Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

+14
petra
Mysteri
janmat
Petr V.
Martin Cibulka
stefan
Věra Kolafová - quaero
Arago
Aleš
Doktorka White
Petr Štefek
Jirka z P. (queens)
Hvězdlický
OOO
18 posters

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 11:46

Takže chápe, že vánoce jsou nesmysl, jo? A teď do toho netahám dárky.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 21/3/2007, 11:52

Naprosto. Je mu teda 9, takže konkrétní věci chápe, s abstrakcí je to horší. Chudák, je to trouba jako já, takže je terčem posměchu svých spolužáků, takže teď spíš pracujeme na tom, jak se vypořádat se zlobou druhých lidí.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 21/3/2007, 12:00

Wink flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Doktorka White 21/3/2007, 13:13

To je pro mne také aktuální, milá Petro. ( zloba druhých dětí )
Mému synkovi bude v květnu 8 let. Jestli být "troubou" znamená nebýt nadmíru soutěživý a neusilující o prvenství za každou cenu, tak jsme na tom stejně. Tedy naši synové.
Musím se přiznat, že to řešíme duševním a fyzickým výcvikem přiměřené obrany. Z duchovního hlediska se spolu často modlíme za některé spolužáky, kámoše z hokeje a dokonce i za paní učitelku, která dle mého totálně propadá z odbornosti na pedagogiku dětí. Sad
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 22/3/2007, 14:49

Můj syn se moc bránit neumí, spíš brečí, což samozřejmě vyvolává další posměch. Já se mu snažím spíš vštěpovat zásadu, aby nehromadil v sobě hněv nebo pocit křivdy. Naštěstí na to nemá povahu a je chytrý. Spíš jsem zvědavá, jak se v budoucnu vypořádá například s evolucí ve škole. Od nás ví, jak to bylo doopravdy.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2007, 14:53

Od nás ví, jak to bylo doopravdy

????????

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 22/3/2007, 14:58

Čteme si s ním Písmo. První kapitoly Genesis včetně potopy patří k jeho nejoblíbenějším.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Doktorka White 22/3/2007, 15:16

Posměch celé třídy.
Tak tohle téma máme na talíři dnes a denně. V našem případě je na vině učitelka, která si vybírá své oběti, zejména u chlapečků-lajdáčků. Používá hanlivé výrazy proto, co se jim třeba nepovedlo, nebo v čem byli nesoustředěni. Dokáže jim tak šlapat po sebevědomí, až je mi z toho zle. Mého synka učím jak si stát za pravdou, i když je terčem posměchu. Myslím, že to zvládá a pomalu rozpoznává "svět" , který tak často Pavel citoval. Ale co ostatní děti, které nemají to zázemí a mnohdy se za křivdy na nich páchané stydí ?

Nedávno jsem si tuhle paní učitelku podala osobně. Ráno jsem si za ní zašla a před celou třídou stále drkotala cosi o NEDOROZUMNĚNÍ. Hrozně se mně bála a "uplácela" mě vysokým hodnocením intelektu mého syna. Slibovala, že už se to nikdy nestane ... a jen co jsem zavřela dveře, podala si děti " jak si umějí vymýšlet". Zakomlexovaný pedagog je horší než starší spolužák, hrozící pěstmi What a Face - s tím už se syn vypořádat umí !
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2007, 15:19

Taky jsem to tak dělal.
Ale protože ve škole to je maličko jinak, musel jsem jim tam dodat období brontosaurů, dinosaurů, připustit archeologii a tedy řízenou evoluci (Bohem).
Asi jako když člověk začíná chápat trošku genetiku a nebo v základech umí měnit vzhkied a vlastnosti rostlin přepylováním, roubováním atd...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2007, 15:22

Mého synka učím jak si stát za pravdou
,

I to jsem učil naše holky. K vůli "pravdě" nešly na vysokou, i když bylo poslední ročník vyznamenání a ta starší se k vůli "pravdě" ani nevdala, ale dělala raději průkopnici.

Co je pravda???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 22/3/2007, 15:28

Ti veleještěři si myslím přece byli před potopu, protože ta obrovská vegetace by jinak faunu přerostla a zahubila. Bylo to kvůli rovnováze. To asi všechno znáte, že jo?
Já věřím tomu, že příroda se bude navěky proměňovat, pomaličku, aby měl člověk navěky co študýrovat. potopa je něco, co asi dneska oficiálně dneska neuzná, ale na to je syn zvyklý. Před mým tátou se taky musí tajit, že ho vychováváme ve víře. Jednou nám ho vracel se slovy, že se nám asi odrodil, protože v kostele, kde byli s babičkou na výletě, prohlásil, že jsou to všechno stejně jenom modly......
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  OOO 22/3/2007, 15:33

Podobné zkušennosti s dětma a školou mám také..Moje děti mají oba samé "dis".Dcera je na dvojkách ,ale kluk je lajdák..Ve druhé třídě narazil na učitelku co vyznávala "Velký Východ" a tak se snažila ovlivňovat děti v tomto sunny duchu..Klídek nic není problém....na druhou stranu ho zahlcovala úkoly a na jeho "dis"nebrala ohled.Byla však zaskočena ,že jí synek vyprávěl o Bibli a Bohu..To byla aktivní a s sunny na rtech mu to počala vymlouvat..Na druhou stranu si nedokázala pro sunny v duši zjednat respekt a vyučovací hodiny nezvládala.Takže na konci roku odešlo 6 děti z její třídy.Došlo to tak daleko ,že jsem před koncem roku taky musel "letět"..do školy a následně přeřadit syna do jiné školy..Kde je to znatelně lepší..
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2007, 15:39

Bylo to kvůli rovnováze. To asi všechno znáte, že jo?

Souhlasím.
Proto můžeme počítat s tím, že někeré druhy (předpotopní) havěti, ještě zastihl předpotopní člověk.
Byla jiná teplota na zemi, bylo teplo i na pólech, bylo vše jinak. Změnou klimatu se změnilo vše.
Dá se dokonce předpokládat, protože zvířata do aŕchy nevybíral Noe, že Bůh zachránil jen ty druhy, které byly vhodným začátkem pro budoucnost.

Lovci mamutů asi svou slávu potopou ukončili...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Doktorka White 22/3/2007, 17:10

Sváťo, nechtěj po mně definici pravdy - neexistuje.
Ale v tom kontextu, je to myšleno - stůj si za svým dosavadním poznáním pravdy ! Ne ideologické pravdy.
Má svůj život, miluje Boha, sám si přál být pokřtěn a zná vedení Duchem. Pravda se mu bude odkrývat úměrně s jeho hledáním . Jako jeho matka mu v tom žehnám a neustále žádám Otce o výchovu, samozřejmě nás obou. Smile
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Hvězdlický 22/3/2007, 17:37

Nechci ti brát hezké plány s klukem.
I my jsme měli plány, ale on s každým život nějak šmodrchá, takže nakonec je to jinak.

Někdy dobře, někdy špatně. Protože přijde puberta a děcko se cuká, jako koza na řetěze a některé se utrhne a běží jinak a jinam, než jsme si přáli.

Nějak se s tím musíme smířit.

Je prostě jiná doba.
Tak nějak se to kdysi psalo v novinách, potom to říkalo radio, pak to bylo v televizi a dnes na netu. Nic nového pod sluncem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 22/3/2007, 20:30

Very Happy


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 23:40, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 23/3/2007, 06:28

Já si taky nedělám iluze o svých dětech. Nemyslím si, že by z nich nutně měli být křesťani. To je volba, kterou, pokud zaslechnou ve svých srdcích ten hlas, musí udělat samy. Snažím se jim ale vštípit lásku ke spravedlnosti a vybudovat v nich svědomí. to je přece účel výchovy, aby děti měly svědomí. Do nějakých 15 let je můžeme ovlivnit, pak už se děti vnitřně odpoutávají a my můžeme jen sklízet plody buď dobré práce nebo špatné práce. I v tomhle se musím spolehnout na své nové svědomí, že mi dá, co je a co není dobře.
Nedávno jsme se synem koukali na film doba ledová 2-obleva. Uvědomila jsem si, ja promakané to Satan má. Už od malička dětem přes média šroubuje do hlavy, že vše se přirozeně vyvíjí. Tan film pojednává o tom jak zvířata z doby ledové uniknou obrovskému zatopení svého údolí na obřím kusu nějakého stromu. A si takhle nějak chtějí popírači potopy vysvětlit dětem, co bylo.
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 08:18

S tou dobou ledovou jsem to dost dobře nepochopil, co tím chtěl básník říci??? Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 23/3/2007, 08:31

Very Happy


Naposledy upravil dne 25/3/2007, 00:00, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Bible:: Je něco po smrti...

Příspěvek  Petr V. 23/3/2007, 09:23

Muirne, Vzhledem k tomu, že stále není nic nového pod sluncem, nemohli si lidé vymyslet nic, co by nemělo nějaký reálný základ. Zlí duchové mají schopnost inspirovat. Vědí jak to bylo před potopou. Tam se musely dít věci, když vládli Nefilim. Ve všelijakých zrůdách můžeme vidět třeba charaktery těch polobohů.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Doktorka White 23/3/2007, 09:31

Podívej Muirne, když budu sobec, nebudu řešit s učitelkou vůbec nic. Syna naučím čelit jejím chapadlům co si pohrávají s dětskou naivitou. Můj syn je "zdravý" v tom, že se nebojí svým blízkým říct "ano, mám tuhle bolest, protože mi autorita ve škole šlape po sebevědomí" ( viz. hulákání na děti : smradi, blbečkové, nic neumíte, je to s váma marný, jste vychcaný atd....) Rozuměj , jsou zkrátka děti, které si tu křivdu nesou jako těžké břemeno. Oni neví, že ta učitelka nemá pravdu, když říká, že je dítě "neschopné". Já jsem za ní šla řešit konkrétní věc, na kterou ona reagovala strachem a následným pozváním do třídy k možné konfrontaci údajného nedorozumnění s mým synem. Můj syn v této zkoušce obstál, protože se nebál ji zopakovat to, před čím ostatní spolužáci sklopili hlavičky. Už teď je mi jasné, že to bude mít dohru .... ale ne na úkor mého syna. Míním se o celé věci vyjádřit i před ostatními rodiči a jak se už prosvětluje, nebude to bez následků. Jsou totiž rodiče, kteří uvažují podobně jako Ty ( co když se pak bude vízt po klukovi ...) a možná jen potřebují "prvního", který se vzbouřil proti nespravedlivému útlaku maličkých. Wink
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Doktorka White 23/3/2007, 09:36

Asi se budu opakovat,ale Satan je pro Vás všude protože ho tam chcete vidět

Nubuď bláhová milá Muirne, všichni se tady modlíme za to, aby navždy zmizel s povrchu země i z dimenze duchovní. Ale, dnes máme být obezřetní jako hadi .... vnímat, kde je zóna působení zlých duchů a postavit se k tomu čelem, v moci Kristově.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 23/3/2007, 09:36

Very Happy


Naposledy upravil dne 25/3/2007, 00:04, celkově upraveno 1 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Mysteri 23/3/2007, 09:49

Very Happy


Naposledy upravil dne 25/3/2007, 00:05, celkově upraveno 2 krát
Mysteri
Mysteri

Poeet p?íspivku : 305
Reputace : 0
Body : -25
Registration date : 08. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  petra 23/3/2007, 11:29

Pavle, bavíme se o tom, jak vychováváme děti. pokud možno ve víře v Boha. Já věřím v to, že byla potopa a že to nebyla jen přírodní katastrofa, ale jak se píše ve 2. Petrově dopise šlo o něco více. PO potopě vznikla zlá nebesa, která dnes vládnou světu. Duchové, kteří totiž vstupovaly k dcerám lidským a plodili s nimi zrůdy opustili svá hmotná těla a Bůh jim dal prostor zvaný Tartaros. Věřím tomu, že jde o duchovní prostor pro duchy v nemislosti Boží, kteří nemají inspiraci k dobrému. Tito duchové dnes inspirují k vytváření teorií, které popírají potopu a nakonec popírají i Boha. Mě nejde o to, aby se syn nedíval na pohádky nebo na Harryho Pottera, to bychom se museli odstěhovat na pustý ostrov.
Taky nechodím po městě s transparentem: Bacha všude je Satan. Ani děti s tím nestraším. Na stvoření, jeho zkažení, nápravu i vítězství mám ucelený pohled a ten se snažím dětem předat. Co s tím udělají, je na nich
petra
petra

Poeet p?íspivku : 295
vztah k organizaci : kdysi zájemce
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Co nás čeká po smrti.Je tam něco? - Stránka 9 Empty Re: Co nás čeká po smrti.Je tam něco?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru