Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

+20
Losiris
Tonda Vlas
Bulhar
drobeček
gari
Styvi
daniely
Martin Cibulka
Ing.Peter
kasatymyr forse spain
sazeč
KEROS
jája
frodobagin
Melissa
Mezek
Jesen
zbysek
lorak
Alea
24 posters

Strana 5 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 23:07

Jesen napsal:
kasatymyr forse spain napsal:Jesene, jak jedná gari ? Nenapsal, jaké učení se změnilo, kvůli kterému byli lidé , podle něj nesmyslně ´ v uranových dolech. Tak proč já bych měl číst jeho argumenty nebo tvou doporučovanou knihu ? Co když to jsou polopravdy, pomluvy, nebo jen jeden úhel pohledu ?

Počkáme, co tím myslel. Sám nevím. Také si myslím, že do dolů šli, protože nešli na vojnu.

Myslel jsem tím učení SJ o odmítání civilní služby, kdy mnozí bratři skončili ve vězení, či v uhelných nebo uranových dolech. Ne zřídka se to podepsalo na jejich psychice a zdraví. Někteří tomu byli vystavováni opakovaně. Pak se najednou toto učení změnilo a ukázalo se, že oběti těchto bratrů byly nesmyslné a zbytečné. Zdraví jim to ale už nevrátilo.
A to nemluvím o rozvrácených rodinných a přátelských vztazích těch, kteří civilku přijali a byli vyloučeni. Zvrhlé učení o tom, že se s takovými lidmi nemají ostatní SJ ani pozdravit.

Více v článku: [You must be registered and logged in to see this link.]

PS. Jesene, je docela možné, že jsem si poplet Rwandu a Malawi, ale to na absurdním učení a příkazech VRO nic nemění. Každopádně děkuji za upozornění.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 23:13

gari napsal:

Myslel jsem tím učení SJ o odmítání civilní služby, kdy mnozí bratři skončili ve vězení, či v uhelných nebo uranových dolech.

V uranových dolech za civilku ? Děláš si legraci ? Civilka byla možná až po revoluci a to už uranové doly byly zavřené.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 23:18

Jesen napsal:

Ano, přečti si to, abys sám mohl posoudit, zda jde o výmysl, pomluvy nebo fakta. Pak již záleží jen na tobě.

Takže jedna ovce - R. Franz - mezi vlky ? Už to je přinejmenším podezřelé.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 23:34

Kasatymyre,
nesmíš se na to dívat jen úzce z pohledu ČR. SJ jsou přece celosvětovou organizací. Než zase budeš zpochybňovat co píšu, zkus si o tom něco přečíst.
Stačilo by třeba jen ten článek, na který jsem dal odkaz.
Píše se v něm: Oficiální stanovisko vedení svědků Jehovových se vyvinulo během 2. světové války a znělo tak, že svědek, jenž přijme takovou alternativní službu, se dopouští kompromisu a porušuje svou bezúhonnost před Bohem. Účast na civilní službě se chápala jako náhrada za službu vojenskou, a protože tato je v očích svědků Jehovových špatná, pak i civilní služba vlastně nahrazuje něco nesprávného a je tedy rovněž nepřijatelná.

Při celosvětovém průzkumu, který nařídil vedoucí sbor, se ukázalo, že svědkové nerozumí oficiálnímu zdůvodnění celé záležitosti a i když se většinou řídí pokyny v této věci a civilní službu odmítají, nedokáží svůj postoj dostatečně a logicky zdůvodnit. Během roku 1978 se proto otázka civilní služby projednávala celkem na pěti zasedáních vedoucího sboru. K čemu došlo? R. Franz, jenž byl jako jeden z členů ústředního orgánu při jednání přítomen, vzpomíná: "15. listopadu bylo přítomno všech šestnáct členů a jedenáct hlasovalo ve prospěch změny zásady tak, aby se svědek, který ve svém svědomí mohl přijmout takovou službu, nezařazoval automaticky do skupiny Bohu nevěrných a nebyl oddělen od společenství. To byla dvoutřetinová většina (nutná pro přijetí jakékoli změny - pozn. autor)."
Nastala změna?
"Ne, neboť po krátké přestávce jeden z členů vedoucího sboru oznámil, že se rozmyslel. To dvoutřetinovou většinu rozbilo. Následující hlasování s patnácti přítomnými členy ukázalo, že devět bylo pro změnu, pět proti a jeden se zdržel."

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  kasatymyr forse spain 25/8/2012, 23:39

To je možné, ale do uranových dolů za civilku nešli, jak jsi psal.

kasatymyr forse spain

Male Poeet p?íspivku : 138
vztah k organizaci : svědkové Jehovovi spolu s Adventisty sedmého dne - Boží vyvolení.
Reputace : 0
Body : 138
Registration date : 06. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 25/8/2012, 23:58

Chytáš mě za slovíčka a přitom odvádíš pozornost od toho, o čem tu mluvíme.
O zvráceném učení SJ - a to jsou jen některé příklady, které jsem pro znázornění uvedl. Pokud ti to zvrácené nepřijde, pak už se spolu nemáme o čem bavit.

A co se práce v uranových dolech týče, přestaň se na to dívat jen z pohledu ČR.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 09:26

gari napsal:Myslel jsem tím učení SJ o odmítání civilní služby, kdy mnozí bratři skončili ve vězení, či v uhelných nebo uranových dolech.
No... Do uranových dolů se u nás chodilo takto za trest v 50. letech, kdy o civilní službě nemohla být ani řeč. CS byla u nás zavedena až roku 1991, a to doly nehrozily ani omylem, pouze vězení.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 09:30

gari napsal:A co se práce v uranových dolech týče, přestaň se na to dívat jen z pohledu ČR.
V totalitních režimech, kde se uplatňoval tento způsob trestu, stejně žádná CS nebyla.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 10:20

Kasatymyre odpadlici se radi odvolavaji na prohlaseni jinych odpadliku i bez toho, aby si dane veci poradne proverili. Sami o tech vecech nic nevi, ale radi veri pomluvam jinych, co uz nejsou SJ. Pomlouvani je pro nich typickou veci a duvod proc to delaji je, aby tak ocistili sve vlastni poskvrnene svedomi a oduvodnili si proc zradili Jehovu a opustili cestu PRAVDY. SJ samozrejme nejsou dokonali lide a muze nejakym spusobem selhat tak jak selhavali i Jezisovi verni nasledovnici v 1 stoleti. Dulezite je ci si tohle selhani vedi priznat a delaji v takove veci napravu. Prikladem je treba apostol Petr co pod tlakem ze strachu zaprel sveho pana Jezise Krista.Je tu prostor na projeveni lasky, co je pro odpadliky velmi vzdalenou veci.

"Především mějte jeden k druhému vřelou lásku, protože láska přikrývá množství hříchů." (1. Petra 4:8 )

Problemem nekajicnych odpadliku je i to, ze po vlastnim selhani casto opousteji samotneho Jehovu i uceni Jezise Krista. Pridavaji se a schvaluji uctivani lidi, co svymi nebiblickymi naukami i chovanim, ktere obhajuji jako spravne zneuctuji naseho nebeskeho Otce i Jezise Krista a spolu s nimi taky dostanou odmenu za toto sve spatne pocinani odporujici Bozi vuli.

Za sve pomluvy, vedome sireni LZI a POLOPRAVD si nepochybne kazdy odpadlik ponese odpovednost primo pred nasim nebeskym Otcem Jehovem vyzadujicim vernou oddanost a ten nad nimi vykona spravodlivy soud skrze sveho syna Jezise Krista.

"Mezi lidem se však také vyskytli falešní proroci, jako i mezi vámi budou falešní učitelé. Právě ti budou nenápadně zavádět ničivé sekty a zapřou dokonce majitele, který je koupil, [a] přivodí si rychlé zničení. Dále, mnozí budou následovat jejich skutky nevázaného chování a kvůli nim se bude mluvit utrhačně o cestě pravdy.Také vás budou chtivě vykořisťovat podvodnými slovy. Ale pokud jde o ně, soud z dávna nepostupuje pomalu a jejich zničení nedříme." (2 Petra 2:1-3)

Pro Gariho i pro jinych je ucast na vojne se zbrani v ruce prijatelnou veci i kdyz dobre vi, ze zadny SJ tuhle vec nikdy neudela.

"Žádný, kdo se narodil z Boha, nesetrvává v hříchu, protože v něm zůstává Jeho [plodné] semeno, a nemůže páchat hřích, protože se narodil z Boha. Podle toho jsou zřejmé Boží děti a Ďáblovy děti: Žádný, kdo nesetrvává ve spravedlnosti, nepochází z Boha, ani ten, kdo nemiluje svého bratra. Vždyť to je to poselství, které jste slyšeli od počátku, že máme mít jeden k druhému lásku; ne jako Kain, který pocházel z toho ničemného a zabil svého bratra. A kvůli čemu ho zabil? Protože jeho vlastní skutky byly ničemné, ale [skutky] jeho bratra [byly] spravedlivé." (1 Jana 3:9-12)

Jehova skrze sveho syna vsem, co setrvaji ve svem odpadlickem chovani a odporu vuci jeho svate vuli jeste toto jejich chovani nepochybne pripomene .

"A můj hněv jistě dospěje ke konci a upokojím na nich svůj vztek a utěším se; a budou muset poznat, že já, Jehova, jsem mluvil a trval jsem na výlučné oddanosti, až na nich skoncuji se svým vztekem." (Ezekiel 5:13)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 11:26

lorak napsal:Pomlouvani je pro nich typickou veci a duvod proc to delaji je, aby tak ocistili sve vlastni poskvrnene svedomi a oduvodnili si proc zradili Jehovu a opustili cestu PRAVDY.
...
Problemem nekajicnych odpadliku je i to, ze po vlastnim selhani casto opousteji samotneho Jehovu i uceni Jezise Krista.
Loraku, proč si vymýšlíš takto nehorázné pomluvy a nesmysly? Že bys ty sám potřeboval uklidnit své vlastní svědomí, když vidíš, jak musíš potlačovat skutečnou PRAVDU, abys tu mohl obhajovat všechny ty lži a démonské nauky SV?

Loraku, já jsem Jehovu ani Krista nezradil, ba naopak, poslechl jsem Boha a nechal jsem se jím vyvést z falešné organizace, abych se tak mohl Kristu přiblížit a nebyla tu žádná zábrana mezi ním a mnou v podobě učení SV. Selháním by naopak bylo, kdybych neposlechl volání Krista a v NSSJ zůstal, například ze strachu, co kdyby snad měli pravdu, tedy ze strachu o svůj život.

Takže od příště, až tu zas budeš vytrubovat ty své obviňující žvásty, pak to už bude LEŽ, protože teď víš, jak to je doopravdy. Varuju tě předem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 13:18

zbysek napsal:
lorak napsal:Pomlouvani je pro nich typickou veci a duvod proc to delaji je, aby tak ocistili sve vlastni poskvrnene svedomi a oduvodnili si proc zradili Jehovu a opustili cestu PRAVDY.
...
Problemem nekajicnych odpadliku je i to, ze po vlastnim selhani casto opousteji samotneho Jehovu i uceni Jezise Krista.
Loraku, proč si vymýšlíš takto nehorázné pomluvy a nesmysly? Že bys ty sám potřeboval uklidnit své vlastní svědomí, když vidíš, jak musíš potlačovat skutečnou PRAVDU, abys tu mohl obhajovat všechny ty lži a démonské nauky SV?

Loraku, já jsem Jehovu ani Krista nezradil, ba naopak, poslechl jsem Boha a nechal jsem se jím vyvést z falešné organizace, abych se tak mohl Kristu přiblížit a nebyla tu žádná zábrana mezi ním a mnou v podobě učení SV. Selháním by naopak bylo, kdybych neposlechl volání Krista a v NSSJ zůstal, například ze strachu, co kdyby snad měli pravdu, tedy ze strachu o svůj život.

Takže od příště, až tu zas budeš vytrubovat ty své obviňující žvásty, pak to už bude LEŽ, protože teď víš, jak to je doopravdy. Varuju tě předem.

Poslechl jsi volani falesneho KRISTA (Mat 24:23,24; 2 Tes 2:8-12; 2 Kor 11:13-15), ktery uz te vsak nevede k vylucne oddanosti a uctivani naseho nebeskeho Otce Jedineho praveho BOHA JEHOVU v duchu a v pravde (Jan 17:3,6-8; Mat 4:10; Jan 4:23, Jan 17:17) !

Ten falesny Kristus te svadi i k jinym spatnym vecem jako je schvalovani a konani smilstva a taky i schvalovani nasilneho konani jinych lidich ke kterym ses v jejich falesnem uctivani urazejicim a znavazujicim Boha Jehovu i Jezise Krista pripojil. Schvalujes teda konani lidi, co jsou soucasti tohoto sveta a odporuji Bozi vuli a podilis se na jejich spatnem chovani a jeste navic pomlovas verne nasledovniky Jezise Krista co vykonavaji to co je v souladu s Bozi vuli. Za to si teda pred Jehovem poneses zodpovednost a necekej, ze te Jezis Kristus jako vykonavatel Bozi vule uchrani od spravedliveho trestu od Jehovu az budes i nadale odporovat PRAVDE a Otcove vuli (Heb 10:26-31; Rim 1:18-31)

Neber moje slova jako vyneseni soudu nad tebou. Ja o tobe urcite nijak rozhodovat nebudu a sam potrebuji odpusteni mich provineni a milosrdenstvi od Jehovu skrze meho Pana Jezise Krista. Oznamuji ti, ale to jaka je Bozi vule a mas moznost na ni reagovat. Podle tve reakce te Jehova skrze Krista nepochybne spravedlive posoudi. Preji ti hodne Boziho milosrdenstvi. At se stane Bozi vule - vule naseho milujiciho nebeskeho OTCE BOHA JEHOVU, ktery si sam vybira komu da dar viry s cilem ho zachranit a koho nechava, aby se vuci jeho svate vuli zatvrdil a odporoval mu a tak se stal nicemnou nadobou na ktere si nakonec VSEMOHOUCI a VECNY BUH JEHOVA posveti sve velke jmeno stejne jak to udelal i v pripade vpurneho faraona, co vedome odporoval jeho vuli a nakonec ho Jehova znicil. Ukazal tak vsem, ze je Bohem, co trva na vylucne oddanosti a poslusnosti a zasluhuje si uctivani vsech tvoru v nebi i na zemi, vcetne samotneho Boziho Syna Jezise Krista, ktery je nasim prostrednikem k nasemu nebeskemu Otci a vykonavatelem jeho svate vule. (Rim 9:14:23; Mat 7:21)


Naposledy upravil lorak dne 26/8/2012, 15:08, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Melissa 26/8/2012, 13:46

lorak napsal:[
Za to si teda pred Jehovem poneses zodpovednost a necekej, ze te Jezis Kristus jako vykonavatel Bozi vule uchrani od spravedliveho trestu od Jehovu az budes i nadale odporovat PRAVDE a Otcove vuli (Heb 10:26-31; Rim 1:18-31)

Neber moje slova jako vyneseni soudu nad tebou. Ja o tobe urcite nijak rozhodovat nebudu. Oznamuji ti, ale to jake je Bozi vule a mas moznost na ni reagovat. Preji ti hodne Boziho milosrdenstvi

Když tyto výlevy přeložím do srozumitelné myšlenky, kterou nám sděluje lorak :"... To ne já, to Bůh tě spravedlivě potrestá a Ježíš tě neochrání. Já nevynáším soud nad tebou, ale běda - když mě neposlechneš, já ti totiž sděluji Boží vůli a ty musíš poslechnout. Jinak tě čeká odsouzení. Tak promluvil Boží mluvčí velký lorak. ..."
To je strašná opovážlivost, s jakou tento člověk vynáší své soudy. Ale kdo zná literaturu SJ, ví, kde podobné názory čerpá, že?
Z toho je jasně vidět, jaké je ovoce, které přináší důvěra ve VRO. Ovoce božího ducha to rozhodně není.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 13:52

lorak napsal:Ten falesny Kristus te svadi i k jinym spatnym vecem jako je schvalovani a konani smilstva
Zase samé lži. Smilstvo žádným způsobem neschvaluju. Jen se rozcházíme v pojetí toho, co je smilstvo. Zatímco já se držím toho, jak je vymezeno v Písmu, ty jdeš nad to co je psáno a rozšiřuješ si to na věci, které smilstvem nejsou.

a taky i schvalovani nasilneho konani jinych lidich
Uznávám možnost křesťana bránit se aktivně vůči projevenému násilí. Bůh nic takového nezakazuje.

Schvalujes teda konani lidi, co jsou soucasti tohoto sveta a odporuji Bozi vuli a podilis se na jejich spatnem chovani
Leda tak v tvojí choré fantazii.

a jeste navic pomlovas verne nasledovniky Jezise Krista co vykonavaji to co je v souladu s Bozi vuli.
Lžeš. Jestliže upozorňuju například na falšování překladu Písma, je to pomluva? Je takové falšování v souladu s Boží vůlí??? Je falešné prorokování o koncích světa v souladu s Boží vůlí??? Atp. Vzpamatuj se, loraku, ze svých bludů!!!

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Styvi 26/8/2012, 15:03

lorak napsal:
Za to si teda pred Jehovem poneses zodpovednost a necekej, ze te Jezis Kristus jako vykonavatel Bozi vule uchrani od spravedliveho trestu od Jehovu az budes i nadale odporovat PRAVDE a Otcove vuli (Heb 10:26-31; Rim 1:18-31)
Že ti není hanba - vidím ,že je velice dobře ,že jsme někteří zavčasu odešly od SJ.
Nechtěl bych skončit jako ty. Tolik zloby a nenávisti - to opravdu může udělat s člověka jen NSSJ.
Díky Bohu ,že už mně nikdo nemůže spojovat s NSSJ. Pokud dnes SJ takhle přemýšlejí a takový hněv
projevuji a nenávist - tak to o něčem vypovídá. Je to práce falešného proroka.

Nečekám odpověď - pouze jsem musel vyjádřit svůj názor.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 15:15

Melissa napsal:
lorak napsal:[
Za to si teda pred Jehovem poneses zodpovednost a necekej, ze te Jezis Kristus jako vykonavatel Bozi vule uchrani od spravedliveho trestu od Jehovu az budes i nadale odporovat PRAVDE a Otcove vuli (Heb 10:26-31; Rim 1:18-31)

Neber moje slova jako vyneseni soudu nad tebou. Ja o tobe urcite nijak rozhodovat nebudu. Oznamuji ti, ale to jake je Bozi vule a mas moznost na ni reagovat. Preji ti hodne Boziho milosrdenstvi

Když tyto výlevy přeložím do srozumitelné myšlenky, kterou nám sděluje lorak :"... To ne já, to Bůh tě spravedlivě potrestá a Ježíš tě neochrání. Já nevynáším soud nad tebou, ale běda - když mě neposlechneš, já ti totiž sděluji Boží vůli a ty musíš poslechnout. Jinak tě čeká odsouzení. Tak promluvil Boží mluvčí velký lorak. ..."
To je strašná opovážlivost, s jakou tento člověk vynáší své soudy. Ale kdo zná literaturu SJ, ví, kde podobné názory čerpá, že?
Z toho je jasně vidět, jaké je ovoce, které přináší důvěra ve VRO. Ovoce božího ducha to rozhodně není.

Meliso necitoval jsem zadny text z literatury SJ, ale na zaklade poznani Bozi vule oznamuji to, co je zapsane primo v Bozim slove PRAVDY. Neprekrucuj me slova. Nevynasim soud nad nikym, ale oznamuji slova naseho nebeskeho OTCE a sam se podrizuji jeho autorite i autorite jeho syna Jezise Krista skrze ktereho dostavame pozehnani od Jehovu jeho svatym duchem, abychom moli spravne porozumet jeho vuli.

Az si sama nikdy nemela takove poznani a nebyla ti Bozim duchem zjevena PRAVDA a uceni tykajici se Bozi vule a delas teda neco v rozporu s Bozi vuli v nevedomosti tak ti to nejspis Jehova skrze sveho syna milosrdne odpusti.

Nikomu vsak nebude odpustene rouhani se svatemu duchu a vedome odporovani zjevene PRAVDE ! Otevrena vpurnost vuci Jehovovi a vuci jeho Synovi Jezisi Kristovi konana vedome v rozporu s poznanim PRAVDY bude Jehovem skrze Jezise Krista posuzovana velmi prisne.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 15:45

Styvi napsal:
lorak napsal:
Za to si teda pred Jehovem poneses zodpovednost a necekej, ze te Jezis Kristus jako vykonavatel Bozi vule uchrani od spravedliveho trestu od Jehovu az budes i nadale odporovat PRAVDE a Otcove vuli (Heb 10:26-31; Rim 1:18-31)
Že ti není hanba - vidím ,že je velice dobře ,že jsme někteří zavčasu odešly od SJ.
Nechtěl bych skončit jako ty. Tolik zloby a nenávisti - to opravdu může udělat s člověka jen NSSJ.
Díky Bohu ,že už mně nikdo nemůže spojovat s NSSJ. Pokud dnes SJ takhle přemýšlejí a takový hněv
projevuji a nenávist - tak to o něčem vypovídá. Je to práce falešného proroka.

Nečekám odpověď - pouze jsem musel vyjádřit svůj názor.

Styvi nauc se rozlisovat mezi nenavisti vuci tomu, co je pro kazdeho cloveka spatnou a skodlivou veci (to samozrejme plati nejen pro mne, ale skutecne pro kazdeho cloveka) a mezi nenavisti vuci jinym lidem i kdyz se k nam chovaji jako nasi nepratele. Kdybych vas jako lidi nemel rad i kdyz jste odpadlikmi od cisteho uctivani a to se tyka i Zbyska, tak bych tady s vami vubec nedebatoval a nezduraznoval bych vam to, co je skutecne Bozi vuli a co vacsina z vas opustila kdyz jste se rozhodli jit cestou, kde vase konani primo odporuje zapsane Bozi vuli.Zalezi mi na tom, aby i vam Jehova projevil sve milosrdenstvi a Jehova me vedl svim duchem na toto misto. Kdybych vas nevaroval nesl bych pak i vinu vasi krve a proto nemohu mlcet a chvalit vas za to, co delate spatne a v rozporu s vuli naseho milujiciho nebeskeho Otce Boha Jehovu.

"A když se někdo spravedlivý obrací od své spravedlnosti a skutečně činí bezpráví a já před něho položím kámen klopýtání, sám zemře, protože jsi ho nevaroval. Zemře pro svůj hřích a na jeho spravedlivé skutky, které činil, se nebude vzpomínat, ale jeho krev budu vyžadovat zpět z tvé vlastní ruky. A pokud jde o tebe, v případě, že jsi někoho spravedlivého varoval, že by spravedlivý neměl hřešit, a on opravdu nehřeší, zcela jistě bude žít dál, protože byl varován, a ty sám osvobodíš svou vlastní duši.“" (Ezekiel 3:20,21)

"...ať se vám nic neprokáže být kamenem klopýtání, který působí provinění. Odhoďte od sebe všechny své přestupky, jimiž jste přestupovali, a udělejte si nové srdce a nového ducha, neboť proč byste měli umírat...‚Vždyť nemám žádné potěšení ze smrti někoho umírajícího,‘ je výrok Svrchovaného Pána Jehovy. ‚Způsobte tedy obrat a zůstaňte naživu.‘“" (Ezekiel 18:30-32)

"Tak, říkám vám, nastává radost mezi Božími anděly z jednoho hříšníka, který činí pokání.“" (Lukáš 15:10 )

"Jehova není pomalý vzhledem ke svému slibu, jak [to] někteří lidé pokládají za pomalost, ale je k vám trpělivý, protože netouží, aby byl někdo zahuben, ale touží, aby všichni dosáhli pokání. " (2 Petra 3:9 )

"Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se. Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností." (Habakuk 2:3,4)

Styvi "pohrdáš bohatstvím jeho laskavosti a snášenlivosti a trpělivosti, protože nevíš, že Boží laskavost se tě pokouší vést k pokání?" (Římanům 2:4 )

"[Vaše] láska ať je bez pokrytectví. Ošklivte si, co je ničemné, lněte k tomu, co je dobré." (Rimanum 12:9)

"Vy, kdo milujete Jehovu, nenáviďte, co je špatné. Střeží duše svých věrně oddaných; z ruky ničemných je osvobozuje." (Žalm 97:10 )

"Bázeň před Jehovou znamená nenávidět špatné. Sebevyvyšování a pýchu a špatnou cestu a zvrácená ústa nenávidím." (Přísloví 8:13 )

Hodne lidi z tech, co opustili krestanske zbory SJ se projevuji i na tomhle foru presne timto spusobem chovani.

"Neužitečný člověk, škodlivý muž, chodí s pokřivenou řečí, mrká okem, dělá znamení nohou, dělá náznaky svými prsty. V srdci má zvrácenost. Celý čas vymýšlí něco špatného. Stále vyvolává jen sváry. Proto přijde náhle jeho pohroma; bude v mžiku zlomen a nebude žádné uzdravení.
Je šest věcí, které Jehova skutečně nenávidí; ano, je sedm věcí odporných jeho duši: povýšené oči, falešný jazyk a ruce prolévající nevinnou krev, srdce, které vymýšlí plány, jež ubližují, nohy, které spěšně běží ke špatnému, falešný svědek, který šíří lži, a každý, kdo vyvolává sváry mezi bratry." (Prislovi 6:12-19)

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 17:03

zbysek napsal:
lorak napsal:Ten falesny Kristus te svadi i k jinym spatnym vecem jako je schvalovani a konani smilstva
Zase samé lži. Smilstvo žádným způsobem neschvaluju. Jen se rozcházíme v pojetí toho, co je smilstvo. Zatímco já se držím toho, jak je vymezeno v Písmu, ty jdeš nad to co je psáno a rozšiřuješ si to na věci, které smilstvem nejsou.

a taky i schvalovani nasilneho konani jinych lidich
Uznávám možnost křesťana bránit se aktivně vůči projevenému násilí. Bůh nic takového nezakazuje.

Schvalujes teda konani lidi, co jsou soucasti tohoto sveta a odporuji Bozi vuli a podilis se na jejich spatnem chovani
Leda tak v tvojí choré fantazii.

a jeste navic pomlovas verne nasledovniky Jezise Krista co vykonavaji to co je v souladu s Bozi vuli.
Lžeš. Jestliže upozorňuju například na falšování překladu Písma, je to pomluva? Je takové falšování v souladu s Boží vůlí??? Je falešné prorokování o koncích světa v souladu s Boží vůlí??? Atp. Vzpamatuj se, loraku, ze svých bludů!!!

Jasne Zbysku. Pro tebe neni smilstvem, kdyz lide ziji spolu na hromadce bez toho, aby verejne potvrdili svuj manzelsky slib. Zamenujes lasku za svevolne chovani v rozpore s Bozi vuli (Juda 4 ; 2. Korinťanům 12:21;2 Petra 2:14;18-22).

Podle kterych Jezisovych slov si dospel k tomu zaveru, ze mas pravou se zbrani v ruce ublizit nebo zabit jineho cloveka co ohrozuje tvuj zivot nebo zivot tvych bliznich ? Cituj prosim ty Jezisove slova kde Jezis schvaluje nasili pachane jinymi lidmi treba i v sebeobrane.

To, ze si casti tohoto sveta velmi casto potvrzujes i svou snahou bagatelizovat uceni BOZIHO SLOVA PRAVDY a zduraznovanim toho, ze bychom se vsichni meli usilovat o jednotu v Kristu. Tva predstava o tomto sjednocovani ignorovanim uceni Boziho slova je rouhanim se Jehovovi a urazenim a znevazovanim uceni samotneho Jezise Krista, ktery velmi dobre vedel, ze po jeho smrti prijdou lidi co spusobi zapleveleni toho co on zasel a nebude mozne rozlisit psenici od plevele. Ty jako clovek usilujici se obhajovat sekterske krestanske uceni by sis samozrejme pral, aby k zjednoteni krestanu prislo, ale zapominas pritom na tyto veci.

"Vždyť co má společného spravedlnost a nezákonnost? Nebo jaké podílnictví má světlo s tmou? Jaký je dále soulad mezi Kristem a Belijalem? Nebo jaký podíl má věřící s nevěřícím? A v jaké shodě je Boží chrám s modlami? Jsme totiž chrámem živého Boha; právě jak Bůh řekl: „Budu mezi nimi přebývat a chodit mezi [nimi] a budu jejich Bohem a oni budou mým lidem.“ „‚Vyjděte proto z jejich středu a oddělte se,‘ říká Jehova, ‚a přestaňte se dotýkat nečistého‘“, „‚a já vás přijmu.‘“ „‚A budu vám otcem a vy mi budete syny a dcerami,‘ říká Jehova Všemohoucí.“" (2 Korintanum 6:14-18)

Neni tedy mozne propojeni cisteho uctivani oddeleneho od tohoto sveta (Jak 1:27) s uctivanim co je poskvrnene lidkou filosofii a modlarstvim co odporuje Bozi vuli.

O takovou vec jako je jednota mezi krestanmi se usiloval i pohansky rimsky cisar Konstantin Veliky I. ve 4 stoleti v dusledku ceho i vznikla RIMSKA KRESTANSKA CIRKEV, ktera se vsak stala prvnym vecsim znamym odpadlickym a sektarskym uskupenim, co pod vlyvem svetske filozofie a svetske moci delala hodne komromisu a opustila ciste uctivani oddelene od tohto sveta a verne oddanosti Bohu Jehovovi skrze Jezise Krista. Dnes na uceni teto cirkvi Nicejsky a Konstantinopolsky koncil navazuji i jina nabozenstvi. Mimo jine i tva oblibena "CIRKEV BRATSKA". Rovnako jak RKC uctivaji falesneho vicejeddineho Boha vytvoreneho lidkou filozofii v rozporu s ucenim Boziho slova a pouzivaji a uctivaji i stejny odpadlicky symbol KRIZ, co nema s uctivanim jedineho PRAVEHO BOHA JEHOVU nic spolecne a stejne nema nic spolecne ani s virou v Jezise Krista. Tento symbol je symbolem falesneho boha SLUNCE, ktery byl v Rime uctivan a falesny Jezis Kristus se stal pro tyto lidi co uctivali boha SLUNCE nehradnim bohem. Zmenil se ale jenom nazev boha. Spusob uctivani Jezise Krista jako boha slunce u nekterych pretrval i nadale. To se tykalo i pohanskeho Rimskeho cisare Konstantina o kterem se zminuji vyse.

SJ uceni Boziho slova nefalsuji a maji najlepsi preklad Bible, ktery znam. Kdybys chtel byt velmi dukladny a zameril se treba na preklad RKC pak bys skutecne videl jak se da dneska falsovat text Boziho slova. To bys ale musel byt objektivni a muselo by ti skutecne zalezet na tom abys spoznal vyznam uceni Boziho slova v celem jeho kontextu a ne jak to delas kdyz prekrucujes jednotlive slova nebo pasaze PISMA, abys tak obhajil i sve vlastni odpadlicke uceni, kteremu jsi uveril podle vzoru vyse zminovane RKC.

SJ zadne falesne proroctvi o konci sveta nedavaji. Oznamuji lidem, ze se blizi cas kdyz Jehova bude soudit lidi na cele Zemi. Oznamuji jinym lidem svatou vuli naseho nebeskeho Otce a vedou je k tomu, aby se smirili s Jehovem skrze jeho syna Jezise Krista (2 Kor 5:18 - 6:10) . To, ze nekteri jednotlivci mezi SJ treba i ty, co se v krestanskem sboru SJ ujimali vedeni meli urcite ocekavani v urcitem case nic nemeni na fakte, ze skutecne zijeme v polednich dnech tohto svetoveho systemu veci, co ma byt znicen a nahrazen Bozim kralovstvim (Dan 2:44; Mat 24:32,33) a i kdyz nezname presny cas prichodu Jezise Krista a ten nezna ani sam Jezis, lebo v teto veci ceka na rozhodnuti sveho Otce, je rozumne, aby lidi byli vedeni k bdelosti (Mat 24:36,42).

"Na svém strážním místě budu stále stát a budu zůstávat na baště; a budu na stráži, abych viděl, co bude mluvit mým prostřednictvím a co odvětím na své pokárání. A Jehova přistoupil k tomu, aby mi odpověděl a aby řekl: „Zapiš vidění a jasně [je] předlož na tabulkách, aby ten, kdo z něho bude nahlas předčítat, mohl [číst] plynně. Vidění je totiž ještě na ustanovený čas a stále supí ke konci a nepoví lež. I kdyby se zdrželo, stále je očekávej; zcela jistě se totiž splní. Neopozdí se.
Pohleď, jeho duše se nadmula; není v něm přímá. Ale pokud jde o spravedlivého, ten zůstane naživu svou věrností. " (Hab 2:1-4)

SJ si spravne jako verni Jezisovi nasledovnici oddeleni od tehoto sveta plni svoji krestanskou povinnost a oznamuji lidem zivot zachranujici spravu o prichode Boziho kralovstvi po cele Zemi. (Mat 24:14)

Ocekavaji a uz dnes poslouchaji sveho Pana Jezise Krista jako sveho KRALE a odmitaji se ucastnit na politice a nasili co pachaji lide po cele Zemi a patri mezi ne i lide co se falesne nazyvaji jako nasledovnici Jezise Krista stejne jak ty sam.

Ty co neposlouchaji slova Jezise Krista a nemiluji sve bratry a lidi po cele zemi nemohou byt jeho nasledovnici. Takovi lide ani nenesou ovoce, co je spojene s Bozim duchem a laskou. Projevem lasky je nedopustit se nasilneho chovani vuci jinym lidem ani v sebeobrane. Je to projev prave viry ktera je darem a je to spravny projev oddanosti vuci Jehovovi jako jedinemu pravemu Bohu, co spravedlive potresta vsechny, co cini to co je zle (Rim 12:9,17-21) a sve verne sluzebniky odmeni vzkrisenim z mrtvym a pozehna je vecnym zivotem v novem svete.

"„Nyní nastala záchrana a moc a království našeho Boha a autorita jeho Krista, protože byl svržen žalobce našich bratrů, který na ně dnem i nocí žaluje před naším Bohem! A zvítězili nad ním kvůli krvi Beránka a kvůli slovu svého svědectví a nemilovali své duše ani tváří v tvář smrti. Proto se radujte, nebesa a vy, kdo v nich přebýváte! Běda zemi a moři, protože k vám sestoupil Ďábel a má velký hněv, neboť ví, že má krátké časové období.“" (Zjeveni 12:10-12)

[You must be registered and logged in to see this link.]


Naposledy upravil lorak dne 26/8/2012, 21:26, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  gari 26/8/2012, 19:37

zbysek napsal:
gari napsal:Myslel jsem tím učení SJ o odmítání civilní služby, kdy mnozí bratři skončili ve vězení, či v uhelných nebo uranových dolech.
No... Do uranových dolů se u nás chodilo takto za trest v 50. letech, kdy o civilní službě nemohla být ani řeč. CS byla u nás zavedena až roku 1991, a to doly nehrozily ani omylem, pouze vězení.

Ahoj Zbyšku.
Jo, už si uvědomuji, že jsem zmotal dvě věci dohromady. Alternativy a tresty za odmítnutí vojenské služby v době totáče, a tresty (vězení) za odmítnutí civilky. Všem se omlouvám.
Gari

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  frodobagin 26/8/2012, 20:12

gari napsal:
zbysek napsal:
gari napsal:Myslel jsem tím učení SJ o odmítání civilní služby, kdy mnozí bratři skončili ve vězení, či v uhelných nebo uranových dolech.
No... Do uranových dolů se u nás chodilo takto za trest v 50. letech, kdy o civilní službě nemohla být ani řeč. CS byla u nás zavedena až roku 1991, a to doly nehrozily ani omylem, pouze vězení.

Ahoj Zbyšku.
Jo, už si uvědomuji, že jsem zmotal dvě věci dohromady. Alternativy a tresty za odmítnutí vojenské služby v době totáče, a tresty (vězení) za odmítnutí civilky. Všem se omlouvám.
Gari

Ahoj gari.
Všichni se mohou zmýlit v zápalu boje. Důležité je nehrát si na hrdinu a přiznat si sám sobě omyl a umět se omluvit. Tleskám.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 21:25

lorak napsal:Jasne Zbysku. Pro tebe neni smilstvem, kdyz lide ziji spolu na hromadce bez toho, aby verejne potvrdili svuj manzelsky slib.
Loraku, smilstvo = porneia = prostituce, či jednání, které je tomu podobné, tedy například volné střídání partnerů. V čem je žití na hromádce, avšak ve věrnosti, prostituce? Já tu nechci takové soužití obhajovat, jen si stojím za tím, že se nejedná o smilstvo.

Podle kterych Jezisovych slov si dospel k tomu zaveru, ze mas pravou se zbrani v ruce ublizit nebo zabit jineho cloveka co ohrozuje tvuj zivot nebo zivot tvych bliznich ?
Lukáš 22:35  A řekl jim: „Když jsem vás poslal bez měšce, mošny a sandálů, měli jste v něčem nedostatek?“ Oni řekli: „V ničem.“
36  Řekl jim: „Ale nyní, kdo má měšec, vezmi jej, stejně tak i mošnu, a kdo nemá, prodej svůj plášť a kup meč.

K čemu jinému by jim to říkal, než z důvodů sebeobrany? Kde ty naopak vidíš, že nám Ježíš zakázal i sebeobranu?

To, ze si casti tohoto sveta velmi casto potvrzujes i svou snahou bagatelizovat uceni BOZIHO SLOVA PRAVDY a zduraznovanim toho, ze bychom se vsichni meli usilovat o jednotu v Kristu.
Teď jsi opět prokázal, že Boží Duch tě naprosto míjí. Jednota všech v nebi i na zemi v Kristu je hlavním Božím záměrem už od stvoření světa. Sice mi to trvalo nějakou dobu, než jsem to jasně rozpoznal, musel jsem se totiž před tím očistit od svědkovských bludů a lží. Ale tohle je věc, kterou vím s naprostou JISTOTOU a Duch mi to mnohokrát stvrdil.

Kromě toho nebagatelizuju Boží pravdy, jen kriticky poukazuju na bludné nánosy, které si lidé k Boží pravdě ke své vlastní škodě sami nabalili. Tedy na břemena, která si lidé sami zcela nesmyslně nakládají, na úlety, jejichž smyslem je zmást věřícího a zakrýt mu tak hlavní smysl. Jedním takovým zmatením je zdůrazňování toho, že Božím záměrem je věčný život lidí na této zemi. Jenže pokud k tomu neřekneš, že tím největším Božím záměrem je jednota všech v Kristu, pak vytváříš podvod. Na zemi jistě někdo bude žít, když Bůh slibuje stvoření nové země. Ale není to podstatné. A tak SJ, protože neznají ten hlavní Boží záměr, se oddělují od všech ostatních, kteří také patří Kristu, a tak se vzpírají Božímu záměru. TOHLE je totiž Boží pravda a dokud se jí budeš vzpírat, budeš jen sektářský bludař, nic víc.

Neni tedy mozne propojeni cisteho uctivani oddeleneho od tohoto sveta
To, co provozují SJ, NEMÁ s čistým uctíváním pranic společného. Už jen skutečnost falsifikace překladu Bible JASNĚ svědčí o démonském působení. Opravdový ctitel Boha by si nic takového vůbec nedovolil! Zakazování chleba a vína na připomínku Ježíšovi oběti také. Atp. Takže co mi tu chceš tlačit do hlavy? Loraku, nemáš na to, protože mě Duch opravdu vede a ukazuje mi (postupně, dle potřeby), co je správně a co špatně. Proto také vidím pomýlenost svědkovského učení. Začíná to sektářským oddělováním, končí to zapřením samotného Krista, což jsi tu už také naprosto jasně předvedl. Takže pokud tě sem snad Duch navedl, jak sám říkáš, pak jedině proto, aby ti umožnil prohlédnout, byť si teď myslíš jiný důvod. Rozhodně tě sem nemohl navést proto, abys nalákal tzv. "odpadlíky" zpět to Satanovy pasti (NSSJ).

O takovou vec jako je jednota mezi krestanmi se usiloval i pohansky rimsky cisar Konstantin Veliky I. ve 4 stoleti
Jsi naprosto pomýlený. Tam nešlo o jednotu v Kristu, ale jednotu politickou. Zjevně vůbec ani netušíš, co znamená jednota v Kristu. Ale jsi tu, máš tu dost námětů, tak nad nimi zkus samostatně přemýšlet, ve spojení s modlitbami.

Mimo jine i tva oblibena "CIRKEV BRATSKA".
Opět jsi pomýlený. S CB nemám nic společného. Na druhé straně mi nic nebrání přijímat je jako bratry v Kristu, když se s nimi setkám.

SJ uceni Boziho slova nefalsuji a maji najlepsi preklad Bible, ktery znam.
Falšování překladu v PNS je velmi jednoduše prokazatelané a také mnohokrát prokázané. Jen musíš shodit klapky s očí. Když jsem si začal všímat, jak zákeřně mění smysl původního textu, udělalo se mi z toho zle. O to víc však musím na zákeřnost učení SV poukazovat, nemohu totiž jinak.

Kdybys chtel byt velmi dukladny a zameril se treba na preklad RKC
Jsme tu na stránkách o KC, nebo o SJ?

SJ zadne falesne proroctvi o konci sveta nedavaji.
V minulém století bylo těch proroctví tolik, že to jako důkaz pro falešného proroka naprosto dostačuje.

Oznamuji lidem, ze se blizi cas kdyz Jehova bude soudit lidi na cele Zemi.
Jistěže se blíží, to vědí všichni křesťané. Jen mnozí nevědí, kdy přijde, protože se neodvažují falešně prorokovat.

Oznamuji jinym lidem svatou vuli naseho nebeskeho Otce
Právě že neoznamují. Viz výše.

Projevem lasky je nedopustit se nasilneho chovani vuci jinym lidem ani v sebeobrane. ... (Rim 12:9,17-21)
Chápeš rozdíl mezi akutní sebeobranou a oplácením? Zjevně ne. Přímá sebeobrana v nějaké dané situaci totiž NENÍ oplácením, ani mstou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 21:51

zbysek napsal:
lorak napsal:Jasne Zbysku. Pro tebe neni smilstvem, kdyz lide ziji spolu na hromadce bez toho, aby verejne potvrdili svuj manzelsky slib.
Loraku, smilstvo = porneia = prostituce, či jednání, které je tomu podobné, tedy například volné střídání partnerů. V čem je žití na hromádce, avšak ve věrnosti, prostituce? Já tu nechci takové soužití obhajovat, jen si stojím za tím, že se nejedná o smilstvo.

Podle kterych Jezisovych slov si dospel k tomu zaveru, ze mas pravou se zbrani v ruce ublizit nebo zabit jineho cloveka co ohrozuje tvuj zivot nebo zivot tvych bliznich ?
Lukáš 22:35  A řekl jim: „Když jsem vás poslal bez měšce, mošny a sandálů, měli jste v něčem nedostatek?“ Oni řekli: „V ničem.“
36  Řekl jim: „Ale nyní, kdo má měšec, vezmi jej, stejně tak i mošnu, a kdo nemá, prodej svůj plášť a kup meč.

K čemu jinému by jim to říkal, než z důvodů sebeobrany? Kde ty naopak vidíš, že nám Ježíš zakázal i sebeobranu?

To, ze si casti tohoto sveta velmi casto potvrzujes i svou snahou bagatelizovat uceni BOZIHO SLOVA PRAVDY a zduraznovanim toho, ze bychom se vsichni meli usilovat o jednotu v Kristu.
Teď jsi opět prokázal, že Boží Duch tě naprosto míjí. Jednota všech v nebi i na zemi v Kristu je hlavním Božím záměrem už od stvoření světa. Sice mi to trvalo nějakou dobu, než jsem to jasně rozpoznal, musel jsem se totiž před tím očistit od svědkovských bludů a lží. Ale tohle je věc, kterou vím s naprostou JISTOTOU a Duch mi to mnohokrát stvrdil.

Kromě toho nebagatelizuju Boží pravdy, jen kriticky poukazuju na bludné nánosy, které si lidé k Boží pravdě ke své vlastní škodě sami nabalili. Tedy na břemena, která si lidé sami zcela nesmyslně nakládají, na úlety, jejichž smyslem je zmást věřícího a zakrýt mu tak hlavní smysl. Jedním takovým zmatením je zdůrazňování toho, že Božím záměrem je věčný život lidí na této zemi. Jenže pokud k tomu neřekneš, že tím největším Božím záměrem je jednota všech v Kristu, pak vytváříš podvod. Na zemi jistě někdo bude žít, když Bůh slibuje stvoření nové země. Ale není to podstatné. A tak SJ, protože neznají ten hlavní Boží záměr, se oddělují od všech ostatních, kteří také patří Kristu, a tak se vzpírají Božímu záměru. TOHLE je totiž Boží pravda a dokud se jí budeš vzpírat, budeš jen sektářský bludař, nic víc.

Neni tedy mozne propojeni cisteho uctivani oddeleneho od tohoto sveta
To, co provozují SJ, NEMÁ s čistým uctíváním pranic společného. Už jen skutečnost falsifikace překladu Bible JASNĚ svědčí o démonském působení. Opravdový ctitel Boha by si nic takového vůbec nedovolil! Zakazování chleba a vína na připomínku Ježíšovi oběti také. Atp. Takže co mi tu chceš tlačit do hlavy? Loraku, nemáš na to, protože mě Duch opravdu vede a ukazuje mi (postupně, dle potřeby), co je správně a co špatně. Proto také vidím pomýlenost svědkovského učení. Začíná to sektářským oddělováním, končí to zapřením samotného Krista, což jsi tu už také naprosto jasně předvedl. Takže pokud tě sem snad Duch navedl, jak sám říkáš, pak jedině proto, aby ti umožnil prohlédnout, byť si teď myslíš jiný důvod. Rozhodně tě sem nemohl navést proto, abys nalákal tzv. "odpadlíky" zpět to Satanovy pasti (NSSJ).

O takovou vec jako je jednota mezi krestanmi se usiloval i pohansky rimsky cisar Konstantin Veliky I. ve 4 stoleti
Jsi naprosto pomýlený. Tam nešlo o jednotu v Kristu, ale jednotu politickou. Zjevně vůbec ani netušíš, co znamená jednota v Kristu. Ale jsi tu, máš tu dost námětů, tak nad nimi zkus samostatně přemýšlet, ve spojení s modlitbami.

Mimo jine i tva oblibena "CIRKEV BRATSKA".
Opět jsi pomýlený. S CB nemám nic společného. Na druhé straně mi nic nebrání přijímat je jako bratry v Kristu, když se s nimi setkám.

SJ uceni Boziho slova nefalsuji a maji najlepsi preklad Bible, ktery znam.
Falšování překladu v PNS je velmi jednoduše prokazatelané a také mnohokrát prokázané. Jen musíš shodit klapky s očí. Když jsem si začal všímat, jak zákeřně mění smysl původního textu, udělalo se mi z toho zle. O to víc však musím na zákeřnost učení SV poukazovat, nemohu totiž jinak.

Kdybys chtel byt velmi dukladny a zameril se treba na preklad RKC
Jsme tu na stránkách o KC, nebo o SJ?

SJ zadne falesne proroctvi o konci sveta nedavaji.
V minulém století bylo těch proroctví tolik, že to jako důkaz pro falešného proroka naprosto dostačuje.

Oznamuji lidem, ze se blizi cas kdyz Jehova bude soudit lidi na cele Zemi.
Jistěže se blíží, to vědí všichni křesťané. Jen mnozí nevědí, kdy přijde, protože se neodvažují falešně prorokovat.

Oznamuji jinym lidem svatou vuli naseho nebeskeho Otce
Právě že neoznamují. Viz výše.

Projevem lasky je nedopustit se nasilneho chovani vuci jinym lidem ani v sebeobrane. ... (Rim 12:9,17-21)
Chápeš rozdíl mezi akutní sebeobranou a oplácením? Zjevně ne. Přímá sebeobrana v nějaké dané situaci totiž NENÍ oplácením, ani mstou.

Zbysku jsi v dane chvili nepoucitelny a nevylecitelny. O tech mecech uz jsem ti to jednou vysvetlil, co jsi zrejme necetl a kontext danych Kristovych slov si urcite nepochopil a ani nechces pochopit. Na zbytek toho, co tu opakovane placas rovnez nema zaden smysl reagovat.

Jen si klidne dal obhajuj sve pomylene demonske uceni a nezapomen v sebeobrane zabit, co nejvic lidi. Je vic nez jasne, ze pro tebe vykupni obet Jezise Krista a nadeje na vzkriseni vubec nic neznamena !

Schvalovanim nasili a zabiti jineho cloveka treba i v sebeobrane jen ukazujes svoji skutecnou viru i toho, kdo za ni stoji. SATAN DABEL JE ZABIJAKEM, co ma radost z toho kdyz se lidi navzajem zabijeji, lebo vi, ze jeho ceka jisty konec a smrt a snazi se vzit spolu se sebou, co nejvic svych obeti. Jednou z nich ses stal i ty sam.

"Potom postoupili kupředu a vložili na Ježíše ruce a vzali ho do vazby. Ale pohleďme, jeden z těch, kdo byli s Ježíšem, vztáhl ruku a vytasil meč a udeřil veleknězova otroka a uťal mu ucho. Tehdy mu Ježíš řekl: „Vrať svůj meč zpátky na jeho místo, neboť všichni, kdo berou meč, mečem zahynou." (Mat 26:50-52 )

"Kdokoli prolévá lidskou krev, člověkem bude prolita jeho vlastní krev, neboť On udělal člověka k Božímu obrazu." (1. Mojžíšova 9:6 )

"Má-li kdo ucho, ať slyší. Jestliže [je] někdo [určen] k zajetí, odchází do zajetí. Jestliže někdo zabije mečem, bude zabit mečem. Zde to znamená vytrvalost a víru svatých." (Zjeveni 13:9,10)

"Neboj se toho, co máš vytrpět. Pohleď, Ďábel bude stále uvrhovat některé z vás do vězení, abyste byli plně vyzkoušeni a abyste měli soužení deset dnů. Prokaž se [jako] věrný až do smrti a já ti dám korunu života." (Zjeveni 2:10)

"Kdo má rád svou duši, hubí ji, ale kdo nenávidí svou duši v tomto světě, zachrání ji pro věčný život." (Jan 12:25 )

"A zvítězili nad ním kvůli krvi Beránka a kvůli slovu svého svědectví a nemilovali své duše ani tváří v tvář smrti." (Zjevení 12:11 )

"„To jsou ti, kdo vycházejí z velkého soužení a vyprali svá roucha a vybílili je v Beránkově krvi." (Zjeveni 7:14 )

"Ježíš jim řekl: „Kdyby byl Bůh vaším Otcem, milovali byste mě, neboť jsem vyšel od Boha a jsem zde. Také jsem vůbec nepřišel ze své vlastní iniciativy, ale On mě poslal. Jak to, že neznáte to, co mluvím? Protože nemůžete naslouchat mému slovu. Jste ze svého otce, z Ďábla, a přejete si činit touhy svého otce. Ten byl zabijákem, když začal, a nestál pevně v pravdě, protože v něm pravda není. Když mluví lež, mluví podle své vlastní povahy, protože je lhář a otec [lži]...Ten, kdo je z Boha, naslouchá Božím výrokům. Nenasloucháte, protože nejste z Boha.“ (Jan 8:42-44,47)

"Neustále milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují; abyste se prokázali [jako] synové svého Otce, který je v nebesích, protože působí, aby jeho slunce vycházelo nad lidmi ničemnými i dobrými, a dává déšť na lidi spravedlivé i nespravedlivé." (Mat 5:44,45)

"Úvodník novín „World-Herald“ vychádzajúcich v Omahe (Nebraska, USA) napísal o tom, ako sa zaobchádza s Jehovovými svedkami v jednej latinskoamerickej krajine: „Veriť, že Jehovovi svedkovia predstavujú nejakú hrozbu pre akýkoľvek politický režim, si vyžaduje bigotnú a paranoidnú predstavivosť; sú do takej miery nerozvratnícki a pokojamilovní, ako je to len v prípade náboženského zboru možné, a prosia len o to, aby sa smeli venovať svojej viere svojím vlastným spôsobom.“

"Talianske noviny „Il Corriere di Trieste“ uviedli: „Jehovovi svedkovia si zaslúžia obdiv za svoju pevnosť a súdržnosť. Na rozdiel od iných náboženstiev sú jednotným ľudom, takže sa nestane, že by sa modlili k tomu istému Bohu v mene toho istého Krista, a pritom by žehnali dvom odporujúcim si stranám v nejakom konflikte, alebo že by miešali politiku s náboženstvom, aby slúžili záujmom vedúcich osobností štátu alebo záujmom politických strán. A v neposlednom rade sú pripravení postaviť sa radšej zoči-voči smrti ako porušiť . . . prikázanie NEZABIJEŠ!“"

"Po štyridsaťročnom zákaze diela Jehovových svedkov v Československu noviny „Nová Svoboda“ v roku 1990 napísali: „Jehovovým svedkom viera zakazuje používať zbraň proti človeku, a preto tí, ktorí sa namiesto základnej vojenskej služby nedostali na šachtu, išli automaticky do väzenia. Hoci aj na štyri roky . . . Už len z toho vidno ich obrovskú morálnu silu. Takých nezištných ľudí by sme zrejme potrebovali i do najvyšších politických funkcií — ale tam ich nikdy nedostaneme . . . Uznávajú síce vládne autority, ale vyriešiť všetky ľudské problémy môže podľa nich iba božie kráľovstvo. Pozor — nie sú to fanatici. Sú to ľudia presiaknutí humanitou.“"

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 22:02

lorak napsal:Zbysku jsi v dane chvili nepoucitelny a nevylecitelny. O tech mecech uz jsem ti to jednou vysvetlil, co jsi zrejme necetl a kontext danych Kristovych slov si urcite nepochopil a ani nechces pochopit. Na zbytek toho, co tu opakovane placas rovnez nema zaden smysl reagovat.
Vždyť ty ani pořádně nerozumíš tomu, co tu cituješ. Protože je to často zcela mimo, často tím jen usvědčuješ sám sebe.

Pochop, že prostě NENÍ MOŽNÉ, abych se po tom, co všechno mi Bůh ukázal, co všechno dnes znám, vrátil k SJ. To prostě NELZE, aniž bych zapřel Krista a vlastní svědomí. Není možné, abych nejedl chléb a nepil víno, není možné, abych zatlačil touhu po nebeské vlasti jen kvůli tomu, že mi ostatní nebudou věřit, kvůli falešnosti nauk SV. Není možné, abych se podřídil falešnému proroku a samozvanci a uznával ho jako jediný kanál mezi Bohem a lidmi, když naprosto JASNĚ VÍM, že je to lež. Není možné, abych přestal vzývat jméno Ježíše Krista, když k tomu Bible naprosto jednoznačně vybízí. Není možné, abych s ostatními nemluvil o tom, jak Svatý Duch přímo působí v mém životě, jak mě přímo vyučuje. Atd. Zkrátka, kdybych se vrátil k SJ, rouhal bych se proti Duchu. Jedině, že bych tam byl přímo Duchem poslán, abych ty obelhané lidi obrátil přímo ke Kristu, od jejich falešného proroka.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  lorak 26/8/2012, 22:16

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku jsi v dane chvili nepoucitelny a nevylecitelny. O tech mecech uz jsem ti to jednou vysvetlil, co jsi zrejme necetl a kontext danych Kristovych slov si urcite nepochopil a ani nechces pochopit. Na zbytek toho, co tu opakovane placas rovnez nema zaden smysl reagovat.
Vždyť ty ani pořádně nerozumíš tomu, co tu cituješ. Protože je to často zcela mimo, často tím jen usvědčuješ sám sebe.

Pochop, že prostě NENÍ MOŽNÉ, abych se po tom, co všechno mi Bůh ukázal, co všechno dnes znám, vrátil k SJ. To prostě NELZE, aniž bych zapřel Krista a vlastní svědomí. Není možné, abych nejedl chléb a nepil víno, není možné, abych zatlačil touhu po nebeské vlasti jen kvůli tomu, že mi ostatní nebudou věřit, kvůli falešnosti nauk SV. Není možné, abych se podřídil falešnému proroku a samozvanci a uznával ho jako jediný kanál mezi Bohem a lidmi, když naprosto JASNĚ VÍM, že je to lež. Není možné, abych přestal vzývat jméno Ježíše Krista, když k tomu Bible naprosto jednoznačně vybízí. Není možné, abych s ostatními nemluvil o tom, jak Svatý Duch přímo působí v mém životě, jak mě přímo vyučuje. Atd. Zkrátka, kdybych se vrátil k SJ, rouhal bych se proti Duchu. Jedině, že bych tam byl přímo Duchem poslán, abych ty obelhané lidi obrátil přímo ke Kristu, od jejich falešného proroka.

Vim velice dobre, co cituji.

Zbysku prejes si cinit touhu sveho otce - Satana Dabla.

At se teda stane podle Bozi vule. At VSEMOHOUCI a VECNY BUH JEHOVA nad tebou vynese spravedlivy rozsudek skrze sveho syna Jezise Krista, ktery si skutecne podle sveho konani zaslouzis.

Dal uz s tebou vest debatu o tvem odpadlickem uceni, co je v rozpore s Bozi vuli nebudu. Ses vzpurnym a nekajicnym odpadlikem a sam se tim odsuzujes vuci jedinemu pravemu Bohu Jehovovi. Neminim se podilet debatou s tebou na tomto tvem vaznem hrichu.

Cestu kterou chces i nadale jid sis vybral sam. Neni to cesta, kterou nam ukazal nas PAN JEZIS KRISTUS a nesmeruje k schvalenemu stavu ve vztahu k nasemu nebeskemu Otci - Jedinemu PRAVEMU BOHU JEHOVOVI. Jak, ale nakonec skoncis uz skutecne zalezi na Bohu a on ti nepochybne skrze sveho Syna pripomene i reakci na jeho slovo PRAVDY a taky i zle veci, ktere nekajicne delas dal a pred kterymi te varoval a upozornil te na to, ze se tak dopoustis vaznych prestupku a spatneho chovani, co je v rozporu s jeho svatou vuli.


Naposledy upravil lorak dne 27/8/2012, 15:52, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  zbysek 26/8/2012, 22:44

lorak napsal:Vim velice dobre, co cituji.
Avšak tomu nerozumíš. A to proto, že mnohými citacemi usvědčuješ sebe a učení SV z bludů.

Zbysku prejes si cinit touhu sveho otce - Satana Dabla.
Nemohu přestat vyučovat, že se křesťané mají nechat vést a učit PŘÍMO Svatým Duchem, jak o tom svědčí Písmo. Nemohu přestat nabádat křesťany k tomu, aby usilovali o dary Ducha, jak o nich psal Pavel v 1Ko 12 až 14. Nemohu zapřít svého Panovníka, který mě vykoupil, jako jsi to udělal ty. Nemohu přijmout učení o roku 1914, když jasně vím, a mám to od Ducha také potvrzené, že je to podvodné učení založené na astrologických metodách výpočtů. Nemohu zaměnit pravou Boží vůli - jednotu všech v Kristu - za podružné učení o tom, že by měli lidé žít věčně na této zemi. Nemohu se vzdát toho, co mě Duch Svatý ukázal a naučil, jen proto, že je to v rozporu s omylným a stále se měnícím lidským (až démonským) učením SV. Nemohu se vzpírat Svatému Duchu a zapudit jeho působení, protože se mu nemohu rouhat, jako to dělají ti, kteří se vyhlašují za jedinou Boží hlásnou troubu. Nechci společně s nimi nést trest Satana a falešného proroka.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Melissa 26/8/2012, 23:24

lorak napsal:

Nevynasim soud nad nikym, ale oznamuji slova naseho nebeskeho OTCE a sam se podrizuji jeho autorite i autorite jeho syna Jezise Krista skrze ktereho dostavame pozehnani od Jehovu jeho svatym duchem, abychom moli spravne porozumet jeho vuli.
.
Tak jestli chceš pochopit jeho vůli, vezmi Bibli a uč se od Ježíše.
Např. o posuzování druhých : Matouš 7. kap.
"Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám. Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ? Anebo, jak to, že říkáš svému bratru.....".atd. Čti sám.
A zkus se podívat, cos napsal na adresu mnohých zde a ve světle těchto Ježíšových slov se nad tím zamyslet.
A teď už raději končím, protože se ti nechci začít podobat, vždyť taky nejsem bez třísky (nebo možná i trámu).

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli - Stránka 5 Empty Re: Nauky SJ, které nejsou založeny na Bibli

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 12 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru