Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Modlitby - diskuse

+14
Melissa
jája
Mezek
janys
pepakrocan
witness
daniely
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
gari
noname
Alea
Borinka
18 posters

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 12/12/2012, 21:23

gari napsal:
witness napsal:
gari napsal:
Vím, že Witness bude mít ještě potřebu má slova okomentovat....
Bude, ale z úcty k Tobě to neudělá... Very Happy

To jsem fakt nečekal a mile jsi mě překvapil. Chce to hodně síly nechat komentář bez odezvy, když s ním zrovna nesouhlasím. drunken Jsem rád, že ty to umíš.


Inu, výjimka potvrzuje pravidlo. Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 12/12/2012, 21:23

witness napsal:
sazeč napsal:
Proč výprask? Že bys rád, když tě tak napadlo? Very Happy
Humor sice slabší, ale cením si alespoň toho, že jsi ho projevil... Very Happy
Inu, žák není nad mistra. Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 12/12/2012, 21:51

Ahoj všichni!

Já se za nemocné modlím. Vím, že Bůh nevyslýchá modlitby vždy, ale viděla jsem ve svém životě již několik zázraků uzdravení, někdy dokonce okamžitého.

Ale mnohem více jsem zažila situací, kdy se uzdravení ani zázrak nestaly. Důvody mohou být opravdu různé. Jedním z nich je např. nedostatek víry. Tak jako v případě zázraků Pána Ježíše v Nazaretu.

Marek 6:4 Tu jim Ježíš řekl: "Prorok není beze cti, leda ve své vlasti, u svých příbuzných a ve svém domě."5 A nemohl tam učinit žádný mocný čin, jen na několik málo nemocných vložil ruce a uzdravil je. 6 A podivil se jejich nevěře.

Ale jistě je mnoho situací, kdy nemocní lidé víru mají, ale stejně nejsou uzraveni. To však neznamená, že bychom se měli přestat za jejich zdraví modlit.

Je mnoho věcí kterým nerozumím, ale jistě vím, že Jehovah Bůh a Pán Ježíš Kristus chtějí výhradně a jenom naše dobro. sunny

Jenže situace, která je na zemi je velmi, velmi složitá.... Sad

Ani velmi blízký spolupracovník apoštola Pavla Timoteus nebyl trvale uzdraven ze svých častých nemocí i přesto, že se skrze apoštola Pavla děly velmi mocné zázraky a činy.

1 Timoteovi 5:23 Nepij už jen vodu, ale kvůli svému žaludku a kvůli svým častým nemocem užívej trochu vína.

Skutky apoštolské 19:11 A Bůh skrze Pavlovy ruce konal neobvyklé mocné činy, 12 takže i na nemocné odnášeli šátky a zástěry, které se dotkly jeho těla, a nemoci se od nich vzdalovaly a zlí duchové vycházeli.

Co se mně týče za nemocné se budu modlit vždy dokud budu mít víru a sílu, protože vím, že Jehovah je Bůh soucitný a milostivý, pomalý k hněvu, hojný v milosrdenství a věrnosti (Exodus 34:6) .

A já se vždy velmi raduji kdykoli vidím Jeho zázrak.

Tolik můj současný postoj.

Eliška

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 22:13

sazeč napsal:
Inu, žák není nad mistra. Very Happy
Tak tohle bylo pohotové a dobré, sazeči, máš mou upřímnou pochvalu.. Cool
Eliška napsal:
Já se za nemocné modlím.
Já také, jen nikdy ne ve smyslu, aby byli uzdraveni.

Vím, že Bůh nevyslýchá modlitby vždy, ale viděla jsem ve svém životě již několik zázraků uzdravení, někdy dokonce okamžitého.
------
Ale mnohem více jsem zažila situací, kdy se uzdravení ani zázrak nestaly.
Eliško, cením si toho, že se snažíš vidět téma z různých stran, a to i přesto, že já osobně
na uzdravování vírou a la NZ v dnešní době nevěřím.

Ale jistě je mnoho situací, kdy nemocní lidé víru mají, ale stejně nejsou uzraveni. To však neznamená, že bychom se měli přestat za jejich zdraví modlit.
Modlit se za zdraví má mnoho podob a nemusí jít vůbec o modlitbu za uzdravení.
Já např. vůbec nic nemám proti tomu, když se někdo modlí za to, aby někdo byl Bohem opatrován a pokud možno se nedostal do situace nebo nezačal jednat tak, že si zdraví poškodí.
Je mnoho věcí kterým nerozumím, ale jistě vím, že Jehovah Bůh a Pán Ježíš Kristus chtějí výhradně a jenom naše dobro.
Naprostý souhlas.
Tolik můj současný postoj.
Myslím, že Ti patří dík za to, že jsi ho tu upřímně vyjádřila.


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 12/12/2012, 22:34

witness napsal:
sazeč napsal:
Inu, žák není nad mistra. Very Happy
Tak tohle bylo pohotové a dobré, sazeči, máš mou upřímnou pochvalu.. Cool

Doufám nespolkneš velblouda pro svůj údiv. Cool

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 22:54

sazeč napsal:
Doufám nespolkneš velblouda pro svůj údiv. Cool
Neboj, já jsem měl z Tvé pohotové odpovědi více radosti než údivu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 13/12/2012, 06:14

Ahoj Wittnessi, děkuji za reakci a i za slova uznání. Very Happy

Napsal jsi:
já osobně na uzdravování vírou a la NZ v dnešní době nevěřím.

Já jsem také moc nevěřila, protože jsem měla z nauk SJ zafixováno, že dnes už se Boží zázraky nedějí, ale působí je v podstatě jenom ten Zlý. Když jsem se dostala do diskuse o tomto tématu zjistila jsem, že nemám žádné důkazy z Bible, že Bůh opravdu ukončil uzdravování a zázraky přibližně v době apoštolů.

Jaký máš důvod k tomu, že na uzdravování "a la NZ" nevěříš? Můžeš to nějak podložit Písmem?

Předesílám, že si nemyslím, že nemáme chodit k lékařům a jen se modlit. To ani náhodou.

Díky za Tvoji odpověď a přeji Ti Jehovou Bohem požehnaný den.

Eliška







Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 13/12/2012, 18:34

Eliška napsal:Ahoj Wittnessi, děkuji za reakci a i za slova uznání. Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy
Napsal jsi:
já osobně na uzdravování vírou a la NZ v dnešní době nevěřím.
.....Když jsem se dostala do diskuse o tomto tématu zjistila jsem, že nemám žádné důkazy z Bible, že Bůh opravdu ukončil uzdravování a zázraky přibližně v době apoštolů.
Máš pravdu, žádné přímé důkazy v tomto smyslu v Bibli nejsou.....ale stejně tak nejsou přímé důkazy ani o tom, že zázraky měly pokračovat až do Pánova příchodu.

Když SJ vysvětlují, proč dnes nejsou zázraky, zdůrazňují např. (mimo jiné) že

1)
Bible hovoří o tom, že zázraky budou ukončeny..viz. např: 1. Kor 13:8.
Jenže cílem tohoto verše není upřesnění doby konce zázrakům, ale porovnání zázraků s láskou, která je převyšuje.
Ani nikde jinde v Bibli neexistuje jasné sdělení, že zázraky mají být ukončeny s apoštoly...
(ovšem stejně tak neexistuje v Bibli žádné jasné sdělení, že zázraky mají pokračovat až do Pánova dne..)

2)
ti, co provádějí zázraky, je provádějí teatrálně, pro svou slávu, za peníze apod.
Tento argument SJ také neobstojí, protože určitě existuje mnoho upřímných jednotlivců, kteří
se o zázraky snaží zcela skromně, s touhou pomoci a zadarmo.

3)
samozřejmě není možné vidět zázraky, protože mimo SJ neexistuje nic schváleného.
Tento argument samozřejmě stojí na nesprávném názoru, že organizace SJ je jediná
pravá církev.

Mnohé argumenty SJ ( ne všechny) proti zázrakům jsou prostě těžce průstřelné a tendenční,
přesto jsem přesvědčen, že v této otázce mají SJ (jako i jiné církve) pravdu, když tvrdí, že dnes již zázračné dary ducha nejsou.

Proč tedy já na zázraky včetně uzdravování v dnešní době nevěřím?
Viz Tvá otázka:
Jaký máš důvod k tomu, že na uzdravování "a la NZ" nevěříš? Můžeš to nějak podložit Písmem?

1)
Zázraky již splnily svůj základní účel, kterým bylo JASNĚ prokázat, že nově založený křesťanský sbor přebírá ,,Boží záležitosti´´ od vyvoleného židovského národa, jehož historie byla se zázraky spojena a jehož významní muži a proroci měli Boží podporu v podobě zázraků.
Židé navíc očekávali Mesiáše, který bude více než jejich proroci do té doby, a tak bylo jistě vhodné, aby se pravý Mesiáš i jeho církev též pomocí zázraků projevovali až do doby, kdy křesťanský sbor bude pevně založen.

2)
Vezmeme li v úvahu, že dnes zázraky stále pokračují, potom by se logicky nabízela i úvaha, zda dnes nepokračuje také sepisování a sestavování biblického kánonu.

Zkusme se odsud odrazit:

Umíme si představit, že by dnes pokračovalo sepisování Bible?
Kdo by jednotlivé další biblické knihy psal? Byly by takové nové inspirované knihy Bible napsané
např. v katolickém prostředí přijatelné pro protestanty a naopak?
A co kdyby další části Bible psali adventisté nebo baptisté nebo kdokoliv jiný?

Bylo by snad dnešní křesťanské spektrum, které je rozděleno na mnohé církevní značky s vlastní mocí a vlastní ,,vládnoucí´´ a naukovou strukturou, schopno dohodnout se na uznání autorů biblických knih a na sestavení kánonu?
Ano, někdo řekne, že kdyby Bůh chtěl, stalo by se tak. Jistě, ale chtěl by to Bůh?

Není snad v Bibli ukázáno, že dnes se praví křesťané nacházejí jako jednotlivá pšenice po celém denominačním spektru, kde roste plevel, projevující se jak v naukách tak v morálce?
Je snad Boží vůli sjednocovat světský denominační plevel, kterého je všude více než dost?

A nebylo by to dnes naprosto stejné, kdyby též dary DS pokračovaly dál? Má snad Bůh zájem poskytnout někomu dar DS a tím ,,propagovat´´ církevní značku, kde je příjemce daru členem?

Co by se asi dělo, kdyby např. u adventistů proběhlo nějaké zcela prokazatelné, Božím duchem způsobené vzkříšení, které by bylo kvalitně zmedializováno (a jistě by bylo)?

Nenapadlo by mnohé upřímné (i neupřímné) lidi:,,Pojďme k adventistům, neboť s nimi je Bůh´´?

Takovéto nebezpečí v prvním století nehrozilo, protože ačkoliv křesťanský sbor byl rozdělen na různé sbory, byl vnímán jako jeden celek pod Kristem a zázrak v Korintu mohl být a jistě byl budující i pro křesťany v Tesalonice, protože doba předpověděného zaplevelení Pánova pole ještě nezačala, křesťan byl přirozeným bratrem jakéhokoliv jiného křesťana, ať žili kdekoliv.

Dar ducha byl tedy vždy křesťanský a nemohl vyvýšit žádnou lidmi vytvořenou církevní značku jako je tomu teď.

Dnešní dary dle mého názoru již nejsou zapotřebí, křesťanské nauky i jednání je plně zakotveno v biblickém kánonu, aby Boží člověk byl plně způsobilý.....a nepokračuje li dnes psaní Bible ,,z nějakých důvodů´´, tak ze ,,stejných nebo velmi podobných důvodů´´ nemusí dnes i nadále probíhat udělování charismatických darů DS.

3)
Kvalita darů, které se dnes prohlašují za dary DS, je neporovnatelná s kvalitou darů v NZ.
Např:
Proběhlo snad dnes nějaké prokazatelné uzdravení slepého od narození?

Vstal snad ze svého lůžka někdo chromý, který prokazatelně a nevyléčitelně nebyl schopen chůze, a začal chodit?

Proběhlo snad nějaké vzkříšení?

A je vždy platné tvrzení, že se tak nestalo, protože onen člověk nemá víru?

Sama jsi, Eliško, citovala Skutky apoštolské 19:11:

A Bůh skrze Pavlovy ruce konal neobvyklé mocné činy, 12 takže i na nemocné odnášeli šátky a zástěry, které se dotkly jeho těla, a nemoci se od nich vzdalovaly a zlí duchové vycházeli.

Měli snad všichni nemocní, které Pavel uzdravil, prokazatelnou víru? Určitě ne.

A dělal by snad Bůh své zázraky dnes s menší kvalitou a prokazatelností než tomu bylo
za dob apoštolů?

A v neposlední řadě, kdyby dnes nějaké dary DS byly, měly by jistě mnohem větší ohlas (moc dnešních médií..) než byl ohlas zázraků za doby Ježíše a apoštolů (a že i tehdy byl velký ohlas).

Jak je možné, že se zázraky DS, včetně uzdravování, tedy dnes ,,PROKAZATELNĚ´´ dějí, ale
přitom o nich není téměř žádný mediální ohlas a ty, o kterých se mluví, se dají nazvat tak možná jen dobře zrežírovaným, ale nijak dokázaným divadlem.

Zadejte si kdokoliv do jakéhokoliv vyhledavače: ,,Zázrak, uzdravení vírou´´ nebo cokoliv podobného a zjistíte, že se jedná vesměs o ,,přibarvená´´ vyprávění asi jako když
se v publikacích SJ mluví o všudypřítomné a prokazatelné radosti Božího lidu.

Jinak, v této věci nejsem proti diskuzi, už kdysi jsem tu jednou žádal zastánce darů DS, aby
zde uveřejnili nějakou zprávu či odkaz, že se něco takového prokazatelně stalo.

Nikdo sem nic nedal a ještě mi myslím kdosi řekl, že si to mám hledat sám,
když mě to zajímá.... Very Happy

Předesílám, že si nemyslím, že nemáme chodit k lékařům a jen se modlit. To ani náhodou.
Eliško, takové postoje by mě u Tebe ani nenapadly... Very Happy

Díky za Tvoji odpověď a přeji Ti Jehovou Bohem požehnaný den.
I Tobě ať Bůh žehná.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  zbysek 13/12/2012, 19:03

witness napsal:nejsou přímé důkazy ani o tom, že zázraky měly pokračovat až do Pánova příchodu.

Bible hovoří o tom, že zázraky budou ukončeny..viz. např: 1. Kor 13:8.
Jenže cílem tohoto verše není upřesnění doby konce zázrakům, ale porovnání zázraků s láskou, která je převyšuje.

Ani nikde jinde v Bibli neexistuje jasné sdělení, že zázraky mají být ukončeny s apoštoly...
1 Korintským 13:10 Když však přijde to, co je dokonalé, pomine to, co je částečné.

Není to snad dost jasné určení doby, kdy mají být zázraky ukončeny? Když přišlo to, co je dokonalé?

Zázraky již splnily svůj základní účel, kterým bylo JASNĚ prokázat, že nově založený křesťanský sbor přebírá ,,Boží záležitosti´´ od vyvoleného židovského národa, jehož historie byla se zázraky spojena a jehož významní muži a proroci měli Boží podporu v podobě zázraků.
Pokud křesťanský sbor přebral Boží záležitosti, ale nemá podporu v podobě zázraků, jak můžeš tvrdit, že má i dnes Boží podporu? Ty vlastně říkáš, že s ukončením zázraků přišel křesťanský sbor i o Boží záležitosti.

Umíme si představit, že by dnes pokračovalo sepisování Bible?
Co to je za nesmysl? V době před Kristem žádná Bible nebyla. Byly jen různé texty, které byly Židy uznávané jako Bohem inspirované. Domníváš se, že po sestavení kánonu žádné další inspirované texty nevznikaly?

Jak je možné, že se zázraky DS, včetně uzdravování, tedy dnes ,,PROKAZATELNĚ´´ dějí, ale
přitom o nich není téměř žádný mediální ohlas a ty, o kterých se mluví, se dají nazvat tak možná jen dobře zrežírovaným, ale nijak dokázaným divadlem.

Zadejte si kdokoliv do jakéhokoliv vyhledavače: ,,Zázrak, uzdravení vírou´´ nebo cokoliv podobného a zjistíte, že se jedná vesměs o ,,přibarvená´´ vyprávění
Z čeho čerpáš jistotu, že pro zázraky popsané v Bibli neplatí totéž? Tedy že to nejsou přibarvená vyprávění? Ale na to se ptám v sousedním vláknu... Ty tu něco proklamuješ, ale nejsi přitom schopen doložit, že tvá víra má pevný základ. Naopak, celý základ z gruntu zpochybňuješ, když popíráš zázraky.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty vkládání rukou

Příspěvek  Mezek 13/12/2012, 19:14

zdravím,no a co vkádání rukou,

Učedníci měli pokračovat ve službě svého Mistra, který vkládání rukou používal jako nástroj na zprostředkování Božího nadpřirozeného uzdravení. Vkládání rukou v souvislosti s uzdravováním vidíme při všeobecných popisech Ježíšovy služby, (Lk 4:40; Mk 6:5) ale také při konkrétních případech uzdravení, které máme doloženy v Písmu.Uzdravení slepého (Mk 8:23-25) nebo udzravení ženy se zdeformovanou páteří (Lk 13:10-13). Na těchto konkrétních případech také vidíme, že udravení skrze vkládání rukou může proběhnout okamžitě, jako v případě sehnuté ženy, nebo postupně, jako v případě slepého, na něhož Ježíš vkládal ruce opakovaně. V první církvi bylo vkládání rukou na nemocné, spojené s modlitbou za jejich uzdravení běžnou praxí, častokrát bylo také spojeno s mazáním olejem. (Jk 5:14) Tato praxe byla neobyčejně účinná. 5. kapitola Skutků apoštolů mluví o tom, že služba uzdravování prostřednictvím vkládání rukou byla velice rozšířena a měla vysokou, mnohdy stoprocentní účinnost. (Sk 5:12-16) Vkládání rukou při uzdravování má dvojí význam. Prvním je symbolické vyjádření skutečnosti, že nemocného se prostřednictvím modlitebníka dotýká sám Bůh a druhým je fakt, že vkládání rukou je úkonem, jehož prostřednictvím je předávána a uvolňována Boží uzdravující moc. I dnes se při modlitbách za uzdravení spojených s vkládáním rukou setkáváme s tím, že lidé fyzicky cítí, jak do jejich těla proudí Boží moc. study
co vy na to,,,
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 13/12/2012, 20:22

Byl jsem před nedávnem na semináři s tématem Zázračné uzdravování. Mluvili tam lidé, kteří se s tím setkali, nebo jsou přímo aktéři. Nejednalo se o ty mediální, kteří zaplňují stadiony, ale o lidi, kteří se sami přesvědčili, že taková modlitba za uzdravení funguje. Byli tam i lékaři, kteří se ve své praxi s takovými zázraky setkali. Jeden den jasné příznaky nemoci a potvrzující nález na rentgenu, a při další kontrole, před kterou proběhly tyto modlitby, po nálezu a příznacích ani památky. Daný lékař přiznal, že pro to nemá žádné vysvětlení. Jinému lékaři (křesťanovi) přišla do ordinace žena, které EKG potvrdilo infarkt, tak se jí už ve vážném stavu snažil dostat do nemocnice. Měl o ní strach, že převoz nepřežije a tak se začal modlit. Při příjezdu do nemocnice se stav pacientky nepochopitelně zlepšil, EKG v nemocnici nic nepotvrdilo. Žena odešla domů.
Zaznělo tam mnoho příkladů uzdravení a vybídek, aby se křesťané nezdráhali pronášet modlitby za nemocné i za jejich uzdravení. Zaznělo tam ale i to, že v mnoha případech k uzdravení také nedochází. Byl to skutečně velmi zajímavý seminář.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 13/12/2012, 21:20

zbysek napsal: Ty tu něco proklamuješ, ale nejsi přitom schopen doložit, že tvá víra má pevný základ.
Moje víra má velmi solidní základ a na sousedním vláknu, o kterém ses zmiňoval, jsem Ti řekl, za jakých podmínek s Tebou o tom budu diskutovat.
To, že na to nereaguješ, je Tvá volba, ale pak nechtěj, abych se s Tebou unavoval.
Naopak, celý základ z gruntu zpochybňuješ, když popíráš zázraky
Dle Tvé logiky bych měl uvažovat asi tak, že když nějaká křesťanka řekne, že je těhotná z ducha svatého, tak bych to měl vzít v úvahu, jinak popřu zprávu o tom, jak Marie počala Ježíše...no, škoda přílišného matlání se s Tebou..

Ostatní Tvé reakce ukazují, že vůbec nechápeš smysl toho, co píšu...
gari napsal:Byl jsem před nedávnem na semináři s tématem Zázračné uzdravování. Mluvili tam lidé, kteří se s tím setkali, nebo jsou přímo aktéři.
Fajn, ale je tu na fóru někdo, kdo byl přímým svědkem zázračného uzdravení nebo ho snad sám zažil?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty vyslyšené a nevyslyšené modlitby - zázraky uzdravení

Příspěvek  Eliška 14/12/2012, 13:07

Ahoj Witnessi!

Děkuji Ti za Tvoji velmi důkladnou a milou odpověď. Ráda bych reagovala na vše co jsi napsal, ale v současné době nemám tolik času ani sil. Zkusím tedy jen něco.

Píšeš:
je tu na fóru někdo, kdo byl přímým svědkem zázračného uzdravení nebo ho snad sám zažil?

Již v minulém příspěvku jsem Ti psala toto:

Vím, že Bůh nevyslýchá modlitby vždy, ale viděla jsem ve svém životě již několik zázraků uzdravení, někdy dokonce okamžitého
.

Než se dostanu k tomu, abych vyjmenovávala uzdravení, které jsem viděla na vlastní oči nebo zažila na vlastní kůži, chci důrazně podotknout, že těch situací, kdy moje modlitby nebyly vyslyšeny a uzdravení nebo úleva nepřišla bylo mnohem, mnohem více.

Z okamžitých zázraků, které jsem na vlastní oči viděla bylo okamžité uzdravení pohmožděné ruky jedné naší duchovní setřičky a mé přítelkyně. Ruka (prsty) byly po pohmoždění naprosto neschopné se hýbat. Ruka byla viditelně napuchlá a dále otékala. Modlili jsme se k Jehovovi Bohu, k našemu nebeskému Otci ve jménu Pána Ježíše Krista, pomazali ji ve jménu Pána Ježíše Krista olejem, duchovně jsme "utíkali" pod ochranu Ježíšovy svaté krve a úpěnlivě jsme prosili jsme Boha Otce za její uzdravení. Po několika minutách ruka začala viditelně splaskávat a kamarádka s ní mohla úplně normálně hýbat. Po dalších pár minutách již na ruce nebylo naprosto nic vidět ani cítit. Jako kdyby se jí s ní vůbec nic nestalo.

Podobně to bylo s ošklivou opařeninou. Před očima zmizely po pomazání olejem během několika vteřin dokonce i puchýře. Místo zůstalo jen zarudlé a již vůbec nebolelo.

Mnohokrát jsem po modlitbě viděla, a také na vlastní kůži zažila, zmizení a naprosté odeznění úporných bolestí hlavy, zimnice a silných příznaků chřipky.
A zde musím opět poznamenat, že i po těchto okamžitých uzdraveních jsem se mnohokrát modlila a nic viditelného se nestalo.

Z pomalých uzdravení jsem zažila a viděla zmizení viditelné a dobře hmatatelné bulky v dětské ručičce, zmizení bulek v prsou a jistě si časem vzpomenu na další konkrétní situace. Z toho o čem mohu osobně svědčit dále jsou okamžité úlevy (při modlitbě ve dvou nebo ve třech) od strašných bolestí ledvin, žaludku a křečí v nohou.

Po těch zkušenostech, které jsem zažila, je modlitba ve dvou (nebo ve třech lidech) jednou z první věcí, kterou udělám, když je někomu zle a když není vyslyšena moje osobní modlitba. Stačí vzít telefon a poprosit přátele o společnou modlitbu. Je to otázka třeba jen jedné, dvou, tří minut. Někdy ani nevysvětluji o co jde, jen poprosím dotyčného, aby se se mnou pomodlil o Boží pomoc. Mám dva blízké přátele a modlitbu za někoho už bereme jako běžnou věc, jako záležitost několika minut. Pokud Bůh neudělá zázrak ( a ve většině případů jen okamžitě neudělá) jsem přesvědčena, že je čas na lékaře. Ale ani když jdu k lékaři se nepřestávám modlit o to, aby mu Bůh dal moudrost a vedl jeho uvažování i jeho ruku...

Tolik zatím moje svědectví.

Přidávám slova Pána Ježíše Krista a také Jakubův pokyn:

Matouš 18:20 Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich."

Jakubův 5:14 Je někdo z vás nemocen? Ať zavolá starší církve, ti ať se nad ním modlí a potírají ho olejem ve jménu Páně.

Witnessi, Jehova Bůh i Pán Ježíš Kristus Ti žehnej!

Přeji Ti brzké uzdravení z angíny a vše dobré!

Eliška

P.S. Nenič, prosím, své kvalitní a zajímavé komentáře vulgárními vsuvkami a výpady. Při své vysoké inteligenci můžeš přeci vyjádřit všechny věci slušně tak, abys nezničil chuť nezainteresovaných lidí Tvoje komentáře číst. Byla by to veliká škoda. Nehledě na Ježíšova slova: "Já však pravím, že již ten... kdo snižuje svého bratra, bude vydán radě; kdo svého bratra zatracuje, propadne ohnivému peklu" Matouš 5:22 .

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 14/12/2012, 13:59

Milá Eliško,

děkuji ti za krásné zkušenosti s Bohem a také za verše, které jsi dala nakonec. Měl jsem je a čekal, kdo sem napíše. Ještě jednou díky.
flower
S úctou Roman

-------------------------

Podotýkám co se týče darů DS, Bůh je používá ke Své slávě především a ne pro ty, kteří viděli peklo, si to myslím, jelikož tyto zkušenosti odporují pravdam a Boží lásce v Písmu jako, že démoni se před Pánem smějí v pekle, duším zemřelých padají maso, oči atd., mnoho cest přes trychtýře duše zemřelých putují do pekla a tam je démoni trestají, jelikož Písmo píše, že klíč od hádu má Pán Ježíš a duše bez ducha (duch putuje k Bohu, který jej dal) je mrtva atd.atd. Tyto trpké zkušenosti tedy jsou od démonů, kteří dokážou lidem vńiknout do mozku a tam natočí scény jako kdyby byly skutečné byť se křesťané horlivě modlí a postí se. Postí se byť za hříšné, hledí setkání s Bohem a to je nepřípustné, jelikož Bůh dává milost komu chce a ne z lidské vypočítavosti. Jinak je tomu u lidí, kteří peklo vidí jako temnotu a nebe ráj, právě u jednoho surfáře, kterému medúzy 5x sahaly bolestivě. 1 sáhání působí obyčejně smrt, ale jemu se nestalo, až v nemocnici upadl do komatu a spatřil nebe a temnotu, a od té doby vydává svědectví o našem Pánu. Proto ti, kdo vydávají svědexctví o peklu, se nemohli sejít s Bohem.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 14/12/2012, 14:26

Eliška napsal:
Tolik zatím moje svědectví.
Eliško, děkuji Ti za to, že jsi věnovala čas vypsání svých zkušeností.
Nepochybuji o tom, že popisuješ své zážitky poctivě a skutečně tak, jak se odehrály,
ale zároveň jsem též přesvědčen o svých zde uvedených názorech na uzdravování vírou.
Takže si to nechám nějak uležet a utřídit si.... Cool

Witnessi, Jehova Bůh i Pán Ježíš Kristus Ti žehnej!
Tobě také, Eliško.

Přeji Ti brzké uzdravení z angíny a vše dobré!

Už třetí den beru antibiotika, které už zabraly, takže se to ke znatelně lepšímu obrací.. Very Happy

Nenič, prosím, své kvalitní a zajímavé komentáře vulgárními vsuvkami a výpady.
Při své vysoké inteligenci můžeš přeci vyjádřit všechny věci slušně tak, abys nezničil chuť nezainteresovaných lidí Tvoje komentáře číst.
Vulgární slova sice nikdy a ze zásady nepoužívám... Very Happy , ale samozřejmě chápu jak to myslíš
a jaké mé vsuvky a výpady máš na mysli.
Máš jistě pravdu, cením si Tvé připomínky a budu na ni pamatovat.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 14/12/2012, 17:36

Mezek napsal:

Učedníci měli pokračovat ve službě svého Mistra, který vkládání rukou používal jako nástroj na zprostředkování Božího nadpřirozeného uzdravení. Vkládání rukou v souvislosti s uzdravováním vidíme při všeobecných popisech Ježíšovy služby, (Lk 4:40; Mk 6:5) ale také při konkrétních případech uzdravení, které máme doloženy v Písmu.Uzdravení slepého (Mk 8:23-25) nebo udzravení ženy se zdeformovanou páteří (Lk 13:10-13). Na těchto konkrétních případech také vidíme, že udravení skrze vkládání rukou může proběhnout okamžitě, jako v případě sehnuté ženy, nebo postupně, jako v případě slepého, na něhož Ježíš vkládal ruce opakovaně. V první církvi bylo vkládání rukou na nemocné, spojené s modlitbou za jejich uzdravení běžnou praxí, častokrát bylo také spojeno s mazáním olejem. (Jk 5:14) Tato praxe byla neobyčejně účinná. 5. kapitola Skutků apoštolů mluví o tom, že služba uzdravování prostřednictvím vkládání rukou byla velice rozšířena a měla vysokou, mnohdy stoprocentní účinnost. (Sk 5:12-16) Vkládání rukou při uzdravování má dvojí význam. Prvním je symbolické vyjádření skutečnosti, že nemocného se prostřednictvím modlitebníka dotýká sám Bůh a druhým je fakt, že vkládání rukou je úkonem, jehož prostřednictvím je předávána a uvolňována Boží uzdravující moc. I dnes se při modlitbách za uzdravení spojených s vkládáním rukou setkáváme s tím, že lidé fyzicky cítí, jak do jejich těla proudí Boží moc. study
co vy na to,,,

Ahoj Zdeňku, pěkný příspěvek. Díky! Jen bych Tě chtěla varovat před tím, abys na sebe nenechal vkládat ruce toho, jímž si nejsi stoprocentně jist. Někteří Boží služebníci mluví o tom, že tímto způsobem na sebe může člověk přetáhnout nějakého démona. Nejsem si tím 100% jista zda je to pravda nebo ne, ale já sama si dávám veliký pozor a nechci, aby na mně někdo neznámý vkládal ruce.

Přeji Tobě a celé Tvé rodině požehnaný a pokojný víkend! sunny

Eliška


Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 14/12/2012, 17:44

sazeč napsal:Milá Eliško,

děkuji ti za krásné zkušenosti s Bohem a také za verše, které jsi dala nakonec. Měl jsem je a čekal, kdo sem napíše. Ještě jednou díky.
flower
S úctou Roman.

Romane děkuji za zpětnou vazbu a ocenění. Co se týče zkušeností, které křesťané vyprávějí o pekle, také jim nevěřím. Zkušenost bratra s medůzami si někdy poslechnu. To už je ale jiné téma!

Jehovah Bůh a Pán Ježíš Kristus nechť žehnají Tobě a celé Tvé rodině! sunny

Eliška


Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 14/12/2012, 18:04

witness napsal:
Eliška napsal:
Tolik zatím moje svědectví.
Eliško, děkuji Ti za to, že jsi věnovala čas vypsání svých zkušeností.
Nepochybuji o tom, že popisuješ své zážitky poctivě a skutečně tak, jak se odehrály,
ale zároveň jsem též přesvědčen o svých zde uvedených názorech na uzdravování vírou.
Takže si to nechám nějak uležet a utřídit si.... Cool

Witnessi úplně Tě chápu. Ani pro mne není možné uvěřit v zázraky jen na základě toho, že mi to někdo říká. Každý z nás potřebujeme své zkušenosti a Jehovah Bůh nám je nám časem dá, pokud Ho budeme prosit o poznání pravdy a skutečně budeme ochotni za ní jít, i když se nám nebude hodit do našeho současného přesvědčení. Děkuji Ti, že mi v tomto věříš, psala jsem to hlavně kvůli Tobě, protože ses na to ptal.

Už třetí den beru antibiotika, které už zabraly, takže se to ke znatelně lepšímu obrací.. Very Happy

To je fajn. Díky Bohu. Very Happy

Nenič, prosím, své kvalitní a zajímavé komentáře vulgárními vsuvkami a výpady.
Při své vysoké inteligenci můžeš přeci vyjádřit všechny věci slušně tak, abys nezničil chuť nezainteresovaných lidí Tvoje komentáře číst.
Vulgární slova sice nikdy a ze zásady nepoužívám... Very Happy , ale samozřejmě chápu jak to myslíš
a jaké mé vsuvky a výpady máš na mysli.
Máš jistě pravdu, cením si Tvé připomínky a budu na ni pamatovat.

Díky! I já si cením Tvé ochoty. Very Happy

Přeji Ti Boží a Kristovo vedení na Tvé cestě za pravdou flower





Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Mezek 14/12/2012, 18:53

Jen bych Tě chtěla varovat před tím, abys na sebe nenechal vkládat ruce toho, jímž si nejsi stoprocentně jist.
Jasně study scratch To jen byla reakce na to téma uzdravování.

Eliško děkuji " I love you " flower Zdeněk
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 14/12/2012, 23:14

Eliška napsal:
Witnessi úplně Tě chápu.
Jsem rád, že se s Tebou dá normálně diskutovat.

Děkuji Ti, že mi v tomto věříš, psala jsem to hlavně kvůli Tobě, protože ses na to ptal.
Co se týče Tvé osoby, jsem si naprosto jist, že jsi poctivý člověk a nemám opravdu žádné pochybnosti o tom, co píšeš.

Rád bych něco ke Tvým zážitkům napsal, a to právě proto, že Ti věřím, že se to tak stalo
a proto mohu vycházet ze skutečných zážitků.
Neber to prosím nijak jinak než jako můj názor, který nemá v žádném případě být opozicí za každou cenu nebo snahou zpochybňovat Tvou víru.
Opakuji, že Tě považuji za poctivou křesťanku a považuji Tě zcela přirozeně za svou křesťanskou sestru, i když se naše názory v něčem liší.

Chci důrazně podotknout, že těch situací, kdy moje modlitby nebyly vyslyšeny a uzdravení nebo úleva nepřišla bylo mnohem, mnohem více.
Vážím si opravdu toho, že poctivě zmiňuješ i stránku ,,nevyslyšených modliteb´´.
Vezmeme li v úvahu biblickou zprávu o životě raného křesťanského sboru, tak neexistuje zmínka, že by nějaká modlitba o uzdravení nebyla vyslyšena.
Neříkám tím, že se tak nikdy nestalo nebo nemohlo stát, ale jelikož Bible popisuje v mnohém
i zásadní chyby, kterých se raní křesťané dopouštěli, takže je mi podivem, proč není nikde zápis aspoň o jediné jednoznačné modlitbě za uzdravení, která však ,,nedopadla´´ dle očekávání.

Pokud by bylo Božím záměrem, aby dary DS pokračovaly i v dnešní době, proč Bůh neukázal
v Bibli, jak se i v této věci chovat a čeho se vyvarovat, aby dal podněty svým následovníkům pro budoucí staletí až do Pánova příchodu?

Sám Ježíš jasně poukázal na malou víru učedníků, když se jim nepodařilo vyhnat démony, proč tedy podobná ukázka nevyslyšené modlitby a zdůvodnění ,,neúspěchu´´ není součástí zápisu
o životě již založeného a fungujícího křesťanského sboru, jehož součástí dary DS, včetně uzdravování, jednoznačně byly, zvláště přijmeme li hypotézu, že se tak mělo dít až do dnešní doby?

Z okamžitých zázraků, které jsem na vlastní oči viděla bylo okamžité uzdravení pohmožděné ruky jedné naší duchovní setřičky a mé přítelkyně. Ruka (prsty) byly po pohmoždění naprosto neschopné se hýbat. Ruka byla viditelně napuchlá a dále otékala.....
Modlili jsme se k Jehovovi Bohu, k našemu nebeskému Otci ve jménu Pána Ježíše Krista, pomazali ji ve jménu Pána Ježíše Krista olejem, duchovně jsme "utíkali" pod ochranu Ježíšovy svaté krve a úpěnlivě jsme prosili jsme Boha Otce za její uzdravení. Po několika minutách ruka začala viditelně splaskávat a kamarádka s ní mohla úplně normálně hýbat. Po dalších pár minutách již na ruce nebylo naprosto nic vidět ani cítit. Jako kdyby se jí s ní vůbec nic nestalo.
Byl to ale opravdu okamžitý zázrak?
Neznám z Bible ani jeden případ zaznamenaného uzdravení, který by se realizoval v minutách.
Biblické popisy uzdravení mají vždy okamžitý výsledek, o postupné, byť jen ,,minutové´´
uzdravení, nikdy nejde.

Podobně to bylo s ošklivou opařeninou. Před očima zmizely po pomazání olejem během několika vteřin dokonce i puchýře. Místo zůstalo jen zarudlé a již vůbec nebolelo.
I vteřiny by byly diskutabilní, ale budiž, může být.. Very Happy
Proč ale místo zůstalo zarudlé, není to nedůslednost?
Hebrejští hoši, co byli vhozeni do ohnivé pece, nebyli ani cítit po ohni a kouři.

Z pomalých uzdravení jsem zažila a viděla.....
A to je právě to. Jsou vůbec nějaká pomalá uzdravení díky Božímu duchu součástí biblické zprávy?
Mně se nevybavuje ani jedno. Vždy se přece jednalo o uzdravení okamžitá.
Proč by Bůh, pokud by se rozhodl někoho zázračně uzdravit, postupoval pomalu nebo po nějakých etapách?
Takový postupný proces není totožný s tím, jak jsou uzdravování popisována v Bibli.

A v neposlední řadě, součástí biblické zprávy ze života raného křesťanského sboru
je i vzkříšení z mrtvých, které provedl apoštol Pavel.
Existuje snad nějaká hodnověrná zpráva o tom, že se něco takového stalo i dnes?
A pokud se nestalo, proč by Bůh, kdyby dary DS pokračovaly až do dnešní doby, nějakým vzkříšením nepotvrdil, že dary DS jsou i dnes ve srovnatelné kvalitě
jako tomu bylo v prvním století?

Eliško, přeji Ti upřímně, abys měla Boží požehnání.






witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Eliška 16/12/2012, 08:15

Ahoj Witnessi!

Děkuji Ti za vyjádřenou důvěru. I já věřím, že v rámci svých možností opravdu poctivě hledáš pravdu a raduji se z toho. Very Happy

Oceňuji i citlivost, kterou jsi, v mém případě, projevil k mým zážitkům s uzdravením. Děkuji také za Tvé námitky, vítám je! Přemýšlím o nich a jsou pro mne obohacením. Velmi si vážím Tvé snahy uvidět celek a hledat důvody, proč se věci dějí tak, jak se dějí. Také mám tu potřebu. Na mnoho Tvých otázek zatím neznám odpovědi, ale věřím ve slova Pána Ježíše: Proste, a bude vám dáno; hledejte a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno. Matouš 7:7 a proto dál prosím, hledám a někdy se i snažím tlouci.

Píšeš:

Neznám z Bible ani jeden případ zaznamenaného uzdravení, který by se realizoval v minutách.

Biblické popisy uzdravení mají vždy okamžitý výsledek, o postupné, byť jen ,,minutové´´ uzdravení, nikdy nejde.

…..Jsou vůbec nějaká pomalá uzdravení díky Božímu duchu součástí biblické zprávy?

Mně se nevybavuje ani jedno. Vždy se přece jednalo o uzdravení okamžitá.
Proč by Bůh, pokud by se rozhodl někoho zázračně uzdravit, postupoval pomalu nebo po nějakých etapách?

Takový postupný proces není totožný s tím, jak jsou uzdravování popisována v Bibli.

Máš pravdu, naprostá většina uzdravení v Bibli je skutečně okamžitá. Když jsem přemýšlela o Tvých, výše citovaných, argumentech, vybavilo se mi např. Ježíšovo postupné uzdravení slepého a Elíšovo postupné vzkříšení dítěte. Slepý zřetelně uviděl až po opakovaném zásahu Pána Ježíše a dítě ožilo až po opakovaném zásahu Eliáše. Možná někoho z nás časem napadnou ještě další příklady.

Marek 8:22 Pak přišli do Betsaidy. Přivedli k němu slepého a žádali ho, aby se ho dotkl.23 Ježíš uchopil ruku toho slepého, vyvedl ho z vesnice, a když plivl do jeho očí a vložil na něho ruce, tázal se ho: „Vidíš něco?“24 On vzhlédl a říkal: „Vidím lidi, vidím je jako stromy, a chodí.“25 Pak opět vložil ruce na jeho oči a on prohlédl, jeho zrak byl obnoven a viděl všechno zřetelně.
postupné Elíšovo vzkříšení dítěte.

2 Královská 4:32 Elíša vešel do domu a hle, chlapec byl mrtev, položen na jeho posteli.33 Když vešel, zavřel za oběma dveře a modlil se k Jehovovi.34 Pak vylezl na postel a lehl si na chlapce; položil svá ústa na jeho ústa, své oči na jeho oči, své dlaně na jeho dlaně. A jak se nad ním sklonil, chlapcovo tělo se zahřálo.35 Slezl, prošel se sem a tam po domě, vylezl nahoru, sklonil se nad ním a chlapec sedmkrát kýchl. Pak chlapec otevřel oči.


V tomto příběhu je také velmi zajímavé si všimnout, že původní Elíšovy instrukce Gecházímu "nefungovaly" tj. položení Elíšovy hole na chlapcův obličej, dítěti život prostě nevrátily.

2 Královská 4:29 Elíša řekl Gecházímu: Přepásej svá bedra, vezmi si s sebou moji hůl a jdi. Jestliže někoho potkáš, nezdrav ho a jestliže tě někdo pozdraví, neodpovídej mu. Polož mou hůl na chlapcův obličej.30 Chlapcova matka řekla: Jakože živ je Hospodin a jakože živ jsi ty, neodejdu od tebe. Nato vstal a šel za ní. 31 Gechází je předešel, položil hůl na chlapcův obličej, ale žádný ohlas, nikdo tomu nevěnoval pozornost. Vrátil se mu naproti a oznámil mu: Chlapec se neprobudil.

Je mi to líto, ale mám nemocné oči a nemohu do počítače dlouho koukat. Takže další myšlenky zase někdy příště. Doufám, že Tobě už je mnohem lépe.

Přeji Ti, Witnessi, aby se Ti v Tvém životě stále více dařilo to, co píše Petr: " Neodplácejte zlým za zlé ani urážkou za urážku, ale naopak žehnejte; vždyť k tomu jste byli povoláni, abyste jako dědictví obdrželi požehnání.1 Petrův 3:9" Také o to usiluji a vím, že to někdy není vůbec lehké. Jeden brat mi dnes napsal: Za toho bratra se budu modlit a žehnat mu v Ježíšově jménu (došel jsem k závěru, že mají-li moc prokletí, musí mít moc i požehnání - samozřejmě v souladu s Boží vůlí) Tato myšlenka mě zaujala tak ji ještě nakonec přidávám.

Požehnaný týden spolu s úplným uzdravením z angíny sunny

Eliška


Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 16/12/2012, 10:29

Další známý biblický příklad postupného uzdravování v řece Jordán 7x umytím celého těla syrského velitele Naamana na pokyn malé izraelské zajatkyně, prostřednice...

2.Kr.5

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 16/12/2012, 10:36

Eliška napsal:Ahoj Witnessi!
Děkuji Ti za vyjádřenou důvěru. I já věřím, že v rámci svých možností opravdu poctivě hledáš pravdu a raduji se z toho. Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy
Oceňuji i citlivost, kterou jsi, v mém případě, projevil k mým zážitkům s uzdravením.
Jak jsem psal, nepochybuji o Tvé poctivosti a jsem si naprosto jist, že to, co se dle Tvého popisu mělo stát, se také přesně tak stalo.
Děkuji také za Tvé námitky, vítám je! Přemýšlím o nich a jsou pro mne obohacením.
To samé platí z mé strany... Very Happy
Velmi si vážím Tvé snahy uvidět celek a hledat důvody, proč se věci dějí tak, jak se dějí. Také mám tu potřebu.
To jsem rád.
Máš pravdu, naprostá většina uzdravení v Bibli je skutečně okamžitá. Když jsem přemýšlela o Tvých, výše citovaných, argumentech, vybavilo se mi např. Ježíšovo postupné uzdravení slepého a Elíšovo postupné vzkříšení dítěte. Slepý zřetelně uviděl až po opakovaném zásahu Pána Ježíše a dítě ožilo až po opakovaném zásahu Eliáše.
Souhlas, bylo to postupné, mé poznámky viz níže...

[i]Marek 8:22 Pak přišli do Betsaidy. Přivedli k němu slepého a žádali ho, aby se ho dotkl.23 Ježíš uchopil ruku toho slepého, vyvedl ho z vesnice, a když plivl do jeho očí a vložil na něho ruce, tázal se ho: „Vidíš něco?“24 On vzhlédl a říkal: „Vidím lidi, vidím je jako stromy, a chodí.“25 Pak opět vložil ruce na jeho oči a on prohlédl, jeho zrak byl obnoven a viděl všechno zřetelně.
Otázka je, proč tak Ježíš postupoval, jsou zde zajímavé detaily:

1) Ježíš byl požádán přímo ve vesnici, aby slepého uzdravil.
2) Ježíš přesto slepého vyvedl z vesnice, a to zjevně samotného.
3) 26. verš dále říká: Ježíš ho poslal domů a přikázal mu:,,Ale do vesnice nechodˇ!´´

Na mě to působí tak, že Ježíš v tomto případě dal z nějakého důvodu mimořádný důraz na to, aby uzdravení proběhlo v soukromí a z nějakého důvodu se slepý ani neměl vracet tam, kde byla žádost o uzdravení vznesena.

Proč? Můžeme se jen dohadovat, ale vyplývá mi z toho, že zde nešlo jen o uzdravení, ale bylo zde ještě nějaké dále nevysvětlené pozadí celého příběhu.

Také, odpověď slepého, že vidí lidi jako stromy dle mého názoru naznačuje, že se nejednalo o slepého od narození, zjevně někdy předtím vizuálně stromy a lidi od sebe uměl rozeznat.

Měl s těmito okolnostmi souvislost také fakt, že slepý byl uzdraven na dvakrát?
Možná, a možná šlo také jen o to, aby slepý si v tomto případě na denní světlo zvykl postupně
nebo bylo pro jeho psychiku nutné, aby neviděl hned vše.
Samozřejmě nevíme a variant můžeme vymyslet celou řadu.

Celá situace a její okolnosti na mě ale působí poněkud neobvykle a dle mého názoru
i způsob Ježíšova uzdravení slepého se od toho nějak odrážel.
Nakonec, bylo to i tak velmi pravděpodobně jen několik málo sekund, i když to bylo na dvakrát, takže vysloveně o nějakém postupném uzdravování v pravém slova smyslu také asi nemůže být řeči..... Very Happy

postupné Elíšovo vzkříšení dítěte.
To je fakt, ale myslím, že případy uzdravení ze SZ nejsou měřítkem pro případy uzdravení v NZ
ani pro důkazy případných uzdravování v dnešní době.

Je mi to líto, ale mám nemocné oči a nemohu do počítače dlouho koukat.
Tak to je mi líto.
Takže další myšlenky zase někdy příště.

Budu se upřímně těšit.
Doufám, že Tobě už je mnohem lépe.
Já už jsem zcela OK, antibiotika odvedla dobrou práci.

Přeji Ti, Witnessi, aby se Ti v Tvém životě stále více dařilo to, co píše Petr: " Neodplácejte zlým za zlé ani urážkou za urážku, ale naopak žehnejte; vždyť k tomu jste byli povoláni, abyste jako dědictví obdrželi požehnání.1 Petrův 3:9" Také o to usiluji a vím, že to někdy není vůbec lehké.

Máš pravdu, je třeba si na to dát pozor hlavně u těch případů, které si o ostré slovo přímo koledují....
I Tobě, Eliško, vše dobré, Pán s Tebou.... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 16/12/2012, 10:36

sazeč napsal:Další známý biblický příklad postupného uzdravování v řece Jordán 7x umytím celého těla syrského velitele Naamana na pokyn malé izraelské zajatkyně, prostřednice...

2.Kr.5
Máš pravdu, sazeči, dobrý příklad... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 16/12/2012, 11:12

witness napsal:
sazeč napsal:Další známý biblický příklad postupného uzdravování v řece Jordán 7x umytím celého těla syrského velitele Naamana na pokyn malé izraelské zajatkyně, prostřednice...

2.Kr.5
Máš pravdu, sazeči, dobrý příklad... Very Happy
Witnessi, uvědomuješ si, co musel učinit Naaman? confused

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 5 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru