Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Modlitby - diskuse

+14
Melissa
jája
Mezek
janys
pepakrocan
witness
daniely
sazeč
Martin Cibulka
zbysek
gari
noname
Alea
Borinka
18 posters

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 1/12/2012, 22:33

Borinka napsal:Není to o tom někoho litovat, je to o tom někoho milovat......děkuji
Což se dá velmi dobře i propojit.

Marek 6:34 (EP):
Když Ježíš vystoupil, uviděl velký zástup a bylo mu jich líto.......

Ježíš zástup i jednotlivce v něm jistě miloval, ale jak vidíme, tak je také litoval. Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Mezek 2/12/2012, 10:34

witness napsal:
Borinka napsal:Není to o tom někoho litovat, je to o tom někoho milovat......děkuji
Což se dá velmi dobře i propojit.

Marek 6:34 (EP):
Když Ježíš vystoupil, uviděl velký zástup a bylo mu jich líto.......

Ježíš zástup i jednotlivce v něm jistě miloval, ale jak vidíme, tak je také litoval. Very Happy

Že by slovo ve smyslu někoho litovat bylo nepochopeno?
Nebo je chápáno scratch ve smyslu slabošském? /nelituj mě, jsem silný/
Souhlasím s tím co vložil Witness.

Proč jsem se k tomuto vyjadřoval...proto,že mám dceru které je 22let a zápolí s nemocí kterou mívají staří lidé.Stav kdy velkou bolest střídá třes,pláč,smutek...
nedá se léčit.Bere jakési opiáty na kterých je závislá. Tak že abych se dostal k tomu podstatnému.Je mi ji líto Sad a mám ji rád I love you .Žel nemohu převzít fyzicky její břemeno.Tak že mi nezbývá nic jiného.Snad jsem se do toho příliš nezamotal.
ps.Tak že Borinko,i mě je líto I love you že Tě postihla taková věc.A zároveň přijmi můj obdiv,jak to zvládáš flower Pán s Tebou.Zdeněk
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 2/12/2012, 12:05

Milý Zděňku, můj obdiv náleží tobě, protože si myslím, že máš daleko větší bolest a starost, než já. Podle mne je nemoc, v horším případě i smrt dítěte největším neštěstím pro člověka. Svou nemoc s Boží pomocí zvládám, ale toto bych neustála. Přeji ti hodně síly pro tvou dcerušku i pro tebe. Kéž je Bůh s vámi.Má modlitba patří vám.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  janys 2/12/2012, 12:25

Že by slovo ve smyslu někoho litovat bylo nepochopeno?
Nebo je chápáno scratch ve smyslu slabošském? /nelituj mě, jsem silný/
Souhlasím s tím co vložil Witness.

Proč jsem se k tomuto vyjadřoval...proto,že mám dceru které je 22let a zápolí s nemocí kterou mívají staří lidé.Stav kdy velkou bolest střídá třes,pláč,smutek...
nedá se léčit.Bere jakési opiáty na kterých je závislá. Tak že abych se dostal k tomu podstatnému.Je mi ji líto Sad a mám ji rád I love you .Žel nemohu převzít fyzicky její břemeno.Tak že mi nezbývá nic jiného.Snad jsem se do toho příliš nezamotal.
ps.Tak že Borinko,i mě je líto I love you že Tě postihla taková věc.A zároveň přijmi můj obdiv,jak to zvládáš flower Pán s Tebou.Zdeněk

Zdeňku, dík za názor. Učím se...
Přeji hodně síly!!!!

janys

Male Poeet p?íspivku : 38
vztah k organizaci : nyní prostě a jednoduše - křesťan
Reputace : 0
Body : 42
Registration date : 04. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Alea 2/12/2012, 17:34

Nejjednodušším pravidlem pro dobrou modlitbu je upřímnost a pokora. S těmito dvěma se nikdy s modlitbou nemůžeš minout. Mluv k Bohu upřímně. Nedávej se Bohu tak, jak si myslíš, že máš vypadat. Odevzdej se Bohu ve své nahotě, takový, jaký opravdu jsi, i kdybys mu měl dávat svůj hněv a svou roztržitost.

Učívali jsme se roztržitostem vyhýbat. Je ale daleko lepší jich užívat. Jestliže jsi celé odpoledne zaměstnán jednou myšlenkou, předej právě ji Bohu. Pane, proč jsem takto zajat ve své fantazii? Proč mě to pořád zaměstnává? Proč mě tenhle účet nebo splácení hypotéky nebo cokoli jiného tak rozčiluje? Namísto aby ses snažil toho zbavit a převáděl to kamsi do spirituálního či teologického světa, zapoj to do své modlitby. V tom je význam celistvé modlitby ve světě, ve kterém se Slovo stalo tělem.

Svatý Pavel hovoří o modlitbě, která neustává. Nemluví o tom, že bychom měli trávit čas v duchovních myšlenkách nebo v rozjímání o Bohu. Modlitba znamená vidět to, co stojí před námi v jeho plnosti. Taková je pravá sekulární, biblická, hebrejská forma modlitby. Odpovídat celistvým způsobem na život tak, jak k nám přichází.

Namísto aby byl náš život egocentrickým monologem, stává se náš život teocentrickým dialogem. Uvědomuješ si svou potřebu ovládat, své strachy, svou vinu, své rozčilování, touhu po úspěchu? Je Ježíš ústředním bodem, ke kterému vztahuješ svůj život, takže tvému životu vládne? Pak to znamená, že jsi přijal Ježíšovu vládu nad svým životem. Nezáleží na slovech, ale na tom, aby tvůj střed neležel v tobě.

(Zdroj: www.cestanahoru.org)


Naposledy upravil Alea dne 2/12/2012, 17:59, celkově upraveno 1 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Alea 2/12/2012, 17:49

Boh nás miluje nepretržite, ale my to nevieme vnímať.

Čas modlitby je práve tým časom, miestom a priestorom, v ktorom vedome a dobrovoľne sa otvárame pôsobeniu Božej Lásky v nás - a je to aj čas, v ktorom nás Boh môže meniť.

Modlitba je stretnutie, spolupráca, život spolu - s Bohom - okolo nás, cez nás, v nás... Je to LÁSKA, ktorú buď žiješ alebo odmietaš, je to ako dýchanie, bez ktorého nežiješ, a ktoré tu musí byť stále prítomné ako podklad všetkého čo robíš... Je to zjednotenie s Milovaným navždy každú stotinu sekundy I love you , každou čiastočkou tvojej bytosti... NON STOP for ever... I love you

(Zdroj:misie.sk)

Modlitba je dialog lásky. Plné sdílení svého života se svým Bohem. Mě osobně velmi fascinuje tento druh důvěry k Bohu:


https://plus.google.com/photos/118341363900201123515/albums/5817373672817734017/5817373676188521730

https://plus.google.com/photos/118341363900201123515/albums/5817388249949837841/5817388252743775042
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 3/12/2012, 09:16

Borinka napsal:
Podle mne je nemoc, v horším případě i smrt dítěte největším neštěstím pro člověka. Svou nemoc s Boží pomocí zvládám, ale toto bych neustála.
Tomu nerozumím, znamená to snad, že pokud by Ti onemocnělo nebo zemřelo dítě,
tak bys přestala spoléhat na Boha nebo přestala popř. nechtěla věřit, že Ti je schopen dle svých slov ,,poskytnout východisko z jakékoliv situace´´?

A co znamená, že bys ,,toto neustála´´?
Proklela bys Boha, spáchala bys sebevraždu, začala bys pít....?

Nerozumím tomuto stylu uvažování, můžeš mi ho, prosím, vysvětlit, abych ho lépe chápal?


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 3/12/2012, 09:40

Asi jsem se špatně vyjádřila, v Boha bych věřit nepřestala, vždyť On je jediná naděje a také věřím, že by mi pomohl i v této situaci. Jen to musí být tak psychicky náročné, že si to nedovedu a ani nechci představit. Obdivuji ty, kteří to zvládají.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  jája 3/12/2012, 11:00

witnessi, psal si, že nemáte děti. Až jako rodič jsem to pochopil. Když mi onemocní nebo má úraz můj malej nebo malá, dal bych všechno za to, aby se to stalo mně.
Rodič trpí mnohem víc nad bolestí svýho dítěte, než nad svojí.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 3/12/2012, 12:31

Jájo,děkuji ti, žes mě pochopil, přesně tak to bylo myšleno.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Melissa 3/12/2012, 21:01

Borinka napsal:Milý Zděňku, můj obdiv náleží tobě, protože si myslím, že máš daleko větší bolest a starost, než já. Podle mne je nemoc, v horším případě i smrt dítěte největším neštěstím pro člověka. Svou nemoc s Boží pomocí zvládám, ale toto bych neustála. Přeji ti hodně síly pro tvou dcerušku i pro tebe. Kéž je Bůh s vámi.Má modlitba patří vám.
Zdravím vás oba, každý máte dost vážnou starost a oba vás obdivuji za to, jak to zvládáte. Kdybyste to nenapsali, nebylo by znát, jak těžký boj denně svádíte. Je ve vás hodně pokoje, ten určitě není z lidského zdroje.
Jste vlastně živým důkazem o tom, jakou moc má láska a důvěra a víra. A pak, že se dnes nedějí zázraky.... sunny

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Mezek 3/12/2012, 21:16

Embarassed Hodná . flower
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 3/12/2012, 21:29

Borinka napsal:Asi jsem se špatně vyjádřila, v Boha bych věřit nepřestala, vždyť On je jediná naděje a také věřím, že by mi pomohl i v této situaci. Jen to musí být tak psychicky náročné, že si to nedovedu a ani nechci představit.
Děkuji za vysvětlení, teď tomu rozumím, asi jsem si pod výrazem ,,neustála bych to´´ představil jiný myšlenkový pochod než jsi měla na mysli.
Tak se omlouvám, že jsem Ti dal tak osobní otázku.

jája napsal:witnessi, psal si, že nemáte děti. Až jako rodič jsem to pochopil. Když mi onemocní nebo má úraz můj malej nebo malá, dal bych všechno za to, aby se to stalo mně.
Rodič trpí mnohem víc nad bolestí svýho dítěte, než nad svojí.
To chápu a i když z vlastní zkušenosti to potvrdit nemohu, je mi jasné, že to tak funguje
a určitě by to tak fungovalo i u mě.

Jen jsem se pozastavil nad vyjádřením Borinky:,,toto bych neustála´´.

Bral jsem to čistě a suše z hlediska významu slova, ale uznávám, že při zapojení větší empatie
jsem to mohl pochopit hned a Borinky se neptat.

Tak Ti přeji, Borinko, aby Tvá dcera a vnučka, o kterých ses tu už zmínila,
byly zdravé a v pořádku a nepochybuju, že jsou to fajn ,,holky´´... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 4/12/2012, 13:28

Milý witnessi, vůbec se nezlobím za tvou osobní otázku, jak jsem už psala, tak mé vyjadřovací schopnosti asi nejsou leckdy k pochopení. Děkuji ti také za přání ohledně zdraví mých dětí, to je pro každého rodiče to nejdůležitější.

Milá melisso, vážím si tvé empatie a jen mohu dosvědčit, že bez Boží pomoci by byl můj boj s nemocí o hodně těžší. Přeji ti hodně zdraví a Božího požehnání. Děkuji ti.

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 4/12/2012, 22:32

Borinka napsal:Milý witnessi, vůbec se nezlobím za tvou osobní otázku, jak jsem už psala, tak mé vyjadřovací schopnosti asi nejsou leckdy k pochopení.
Tvé vyjadřovací schopnosti jsou naprosto v pořádku, píšeš velmi dobře a srozumitelně.

V daném případě byla chyba na mé straně, protože jsem Tvá slova vnímal s nedostatečnou dávkou empatie a zasekl jsem se na něčem, na čem vůbec nebylo nutné se zaseknout.

Problém tedy vůbec nebyl ve Tvých vyjadřovacích schopnostech, ale v mém přístupu
k tomu, cos napsala.

Znáš to, chlapi někdy více analyzují než cítí a to, co je pro ženy z citového hlediska samozřejmé, je pro chlapy často ,,velký rébus´´... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Mezek 5/12/2012, 17:21

Znáš to, chlapi někdy více analyzují než cítí a to, co je pro ženy z citového hlediska samozřejmé, je pro chlapy často ,,velký rébus´´... Very Happy
To je fakt,přijdu domu,hladovej,uondanej,no prostě KO.A nestačim ani sundat boty a mamina spustí Razz Víš co se stalo miláčku? Představ si to ,už zase atd....
A teť musim reagovat tak,abych vyslechl moji milovanou polovičku a zároveň,abych diplomaticky scratch navedl řeč na moje fyzické pig potřeby. clown
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  witness 5/12/2012, 21:40

Mezek napsal:
To je fakt......
Já mám také v podobných situacích nejraději otázku: ,,Kolik si dáš knedlíků?´´apod.... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 6/12/2012, 09:45

.... ještě že Bůh stvořil muže a ženu......... Smile

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 11/12/2012, 13:30


Jednou jsem připravoval přednášku do církve a vybral 1.Kor.13.kap. od 8.v. o darech DS. Také jsem si řekl po dlouhé době, že si přečtu pro sebe popořádku alespoň Nový Zákon a začal jsem číst Matouše. Na druhý či třetí den jsem ve sboru chtěl přednášet tuto látku o darech DS, ale jedna sestra chtěla, abychom četli Matouše popořádku. Prostě cítila že to tak má být a také vysvětlila. Sice jsem se zprvu bránil, ale nakonec všichni souhlasili byť pro některé z nás těžko srozumitelné a zdlouhavé a tedy pomalu čtivé. Půl 1.kap. zabírá 2 hodiny času. Navíc nemáme všichni stejný překlad Bible. Napřed vysvětlit pojem slov a pak význam obsahu.
Ještě v sobotu tohoto týdne jsme měli setkání z celé Moravy i Čech u Valmezu a jeden bratr z Brna chtěl vysvětlení po odstavci od 8.v. 13.kap. v 1.Kor. o ukončených darech DS. Nikdo se nehlásil a tak jsem se dal do řeči.
Matouš a dary DS byly vyslyšeny.

Bůh ví jak nejlíp pomoct druhým aniž sami o co konkrétně prosíme. Bůh vyslyšel naši modlitbu.



sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 11/12/2012, 14:10

Bůh po věřících lidech požaduje pokorného ducha, ponížené mysli. Žel si mnozí SJ neuvědomují, i když se učí několikrát. Myslí si, že když poslouchají vedení VRO, jsou pokorní a tudíž mají Boží schválení, jenže ani píď se jim nedostává, ba naopak si sami vyrábějí pochvály. Dostávají od starších pochválu a jména provolávají. A když vážně např. výklady z Bible, jména uvést odmítají a tím se vyhýbají odpovědnosti v případný omyl v nejrůznějších naukách, naopak přičítají zásluhu a i tím nakonec hořkou vinu Jehovovi. Naopak se chlubí svou pokorou (VRO) za to, že neuvádějí svá jména do všech literatur jako odpovědní pisatelé.

Bůh je ovšem jiný, člověk ho pozná až jedině tehdy a doopravdy, kdy se mu Bůh zjeví v nejrůznějších podobách skrze DS. Prostě dává milost komu chce a je na každém, naslouchá-li Boží slovo a ne vypínat se okázale. Bůh je láska a ti kteří lásku provozují, dostává se jím požehnaně.

Já se hanbil, hříšník, surovec, falešný dobrý manžel, sice v jádru jiný ovšem zklamaný z několika příčin, že svět a Bůh jsou jiní, než co učí VRO, prostě vnitřní rozpor. Když jsem uznal Ježíše jako svého Pána, ale doopravdy, moje mysl byla na dně, má duše prostě neměla kam jít než k Pánu Ježíši, hotový hříšník.

Proto prosím SJ, aby si nevzali něco z VRO, ale plně odevzdali svou duši Pánu Ježíši a nebyli vypočítaví a nevymlouvali se. Pán Ježíš přece předem učil, že i uvnitř rodiny vznikne meč. Duch svatý, Utěšitel, nás uvede do celé pravdy ku pokoji a vztahu s Bohem až do věčnosti. Chodit do sboru SJ a zde na foru prezentovat jako křesťan po dlouhou dobu nevypovídá o své víře upřímně. Tato víra stojí na tenkém ledě.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  dajti 11/12/2012, 15:07

Co je více - modlitba k Bohu nebo číst Bibli ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  sazeč 11/12/2012, 15:15

dajti napsal:Co je více - modlitba k Bohu nebo číst Bibli ?
Když čtu Bibli, s Bohem rozmlouvám, jelikož DS působí a pomáhá pochopit Boží vůli. Když se modlím k Bohu jen tak, váhavě, k ničemu neprospěje. Chce to víra a upřímná pokora, a právě tuto víru lze získat studiem Písem a Boží přítomností v nás. Nevěřící člověk byť vzdělaný, moudrý nemůže přijmout Boží věci, jsou pro ně bláznovství. Jedině být dětmi čili nechat se vést Duchem svatým jakoby za ruku Pánu Ježíši.
Modlitba potom bude vyslyšena. Bůh i vyslyší nevěřícím lidem ovšem jen ze Své vůle, jelikož ví proč a za jakých okolností.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  dajti 11/12/2012, 15:28

Já se často modlím, Boha mám rád, Bibli však čtu ted méně - baví mě jen evangelia, ostatní části Nového zákona mě moc nebaví, Starý zákon je pro mě absolutně nezáživný. Bibli jsem celou přečetl dvakrát, nic si z ní nepamatuji, kéž bych si aspon ty evangelia pamatoval, naučil se je a uplatnoval je. Toužím po smrti, ne proto, že mám špatný život, mám se totiž celkem dobře, ale nechci už Boha trápit svými přestupky, čím dřív bych zemřel, tím méně hříchů bych už dělal. Nepiji, nekouřím, nesmílním, nekradu, chci druhým pomáhat, jenže v myšlenkách jsem špatný a zvrácený člověk. Navenek dobrý, uvnitř špatný, trápím se. Jsem bývalý SJ.

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Borinka 11/12/2012, 18:41

dajty, máš asi hluboukou bolest. Ráda bych ti pomohla, ale jediné, co ti mohu nabídnout je, pomodlit se za tebe k panu Jehovovi o sílu DS, aby ti ji dal. Zkus se na život podívat z druhé strany. Jsou lidé, kteří by chtěli žít, ale umírají. Pokud se na Něj spolehneš, uleví se ti.Vždyť vůbec o nic nejde, protože každé trápení jednou skončí......


Naposledy upravil Borinka dne 11/12/2012, 22:05, celkově upraveno 2 krát

Borinka

Female Poeet p?íspivku : 31
Reputace : 0
Body : 31
Registration date : 15. 11. 12

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  gari 11/12/2012, 19:16

dajti napsal:Co je více - modlitba k Bohu nebo číst Bibli ?

Ahoj dajti,
já to vidím tak, že modlitba je nejdůležitější. To, jestli čteš nebo nečteš Bibli je druhořadé. Ale mít osobní kontakt s Bohem je ten největší dar, který člověk může mít.

dajti napsal:Já se často modlím, Boha mám rád, Bibli však čtu ted méně - baví mě jen evangelia, ostatní části Nového zákona mě moc nebaví, Starý zákon je pro mě absolutně nezáživný. Bibli jsem celou přečetl dvakrát, nic si z ní nepamatuji, kéž bych si aspon ty evangelia pamatoval, naučil se je a uplatnoval je. Toužím po smrti, ne proto, že mám špatný život, mám se totiž celkem dobře, ale nechci už Boha trápit svými přestupky, čím dřív bych zemřel, tím méně hříchů bych už dělal. Nepiji, nekouřím, nesmílním, nekradu, chci druhým pomáhat, jenže v myšlenkách jsem špatný a zvrácený člověk. Navenek dobrý, uvnitř špatný, trápím se. Jsem bývalý SJ.

Nevěš hlavu a nebuď sklíčený. Bůh dobře ví, že tenhle vnitřní zápas prožívá každý člověk a přesto nám dává v Ježíši Kristu záchranu - jak je psáno:

Římanům 3:10   `Nikdo není spravedlivý, není ani jeden,
11  nikdo není rozumný, není, kdo by hledal Boha;
12  všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není, kdo by činil dobro, není ani jeden.
13  Hrob otevřený je jejich hrdlo, svým jazykem mluví jen lest, hadí jed skrývají ve rtech,
14  jejich ústa jsou samá kletba a hořkost,
15  jejich nohy spěchají prolévat krev,
16  zhouba a bída je na jejich cestách;
17  nepoznali cestu pokoje
18  a úctu před Bohem nemají.´
19  Víme, že co zákon říká, říká těm, kdo jsou pod zákonem, aby byla umlčena každá ústa a aby celý svět byl před Bohem usvědčen z viny.
20  Vždyť ze skutků zákona `nebude před ním nikdo ospravedlněn´, neboť ze zákona pochází poznání hříchu.
21  Nyní však je zjevena Boží spravedlnost bez zákona, dosvědčovaná zákonem i proroky,
22  Boží spravedlnost skrze víru v Ježíše Krista pro všecky, kdo věří. Není totiž rozdílu:
23  všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy;
24  jsou ospravedlňováni zadarmo jeho milostí vykoupením v Kristu Ježíši.


Je moc dobře, že si uvědomuješ svoji hříšnost ( jako ten modlící se výběrčí daní z Ježíšova podobenství). Jedině tak můžeš pochopit důležitost a smysl Ježíšovy výkupní oběti - nezasloužený dar milosti a Boží lásky. Chudáci lidé, kteří se domnívají, že Boží milost se dá získat na základě dobrých skutků - tak jako ten druhý člověk z Ježíšova podobenství (modlící se farizeus).

Spravedliví a bezhříšní lidé nepotřebují Ježíšovu oběť.
Takový lidé ale nejsou. Ani jediný.

Není třeba se trápit nad svým nekonečným bojem s hříšností, ale jak říká Pavel:
Římanům 12:12  V naději se radujte, v soužení buďte trpěliví, v modlitbě vytrvalí.




gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Modlitby - diskuse - Stránka 3 Empty Re: Modlitby - diskuse

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru