Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Je Bible od Boha?

+11
Alea
iofka
drobeček
dajti
frodobagin
gari
sazeč
Mezek
witness
Styvi
zbysek
15 posters

Strana 11 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 20/12/2012, 22:41

sazeč napsal:
Všichni zde nejsme slepí, jen ve svoje dobrozdání doufáš.
Sazeči, nechceš se snad ve svém případě dopustit té pošetilosti, že bys mluvil
za postoje ostatních, že ne?..... Very Happy

Jinak tato Tvá poslední věta má docela poetickou melodii, zkus si ji přečíst pomalu
a recitačně...docela dobrý.

A když to říkám i já, kterého poezie vůbec nezajímá, tak to si už považuj... Very Happy


witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 20/12/2012, 23:08

witness napsal:Jsi tu, zbyšku, registrován a přispíváš už celá léta, můžeš, prosím, citovat nebo dát odkaz aspoň na jeden jediný Tvůj komentář, kdy jsi někoho výslovně a upřímně pochválil nebo ocenil?
Nedělám to každý den, a už jsem toho zde naplkal tolik a zdejší hledání je natolik nefunkční, že nic konkrétního už nenajdu. Co si matně vybavuju, uznal jsem cosi například Martinovi. Avšak každopádně se nesnažím nikoho trvale zesměšňovat jen proto, že má jiný názor než já. Tak si rozvaž, co je lepší - zda setrvale protivníky v diskuzi zesměšňovat a občas někoho ocenit, nebo neoceňovat, avšak ani úmyslně nezesměšňovat.

A pokud jde o tu větu, kterou jsi tu formuloval (samozřejmě s despektem):
,,Já skálopevně věřím, že Bible je od Boha",
tak kdyby mně někdo takovou větu řekl, tak Ti mohu zcela jasně prohlásit, že to budu slyšet rád, protože i takovéto vyjádření může být výsledkem působení Božího ducha.
V daném kontextu, bez uvedení důvodu, proč takto někdo věří, tedy bez uvedení, jak DS působil, je to o ničem. Na druhé straně, když tu sazeč uváděl, co ho posílilo ve víře, ses mu posmíval jako naprostý idiot, který zjevně vůbec netuší, co se děje. A že si myslíš, že víš, co se dělo, je skutečně jen tvá marná iluze, pokud jsi sám nic porovnatelného neprožil.

Proč myslíš, že Petr řekl o Ježíši, že je Mesiáš?
Dle toho, jak se chováš zde, bys dozajista Ježíše v takové situaci opustil a nazval ho bláznem.

Petr měl opravdu štěstí, že to nemusel říkat někomu jako jsi Ty, myslím, že na rozdíl od Ježíše by mu takový ,,zbyšek z 1. století´´ položil další ,,budující´´ otázky s cílem přesvědčit ho, že je sice hezké, že v Ježíše věří, ale že k tomu vlastně nemá pořádný důvod...
Teď už je víc než průkazné, že vůbec netušíš, o čem je řeč...

Je to asi jako kdyby Ti někdo řekl, že je přesvědčen o tom, že existuje Stvořitel, protože je mu jasné, že samo od sebe nic funkčního nevznikne.......
a Ty místo toho, abys za takového člověka byl rád, tak mu začneš říkat:
,, A to věříš ve Stvořitele jenom proto?
Další tvé jalové překrucování. Původní otázka zněla, proč věříš tomu, že právě Bible je od Boha. Tedy nikoliv, proč věříš, že je Bůh, ale proč věříš tomu, že zrovna Bible je Boží slovo, a ne něco jiného. Pokud se pokoušíš změnit cestu, pak máš smůlu. Já kontext umím držet a pokud se z něj uhne, umím se k němu vrátit.

Nemluvě o tom, že ty tu nereaguješ na žádné DALŠÍ argumenty....
Na tvé obsáhlé pseudoargumenty, kdy mnohoslovně komentuješ kdejaký detail, už nemá smysl reagovat. Každý další příspěvek by byl delší a delší, že by se v něm už prase nevyznalo...

abys konkrétně citoval důvody, které jsem tu uvedl jako své důvody proč věřím Bibli a abys ke každému, se kterým nesouhlasíš, podal jasný důvod proč a ukázal, v čem je takový důvod dle Tebe nepřijatelný
Chybí mi tvá konkrétní a jasná zkušenost s působením Ducha Svatého, který byl slíben všem křesťanům. Tedy, zažil jsem to a to a jsem přesvědčen, že se jednalo o působení DS, protože... Neumím si představit, že někdo o sobě tvrdí, že je mnoho let křesťanem, a nemá ani jednu věc, kterou by takto mohl vylíčit, se kterou by se mohl podělit a tak povzbudit své spoluvěřící. 1Ko 12:7

abys zpětně zareagoval na mé doklady v tomto vláknu, ve kterých jsem Ti jasně poukázal na to, že Tvůj výklad 1. Kor. 1. kap. je zcela tendenční a nepodporuje Tvé tendenční závěry ohledně toho, že každý křesťan musí znát přesně kdy a jak byl duchem povolán.
1 Korintským 1:8  On vás také bude utvrzovat až do konce, abyste byli bez úhony v den našeho Pána Ježíše Krista.

Já jsem několik svých příhod, ve kterých jsem byl utvrzen, popsal. Mám jich víc, ale ne všechny se hodí pro popis a sdílení. Například sazeč tu také, způsobem, jakého je schopen, také popsal své příhody. Tvou reakcí byl výsměch. Na to po těch několika letech tvého diletantismu už nemohu reagovat jinak, než že se vysměju tvým důvodům, které nic takového neobsahují, chybí v nich utvrzení od našeho Pána. Jen samé rozumové důvody, které jsou v konečném důsledku nic. Mt 11:25

Takže Ty si pamatuješ všechny případy působení Božího ducha na Tvou osobu
a u každého z nich můžeš říci ,,kdy a jak´´?
Naprosto všechny ne, ale řadu případů ano, a některé jsem zde tak porůznu popsal.

Pokud by byl apoštol Pavel stejný pravidlář jako Ty, tak by ve všech sborech křičel: ,,Kdo neobdržel přímé zjevení Krista jako já, nemůže být křesťanem....´´
Zase jen dokazuješ, že nechápeš skutečnou podstatu věci...

O takových osobních zázracích, kdy se v mém případě prokázalo Boží vedení, např. kdy se některé věci jevily v dané chvíli těžce neprakticky a nelogicky a i přes mou snahu, aby se tak nedělo, se přesto staly a později bylo zcela zjevné, jak to bylo moudré řešení a jak to zapadlo do kontextu budoucích událostí, o kterých jsem v dané době ještě nevěděl.....
Proč tedy zesměšňuješ zkušenosti jiných? Nebo si myslíš, že Bůh dává každému to samé? Bůh dává každému to, co dotyčný potřebuje. Ale každý ten dotyčný umí svou zkušenost vyjádřit a pro jejich povzbuzení sdělit ostatním. Pokud neumí, pak buďto žádnou zkušenost s působením DS nemá, nebo je k takovému působení slepý. A co dělat s lidmi, kteří systematicky a úmyslně ubíjejí víru jiných založenou na zkušnostech s DS? Ubít je taky....

Protože po druhých Ty sám chceš podrobná vysvětlení, ale o svých vlastních důvodech se konkrétně moc nerozepisuješ...snad se za své důvody nestydíš, hochu?
Hochu, toto vlákno jsem založil zejména kvůli tvému chování zde, nejmenoval jsem tě na začátku jen tak pro nic za nic. A své důvody jsem po nějaké době také napsal, jenže ty sis je vyložil jako porušení počátečního pravidla. Co už s tebou?

Proč myslíš, že Ti Bůh seslal proroctví ohledně Tvého zaměstnání?
Aby mě k sobě přitáhl.

Jaké mělo Tvé zaměstnání spojení s Božím záměrem nebo s nějakým Božím dílčím cílem?
Aby mě k sobě přitáhl.

Znáš snad jediný případ z Bible, kdy Bůh dal někomu prorocké vidění nebo sen v jeho vlastní osobní záležitosti, která by navíc nijak nesouvisela s nějakou částí Božího záměru?
Domníváš se, že Božím záměrem není přitahování lidí k sobě? Pokud ano, pak se hluboce zamysli nad svým odpadlictvím.

V případě sazeče jsem to opravdu několikrát přehnal,
to uznávám (znáš to slovo, zbyšku?),
a také se mu zde omluvil (znáš takový postoj, zbyšku?)
Ano, zaregistroval jsem to. Kdyby ses ke svým starým zvratkům nevrátil, toto vlákno by vůbec nevzniklo...

Pokud vím, jednám s ním teď velmi seriózně--na rozdíl od něho.. Very Happy
Souhlasím s tím, že sazeč má také "své dny". Proti těm tvým (navíc při srovnání výchozích podmínek) je to však procházka růžovou zahradou. Komu bylo víc dáno, od toho je víc požadováno. A tobě bylo víc dáno...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 20/12/2012, 23:18

Melissa napsal:Napadat někoho, že nemá víru jen proto, že se jeho představa o působení DS liší, to je přece to, co jsi sám kritizoval.
Ano. Proto jsem se pokusil nastavit prostředí tak, aby bylo zjevné, jaký to je nesmysl. I za cenu toho, že budu proklet. Jestli se mi to povedlo - hm - nevím, semenu trvá nějký čas, než vzklíčí, a zda z něj vyroste zdravá rostlina. Doufám, že z dlouhodobého hlediska nepáchám víc škody než užitku... Doufám...

Stalo se mi například, že jsem byl pozván k sestrám na pokec. Plkal jsem a plkal, po asi dvou měsících jsem se pak dozvěděl, že jedna sestra kvůli tomu celou noc nespala a že se v podstatě musela "restartovat". Druhý den na to musela zrušit práci, kterou měla domluvenou. Po nějakém dalším čase mi pak řekla, že jí to nakonec k nějakému užitku bylo, tedy že to nebylo zbytečné.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 20/12/2012, 23:24

TO ZBYŠEK:
V rámci klidu na tomto fóru na Tvé komentáře výše už nebudu reagovat.

Myslím, že je toho už napsáno dostatek na to, aby si každý čtenář udělal jasno
v tom, jaké argumenty a postoje zde byly uvedeny a předvedeny a udělal si z toho
vzhledem k Bohu své vlastní závěry a postoje.
Very Happy Very Happy Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 21/12/2012, 09:30

Ahoj ve spolek.
Když tak pro sebe sumarizuju výsledek diskuzí na tomto fóru, vidím často dobré věci, kdy zde diskutující chápou důvody volné a svobodné diskuze a hlavně dopady do sféry úvah o svobodném vyjadřování. Podle mne je to dobrý prostor k porovnávání, zjišťování, přestavování a vylepšování svého pohledu na věci kolem sebe a také svého postoje k lidem kolem sebe a možná i prohloubení a rozšíření své víry ve jho, které všem nabízí Ježíš, tedy víry že je to nejlepší, co si člověk může obrazně navléknout kolem krku.
Když přemýšlím o Ježíši a o tom, co na zemi vykonal a co chtěl lidi naučit, tak to chápu jako Ježíšovo pohled na budoucí věci. Tedy jedním z důležitých námětů Ježíšova působení bylo naučit lidi používat lásku v celé její šíři významu ke vzájenému soužití, v projevování úcty a projevování pokory. Jednoduše, aby člověk chtěl a měl to za cíl, spět k dokonalosti. Tedy aby měl celou osobnost. Proti tomuto stojí zkušenosti z dnešního způsobu života a pozorování skutečností, které se dějí a které se děli i v minulosti.
Je to boj, který si každý má vybojovat sám za sebe a pokud je to možné si vzájemně pomoci, aby tam kde jeden strácí byl s láskou doplněn druhým.
Pomocníkem je nám v tom svatých duch, kterého slíbil Ježíš, že jej pošle.
ČEP
Jan 14:15 Milujete-li mne, budete zachovávat má přikázání;
16 a já požádám Otce a on vám dá jiného Přímluvce, aby byl s vámi navěky -
17 Ducha pravdy, kterého svět nemůže přijmout, poněvadž ho nevidí ani nezná. Vy jej znáte, neboť s vámi zůstává a ve vás bude.
18 Nezanechám vás osiřelé, přijdu k vám.


Krásná ukázka toho, že člověk nemá upřednostňovat pouze rozumovové chápání věcí a záležitostí, ale neměl by zapomínat ani na duchovní, a zrakem neviditelnou stránku věci, kterou může stělesňovat svatý duch.

Za sebe mohu potvrdit, že chápání věcí jsem bral možná až příliš rozumově a nebyl v něm prostor pro svatého ducha. A co chybělo po duchovní stránce věci jsem o to víc přidával stránce rozumové.

Kdy přemýšlím o tom, jak se zde diskutuje o svatém duchu, bude to zajímavé to prozkoumat v běžném životě, zda to funguje tak, jak to popsal Ježíš. Modlím se o svatého ducha a o moudrost zhora ale vlastně čekám, že svatý duch něc zázračného se mnou provede. Ale myslím si, že nic takového zázračného a jednorázového se nestane. Ale doufám, že pomocník, který na zemi mezi lidmi působí také pomůže mně, když mu to dovolím.

Také chápu, že svatého ducha lze nějakým způsobem zklamat:
ČEP
Efezským 4:30 A nezarmucujte svatého Ducha Božího, jehož pečeť nesete pro den vykoupení.
31 Ať je vám vzdálena všechna tvrdost, zloba, hněv, křik, utrhání a s tím i každá špatnost;
32 buďte k sobě navzájem laskaví, milosrdní, odpouštějte si navzájem, jako i Bůh v Kristu odpustil vám.


Tedy chápu působení svatého ducha jako proces, který člověku ukazuje jakým by měl být a jak na to, aby toho byl schopen dosáhnout. Ale člověk se může z působení svatého ducha vymaňovat a jít podle původní cesty člověka, tedy vzdalovat se od dokonalosti a od Ježíše. Tedy není to jednorázový úkon ale dlouhodobé působení.

Proto také, když vidím tu ochotu se bláznivě vrhat do kdejakého vzájemného pošpiňování se, nevidím to jako úplnou prohru, ale jako chvilkové vzdálení se od dospívání k dokonalosti, a to mi poskytne prostor se nad názory lidí tolik nepovyšovat a nesmetávat je ze stolu. Když vidím, že někdo diskutuje jinak, než s láskou a bez přínosu diskutujícím, spíše se snažím věci napravit a dát tomu opět ten správný základ a rozměr. Ale nejsem ochoten při odhalování nepravosti, o které jsem přesvědčen že jsem ji zjistil, používat tu samou nepravost, abych dokázal, že je to absurdní. Tedy kdo po mně kamenem, já po něm také kamenem a nejlépe tím samým, abych nebyl nespravedlivý.
Diskuze se dá považovat za takové malé cvičiště pro běžný život. I proto zde rád diskutuju, protože si mohu ověřovat a porovnávat své názory s názory a zkušenostmi dalších, kteří hledají vztah s JHVH a Ježíšem.

Tedy záverem k obsahu tohoto i jiných diskuzních vláken, kdo je bez viny ať první hodí kamenem.
Lepší je přeci spět k dokonalosti než do ruky brát ten obrazný kámen a pokud jej již do ruky vezmu, měl bych si to co nejdříve uvědomit a kámen zahodit.

Co myslíte?

frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 21/12/2012, 17:07

witness napsal:Myslím, že je toho už napsáno dostatek na to, aby si každý čtenář udělal jasno v tom, jaké argumenty a postoje zde byly uvedeny a předvedeny a udělal si z toho vzhledem k Bohu své vlastní závěry a postoje.
Ještě mám potřebu říct následující.

Nechápu, jak můžeš věřit svědectvím dávno mrtvých lidí a nevěřit svědectvím lidí živých, kteří svědčí o tom, co na vlastní kůži prožili, nebo co bezprostředně viděli. V tom vidím rozpor, rozpolcenost. Když ti někdo sdělí svůj zážitek se setkání s Ježíšem, posmíváš se mu. Když ti někdo sdělí, že viděl, jak se před jeho čima zhojila pohmoždění ruky, tedy ve srovnání s normálním průběhem došlo fakticky k okamžitému uzdravení, začneš tu meditovat o svém názoru, jak rychle probíhala uzdravení v Ježíšově době a fakticky zpochybňovat podané svědectví, aniž bys u toho byl, aniž bys byl u uzdravování v době Ježíše, aniž bys měl k dispozici dostatečné jasné časové údaje.

Nechápu, jak můžeš tvrdit, že Bůh již nedává dary Ducha, když je zjevné, že dává, svědectví můžeš mít dostatek. V 1Ko 13 se jasně píše, že částečné dary pominou, až přijde to, co je dokonalé. Už jsem se tě na to ptal, neodpověděl jsi, kdy přišlo to dokonalé, aby mohlo pominout to částečné. V další kapitole pak Pavel píše, že máme dychtit po duchovních projevech, nejvíce po prorokování. To platí stále, dokud nepřijde to dokonalé.

S tvým dvojakým přístupem mám dost vážné pochybnosti o tom, čemu vlastně věříš. Zdá se, že tvá víra v Boha má dost zásadní trhliny, když nevěříš, že Bůh dává své dary i dnes. Přestože můžeš mít řadu živých svědectví, dáváš přednost nějakému svéráznému rozumovému výkladu, který si nejspíš vyrobil někdo, kdo se od Boha odvrátil, tak potřeboval najít jiné vysvětlení pro to, proč žádné dary nemá - jak dělávají lidé, kteří namísto aby začli hledat chybu u sebe, hledají ji všude jinde.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 21/12/2012, 17:25

zbysek napsal:
witness napsal:Myslím, že je toho už napsáno dostatek na to, aby si každý čtenář udělal jasno v tom, jaké argumenty a postoje zde byly uvedeny a předvedeny a udělal si z toho vzhledem k Bohu své vlastní závěry a postoje.
Ještě mám potřebu říct následující.

Nechápu, jak můžeš věřit svědectvím dávno mrtvých lidí a nevěřit svědectvím lidí živých, kteří svědčí o tom, co na vlastní kůži prožili, nebo co bezprostředně viděli. V tom vidím rozpor, rozpolcenost. Když ti někdo sdělí svůj zážitek se setkání s Ježíšem, posmíváš se mu. Když ti někdo sdělí, že viděl, jak se před jeho čima zhojila pohmoždění ruky, tedy ve srovnání s normálním průběhem došlo fakticky k okamžitému uzdravení, začneš tu meditovat o svém názoru, jak rychle probíhala uzdravení v Ježíšově době a fakticky zpochybňovat podané svědectví, aniž bys u toho byl, aniž bys byl u uzdravování v době Ježíše, aniž bys měl k dispozici dostatečné jasné časové údaje.

Nechápu, jak můžeš tvrdit, že Bůh již nedává dary Ducha, když je zjevné, že dává, svědectví můžeš mít dostatek. V 1Ko 13 se jasně píše, že částečné dary pominou, až přijde to, co je dokonalé. Už jsem se tě na to ptal, neodpověděl jsi, kdy přišlo to dokonalé, aby mohlo pominout to částečné. V další kapitole pak Pavel píše, že máme dychtit po duchovních projevech, nejvíce po prorokování. To platí stále, dokud nepřijde to dokonalé.

S tvým dvojakým přístupem mám dost vážné pochybnosti o tom, čemu vlastně věříš. Zdá se, že tvá víra v Boha má dost zásadní trhliny, když nevěříš, že Bůh dává své dary i dnes. Přestože můžeš mít řadu živých svědectví, dáváš přednost nějakému svéráznému rozumovému výkladu, který si nejspíš vyrobil někdo, kdo se od Boha odvrátil, tak potřeboval najít jiné vysvětlení pro to, proč žádné dary nemá - jak dělávají lidé, kteří namísto aby začli hledat chybu u sebe, hledají ji všude jinde.

Ahoj zbyšku.
Nejsem si jistý, zda dobře chápu význam tvých slov. Zdá se, že tvá víra v Boha má dost zásadní trhliny, když nevěříš, že Bůh dává své dary i dnes.
Myslíš si, že witness je na tom špatně? Jdi a pomož mu. To je to co by jsi mohl udělat a ne ho zešměšňovat a urážet ho. Nebo mu chceš stále oplácet stejným kamenem, který on hází po tobě?
Vždyť se zde scházejí lidé, kteří touží po božím svatém duchu a ty tvrdíš, že jeho víra je slabá? Jak myslíš že ta tvá poznámka asi dopadne a jaký bude mít účinek. Nerad bych, aby jsi tuto mou poznámku chápal jako poučování, spíše jako radu od kolegy z fóra. Zkus najít, prosím tě, mírnější tón a tolik witnesse nenasír.t. Nemůže to být tak těžké. Obzvláště, když tě svatý duch podpoří. Děkuji.
Zdarec.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 21/12/2012, 17:38

frodobagin napsal:Myslíš si, že witness je na tom špatně? Jdi a pomož mu.
Poraď, jak. Když jsem četl, jak reagoval na svědectví o uzdravování, prostě jsem nevěřil vlastním očím.

Zkus najít, prosím tě, mírnější tón a tolik witnesse nenasír.t. Nemůže to být tak těžké. Obzvláště, když tě svatý duch podpoří.
Mnohokrát jsem se o podporu modlil, zatím nic moc...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 21/12/2012, 18:33

zbysek napsal:
frodobagin napsal:Myslíš si, že witness je na tom špatně? Jdi a pomož mu.
Poraď, jak. Když jsem četl, jak reagoval na svědectví o uzdravování, prostě jsem nevěřil vlastním očím.

Zkus najít, prosím tě, mírnější tón a tolik witnesse nenasír.t. Nemůže to být tak těžké. Obzvláště, když tě svatý duch podpoří.
Mnohokrát jsem se o podporu modlil, zatím nic moc...

Něvěřím že by jsi to sám nezmáknul. Very Happy
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 21/12/2012, 18:58

Ahoj Frodo,

promiň, není možné, jak jsi reagoval na Zbyškovu výzvu. Nevidím v něm posmívání witnessovy víry, ba naopak. Pro mne Zbyšek udává tón správný, když vybízí posluchače k zamyšlení tak, že napřed vysvětlil důvody.

No a, witness se mi několikrát posmíval a ty nic?

Co z toho plyne?

Chodit na shromky SJ je jako navštívit démony. Question Ano či ne Question

Máte společné s witnessem totiž v nepochopení v projevování darů DS. Ono se projevuje v slabosti Very Happy , aby Boží moc byla větší Very Happy .

Psals, že na dary DS čekáš. Co když může být jinak Question

Moje zkušenost byla taková, že jsem se ocitl v ,,nejhlubší jámě", kam se člověk může nejhlouběji propadat a ve víře. Tam se ukazuje Boží sláva v nejrůznějších podobách. Proč jen to co Bible popisuje, a dost, vždyť Ježíš řekl, že skutky budou větší?

Od té doby se DS zjevuje čím dál víc, když se o to modlí ,,v nejhlubší jámě". SJ žel se nepovede, jsou natolik ,,chytří", byť se chovají mírně jako ovce pod VRO. Very Happy Sad

Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí. Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní. Kol.2:22,23

Bůh se s takovými lidmi nezamýšlí, neboť při setkání tváří v tvář Pánovu by měli být takoví jako on sám.

Protože jste byli vzkříšeni s Kristem, hledejte to, co je nad vámi, kde Kristus sedí na pravici Boží. K tomu směřujte, a ne k pozemským věcem. Zemřeli jste a váš život je skryt spolu s Kristem v Bohu. Ale až se ukáže Kristus, váš život tehdy i vy se s ním ukážete v slávě. 3:1-4

Z toho plyne, že máme ke Kristu směřovat skrze DS a ne skrze VRO, jeho falešným učením. Však víš, že kdo má Ducha, neříká druh druhu: ,Poznej Pána´.
Ne, Duch pravdy vede křesťany výš k Pánu především a to nejrůznějšími způsoby o to víc ke slávě Boží, když tito lidé prosí o dary DS, ne Question cheers

Vždyť uznejme jsme Boží děti a DS potřebujeme neustále. Ježíš řekl, že v sobě zůstává navěky již od doby, kdy jsme byli přijati do Boží rodiny.

SJ žel mají daleko od skutečné víry v Pána. Kdo mezi nimi vědomě setrvávají, vystavují se nebezpečí, že se odcizují Bohu, protože se nenechají vést Duchem svatým, který je vede ke Kristu.

Jinak, Frodo, jsi krásně popsal svůj komentář. Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 21/12/2012, 19:10

zbysek napsal:Witness se opět posmívá víře jiných. Dostal jsem tedy chuť zahrát si na ďáblova advokáta (slabším povahám tedy doporučuji toto téma přeskakovat) a prověřit, na základě čeho věříte, že Bible je od Boha a že zázraky v ní popsané se skutečně staly. Jsme zvědav, kolika z vás se podaří mě přesvědčit, že vaše víra stojí na opravdu pevných základech. Smile

No,Zbyšku,vypadá to že toto vlákno se chýlí ke konci.Jaký je Tvůj závěr. scratch
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 21/12/2012, 19:23

frodobagin napsal:Něvěřím že by jsi to sám nezmáknul. Very Happy
No, snad se mi podařilo zvládnout aspoň neoplácení přímých nadávek... I malý pokrok je pokrok. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 21/12/2012, 19:44

Mezek napsal:No,Zbyšku,vypadá to že toto vlákno se chýlí ke konci.Jaký je Tvůj závěr. scratch
Že ten, kvůli kterému jsem toto vlákno založil, stále nic nepochopil. A nejhorší na tom je, že si patrně ani nechce připustit, že by mohl být mimo.

Jinak ať si každý udělá závěr sám za sebe, co mu dalo nebo vzalo a jak je na tom ve vztahu k Bohu, DS a jeho darům. Pokud sem někdo svůj vlastní závěr za sebe napíše, třeba to bude ostatní zajímat.

Mám-li mluvit za sebe, když jsem četl, že každý, kdo Boha prosí o DS, ho dostává, nesedělo mi to s učením SJ, kteří učí o malé skupině pomazaných Duchem. Také mi nesedělo, že mě učili, že tato skupina je v podstatě už uzavřená, že tito pomazaní mají nebeskou naději, tedy i touhu po nebi. Já získal touhu po nebi mnoho let před tím, než jsem uvěřil. Akorát jsem tehdy ještě nevěděl, co to znamená. Také mi nesedělo, že prý už nejsou dary Ducha, když jsem přitom zažil prorocký sen. Suma sumárum, SJ vyučují démonskou nauku, že Bůh už v dnešních dnech nepůsobí zázraky. Působí, takové, jaké jsou třeba, sám jsem několik zázraků zažil (pro dané situace neumím najít jiné vysvětlení). A že nebyly shodné s těmi, o kterých se píše v NZ? Tím se přece hodnota zázraku neznehodnocuje ani nesnižuje.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Mezek 21/12/2012, 19:53

Děkuji za Tvou odpověď.
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 21/12/2012, 20:34

sazeč napsal:Ahoj Frodo,

promiň, není možné, jak jsi reagoval na Zbyškovu výzvu. Nevidím v něm posmívání witnessovy víry, ba naopak. Pro mne Zbyšek udává tón správný, když vybízí posluchače k zamyšlení tak, že napřed vysvětlil důvody.

No a, witness se mi několikrát posmíval a ty nic?

Co z toho plyne?

Chodit na shromky SJ je jako navštívit démony. Question Ano či ne Question

Máte společné s witnessem totiž v nepochopení v projevování darů DS. Ono se projevuje v slabosti Very Happy , aby Boží moc byla větší Very Happy .

Psals, že na dary DS čekáš. Co když může být jinak Question

Moje zkušenost byla taková, že jsem se ocitl v ,,nejhlubší jámě", kam se člověk může nejhlouběji propadat a ve víře. Tam se ukazuje Boží sláva v nejrůznějších podobách. Proč jen to co Bible popisuje, a dost, vždyť Ježíš řekl, že skutky budou větší?

Od té doby se DS zjevuje čím dál víc, když se o to modlí ,,v nejhlubší jámě". SJ žel se nepovede, jsou natolik ,,chytří", byť se chovají mírně jako ovce pod VRO. Very Happy Sad

Jsou to lidské předpisy a nauky o věcech, které se použitím ničí. Vydávají se za moudrost jako zvláštní projev zbožnosti, sebeponižování nebo tělesné umrtvování, ale nic neznamenají pro ovládání vášní. Kol.2:22,23

Bůh se s takovými lidmi nezamýšlí, neboť při setkání tváří v tvář Pánovu by měli být takoví jako on sám.

Protože jste byli vzkříšeni s Kristem, hledejte to, co je nad vámi, kde Kristus sedí na pravici Boží. K tomu směřujte, a ne k pozemským věcem. Zemřeli jste a váš život je skryt spolu s Kristem v Bohu. Ale až se ukáže Kristus, váš život tehdy i vy se s ním ukážete v slávě. 3:1-4

Z toho plyne, že máme ke Kristu směřovat skrze DS a ne skrze VRO, jeho falešným učením. Však víš, že kdo má Ducha, neříká druh druhu: ,Poznej Pána´.
Ne, Duch pravdy vede křesťany výš k Pánu především a to nejrůznějšími způsoby o to víc ke slávě Boží, když tito lidé prosí o dary DS, ne Question cheers

Vždyť uznejme jsme Boží děti a DS potřebujeme neustále. Ježíš řekl, že v sobě zůstává navěky již od doby, kdy jsme byli přijati do Boží rodiny.

SJ žel mají daleko od skutečné víry v Pána. Kdo mezi nimi vědomě setrvávají, vystavují se nebezpečí, že se odcizují Bohu, protože se nenechají vést Duchem svatým, který je vede ke Kristu.

Jinak, Frodo, jsi krásně popsal svůj komentář. Very Happy

Ahoj sazeči.
Nejsem soudce, abych soudil. Spíše pozoruji a vidím. Nepochybuji o tom že vidí i witness i zbyšek a i ty a další čtenáři.

Ke tvé otázce "Chodit na schromáždění SJ je jako navštívit démony. Ano či ne?"
Nemyslím, že SJ jsou démoni nebo jejich posluhovači. Mohl jsi několikrát číst zde na fóru, že je mezi SJ mnoho dobrých lidí. Ale i ti čekají na svého svatého ducha až jej objeví. A ty by jsi je hned hodil do náruče démonů. Jak jsme již psal. Každý se může zmýlit ale také své omyly rozmotat. A když říkám každý, sazeči, tak myslím i tebe. Nebo ne? Proč jsi s SJ ztratil trpělivost? Jsi snad lepší než jednotlivci z řad SJ? Asi ne. Ne žy by jsi byl horší ale jak sám uznáš, porovnávání velikosti víry nevede k ničemu dobrému. Ale podpora k rozšíření a prohloubení víry a láskyplného jednání je dobrá.
Je to tak sazeči?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 21/12/2012, 21:07

To máš, Frodo, pravdu. Smajlíka jsem sice dal Twisted Evil , ale smazal jsem poté. No, nemyslíš doslova, že ne Question , že si myslím doslova Very Happy , že chodit na shromky SJ je navštívit démony Very Happy Question

Jinak chodit na shromky je jako navštvít doupě démonů. Proč?

Za prvé SJ se učí žít na základě spíš literatur než samotné Písmo byť citují. Citují sice Písmo ovšem ne dle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve svém duchu podporované Duchem svatým, ale raději poslouchají vysvětlení VRO. Není to biblické, a pokud není biblické, kam patří SJ?

Za druhé SJ se sami považují jako jediní vyvolení a ostatní křesťany za falešné spojené s démony.

Za třetí SJ mají falešného proroka, který několikrát předpověděl konec světa...

Za čtvrté SJ se spíš nechají vést radami VRO, např. odmítají transfuzi krve, omezování v milostném aktu (r.82,83 nějak), neslaví ani narození Ježíše, vždyť Písmo se o tom zmiňuje jako slavnou událost, ale vidí tak, že narození je špatné krom smrti atd.

VRO vyloučí své ovečky za vzývání Pána i za nejrůznější nesmysly např. za služby v civilu, přijetí krve, nesouhlas s výkladem, nutí všechny své ovečky chodit do služby atd.

Proto u SJ na shromce je jakýsi klid díky absolutním poslušnostem vůči vedení VRO ve věci víry a tím umělé sjednocování ve víře. Proto je podezření v absenci přítomnosti Ducha svatého. Tam kde není přítomen DS, nastoupí duch zlého byť se SJ modlí Jehovu ve jménu Ježíše. Však víš, že démoni se mohou smát lebo je to pokrytectví a Ježíš s nimi nemá společného.


Smutná pravda Sad

Proto se za SJ musíme modlit Bohu a Pánu Ježíši. Setrvávat mezi nimi je jako podávání se ruku démonům. Odejít od SJ je jediné řešení, aby další SJ následovali. Budou se tě ptát proč, popř. na tebe vyptávat. Uslyší-li tvoji víru a lásku a ne válet v bahně jak si SJ přejí, popřemýšlejí nad tím.

Ovšem netvrdím, že SJ Bůh nevybírá. Naopak Bůh ví vše, co potřebujeme. SJ pokud čtou Písmo nezaujatě, čerpají povzbuzení a víru a přibližují se k Pánu. Otázka ovšem zní, jak dlouho vydrží být poslušni vedení a neuvědomit rozdíl mezi povzbuzením při čtení Písem nezaujatě a čtením literatur s odkazy na Písmo, a tím být syny společně s ostatními křestany v Pánu.
Tak dlouho až ucho utrhne Very Happy

Oproti ostatním SJ máš, Frodo, výhodu, že máš utrhnuté ucho Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 21/12/2012, 21:40

zbysek napsal:
witness napsal:Myslím, že je toho už napsáno dostatek na to, aby si každý čtenář udělal jasno v tom, jaké argumenty a postoje zde byly uvedeny a předvedeny a udělal si z toho vzhledem k Bohu své vlastní závěry a postoje.
Ještě mám potřebu říct následující.
Snažil jsem se překonat a nereagovat na Tvůj předešlý komentář
(dalo mi to ale přemáhání, to mi věř) a proto jsem napsal jen:
,,V rámci klidu na tomto fóru na Tvé komentáře výše už nebudu reagovat´´
+ to, cituješ teď.

No, zjevně klid poté, co toho už zde bylo dostatečně řečeno, není Tvým přáním,
takže Ti odpovím a bude to, neboj, v maximální slušnosti.... Very Happy

Jen bych Tě poprosil, zda by bylo ve Tvé moci se upřímně a bez předsudků zamyslet nad tím,
co píšu..dosud jsem neměl ten pocit, že tak činíš..ale mohu se mýlit.
Nechápu, jak můžeš věřit svědectvím dávno mrtvých lidí
Myslím, že otázku stavíš nepřesně a zavádějícím způsobem, i když tak nečiníš úmyslně.
Tím, co píšeš, tak stavíš tíhu dokladů pravdivosti na samo svědectví těch lidí, kteří v Bibli popisují buď své zázračné zážitky nebo zázračné zážitky někoho jiného.

Ale já to mám osobně postavené tak, že když jsem přesvědčen, že Bible je Boží slovo pravdy
(mé důvody si lze zpětně najít na tomto vlákně), tak z principu, že Bůh nemůže lhát, přijímám jako pravdivé to, co je v Písmu zapsáno.

Pokud tedy nějaký pisatel biblické knihy píše o nějakém zázraku, tak nemám důvod zkoumat
hodnověrnost samotného pisatele a to, do jaké míry se mohu spolehnout na jeho slova.

Proč ne?

Protože pisatelova výpověď je součástí Bible, Bůh tudíž takovou výpověď jako pravdivou posvěcuje a tudíž je pro mě taková výpověď pravdivá.

a nevěřit svědectvím lidí živých, kteří svědčí o tom, co na vlastní kůži prožili, nebo co bezprostředně viděli.
Víš, zbyšku, jaký je rozdíl mezi dobou NZ a dnešní dobou?

Jednoduchý, a to ten, že přítomnost zázračných darů DS v prvním století nebylo možné nijak právoplatně zpochybnit, ale přítomnost rádoby zázračných darů DS dnes je zpochybnitelná a její prokazatelnost je ve srovnání s prokazatelností takových darů v prvním století
naprosto nulová.
V tom vidím rozpor, rozpolcenost.
Za to Ti já opravdu nemůžu.. Very Happy
Když ti někdo sdělí svůj zážitek se setkání s Ježíšem, posmíváš se mu.
Tak teď něco k případné Tvé rozpolcenosti.

Zjevně myslíš zážitek sazeče (jestli ten, jak mu Bůh působil jen do kolen a dál už ne nebo ten, kdy mu dle jeho slov Bůh poslal kačenky na rybníce, to nevím..), o kterém jsi ale Ty sám napsal, že jsi nejsi jist tím, zda sazečův zážitek je od Boha nebo ne.
Proto ho ani Ty nemůžeš nazvat setkání s Ježíšem, na to bys měl být opatrný.

Ano, nepřipsat Božímu duchu zážitek tam, kde ho Boží duch způsobil, je jistě špatné.
Ale stejně špatné je připisovat Božímu duchu zážitky tam, kde s nimi Boží duch nemá co dělat.

Jsi připraven třeba i Ty na to, že Ti Bůh dá v budoucnu jasně najevo, že s tím, co se Ti zdálo na vojně a čemu Ty říkáš prorocký sen, nemá Jeho duch vůbec nic společného?
Když ti někdo sdělí, že viděl, jak se před jeho čima zhojila pohmoždění ruky, tedy ve srovnání s normálním průběhem došlo fakticky k okamžitému uzdravení, začneš tu meditovat o svém názoru, jak rychle probíhala uzdravení v Ježíšově době a fakticky zpochybňovat podané svědectví, aniž bys u toho byl, aniž bys byl u uzdravování v době Ježíše, aniž bys měl k dispozici dostatečné jasné časové údaje.
Víš, co je zajímavé, zbyšku...a snad i zábavné?

Že teď tu negativně narážíš na mou komunikaci s Eliškou na jiném vlákně, a přitom Eliška,
o jejíž zážitky a svědectví šlo, mou komunikaci vnímá pozitivně a nad mými argumenty se zamýšlí, stejně jako já projevuji úctu k ní a k jejím názorům.

Více snad k tomu ani říci nejde.... Very Happy
Nechápu, jak můžeš tvrdit, že Bůh již nedává dary Ducha, když je zjevné, že dává, svědectví můžeš mít dostatek.
Stejné jako když SJ řekne:
,,Nechápu, jak může někdo tvrdit, že Bůh nepoužívá organizaci SJ, když je zjevné, že jednoznačně používá, důkazů o tom je dostatek´´
V 1Ko 13 se jasně píše, že částečné dary pominou, až přijde to, co je dokonalé. Už jsem se tě na to ptal, neodpověděl jsi, kdy přišlo to dokonalé, aby mohlo pominout to částečné.
Myslím, že jsem Ti jednak už odpověděl (i když ne na tomhle vlákně), ale hlavně je dost zvláštní, že mě Ty žádáš o odpověď na otázky, když Ty sám na mé žádosti o to, abys mi Ty odpovídal na mé otázky, buď nereaguješ nebo to negativně okomentuješ..viz. myslím včera.

S tvým dvojakým přístupem mám dost vážné pochybnosti o tom, čemu vlastně věříš.

Když vidíš dvojakost tam, kde není, pak Tvé pochybnosti chápu.... Very Happy
Zdá se, že tvá víra v Boha má dost zásadní trhliny, když nevěříš, že Bůh dává své dary i dnes. Přestože můžeš mít řadu živých svědectví, dáváš přednost nějakému svéráznému rozumovému výkladu, který si nejspíš vyrobil někdo, kdo se od Boha odvrátil, tak potřeboval najít jiné vysvětlení pro to, proč žádné dary nemá - jak dělávají lidé, kteří namísto aby začli hledat chybu u sebe, hledají ji všude jinde.
Tahle věta možná jednou vejde do dějin, ovšem s jakým komentářem, to raději nechám na Bohu... Very Happy

frodobagin napsal:
Ahoj zbyšku.
Myslíš si, že witness je na tom špatně? Jdi a pomož mu.
Frodo, jen to ne.... Very Happy
To je to co by jsi mohl udělat a ne ho zešměšňovat a urážet ho.
Děkuji, frodo, upřímně, že se mě zastáváš, ale nejsem celkem dotýkavý člověk
a u některých typů lidí už vůbec ne.... Very Happy
Nebo mu chceš stále oplácet stejným kamenem, který on hází po tobě?
Nemyslím, že po zbyškovi v této diskuzi házím kameny.... Very Happy
Jak myslíš že ta tvá poznámka asi dopadne a jaký bude mít účinek.
Že je mi zbyška spíše líto....
zbysek napsal:
frodobagin napsal:Myslíš si, že witness je na tom špatně? Jdi a pomož mu.
Poraď, jak. Když jsem četl, jak reagoval na svědectví o uzdravování, prostě jsem nevěřil vlastním očím.
Myslíš mou diskuzi s Eliškou? Tak to je zcela korektní diskuze a s Eliškou se vzájemně respektujeme a představ si, že Eliška svým vlastním očím věřila, když četla mou reakci.
Zkus se od ní učit, máš opravdu co.... Very Happy

zbysek napsal:
frodobagin napsal:Něvěřím že by jsi to sám nezmáknul. Very Happy
No, snad se mi podařilo zvládnout aspoň neoplácení přímých nadávek... I malý pokrok je pokrok. Smile
Je úsměvné, z jak zvláštního úhlu posuzuješ sám sebe, níže cituji výňatky z tohoto
vlákna, které jsi mi adresoval neboli:
Jak zbyšek NEOPLÁCÍ

Můj názor: reaguješ jako idiot.....

pořváváš jako trhovkyně......

ukazuješ svou vlastní ubohost........

Člověče nešťastný..........

witness je lhář, pomlouvač, manipulátor, nositel té "správné pravdy" a inkvizitor..

Co ty jsi vlastně za člověka? Dochází ti vůbec, jakou špínu zde o sobě ukazuješ?.........

Kdybys měl aspoň trochu rozumu, pak bys mlčel. Ale jak se říká, prázdný sud nejvíc duní.....

Na tvé obsáhlé pseudoargumenty....už nemá smysl reagovat.
Každý další příspěvek by byl delší a delší, že by se v něm už prase nevyznalo...

Docela slušná sbírka, co?...A prosím Tě, jaké mé nadávky příp. negativní prohlášení o Tobě jsi takto NEOPLÁCEL...?.... Very Happy

Mezek napsal:No,Zbyšku,vypadá to že toto vlákno se chýlí ke konci.Jaký je Tvůj závěr. scratch
Že ten, kvůli kterému jsem toto vlákno založil, stále nic nepochopil. A nejhorší na tom je, že si patrně ani nechce připustit, že by mohl být mimo.
Já myslím, že když nám to zbyšek tak hezky a objektivně shrnul, že už tuto diskuzi můžeme
ukončit, co myslíte?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  frodobagin 21/12/2012, 21:41

sazeč napsal:To máš, Frodo, pravdu. Smajlíka jsem sice dal Twisted Evil , ale smazal jsem poté. No, nemyslíš doslova, že ne Question , že si myslím doslova Very Happy , že chodit na shromky SJ je navštívit démony Very Happy Question

Jinak chodit na shromky je jako navštvít doupě démonů. Proč?

Za prvé SJ se učí žít na základě spíš literatur než samotné Písmo byť citují. Citují sice Písmo ovšem ne dle svého nejlepšího vědomí a svědomí ve svém duchu podporované Duchem svatým, ale raději poslouchají vysvětlení VRO. Není to biblické, a pokud není biblické, kam patří SJ?

Za druhé SJ se sami považují jako jediní vyvolení a ostatní křesťany za falešné spojené s démony.

Za třetí SJ mají falešného proroka, který několikrát předpověděl konec světa...

Za čtvrté SJ se spíš nechají vést radami VRO, např. odmítají transfuzi krve, omezování v milostném aktu (r.82,83 nějak), neslaví ani narození Ježíše, vždyť Písmo se o tom zmiňuje jako slavnou událost, ale vidí tak, že narození je špatné krom smrti atd.

VRO vyloučí své ovečky za vzývání Pána i za nejrůznější nesmysly např. za služby v civilu, přijetí krve, nesouhlas s výkladem, nutí všechny své ovečky chodit do služby atd.

Proto u SJ na shromce je jakýsi klid díky absolutním poslušnostem vůči vedení VRO ve věci víry a tím umělé sjednocování ve víře. Proto je podezření v absenci přítomnosti Ducha svatého. Tam kde není přítomen DS, nastoupí duch zlého byť se SJ modlí Jehovu ve jménu Ježíše. Však víš, že démoni se mohou smát lebo je to pokrytectví a Ježíš s nimi nemá společného.


Smutná pravda Sad

Proto se za SJ musíme modlit Bohu a Pánu Ježíši. Setrvávat mezi nimi je jako podávání se ruku démonům. Odejít od SJ je jediné řešení, aby další SJ následovali. Budou se tě ptát proč, popř. na tebe vyptávat. Uslyší-li tvoji víru a lásku a ne válet v bahně jak si SJ přejí, popřemýšlejí nad tím.

Ovšem netvrdím, že SJ Bůh nevybírá. Naopak Bůh ví vše, co potřebujeme. SJ pokud čtou Písmo nezaujatě, čerpají povzbuzení a víru a přibližují se k Pánu. Otázka ovšem zní, jak dlouho vydrží být poslušni vedení a neuvědomit rozdíl mezi povzbuzením při čtení Písem nezaujatě a čtením literatur s odkazy na Písmo, a tím být syny společně s ostatními křestany v Pánu.
Tak dlouho až ucho utrhne Very Happy

Oproti ostatním SJ máš, Frodo, výhodu, že máš utrhnuté ucho Very Happy

Hned jsem si omakal uši a mám obě. Very Happy
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Melissa 21/12/2012, 21:43

zbysek napsal:
Mezek napsal:No,Zbyšku,vypadá to že toto vlákno se chýlí ke konci.Jaký je Tvůj závěr. scratch

Jinak ať si každý udělá závěr sám za sebe, co mu dalo nebo vzalo a jak je na tom ve vztahu k Bohu, DS a jeho darům.

Mám-li mluvit za sebe, když jsem četl, že každý, kdo Boha prosí o DS, ho dostává, nesedělo mi to s učením SJ, kteří učí o malé skupině pomazaných Duchem.....
Díky za jasné osobní stanovisko flower Tohle jsou jiná slova nežli ta "advokátova". Jak už řekl na začátku styvi, toto vlákno byl opravdu vstup na tenký led.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 21/12/2012, 21:51

frodobagin napsal:
sazeč napsal:
Oproti ostatním SJ máš, Frodo, výhodu, že máš utrhnuté ucho Very Happy

Hned jsem si omakal uši a mám obě. Very Happy

Smutná pravda Sad

Znáš Ježíšova slova s jedním okem do Božího království Question Very Happy

Že by s jedním uchem také Question Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 21/12/2012, 22:51

witness napsal:Ale já to mám osobně postavené tak, že když jsem přesvědčen, že Bible je Boží slovo pravdy (mé důvody si lze zpětně najít na tomto vlákně), tak z principu, že Bůh nemůže lhát, přijímám jako pravdivé to, co je v Písmu zapsáno.
A jsme zase na začátku... Na základě čeho jsi přesvědčen, že Bible je inspirovaná Bohem? Já na základě toho, že mé osobní zkušenosti, a také zkušenosti některých dalších lidí se kryjí s tím, co o svých zkušenostech psali ti kdysi před námi. Pokud by tomu tak nebylo, pak bych klidně mohl věřit Koránu, nebo třeba Vesmírným lidem Marka Bendy. Nebyl by mezi tím žádný rozdíl. Jenže v Koránu se nepíše nic o osobních zkušenostech řady lidí s tím, jak na nás působí Bůh či Duch, jak s námi osobně a jednotlivě jedná. Na druhé straně Korán není nesmyslná a hloupá kniha, avšak Mohamed byl nevzdělaný a negramotný. Jaké jiné vysvětlení máš pro to, že Korán vznikl, než že ho Mohamedovi nadiktoval archanděl Gabriel, jak Mohamed uváděl?

Pokud tedy nějaký pisatel biblické knihy píše o nějakém zázraku, tak nemám důvod zkoumat hodnověrnost samotného pisatele a to, do jaké míry se mohu spolehnout na jeho slova.
Jistě znáš pojem důkaz kruhem. Přesně toho se zde dopouštíš.

Jednoduchý, a to ten, že přítomnost zázračných darů DS v prvním století nebylo možné nijak právoplatně zpochybnit, ale přítomnost rádoby zázračných darů DS dnes je zpochybnitelná a její prokazatelnost je ve srovnání s prokazatelností takových darů v prvním století naprosto nulová.
Naprosto nulová je naopak tvá argumentace, která se točí v kruhu.

Zjevně myslíš zážitek sazeče (jestli ten, jak mu Bůh působil jen do kolen a dál už ne nebo ten, kdy mu dle jeho slov Bůh poslal kačenky na rybníce, to nevím..), o kterém jsi ale Ty sám napsal, že jsi nejsi jist tím, zda sazečův zážitek je od Boha nebo ne. Proto ho ani Ty nemůžeš nazvat setkání s Ježíšem, na to bys měl být opatrný.
Jedna věc je, jak to vidí ten, kdo něco tvrdí, druhá věc je, jak to mohu vidět já, který jsem u toho nebyl. A právě proto, že i já mám určité zkušenosti, jsem velmi opatrný a dalek toho, abych takovou zkušenost hned odsoudil a dotyčnému se posmíval. Ty zkušenosti jsou klíčové, to rozumem nikdy nedoženeš...

Jsi připraven třeba i Ty na to, že Ti Bůh dá v budoucnu jasně najevo, že s tím, co se Ti zdálo na vojně a čemu Ty říkáš prorocký sen, nemá Jeho duch vůbec nic společného?
Jistěže. Mnohokrát jsem si to rozebíral z různých stran. Konečný výsledek je však ten, že daný sen byl jedním z klíčových momentů, který mě přivedl k Bohu a Kristu. Závěr tedy je, že mě tímto způsobem Bůh povolával k sobě. Jsi ty připraven přijmout takovéto svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky? Protože způsob, jakým proběhl ten sen a jak se následně vyvíjela skutečnost, neumím vysvětlit jinak než jako zázrak, tedy Boží působení. A mohu ti říct, že jsem velmi skepticky založený...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 22/12/2012, 00:21

zbysek napsal:
A jsme zase na začátku... ..
To je nadělení.... Very Happy

Na základě čeho jsi přesvědčen, že Bible je inspirovaná Bohem?
Přátelé, můžete prosím někdo vysvětlit zbyškovi, že jsem zde o tom už psal
a že nemám nejmenší důvod to zase opakovat?

Já na základě toho, že mé osobní zkušenosti, a také zkušenosti některých dalších lidí se kryjí s tím, co o svých zkušenostech psali ti kdysi před námi.
Až na to nekryjící krytí, že?
Pokud by tomu tak nebylo, pak bych klidně mohl věřit Koránu, nebo třeba Vesmírným lidem Marka Bendy.
Nebyl by mezi tím žádný rozdíl.
O obsahu Bible a její hloubce máš opravdu unikátní představy, no, brát Ti je nebudu.

Pokud tedy nějaký pisatel biblické knihy píše o nějakém zázraku, tak nemám důvod zkoumat hodnověrnost samotného pisatele a to, do jaké míry se mohu spolehnout na jeho slova.
Jistě znáš pojem důkaz kruhem. Přesně toho se zde dopouštíš.
Prosím Tě, klidně si to mysli, já to klidně zopakuji a pomůžu Ti, abys měl už konečně klid.

Takže:
Přátelé, prosím, napsal jsem zde na vlákně své důvody, proč věřím v to, že Bible je inspirovaná Bohem a dále jsem uvedl, že věřím li tomu, že Bible je od Boha, který nemůže lhát, tak je logické, že věřím i tomu, co je v ní napsáno.

A pokud tedy Bible popisuje nějaký zázrak, beru to jako fakt a nijak nemám potřebu ani důvod zkoumat, zda pisatel, který z Božího pověření onu zprávu do Bible zapsal, je důvěryhodná osoba nebo ne a zda mu mohu věřit nebo ne.

Ale hlavně,
PROSÍM, MOC PROSÍM,
vezměte v úvahu fakt, že dle zbyška je to důkaz kruhem,
nezapomeňte na to, oceňte to, pochvalte to, zapište si to někam.

!!!!! SNAD PAK UŽ ZBYŠEK BUDE MOCI KLIDNĚ SPÁT !!!!!!

A právě proto, že i já mám určité zkušenosti, jsem velmi opatrný a dalek toho, abych takovou zkušenost hned odsoudil a dotyčnému se posmíval.
V pořádku, klidně se se sazečem sejděte, povídejte si o svých zkušenostech a radujte se,
jak se vám Bůh zjevuje, mně to opravdu vadit nebude.

A to, že mám jiný názor na zázračné dary DS, snad také unesete.
Jsi připraven třeba i Ty na to, že Ti Bůh dá v budoucnu jasně najevo, že s tím, co se Ti zdálo na vojně a čemu Ty říkáš prorocký sen, nemá Jeho duch vůbec nic společného?
Jistěže. Mnohokrát jsem si to rozebíral z různých stran. ...............Závěr tedy je, že mě tímto způsobem Bůh povolával k sobě.
Jsi ty připraven přijmout takovéto svědectví jako pravé a jako doklad toho, že i dnes Bůh působí zázraky?
Takovouto otázku snad ani není možné myslet vážně, už jen ze skromnosti a z pokory.. Evil or Very Mad

Ale odpovím:
Ne, Tvé svědectví vůbec nepovažuji za pravé (a to z mnoha důvodů) a naprosto nepochybuji o tom, že sis něco jen namluvil a že Boží duch ve tvém snu nehrál vůbec žádnou roli.

Než se zase budeš ,,bouřit a rozčilovat se´´, tak jen připomínám, že Ti poctivě odpovídám na Tebou položenou otázku, jinak jsem nijak neměl v úmyslu Ti Tvůj pocit brát a zbytečně kvůli tomu vyvolávat spor.

ps -
..... a myslím, že zde zdaleka nejsem jediný, kdo takový názor vůči Tvému ,,prorockému´´
snu z vojny zastává
.... a těch, kdo tento Tvůj sen přijímá opravdu s přesvědčením jako pravé svědectví, bys tu nenašel ani pět, odhaduji (se sazečem šest Very Happy )

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  sazeč 22/12/2012, 12:02

frodobagin napsal: Ale i ti čekají na svého svatého ducha až jej objeví. A ty by jsi je hned hodil do náruče démonů. Jak jsme již psal. Každý se může zmýlit ale také své omyly rozmotat. A když říkám každý, sazeči, tak myslím i tebe. Nebo ne? Proč jsi s SJ ztratil trpělivost? Jsi snad lepší než jednotlivci z řad SJ? Asi ne. Ne žy by jsi byl horší ale jak sám uznáš, porovnávání velikosti víry nevede k ničemu dobrému. Ale podpora k rozšíření a prohloubení víry a láskyplného jednání je dobrá.
Je to tak sazeči?

Ahoj Frodo,

nad tím jsem se dobře nezamyslel jako teď ráno (ráno moudřejší večera Very Happy ).

Právě jsem byl asi jeden z nejhorších SJ, nespokojený manžel, nečinný zvěstovatel, se srdcem z kamene, nemohl jsem se modlit k Bohu, číst Bibli, literatury se mi zprotivily, hříšník atd.

Abych získal víru zpět, vyhledal jsem na internetu Boží jméno a našel zvláštní stránku na Doktorce.cz. Po určité době jsem zjistil, že mezek (ahoj Very Happy ) nedbá rady VRO a jeho neuznává, na to jsem se naštval, co si to dovoluje. Dokonce jednu křesťanku Mare jsem nazval věštkyní Embarassed , přesto měli až na některé se mnou trpělivost. Po 2 měsících jsem musel uznat omyl v učení VRO a tím se vším skoncovat. Karta se zhroutila, ale víry v Boha jsem se nevzdal a přijal jsem Krista jako Pána a také jsem dal najevo veřejně, že jsem se mýlil ve VRO a omluvil se jim.

Byl jsem již přesvědčen, že půjdu za Pánem kamkoli, jen ne zůstat mezi SJ, díky nimž jsem se zklamal jako špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec. Sice na veřejnosti nebylo na mne znát, ale ve skrytu jsem byl nejubožejší člověk. No a proto jsem se spoléhal na Krista, že mi pomůže se vším a také že on je jediný lék a věčný život a dobrý vztah s Bohem Otcem. Večer před spaním jsem se hanbil, klekl před Pánem a prosil Otce o prominutí za troufání v kleku před Ježíšem (pro SJ modla) a vyznal své hříchy Pánu Ježíši a plakal hořce.

Věř nevěř, v noci Bůh mi dal Svou lásku do mého srdce, zvláštní hřejivý pocit s rychlým tlukotem srdce asi tak 20 minut. Věděl jsem přesně Boží lásku, ale na druhý den jako ve zvyku u SJ jsem se ptal Mare, co se mnou děje? Byl jsem jakoby na rozpacích, ,,pokorný SJ" - (SJ nesmí dostat DS do srdce a být pomazán Very Happy). Proto zde na tomto foru vidím i na některých bývalých i neposlušných SJ, kteří nemohou pochopit Boží lásku dostat zadarmo a být Božími syny s Pánem navždy.

O čtvrté noci zvlášt velmi intenzívní Boží síla ve mně proto, abych získal víru nadobro a sílu ukázat všem SJ i ostatním ve vzývání Pánova jména. Též jsem se ptal Mare, co se mnou je a že mám strach aby o mně nemysleli kdovíco a že ve mně stále jakoby hučí. Jak vidíš, nespletl jsem se. Mare mně psala, že to hučení v hlavě odezní. Bál jsem se, že v tom budu po dlouhou dobu jako cítit se robot a nemít svou vůli. Ale časem jsem se mohl sám ze své vůle rozhodnout.

Po 2.další noci tj. 7.dni od přijetí Pána do mého srdce byla Památná slavnost, jsem hned věděl, že musím jednat jak káže DS, ale konkrétně ne. Nechal jsem na sobě i DS, co dál. Byl jsem jen jako pozorovatel ač jsem chtěl vzít chléb, ale strach či co mi v tom bránil. Po skončení ceremoniálu jsem se svěřil jedné sestře, tlumočnici, že Bůh mne navštívil intenzívně a že nevím co mám dělat, mám-li brát symbol. Ona dobře rozuměla a zašla za svým manželem, starším a mne odvedli do jedné místnosti a tam jsem vydával svědectví o Ježíši. Řekl jsem, že jsem se před Pánem poklekl a prosil o odpuštění a že mne poté navštívil. Zhrozil se nad tím a řekl, že kdo jsem já že Bůh mne navštěvuje, když nepodávám zprávy ani domácí biblické studium a málo navštěvuji shromky, kdežto on zná 2 pomazané, horlivé a je vybral Jehova. Vysvětlil jsem mu, že Ježíš je jako okno, skrze něhož vidíme vše venku, tak vidíme díky Kristu Boha Otce a vše a proto je správné prosit Ježíše, aby mi odpustil jako ten, kterého poslal Jehova. Když viděl, že trvám na svém, ustoupil a podal mi symboly. Jelikož odmítl uznat Ježíše jako Pána a jeho návštěvy ve mně, jsem změnil názor a odmítl vzít symbol, protože jsem na SJ viděl jako na mylné falešné křestany.

SJ tedy mají čekat na svatého ducha, až se jim objeví? Marně, moje zkušenost s DS byla jiná, taková, měli by napřed přijmout Krista jako Pána, kát se a prosit o odpuštění. DS navštěvuje všechny takové lidi nejrůznějšími způsoby jen ne čekat, aby se nenaduli pýchou.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  witness 22/12/2012, 12:29

sazeč napsal:
Byl jsem již přesvědčen, že půjdu za Pánem kamkoli, jen ne zůstat mezi SJ, díky nimž jsem se zklamal jako špatný manžel, surovec, nekajícní hříšník, nevěrec.
Sazeči, já bych na Tvém místě podal na SJ žalobu za to, že Tě vlastně donutili
být ,,špatným manželem, surovcem, nekajícním hříšníkem, nevěrcem´´... Very Happy

A ještě si raději zavzpomínej dál, třeba jsi ještě něco ukradl apod; aby ten seznam hříchů,
ke kterým Tě SJ povzbuzovali, byl kompletní.... Suspect Suspect Suspect

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  zbysek 22/12/2012, 12:39

sazeč napsal:Řekl jsem, že jsem se před Pánem poklekl a prosil o odpuštění a že mne poté navštívil. Zhrozil se nad tím a řekl, že kdo jsem já že Bůh mne navštěvuje, když nepodávám zprávy ani domácí biblické studium a málo navštěvuji shromky, kdežto on zná 2 pomazané, horlivé a je vybral Jehova.
To je typický přístup namyšlenců. Jestliže on je tak horlivý křesťan, a jeho Bůh nenavštívil a nevylil na něj Ducha, pak je vyloučené, aby navštívil tebe, který jsi zralý na vyloučení. Pokud jsi dle jeho měřítek na samém kraji křesťanství, nebo dokonce mimo něj, nemáš vůbec šanci ho přesvědčit. Bez Ducha prostě nic nepochopí...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Je Bible od Boha? - Stránka 11 Empty Re: Je Bible od Boha?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 11 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru