Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Old.Stloukal 24/3/2007, 16:29

JÁ OSOBNĚ JSEM NEPOZNAL HOMOSEXUÁLNÍ LIDI OD NAROZENÍ!
VŽDY V TOM HRAJE ROLI RODINA A VÝCHOVA OD ÚTLÉHO MLÁDÍ.
KRITERIA BIBLE POVAŽUJI ZA DÁNÁ ZÁKONNÁ MĚŘÍTKA PRO VŠECHNY KŘESŤANY. DISKOTOVAT O TOMTO TÉMATU JIŽ NEHODLÁM, NEBOŤ NECHCI ZNESVĚCOVAT BOŽÍ SLOVO A JEHO ZÁKONY.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 17:05

Exclamation Question Arrow lol!


Naposledy upravil dne 27/3/2007, 15:11, celkově upraveno 1 krát
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 24/3/2007, 23:24

http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6814&mode=&order=0&thold

Jak se zdá podobná diskuze na toto téma frčí i jinde.. sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Alžběta 25/3/2007, 07:06

Pro NZ:
Nemáš strach, že si to tu Tví blízcí přečtou??? Pak bys od nich ani vody nedostal!Shocked (od rodiny) Přístup na tyto stránky je veřejný. Takže si to může přečíst nejen rodina ale i okolí! Tím nemyslím jen SJ ale i sousedy, spolužáky atd. Pokud uvádíš pravdu, dají se informace poskládat ve srozumitelný obrázek, ikdyž zde neuvádíš své jméno!
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 25/3/2007, 08:35

Asi s tím počítá, že je to možné. Není zbabělec, ale změnit to nejde. Podobně jako slepota, hluchota, amputovaná noha. Musí se s tím naučit žít...Nepoddávat se tomu.

Zjevení 21:8 Avšak zbabělci, nevěrní, nečistí, vrahové, cizoložníci, zaklínači, modláři a všichni lháři najdou svůj úděl v jezeře, kde hoří oheň a síra. To je ta druhá smrt."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 25/3/2007, 09:27

Datel napsal:http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=6814&mode=&order=0&thold

Jak se zdá podobná diskuze na toto téma frčí i jinde.. sunny

Já jsem si ten odkaz přečetl dobře. Mě je srdečně jedno, jestli zákon o partnerství bude zrušen nebo ne. Ten článek beru jako jeden žalostný výkřik jedné ubožačky, která nedokázala dříve prosadit svůj záměr a nyní se chce zviditelnit. Odvolává se přitom na voliče a neuvědomuje si, že volí i lidé s jinou orientací. Tolik můj názor k tomu příspěvku.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 25/3/2007, 09:32

Alžběta napsal:Pro NZ:
Nemáš strach, že si to tu Tví blízcí přečtou??? Pak bys od nich ani vody nedostal!Shocked (od rodiny) Přístup na tyto stránky je veřejný. Takže si to může přečíst nejen rodina ale i okolí! Tím nemyslím jen SJ ale i sousedy, spolužáky atd. Pokud uvádíš pravdu, dají se informace poskládat ve srozumitelný obrázek, ikdyž zde neuvádíš své jméno!

Děkuji Zi Alžbětko za Tvou starost, ale jsem v tomto ohledu klidný. Jméno jsem sice uvedl ale takových lidí může být více.
Mí prarodiče na stránky na zdejší stránky nechodí, aktivní Sj také sem většinou nechodí, protože by mohli "načichnout duchem odpadlictví". No a mí sousedé, přátelé nebo známí? Ti přece nemohou vědět, že jsem někde nepokřtěným zvěstovatelem. Twisted Evil
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Bible::Homosexualita...

Příspěvek  Petr V. 25/3/2007, 16:58

nepokřtěný zvěstovatel napsal:

Milý Bohatýre, nikdo po Tobě nežádal ani neočekávál, abys vystupoval na obranu homosexuality.

Přiznávám, že když jsem četl tvé výrazy, které jsi smazal, chtěl jsem se distancovat od osoby nepokřtěný zvěstovatel. Takže jsem měl spíše napsat, že v žádném případě zde nevystupuji na obranu nepokřtěného zvěstovatele, což jsem měl původně v úmyslu. Řeknu Ti, že jsem z Tvých slov byl tak nervózní, že jsem si pořádně nerozmyslel co mám rychle napsat. Moc se mi ulevilo, když jsi své výrazy opravil nebo smazal. Děkuji Ti.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty není za co děkovat

Příspěvek  Christian´s gayangel 25/3/2007, 17:06

Bohatýr napsal:
nepokřtěný zvěstovatel napsal:

Milý Bohatýre, nikdo po Tobě nežádal ani neočekávál, abys vystupoval na obranu homosexuality.

Přiznávám, že když jsem četl tvé výrazy, které jsi smazal, chtěl jsem se distancovat od osoby nepokřtěný zvěstovatel. Takže jsem měl spíše napsat, že v žádném případě zde nevystupuji na obranu nepokřtěného zvěstovatele, což jsem měl původně v úmyslu. Řeknu Ti, že jsem z Tvých slov byl tak nervózní, že jsem si pořádně nerozmyslel co mám rychle napsat. Moc se mi ulevilo, když jsi své výrazy opravil nebo smazal. Děkuji Ti.

Milý Bohatýre, já vím, že jsem to dost přehnal, holt jsme nedokonalí a občas potřebujeme přijmout radu. Pro mě nebyl problém připustit svou chybu a taky vím, že jsem tím narušil pravidla chování diskuzního fóra. Proto není jediný důvod aby jsi mi za něco děkoval.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 25/3/2007, 18:09

1)Jestli, připustím haidův pohled.Stále platí, pokud chtějí spolu dva homosexuálové, musí být oba vrození .Dále je to vztah na celý život a další a další pravidla ,která platí na křesťanská manželství.Ty musí platit i na homosexuály.Haide,je tomu opravdu tak v homosexuální komunitě a jak je natom ta tolerovaná křesťanská?2)Myslíš haide,že Bůh by nechal zabíjet ukamenováním tyto celé dějiny Izraele?Byli tam vrození homosexuálové nebo nebyli?Protože jistě ,že byli ,tak umírali ukamenováni podle zákona.Zákaz homosexuálního chování pro Izraelity zněj jasně Leviticus (18:22)Trest byl taky jasný.Pokud chceš haide,sežeň si materiály rabínského práva.Některé jeho pasáže pocházejí z dob Mojžíše.Jejich právní kodex nerozlišoval jak to rozlišuješ ty.On ani nemohl.Protože tomu tak je a vždy bylo .Někteří ortodoxní ŽIDÉ dnes na obhajobu své homosexuality používají zvláštní argument:Princip :útočištných měst ,který převádějí z polohy ne-úmyslného zabití na přirozenou homosexualitu.Tady si myslím ,že je to nejsilnější argument na jejich obhajobu i pro mne.Zákon jasně definuje co ano a co né.Přesně určuje i trest.Přesto Bůh ve své lásce dává Izraeli v podobě útočistného města.Kde jako by jeho vlastní zákon netrestá.V dobách SZ trest přicházel přímo rukou Boha nebo s jeho pověření lidma.V NZ je však tato pravomoc přesunuta jen na Boha.Člověk sám nemá trestat přímo homosexuály nebo vrahy.ČLOVĚK SE UČÍ "Milost" dávat ,ale i přijímat.Já neodsuzuji apriori homosexuály.Jen si myslím ,že lidské rozlišování na tolerovatelnou a ne-tolerovanou homosexualitu je zase jen lidské dílo.Přesto ,že asi nikdy nebudu tleskat homosexualitě,homosexuála ,který ji aktivně provozuje.Jako přijatelné normně pro křesťana.Nemohu takového člověka ve svém srdci zabít jako hříšníka.Nesmím.Já sám jsem příjemce stejné milosti jako ten......Jak jsem psal znám homosexuály jako křesťany a tak vím ,že hodně trpí.Záleží i na jejich okolí ,aby je nechlácholilo a nedávalo jim falešné naděje.Které jim dává diskuze na toto téma uvnitř většiny jejich církví.Přesto tito homosexuálové abstinují.Pokud by existovala jednoduchá biblická cesta k řešení tohoto problému.Znala by bible pojem legální homosexuálů s právy a povinostma,které jasně plynou u muže a ženy.Nebo se pletu...?
PS:nepokřtěný zvěstovateli..můžeš dát komentář na některé otázky co jsem zde před časem napsal?
Dnes jsem četl o"křesťanské"diskuzi co se vede v Belgii a Holandsku na téma pedofilie v protestantských kruzích.I tam jsou slyšet podobné argumenty jako tady na obhajobu homosexuality?Myslíš ,že i na tuto otázku je třeba nějaký osvícený přístup k dobrému pochopení..?Píšu ti to jako táta 13leté dcery..Nechci zaspat dobu.. bounce


Naposledy upravil dne 25/3/2007, 22:17, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 25/3/2007, 18:57

Zákaz homosexuálního chování pro Izraelity zněj jasně Leviticus (18:22)Trest byl taky jasný

Jasně zněl i zákon o obřízce a asi šesti stech dalších ustanovení...

Dnes platí slib, že všechny hříchy budou odpuštěny...Pokud je nějaká vrozená vada vůbec hříchem..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 25/3/2007, 19:02

Petře, jde od vás o vážné slovo.

odkaz, prosím. Pak budeme zase dál...

Jan

petře, ještě citace ze stránek, které se vážně a objektivně snaží zabývat pedofilií:
"Přišel/přišla-li jsi sem plný/á nenávisti nebo se svatým odhodláním bojovat proti hříchu a zvracet nad zkažeností světa, pak věz, že zaslepenost Ti v tom bude špatným pomocníkem - plodí nenávist a sama je největším hříchem."
tak toto asi s postojem k homosexualitě podobné bude. Ne?
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 25/3/2007, 19:15

Pro Nep.zvěstovatele :
Pokání? A můžete mi prozradit doktorko, z čeho se mám kát? Z toho, že jsem gay? A že jsem se takto narodil?

Činit pokání neznamená ve Vašem případě, pouze se kát před Bohem, že mně sexuálně přitahují muži. Součástí pokání je SNAHA uvědomit si, že si se mnou ten Zlý šeredně pohrál. Přiznání své slabosti s lítosti "špatného otroka" v boji o Království. Ten boj si prožíváme i my ostatní a to je to "nesení kříže" , které tolik odmítáte nosit.


To je tak samé, jako bych já vám řekl, abyste se kála protože jste žena.
Vy se snad musíte kát, že jste mužem ? Vy vyčítáte Pánu, že Vás stvořil jako muže ? Tak se zeptejte několik svých kamárádů, jestli vždycky byli spokojení se svým daným pohlavím. Když máme s holkama sraz na vínku, polovička z nich si přála být mužem. Ale postupem času a úpěnlivého hledání svého smyslu ženství, poznaly např. vůni mateřství a bylo po problému. Tedy i Vy hledejte a jistě naleznete.

Někde jsem četl zajímavou myšlenku. Víte, proč Bůh stvořil ženu? Aby názorně demonstroval, že z krádeže nevznikne nikdy nic dobrého. Takže by se měly ženy kát ne?

Co je na tom zajímavého ?

Vzdorovitost vůči Slovu? Nepletťe si pojmy doktorko. Já vzdoruji Pavlovým názorům, ne vůči Slovu.
Vy vzdorujete, protože jste přestal vést "dobrý" boj.
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 25/3/2007, 19:46

PS:nepokřtěný zvěstovateli..můžeš dát komentář na některé otázky co jsem zde před časem napsal?
Dnes jsem četl "křesťanskou"diskuzi co se vede v Belgii a Holandsku na téma pedofilie v protestantských kruzích.I tam jsou slyšet podobné argumenty jako tady na obhajobu homosexuality?Myslíš ,že i na tuto otázku je třeba nějaký osvícený přístup k dobrému pochopení..?Píšu ti to jako táta 13leté dcery..Nechci zaspat dobu..


Zdravím Tě Datle,
poslyš, na které otázky, které jsi zde před časem napsal, ti mám odpovědět? Můžeš mi ty otázky překopírovat, prosím?

Co se týče pedofilie, tak s pedofilií nesouhlasím. Ale pokud dobře vím, tak zdejší téma se jmenuje Bible a homosexualita. Tak nechápu proč do toho pleteš pedofilii? Pedofilie nemá s homosexualitou vůbec nic společného! Evil or Very Mad
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 25/3/2007, 20:30

Ti holanďané a belgičané ,řeší problém homosexuality u lidí co se dopouštějí i pedofilie.Jsou tam i snahy o zákonné úpravy postoje k "pedofilii"Tolerance?Argument :je mnoho kultur ,kde je holičička i chlapeček brán za za muže a ženu už v 9-10letech.Proč tedy něco zakazovat?Proč nepřipustit diskuzi?Proč nepřehodnotit postoj k homo-pedofilie?Tak jak se vyzývá k osvícenému pochopení "homosexuality" a jejiho tolerování i v řadách křesťanských církví.Je to prostě in být tolerantní.Nedokážu posoudit jak jsou dnes silné tyto "pedo" hlasy?Možná umlknou?Ale co za rok nebo dva?Další oblast jsou adopce.To už frčí i u nás.Pokud člověk svým"osvíceným"postojem posune hranice "normy" ,kde to může končit?Závažné je to právě v křesťanských sborech.Zažil jsem jednou demonstraci homo-sexuálů v Berlíně, tak vím jak jejich "požadavky"vypadaly./Nebyli to křesťané/To byl ještě "pravěk" této jejich "osvěty" a nešlo o tisícihlavý dav...Po asi 15 letech se jim v Evropě podařilo naplnit skoro vše...Proč?
PS:Platí pro křesťana homo-sexuála stejná pravidla jako pro muže a ženu?Ano nebo né?Mají nějakou úlevu?
Zatím jsem skoro v žádné "křesťanské diskuzi" o homosexualitě nečetl o "povinnostech" homosexuálů a stále se píše jen a jen o jejich právech být jiní a kostnatému myšlení těch co to nechápou... affraid
haide: Já nebudu nikdy soudit tyto věci.Sám jsem hříšník a bez "milosti"JK zemřu...jako každý hříšník.. sunny


Naposledy upravil dne 25/3/2007, 22:18, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 25/3/2007, 21:29

[quote="Datel"]Ti holanďané řeší problém homosexuality u lidí co se dopouštějí i pedofilie.Jsou tam i snahy o zákonné úpravy postoje k "pedofilii"Tolerance?Argument :je mnoho kultur ,kde je holičička i chlapeček brán za za muže a ženu už v 9-10letech.Proč tedy něco zakazovat?Proč nepřipustit diskuzi?Proč nepřehodnotit postoj k homo-pedofilie?Tak jak se vyzývá k osvícenému pochopení "homosexuality" a jejiho tolerování i v řadách křesťanských církví.Je to prostě in být tolerantní.Nedokážu posoudit jak jsou dnes silné tyto "pedo" hlasy?Možná umlknou?Ale co za rok nebo dva?Další oblast jsou adopce.To už frčí i u nás.Pokud člověk svým"osvíceným"postojem posune hranice "normy" ,kde to může končit?Závažné je to právě v křesťanských sborech.Zažil jsem jednou demonstraci homo-sexuálů v Berlíně, tak vím jak jejich "požadavky"vypadaly./Nebyli to křesťané/To byl ještě "pravěk" této jejich "osvěty" a nešlo o tisícihlavý dav...Po asi 15 letech se jim v Evropě podařilo naplnit skoro vše...Proč?

1. Pedofilie
Neznám problém holandských pedofilů, ale vím, že Holandsko je velice konzervativní země. Pedofiie se nedopoštějí pouze homosexuálové, ale i heterosexuálové a to v mnohem větší míře. Já pedofilii zásadně neuznávám a velice mě mrzí, že je homosexualita automaticky spojována s pedofilií. Samozřejmě že existují homosexuální pedofilové, ale to už jde mimo mé chápaní. Já osobně mám do pedofilie velmi daleko. S pedofílií zásadně nesouhlasím a v tomto směru bych nepřipustil žádnou diskuzi.
Znovu přïpomínám, že homosexualita není nemoc a není trestná, čili se dá o ni diskutovat jako o formě sexuální orientace.
Pedofilie je nemoc a je trestná a pokud je něco trestné, tak o tom není důvod diskutovat.

2. Adopce homosexuály
Homosexuální adopce zatím nebyla uzákoněna v rámci registrovaného partnerství. Podle průzkumu by více adopce využily lesbické páry než gay páry. Odlišnou otázkou však zůstává otázka výchovy dítěte gay nebo lesbickým párem, hlavně tehdy kdy bisexuální jedinec dříve žil v heterosexuálním svazku, zplodil dítě a nyní žije v homosexuálním svazku a nemá se kdo o jeho dítě postarat.

3. Prosazování homo zájmů
No nevěřím tomu, že by se homosexualita prosadila v křesťanských sborech.
Datle, psal jste, že jste shlédl demonstraci homosexuálů v Berlíněpřed 15 lety. Mě v té době bylo 11 let, takže nevím o jaké konkrétní požadavky se jednalo. Zaměřím se na vaši otázku, proč homosexuálové postupně dosáhli svých požadavků?
Především svou trpělivostí a pílí. Několikaleté průzkumy homosexuality prokázaly, že se jedná, ve většině případů o nadrůměrně inteligentní jedince. Jsou mezi nimi právníci, lékaři, psychiatři a mnoho dalších. Spojením těchto lidí vzniká velice pevné zázemí reálnému uspokojení požadavků. Ukážu vám to na klasickém případě České republiky. Zde v ČR začaly snahy o registrované partnerství již v roce 1995. Byla založena nezávislá společnost v jejíž čele stáli právníci, lékaři, filozofové, psychologové a psychiatři. Na základě lékařských posudků a desetiletého úsilí se podařilo dokázat, že homosexualita je vrozená a že homosexuální jedinec nikoho svým jednáním neohrožuje ani neomezuje.
A navíc postupem let se homosexuálové "vyvíjejí", a získávají nové a nové argumenty, kdežto odpůrci homosexuality pořád mají jedny a ty samé argumenty.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 25/3/2007, 22:09

Zaměřím se na vaši otázku, proč homosexuálové postupně dosáhli svých požadavků?

Nacházejí se na vysokých postech ekonomicko-politických ? Smile

A navíc postupem let se homosexuálové "vyvíjejí", a získávají nové a nové argumenty, kdežto odpůrci homosexuality pořád mají jedny a ty samé argumenty.

Mám měnit postoj následovníka Krista, kvůli požadavkům světa ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 25/3/2007, 22:26

Význačný homo-sexuál se najde i mezi "duchovenstvem" a je jedno zda je to v KC nebo u protestantů.Tyto stránky nevylučují ani SJ...To je zásadní vliv ve většině církví.MOŽNÁ TAM JE POČÁTEK DISKUZE O HOMOSEXUALITĚ U KŘESŤANŮ?Existuje RELEVANTNÍ biblický precedent,KTERÝ BY PŘIPOUŠTĚL HOMOSEXUALITU U DUCHOVNÍCH?
Vážený nepokřtěný zvěst. MOJE OTÁZKA JE:
Platí pro křesťana homo-sexuála stejná pravidla jako pro muže a ženu?Ano nebo né?Mají homosexuálové nějakou úlevu?
Zatím jsem skoro v žádné "křesťanské diskuzi" o homosexualitě nečetl o "povinnostech" homosexuálů a stále se píše jen a jen o jejich právech být jiní a kostnatému myšlení těch co to nechápou... affraid
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 25/3/2007, 23:12

Zrovna dneska jsem ve sboru KS vyslechla zajímavou přednášku o sexualitě a křesťanství. Nebyla sice o homosexualitě, ale o sexu mezi mužem a ženou, nicméně tam byly praktické myšlenky:
- Dnes vládne mezi lidmi názor, že sexuální instinkt neboli pud je nutno respektovat v tom smyslu, že je třeba ho nějak ukojit jako třeba hlad. Sexualita není v manželství ale to nejdůležitější, jak se to dnes prezentuje. Důležitější jsou vztahy citové, duševní, duchovní. Ty přetrvávají déle než sex.
- Sex potlačuje spiritualitu. Pokud je člověk opravdu naplněn sv. Duchem, má společenství s Kristem, je schopen se soustředit na duchovní věci, chápe sexualitu jako Boží dar do manželství.
- Sex mimo manželství vede víc k tomu myslet na sebe a svoje pocity víc než na pocity druhého. To pak vede ke sklonu považovat toho druhého jako věc, prostředek pro své potěšení, tudíž k sobectví.
- Sex má své místo až v manželství proto, že právě tam pomáhá pochopit a poznat lásku, myslet na potřeby druhého. Mimo manželství vede spíš k sobectví, třeba k srovnávání partnerů.
- Manželství je pro dva, třetí tam nemá co dělat, i kdyby to byla jen vzpomínka. Proto je lepší, když člověk nemá předmanželské sex. zkušenosti.
- Smilstvo je na rozdíl od ostatních hříchů hříchem proti tělu - jsme-li jedním tělem s Kristem, jak potom můžeme být jedním tělem současně třeba s nevěstkou, nebo....
- Kristovo tělo (církev) se vyznačuje čistotou.
Jsou to jen takové glosy, celek byl mnohem lepší.
Ale proč to píšu, když to nejsou žádné novinky?
Jen pro připomenutí, že i páry - žena + muž - musí projevovat sebezapření, zdrženlivost, sebeovládání pokud nejsou v manželství a chtějí-li se chovat jako křesťané. Vlastnosti, které nejsou k zahození!
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/3/2007, 02:04

No nevím jestli je 10 letý možné brát jako od narození, ale jo beru to. Já si pamatuju na éru objevování změn mladého chlapce v muže a následné zkoušky se spolužákem. Jediné, co jsem cítil, byla závist, měl ho až po kolena. Ale nebral jsem to jako homosexuální sklony, nebo že jsem od narození nějak jinak orientovaný, ale chápu vás, ale to nic nemění na tom, co jsem napsal. Homosexualita-aktivní=záporný přístup jak Písma tak i Boha, pokud přijmeme, že přes své Slovo k nám promlouvá. Homosexualita-nepraktikovaná=oblast pro Boha a jeho milosrdneství.

A je vcelku pochopitelné, doufám že i pro vás, když Ježíš mluvil v kázání na hoře o cizoložství tak měl namysli muže a ženu, ale dá se to použít na sex. styk obecně.

Matouš 5, 27 Znáte další přikázání Desatera: Nebudeš cizoložit. 28 Já vám však říkám, kdo by se podíval žádostivě na jinou ženu, porušil manželství, byť jenom v myšlenkách. 29-30 Učiň všechno pro to, aby k tobě pokušení nepronikalo. Neboj se zříci se něčeho, co se ti dnes zdá pro tvůj život tak nepostradatelné jako oko nebo pravá ruka. Lépe je žít s jedním okem nebo jednou rukou než ztratit věčný život.

Pokud přijímáte Pána vážně, tak se domnívám, že to jsou ne moje, ale Kristovy rady, které by vám mohly pomoci. Taky je pochopitelné, že se o cizoložství mezi muži nezmiňoval, protože muž a muž nebo žena a žena nemohou tvořit manželství a tedy zde nemůže dojít ani k cizoložství v pravém slova smyslu. Ale já to do jisté míry chápu i tak, pokud má můž k jinému muži takovou náklonnost až žádostivou, tak už to je na zvážení, nebo ne??? Ale vy jste odpovědný za svůj život, ne já, tak i já jsem odpovědný za svůj život, že? Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 12:28

Doktorka White napsal:
Zaměřím se na vaši otázku, proč homosexuálové postupně dosáhli svých požadavků?

Nacházejí se na vysokých postech ekonomicko-politických ? Smile

A navíc postupem let se homosexuálové "vyvíjejí", a získávají nové a nové argumenty, kdežto odpůrci homosexuality pořád mají jedny a ty samé argumenty.

Mám měnit postoj následovníka Krista, kvůli požadavkům světa ?


Tedy doktorko, k vaší první otázce
Nacházejí se na vysokých postech ekonomicko-politických ? Smile

Určitě! Sexuální orientace je osobní věcí každého člověka. Nikdo z výše postavených vám neřekne, že je gay.
Mimochodem, co se týče představitelů gay iniciativy, která se prosadila mj. o uzákonění registrovaného partnerství ČR, tak se jedná o lidi s vysokoškolským vzděláním, kdy jeden pracuje jako poradce ministryně pro oblast lidských práv, médií a styk s veřejností, další jsou členy výkonného výboru Národní pomoci boje proti HIV/AIDS. Je tam třeba i výkonný ředitel Nadace Sokrates nebo předseda České společnosti AIDS pomoc.

Mám měnit postoj následovníka Krista, kvůli požadavkům světa ?[/

Požadavky světa vás nenutí, abyste změnila postoj následovníka Krista. Máte právo na své náboženské vyznání, které je zaručeno ústavou.
Uvědomte si, že pokud někdy v budoucnu budete chtít aktivně vystupovat proti homosexuální komunitě, musíte mít propracovanější tvrzení, než se hájit tím, že jste následovnice Krista.
A pokud jste opravdu následovnice Krista, nezapomínejte na Matouše 7:21-23.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 12:34

Vážený nepokřtěný zvěst. MOJE OTÁZKA JE:
Platí pro křesťana homo-sexuála stejná pravidla jako pro muže a ženu?Ano nebo né?Mají homosexuálové nějakou úlevu?
Zatím jsem skoro v žádné "křesťanské diskuzi" o homosexualitě nečetl o "povinnostech" homosexuálů a stále se píše jen a jen o jejich právech být jiní a kostnatému myšlení těch co to nechápou
...

Vážený Datle,

nemám ponětí, jestli nějaká církev nebo náboženská společnost toleruje homosexualitu, ale pokud by se tak stalo, záleželo by na situaci. Každopádně si myslím, že zde by platily všeobecné požadavky, že partner mám mít jednoho partnera, měl by mu být věrný, měl by se k němu chovat slušně prokazovat mu vzájemný respekt a úctu. Co se týče duchovních, tam zastávám názor, že duchovní církve by měl být heterosexuál.
Více o právech a povinnostech homosexuálů hovoří Zákon o registrovaném partnerství.


Naposledy upravil dne 26/3/2007, 13:19, celkově upraveno 2 krát
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 12:49



Drahá Quaero, souhlasím s tebou, že určitá míra sexuální zdrženlivosti je na místě. Pokud se dva chystají uzavřít manželství a chtějí počkat se sexem až po svatbě, je to jejich věc a určitě to rozhodnutí může být správné. Abychom se správně pochopili. Pokud je věřící ženatý, má doma manželku a přitahují ho jiné ženy, v tom případě je sexuální zdrženlivost na místě. Ale u svobodného člověka je to zase jiné. Bible doporučuje, aby člověk nehřešil a raději vstoupil do manželství, nejlépe v Pánu.
Já netvrdím, že sex je nejdůležitější v životě, ale má své nezastupitelné místo. Je to jako s penězi. Peníze také nejsou všechno, ale jsou zapotřebí.
Sexuální zdrženlivost = neber to prosím na sebe, teď to myslím všeobecně, ale přijde mi pokrytecké, když mi někdo mluví že mám být sexuálně zdrženlivý, že to není žádný problém. Nic není prblém pokud se to netýká přímo mé osoby.
Jak může člověk, který je ženatý a má několik dětí, mluvit o sexuální zdrženlivosti? Proč se ženil? Proč on nebyl sexuálně zdrženlivý, když teď je takový chytrý a radí druhým? Není to pokrytecké kázat vodu a pít víno?
Znovu podotýkám Quaero, že se to netýká tebe!!!
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 13:16

Pavel napsal:No nevím jestli je 10 letý možné brát jako od narození, Homosexualita-aktivní=záporný přístup jak Písma tak i Boha, pokud přijmeme, že přes své Slovo k nám promlouvá. Homosexualita-nepraktikovaná=oblast pro Boha a jeho milosrdneství.
Pokud přijímáte Pána vážně, tak se domnívám, že to jsou ne moje, ale Kristovy rady, které by vám mohly pomoci. Taky je pochopitelné, že se o cizoložství mezi muži nezmiňoval, protože muž a muž nebo žena a žena nemohou tvořit manželství a tedy zde nemůže dojít ani k cizoložství v pravém slova smyslu. Ale já to do jisté míry chápu i tak, pokud má můž k jinému muži takovou náklonnost až žádostivou, tak už to je na zvážení, nebo ne??? Ale vy jste odpovědný za svůj život, ne já, tak i já jsem odpovědný za svůj život, že? Wink Cool


Pavle, co se týče sexuality, ta se v člověku tvoří od narození, ale dostává se na povrch až s dozráváním pohlavních orgánů. U každého to dozrávání je jiné, u někoho třeba v deseti, u jiného teprve v 15 letech.
Muž s mužem nemohou uzavřít manželství ale mohou uzavřít registrované partnertsví, které má podobné práva a povinnosti jako klasické manželství.
Pokud budu nepraktikující homosexuál, jaký z toho budu mít užitek?
Když jsem byl aktivním členem v NSSJ, věřil jsem, že budu záchráněný v Armagedonu. Postupem času se mé nadšení vytrácelo. Ostatní o mě říkali, že nemám ocenění. Já jsem se jich ptal, co z toho mám že chodím na shromáždění a do služby? A oni mi říkali, že budu mít Boží požehnání a dobrý pocit, že se Bohu líbím a dělám to co po mě Bůh vyžaduje. Jenomže z dobrého pocitu se nenajím, dobrý pocit nevyřeší mé problémy.
Víte, já se nemohu ubránit myšlence, že o něco přijdu. Já budu nepraktikující homosexuál, prožiji celý život v samotě, pokání a odříkání a co na konci života? Zemřu stejně jako ten, který žil jako praktikující homosexuál. Já nevěřím v posmrtný život, nevěřím v to, že někdo se bude po smrti radovat v nebi či smažit v pekle.
Jaký v tom bude rozdíl? Ten praktikující homosexuál zemře třeba v náručí nebo v blízkosti svého partnera a já budu umírat sám s myšlenkou že jsem něco v životě prošvihnul. Kdo mi pak vrátí ty ztracené léta? Copak budou hovořit Ti pánbíčkářští rádci? Že nikdo nemohl tušit že poslední dny se protáhnou o pár desítek let?
Jaký bude ten konec posledních dnů? Bude pršet oheň a síra z nebe? Nebo se všichni Kristovi následovníci shromáždí na jedno místo, a Kristus je vezme do nebe? Nebo že špatní lidé zmiznou a zůstanou tu jen ti dobří?
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 10 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/3/2007, 13:17

Milý nepokřtěný zvěstovateli,
chtěla jsem těmi poznámkami z přednášky vnést trochu víc objektivity v otázce toho, že i lidé, kteří nemají jinou orientaci, mají problémy se sebeovládáním a sebezapřením. A ne malé.
Znám hodně žen, které u SJ celý život hledají partnera "v Pánu" (což podle SJ znamená pouze u SJ!) a nenacházejí. A to jsou ženy plné temperamentu a hlavně, to vy muži nemůžete znát, s velikou touhou mít děti. A teď pomalu stárnou...Celý život projevovaly šílené sebeovládání a teď pozorují kolem sebe ty "šťastné", co jsou v jejich věku obklopené kupou vnoučat. A ony to vydržely jen kvůli víře, že si Bůh přeje, aby si vzaly jen a pouze Svědka. Můžu ti říct, že ačkoliv je mi jich hodně líto, tak si jich moc vážím. Je to síla.

Ještě
přijde mi pokrytecké, když mi někdo mluví ....Jak může člověk, který je ženatý a má několik dětí, mluvit o sexuální zdrženlivosti?
Máš pravdu.
Někdy to ale může být člověk, který předtím než se oženil má velkou zkušenost se sebezapřením. A nebo - i v manželství může být sebeovládání hodně prozkoušeno. Je hodně žen (i mužů) nemocných a následně neschopných sex. života. A jejich partneři s nimi věrně zůstávají.
Možná, že je to tím, že jsou spolu ne kvůli sexu, ale kvůli lásce. To je totiž úžasná věc - láska - může být okrášlená sexem, ale žije i bez něho!
Vůbec ti to nepíšu, že bych tě chtěla nějak drtit. Přeju ti opravdu jen dobré, ale myslím si, že na každého z nás může zapůsobit něco, co pak může mít určující vliv v nějaké situaci a v konečném důsledku to může pomoci. Tak čím víc toho člověk ví....
Měj se moc hezky.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru