Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Články k zamyšlení a povzbuzení

+13
Styvi
Melissa
JAREKzRybenu
zbysek
pavel port
iofka
witness
daniely
sazeč
noname
Mezek
gari
Alea
17 posters

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 21/2/2013, 19:40

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
Já zase mám takový lakmusový papírek v tom, co řekl Pán na toho, o kom si Jan a apoštolové mysleli, že nemůže konat to co oni, když nechodil s nimi a tedy i s Pánem. Když není proti nám, nechejte ho!!!
Ano yxoxsi,
to máš pravdu, ale Ježíš také řekl na adresu těch, kteří vzývali jeho jméno a v jeho jménu uzdravovali: Jděte pryč, vůbec vás neznám.
Proč asi? Co dělali zlého? V čem se tito lidé lišili od těch, které chtěli apoštolové zastavit, a Ježíš se jich zastal?
Odpovědi na tyto otázky jsou podstatné pro použití těchto veršů pro různé situace.

Bible funguje jako lakmusový papírek pouze jako celek. Nedá se z ní přece vybrat jen nějaká část, a tu používat na všechno.


Naposledy upravil gari dne 22/2/2013, 21:46, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 21/2/2013, 20:15

Bráškové a sestřičky.

Přesně tak, vždyť píši, že Pán zná své ovce, já věřím, že zná i mě, a když přijde a zavolá, půjdu ať se budu nacházet kdekoliv, jako pšenice, ne?

Jistě, ale koho odmítl, že je nezná? Přeci nikoho zde takového nenabízím, jde o info, ne o nutnost, nebo služebník Boží se nemůže zajímat, ale čeho se máme držet? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 24/2/2013, 12:12

Tak myslím, že k zamyšlení je to, co teď předvedly církve s našima penězma. Zvlášť když čtu, jak se příspěvku nebo jeho části vzdávají církve který tvrdí, že na něj zdaleka nemají nárok. Aleo, pořád nepovažuješ za mnohem víc blízký poselství Ježíše Svědky, Baptisty a další? To, co předvádí Duka je chamtivost a politika nejvyššího řádu.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Historie.cs: Jak církve k majetku přišly

Příspěvek  Mezek 24/2/2013, 15:45

Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 24/2/2013, 16:25

K zamyšlení je i to, jaký problém má většina čechů s tím, že by se mělo vrátit to, co bylo ukradeno. Když probíhaly restituce křivd komunismu u soukromých osob, to bylo vše v pořádku. Nikdo těm lidem nevyčítal, že jsou hamižní. Ale když se jedná o církev, to je zle. Ani se nedivím, že se na vlně takové nenávisti vezou sekty jako Svědkové Jehovovi, které se starají jenom sami o sebe a žijí z byznysu s literaturou. Na rozdíl od církví, které myslí na lidi v nouzi a zřizují pro ně různé hospice, vývařovny a útulky pro bezdomovce, utečenecké tábory a jiné sociální zařízení pro lidičky, kteří se ocitli v těžké životní situaci, na okraji společnosti a od kterých dává stát ruce pryč. K tomu ještě musíme přidat nezastupitelné služby duchovní. Takové církve právem volají po svém majetku, který jim byl ukraden a po penězích za již zdevastovaný majetek, aby mohli tyto služby pro potřebné provozovat a dále rozvíjet. To, že za velkou částí těchto sociálních a charitativních zařízení stojí různé církve a jejich peníze zřejmě češi nevidí. Berou to jako samozřejmost
Já osobně se domnívám, že majetky a peníze navrácené církvím v restitucích budou v daleko lepších rukou než byly doposud a že se dostanou k lidem potřebným, kterým pomohou v jejich těžké situaci. Doposud z těchto peněz profitovali pouze lidé, jako je MUDr. David Ráth, JUDr. Stanislav Gross a jim podobní "berkové". To je můj osobní názor a námět k zamyšlení.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 25/2/2013, 12:12

gari, přijde ti normální, když představitelé církví odmítajících odškodnění říkají, že jim zdaleka takový majetek nebyl ukraden? Tak když přijde soukromá osoba a řekne, že jí komunisti něco ukradli, tak stát jen tak řekne: tady máte milion a běžte?
A jakej zisk z prodeje literatury? Svědkové nějakou prodávají?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 25/2/2013, 13:37

jája napsal:gari, přijde ti normální, když představitelé církví odmítajících odškodnění říkají, že jim zdaleka takový majetek nebyl ukraden?

Ahoj jájo, já v tomhle postoji vidím poctivost těch církví, které přišly na nějaké nesrovnalosti a daly to jasně najevo. Vím i o tlaku na církve, který byl tak silný, že se některé církve raději restitučního nároku vzdaly. Zda to je či není správné zůstává otázkou.


jája napsal:
A jakej zisk z prodeje literatury? Svědkové nějakou prodávají?
jájo, když půjdeš po způsobu distribuce literatury SJ, tak hned v raných dobách to byl klasický podomní prodej prostřednictvím kolportérů, kteří měli z dosaženého prodeje i svůj zisk. Postupně se povinnost šíření literatury přenesla na všechny členy NSSJ. Ti už však žádný profit nedostávali. V některých státech se dále prodávala či prodává,(jedna sestra z Jihoafrické republiky se ještě nedávno divila, že zde literaturu neprodáváme, ale rozdáváme), jinde se tento prodej zaobalil do formy "dobrovolných příspěvků" kdy s naprostou pravidelností jsou členové SJ upozorňováni, že literatura vydávaná NSSJ má svoji hodnotu, a na tu mají SJ pamatovat ve svých příspěvcích dle toho, kolik literatury odebírají- jedná se o tzv. nucenou dobrovolnost. A byznys tak zdárně kvete.
Proto je také tak velký důraz v NSSJ na kazatelskou službu doprovázenou šířením této literatury. Dokonce jsou jednotliví SJ sledováni v této byznysslužbě tím, že musí podávat pravidelnou zprávu. Běda, jak by to někdo nedělal. Jedna chudá sestra, která rozšiřovala velké množství literatury byla upozorňována, aby ji jen tak nerozdávala, a aby si brala jen tolik, za kolik je schopna přispět adekvátní částkou do schránky na literaturu.

O tom, že se evangelizace dá dělat bez takto zbytečně vynakládaných peněz za podpůrnou literaturu, a to velmi účinně jen s Biblí v ruce, však ústředí NSSJ nechce ani slyšet. Vyhasl by jim totiž zdroj dost tučných příjmů do jejich pokladniček. Je to jedinečný způsob, jak sosat z lidí peníze.
Můžeme tento způsob šíření literatury charakterizovat takto:
Zdarma jste dostali, zdarma dávejte - ale nezapomeňte nám za to zaplatit.


Naposledy upravil gari dne 25/2/2013, 13:52, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 25/2/2013, 13:50

Tak tohle už je dost zbytečný. Na jedný straně se tu svědkům vysmíváme, jak jim dochází peníze, že prodávají sály a sjednocujou odbočky, na druhý píšeme, jak bohatnou na literatuře, která se údajně prodává v ojedinělých místech.
A o církvích, co férově řeknou, že nemají zájem o to, co jim nepatří, naznačíme, že byly přinucený.
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 25/2/2013, 14:13

jája napsal:Tak tohle už je dost zbytečný. Na jedný straně se tu svědkům vysmíváme, jak jim dochází peníze, že prodávají sály a sjednocujou odbočky, na druhý píšeme, jak bohatnou na literatuře, která se údajně prodává v ojedinělých místech.
Ahoj jájo, položil jsi mi otázku, zda SJ nějakou literaturu prodávají. Tak jsem ti napsal svůj pohled. Byl jsi SJ stejně jako já, tak můžeš říct, zda něco z toho, co jsem napsal, je vymyšlené.
To že tento způsob byznysu s literaturou NSSJ už zdaleka nedosahuje takových zisků, jako v předešlých letech je jasné. Mnoho lidí už NSSJ prohlédlo a tak o literaturu přestává být zájem. NSSJ byla nucena v posledních letech vydávat své časopisy s poloviční frekvencí a tak zisky slábnou.

jája napsal:A o církvích, co férově řeknou, že nemají zájem o to, co jim nepatří, naznačíme, že byly přinucený.

Já jsem tím nechtěl nic naznačovat ani zlehčovat. Pouze jsem k těm církvím, které odmítly přijmout něco, co jim nepatří, přidal pro úplnost ještě ty, které se vzdaly pod tlakem veřejnosti.

jája napsal:Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
To je pravda.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  pepakrocan 25/2/2013, 16:04

gari napsal:Ahoj jájo, položil jsi mi otázku, zda SJ nějakou literaturu prodávají. Tak jsem ti napsal svůj pohled. Byl jsi SJ stejně jako já, tak můžeš říct, zda něco z toho, co jsem napsal, je vymyšlené.
Já to klidně řeknu. Teď jsi to alespoň zjemnil tvrzením, že se jedná o tvůj pohled. Předtím jsi to prezentoval jako nevyvratitelný fakt. Ať jsi to prezentoval jakkoli, jedná se o lež. V žádné zemi na světě se literatura SJ neprodává. Navíc se ani v historii, natož v dnešní době nedá hovořit o byznyse či zisku! V drtivé většině zemí dary za literaturu nepokryjí zdaleka ani náklady na tisk, ČR nevyjímaje. Tvé úvahy jsou zcela zcestné.

gari napsal:To že tento způsob byznysu s literaturou NSSJ už zdaleka nedosahuje takových zisků, jako v předešlých letech je jasné. Mnoho lidí už NSSJ prohlédlo a tak o literaturu přestává být zájem. NSSJ byla nucena v posledních letech vydávat své časopisy s poloviční frekvencí a tak zisky slábnou.
Opět nehorázný blud, docela by mě zajímalo kam na takové závěry chodíš Very Happy Jak přestává být zájem? Jak zisky slábnou? Very Happy Na jedné straně bych měl chuť se tě zeptat jestli máš pro svá tvrzení alespoň náznak nějakého relevantního argumentu, ale na druhé straně je mi jasné, že nemáš nic, maximálně, že to psali na internetu. Je mi tě spíš líto...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 25/2/2013, 18:03

Ahoj pepokrocane,
je dobře, že ses po dlouhé době opět ukázal a jak je tvým dobrým zvykem, odhalil jsi nehorázné lži, které se tu o SJ šíří. Už mnohokrát jsi mi ukázal, že to, co jsem na vlastní kůži více jak 20 let zažíval a slyšel na programech SJ, byla vlastně jen lež a podvod, který šířím ve svém bludu dál. A vlastně i ta sestra, která k nám do sboru přijížděla z Jihoafrické republiky a mluvila o tom, že tam se časopisy prodávají, vlastně lhala. Ještě, že jsi mi otevřel oči.

Je velmi zvláštní, že z každého člověka, který odejde ze svaté organizace SJ se automaticky stane lhář. Jako například bratr W.J.Schnell, který napsal knihu "30 let otrokem strážné věže", nebo bratr R. Franz a jeho kniha "Hledání křesťanské svobody" a "Krize svědomí". Samá lež a blud, že ano ?

Co například tito dlouholetí SJ napsali za bludy o společnosti SW, která profituje na prodeji své literatury?
(Úryvek z knihy "30 let otrokem strážné věže")
Zvěstujte.
K vytvoření celosvětové organizace, po které toužil prezident společnosti Strážná věž Judge Rutherford, bylo ale třeba mnoho peněz. Většina Badatelů Bible byla chudobná a nové učení,dá se říci, nebylo tak populární, aby vzbudilo zájem majetných lidí. V tomto duchu vznikla mezi rokem 1919 až 1922 myšlenka typická pro americké byznysmeny, myšlenka obrovské celosvětové kampaně založené na prodeji knih a brožur vydávaných a tištěných společností Strážná věž. Za takto získané peníze měla být vysněná celosvětová organizace založena.

Celou sobotu jsem jezdil berlínskou dráhou Ring Bahn kolem města, stál v přeplněných odděleních třetí třídy a svědčil o tom, že Milióny... nikdy nezemřou, a prodával brožury za 25 feniků. Některou sobotu se mi podařilo zpeněžit až tři sta brožur, což představovalo asi 75 marek zisku zprostředkovaného mnou společnosti Strážná věž. Tímto způsobem jsme si sami na sebe šili kazajku, kterou nám pak oblékli.

....... Postupem času se stali favority ti, kteří při prodeji knih a brožur strávili měsíčně nejvíce času a odvedli Organizaci největší zisk. Tito lidé byli různým způsobem upřednostňováni. Ostatní,kteří vykupovali čas, nesli ovoce Ducha a činili skutky milosrdenství, byli čím dál více podceňováni a dokonce označováni jako „leniví služebníci“. V téže době procházela Společnost velkými organizačními změnami. Byly zřizovány úřady, tiskárny, vydavatelství, a tak se stavěly základy propagační kampaně. Objednávek přibývalo. U nás, v Německu, bylo třeba přemístit kancelář Společnosti ze západního do středního kraje, do Magdeburku, kde byla za peníze získané prodejem literatury koupena velká usedlost.

(úryvek z knihy "Hledání křesťanské svobody")

OBCHODNÍ PŘÍSTUP
Rutherforda vystřídal v lednu 1942 Nathan Knorr, který se zasloužil o novodobý rozmach svědků. Rutherford vtiskl Společnosti politicko-organizační slovník a ráz. Knorr byl založením podnikatel. (Edovi Dunlapovi se Nathan jednou zmínil, že pokud by nesledoval náboženskou kariéru, usiloval by o postavení manažera velkého obchodního domu, například obchodu Wanamaker v New Yorku). Stál v čele rozšiřování a modernizace tiskárenských prostor v Brooklynu a zřizování odboček v mnoha důležitých zemích světa, ke kterým rovněž patřily nové, na vynikající úrovni vybavené tiskárny. Pod jeho vedením se Společnost Strážná věž stala jednou z největších vydavatelských organizací na světě. Knihy v angličtině, zejména první vydání,vycházely nákladem několika miliónů kusů. Rozsáhlá tiskárenská kapacita ale nemohla ležet ladem, a stroje nesměly zahálet. Slýchával jsem Nathana a jiné členy top managementu, jak říkají: „Je třeba, aby nám ty stroje nestály.“Pokud stroje nejely na plné obrátky, stávaly se finančním břemenem a nejlepší způsob, jak je udržet v chodu, se nabízel sám: rozšířit, co bylo vytištěno, a začít tisknout něco nového. Tak se stalo běžným, že ročně vycházela nejméně jedna kniha. Odbytiště od té doby představuje kazatelská služba metodou dveře ode dveří. Spolu se stanoveným počtem hodin v kazatelské službě, které byly určeny všem příkladným věřícím, začaly být oznamovány i kvóty pro časopisy.Každý zvěstovatel byl vybízen k tomu, aby se nasadil pro rozšíření 12 časopisů měsíčně.
(konec úryvku)

Je zcela nezpochybnitelné, že ze začátku se tato literatura prodávala přímo. Důkazem je i vytištěná cena na jednotlivých publikacích. V některých zemích, kde to bylo možné se to tak praktikovalo ještě donedávna (Jihoafrická republika cca 10 let nazpět. Jak to tam funguje dnes nevím). Jinde to přešlo do formy "dobrovolných" příspěvků. O tom, jak moc dobrovolné jsou tyto příspěvky jsem ale už psal v předešlém komentáři.

Že by tohle všechno byla jedna velká lež a skutečnou pravdu zná jen pepakrocan?


gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 25/2/2013, 18:14

Bráškové a sestřičky.

Pepo, trošku prostudovat historii, ale je fakt, že např. v ČR je to otázka darů.

Ještě pepo k tomu abych si ověřoval lidi dříve než začnu uvažovat o jejich názorech, no to je sice hezká rada nebo doporučení, ale Boží mysl neznáme, jenom tu Kristovu, přesto v Boha a Ježíše věříme, ne? :-)

Zeptám se tě, v čem byl jiný faraón, který znal Josefa v Egyptě a faraón, který ho neznal? Je sice podivem, že ho neznal, tedy ne osobně, ale egypťané si dělali snad velmi důkladné záznamy, když jde o faraóny, určitě, proč tedy faraón, na kterém Bůh ukazoval svoji moc, si nepamatoval, co Josef a potažmo Izrael udělal pro jeho zemi? Když bych šel do důsledků. V prvním případě, Bůh dal faraónovi sny, které mu vyložil Josef a za to ho faraón postavil na nejvyšší pozici v Egyptě, krom tedy postavení faraóna. V druhém případě, Bůh zatvrdil srdce, proto faraón nepustil Izrael z Egypta pryč. Tedy de facto v obou případech hl. úlohu hraje Bůh! A když to ještě zostřím, i kdyby faraón nebyl ovlivňován, nemohl Izrael opustit Egypt dříve, než se naplnilo 430 roků. Tak bych mohl pokračovat, co si o tom mám myslet, to je jenom mezi mnou a Bohem, že o tom můžu mít nějaký názor, který třeba mohu presentovat na nějaké diskuzi, to je tak všechno, nikoho k ničemu nenutím ani nepřesvědčuji. Proto mě zajímají myšlenky a zkušenosti lidí, ne až to co dělají, protože nevěřím tomu, že když ten faraón, co znal Josefa osobně a kterému Josef díky Bohu, vyložil jeho sny, začal věřit v Boha. To stejné třeba vnímám u Kýra a jiných vládců národů, které se třeba vyznačovali tím, jaký měli postoj k Bohu a k bohům, co??? Já nevím, zda-li Bůh nebo DS nás může vést i přes tyto lidi, ale věřím tomu, že to tak může být, nebo ty ne? Jo, já třeba mám pochybnosti o VRO, tedy jsme na tom podobně, já nedůvěřuji VRO, ty zase nějakému člověku, který má z vlastní praxe zkušenosti, o kterých v té přednášce mluví. Ty víš do detailů jak funguje elektrika, já ne, ale věřím tomu, že když zapnu vypínačem, tak se rozsvítí. Nemusíme všemu rozumět, aniž by to nebyla pravda, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 25/2/2013, 18:15

Bráškové a sestřičky.

Pepo, trošku prostudovat historii, ale je fakt, že např. v ČR je to otázka darů.

Ještě pepo k tomu abych si ověřoval lidi dříve než začnu uvažovat o jejich názorech, no to je sice hezká rada nebo doporučení, ale Boží mysl neznáme, jenom tu Kristovu, přesto v Boha a Ježíše věříme, ne? :-)

Zeptám se tě, v čem byl jiný faraón, který znal Josefa v Egyptě a faraón, který ho neznal? Je sice podivem, že ho neznal, tedy ne osobně, ale egypťané si dělali snad velmi důkladné záznamy, když jde o faraóny, určitě, proč tedy faraón, na kterém Bůh ukazoval svoji moc, si nepamatoval, co Josef a potažmo Izrael udělal pro jeho zemi? Když bych šel do důsledků. V prvním případě, Bůh dal faraónovi sny, které mu vyložil Josef a za to ho faraón postavil na nejvyšší pozici v Egyptě, krom tedy postavení faraóna. V druhém případě, Bůh zatvrdil srdce, proto faraón nepustil Izrael z Egypta pryč. Tedy de facto v obou případech hl. úlohu hraje Bůh! A když to ještě zostřím, i kdyby faraón nebyl ovlivňován, nemohl Izrael opustit Egypt dříve, než se naplnilo 430 roků. Tak bych mohl pokračovat, co si o tom mám myslet, to je jenom mezi mnou a Bohem, že o tom můžu mít nějaký názor, který třeba mohu presentovat na nějaké diskuzi, to je tak všechno, nikoho k ničemu nenutím ani nepřesvědčuji. Proto mě zajímají myšlenky a zkušenosti lidí, ne až to co dělají, protože nevěřím tomu, že když ten faraón, co znal Josefa osobně a kterému Josef díky Bohu, vyložil jeho sny, začal věřit v Boha. To stejné třeba vnímám u Kýra a jiných vládců národů, které se třeba vyznačovali tím, jaký měli postoj k Bohu a k bohům, co??? Já nevím, zda-li Bůh nebo DS nás může vést i přes tyto lidi, ale věřím tomu, že to tak může být, nebo ty ne? Jo, já třeba mám pochybnosti o VRO, tedy jsme na tom podobně, já nedůvěřuji VRO, ty zase nějakému člověku, který má z vlastní praxe zkušenosti, o kterých v té přednášce mluví. Ty víš do detailů jak funguje elektrika, já ne, ale věřím tomu, že když zapnu vypínačem, tak se rozsvítí. Nemusíme všemu rozumět, aniž by to nebyla pravda, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  daniely 25/2/2013, 18:46

yxoxs napsal:
Pepo, trošku prostudovat historii, ale je fakt, že např. v ČR je to otázka darů.
Ani v ČR tomu tak vždy nebylo Wink
Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Strnv1591946slo201


daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  jája 25/2/2013, 19:09

Mám pocit, že jsme úplně mimo. Připomněl jsem otázku současných církevních restitucí a pohledu slušných církví, včetně SJ, na ně. Mluvím o roce 2012, 2013. Nezpochybňuju omyly SJ, mluvím o postoji dnes. Mimochodem, jsem sedmým rokem vyloučenej. Po 35 letech výchovy. A se spoustou věcí nesouhlasím. A za spoustu věcí smekám. Otázka byla na Aleu. Vyrůstal jsem jako ona a byl průkopník, jako ona. SJ si mám pořád, přez výhrady, za co vážit. Aleo, katolictví bylo a je do očí bijící rouhání. Nebo to teď nevidíš?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 26/2/2013, 00:13

Pro všechny, pro které je katolictví (a tedy i já a mé názory zde) trnem v oku a často se mě zde na něco až provokativně ptají bych ráda řekla jedno (a to s konečnou platností a prosím abyste své dotazy a poznámky na "příšerné katolictví" přestali směrovat na mne, já svou cestu s Pánem NAŠLA) a myslím to upřímně a dobře:

Právě že dříve jsem byla slepá a to u Svědků. Pán mi Chvála Bohu otevřel oči a proto vím to, co jsem dříve nevěděla. Katolíkům se, ve světě stejně tak jako u SJ nasazují čertovské rohy a lidé je (od ateistů, komunistů až po SJ a jiné sekty) opravdu nemají rádi (a to je ještě slabé slovo), což mi jen potvrzuje, jak se to má s následovníky Ježíše Krista.

Skutečné katolíky jací jsou, s celou jejich apoštolskou tradicí však nezná téměř nikdo.

Já sama jsem od svého obrácení prožila natolik silné a nadpozemské věci a Pán mne sám vedl za ruku, že již nemám tu hlubokou potřebu pořád diskutovat, rozebírat a pochybovat jako mnozí. Kdo viděl Kristovy zázraky jistě kdysi také nemusel pochybovat, pokud vysloveně nechtěl Smile

Svědkům Jehovovým jako jednotlivým lidem, jsem vděčná za mnohá přátelství a vážím si jejich osobního upřímného nasazení, ale co se týče SJ jako organizace, pak jsem si jistá, že je to nebezpečná "secta diabolica", která svazuje a ničí lidi a v níž působí jen jeden Pán, ale Bůh to není. Pán Bůh, ten skutečný, je jim na hony vzdálen.

Dnes vím, že Pán Ježíš a Jeho laskavý Otec nepůsobí v nějakých organizacích, ale ve svém Duchu, v nás jako jednotlivcích a hlavně ve svátostech a to jsem viděla a zažila na vlastní kůži, proto má víra již nestojí na mých vlastních nebo jiných lidských úvahách, ale na Pánu samém.

Víc k tomu už opravdu nemám co dodat a nechci se k tomu dál vracet.

Be in Peace, loving brothers..... I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Melissa 26/2/2013, 15:42

jája napsal:Mám pocit, že jsme úplně mimo. Připomněl jsem otázku současných církevních restitucí a pohledu slušných církví, včetně SJ, na ně. Mluvím o roce 2012, 2013. Nezpochybňuju omyly SJ, mluvím o postoji dnes. Mimochodem, jsem sedmým rokem vyloučenej. Po 35 letech výchovy. A se spoustou věcí nesouhlasím. A za spoustu věcí smekám. Otázka byla na Aleu. Vyrůstal jsem jako ona a byl průkopník, jako ona. SJ si mám pořád, přez výhrady, za co vážit. Aleo, katolictví bylo a je do očí bijící rouhání. Nebo to teď nevidíš?
Myslím, že sekta je horší než církev, i když se i v ní najdou jedinci ci věci, které nemusím. SJ jsou sekta, katolíci církev. Tím neříkám, že je v této církvi vše v naprostém pořádku a všichni, kteří jsou katolíky, jsou skuteční Kristovi učedníci - jako všude je tam pšenice i plevel.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 26/2/2013, 17:24

Bráškové a sestřičky.

Dnes vím, že Pán Ježíš a Jeho laskavý Otec nepůsobí v nějakých organizacích, ale ve svém Duchu, v nás jako jednotlivcích a hlavně ve svátostech a to jsem viděla a zažila na vlastní kůži, proto má víra již nestojí na mých vlastních nebo jiných lidských úvahách, ale na Pánu samém.
Tady je diskuze, proto mě celkem překvapuje, že někdo nechce o něčem diskutovat, když je na diskuzi, divné, ale zároveň má uzavřený fórum, kde udává nějaký věci, které s tímto diskusním fórem, jak již samotný název, nemá nic společného. Ne, že by mi to vadilo, ale nemám rád pokrytectví. A ještě k té mnou vybrané pasáži, taky zvláštní, Alea ví, že Pán a Otec nepůsobí v nějakých organizacích, ale vzápětí uvádí, že krom osobních zkušeností, "hlavně působí ve svátostech", kde jsi je zažila, když ne například u katolíků, kteří jsou v tomto skutečně důslední???

Jen se ptám, nic proti tomu nemám, protože já zde taky uvádím své názory, ale jak jsem psal výše, pokrytectví nemám rád, u nikoho a nikde!

P.S.
Tak jako je u SJ určité výrazivo, dle kterého jsou okamžitě v komunikaci rozpoznatelní, všiml jsem si, že Alea převzala zase to katolické, latinu, latina se mi líbí, ale zajímalo by mě, jestli ji používala i před tím když nebyla u katolíků, jestli ne, co ji k tomu vede, když má u katolíku svoji vlastní cestu Pánem vybranou, ale s organizací-církví, nemá nic společného?
Díky za reakci, která asi stejně nepřijde :-)

yxoxs


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 26/2/2013, 18:04

yxoxs napsal:A ještě k té mnou vybrané pasáži, taky zvláštní, Alea ví, že Pán a Otec nepůsobí v nějakých organizacích, ale vzápětí uvádí, že krom osobních zkušeností, "hlavně působí ve svátostech", kde jsi je zažila, když ne například u katolíků
Patrně nevíš, jaké mají katolíci svátosti, jinak bys tohle asi nenapsal.
Je jich sedm: křest, biřmování, eucharistie, smíření, pomazání nemocných, kněžství a manželství. K tomu je výklad, že jsou účinné, protože v nich působí sám Kristus.

Jakkoliv si o některých svátostech můžeš myslet své, tvá reakce je poněkud mimo mísu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 26/2/2013, 18:12

Bráškové a sestřičky.

Zbyšku, nevím kdo je mimo mísu, ale když někdo tvrdí, že Pán není nebo nepůsobí v organizacích, tak jak můžu vnímat něco, co ta organizace provozuje, že je tam Pán? K čemu mu tedy organizace je, když v ní nepůsobí, ale v zápětí ano, v těch svátostech? Nevím kdo je v míse nebo mimo ní, ale jen komentuji skutečnost jak ji vidím já, že ji někdo vidí jinak, OK, ale ať si to ujasní, tak buď Pán nepůsobí v organizacích nebo působí, tak tedy co si vyberete???

A ty Zbyšku se na svátosti díváš jak?

Díky za reakci

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  zbysek 26/2/2013, 18:30

yxoxs napsal:ale když někdo tvrdí, že Pán není nebo nepůsobí v organizacích, tak jak můžu vnímat něco, co ta organizace provozuje, že je tam Pán?
Pokud vím, tek křest provozují všechny křesťanské organizace. S tím snad budeš souhlasit. Smile Manželství provozují muž a žena. S tím doufám také budeš souhlasit. Eucharistii, nebo také přijímání, provozují téměř všechny křesťanské organizace. Určitou výjimkou jsou například SJ, kteří většině svých členů brání přijímat chléb a víno, tedy brání jim v účasti na Kristově oběti. Nevím přesně, co myslej smířením, pomazáním nemocných a kněžstvím. Biřmování je nadbytečné - plyne z toho, že křtěj nemluvňata.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 26/2/2013, 19:25

Bráškové a sestřičky.

Zbyšku, asi si nerozumíme, Co je svátost, je k tomu nějaký pokyn od Boha nebo je to jen zase jadna z lidských úchylek, kterými ovládají lidi? Přeci manželství si nevymysleli církve, křest taky ne a ostatní taktéž. Kdo z toho udělal obřadní cirkus, jako v některých případech u katolíků, tak si říkám kolikrát, co by skutečně například Pán říkal nebo dělal, kdyby byl svědkem určitých okázalých setkání nebo obřadů, třeba papeže při jeho cestách po světě apod.?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 26/2/2013, 19:55

K té latině - napsala jsem to tak, protože jsem tady před nějakým časem psala pár vět z exorcismu, toto měl být již jen jakýsi "odkaz" na dřívější vyjádření Smile



Naposledy upravil Alea dne 26/2/2013, 21:09, celkově upraveno 1 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 26/2/2013, 20:01

zbysek napsal:Pokud vím, tek křest provozují všechny křesťanské organizace. S tím snad budeš souhlasit. Smile Manželství provozují muž a žena. S tím doufám také budeš souhlasit. Eucharistii, nebo také přijímání, provozují téměř všechny křesťanské organizace.

Vystihl jsi to přesně, díky Zbyšku. Tak jsem to myslela. flower

Svátosti nejsou navázány na lidské organizace, protože to, co je prokazatelně svaté (a bychom neměli zpochybňovat) má v rukou Bůh a lidé to jen vděčně přijímají a předávají dál. To ale musí to, co je svaté uznávat a znát. Katolíci je znají, protestanté v podstatě též a jak je vidět, Zbyšek taky, potěšilo to Wink


Naposledy upravil Alea dne 26/2/2013, 21:10, celkově upraveno 2 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 26/2/2013, 20:08

Bráškové a sestřičky.

Tedy jestli jsem to pochopil správně Aleo, krom těchto, ty ostatní odmítáš nebo vnímáš čistě jako lidský element?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 5 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru