byla jako s lorakem. Tupost, zabedněnost, totální slepota (až na jednu výjimku, ten už v té době však byl na odchodu, jak se ukázalo za několik měsíců). Samozřejmě nevím, jak to bylo v jiných státech, u nás to náhrada nebyla.

Zato jsem se při té příležitosti dozvěděl, jak celá řada svědků získala modrou knížku různými podvody, například uplácením. Z toho jsem zase šel do kolen já. Z toho jsem si začal vytvářet závěr - CS byl těžký hřích proti Bohu, protože je to náhrada, ale podvod při získávání modré knížky byl před Bohem v pořádku. Pokrytectví jak vystřižené ze žurnálu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  sazeč 24/8/2012, 13:32

I já jsem byl pokrytec SJ, byl jsem zoufalý na svou ženu, která neplnila litery VRO a tlačil jsem na ni, až byl mezi námi chladný vztah ústící k dalšímu zoufalství, jakej jsem špatnej a zlej muž a SJ, až jsem se mnohým zanevřel a ještě jsem tajil své zlé jednání se svou ženou. Díky tomu jsem neposlechl rady VRO nestýkat s odpadlíky a Bůh mně po 2 měsících v diskusi zasáhl a dal mi nové srdce a tím jsem poznal, co to je Boží království.

Chudáci SJ mají pomylené učení místo aby hledali skutečný pokoj v Kristu a netvářit se jako příkladní SJ. Bůh jen On vidí do srdce a dle Jeho vůle zasáhne kdy chce a dává milost všem, protože je milosrdný.

Loraku, jsi fakt chudák. Tolik trápení a myslíš si, že Boha znáš, když používáš Boží jméno. Ach! Boží jméno je Bůh Otec našeho Pána Ježíše Krista.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Ing.Peter 24/8/2012, 13:37

Zbysek, máš pravdu. Niekoľko tisíc (za diagnózu)a nebol problém mať modru knižku

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 25/8/2012, 04:06

Ing.Peter napsal:Zbysek, máš pravdu. Niekoľko tisíc (za diagnózu)a nebol problém mať modru knižku

Peto vsetko je mozne a akakolvek vec, ktora sa stane aj v krestanskom zbore a v zivote vernych nasledovnikov Jezisa Krista uctievajucich nasho nebeskeho Otca ako jedineho praveho Boha su skuskou pre nich samotnych aj pre ostatnych v krestanskom zbore (Jak 1:12-15). Niekto cez taketo skusky prejde ako verne oddany Bohu Jehovovi a jeho vieru a oddanost Bohu to este viac posilni a niekto zase odpadne od cisteho uctievania a vernej oddanosti jedinemu pravemu Bohu a vstupuje na lahsiu siroku cestu ktorej koniec, ale nie je dobry.

Samozrejme kazdy ma moznost si slobodne vybrat. Kazdy z nas dostal od Jehovu slobodnu volu s tym, ze ale s touto vecou kazdy z nas zaroven dostal aj zodpovednost predovsetkym za svoj zivot. Ako Bozi sluzobnik, ktoremu uz boli zverene talenty (Bozi duch a ucenie pravdy), ktore dostal od JEHOVU skrze Jezisa Krista uz ma zodpovednost aj za zivoty inych ludi. Niekomu bolo zverene viac inemu menej. Pravdou, ale pre kazdeho zostava, ze cokolvek, co clovek rozsieva to bude aj zat.

Necakam pochvalu od tych, co opustaju Jehovu a myslia si, ze uctievanim Jezisa Krista mozu ziskat schvalenie od nasho nebeskeho Otca a odpustenie svojich priestupkov.Nedivim sa tomu, ze mna nenavidia a zatracuju. Nehladam slavu u inych ludi a viem, ze ma nemozu milovat ti, co nemiluju mojho nebeskeho Otca Boha Jehovu.

"Potom také mnozí klopýtnou a budou se navzájem zrazovat a navzájem se nenávidět. A povstane mnoho falešných proroků a zavedou na scestí mnohé; a protože vzroste nezákonnost, ochladne láska většího množství. Ale kdo vytrvá až do konce, ten bude zachráněn. A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec...Jestliže vám potom někdo řekne: ‚Pohleďte, zde je KRISTUS‘, nebo: ‚Tam!‘, nevěřte tomu. Povstanou totiž falešní Kristové a falešní proroci a budou dávat velká znamení a divy, aby zavedli na scestí, pokud možno, i vyvolené (porovnej s 2 Tes 2:9-12)." (Mat 24:10-14,23,24)

"A nějaký muž mu řekl: „Pane, je těch, kdo jsou zachraňováni, málo?“ Řekl jim: „Silně se namáhejte vejít úzkými dveřmi, protože, říkám vám, mnozí se budou snažit, aby vešli, ale nebudou schopni (Rim 9:16), když jednou hospodář vstal a zamkl dveře, a začnete stát venku, klepat na dveře a říkat: ‚Pane, otevři nám.‘ Ale odpoví vám a řekne: ‚Nevím, odkud jste.‘ Pak začnete říkat: ‚Jedli jsme a pili před tebou a vyučoval jsi na našich širokých cestách.‘ Ale promluví a řekne vám: ‚Nevím, odkud jste. Pryč ode mne, všichni, kdo činíte nespravedlnost!‘ Tam bude [váš] pláč a skřípání zubů" (Lukas 13:23-28 )

"Proč mě tedy nazýváte ‚Pane! Pane!‘, ale nečiníte to, co říkám?" (Lukáš 6:46 )

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích." (Matouš 7:21 )

"...nebudeš naslouchat slovům toho proroka ani tomu, komu se zdá sen, protože Jehova, váš Bůh, vás zkouší, aby poznal, zda milujete Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší." (5. Mojžíšova 13:3 )

"Vyšli z nás, ale nebyli našeho druhu; kdyby totiž byli našeho druhu, zůstali by s námi. Ale [vyšli], aby se ukázalo, že ne všichni jsou našeho druhu." (1. Jana 2:19)

"Především totiž slyším o tom, že mezi vámi existuje rozdělení, když se sejdete ve sboru; a do jisté míry tomu věřím. Vždyť mezi vámi také musí být sekty, aby se i schválené osoby mezi vámi staly zjevnými." (1 Korintanum 11:18,19 )

"A tu pohleďte, vím, že vy všichni, mezi které jsem chodil kázat království, již můj obličej neuvidíte. Proto vás právě tento den volám za svědky, že jsem čistý od krve všech lidí, neboť jsem se nezdržel, abych vám nesdělil celou Boží radu. Dávejte pozor na sebe a na celé stádo, v němž vás svatý duch ustanovil jako dozorce, abyste pásli Boží sbor, který vyplatil krví svého vlastního [Syna]. Vím, že po mém odchodu vstoupí mezi vás utlačující vlci a nebudou něžně zacházet se stádem, a z vás samotných povstanou muži a budou mluvit převrácené věci, aby za sebou odvedli učedníky." (Skutky apoštolů 20:27-30 )

Komu je to dane nech spravne porozumie tomu co som napisal. Nech sa stane vola nasho nebeskeho Otca a nech nas Pan Jezis Kristus posle svateho ducha kazdemu koho si vybera Jehova, aby ho pouzil ako nadobu na ctihodne pouzitie aj pre uzitok inych.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  frodobagin 25/8/2012, 09:32

lorak napsal:Peto vsetko je mozne a akakolvek vec, ktora sa stane aj v krestanskom zbore a v zivote vernych nasledovnikov Jezisa Krista uctievajucich nasho nebeskeho Otca ako jedineho praveho Boha su skuskou pre nich samotnych aj pre ostatnych v krestanskom zbore (Jak 1:12-15). Niekto cez taketo skusky prejde ako verne oddany Bohu Jehovovi a jeho vieru a oddanost Bohu to este viac posilni a niekto zase odpadne od cisteho uctievania a vernej oddanosti jedinemu pravemu Bohu a vstupuje na lahsiu siroku cestu ktorej koniec, ale nie je dobry.

Samozrejme kazdy ma moznost si slobodne vybrat. Kazdy z nas dostal od Jehovu slobodnu volu s tym, ze ale s touto vecou kazdy z nas zaroven dostal aj zodpovednost predovsetkym za svoj zivot. Ako Bozi sluzobnik, ktoremu uz boli zverene talenty (Bozi duch a ucenie pravdy), ktore dostal od JEHOVU skrze Jezisa Krista uz ma zodpovednost aj za zivoty inych ludi. Niekomu bolo zverene viac inemu menej. Pravdou, ale pre kazdeho zostava, ze cokolvek, co clovek rozsieva to bude aj zat.

Necakam pochvalu od tych, co opustaju Jehovu a myslia si, ze uctievanim Jezisa Krista mozu ziskat schvalenie od nasho nebeskeho Otca a odpustenie svojich priestupkov.Nedivim sa tomu, ze mna nenavidia a zatracuju. Nehladam slavu u inych ludi a viem, ze ma nemozu milovat ti, co nemiluju mojho nebeskeho Otca Boha Jehovu.

Ahoj loraku.
To co jsi napsal výše je velmi dobré pochopení věcí. Ještě bych k tomu přidal myšlenku, že každý upřímný a pokorný člověk, který následuje Ježíše Krista (dobrý člověk) by měl chápat a měl by umět strpět, pokud je mu ubližováno a nebo ubíráno z toho, na co má nárok a právo ve jménu chvály všemohoucího boha JHVH.

Jenže loraku. Tento dobrý postoj má být uplatňován na situace, které křesťan prostě nemůže ovlivnit. Situace, které jsou vyvolány nepředvídatelnou událostí a situace, které zapříčinily lidé, kteří neuznávají vedení od boha JHVH. Ty však tento krásný postoj zneužíváš ve prospěch omylů člověka, který se rozhodl, že bude mluvčím JHVH a Ježíšovým (VRO, vedoucí sbor, matka organizace). Žádný člověk nemá právo úmyslně zkoušet šířku tvého porozumění a hloubku uplatnění tvého porozumění v běžném životě. Tím, že takto uplatňuješ schopnost křesťana projít zkouškou úmyslně vyvolanou člověkem, znovu přibíjíš Krista na kůl (kříž) a pomlouváš JHVH a Ježíše Krista jako by to JHVH a Ježíš Kristus dopustily nebo dokonce naplánovali, aby jejich následovníci byly zkoušeni uměle vyvolanými zkouškami člověkem. Tím člověkem, který se navíc staví do role jediného pravého zástupce JHVH a JK na zemi.


lorak napsal:
Komu je to dane nech spravne porozumie tomu co som napisal. Nech sa stane vola nasho nebeskeho Otca a nech nas Pan Jezis Kristus posle svateho ducha kazdemu koho si vybera Jehova, aby ho pouzil ako nadobu na ctihodne pouzitie aj pre uzitok inych.
Loraku. Bratře. Každému člověku je dána nezasloužená laskavost vrchovatou mírou. Pojďme ji přeci použít ve prospěch našich chyb, které jsme udělali následkem naší nedokonalosti a následkem nepředvídaných událostí a následkem jednání zlých lidí. Pro ty (VRO, vedoucí sbor, matka organizace), kteří úmyslně přichystaly všem Svědkům Jehovovým tyto zkoušky o kterých mluvíš a nechtějí řešit a zmenšovat následky, které tyto úmyslně vyvolané zkoušky způsobily, tam nejspíše není ani ždibec nezasloužené laskavosti. Ale ještě je čas.

S pozdravem a přáním hezkého dne.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 16:07

Ahoj Frodo,
navíc VRO žije ve svém vlastním světě za zdmi brooklynských paláců a nemusejí řešit každodenní problémy obyčejných lidí. Nejsou vystaveni násilí jako lidé ve Rwandě, nejsou vystaveni zvůli totalitních režimů a podobně. To se jim to rozhoduje o životech jiných, kdy ostatní svými příkazy vystavují nelítostným zkouškám a utrpením - zcela zbytečně.

Matouš 23:4  Svazují těžká břemena a nakládají je lidem na ramena, ale sami se jich nechtějí dotknout ani prstem. - oni nemusejí, v Brooklynu si žijí ve svém ráji se službou "all inculsive". Proč ne, když jim to řadoví SJ platí. Stačí jen v sálech Království pravidelně vybírat schránky. Oni nemusejí hnout ani prstem a tak z dlouhé chvíle vymýšlejí nekonečné množství pravidel a předpisů, do kterých se stále více a více zamotávají. A hrdě tomu říkají "nové světlo".

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 16:16

Gari a ty myslíš že v tom Brooklynu se nijak nenamáhají ? Vždyt píší pokrm, starají se dílo ve světě, chodí do služby na rozdíl od papeže.
A nemají plat jako takový. Myslím že jsi zaujatý.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 18:12

To, jakým způsobem se starají stálo už mnoho lidí zbytečně životy. Jen pro to, že se podřizovali jejich pravidlům, které časem hlavy pomazané změnily. To už ale nikomu životy nevrátí. Hlavně, že se jim v Brooklynu dobře spinká, a nezatěžuje je svědomí.
A zaujatý asi jsem, protože jsem se v organizaci NSSJ dost popálil a ještě to bolí. To ale neznamená, že bych psal něco, co není pravda, nebo bych se snížil k vymyšleným lžím. Za to mi NSSJ nestojí.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 18:22

gari napsal:To, jakým způsobem se starají stálo už mnoho lidí zbytečně životy. Jen pro to, že se podřizovali jejich pravidlům, které časem hlavy pomazané změnily. To už ale nikomu životy nevrátí. Hlavně, že se jim v Brooklynu dobře spinká, a nezatěžuje je svědomí.
A zaujatý asi jsem, protože jsem se v organizaci NSSJ dost popálil a ještě to bolí. To ale neznamená, že bych psal něco, co není pravda, nebo bych se snížil k vymyšleným lžím. Za to mi NSSJ nestojí.

Aha asi píšeš o těch, co vedli lidi do křižáckých válek nebo o japonských velitelech, co nutili ke kamikadze. V tom případě souhlasím.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 18:45

To, že se snažíš tyhle věci zlehčovat a zesměšňovat je jen tvoje vizitka. Další oběť, která bezmyšlenkovitě přijímá zvrácené učení VRO. Podařilo se jim vcelku rychle zbavit tě vlastního rozumu.
Zajímavé bude, až se setkáš s někým, kdo takové zvrácené učení odnesl např.svým zdravím v uranových dolech, kam vlastně dle "nového světla" vůbec nemusel chodit. A to nemluvím o zmasakrovaných bratrech ve Rwandě, kterým VRO zakázal podepisovat průkazky tehdejší vlády a zachránit si tak život, a přitom v Mexiku bratři klidně podepisovali se souhlasem VRO vojenské knížky, které navíc získávali úplatkem od úplatných úředníků. Vyhli se tak vojenské službě, kdežto bratrům ve Rwandě za to samé hrozila poprava. V Mexiku to povolili, ve Rwandě zakázali. Není to nic jiného než zvrhlá hra s lidskými životy partou vyvolených z brooklynských paláců.
Zřejmě o těchto skutečnostech nic nevíš, ale to neznamená, že máš právo se těmto zbytečným obětem vysmívat a zlehčovat odpovědnost, kterou VRO vůči těmto lidem má.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 19:33

gari napsal:

Zajímavé bude, až se setkáš s někým, kdo takové zvrácené učení odnesl např.svým zdravím v uranových dolech, kam vlastně dle "nového světla" vůbec nemusel chodit.

Do uranových dolů, pokud vím, chodili SJ kvůli nenastoupení do armády ( civilka tehdy neexistovala ) a zřejmě i kvůli politické neutralitě nebo účasti na kázání nebo přechovávání literatury. To se ti zdá zvrácené učení ? Pak i tvé argumenty jsou zvrácené. A s těmi , obětmi ´jsem se setkal. Znám několik SJ, co byli ve vězení. Ale jako ty však nemluví.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 19:42

kasatymyr forse spain napsal: To se ti zdá zvrácené učení ?

Ano, když kvůli takovému učení lidé přijdou o zdraví nebo dokonce o život, a pak se toto učení změní, jako by se nic nestalo, a najednou všechny ty oběti byli zbytečné, a nesmyslné?!?. To je skutečně zvrácené učení.

Můžeš se také vyjádřit k té Rwandě a Mexiku?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 19:51

gari napsal:

a pak se toto učení změní

Můžeš se také vyjádřit k té Rwandě a Mexiku?

....a jaké učení se změnilo ? Nemůžeš být konkrétní ?

Ke Rwandě a Mexiku se vyjádřit nemůžu. Nic o tom nevím.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Nauky SJ

Příspěvek  Jesen 25/8/2012, 20:25

kasatymyr forse spain napsal:
Ke Rwandě a Mexiku se vyjádřit nemůžu. Nic o tom nevím.

Přečti si prosím Kasatymyre knihu bratra Raymonda Franze Krize svědomí. Tam se to popisuje. Jen se domnívám, že nešlo o Rwandu, ale o Malawi.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 20:38

Jesene, jak jedná gari ? Nenapsal, jaké učení se změnilo, kvůli kterému byli lidé , podle něj nesmyslně ´ v uranových dolech. Tak proč já bych měl číst jeho argumenty nebo tvou doporučovanou knihu ? Co když to jsou polopravdy, pomluvy, nebo jen jeden úhel pohledu ?

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Nauky SJ

Příspěvek  Jesen 25/8/2012, 22:14

kasatymyr forse spain napsal:Jesene, jak jedná gari ? Nenapsal, jaké učení se změnilo, kvůli kterému byli lidé , podle něj nesmyslně ´ v uranových dolech. Tak proč já bych měl číst jeho argumenty nebo tvou doporučovanou knihu ? Co když to jsou polopravdy, pomluvy, nebo jen jeden úhel pohledu ?

Počkáme, co tím myslel. Sám nevím. Také si myslím, že do dolů šli, protože nešli na vojnu. Možná, že odmítali fárat, protože šlo o materiál na výrobu zbraní hromadného ničení. Dnes by možná sfárali. Nevím. Je však pravda, ze zkušenosti mého dědy, že v 50. letech bratři - SJ - odmítali sfárat v Jáchymově a na povrchu je v zimě za to stříkali studenou vodou.

I když jesm byl neoblomný SJ a docela ortodoxní, vždy jsem se řídil jednou věcí a v ní věřil. Pravda se ukáže pravdou proti lži a pomluvám v každém případě. Proto jsem byl ochoten si přečíst knihu od p. Ferfeckého, i když to bylo ve SV důrazně zamítáno. Jakmile jsem zjistil, že píše nepřesně, polopravdy nebo zahořkle, pomyslel jsem si, že i ostatní nemusí být pravda, a že to napsal, aby se SJ pomstil. Jinak to bylo u knih Krize svědomí a Hledání křesťanské svobody od R. Franze. Autorovi nelze upřít nadhled a to, že SJ má rád, pouze nesouhlasil s vedením organizace a jejími negativními důsledky. A dal si velkou práci, aby předkládal fakta, která si můžeš ověřit.

Tedy na tvou otázku. Ano, přečti si to, abys sám mohl posoudit, zda jde o výmysl, pomluvy nebo fakta. Pak již záleží jen na tobě.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 4 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru