Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Modlitby - diskuse

+14
Melissa
jája
Mezek
janys
pepakrocan
witness
daniely
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
gari
noname
Alea
Borinka
18 posters

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Lizabet 11/12/2012, 19:17

Ahoj Dajti!

Vím, že špatné myšlenky mohou být a mnohdy jsou velmi obtěžující a dokonce mohou dohnat člověka k tomu, aby si sám sáhl na život.

Velmi často jsou prací toho Zlého, který má nad námi moc v důsledku našich minulých hříchů nebo hříchů našich předků, či prokletí, které na nás bylo uvaleno. Nezoufej a zkus si projít návod k vyčištění života skrze vyznání všech hříchů na které si vzpomeneš na http://www.obohu.cz/ostatni/vycisteni-zivota-navod

A pokud budeš moci, napiš jestli Ti to k něčemu bylo.

Podobně jako Borinka se za Tebe budu modlit, aby Ti Jehovah Bůh spolu s Pánem Ježíšem ukázali kořen Tvého problému a pomohli Ti jej překonat. Věřím, že to je pro Tebe velmi těžké, ale nejsi na to sám!!! Rozhodně to nevzdávej!!! Very Happy

Lizabet

Lizabet

Female Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 17. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 11/12/2012, 19:21

Chápu tě, dajti, číst Bibli je někdy nezáživné. I já jako SJ jsem někdy tak četl. Ovšem Bůh ti dá moudrost a chuť do života, přistupuješ-li k Němu s upřímným srdcem.
SJ si myslí, že zkoumají Bibli a ostatní křestané ne, nýbrž že mají démonského ducha a proto jejich modlitby Bůh nevyslyší. Velký omyl. Právě některé upřímné SJ taková nauka odradí čili jak jsi to udělal - odchod od VRO. Další krok bys měl přijmout Krista jako svého Pána a on ti dá Ducha svatého k pochopení a chuti při čtení Písma.

Jan 5:39-40: Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život; a Písma svědčí o mně. Ale vy nechcete přijít ke mně, abyste měli život.

Tyhle verše SJ moc dobře znají, ale neuplatňují, jelikož přímo k Pánu Ježíši nechtějí přistoupit, ale jen na rady od VRO. Proto Bůh je nemůže dát k Pánu Ježíši. No a až přijmeš Krista jako svého Pána, on ti dá DS a uvidíš svoje obrácení se k Bohu a zády ke svým hříchům a Písmo se ti stává radostným čtením, jelikož DS v tobě působí a je tvým Utěšitelem, který tě občerstvuje.
Když jsem se obracel (různá délka doby pro každého), na druhý den jsem četl Písmo jinak jako kdyby Bůh psal přímo pro mne.
Buď dítě a popros Ježíše o odpuštění a čiň pokání a uvidíš, co Bůh pro tebe udělá.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Mezek 11/12/2012, 19:22

v myšlenkách jsem špatný a zvrácený člověk.
No a řekni kdo není.
Mnozí z nás zápasí s Tím druhým v nás.Že? A někdy se to nepovede.Selžeme,jsme z toho smutní....jak píšeš Ty,Dajty "trápíš boha" Sad Ale naštěstí je bůh milující a laskavý.Je schopen odpouštět.Dává sílu.Tak nezoufej.Už to že jsi se zde svěřil,je dobré.Ne?Něco to o Tobě vypovídá...Zdraví Tě Zdeněk flower
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 11/12/2012, 21:08

dajti napsal:
Bibli však čtu ted méně - baví mě jen evangelia, ostatní části Nového zákona mě moc nebaví, Starý zákon je pro mě absolutně nezáživný.
Dajti, to je zcela a úplně normální, já třeba vůbec nemusím číst ,,Píseň písní´´a nikdy si v ní
jen tak sám od sebe ani nelistuju... Very Happy

Toužím po smrti, ne proto, že mám špatný život, mám se totiž celkem dobře, ale nechci už Boha trápit svými přestupky, čím dřív bych zemřel, tím méně hříchů bych už dělal.
Pokud tohle myslíš a cítíš upřímně, pak jsi přece v nitru velmi kvalitní člověk.

Borinka napsal:
Jsou lidé, kteří by chtěli žít, ale umírají. Jako já, pomalu ale jistě.
Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá.
Vnímáš to tedy tak, že když má někdo třeba vážně nemocné srdce, které však stále ještě bije, tak je to proto, že to Bůh oddaluje, protože tomu člověku ještě nepřišel jeho čas...... a když nějaké dítě zemře v 6 letech na leukémii, tak je to proto, že jeho čas již přišel a Bůh proto už další dobu života neposkytl?

A pokud někomu taková rakovina nedá nejmenší šanci a on jí podlehne ,,do roka a do dne´´, tak na tom z hlediska Boží péče byl hůře než je ten, kdo s rakovinou bojuje mnohá léta a stále má to ,,štěstí´´ (Boží podporu???), že ještě žije?

Neber to ve zlém, ale pokud by takový názor, jaký tu píšeš, četli rodiče, kterým v nemocnici
umírá dítě bez jakékoliv šance na uzdravení a na alespoň trochu delší život, pak by museli Boha, a to zcela oprávněně, považovat za krutou a hlavně nespravedlivou bestii.

A takové poselství o Bohu tu jistě nechceme roznášet, že ne?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 11/12/2012, 21:57

witnessi, popsala jsem jen své pocity a svůj boj. Myslela jsem si, že když to pomáhá mne, mohlo by to pomoci i druhým. Já věřím v sílu DS a Jehovovi. Nikdo jiný mi pomoci nemůže. Bude lepší, když toho nechám, asi to dělám všechno blbě. Tak všem hodně sil, budu na vás v modlitbách myslet.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Melissa 11/12/2012, 22:08

dajti napsal:Já se často modlím, Boha mám rád, Bibli však čtu ted méně - baví mě jen evangelia, ostatní části Nového zákona mě moc nebaví, Starý zákon je pro mě absolutně nezáživný. Bibli jsem celou přečetl dvakrát, nic si z ní nepamatuji, kéž bych si aspon ty evangelia pamatoval, naučil se je a uplatnoval je. Toužím po smrti, ne proto, že mám špatný život, mám se totiž celkem dobře, ale nechci už Boha trápit svými přestupky, čím dřív bych zemřel, tím méně hříchů bych už dělal. Nepiji, nekouřím, nesmílním, nekradu, chci druhým pomáhat, jenže v myšlenkách jsem špatný a zvrácený člověk. Navenek dobrý, uvnitř špatný, trápím se. Jsem bývalý SJ.

Velmi zbožný muž napsal a dodnes můžeme číst v Bibli : ....já však jsem hříšný, hříchu zaprodán. Nepoznávám se ve svých skutcích, vždyť nedělám to,co chci, nýbrž to co nenávidím ...Jak ubohý jsem to člověk! .... Atd. je to v Řím .
Ale zase jsou tam i jiná místa, o naději a lásce, o Kristu a osvobození od hříchu a službě spravedlnosti. Evangelia nejsou učebnicí k zapamatování, ale posilou pro chvíle slabosti. Zamyšlení, četba spojená s rozmluvou s Pánem (říkejme tomu modlitba), přivede člověka ke změně uvažování a následně k jednání. To není výsledkem naučení se a uplatnění naučeného. Jde o pochopení a náhled na život svůj a bližních. Je to úkol na celý život, nikdy nekončí, stále je co se učit. A v tom - díky Bohu -je krása života. ... sunny

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  janys 11/12/2012, 22:30

Zdravim Tě Dajti,

v takových situacích, jaké prožíváš si připomínám třeba Davida. Díval se na Betšebu, měl s ní poměr - dítě zemřelo. Urijaše - jejího manžele vychytrale a hodně hnusně nechal zlikvidovat. Nebo třeba ap. Pavel - hodně horlivý služebník "farizeů", velké poznání Zákona, Mojžíše, Jehovy Boha Izraelitů, velmi vzdělaný člověk, přesto pronásledoval křesťany, dokonce byl u ukamenovaní Štěpána.... Na jednom místě sebe popisuje jako jednoho z největších hříšníků. A mohl bych vzpomínat další.
Přesto tito lidé se těšili z Boží přízně! Bůh je podivuhodným způsobem dokonce použil.
A možná i právě proto, aby Ti ukázal, že i Tvou nedokonalost může zcela vybělit!!! Ale i opakovaně!!! Tak jako i my lidé odpouštíme svým např. dětem, druhým a mnohokrát, tak i Jehova, Ježíš odpouštějí nám - vždyť jsme stvoření k božímu obrazu. A oni jsou v projevování milosrdenství, lásky daleko výše, než my nedokonalí lidé.

Drž se a nic nevzdávej!!! Život je krásný!!!


Naposledy upravil janys dne 11/12/2012, 22:52, celkově upraveno 1 krát

janys

Male Poeet p?íspivku : 38
vztah k organizaci : nyní prostě a jednoduše - křesťan
Reputace : 0
Body : 42
Registration date : 04. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Melissa 11/12/2012, 22:38

Borinka napsal:witnessi, popsala jsem jen své pocity a svůj boj. Myslela jsem si, že když to pomáhá mne, mohlo by to pomoci i druhým. Já věřím v sílu DS a Jehovovi. Nikdo jiný mi pomoci nemůže. Bude lepší, když toho nechám, asi to dělám všechno blbě. Tak všem hodně sil, budu na vás v modlitbách myslet.
Milá borinko, neděláš blbě všechno, jenom jako každý jiný člověk jen občas něco Very Happy
Job trpěl, proklínal své narození, ptal se po smyslu božích cest ... taky občas pronesl něco ne moc moudrého - ale je to poučení pro další. Bůh mu byl přítelem a mluvil s ním. A současně díky tomu záznamu taky s námi.
Téma život - smrt je velmi silné, věčné a obsáhlé. Nelze jej vystihnout jedním krátkým komentářem. Je staré jako lidstvo samo. A přesto si každý prochází zkušeností se smrtí blízkých jakoby to byla zkušenost nová.
Máš opravdovou víru, v tom je tvá velká síla, přeju hodně požehnání flower

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 11/12/2012, 23:02

Borinka napsal:witnessi, popsala jsem jen své pocity a svůj boj.
To je samozřejmě zcela v pořádku, v tomto ohledu nic proti... Very Happy
Myslela jsem si, že když to pomáhá mne, mohlo by to pomoci i druhým.
Já věřím v sílu DS a Jehovovi.
Víra v Boží ,, psychickou´´ podporu je samozřejmě vždy na místě, u víry v Boží ,,tělesnou´´ podporu a s tím souvisejících různých názorů na Boha je třeba velké opatrnosti.
Bůh samozřejmě může kohokoliv podpořit tělesně, pokud se pro to rozhodne, ovšem
nelze to jakkoliv obecně paušalizovat.

Příklad:
Na křesťanském shromáždění se ozve dobře myšlený, ale nedomyšlený komentář typu:
,,Jsme Bohu vděčni za to, jak nám žehná, jelikož máme zdravé a krásné děti..´´

Jak to asi zapůsobí na ty křesťanské i jiné rodiče, jejichž děti mají nějaké vážné vrozené vady,
jsou vážně tělesně nebo mentálně postižené a je na jejich zjevu už od útlého dětství jasně patrné, že po zdravotní stránce to u nich není zdaleka OK a že budou mít v životě velké těžkosti?

Je tedy důležité jak si své zážitky a pocity i rozumově vyhodnocujeme a jak je interpretujeme.
Mnohé věci můžeme myslet velmi dobře, ale jsou li to citlivá témata, tak toho, kdo v takové citlivé situaci je, může upřímný i s dobrým úmyslem řečený, ale nesprávný závěr o Bohu
(nebo i pocitové vyjádření, které jako nesprávný závěr o Bohu může logicky vyznít) těžce deprimovat, a to zvláště tehdy, nemá li také on sám v dané otázce vůči Bohu jasno.

Možná jsou i mnozí čtenáři zde na fóru v otázce nemoci a smrti ve velmi citlivé situaci, a proto
je dle mého názoru potřeba v této věci nejvyšší opatrnosti, abychom neřekli něco, co druhého dovede v jeho situaci k logickému závěru, že on nebo jeho dítě asi Boží podporu nemají nebo mít nemohou, když si je nemoc nebo smrt bere tak rychle, že se ani nestačí nadechnout.

Bude lepší, když toho nechám, asi to dělám všechno blbě.
Nikdo nedělá všechno blbě... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  janys 11/12/2012, 23:06

Borinka napsal: Bude lepší, když toho nechám, asi to dělám všechno blbě.

Ahoj Borinko,

nech toho.....

Neznám Tě, ale z toho co jsem si od Tebe např. v tomto vlákně přečetl, tak působíš hodně příjemným dojmem!!!
Dokonce mne napadlo, asi před týdnem, když jsme četl jeden Tvůj příspěvek, že bych docela rád i osobně poznal tak úžasného človíčka!
Kdekdo může říct, že "papír" snese mnoho, ale píšu, co cítím.
Tvůj příběh je pro další lidí motivaci, inspiraci! I pro mne!

Drž se!!!

janys

Male Poeet p?íspivku : 38
vztah k organizaci : nyní prostě a jednoduše - křesťan
Reputace : 0
Body : 42
Registration date : 04. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  daniely 11/12/2012, 23:45

dajti napsal:Já se často modlím, Boha mám rád, Bibli však čtu ted méně - baví mě jen evangelia...Nepiji, nekouřím, nesmílním, nekradu, chci druhým pomáhat, jenže v myšlenkách jsem špatný a zvrácený člověk. Navenek dobrý, uvnitř špatný, trápím se...

Ahoj dajti, mnohokrát se cítím podobně jako Ty... Mám v sobě spoustu negativních pocitů, které ostatní nevidí, a které se snažím potlačovat. Taky se tím trápím a snažím se svůj problém předkládat Bohu v modlitbách, ale jsou chvíle, kdy se modlit nedokážu, připadá mi, že se přes všechnu moji snahu nic neděje. Snažila jsem se přijít na to, kde dělám chybu a jedna například je, že neumím upřímně činit pokání. Nemyslím si, že bych si měla sepisovat, co jsem kdy provedla a že bych každý jednotlivý prohřešek musela přednést Bohu. Spíš bych chtěla nastavit své srdce tak, aby s opravdovostí litovalo všeho, čím bych mohla Boha skličovat. Zatím se mi to nejvíc daří ve sboru při Pánově večeři, tam pociťuji přítomnost Božího ducha a tak nějak cítím, že je Kristus se mnou.

Nemyslím si, že toto je i Tvůj problém a nemám pro Tebe žádnou moudrou radu. Jen si myslím, stejně jako Borinka, že nás může povzbudit nebo uklidnit zkušenost jiného křesťana.

Mě teď například povzbudila jedna úvaha, kterou použil kazatel ve své poslední přednášce. Mluvil o Boží milosti, což je taky oblast, se kterou se pořád peru a neumím ji správně uchopit. Citoval úryvek z knihy Shaking Fundations (P. Tillich).
,,Být zasažen milostí neznamená, že se nám daří lépe se ovládat v oblasti morálky, že lépe zápasíme se svými chybami a že máme lepší vztahy s jinými lidmi. Milost nás zasahuje, když trpíme velkou bolestí a hlubokým neklidem. Zasahuje nás, když kráčíme temným údolím nesmyslného a prázdného života… Zasahuje nás, když už nedokážeme snést znechucení sebou samotným, svou lhostejností, slabostí a nepřátelstvím, když nás trápí, že nám chybí směr a vyrovnanost. V takové chvíli pronikne do naší temnoty paprsek světla. Jako kdyby nám nějaký hlas říkal, jsi přijat, jsi přijat tím, co je větší než ty….Pokud se nám něco takového stane, zakoušíme milost. Možná po takové zkušenosti nebudeme lepší, než jsme byli, možná nebudeme ani více věřit. Přesto se však všechno promění.“

Milý dajti, přeji Ti hodně Božího požehnání a zažehnutí plamínku radosti v Tvém křesťanském životě flower

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 12/12/2012, 00:20

Borinka napsal:
Jsou lidé, kteří by chtěli žít, ale umírají. Jako já, pomalu ale jistě.
Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá.

Ahoj Borinko,
škoda žes svůj původní příspěvek pro dajtiho pozměnila. Nebyl vůbec důvod. Je to přesně tak, jak jsi to napsala. Vždyť i z Bible víme, že jednomu Izraelskému králi Bůh přidal dnů života. A jestli někdo nechápe, co jsi svými slovy řekla, je to jeho problém a ne tvůj. Nenech se odradit a stůj si za tím, jak co cítíš. Ve stejném duchu jako ty mluvili např. hebrejští mládenci Šadrach, Mešach a Abednego a jsou dáváni za příklad:

16„Na to ti, Nabukadnezare, nepotřebujeme sami odpovídat,“ řekli králi Šadrach, Mešach a Abednego. 17„Jestli nás Bůh, kterého ctíme, bude chtít zachránit, zachrání nás z rozpálené ohnivé pece i ze tvé moci, králi. 18A i kdyby ne, vezmi na vědomí, králi, že tvé bohy ctít nebudeme .......

Bůh je v tomto případě zachránil. Mnoho jiných Božích ctitelů ale bylo zabito, umučeno, rozřezáno pilou atd. - jak popisuje Bible.

I v dnešní době je mnoho lidí nemocných a ztrápených. Někdy Bůh dá uzdravení, někdy ne. Není to o tom, jestli je někdo horší nebo lepší křesťan. Jinak by totiž Jan Křtitel musel být pěkný padouch, když Bůh připustil, aby ho sťali. Tak to ale není.
My dobře víme, že ať v tomto světě prožíváme cokoliv, Bůh má pro nás připravenou odměnu v Božím království. A to je náš hlavní a jediný cíl.
Zatím ale můžeme jen říci spolu s Jobem:
Jób 2:10 . Což budeme přijímat od Boha dobré, a zlé přijímat nebudeme?

Borinko, i přes vlastní trápení umíš rozdávat slova útěchy ostatním. Pokračuj v tom prosím a nenech se nikým odradit. V mnoha případech se jedná jen o nedorozumění.


Naposledy upravil gari dne 12/12/2012, 00:35, celkově upraveno 2 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  daniely 12/12/2012, 00:22

Borinka napsal:...popsala jsem jen své pocity a svůj boj. Myslela jsem si, že když to pomáhá mne, mohlo by to pomoci i druhým. Já věřím v sílu DS a Jehovovi. Nikdo jiný mi pomoci nemůže. Bude lepší, když toho nechám, asi to dělám všechno blbě. Tak všem hodně sil, budu na vás v modlitbách myslet.

Milá Borinko, zůstaň prosím mezi námi a piš o svých pocitech. Není Tvojí chybou, že někdo bere Tvůj výrok doslova a má potřebu ho hodnotit a rozebrat. Nenech si sebrat svoji víru v to, že je správné myslet si, že Ti Bůh pomáhá a dokonce Ti i přidá další dny života.

Proti Bohu jsme naprosto nicotní a přesto si troufáme mluvit za Něho a říkat druhým, co Bůh určitě dělá a co určitě ne? Vždyť je to směšné.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 01:37

gari napsal:
Borinka napsal:
Jsou lidé, kteří by chtěli žít, ale umírají. Jako já, pomalu ale jistě.
Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá.

Ahoj Borinko,
škoda žes svůj původní příspěvek pro dajtiho pozměnila. Nebyl vůbec důvod.
Je to přesně tak, jak jsi to napsala.
Takže je přesně tak, že
,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá....? ´´

A jak bys výše uvedený výrok vysvětlil, kdybys měl jít utěšit rodiče, jejichž dítě bylo znásilněno a zabito?
Vždyť i z Bible víme, že jednomu Izraelskému králi Bůh přidal dnů života
To jistě, a také z Bible např. víme, že jednomu Božímu nepříteli byla proražena hlava stanovým kolíkem...tak už máš nějaké kolíky doma připravené, až třeba podobný pokyn dostaneš Ty sám?
A jestli někdo nechápe, co jsi svými slovy řekla, je to jeho problém a ne tvůj.
Gari, můžeš mi, prosím, říci, co je na výroku:.... ,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá´´ .....nepochopitelného?
Nenech se odradit a stůj si za tím, jak co cítíš.
Myslíš, že je správné cítit, že ,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá....?´´
Ve stejném duchu jako ty mluvili např. hebrejští mládenci Šadrach, Mešach a Abednego a jsou dáváni za příklad:
Opravdu?
Myslíš snad, že stejnou větu hebrejští mládenci pronášeli, když byli nemocní ?
Někdy Bůh dá uzdravení, někdy ne.
Příliš obecné tvrzení, které může mít také špatné a přesto zdánlivě logické závěry
(a o tom právě diskuze je.. Very Happy )

Př:
V nemocnici budou 2 pacienti, oběma byl diagnostikován nádor na mozku.

Přijde k nim duchovní pastýř a prohlásí:
,,Přátelé, buďte silní, každý máte svůj čas a je jen na Bohu, kolik vám ho dá,
někdy Bůh dá uzdravení, někdy ne...´´


Gari, jaké konkrétní dojmy a povzbuzení si pacienti dle Tebe z takového tvrzení odnesou?

Není to o tom, jestli je někdo horší nebo lepší křesťan.
No jistě, a právě proto je třeba se zde diskutovaných výroků vyvarovat, aby se někteří ZBYTEČNĚ jako horší křesťané necítili.
Jinak by totiž Jan Křtitel musel být pěkný padouch, když Bůh připustil, aby ho sťali. Tak to ale není.
A Ježíš musel být ještě větší padouch, když ho ukřižovali, co...?
Gari, kdybys četl pozorně mé vysvětlení, proč jsem na výrok Borinky reagoval, nehnal bys to do této demagogické roviny.
My dobře víme, že ať v tomto světě prožíváme cokoliv, Bůh má pro nás připravenou odměnu v Božím království. A to je náš hlavní a jediný cíl.
Ty máš, Gari, jako hlavní a jediný cíl ,,odměnu v Božím království´´?
No, snad své priority přehodnotíš... Very Happy
Zatím ale můžeme jen říci spolu s Jobem:
Jób 2:10 . Což budeme přijímat od Boha dobré, a zlé přijímat nebudeme?
To nemůžeme, protože Jakub 1:13 říká (EP):
Kdo prochází zkouškou, ať neříká, že ho pokouší Pán.

Job nevěděl nic o pozadí toho, co se mu stalo, a proto měl pocit, který byl pochopitelný, ale který plně neodrážel realitu (pokud nebudeme dogmatičtí a nebudeme tvrdit, že pokud Bůh něco připouští, tak to vlastně sám působí...).

Borinko, i přes vlastní trápení umíš rozdávat slova útěchy ostatním. Pokračuj v tom prosím a nenech se nikým odradit.
Myslíš, že jsem chtěl Borinku odradit? Vůbec ne, chtěl jsem jí pouze ukázat, že jsou otázky, ke kterým by se člověk neměl vyjadřovat ukvapeně a jen pocitově, ale bez hlubší úvahy.

Pokud máš dojem, že napsat někomu názor, ve kterém je projeven s něčím nesouhlas, je odrazování, tak co hledáš zde na diskuzi?

Máš snad dojem, že Tě také teď svými slovy odrazuji?

daniely napsal:
Milá Borinko, zůstaň prosím mezi námi a piš o svých pocitech.
Není Tvojí chybou, že někdo bere Tvůj výrok doslova
A jak se ten výrok, prosím, má brát nedoslova?

Možná Ti, Daniely, ušlo, že onen výrok Borinky nebylo vyjádření pocitu, ale obecně platné tvrzení.

a má potřebu ho hodnotit a rozebrat.
A Ty snad nemáš potřebu věci rozebírat a vyhodnocovat jejich smysl?

Nenech si sebrat svoji víru v to, že není správné myslet si, že Ti Bůh pomáhá
Pokud Ti, Daniely, připadá, že jsem chtěl Borince sebrat víru v to, že ,,není správné myslet si, že jí Bůh pomáhá´´... tak jsi v této věci byla dost nepozornou čtenářkou (což není běžně Tvůj rys)
a dokonce Ti i přidá další dny života.
Záleží na tom, čemu říkáš ,,přidá další dny života´´.
Proti Bohu jsme naprosto nicotní a přesto si troufáme mluvit za Něho
A to je přesně ten důvod, proč jsem se rozhodl nesouhlasně reagovat na výrok Borinky:
,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá´

+ jsem to udělal samozřejmě udělal z důvodu, že takto postavené obecně platně vyřčené tvrzení není správné a je dle mě natolik choulostivé, že jsem se k tomu prostě chtěl vyjádřit.
a říkat druhým, co Bůh určitě dělá a co určitě ne?
Vždyť je to směšné.
Někdo tu snad tvrdil, co Bůh udělá a co ne?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  daniely 12/12/2012, 08:57

witness napsal:
daniely napsal:
Není Tvojí chybou, že někdo bere Tvůj výrok doslova
A jak se ten výrok, prosím, má brát nedoslova?
Naprosto jednoduše, stačí sledovat její příspěvky a projevit trochu empatie.

Možná Ti, Daniely, ušlo, že onen výrok Borinky nebylo vyjádření pocitu, ale obecně platné tvrzení.
Ale prosím tebe, sama Borinka psala, že to byl její pocit.
witness napsal:
daniely napsal:a má potřebu ho hodnotit a rozebrat.
A Ty snad nemáš potřebu věci rozebírat a vyhodnocovat jejich smysl?
Tak, jak to děláš Ty, určitě ne. Very Happy

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 12/12/2012, 09:45

witness napsal:
Takže je přesně tak, že
,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá....?

Ano, věřím, že Bůh může zasáhnout do délky dnů našich životů - pokud se tak rozhodne. Proč bychom se jinak modlili za nemocné, kdybychom nevěřili, že je Bůh může uzdravit a prodloužit jim dny života.

Kazatel 5:17 A tak jsem viděl, v čem spočívá štěstí: Je správné jíst a pít a užít potěšení při všem tom lopotném pachtění v těch pár dnech života pod sluncem, které člověku Bůh dal - vždyť to je jeho údělem.

Přísloví 10:27 Úcta k Hospodinu prodlužuje život, roky darebáků však budou zkráceny.



witness napsal:Př:
V nemocnici budou 2 pacienti, oběma byl diagnostikován nádor na mozku.

Přijde k nim duchovní pastýř a prohlásí:
,,Přátelé, buďte silní, každý máte svůj čas a je jen na Bohu, kolik vám ho dá,
někdy Bůh dá uzdravení, někdy ne...´´


Gari, jaké konkrétní dojmy a povzbuzení si pacienti dle Tebe z takového tvrzení odnesou?

Špatné by bylo, kdyby ten pastýř prohlásil, že se za ně bude modlit, a Bůh jim dá uzdravení. Sliboval by totiž něco za Boha a to nám nepřísluší. To pak má špatné dopady na lidi okolo, když se tak nestane.
Ale bylo by zcela správné, kdyby ten pastýř řekl, že se bude modlit za jejich uzdravení, protože Bůh někdy takové uzdravení lidem dává.


witness napsal:Pokud máš dojem, že napsat někomu názor, ve kterém je projeven s něčím nesouhlas, je odrazování, tak co hledáš zde na diskuzi?

Ono hodně záleží na tom, jakou formou je ten nesouhlas s něčím názorem napsán.
Když budu mluvit za sebe, tak tvůj způsob diskuze mne skutečně odrazuje a zejména v posledních dnech si říkám, co tady vlastně dělám.

Gari napsal:
My dobře víme, že ať v tomto světě prožíváme cokoliv, Bůh má pro nás připravenou odměnu v Božím království. A to je náš hlavní a jediný cíl.
witness napsal:Ty máš, Gari, jako hlavní a jediný cíl ,,odměnu v Božím království´´?
No, snad své priority přehodnotíš... Very Happy

Nebeské království je, jako když kupec hledající krásné perly najde jednu velmi vzácnou perlu. Jde, prodá všechno, co má, a koupí ji.

I apoštol Pavel usiloval o tento cíl:
Fil 3:12 Ne že bych už toho dosáhl anebo už byl dokonalý, ale ženu se vpřed, abych přece jen uchvátil to, k čemu jsem byl uchvácen Kristem Ježíšem. 13Nemyslím si, bratři, že bych to už získal, ale jde mi jen o jedno: zapomínaje na to, co je za mnou, vztahuji se k tomu, co je přede mnou. 14Ženu se k cíli, k vítězné odměně Božího nebeského povolání v Kristu Ježíši.

Snad by měl i apoštol Pavel dle tebe přehodnotit své priority.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  dajti 12/12/2012, 15:26

Děkuji vám všem za vaše reakce. Už proto, že jsem se zde svěřil, se mi ulevilo.
A to množství reakcí - to je opravdu nad plán. Moc jste mi pomohli, vůbec jsem takovou odezvu nečekal. Díky moc. K vaším odpovědím se budu vracet jako k zakopanému pokladu. Bůh vám všem žehnej.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 16:19

daniely napsal:
witness napsal:
A jak se ten výrok, prosím, má brát nedoslova?
Naprosto jednoduše, stačí sledovat její příspěvky a projevit trochu empatie.
Nesmíš si plést empatii s přizvukováním za každou cenu, jen aby se dotyčný neurazil.. Very Happy


Možná Ti, Daniely, ušlo, že onen výrok Borinky nebylo vyjádření pocitu, ale obecně platné tvrzení.
Ale prosím tebe, sama Borinka psala, že to byl její pocit.
Myslíš pocit, že vyjadřuje pocit? To s Tebou souhlasím.
A Ty snad nemáš potřebu věci rozebírat a vyhodnocovat jejich smysl?
Tak, jak to děláš Ty, určitě ne. Very Happy
Proto se také v této věci zatím nedostáváš k podstatě toho, o čem je řeč.

Dám Ti hádanku:
Víš proč Borinka obratem napsala, že vyklízí pole?

Odpověď není tak těžká, stačí si správně přečíst NĚKTERÉ její komentáře a upřímně si položit otázku, co se vlastně stalo, že se to tak stalo...?

Pokud Tě bude zajímat odpověď, napíšu Ti ji na soukromou zprávu... Very Happy

gari napsal:
witness napsal:
Takže je přesně tak, že
,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá....?
Ano, věřím, že Bůh může zasáhnout do délky dnů našich životů - pokud se tak rozhodne.
Gari, otázka nezněla, zda věříš, že Bůh může zasáhnout do délky dnů našich životů - pokud se tak rozhodne.

Otázka zněla, zda dle Tebe je přesně tak neboli platí,
že ,,Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá.´´

Jinými slovy (a zkus být méně pohlcen pocity a soustřeď se i na rozumovou stránku věci):
,,Myslíš si, že každý člověk na zemi má svůj čas života a o tom kolik ho má, záleží na tom, jak v jeho případě rozhodl Jehova? ´´

Pokud si to myslíš, zopakuji Ti otázku, kterou jsem Ti položil a na kterou jsi neodpověděl:
,,A jak bys výše uvedený výrok vysvětlil, kdybys měl jít utěšit rodiče, jejichž dítě bylo znásilněno a zabito?´´

neboli (abys to lépe pochopil):
,,Jakou roli dávání času v těchto případech Jehova sehrává ve smyslu uvedeného výroku?´´

Proč bychom se jinak modlili za nemocné, kdybychom nevěřili, že je Bůh může uzdravit a prodloužit jim dny života.
Jestli Ty se modlíš o to, aby nemocní byli uzdraveni a aby jim byl prodloužen život, Tvá věc,
já se o tyto věci nemodlím.

Kazatel 5:17 A tak jsem viděl, v čem spočívá štěstí: Je správné jíst a pít a užít potěšení při všem tom lopotném pachtění v těch pár dnech života pod sluncem, které člověku Bůh dal - vždyť to je jeho údělem.
Používat tento verš jako doklad, že každý má svůj Bohem vyměřený čas a je jen na Něm, kolik ho kdo má, je stejně ,,průkazné´´, jako kdyby tento verš použil někdo, kdo preferuje hlavně jídlo a pití a užívání si....

Přísloví 10:27 Úcta k Hospodinu prodlužuje život, roky darebáků však budou zkráceny.
Pokud tento verš používáš jako doklad ve stejném duchu jako toho Kazatele, pak
mám stále jednu a tu samou otázku:
,,A jak bys výše uvedený výrok vysvětlil, kdybys měl jít utěšit rodiče,
jejichž dítě bylo znásilněno a zabito? Proč nebyl život toho darebáka, který dítě znásilnil,
zkrácen tak, jak to dle Tvého výkladu říká Přísloví?´´


witness napsal:Př:
V nemocnici budou 2 pacienti, oběma byl diagnostikován nádor na mozku.

Přijde k nim duchovní pastýř a prohlásí:
,,Přátelé, buďte silní, každý máte svůj čas a je jen na Bohu, kolik vám ho dá,
někdy Bůh dá uzdravení, někdy ne...´´


Gari, jaké konkrétní dojmy a povzbuzení si pacienti dle Tebe z takového tvrzení odnesou?

Špatné by bylo, kdyby ten pastýř prohlásil........
Ale bylo by zcela správné, kdyby ten pastýř řekl............
Gari, já jsem svou otázkou neřešil, co by měl nebo neměl ten pastýř dodat, ale ptal jsem se Tě, jak by se dle Tebe pacienti cítili, kdyby jim bylo řečeno to, co jsem napsal a co je totožné s výroky, které se tu objevily.
že se bude modlit za jejich uzdravení, protože Bůh někdy takové uzdravení lidem dává.
Opravdu?
Tak to mají všechny děti, které na mozkový nádor už zemřely, teda docela pech, co?

witness napsal:Pokud máš dojem, že napsat někomu názor, ve kterém je projeven s něčím nesouhlas, je odrazování, tak co hledáš zde na diskuzi?
Ono hodně záleží na tom, jakou formou je ten nesouhlas s něčím názorem napsán.
To jistě.
Když budu mluvit za sebe, tak tvůj způsob diskuze mne skutečně odrazuje
Opravdu? A co konkrétního Tě odrazuje?
Že nenašlapuju v uctivé vzdálenosti, když někdo řekne ,,hloupost´´, a to jen proto, aby se to nedotklo citů autora?

Opakuji, JSME NA DISKUZI, a věř mi, že to, co Ty považuješ za dobré a za něco, na co by se z ohledu vůči citům autora příspěvku nemělo reagovat, může být zároveň něčím, co může zranit
city mnohých čtenářů zde...viz mé dřívější příklady.

PS:
Tak to Tě muselo odradit asi i to, když jsem se Tě zastal proti Zbyškovi.
Tak já už to víckrát neudělám... Very Happy
a zejména v posledních dnech si říkám, co tady vlastně dělám.
Diskutuješ, co bys tu dělal jiného.
My dobře víme, že ať v tomto světě prožíváme cokoliv, Bůh má pro nás připravenou odměnu v Božím království. A to je náš hlavní a jediný cíl.
Ty máš, Gari, jako hlavní a jediný cíl ,,odměnu v Božím království´´?
No, snad své priority přehodnotíš... Very Happy
Nebeské království je, jako když kupec hledající krásné perly najde jednu velmi vzácnou perlu. Jde, prodá všechno, co má, a koupí ji.

I apoštol Pavel usiloval o tento cíl:
Ženu se k cíli, k vítězné odměně Božího nebeského povolání v Kristu Ježíši.

Snad by měl i apoštol Pavel dle tebe přehodnotit své priority.
Myslíš, že odměna v Božím království byla tím hlavním a jediným cílem, o který apoštol Pavel usiloval?
Já jsem si jist, že ne.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 12/12/2012, 18:57

Fuj! Už jsem se lekl, myslel jsem proslov přesvědčeného komunisty Laughing , popř. prez. Václava Klause. Laughing

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 12/12/2012, 19:40

Ahoj Witnessi,
nebudu na tebe reagovat tak, že rozsekám celý příspěvek na jednotlivé věty a ty okomentuji. Ono to pak ztrácí kontext. Tobě to možná nevadí, ale mě jo.

Pokusím se ti odpovědět alespoň na otázku, co bych řekl rodičům, jejichž dítě bylo znásilněno a zabito.
Nevěřím na osud a na to, že každý má dopředu naprogramováno, jak dlouho bude žít a za jakých okolností zemře. Bible mluví o tom, že nás potkávají nepředvídatelné situace, se kterými se musíme vyrovnávat.Je pravdou, že v Bibli čteme o tom, jak Bůh zasáhl proti násilníkům, jak vzkřísil mrtvé a vyléčil nemocné. Ale proč to někdy udělá a někdy ne, proč někdy prodlouží dny lidského života a někdy ne, to fakt nevím. Jisté je ale to, co nám všem slibuje: Vzkříšení a život na očištěné zemi. Teď sice žijeme v kritických časech, se kterými je těžké se vyrovnat, ale to jednou skončí a Bůh se ujme vlády v celé své síle a moci. Pok už nebude ani pláč, ani nářek, ani smrt ani bolest. Tam se setkáme i s těmi, kteří v tomto ničemném světě ztratili dočasně svůj život. .....
Asi tak nějak v tomto duchu.

witness napsal:Jestli Ty se modlíš o to, aby nemocní byli uzdraveni a aby jim byl prodloužen život, Tvá věc,
já se o tyto věci nemodlím.

To, že ty se nemodlíš je tvá věc, já věřím, že je to správné.
Modlitba dokáže mnoho
Jakub 5:13Má někdo z vás trápení? Ať se modlí. Je někdo šťastný? Ať zpívá chvály. 14Je někdo z vás nemocný? Ať zavolá starší sboru a ti ať se za něj modlí a mažou ho olejem v Pánově jménu. 15Modlitba víry uzdraví nemocného, Pán ho pozdvihne, a pokud spáchal nějaké hříchy, bude mu odpuštěno.

witness napsal:Myslíš, že odměna v Božím království byla tím hlavním a jediným cílem, o který apoštol Pavel usiloval?
Já jsem si jist, že ne.... Very Happy

Máme zde slova samotného Pavla:
Fil 3:12 Ne že bych už toho dosáhl anebo už byl dokonalý, ale ženu se vpřed, abych přece jen uchvátil to, k čemu jsem byl uchvácen Kristem Ježíšem. 13Nemyslím si, bratři, že bych to už získal, ale jde mi jen o jedno: zapomínaje na to, co je za mnou, vztahuji se k tomu, co je přede mnou. 14Ženu se k cíli, k vítězné odměně Božího nebeského povolání v Kristu Ježíši.

Každý si z toho může udělat svůj závěr. Pro mne z toho plyne, a i z jiných Pavlových výroků, že to byla Pavlova hlavní priorita.

Cítím ale zbytečnost téhle debaty. S naprostou pravidelností rozsekáváš dané komentáře na jednotlivé věty ( tak, jak jsi to udělal i Borince) a na tom pak točíš svoji argumentaci. A vůbec ti nevadí, že takto tebou vytržená a okomentovaná věta má zcela jiný význam, než jaký měla v kontextu celého komentáře. Mám totiž pocit, že větu o tom, že "Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá", vnímáš něco jako předem určený osud. Pokud je to tak, pak je problém na tvé straně. Přestaň vytrhávat věty a čti celou pasáž. Borinka psala o tom, že někomu se nechce žít, a někdo jako ona prosí ve své nemoci, aby jí Bůh prodloužil její dny života. A věří tomu, že to Bůh může udělat. A v tomto kontextu i já věřím, že "Každý má svůj čas a je jen na Jehovovi, kolik mu ho dá" Nic víc, nic míň.

Tímto pokládám tuto debatu ze své strany za uzavřenou.

Bylo by na čase, vrátit se k tématu tohoto vlákna, kterou je Modlitba. Vím, že Witness bude mít ještě potřebu má slova okomentovat, ale pro ostatní mám otázku, která z této diskuze vyplynula a týká se tohoto vlákna:
Jak se díváte na modlitby za nemocné ? Máme se za ně modlit ? Má to nějaký smysl? Já a Witness jsme své názory napsali. Jsou rozdílné, a tak by mě zajímal i váš názor - pokud se budete chtít vyjádřit, budu moc rád. Smile


Naposledy upravil gari dne 12/12/2012, 20:42, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 20:00

gari napsal:
Vím, že Witness bude mít ještě potřebu má slova okomentovat....
Bude, ale z úcty k Tobě to neudělá... Very Happy

PS -To jen jako ukázka, že pokud s někým v něčem nesouhlasím, neznamená to, že si ho nevážím. (což se určitě týká Tebe...a i Daniely samozřejmě... Very Happy )

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 20:05

sazeč napsal:
Fuj! Už jsem se lekl, myslel jsem proslov přesvědčeného komunisty Laughing , popř. prez. Václava Klause. Laughing
Sazeči, už Ti zase zjevně chybí výprask, co?.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 12/12/2012, 20:35

witness napsal:
gari napsal:
Vím, že Witness bude mít ještě potřebu má slova okomentovat....
Bude, ale z úcty k Tobě to neudělá... Very Happy

To jsem fakt nečekal a mile jsi mě překvapil. Chce to hodně síly nechat komentář bez odezvy, když s ním zrovna nesouhlasím. drunken Jsem rád, že ty to umíš.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 12/12/2012, 21:16

witness napsal:
sazeč napsal:
Fuj! Už jsem se lekl, myslel jsem proslov přesvědčeného komunisty Laughing , popř. prez. Václava Klause. Laughing
Sazeči, už Ti zase zjevně chybí výprask, co?.... Very Happy
Proč výprask? Že bys rád, když tě tak napadlo? Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 12/12/2012, 21:18

sazeč napsal:
Proč výprask? Že bys rád, když tě tak napadlo? Very Happy
Humor sice slabší, ale cením si alespoň toho, že jsi ho projevil... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 4 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru