Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O všem možném

+21
Styvi
Mezek
Bob
Jiří Brei
noname
Martin Cibulka
Xton
Petr Velechovsky
ingrid
Losiris
annakonyk
sazeč
admin pavel
jája
dajti
Zdeněk Bláha
čtenář
witness
Věra Kolafová - quaero
Andrea Szlibnerová
Ing.Peter
25 posters

Strana 1 z 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Goto down

O všem možném Empty O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 09:51

Ťažko sa čitaju takéto smutné životné príbehy.. a ešte ťažšie to musí byť pre Vás. Muž ktorý sa takto správa k manželke, a je nasilnícky je pre mňa velké hovedo a slaboch,chudák.. /myslím to všeobesne na takých mužov/ . Vo vašom prípade starši asi veľa nezmôžu ,keďže je vylúčený a taktiež niesu policajti že by naňho dozerali 24h denne... A keď on nemá vzťah k Bohu , úctu k rodine,manželstvu tak s tým nikto nič nespraví. Ak manžela lúbite skúste sa snim niekedy ked bude mat dobrú náladu o všetkom porozprávať a nejak to časom vyriešiť. Ak k nemu už veľa necítite , nestojí to za to trpieť a žiť s ním. Život je krátky a neskôr ľutovať takto zničené roky života nestojí za to.. Poznam viacej ženy ktoré dlhé roky žili s alkoholikom ,násilníkom a keď ho už vo vysokom veku opustili, ľutovali ze to neurobili skôr a zničili si najlepšie roky života.. A naopak poznám aj rodinu ,kde sa manžel zmenil na nepoznanie a je vzorný milujúci manžel aj otec a dufám sa to takto skončí aj u Vás a budete štastne žiť s manželom .. Zo srdca Vám to prajem  Smile 

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 10:54

Pán Ing.Peter,tiež som Slovenka žijuca v Trinci.Ja neočakávám od svedkov,aby zmenili niekoho,kdo sa ani zmeniť nedá,alebo skor nechce,ja len apelujem o tom,aká je to náuka vyučujuca u svedkov,ktorá im v živote nepomáha.Maju zakazane fajčit,pit,koli tomu,že znehodnocuju svoje telo,ktoré dostali od Jehovu,alepýtam sa,maju pravo znehodnocovať život inému?Apelovala som na jeho matku,ktorá u svedkov je,a nič s tým neurobila,aj ked videla ako ma jej syn bije,skor ho ešte vyprovokovala,aby mi viac ukazal,kdo je hlava rodiny!Ja mať syna,u ktorého vidím takéto fyzické násilie na tehotnej,asi sama zakročím a snažím sa ho nehecovat k dalším negatívnym činom.Toto by urobil každý normálny človek!Bez ohľadu nato,v akej viere momentálne je.Preto ma udivuje,že tak nezakročila.A ešte mu pomáhala!Je to podľa Vás správne??Tu ide predsa o morálny princíp,ktorý by mal dodržiavat každý.Tak ako máme zákonom dané poskytnut 1 pomoc u človeka,ktorý je v ohrození života,tak aj morálka nám nedovoluje,prihliažat na ludí,ktorí su v pokrvnom zvezku a chovaju sa nepríčetne a tým ohrozuju život ostatných!Kebyže sme všetci takí,ako sa prejavila moja svokra,aký by to bol svet???Toto máme teda očakávať od svedkov?Takéto chovanie?Veď by nám mali byť skor príkladom,či nie?

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 22/5/2014, 11:25

Je to sice logické, ale nebylo by lepší psát pozitiva než negativa? Protože když bude více pozitiv, tak negativa se automaticky vytratí. Taky mě překvapilo, že Kolafová sice založí toto fórum, ale bral bych jako seriózní, že když má takovou zkušenost, že zde na začátek uvede sama nějakou zkušenost, ale už  se to stalo.

Určitě jste už zjistili a máte vyzkoušené, že když se smějeme na ostatní, taky se ti druzí usmívají i když před tím neměli dobrou náladu. Proto píší, že mě mrzí, že se tu zakládá fórum o negaci, chápu to tak, protože my jsme naučení, že aby jiná strana vyšla dobře, musí se jiní znegovat, ale to je jen iluze, protože jak mohu být šťastný a spokojený, když mé "štěstí a radost" má být vykoupena jenom proto, že jiní se cítí hůře?! Ne nadarmo Pán říkal, milujte své nepřátele, kdo nemiluje sebe, nemiluje bližní ani Boha. Vnímáte tam nějakou negaci díky níž by se ten dotyčný měl cítit šťastněji? Základ je, že se musíme cítit šťastni my sami, aby i okolí bylo šťastné a spokojené. Ale když jsem šťastný a čtu negaci z chování kohokoli, ta negace ovládne mé štěstí, což ale nechci, proto když tak budu dělat, nemůžu říkat, že jsem šťastný nebo rád. Není to žádný soud, jen píší jak to cítím a vnímám a jaké mám zkušenosti s tím, když jsem šťastný, tak i okolí je šťastné nebo-li nepotkávám nikoho nešťastného.

Proto raději budu psát o tom, že jsme úžasní tvorové, které stvořil Bůh ke svému obrazu, a proto jsme předurčeni k tomu abychom jednali správně a radovali se ze života, který žijeme naplněného radostnými a šťastnými zkušenostmi. Když už nic jiného, tak ti, co jsou negativní a setkají se nebo se setkávají s námi radostnými a šťastnými, trkne je to! Je to lepší způsob, než o nich psát negativně, protože v tom okamžiku se také stáváme negací. No a když se vytrácí radost a štěstí a převažuje negace a kdo z toho má užitek - "radost"? Náš život má být zaměřen na krásno a lásku, která je kolem nás a díky které existujeme, jinak tu bude jenom "blbá nálada" Smile, a není divu, že se pak nic a nikomu nedaří. I SJ jsou jenom lidé, kteří byli negativními lidmi oklamáni, a když budou zasaženi láskou a pozitivním jednáním, sami poznají, co je pro ně, nás lepší, nemyslíte? Smile Na závěr mám ještě jednu poznámku, když SJ, ale i ostatní z jiných církví, vidí, že je někdo neguje, proč by měli z té negace odcházet, tedy vyjít z místa, kde je negace a zapojit se u těch, kteří jsou sami negací, když někomu jeho připomínají, tím se stávají sami negací. Pán učil a mluvil tak, že se nikdy nikoho nedotkl přímo, ale z jeho slova se ostatní měli zamyslet a ti, kteří byli ovlivněni jeho láskou, tak přestali být negativní a začali jednat způsobem vycházející z lásky a radostně.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 11:31

Každý človek je iný, má inú povahu, inú výchovu atd. To aká je nauka a to ako niekto aj žije podľa učenia su 2 veci.. Ak by naozaj žil podľa učenia JS alebo hlavne podľa Písma tak by sa k vam tak nesprával a ani jeho matka.. Ja by som neobvinoval učenie JS alebo aj iného náboženstva za to ako sa správa. Každé,alebo večšina náboženstiev učí milovať blížneho ,ale to ,či sa tým niekto riadi alebo nie je už na každom z nás... A myslím si že či by bola jeho matka JS alebo katolička, evanjelička atd správala by sa rovnako. Žiadna nauka nezmení niekoho kto sa zmeniť nechce.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 22/5/2014, 11:46

Jsme tací, na co se zaměřujeme. Když se zaměřujeme na lásku, radost, štěstí, zjistíme my sami, ale i okolí, že nejsme negativní a jednáme dobře aniž bychom mysleli nebo se zaměřovali na to, že nechceme jednat negativně. Protože když se zaměřuji na negaci i v tom smyslu, že nechci být negativní, stále se zaměřuji na negaci. Proto negaci vyruším, když se zaměřím ne na to, že nechci jednat negativně, ale tak, že chci jednat pozitivně a samovolně-automaticky nebudu, nemůžu jednat negativně. Smile Připomenu jen pár výroků z Písma:

Mt 7, 18 Dobrý strom nemůže nést špatné ovoce ani prohnilý strom dobré ovoce.

Mr 9, 39 Ježíš však řekl: „Nebraňte mu, neboť není nikdo, kdo na základě mého jména učiní mocný čin, aby o mně mohl brzy nato promluvit zle.

Určitě vás napadnou i jiné verše, ale ty mi přišly jako dobré doplnění toho, co jsem psal výše. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 12:14

pane yxoxxs-to se mám jako smát nad tím,že mi fyzicky ubližuje manžel,a jde nejenom o muj život,ale i život meho dítete,který je v bříšku?Jak tak to čtu,jste moc empatickej človíček,a takovým človíčkum je v dnešní dobe hej dobře....

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 12:20

A mezi náma pane xysx.Já byla moc pozitívním človekem,na kterého byl spoleh,každému jsem chtela v živote pomoci,a vyzařovalo ze mne spoustu pozitívní energie.Až jsem přišla do rodiny JS a moc mne to zmenilo.U nich jsem teprve spoznala tu negaci o které tak píšete.A taky strach.Pane Ing.Petre-ano,každý jsme jiní,ale snad ti co veří mají byt lepší,ne?To je automatik,to se od nich očekáva.Proto jsem zklamaná ze svedku-kdyby se aspon drželi hesla- když nepomužu,neublížím.Opak je u nich pravdou.Bohužel.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 22/5/2014, 12:22

yxoxs napsal:Je to sice logické, ale nebylo by lepší psát pozitiva než negativa? Protože když bude více pozitiv, tak negativa se automaticky vytratí. Taky mě překvapilo, že Kolafová sice založí toto fórum, ale bral bych jako seriózní, že když má takovou zkušenost, že zde na začátek uvede sama nějakou zkušenost, ale už  se to stalo.


Ano, chápu. Většinou se taky víc zaměřuji na pozitivní věci - tedy od té doby, co jsem odešla od Svědků. Ale to neznamená, že nevidím ty negativní. A když už je toho prostě moc, tak si myslím, že bude dobře, aby to i ostatní věděli a měli možnost se nad tím zamyslet - Svědkové třeba nad tím, jestli jejich chování opravdu reprezentuje to, co říkají a ti ostatní nad tím, jestli jsou Svědkové opravdu tak výjimeční, jak tvrdí.
A jinak si snad ani nepřej, abych napsala, jaké zkušenosti mám já.....
Měj se hezky V.K.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 12:31

A tohle se mi taky nelíbí,pořád budou citovat z Bible,ale když přijde k tomu hlavnímu a to ke skutkum-tak nic,tak utečou,jak slimák do své uliti a tam si myslí pozitívne:-)?Tohle podle nich taky asi delal Mojžiš i Ježiš.Proste nechteli nic videt,ani slyšet....tak jak oni....

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 12:40

Píšete že svedkovia, ale Vas manzel uz nieje svedok. Ak sa niekto zle správa ,JS takému najskor chcu pomoc aby sa zmenil, ak nie tak je vylucený. A chovaju sa tak vsetci svedkovia? Sú v nábozenstve tak vedený ,aby sa tak zle chovali??

"pane yxoxxs-to se mám jako smát nad tím,že mi fyzicky ubližuje manžel,a jde nejenom o muj život,ale i život meho dítete,který je v bříšku?"

To sú už vážne veci.. Prečo ste stale s ním? Preco to neriesia aj úrady?
Už ste sa mali vykašlat na takeho muža. Aj ked sa hovori ,že na vine su stale obidve strany.. Mozno aj vy ste sa nesprávala tak ako by manzel očakaval.. Je to ťažké takto posudzovať. To musíte vediet len vy a hladať správne riešenie.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 12:49

Viete Peter,ukážte mi jednu rodinu,kde niesu problémy a občasné hádky.Ale vždy to má byť s mierou,adekvátne.Ked dostanete zato,že urobíte na obed ryžu s opečenou klobáskou a on Vás udrie zato,že táto kombinácia k sebe nejde a jest toto nebude,potom už neviete,čo mate nato povedať,aby Vás neudrel zase.On už nieje svedok,alejeho matka,ktorá s nami žije je jednou z nich a obhajuje taketo správanie mojho zatial manžela,tak potom čo si mám mysliet.Viete,vždy som si myslela,že veriaci človek je iný,lepší,viera mu má pomáhať v živote a má okolo seba šíriť vela pozitívneho.Preto mi to nejako hlava neberie,že tchyne s ním suhlasí,že jedná správne...O to tu ide...Moj manžel sa už nezmení,nepomohla mu v tom ani viera,a verím,žeani svokra nie...je to o človeku,a čo je v ňom,dakedy je aj viera nato prislabá.Preto sa pýtam,prečo takéto vážne veci neriešia.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 12:54

Najmenej 3 krát som bola u JS jedným z rade starším v Trinci,až dohovorí mojej svokre,až tam všetci žijeme ako sa patrí,bez takých velkych problémov.Výsledok?Žiaden!!

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 13:15

Ako som už písal, toto nemá nič spoločne z učením JS. Je to bežný problém v mnohých rodinách. Kazdá 3 žena je týrana. A niekedy samé ženy môžu za to svojim nevhodným správaním k manželom. /nemyslim to teraz tak,že je to váš prípad/ Ak vas ohrozuje na živote, treba podať trestné oznámenie, treba isť preč ,kým nieje neskoro. Obviňovanie JS vám nijak nepomôže. Oni určite nevedú manželov k takému správania a na druhej strane, aj keby vylúčili vašu svokru ,lebo ona sa nezmení ak uz raz má takú povahu, tak zase budu JS tí zlý? Keď dajú nejakú radu svokre, tak niesú zodpovední za to či ju ona poslúchne alebo nie. To je už na nej. Aj lekár ,ked vám dá nejakú radu alebo liek ,tak nieje zodpovedný ak sa vam nieco stane preto ,že ste liek neuzili alebo neposluchli jeho radu..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 13:35

Ked sa niekto stále považuje za svedka,aj ked je vylučený,potom ostáva stále svedkom jehovoým,nemyslíte?Takže mna ani nezaujíma,či je vylučený,stále žije v domnení,že svedkom JE,a takýto pocit má i moj manžel.Ja už to riším tým,že som na policii uviedla,že su obaja svedkovia jehovovými, jeden mlátí,druhý mu v tm psychicky pomáhá.Takže Vám ako svedkom robia tu vizitku "dobra",mne už nie!A možno ho zas prijmu zpet,určite sa svokra o to postará,aby tam nemusela chodť sama.Radšej až robia ostudu Svedkom ako inej organizácii.Čím viac takých ludí budete mať,tým večšia uspešnost toho,že sa rozpadnete.Toto Nieje prianie,to je fakt.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 13:46

"Ked sa niekto stále považuje za svedka,aj ked je vylučený,potom ostáva stále svedkom jehovoým,nemyslíte?"

Ale to neznamená ,že za jeho spravanie môžu JS .. Už to ,že ho vylúčili ukazuje ,že nesúhlasia s jeho správaním.
Chodte na psychiatricke oddelenie a uvidite ,že su tam " speváci", "herci", "kozmonauti" atd., ale to neznamená ,že naozaj sú  Very Happy 

"že som na policii uviedla,že su obaja svedkovia jehovovými"
- nepravdive informácie nieje dobre uvadzať pri výpovedi na polícii, berú to ako krivú výpoveď a to je trestne, aspoň tu na Slovensku...a môže sa to otočiť proti Vám.

Prajem vám nech sa to dá čím skôr do poriadku. Pekný deň prajem. P

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 13:52

Pre Vás pan Peter platí-kdo chce s vlkmi žit,musí s nimi vyť,že ano?Ja som neudala falošnu vypoved,tam ich policia pozná a verte mi,ty príslušníci maju na svedkov obdobný pohľad ako ja.A ked moj manžel všade hovorí,že je svedok,tak ním aj je!On to povie aj na polícii,nebojte sa o mna,urcite to nebude falošná vypoved :-)

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 13:57

A je od Vás trošku neuctivé,že byvalych svedkov porovnávate zo psychiatrickym oddelením a jeho pacientami.Ale asi to máte v kompetencii...

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Ing.Peter 22/5/2014, 14:10

Potom ste to asi zle pochopila.. Neporovnával som, bol to humorný príklad toho ze ak niekto sa za niekoho vydáva ,neznamena to ,že ním aj naozaj je. Preto aj ten smejko za tým. Ale pohodička, na mňa môžte písať hoci čo. Som nekonfliktný typ človeka a určite sa tu nemienim naťahovať a utočiť, preto som to ukončil prianim všetkeho dobrého..

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 14:29

ja by som toto nikdy nenapísala,ani zo srandy..

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 22/5/2014, 15:38

to Andrea
Zrejme doslo k nedorozumeni negace vaseho partnera je jeho problem. Chapu ze je bezne prebirat problemy druhych, ale o tom to je kdyz nechame problem u toho kdo jej ma, tak take u nej zustane, proto vam zustane pozitivum. Kdyz jste radostna a stastna tak nemate problem, proc tedy prebirat negaci od toho kdo ma problem, protoze je negativni, tak jsem to myslel. Jedine tehdy nase stesti muze pusobit na druhe, kdyz neprebirame negace. Nemame problem, protoze jsme stastni, problem maji ti, co jsou negativni. Nijak jim nepomuzeme kdyz budeme taky negativni, coz se stane kdyz se ztotoznujeme s jejich problemem. O tom to je, jsme stastni, nemame problem, negaci maji problem, proto nejsou stastni, kdyz nechame jim jejich negaci, my zustavame stastni a jedine tak jim muzeme pomoci svym stratum-laskou. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 22/5/2014, 15:55

Omlouvam se ten konec ma byt:
stestim-laskou. Smile
Pisi z mobilu.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 22/5/2014, 18:32

Věra Kolafová - quaero napsal:Poslední dobou se stále dozvídám o tom, jak se dost strašně chovají někteří, kteří se hlásí ke SJ. Mám na mysli třeba podvody, násilné chování atd.
Byla bych ráda, aby se o tom vědělo ve veřejnosti, protože to pokládám za dost velký a utajený problém.
Představa, že mezi SJ jsou jen samé vzorné rodiny, je samozřejmě mylná a reálný pohled na situaci SJ je jistě užitečný (pokud samozřejmě nevyzní tendenčně negativně  Very Happy )

Andrea Szlibnerová napsal:
Před 5 lety jsem si vzala byvalého svedka jehovového.......
...............Časem jsem zjistila,že Muj muž je násilný člověk
.............. Co byjste rekli nato,že mne manžel bije,a to jsem ve 4 mesící tehotenství
Mohu mít dotaz, paní Szlibnerová, proč jste od svého manžela neodešla
hned poté, co vás začal bít a proč jste s ním ještě navíc počala dítě?

Ale tady přece jde už o život o muj život a život nenarozeného dítete,a rada starších se k tomu postaví takhle?Možná,kdybych byla jednou z nich,tak by to začla řešit jinak.Možná!
Víte, mezi SJ je
1)
spousta fajn lidí, kteří mají pevné morální zásady a vámi popisované chování
je pro ně zcela nepřijatelné.

2)
spousta lidí, kteří mají mnohé vážné trhliny svého charakteru, ale chtějí se měnit
a je s nimi rozumná řeč.

3)
spousta naprostých kreténů, kterým není rady, a tudíž žádné pomoci.

Váš manžel, je li pravda to, co píšete, patří zřejmě do té třetí skupiny, tak to budete mít
o to těžší. Věřte mi ale, že mnozí starší ve sborech upřímně řeší rodinné problémy
(stejně jako zase jiní to nechávají plavat) a snaží se pomáhat a domlouvat, ale starší
za nikoho nic automaticky vyřešit nemůžou.
Já znám ze své dřívější praxe staršího sboru několik případů, kdy jsme řešili vážné rodinné
problémy u některých členů sboru, věnovali jsme tomu hodiny a hodiny, ale stejně to bylo marné.

Nečekejte tedy, že starší sboru přijde, mávne kouzelným proutkem a budete mít doma
skvělého manžela. K tomu je navíc váš manžel vyloučen, takže ani nemůžete očekávat
pomoc ze strany sboru SJ, maximálně tak domluvu matce vašeho manžela. Ale pokud se
lidé nechtějí měnit, žádný starší jim nepomůže, i kdyby jim domlouval roky a roky.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Andrea Szlibnerová 22/5/2014, 18:55

pan Witness.Já pochazím z veřící rodiny-podotýkám uplné rodiny.U nás v rodine jsou pro nás morálni hodnoty svaté,a tady v tomhle duchu jsem i vedená já.Proto hned neprobehnul ten rozvod,protože jsem pořád veřila a byla v nadeji,že se to zmení, že tady tí lide jsou veřící a přece nemohou se takhle špatne chovat.Moc jsem si v živote přálá mít rodinu.UPLNOU,jestli mi rozumíte.Pro mne to bylo fakt duležité.Bohužel,nevyšlo mi to.Delala jsem proto maximum.Nebyla jsem vyslyšena, ani mi nikdo k dobru nepomohl,kromne me rodiny.Já už se tady nebudu k ničemu vyjádrovat,ani vysvetlovat proč???Miluji deti a budu je mít,postarám se o ne sama a v klidu,já chtela jenom poukázat,že SJ nejsou žádní nadlidi,že mezi sebou mají i taky zlí lidi,kterí nepomužou,ubližují.Proste je to tak.Možná nekde hrajou divadlo a pak doma jsou neunosní,zlí a to je nikdo nevidí!!Budu ráda jak na svedky uplne zapomenu.Život,který jsem s nima prožila ja bych nepřálá,ani nejhoršímu nepřáteli.toť vše.

Andrea Szlibnerová

Female Poeet p?íspivku : 26
Age : 46
vztah k organizaci : koli skusenstiam fyzického tyrania jedneho zo svedkov-negatívny
Reputace : 0
Body : 26
Registration date : 22. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  witness 22/5/2014, 19:41

Andrea Szlibnerová napsal:
Proto hned neprobehnul ten rozvod,protože jsem pořád veřila a byla v nadeji,že se to zmení, že tady tí lide jsou veřící a přece nemohou se takhle špatne chovat.
To chápu, takovou naději chová mnoho žen, ať se jedná o násilné manžely, alhoholiky apod.
Takové naděje jsou však velmi často, jak jste se už přesvědčila, plané.

Moc jsem si v živote přálá mít rodinu.UPLNOU,jestli mi rozumíte.
Rozumím, to je zcela přirozené přání.

Miluji deti a budu je mít,postarám se o ne sama a v klidu
Přeji jen to nej... Very Happy 

,já chtela jenom poukázat,že SJ nejsou žádní nadlidi,že mezi sebou mají i taky zlí lidi,kterí nepomužou,ubližují.
To máte samozřejmě pravdu.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 22/5/2014, 22:10

I když si ti většinová populace nepřipouští, ale vše co se nám děje, je to, co si vědomě nebo podvědomě přejeme, což je dobré, když je to pozitivní. Smile Pak je druhá stránka věci, která je záludnější, ale jen do doby než se člověk naučí rozpoznávat své zkušenosti. Tedy přejeme si pozitivum, ale stále nás potkává negace, jak je to možné? No je to možné proto, že sice vědomě si přejeme a představujeme to nejlepší, ale podvědomě o tom pochybujeme, tedy zaměřujeme se na to, co v tomto případě ani nevnímáme přímo, ale podvědomě věříme tomu, že ta pohoda se nám nemůže nikdy přihodit, a taky že ne, protože vždy platí, co si vědomě či podvědomě myslíme, to se děje.

Příklad, když jste na něco zaměřena, najednou to kolem sebe vidíte, kde to bylo do té doby než jste se na to zaměřila? No ono to tam bylo vždy, jenže mozek byl zaměřen na něco jiného. Mozek funguje mj. i tak, nebo právě tak, že vidíte či potkáváte to, na co se zaměřujete. Proto například, když si chcete koupit určitou značku auta, jste na to opravdově zaměřeni, cítíte se jako když už to auto řídíte, tak najednou kolem sebe vidíte víc a víc aut stejné značky. Říkáte si, jak je to jenom možné? Právě o tom to je, váš mozek poslouchá to, na co se zaměřujete a pak vás k tomu přivádí, je to jedno jestli jde o věci či osoby. Hodně žen, týraných žen, buď samy nebo s pomocí, konstatují, že vlastně si ty partnery samy přitahují, i když tak nechtějí žít, ale podvědomě jsou na to zaměřeny a tak mozek koná věci tak, že na co jste zaměřena se taky tak stane. Je to už dlouho, co jsem viděl v TV dokumentární pořad, který ukazoval život asi tří týraných žen, několik let, u jedné to bylo přesně jak popisuji výše, sama přiznala, že takové partnery přitahuje, žel skončilo to špatně, po takovém třetím manželství si vzala život. Sice negativní zkušenost, ale má pozitivum v tom, a tady asi rozumím tomu, co chtěla tímto fórem otevřít Věrka Smile , dodatečně se omlouvám za moji úvahu. Ale k naší úvaze. Pozitivum to je tehdy, když se z toho poučíme. Tedy když něco nebo někdo není naším problémem, proč si jej osvojujeme, že pak je to i náš problém? Tím chci naznačit, že když poznám, že to není můj problém, ale např. mého partnera, můžu s tím pracovat a to tak, že nepřijmu jeho problém tedy negaci, ale zůstávám v jiné rovině, štěstí a lásky, vím že to zní krásně, ale realita je jiná, no a o tom to právě je, když si to myslíme, pak na co se zaměřujeme?, tak to se nám děje. Nepíši to proto, že je to jednoduché, ale proto, že je to možné a důležité proč se na to zaměřit, tedy být šťastný, protože jde o náš život, ne o život někoho jiného! Protože když náš život je šťastný a radostný, plný lásky, je to dobrý základ a předpoklad pro to, aby takový život měl každý. O tom je vlastně také evangelium, že? Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru