Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Články k zamyšlení a povzbuzení

+13
Styvi
Melissa
JAREKzRybenu
zbysek
pavel port
iofka
witness
daniely
sazeč
noname
Mezek
gari
Alea
17 posters

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/2/2013, 00:30

yxoxs napsal:
Ahoj Jarku, všechno je OK, to s tou žárlivostí apod. jsem psal obecně, ne na tebe, moje chyba že jsem to tam neuvedl přesněji. :-)
V pohodě bráško yxoxsku, však jsem si myslel a i psal, že si nemyslím, že to myslíš na mě Smile

Bráško yxoxsi, s čím s Tebou souhlasím je to, že zlo je produktem opuštění Boží lásky.

Zajímalo by mne:

1) Jak rozumíš víře v Krista? Co je tou dobrou zprávou? Co a jak nás zachraňuje?

2) Jak rozumíš příčině osobního utrpení - když někdo trpí zlo - je tedy toho sám příčinou, je to následek jeho odpojení od Boha - Lásky?

Možná ještě za 3) jak bys zlo definoval? (nemyslím iluze kontra realita, ale "funkci", princip (nevím, jestli se srozumitelně ptám - vyjadřuju))


Příště napíšu snad více - bude-li víc síly Smile




JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 13/2/2013, 01:27

Bráškové a sestřičky.

Sice nevím, jak odpovědi na tebou kladené otázky ti mohou pomoci nebo, co z toho vyvozuješ, protože to je o životě a ne o poučkách, učení či doktrínách.

add 1)
- jistota
- Kristus
- život je dar, tedy záchrana je od Boha, je to víra že můj život bude obdarován

add 2)
tady to je hodně obšírné a obsáhlé
myslíš trpění zla, kvůli víře, nebo podobně jako Pavel, když byl účasten při kamenování Štěpána?, ale určitě se zlem je také nerozlučně spojena další záležitost - co zaséváme, to sklízíme
jestliže nejsem spojen s Bohem, tak to asi už nemusím vysvětlovat, a opačná situace, že někdo je spojen s Bohem a přesto trpí zlo, pak to musí být z opačné strany, někdo kdo není spojen s Bohem působí zlo a nebo je to to zlo, které v konečném důsledku vede k odměně; tedy bez vlastního přičinění a vytrvalost, tedy není tímto zlem odpojen od Boha, je odměněno

add 3)
nejsem Bůh, proto nevím proč připouští zlo, ale v Kristu mám jistotu, že připouštění není definitivní, no je to určitá forma výchovy-učitel, protože ve své podstatě po tom jak vnímám zlo jako věřící, tak i zlý člověk nebo zlo v mém okolí můžu vnímat jako prospěšné v tom směru, že nikdy nevím, proč, než bych to vysvětloval nebo hledal nejvhodnější slova, uvedu příklad, Josef, trpěl zlo aniž by evidentně byl oddělen od Boha, naopak, proto také jeho život byl odlišný od jeho nevlastních bratrů, proto také oni byli tím zlem. Což v konečném důsledku se ukázalo jako dobro, protože nebýt "zla", Josef by se asi nedostal do Egypta, kdyby se to stalo možná, nevím, když by přišel hladomor, tak by Jákobovic rodina nebyla, co? Tady bychom se opět dostali k té realitě, kterou tvoříme, že? :-)

Nevím, jestli ti to takto stačí, ale momentálně mě nic jiného nenapadá, prostě mám v Kristu jistotu, což se někdy hůře vysvětluje, prostě to je vidět životem. :-)

P.S.
Samozřejmě jedině Bůh je schopen připustit zlo aby se na konec prokázalo jako dobro. Žel když to zkouší lidé, často to končívá ještě větším zlem, než na počátku.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 13/2/2013, 13:04

Bráškové a sestřičky.

Co říkáte na to, že krev je nositelem ducha, pak můžeme rozumět tomu, co čteme v Písmu, že duše je v krvi. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/2/2013, 22:55

Díky za odpověď, bráško yxoxsi :-)

Když to vezmu od zadu, tedy

add 3) tak měl jsem na mysli spíše nějakou definici zla (mám-li se o ní pokusit já, tak bych řekl, že zlo je něco, co působí jiným inteligentním bytostem nespravedlivou újmu - neříkám, že je to naprosto přesně a výstižně vyjádřeno, ale tak nějak tomu rozumím já), ale děkuji za ten příklad Josefa, kde Bohem připuštěné zlo vedlo nakonec k dobru - a to nejen pro rodinu Jákobovu, ale i pro Egypt a okolní národy, které si pak potraviny od nich kupovali. Jako dobro se to prokázalo i pro Josefovy bratry, kteří měli možnost činit a také činili pokání.
a stímhle, co jsi napsal:jedině Bůh je schopen připustit zlo aby se na konec prokázalo jako dobro. Žel když to zkouší lidé, často to končívá ještě větším zlem, než na počátku
nemohu než souhlasit, protože jedině Bůh ví, kam jím připuštěné zlo povede, a tudíž ví, kdy je připustit a kdy ne (jeden muž začal vážněji uvažovat o Bohu až tehdy, kdy na něj spadla zeď, a na lůžku v nemocnici pak sledoval západ slunce...kdyby Bůh zlu zabránil...hmm?). Nu a včera při poslechu Bible v mp3 Římanům5:3-5
3A nejen to, chlubíme se také souženími, neboť víme, že soužení působí vytrvalost, 4vytrvalost osvědčenost a osvědčenost naději. 5A naděje nezahanbuje, neboť Boží láska je vylita v našich srdcích skrze Ducha svatého, který nám byl dán.
(podobně i Jakub o "zkoušení víry působícím vytrvalost")

add 2) tedy člověk může trpět (a často trpí) zlo bez vlastního přičinění - tedy většinou zlo od jiného tvora (člověka, démona), který se jej rozhodl činit. Jsem rád, že to tak vidíš (chvíli jsem měl mylný pocit, že ne), protože dnes existuje dostatek teorií (i "křesťanských") o opaku - např. že zlo (nemoci, finanční a rodinné problémy) je způsobeno nedostatkem víry nebo lásky k Bohu (např. "Hnutí víry" hlásající evangelium prosperity), či ještě hůře utrpení způsobené "karmickým zatížením" hříchů z minulého života.

add 1) asi jsem se blbě zeptal, ale prostě mě zajímá, jestli stále stejně věříš tomu, co jsi dříve napsal a já si to uložil:
Přece on na sebe vzal kletbu za nás všechny, protože ten kdo není schopen dodržet zákon je v kletbě. Otec ho opustil, protože on se na něj nedíval jako na svého Syna, ale jako na takového, jako jsme my všichni, jako na hříšníka, který si nezaslouží nic jiného než Boží hněv.
- tedy že Kristus prolil svou krev za naše hříhy - za moje, za Tvoje, za hříchy všech kdo tuto oběť milosti a lásky s vděčností zdarma přijmou - a tím otevřel jedinou možnou cestu k Bohu.
__________________________________________________________________

Vím, že se Ti může zdát divné, že se ptám zrovna na tyto věci. Souvisí to s tím videem, na něž jsi mi dal odkaz ( https://www.youtube.com/watch?v=3h-qZYunDuE - ano, zajímavé - máš s tím nějaké osobní zkušenosti?), pokusím se to srozumitelně vysvětlit v následujícím příspěvku (v práci, po modlitbě, jsem si naškrábal nějaké poznámky - tak jen to dát do kupy:-).


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/2/2013, 22:57

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Co říkáte na to, že krev je nositelem ducha, pak můžeme rozumět tomu, co čteme v Písmu, že duše je v krvi. :-)

Pro odlehčení mimo naši diskusi:

že bysme ty transfůze zase radši zakázali? Very Happy
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Styvi 14/2/2013, 10:28

JAREKzRybenu napsal:
yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Co říkáte na to, že krev je nositelem ducha, pak můžeme rozumět tomu, co čteme v Písmu, že duše je v krvi. :-)

Pro odlehčení mimo naši diskusi:

že bysme ty transfůze zase radši zakázali? Very Happy
Buď zdráv.
No já osobně si myslím ,že je to třeba brát spíš obrazně.
Mám zato ,že by ty transfuze jinak nedopadli dobře. Faktem ale je ,že transfuze fungují.
Přeji hezký den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 14/2/2013, 11:55

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Styvi, přesně tak, také si myslím, že krev je životodárná nejenom pro nositele, ale i obdarovaného, právě pro to, že s krví je spojen život a kdo startuje život?, oživující duch, který spolupracuje s našim duchem. Když si uvědomuji, že život je udržován dýcháním, tak tady to je neoddiskutovatelné, kdo je nositelkou kyslíku do všech koutů v našem těle - krev, když je problém třeba s kyselým prostředím kde se krvinky nemohou chovat tak jako ve zdravém prostředí, tedy že jsou pružné a prochází bez problémů i vlásečnicemi a tedy nic nezůstane bez kyslíku a živin, ale když to takto nefunguje, je nejlepší možnost pro vznik nemocí. Tedy krev a dýchání má co dělat s duchem a životem.

to Jarek
určitě odpovím, ale momentálně jsem na odchodu, jen k tomu Josefovi, když si to uvědomíme, on byl po celou dobu ve spojení s Bohem, proto vůbec neměl po celou dobu zášť jak vůči svým sourozencům ani svým věznitelům. Tedy spojení s Bohem znamená nepřítomnost a tedy nemožnost v konání zla, což je podivuhodné.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 14/2/2013, 17:43

Bráškové a sestřičky.

Jarku, k tomu videu "Duchovní molekula", už když nic jiného, tak mě velice zaujala úvaha jednoho z vědců: Proč je nervová soustava lidské bytosti navržena tak, aby mohla získat tuto zkušenost.

Tedy vědec naznačoval, že jestli toho tedy jsme schopni, co se v tom videu rozebírá a o čem se tam uvažuje, k čemu by to bylo, kdyby to nemělo něco znamenat, nebo by nás to mělo někam posunout. Už jen tato úvaha či zamyšlení, kdyby nic jiného, tak mě z toho videa zaujala natolik, že asi na tom něco bude. Proč tedy něco, co se před desítkami let nebralo jako něco důležitého, je obsaženo všude?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 15/2/2013, 01:18

Bráško yxoxsi,

tedy, v tom dokumentu ( https://www.youtube.com/watch?v=3h-qZYunDuE ) je ukázáno, že molekula DMT - dimethyltryptamin - může otevřít cestu do duchovního světa či do jiné dimenze. I když nemám s touto látkou osobní zkušenost, vůbec nepochybuji, že ti lidé popisované zkušenosti skutečně zažili a že to nebyly jen halucinace. Ostatně není to jediný možný způsob, jak se s duchovním světem spojit (což je v dokumentu rovněž zmíněno).

Věřím, že člověk skutečně má v sobě složku, která slouží ke spojení s duchovním světem. Nemyslím, že je to něco hmotného, byť tam nějaké vazby s hmotným tělem jsou. Věřím, že je to to, čemu bible říká "duch" - v tomto případě tedy né Duch Boží, ani duch nečistý (démon), ale lidský duch:

Římanům8:16 Sám ten Duch svědčí spolu s naším duchem, že jsme děti Boží.

2Korintským12:2,3 Znám člověka v Kristu, který byl před čtrnácti lety vytržen až do třetího nebe -- zda v těle, nevím, nebo mimo tělo, nevím, Bůh to ví. 3A vím, že tento člověk -- bylo-li to v těle či bez těla, nevím, Bůh to ví (napovídá, že to jde i bez těla)

Zechariáš12:1 Výnos. Hospodinovo slovo o Izraeli, výrok Hospodina, který roztáhl nebesa, založil zemi a vytvořil ducha člověka v jeho nitru

Tedy: ať je to tak či onak, existují jisté mechanismy a techniky, které umožňují spojení s mnohem vyšším duchovním světem.
_________________________________________________________________________

Nicméně, je dobré vědět, že Nejvyšší Bůh ke spojení s námi nepotřebuje žádnou naši spolupráci. Jak svědčí Písmo na mnoha místech - může kdykoli - ve snu či v bdělosti, a jakkoli - slovy, vloženými myšlenkami, obrazy - promluvit ke komukoli - ke svým prorokům a služebníkům, k "neutrálním" lidem a dokonce i k odpůrcům a falešným prorokům (1Královská22:22). Není tedy ani možné Bohem iniciovanému spojení "technicky" zabránit, schovat se před ním a zacpat si uši a oči tak, že by Bůh nemohl k člověku promluvit, vložit mu myšlenku apod.
Tedy Pravý Bůh ke spojení s člověkem nepotřebuje žádnou techniku, žádnou molekulu (a kdyby chtěl, tak si jich vytvoří) ani žádnou jinou lidskou iniciativu - zkrátka do řádu, jenž vytvořil, může naprosto neomezeně zasahovat.

Všechny příklady z Písma také ukazují, že spojení s člověkem iniciuje vždy Bůh, ale nikdy ne člověk - nikdy člověk nemůže ze své vlastní vůle vstoupit do Boží přítomnosti (nemohl dokonce ani symbolicky v Jeruzalémském chrámu - kdo by to mimo rámec Zákona udělal, včetně velekněze, zemřel by - Leviticus16:2).

Ano, člověk může o spojení prosit v modlitbě. Funguje to tak, že se modlíš a Bůh se podle Své vůle s Tebou buď spojí nebo nespojí, dá ti oč prosíš nebo ti to nedá - vždy s ohledem na Tvé dobro, ale také vždy podle Jeho rozhodnutí, tak jak to On uváží.

Nikde v Písmu nenacházím jediný případ, kdy by si člověk jakkoli spojení s Bohem vymohl jakoukoli svou iniciativou. Naopak jsou tam případy, kdy lidé (zpravidla bezbožní, ale ne vždy) volali k Bohu naprosto marně (např. král Saul 1Samuelově28:6 nebo Amos8:11,12, Abakuk1:2).

Jakékoli spojení s Bohem je tedy vždy na Něm, přičemž Pravý Bůh nikdy nenarušuje autonomii svobodné vůle, jíž člověku dal, nepotlačuje vědomí člověka, ale naopak vždy je posiluje, vyučuje, vybízí k dobrovolné a vědomé spolupráci s Ním. Ale nikdy spolupráci nepotřebuje k uskutečnění spojení s námi.
________________________________________________________________________

Spolupráci člověka (nebo svolení od Boha - viz Jób4:15-21) naopak nutně potřebují Satan a démoni, kteří na rozdíl od Boha nemají neomezený přístup ke spojení s člověkem - a to spolupráci pomocí různých "technik" (jinak by je esoterici a další okultisté nepoužívali) - od meditace, jógy přes určité vážné hříchy (Jidáš) až po zaříkávání, věštění používání okultních symbolů, zasvěcovacích rituálů apod., existuje velmi mnoho možností. Tedy potřebují spolupráci hlavně na začátku k vytvoření spojení - otevření vstupu - pak už můžou toto spojení využívat podle své libovůle - komunikovat s člověkem, vstupovat do něj, dávat mu různé vize a schopnosti, umožňovat astrální cestování. A dále můžou pomocí dalších a dalších technik toto spojení utužovat a "vylepšovat", a prostřednictvím takto "napojených" lidí - médií - pak účinně šířit své démonské nauky.

Zde je lidská iniciativa o spojení s duchovním světem nejen potřebná, ale také vždy úspěšná, protože Satan a démoni na takovou příležitost vyloženě čekají ("...obchází jako řvoucí lev...").

Zbavit se následně tohoto již vytvořeného spojení není v lidských silách. To může zrušit jedině Pravý Bůh a Kristus (zpravidla po pokání a přijetí evangelia o spasení v Kristově krvi). To je jasně patrné z Ježíšova vyhánění démonů a též z vyhánění v Ježíšově jménu, jež používali jeho následovníci (na co by k nim lidé vodili posedlé, kdyby se mohli démonů zbavit sami).

To, že jsme v současném normálním stavu od duchovního světa odděleni (existují názory, že Adam a Eva před pádem odděleni nebyli), je tedy ochranou před jeho přímým vlivem.
_________________________________________________________________________

Pokud si výše zmíněný dokument o DMT porovnám s tím, jak dochází ke spojení mezi Pravým Bohem a lidmi, a jak dochází ke spojení mezi démony a lidmi, nenechává mě toto srovnání na pochybách, do které kartegorie praktika užívání DMT patří, a kým jsou zmíněné vyvozené závěry inspirovány. Tedy odtud má obava o Tebe, bráško.

Ano, věřím, že člověk má v sobě složku - ducha - která slouží ke spojení s duchovním světem. Ta však může být buď využita Pravým Bohem nebo zneužita démony.

A věřím slibu Pána Ježíše, že budeme s ním a s jeho Otcem v nádherném zcela reálném duchovním světě až dostaneme duchovní těla - jak popisuje Pavel v 1Korintským 15kap. Ale stane se to až v Boží stanovený čas podle Otcovy vůle.


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Alea 15/2/2013, 12:55

JAREKzRybenu napsal:
Nejvyšší Bůh ke spojení s námi nepotřebuje žádnou naši spolupráci. Jak svědčí Písmo na mnoha místech - může kdykoli - ve snu či v bdělosti, a jakkoli - slovy, vloženými myšlenkami, obrazy - promluvit ke komukoli - ke svým prorokům a služebníkům, k "neutrálním" lidem a dokonce i k odpůrcům a falešným prorokům (1Královská22:22). Není tedy ani možné Bohem iniciovanému spojení "technicky" zabránit, schovat se před ním a zacpat si uši a oči tak, že by Bůh nemohl k člověku promluvit, vložit mu myšlenku apod.
Tedy Pravý Bůh ke spojení s člověkem nepotřebuje žádnou techniku, žádnou molekulu (a kdyby chtěl, tak si jich vytvoří) ani žádnou jinou lidskou iniciativu - zkrátka do řádu, jenž vytvořil, může naprosto neomezeně zasahovat.

Všechny příklady z Písma také ukazují, že spojení s člověkem iniciuje vždy Bůh, ale nikdy ne člověk - nikdy člověk nemůže ze své vlastní vůle vstoupit do Boží přítomnosti (nemohl dokonce ani symbolicky v Jeruzalémském chrámu - kdo by to mimo rámec Zákona udělal, včetně velekněze, zemřel by - Leviticus16:2).

Ano, člověk může o spojení prosit v modlitbě. Funguje to tak, že se modlíš a Bůh se podle Své vůle s Tebou buď spojí nebo nespojí, dá ti oč prosíš nebo ti to nedá - vždy s ohledem na Tvé dobro, ale také vždy podle Jeho rozhodnutí, tak jak to On uváží.

Nikde v Písmu nenacházím jediný případ, kdy by si člověk jakkoli spojení s Bohem vymohl jakoukoli svou iniciativou. Naopak jsou tam případy, kdy lidé (zpravidla bezbožní, ale ne vždy) volali k Bohu naprosto marně (např. král Saul 1Samuelově28:6 nebo Amos8:11,12, Abakuk1:2).

Jakékoli spojení s Bohem je tedy vždy na Něm, přičemž Pravý Bůh nikdy nenarušuje autonomii svobodné vůle, jíž člověku dal, nepotlačuje vědomí člověka, ale naopak vždy je posiluje, vyučuje, vybízí k dobrovolné a vědomé spolupráci s Ním. Ale nikdy spolupráci nepotřebuje k uskutečnění spojení s námi.
________________________________________________________________________

Spolupráci člověka (nebo svolení od Boha - viz Jób4:15-21) naopak nutně potřebují Satan a démoni, kteří na rozdíl od Boha nemají neomezený přístup ke spojení s člověkem - a to spolupráci pomocí různých "technik" (jinak by je esoterici a další okultisté nepoužívali) - od meditace, jógy přes určité vážné hříchy (Jidáš) až po zaříkávání, věštění používání okultních symbolů, zasvěcovacích rituálů apod., existuje velmi mnoho možností. Tedy potřebují spolupráci hlavně na začátku k vytvoření spojení - otevření vstupu - pak už můžou toto spojení využívat podle své libovůle - komunikovat s člověkem, vstupovat do něj, dávat mu různé vize a schopnosti, umožňovat astrální cestování. A dále můžou pomocí dalších a dalších technik toto spojení utužovat a "vylepšovat", a prostřednictvím takto "napojených" lidí - médií - pak účinně šířit své démonské nauky.

Zde je lidská iniciativa o spojení s duchovním světem nejen potřebná, ale také vždy úspěšná, protože Satan a démoni na takovou příležitost vyloženě čekají ("...obchází jako řvoucí lev...").


Halelujah! Konečně zde zaznívá slovo Boží! cheers

Velmi si vážím Tvého úsilí, milý Jarku, mám o yxoxse také strach, (trochu se bojím, zda nezabředl do nějaké sekty typu Kozohorských apod., kteří také káží takové bludy, jaké tu zaznívají, kromě toho to, jak člověk nemá ve svém životě žádné problémy když uctívá Boha a jak se mu hmotně, zdravotně i jinak daří. Pán Bůh odpusť. Stačí se jen podívat do Bible a na životy a mučed nickou smrt apoštolů a tento blud je vyvrácen) a smekám před Tebou, že dokážeš vést laskavé, klidné a přesto úderné debaty. To bych nedokázala.

Velice Ti za to děkuji, věřím, že Pán Ježíš má z Tvého díla velikou radost. I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 15/2/2013, 19:03

Bráškové a sestřičky.

Ahoj Jarku, začal jsi příjemně, je vidět, že jsi přemýšlivý, ale pak se to otočilo, nevím proč do obav a strachu, který není snad ani zapotřebí. Nejsem naivka abych si nebyl vědom toho, že tu jsou duchovní síly, které jsou nositeli světla jen naoko. Ale tady je něco, co je součástí stvoření, nebo chcete tvrdit s Aleou, že Bůh si nechal do svého díla mluvit, tedy, že by dovolil aby tu bylo něco, co není potřebné a třeba i důležité pro komunikaci s Ním? Píši, třeba, tedy nic netvrdím, ale ten dokument neukazuje na nic okultního, čistě se snaží z dostupných faktů dojít k nějakým závěrům, že to vždy je o nějaké teorii, to je nám snad jasné. Jen mě udivuje, že se tu začíná utvářet skupina, která je nějak alergická na prosté a svobodné uvažování, Aleo neboj nejsem v žádné sektě, stačila mi jedna a rozhodně nemám ani potřebu, protože já tím, že jsem uvěřil v Pána, už součástí jeho těla, tedy církve ne dle lidských náboženských měřítek, ale těch biblických, jsem. Nevím jestli to jsou bludy, ale historie nynější církve ve které jsi, byla a je plná omylů, které se tak chápaly protože někdo si myslel, že to jsou bludy. Ale klidně si mysli, co je ti libo, já respektuji tvoji svobodu. Jen aby ta svoboda vedla k pokoji v Kristu, já ten pokoj cítím a mám, proto pokoj přeji i tobě a Jarkovi a všem bratřím a sestřičkám. :-)

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/2/2013, 04:40

Bráško yxoxsi,

jsem moc rád, že jseš si duchovních sil, jež jsou nositeli světla jen naoko, vědom, a nepochybuji o tom, že s nimi nechceš mít nic společného. Co mě ale děsí, je to, že v té praktice duchovních zkušeností po užití DMT nevidíš ten okult. Možná nejsem ten pravý a dost znalý (vlastně zcela určitě, neboť jsem jen člověk a k čemukoli skutečně důležitému potřebuji být uschopněn Bohem ve jménu Ježíše Krista), abych to dokázal nějak srozumitelně vyložit.

Kliknul jsem na další dokument o Ayahuasce (pro nezasvěcené: rostlina liána, z níž se DMT získává) https://www.youtube.com/watch?v=bx484zhK2ms a jen mě o okultním pozadí této praktiky utvrzuje.

Co mě v těch výpovědích a názorech zaujalo, jsou zmínky o očišťování a uzdravování těla i ducha nebo duše, o vyšším uvědomění si reality, sama sebe, své povahy, o intelektuálním vývoji, o přínosu moudrosti, o zrcadlu mysli, morálním povznesení, o zakoušení a uplatnění našeho plného potenciálu, o zlepšení lidského života, o poselství duchů a bytostí - prostě že zkušenost s DMT je něco vyššího, duchovně a morálně povznášejícího.
Jestliže je to tak, proč ti lidé nekřičí "jedinou cestou je Kristus, jediným očištěním jeho krev prolitá za naše hříchy, jediným zdrojem duchovního a morálního povznesení a moudrosti a pravdy je Duch svatý"? Proč při setkání s duchy a bytostmi neslyší to nejdůležitější: Záchrana jedině v Kristu.

A jestliže je jejich duchovní a morální "povznesení" (na těch lidech jsou patrné změny či odlišnosti od většiny lidí i na pohled - teda já je alespoň vnímám) založeno na jiném principu, než je víra v evangelium Kristovy oběti za naše hříchy a působení Ducha svatého, co je to za princip? Jaktože funguje bez Krista? Co nebo kdo je zdrojem takového principu?

O čem, na rozdíl od Kristova evagelia, v těch dokumentech zmínky jsou, je třeba to, že užití DMT má totožný nebo obdobný účinek, jako meditace a "duchovní praktiky" (s vysvětlením, že tyto praktiky vyvolají v mozku zvýšenou tvorbu DMT).
Pro meditaci a duchovní praktiky je typické "vyprazdňování mysli" - přesně pravý opak vybízení Písma ke střízlivosti, ověřování si všeho v Písmu (Berojští), otevírání Písma (vyučování cestujících učedníků vzkříšeným Ježíšem Lukáš24:32), rozjímání o tom, co je cudné, chvályhodné - prostě jasné, střízlivé mysli.

Vyprazdňování mysli při meditaci se žel věnuje i řada křesťanů či těch, co se za ně považují - prý aby tak umožnili vstup Ježíše a "Ducha svatého" (stačí zadat do vyhledávače meditace Duch svatý). Nevím, že by apoštolové nebo třeba Kornélius něco takového potřebovali.

Zkusil jsem ještě jedno video:

Igor Chaun: AMAZONIE, AYAHUASCA A PARALELNÍ SVĚTY - https://www.youtube.com/watch?v=4-hl11lLjTw

Vypráví osobní zkušenost s DMT užívanou v jedné amazonské "křesťanské" církvi. Považuje se za křesťana, mluví o velikém duchovním povznesení, o "obrovském množstí světla a informací", o "nesmírné záři, inteligenci, laskavosti a moudrosti v tomto učení", o "veliké milosti seslánání Ježíše... (to vypadá velmi křesťansky, ale pozor, dále pokračuje) ...a mnoha dalších (jako byl Ježíš)". A mluví dále o budhismu, o karmě, reinkarnaci, říká: "být srdcem, duší co nejblíž k čirému zdroji, dosaďte si tam, co chcete..." mluví o paralelních či vyšších světech a říká: "vyberte si svůj svět, kde chcete žít..." ...

Mnoho dalších, jako byl Kristus? Budhismus? Karma? Reinkarnace? Question

Co to má společného s křesťanstvím? Question Question Question

K jakým "vyšším vědomostem" to tento "křesťan" dospěl? Question Z jakého zdroje jsou tyto "vědomosti"? Question

Nebo: jaktože mu tento "vyšší zdroj vědomostí" neřekl,
že "v nikom jiném není záchrana; neboť není pod nebem jiného jména daného lidem, v němž bychom měli být zachráněni.“ - Skutky4:12 (tedy jak "mnoho dalších"?),
že "je lidem uloženo jednou zemřít a potom bude soud" - Židům9:27 (jaká reinkarnace?)? Question Question Question

Jak může být ten zdroj něčím vyšším, když nemluví pravdu? Když nepředává tu nejdůležitější informaci: "evangelium...že Kristus zemřel za naše hříchy podle Písem, 4byl pohřben a třetího dne byl vzkříšen podle Písem"?

Nebo snad Písmo lže? Question

Bráško, prosím, uvažuj, copak to nebylo Písmo s Duchem svatým, které nám umožnilo "zkoumat duchy, jsou-li z Boha" a "rozsuzovat" "proroctví" VRO, a vyjít z démonského bludu sekty? Proč ten Boží prostředek nepoužívat dále?



Můj milovaný bráško yxoxsi, bojím se o Tebe, ano, opravdu Tě nechci ztratit Sad


Moje modlitby za Tebe

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/2/2013, 06:47

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 16/2/2013, 07:23

Alea napsal:Halelujah! Konečně zde zaznívá slovo Boží! cheers

Velmi si vážím Tvého úsilí, milý Jarku, mám o yxoxse také strach, (trochu se bojím, zda nezabředl do nějaké sekty typu Kozohorských apod., kteří také káží takové bludy, jaké tu zaznívají, kromě toho to, jak člověk nemá ve svém životě žádné problémy když uctívá Boha a jak se mu hmotně, zdravotně i jinak daří. Pán Bůh odpusť. Stačí se jen podívat do Bible a na životy a mučed nickou smrt apoštolů a tento blud je vyvrácen) a smekám před Tebou, že dokážeš vést laskavé, klidné a přesto úderné debaty. To bych nedokázala.

Velice Ti za to děkuji, věřím, že Pán Ježíš má z Tvého díla velikou radost. I love you
Díky Aleo,

obávám se, že Kozohorští jsou jen slabým odvarem ve srovnání s tím, co zakouší a riskují lidé při Bohem neiniciovaném cestování do duchovního světa.

Přede mnou nesmekej Wink jsem jen sice Otcem a Ježíšem milovaný, ale jinak bezvýznamný maličký služebníček, který může dávat něco hodnotného druhým pouze z toho, co od Nich obdržel, přičemž musí "dávat pozor sám na sebe, aby sám neupadl do pokušení".

Myslím, že každá debata by měla být laskavá, protože co není motivováno Boží a Kristovou láskou, je předem odsouzeno k zániku. Mě na yxoxsovi opravdu záleží, nebojuju s ním (jak tady spolu žel někteří diskutéři bojovali), protože "nebojuju proti krvi a tělu, ale proti světovládcům temnoty" - a s těmi už žádná debata - laskavá ani nelaskavá - nepřichází v úvahu.




JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 16/2/2013, 10:10

Bráškové a sestřičky.

Jarečku, modlitby našeho Pána v Getsemanské zahradě byli jenom modlitby nebo hluboká, soustředěná meditace? Myslím si, že není až tak důležité jak to pojmenováváme, když výsledek je stejný, ne? Kdyby tomu tak nebylo a měli bychom striktně dodržovat to, jak to bylo nastaveno, pak nechápu odpověď Pána na stěžování ap. Jana, i ostatních apoštolů, na někoho kdo nechodil s nimi, ale dělal stejné věci, jako oni? Co dostali v odpověď? Je-li s námi, tedy není-li proti nám, nechejte ho.

Igor Chaun, je zajímavý človíček, u něj například změnu vidím i když ty ne, ale i přes tyto signály, jsem stále ve střehu či bdělý, protože vím jak to je v té duchovní oblasti. Ale když čteš například SZ, tak taky kolikrát si nejsem jistý jak to Bůh chtěl nebo zamýšlel kolikrát s proroky, jeho kroky jen ukazují, že to je Jeho cesta, ne naše, proto si nemusíme být jistí v tom jak to vnímáme my. Jde o naše pocity-svědomí a tedy i víru. Proto když pro někoho je nějaká záležitost už nad rámec, OK, ať zůstane u toho, kam ho jeho víra zavedla, pro někoho to nemusí být problém. Apoštol Pavel radil v takových případech, když by se tyto postoje střetly ať ten, který je silnější nebo možná jistější, díky svědomí, nepokouší nebo nepřivádí druha ve víře ke klopýtání. Tedy jde o ohleduplnost-pokoj v Kristu. Že se to nedaří, může ukazovat na zásadní problém, že mezi nimi není láska. Protože je málo pokoje mezi tzv. křesťany, asi tam není lásky tedy není mezi nimi spojovací a sjednocující Kristův pokoj. Ještě vidím i jiný aspekt, který se týká nás konkrétně, co slíbil Kristus když odcházel? Ducha pravdy od Otce, a co měl mj. konat ve věřících? Měl jim připomínat, co jim Pán mluvil, ale taky měli být obeznámeni s novými věcmi. Já nejsem oprávněn někomu bránit nebo soudit za to, že jeho svědomí nemá problém s tím, když DS mu poskytuje krom již známé pravdy z Písma, něco dalšího, že? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 19/2/2013, 00:40

Ach bráško, yxoxsku,

Pán Ježíš v Getsemanské zahradě meditoval? Já mám ve své Bibli "modlil se". Pravda, pojmenování nějaké věci nikdy není důležitější, než věc sama. Když si ale zadám do vyhledávače slovo "meditace", najdu popis činností, jež se velmi liší od toho, co Pán dělal v Getsemanské zahradě. Pán Ježíš tam mluvil ke svému Bohu a Otci. A totéž učil své učedníky; neučil je "zaujměte meditační pozici, soustřeďte se na volné dýchání, opakujte mantru, nechte volně odplynout své myšlenky..."
________________________________________________________________________

Nemám žádný problém s tím, že Duch Pravdy může nejen připomínat Pánova již vyřčená slova, ale i zjevovat nové věci (nejsem zastáncem bludu, že dary Ducha, uzdravování, proroctví apod. skončily v prvním století). Duch svatý si však nikdy nebude protiřečit, a nikdy nebude stavět na jiném základě, než je Kristus.

1Kor3:11
Neboť nikdo nemůže položit jiný základ nežli ten, který je již položen, a tím je Ježíš Kristus.

Znovu se ptám, na jakém základě staví lidé, kteří mají kontakt s duchovním světem pomocí DMT nebo s pomocí trascendentální meditace? Je to Kristus, evangelium smíření našich hříchů v Jeho prolité krvi? Je mezi nimi alespoň jeden, komu bylo toto pravé evangelium prostřednictvím zmíněných praktik zjeveno?

1Janův4:3
A žádný duch, který nevyznává Ježíše Krista, jenž přišel v těle, není z Boha. To je ten duch Antikrista, o němž jste slyšeli, že přichází, a který již nyní je ve světě.

Proč nám Jan píše:

1Janův4:1
"Milovaní, nevěřte každému duchu, ale zkoumejte duchy, jsou-li z Boha"?

Proč máme "zkoumat duchy"? Není to proto, že kromě Ducha Pravdy bude mluvit i "někdo jiný", za Ducha pravdy se vydávající?

Píšeš:
jsem stále ve střehu či bdělý, protože vím jak to je v té duchovní oblasti
Všímáš si tedy čemu ti lidé věří? Věří např. tomuto zjevení Ducha pravdy v Písmu: "...je lidem uloženo jednou zemřít a potom bude soud" (Židům9:27) nebo věří, že se mnohokrát reinkarnují? Přece nemůže být pravda obojí.

Člověk, který v tomto nemá jasno, jednoduše nemůže být skutečným křesťanem, protože nezná pravé evangelium, které k tomu, aby se křesťanem stal, musí přijmout.

Jistě, bráško, jsou věci, které jsou otázkou svědomí každého křesťana, ale víra v pravé evangelium to není. Bráško yxoxsku, následující Pavlova slova Galatským nám zní možná tvrdě, ale Pavel přece Galatské křesťany miloval, nebo ne?:

Divím se, že se od toho, který vás povolal Kristovou milostí, tak rychle odvracíte k jinému evangeliu. 7Není jiné evangelium, ale jsou někteří, kteří vás uvádějí ve zmatek a chtějí Kristovo evangelium překroutit. 8Ale i kdybychom vám my nebo sám anděl z nebe zvěstoval v evangeliu něco jiného než to, co jsme vám zvěstovali, budiž proklet! Galatským1:6-8

...a když takto psal, jistě věděl proč - nebylo to proto, že věděl, že jimjde o život?

Ano, s Pavlem říkám: ať je proklet každý nečistý duch, který hlásá "jiné evangelium", jež vraždí mé milované brášky a sestřičky


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 19/2/2013, 01:23

Bráškové a sestřičky.

Jarku, díky že máš za mě obavy. :-)

Jistě, tyto věci mě taky znepokojují, ale skutečně je Písmo od toho, abychom měli "veškeré" povědomí o všem? Nevím, ale když si vybavím například dvě věci, které když by se mě na ně někdo zeptal jak je vnímám, tak mi věř, že bych byl na rozpacích, jak jim odpovědět.

Gn 5, 24 Henoch chodil s Bohem a už nebyl, protože ho Bůh vzal.

2K 12, 2 Znám člověka v Kristu, který byl před čtrnácti lety vytržen až do třetího nebe -- zda v těle, nevím, nebo mimo tělo, nevím, Bůh to ví. 3 A vím, že tento člověk -- bylo-li to v těle či bez těla, nevím, Bůh to ví -- 4 byl vytržen do ráje a uslyšel nevypravitelné věci, o nichž není člověku dovoleno promluvit.

Přesto, že např. ap. Pavel mohl čerpat ze SZ nebo z moci DS, přesto píše tuto informaci. Jak si ji mám vyložit, nebo co tím Pavel sděluje? Proto, ano jsem ostražitý, jistě je na místě zkoumání duchů apod. ale víme přesně, co máme zkoumat, tedy když na to narazíme, jak víme, že to je právě ono, co nám signalizuje, pozor, tady to smrdí?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  gari 19/2/2013, 08:34

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
Proto, ano jsem ostražitý, jistě je na místě zkoumání duchů apod. ale víme přesně, co máme zkoumat, tedy když na to narazíme, jak víme, že to je právě ono, co nám signalizuje, pozor, tady to smrdí?!

Ahoj,
já se domnívám, že právě k tomuto účelu byla napsána Bible. Pro naše poučení, abychom byli vyzbrojeni proti falešnému a podvodnému učení. Nic jiného pro zkoumání duchů vlastně nemáme.
Pro mne je Bible takovým lakmusovým papírkem, který vždy bezpečně zareaguje, pokud se jedná o jiné evangelium, než které nám přinesl JK. Ještě se mi nestalo, že bych ve svém životě řešil situaci, která nemá nějaký Biblický ekvivalent.
To je moje zkušenost.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 20/2/2013, 01:42

To mám, bráško yxoxsi :-) nejen o Tebe (Ef6:18) Včera jsem se modlil o "zázrak hory Karmel". Dnes jsem to samé modlil i za Igora a členy té církve, kde byl (a nejen za ně). Stále častěji přemýšlím, že jsou 2 nejdůležitéjší věci: vytrvalost spasených a spasení nespasených.

bráška yxoxs napsal: ...skutečně je Písmo od toho, abychom měli "veškeré" povědomí o všem? Nevím, ale když si vybavím například dvě věci, které když by se mě na ně někdo zeptal jak je vnímám, tak mi věř, že bych byl na rozpacích, jak jim odpovědět.

Věř bráško, že v tom jsme na tom úplně stejně.
Pro mě je to např. i námět "peklo" - neboli prostě ta druhá varianta místo věčného života - co konkrétně to je. Prostě nevím. Na jedné straně nevěřím, že Bůh nechá někoho věčně trápit - viz "ohnivé jezero = druhá smrt" (a taky k čemu, že?), ale pak je tu také příběh boháče a Lazara a "trýznění", "pláč a skřípání zubů" - tedy se ještě něco děje před "ohnivým jezerem"? Nebo snad může existovat věčný trest mimo čas? Nevím, stejně jako nevím, co přesně se děje po smrti člověka, což s tím souvisí.

Na druhou stranu se tím nějak netrápím, protože na tuto variantu se zkrátka nechystám Wink a taky protože věřím, že pro moje spasení a vztah s Otcem a Pánem Ježíšem to není to hlavní a že ve svůj čas - ať už tady na zemi, nebo doma - mi to dá Pán poznat. Učí mě to pokoře, učí mě to říkat "nevím", učí mě to cenit si spíše Pravého Poznání, než "přesného poznání", učí mě to hledat, přemýšlet, zkoumat, ptát se, nevytvářet vševědoucí doktríny podporující zákonictví a nesoudit ty, kteří vědí méně ...kdyby nám dal Bůh na každou otázku hned vyčerpávající odpověď, bylo by nám opravdu lépe...? (a to říká ten, který by rád věděl všechno:-).

Na víc jsem zjistil, že po jedné věci toužím více, než je poznání všeho - totiž aby ke mě Pán každý den mluvil - jako třeba s Adamem před pádem (troufalé, že?:-) - i kdyby mi neřekl vše, na co se zeptám - a aby mě použil pro pomoc a spásu jiným lidičkám.
_____________________________________

Jinak v podstatě souhlasím s garim, že měřítkem pravdivosti je to, co stojí v Božím slově - to byl ve středověku jeden z hlavních postojů protestantismu - Sola Scriptura = pouze Písmo. Já bych si to ještě dovolil doplnit et Spiritus = a Duch.

Tedy Sola Scriptura et Spiritus = Pouze Písmo a Duch,

protože věřím, že bez Božího Ducha Pravdy nelze Písmu plně rozumnět - bylo by jen mrtvou literou. Je to moje zkušenost - když jsem jako SJ začal objevovat značné nesrovnalosti ve svědkovských naukách, měl jsem pořád značné pochybnosti, nenacházel jsem jistotu v tom, co jsem poznával a nevěřil bych tehdy ani andělovi (byl jsem naučen, že to vše je jedině od Satana...). Začal jsem se tedy modlit "Jehovo, dej prosím, abych viděl pravdu přímo v Písmu" - a věci se daly neuvěřitelně do pohybu - já ji tam opravdu začal vidět (a divit se, že jsem to dřív neviděl) a cítit v ní takovou zvláštní jistotu, duch sekty ztratil nade mnou moc. Největší radost byla, že můžu mluvit nejen k Otci, ale i k Pánu Ježíšovi I love you a že se mnou jednají osobně, bez lidského prostředníka.

Tedy také modlitba, touha být s Otcem a s Pánem Ježíšem, touha po lásce, milosti, pravdě - ano Pán pozná, když někdo hraje divadýlko, ale když Tvoje touha směřuje přímo a bezvýhradně k Nim, nezůstane neobdarována, ať Duchem nebo zjevením nebo slovy Pána - byť se nám zdá někdy čekání dlouhé.

Ano, tedy věřím, že Pán nám může zjevit věci i nad to, co je v Písmu - ale jsou to spíše věci osobního rázu pro nás a pro ty konkrétní lidi, kterým máme pomoci. Jak jsem ale citoval Písmo - nikdy nebude stavět na jiném základě, než je Kristus a nikdy si nebude protiřečit s tím, co už bylo v Písmu zjeveno.


JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 20/2/2013, 01:43

Ještě trochu prakticky k tomu, jak jsi bráško napsal:když na to narazíme, jak víme, že to je právě ono, co nám signalizuje, pozor, tady to smrdí?!

Pán mě učí a já pozoruju, že hlavním cílem Satana a démonů je napadnout evangelium spasení hříchů v Kristově krvi - protože si dobře uvědomují, že právě víra v pravé evangelium lidi zachraňuje.

Zprvu se mi to moc nezdálo, protože jsem si říkal, že by snad mohli evangelizovat jen "na oko" - aby pak člověka balamutili něčím jiným - jenže to není možné, protože by jednoduše získali nového věřícího a spaseného pro Pána a tím by nad ním né získali, ale ztratili moc (nehledě k tomu, že démoni Ježíše a evangelium k smrti nenávidí). Prostě "království rozdělené proti sobě neobstojí".

Dále je to pokus o diskvalifikaci víry modlářstvím a dalšími vážnými hříchy, zejména neodpuštěním (souvisí s evangeliem), sexuální nemravností, podvodným a nenávistným myšlením a jednáním

Také popíráním jasných výroků Písma - což se opět se to zpravidla týká evangelia, modlářství, hříchů - zde bych se zastavil a zdůraznil, že ne vše je - jak se shodneme - z Písma jednoznačně jasné. Tedy věřím tomu, že víra či nevíra v peklo, nesmrtelnou duši, nebo přesné porozumění jak je to s Otcem, Synem a Duchem svatým, člověka samo o sobě nejen nespasí, ale také o spasení nepřipraví.

A Satanova snaha o infekci tolerancí démonských nauk.
__________________________________________

Teď konkrétní příklad: Církev SANTO DAIME

Nejprve video SANTO DAIME - brazilský dokument o pralesní církvi a ayahuasce (kterou navštívil Igor Chaun):

https://www.youtube.com/watch?v=JBgit138bnM

Ačkoli je církev prezentována jako křesťanská, uvádí že věřící se považují za vojáky Královny lesa, Svrchované Panenské Matky, bohyně Universa, s níž se pod vlivem ayahuascy údajně setkal zakladatel církve, a ztotožnil ji s panou Marií.

Za zmínku stojí jejich uniformy, korunky na hlavách žen, rituály při výrobě posvátného nápoje, a také hexagram - šesticípá hvězda - a absence pravého evangelia

Stránky té církve:

http://www.santodaime.org

Lze tam najít mimo jiné toto vyznání:

V křesťanské šamanské doktríně Santo Daime si uvědomujeme, syntézu mezi Východem a Západem. Východ nám dal vědu jógy, meditační metody cvičení mysli, aby se rozpustilo Atman, Universal Self (termíny používané v hinduismu - moje poznámka), a cenné lekce o zákonu karmy, reinkarnace atd. Kristovo učení přineslo cestu odpuštění, lásky, charity a způsobu růst duchovně s utrpením a pocitem konečnosti hmoty, která je vlastní životu. ( http://www.santodaime.org/doutrina/teologia.htm )

a opět absence pravého evangelia

Nu, bráško, a posuď podle Písma sám, jakým směrem se ubírají. Já osobně se za ně modlím, aby byli osvobozeni a našli pravé evangelium a byli spaseni Kristovou krví.
_____________________________________________________

Nutno dodat, že ne u každé eklésie je snadné rozpoznat, zda je za hranou, či nikoli. Některá společenství mohou být aktuálně přímo na hraně, jiná ještě ne, ale míří tím směrem, další naopak může zažívat očistu a duchovní růst - viz dopisy sedmi sborům.

Navíc rámci jedné církevní organizace (které je lepší nezakládat), mohou být místní eklésie na tom různě - někde se s pokorou káže Boží slovo, jinde se dbá na rituály a dodržování doktríny.

Tak to vidím, bráško, tak jsem to od Pána pochopil

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 20/2/2013, 01:56

K tomu Henochovi mě už delší dobu něco napadá, něco i k Pavlovu uchvácení do třetího nebe, ale napíšu to zítra (nebo dnes večer Wink )
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 20/2/2013, 18:23

Bráškové a sestřičky.

Já zase mám takový lakmusový papírek v tom, co řekl Pán na toho, o kom si Jan a apoštolové mysleli, že nemůže konat to co oni, když nechodil s nimi a tedy i s Pánem. Když není proti nám, nechejte ho!!!

Karma, reinkarnace atd., právě proto, že nevíme všechno, sám jsi naznačil peklo, boháče a Lazara apod., o tom to je. Neříkám nic v tom, že je to tak nebo tak, ale spíše jsem otevřený, protože zase nechci být jako zákoníci, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  JAREKzRybenu 20/2/2013, 20:04

Ty, bráško, nevyzkoušel jsi náhodou nějakou malou meditaci? Wink

Nějak si nedovedu vysvětlit, že tam ty rozpory nevidíš...kdybych tě trošku neznal a nečetl Tvé skvělé křesťanské komentáře...
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 20/2/2013, 21:21

Bráškové a sestřičky.

Jarečku, nemeditoval, akorát jsem viděl, když Igor Chaun na jedné své přednášce meditoval s přítomnými, a nevím proč by zrovna to, jak oni meditovali měl být problém. Uvolnili se, a měli se otevřít tomu na hoře. Já při hluboké a intenzivní modlitbě, dělám vlastně to stejné. Jsem uvolněný a soustředěný na Pána. Je pravda, že při tom se nesoustředím třeba na dýchání, ale na to, co říkám nebo dokonce myšlenky se linou samy. Jistě, tak jako je hodně modliteb, je určitě i hodně způsobů meditací, ale jak jsem psal již dříve, víme my vůbec, jestli by se Pánova modlitba v Getsemanské zahradě, nemohla popsat jako jistý způsob meditace. Nebo jinak, nezaujatý pozorovatel, když bychom se ho zeptali, co si myslí, že Pán dělá, někdo by řekl, že se modlí, někdo, že medituje, někdo soustředěně odpočívá apod. Prostě když víš konkrétně, oč běží, je to náročnější být objektivní. Může se stát, že jako někdo kdo je zvyklý se modlit běžně, tak těžce přijímá, že i meditace může být určitá forma modlitby. A zase někdo kdo medituje pravidelně může třeba reagovat, no to je jasná meditace. Prostě nikdo neznáme skutečnost, jen každý máme svoje vnímání skutečnosti. To je zákonitě odlišné, protože jsme jedineční a naše nazírání na stejnou věc, nemohou být totožné, snad podobné, ale málokdy totožné, vždy tam budou jisté niance, kopírující naši osobnost, zkušenost atd. Proto, co jsem slyšel například o karmě či čakrách, tak jsem skutečně otevřený, neodsuzuji to, protože tomu ani dost přesně zatím nerozumím. Ale tak jako každý orgán nebo část v našem těle má určité dané prostředí, které označujeme pH. Proč by každý orgán v našem těle nemohl vyzařovat odlišnou energii, kterou citlivější lidé, nějak jsou schopni zaznamenat?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Anonymní 21/2/2013, 17:26

Bráškové a sestřičky.

Já neřeším SantoDaime, protože neřeším žádnou lidskou organizaci, protože Pán nic takového nepotřebuje, On má své ovce, které tvoří tělo-církev a Kristus nás zná, nemusíme nikde patřit abychom si mysleli, že díky tomu, že budu katolík, evangelík nebo svědek, že to je nějaká záruka. Už tato skutečnost ukazuje, že má víra by byla slabá. Jestli skutečně věřím, pak ano, můžu dle svého svědomí a potřeby třeba navštěvovat, protože jsme společenští tvorové, nějaký sbor, aniž bych musel být jejich členem, což dnes je možné, ale k tomu abych byl součástí Kristova těla, to nepotřebuji, nebo-li tento institut není podmínkou. Už samotný fakt, že jsem uvěřil, tak tím se stávám součástí Kristova těla. Kdyby tomu tak nebylo, proč pak to podobenství o rozsévači a pšenici a plevelu, že mají růst pospolu? To by nedávalo smysl!
K tomu zakladateli Santo Daime a jeho vizi či účinku po požití ayahuasky, nevím ale přijde mi to tak, že mozek či vědomí nám do jisté míry i ukazuje, co vidět chceme, protože s tou pannou Marií, to byla síla. Ale to není problém jak toho nápoje, tak ani GMT, ale nás lidí, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Články k zamyšlení a povzbuzení - Stránka 4 Empty Re: Články k zamyšlení a povzbuzení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru