Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 9 z 16 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 23/3/2007, 22:32

Já cítím pouze smutek a bolest nad netolerantností.

Ke komu nebo k čemu nejsem tolerantní ?
K Vám osobně, nebo k ohavnosti, které se dopuští křesťané co zde na zemi mají ku pomoci Ducha ? A pozor ! Teď nemám na mysli pouze homosexualitu.

P.S. Co si myslíte, že v Pavlovi vyvoláváte svým pláčem, že si musíte ulevit na záchodě ? Necítím z Vás jediný náznak k pokání, ale jen vzdorovitost vůči Slovu. A tudy cesta nevede !

S láskou
dr. White ( nemusíte můj nick psát do závorky, jsem "jen" Pavlovo "doktorka" ) Smile
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 22:41

Například Leviticus 18, 22 vůbec neřeší jestli to někdo má od narození a nebo se pro to rozhodl později, a přesto si řeknu, no nejsem si jistej, že je to Boží pohled, protože já můžu číst Písmo jen tak, abych náhodou si nemyslel, že na sebe nebo druhé nechci presentovat tento Boží názor i když i v tom si nemůžu být jistý, že je vůbec někde v Písmu presentován Boží názor. A když náhodou si to myslíte, tak to raději nikomu "nepresentujte" a víte co, raději vůbec neříkejte, že se ve svém životě řídíte Božími zásadami, aby vás náhodou někdo neobvinil jak to, že si dovolujete presentovat Boží názory. A víte co, raději nikomu neříkejte, že čtete i NZ, protože by vás mohl někdo obvinit, že ho evangelizujete. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 22:47

No budiž i když moc tomu nevěřím.

A věříš vůbec někomu a něčemu??? Že se ptám, ty věříš jen sám sobě, že??? Ale to už bych mohl byt zase u toho posuzování, to nechci. Tak si dělej co chceš, to je nejlepší a vduchu si mudruj "anarchisti celého světa spojte se". Very Happy Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/3/2007, 02:24

NZ mimojiné napsal:
protože je to pro mě nepřirozené. Já jsem se narodil s tím, že pro mě je přirozené žít s mužem,

A koho to zajímá??? Možná zase nějaké lidi, ale pokud se cítíš jako věřící a přijal jsi Krista, tak už neuvažuješ za sebe, tak na co si tu hraješ??? Pliveš na mravní zákony a zásady, plivej si, ale nevymlouvej se na vrozenost a neobviňuj Boha, ten rozhodně nic nepřirozeného neudělal, že ty si to myslíš, ok, ale to je zase jen a jen tvoje chápání, ale co jsme my, prach, vánek, hlína; a ty si dovoluješ obviňovat stvořitele z toho, že je to vlastně jeho chyba, že jsi se tak už narodil, sex-ten nepotřebuješ k životu, ale co mají říkat ti, co jsou od narození slepí, chudáčku oni ti upíraj zadeček, jak nechutné. Soudit tě ani náhodou, ale lituju tě a modlím se za to, aby Pán byl k tobě milosrdný, protože já k praktikujícímu homosexuálovi a jak tu někdo napsal, který neprojevuje pokání, nemohu být lhostejný. Ale soud nechávám na někom jiném. Je mi líto, že se k tomu stavíš jak se k tomu stavíš, ale sex není všechno.

P.S. Pavel měl taky nějaký problém "osten", dělalo mu to zřejmě hodně problémů, ale láska k Bohu a Pánu, mu pomohla aby to překonal. Tak na co se chceš vymlouvat???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 08:43

[color=red][[color=red]quote="Doktorka White"]
Já cítím pouze smutek a bolest nad netolerantností.

[color:eb39=red:eb39]Ke komu nebo k čemu nejsem tolerantní ?
Doktorko, pokud umíte dobře číst, nikde jsem nepsal, že cítím bolest a smutek nad netolerantností Doktorky White. Evil or Very Mad Nevztahuje komentáře na sebe.

P.S. Co si myslíte, že v Pavlovi vyvoláváte svým pláčem, že si musíte ulevit na záchodě ?
Já vůbec nepláči, ani si nestěžuji. Pokud někdo bere odlišný názor jako pláč nebo stížnost, tak to už jaksi není můj problém.

Necítím z Vás jediný náznak k pokání, ale jen vzdorovitost vůči Slovu.[color=red]


Pokání? A můžete mi prozradit doktorko, z čeho se mám kát? Z toho, že jsem gay? A že jsem se takto narodil?
To je tak samé, jako bych já vám řekl, abyste se kála protože jste žena. Někde jsem četl zajímavou myšlenku. Víte, proč Bůh stvořil ženu? Aby názorně demonstroval, že z krádeže nevznikne nikdy nic dobrého. Takže by se měly ženy kát ne?
To byl samozřejmě vtip, stejně jako jsem se zasmál vám doktorko, abych se kál. Jinak nekouřím, nepiji, nejsem sadista, vrah, násilník ani zloděj.

Vzdorovitost vůči Slovu? Nepletťe si pojmy doktorko. Já vzdoruji Pavlovým názorům, ne vůči Slovu.

[


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 15:57, celkově upraveno 1 krát
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 08:51

[/color]

Bohatýre, souhlasím s Tebou. Myslím si, že kolem homosexuality se dělá zbytečný humbuk. Mým cílem není nikomu vyvracet názor na homosexualitu. Pouze se bráním a snažím se ukázat i druhou stránku věci. Ono je někdy třeba některým diskutujícím otevřít oči, protože mi připadá, že oni sice přijali Krista a chtěli přijmout i Ducha. Ale ten duch jaksi se do nich nevlez, tak z nich vyhodil veškerou moudrost a logické uvážování. Jsou jen pouhými loutkami, bez vlastního názoru.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 08:59

[quote="Hvězdlický"]Pro mne je daleko horší než homouš,
Brutalita, šikana, sadizmus, surovost, bezohlednost, a další překrásné vlastnosti, Z těchto vlastností je mi nanic. Homouš, pokud je v normě, mě vůbec nevadí. Je to jejich věc.


Přesně tak! Já rovněž dávám přednost homoušům přes brutalitou, šikanou, sadismem, surovostí atd narozdíl od někoho, který dává přednost brutalitě, šikaně, sadismu, surovosti před homosexualitou. Podle některých je lepší brutální heterosexuál než milující homosexuál. Však toho homosexuála Blh potrestá, za to že je milující. Suspect
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 09:18

Sleep


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 14:28, celkově upraveno 1 krát
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/3/2007, 09:46

Už jsem tu psala několikrát, že si myslím, že každý máme svoje problémy, je dobře, když se ptáme na názor druhých, a hlavně je dobře, když hledáme pomoc u Boha. Těžko můžeme soudit jeden druhého, protože ten druhý, je prostě "on" a "já" jsem zas jenom já. Takže odsuzovat druhé není asi úplně to ono.
Ale na druhou stranu si myslím, že by bylo dobře hlídat si trochu svoje výrazy, aby to mohlo chválit našeho Boha a Krista. Fakt nějak nechápu, proč se tady veřejně takhle vyjadřujete. Jestli to jinak neumíte, tak si to snad raději piště v soukromých zprávách, ale mám pocit, že tohle teda ke cti Boha není.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/3/2007, 10:19

No, aby náhodou ten jeho duch nebyl trošičku závadnej... Protože co napsal v posledním příspěvku a Quaero to komentovala "hlídat si trochu svoje výrazy, poukazuje na jeho přístup k pokání.

No asi se dostáváme do doby kdy chrámoví prostituti a prostituky byli velice vážení. Tím nic nenaznačuji vzhledem k NZ, ale vůbec k náladě ve společnosti, že bych se dožil těch posledních dnů???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/3/2007, 10:34

Jak se to říká, ne že bych se tak cítil, ale říká se to, že?

Moudřejší ustoupí, nebo odejde, no tak nějak podobně.

Už nebudu na NZ reagovat.

Měj se jak chceš.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Bible::Homosexualita...

Příspěvek  Petr V. 24/3/2007, 10:58

V žádném případě jsem nevystoupil na obhajobu homosexuality. Dal jsem jenom příklad jak to může být u lidí, kteří mají zmíněný problém při druhém příchodu Ježíše Krista. Tito lidé jsou dnes stejně hříšní jako jiní, kteří nepřijali Ducha svatého. Nemohou mít tak jak jsou podíl na prvním vzkříšení. Jinak je rozhodně Pavel slušnější než Nepokřtěný zvěstovatel.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/3/2007, 11:49

Upřímně vám mohu říct, že jsem úplně šokovaná, jakým směrem se to tu ubírá a ještě taky v tématu Svědkovská hantýrka.
Je to naprosto bez komentáře.

Pro nepokřtěného zvěstovatele:

Za svoji sexuální orientovanost člověk nemusí moct a co s tím udělá, je na něm. Odmítám to soudit, soudcem je Bůh.
Ale za to, o čem člověk mluví a jak se vyjadřuje teda odpovědnost má.
To co tady teď předvádíš je dost hrozné.


V Bibli je psáno:
Mat.12:34, 35
Vždyť z hojnosti srdce mluví ústa.Dobrý člověk vynáší ze svého dobrého pokladu dobré věci, zatímco ničemný člověk ze svého ničemného pokladu vynáší ničemné věci.
Mat. 15:19
Ze srdce vycházejí ničemná uvažování, vraždy, cizoložství, smilstva, krádeže, falešná svědectví, rouhání. To jsou věci, které člověka poskvrňují; ale brát jídlo nemytýma rukama člověka neposkvrňuje.

Tak si prosím tě to svoje srdíčko hlídej. My to tu nějak přežijeme a zapomeneme, ale ty s ním žiješ!


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 15:19, celkově upraveno 2 krát
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 24/3/2007, 12:24

tak ještě jednou v této diskuzi.

Jistě by nám také pomohlo:
a) hřeší-li někdo slovy, jiný bratr, či sestra, kteří si s dotyčným více rozumí ho soukromně na toto upozorní (pozor na to jak! nejdřív se modli a pak něco dělej)
b) jakýsi xxx, či yyy může ve své anonimitě hodně. Pokud bude psát bláboly Jan Dorničák, řečený haid, vždycky si ho můžete najít a naplivat mu do tváře (sarkasmus). Navíc u Jana Dorničáka (Petra Štefka, Slavíka Svatopluka) máte větší jistotu, že skutečně existují, něco si o nich můžete přečíst a při použití www.google.cz najdete o nich mnohdy i další.
c) pozor na ponožkové loutky!!!! (1 uživatel aktivuje více účtů aby podpořil svůj názor množstvím)-poprosil jsem administratora, zda by šli zveřejňovat IP adresy počítačů-pomáhá to tento jev eliminovat
d)prohlížíme-li fórum, i tak se přihlašujme (působí na mne zvláštně, když jsem přihlášen já+1 anonym a objeví se příspěvek od 3 autorů...)

Proto vás prosím, poctivě a pravdivě vyplnme informace o sobě.
Nechme zemřít naše dvojníky a trojníky a ... máme-li nějaké
Odpouštějme si, neboť Bůh již odpustil nám.

Chci pokračovat v dobré zmněně:
ODPUSŤTE MI PROSÍM MÉ HRUBÉ VÝROKY V TÉTO DISKUZI. STYDÍM SE ZA NĚ Embarassed A I PROTO ABYCH SE KÁL JSEM TUTO DISKUZI OPUSTIL.

Jan

PS: když se budeme víc modlit, jistě se budeme méně hádat. Zkusme to. Před diskuzí se pomodlit za vedení a lásku.


Jan


Naposledy upravil dne 24/3/2007, 16:16, celkově upraveno 1 krát
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Petr Sláma 24/3/2007, 12:27

Dobrý den,
tato debata (homosexualita) je asi nad síly účastníků. Ale přesto mám potřebu se vyjádřit také.
Především chci pozdravit NZ a ubezpečit ho, že jeho sexuální orientaci (pokud je opravdu taková jakou zde prezentuje) bude posuzovat Bůh.Není nutné se objahovat před těmi, kteří debatu mění v bitvu.Není nutné se obhajovat vůbec.
A nyní jedno z mých seznámení s problémem homosexuality.
Mladý muž po dvouletém studiu se SvJ byl pokřtěn na jednom oblastním sjezdu. Asi po dvou měsících se svěřil dozorci s tím, že je homosexuální a přesto, že dělá co může, tak stále miluje jednoho přítele. Proběhlo právní jednání, kde mu byl poskytnut čas k "napravení" záležitosti. Po čase osobně přišel oznámit, že ač velmi nerad, musí opustit sbor SvJ. Svou sexuální orientaci prostě nemohl popřít. Prohlásil, že chce žít čestně a také šťastně. Boha bude dále uctívat a žít tak, aby mu nedělal ostudu.
To je vše, co jsem chtěl dodat k této debatě.
Přeji Vám všem více klidu.

Petr Sláma

Poeet p?íspivku : 49
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 10. 11. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Odpověď!

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 14:55

[quote="quaero"]Upřímně vám mohu říct, že jsem úplně šokovaná, jakým směrem se to tu ubírá a ještě taky v tématu Svědkovská hantýrka.
Je to naprosto bez komentáře.

Pro nepokřtěného zvěstovatele:

Za svoji sexuální orientovanost člověk nemusí moct a co s tím udělá, je na něm. Odmítám to soudit, soudcem je Bůh.
Ale za to, o čem člověk mluví a jak se vyjadřuje teda odpovědnost má.
To co tady teď předvádíš je dost hrozné.

Milá Quaero, máš pravdu. A protože si Tě velice vážím, tak bych byl nerad, aby ses zde necítila dobře a choulostivé příspěvky jsem smazal. Přeji příjemný víkend!
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty rekace na reakci

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 15:11

Pavel napsal:Jak se to říká, ne že bych se tak cítil, ale říká se to, že?

Moudřejší ustoupí, nebo odejde, no tak nějak podobně.

Už nebudu na NZ reagovat.

Měj se jak chceš.


Je to tvé svobodné rozhodnutí a já ho respektuji. Vím, že některé mé výroky zrovna nebyly v souladu se zásadou etiky, slušnosti a dobrých mravů a za ně se veřejně omlouvám.

Jestli sis Pavle ale myslel, že mě tady budeš urážet a zesměšňovat (viz. oni ti upřeli zadeček, jak nechutné) a čekal jsi, že já si to nechám líbit a ještě Ti budu kývat na souhlas, tak to jsi se opravdu mýlil. Víš, homosexualita je opravdu specifické téma, které každé náboženství a káždá církev si vysvětluje po svém.
Já jsem zatím, co se týče náboženství, na bodě "mrazu". Strávil jsem přes deset let v NSSJ a většina náboženství pracuje na stejném základě jako tato organizace. Mám skrz na skrz prohlednuté ty, kteří o sobě prohlašují že jsou praví křesťané.
Většinou se jedná o neuvěřitelné pokrytce, ale tím rozhodně nemyslím Tebe Pavle, protože Tě neznám. I když si starší než já, tak prosím, zkoumej Bibli ale měj oči otevřené abys pak po letech nepoznal, že si obětoval život něčemu, co bylo úplně zbytečné. Sad
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 15:17

[quote="Bohatýr"]V žádném případě jsem nevystoupil na obhajobu homosexuality.

Milý Bohatýre, nikdo po Tobě nežádal ani neočekávál, abys vystupoval na obranu homosexuality.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2007, 15:19

haid navrhujue.

Proto vás prosím, poctivě a pravdivě vyplnme informace o sobě.
Nechme zemřít naše dvojníky a trojníky a ... máme-li nějaké
Odpouštějme si, neboť Bůh již odpustil nám.

To je jedna asi jediná možnost, jak zabránit napadání jeden druhého a používání pouličního slovníku.

Fotka místo obrázku a adresa..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 15:29

Petr Sláma napsal:Dobrý den,
tato debata (homosexualita) je asi nad síly účastníků. Ale přesto mám potřebu se vyjádřit také.
Především chci pozdravit NZ a ubezpečit ho, že jeho sexuální orientaci (pokud je opravdu taková jakou zde prezentuje) bude posuzovat Bůh.Není nutné se objahovat před těmi, kteří debatu mění v bitvu.Není nutné se obhajovat vůbec.
A nyní jedno z mých seznámení s problémem homosexuality.
Mladý muž po dvouletém studiu se SvJ byl pokřtěn na jednom oblastním sjezdu. Asi po dvou měsících se svěřil dozorci s tím, že je homosexuální a přesto, že dělá co může, tak stále miluje jednoho přítele. Proběhlo právní jednání, kde mu byl poskytnut čas k "napravení" záležitosti. Po čase osobně přišel oznámit, že ač velmi nerad, musí opustit sbor SvJ. Svou sexuální orientaci prostě nemohl popřít. Prohlásil, že chce žít čestně a také šťastně. Boha

bude dále uctívat a žít tak, aby mu nedělal ostudu.
To je vše, co jsem chtěl dodat k této debatě.
Přeji Vám všem více klidu.

Drahý Petře, moc Ti děkuji za příspěvěk. Plně chápu pocity toho mladého muže. Lehko se mluví, aby člověk popřel svou orientaci, ale těžko se to dělá. Já taky moc miluji svého přítele a konečně se cítím v životě šťastný. Cítím se mnohem šťastnější než když jsem svůj život obětoval křesťanskému životu. Svého přítele bych nevyměnil za žádné náboženství ani za členství v církvi, protože žádné náboženství ani církev mi nestojí za to, abych obětoval lásku ve prospěch fanatických nauk.
1. Jana 4:8 Kdo nemiluje Boha nepoznal, protože Bůh je láska.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Old.Stloukal 24/3/2007, 15:49

VÁŽENÍ DISKUTUJÍCI NA TÉMA HOMOSEXUALITY A KŘESŤANSTVÍ.
Bible zaujímá k problému homosexuálních vztahů jednoznačný postoj: "Nebudeš obcovat s mužem jako se ženou, je to ohavnost" (3M 18, 22). Sv. apoštol Pavel dále mluví o "hanebných vášních" a také o tom, že: "Jejich ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svoji zcestnost". Apoštol nám dále připomíná, že Božího odsouzení se dostane také těm, kdo takovéto jednání schvalují (Ř 1, 18-32). V listu ke Korintským se dokonce mluví o tom, že tito lidé nezdědí věčný život: "Nemylte se: Ani smilnící, ani modláři, ani cizoložníci, ani modloslužebníci ani zvrhlíci... nebudou mít účast v Božím Království" (1 Kor 6, 9- 10

TAK HOVOŘÍ BOŽÍ SLOVO.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 24/3/2007, 15:56

Oldo,
kdybyste si alespoň dal tu práci a seznámil se s protiargumenty. No

Jasně (jak tvrdíte) mluví pouze Váš výklad. a já už slyšel bibli vykládat na 100000způsobů. Garantuji Vám, že povětšinou hereticky.

To byste mi brzy mohl tvrdit, že svět byl stvořen v 6ti dnech rendeer (což asi tvrdíte), že evolucionisté jsou satanovi pomatenci a kosti dinosaurů vložil Hospodin do země při stvoření, aby zkoiušel naši víru v Bibli Rolling Eyes

ach jo.

Pán s námi všemi hříšnými!

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 24/3/2007, 16:05

Již je to sypatičtější, když jsou tady fotky a člověk ví, s kým debatí.
I když ta Oldova fotka se mi nezdá na jeho věk 61 let věrohodná, i když inženýři nejsou tak opotřebovaní...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/3/2007, 16:12

Díky, nepokřtěný zvěstovateli, takhle je to fakt lepší.
Taky ti přeju pěkný konec týdne sunny
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 9 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 24/3/2007, 16:19

Jiný názor:
Například Leviticus 18, 22 vůbec neřeší jestli to někdo má od narození a nebo se pro to rozhodl později, a přesto si řeknu, no nejsem si jistej, že je to Boží pohled. [/color]

Zaměřil bych se na dvě oblasti a to krev a náhradní vojenská služba[/color]. [/color]

1. Krev = v Bibli je příkaz, že křesťané se musejí výhybat mj. krve. Pro křesťany byla jednu dobu transfúze krve něco naprosto nepřijatelného. Pak medicínští vědci přišli s s tím že člověk může použít krevní náhražky nebo si nechat aplikovat vlastní krev. Dlouhou dobu to vyvolávalo horlivé debaty. Jedni trvali na tom, že krevní nahrážka není krev, takže je přijatelná. Druzí tvrdili, že to sice nahradí krev ale přesto jsou tam údajně nejaké krevní složky a v Písmu je jasně napsáno ŽÁDNÁ KREV!!!


2 Náhradní vojenská služba [/color]= křesťané kteří nechtěli jít na vojnu, se nechali dobrovolně zavřít. Pak se objevila možnost náhradní vojenské služby (dále jen NVS). Někteří zajásali, ale většina apelovala na to, že je to druh vojenské služby, i když náhradní. Ale to slovo vojna tam je a proto je pro křesťany nevhodná. V Bibli je přece napsáno, že všichni kdo berou meč, mečem zahynou.
Po nějaké době však došlo k "osvícení", NVS byla oficiálně povolena.

A podobné je to i s homosexualitou. Lidská společnost se vyvíjí. Nemyslím si, že homosexualita bude úplně tolerována, ale snad se bude rozlišovat mezi vrozenou a získanou, zvláště, kdy se k tomuto názoru přiklání i medicína.


Boží měřítka jsou nad ta lidská. A Boží měřítka jsou jednoznačná - homosexualita je nepřirozená.

Boží měřítka by měl člověk uplatňovat, ovšem Bible byla nápsána před dvěma tisíci lety, tak čtenář musí v dnešní době uplatňovat rozlišovací schopnost.
Vezměme si případ homosexuality a pedofilie a rozeberme to z křesťanského hlediska.
Budeme se řídit tím, že Boží měřítka jsou nadřazena těm lidským.

HOMOSEXUALITA
Biblický pohled: "Ani muži kteří leží s muži, nezdědí Boží Království".
Lidský pohled: Homosexualita je přirozená.

Bible s homosexualitou nesouhlasí, proto je pro křesťany nevhodná.

PEDOFILIE
Biblický pohled: žádný - nikde není v Bibli napsáno že muž (žena) který leží s dětmi, nezdědí Boží Království.
Lidský pohled: Pedofilie je trestná a musí se léčit.

Lidská měřítka pedofilii sice netolerují, ale my se řídíme Božími měřítky a jelikož v Bibli není o pedofilii ani zmínka, může a nemusí být pro křesťany vhodná. Záleží to na svědomí každého jedince.

Zdá se Vám to normální? Mě osobně teda ne! A to se jen řídím biblickými měřítky.
lol!
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 16 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru