Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 8 z 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 13/3/2007, 10:25

Sváťo, když jdeš do nemocnice, taky stále upozorňuješ zdravotníky, že si mají dávat dobrý pozor, aby Ti náhodou nedali jed? Kdybys měl ze zdravotnického personálu takovou fóbii, zřejmě bys do nemocnice nikdy nevlez. Protože však důvěřuješ, necháš se ošetřit.

Bez té důvěry to prostě nejde. Jestliže jsi opravdu nemocný a potřebuješ pomoc, pak si musíš najít lékaře s atestací od Pána Ježíše, kterým budeš důvěřovat, jinak budeš stále odkázán sám na sebe a šířit jen pochybnosti.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/3/2007, 10:56

No jo, tak jako u lidí, diplomy dávají zase jen ti, kteří je taky od někoho dostali, tedy toho ke komu mají důvěru. Ale jak poznáš, že ten lékař (duchovní) je od Pána??? Ano vyslechnout ho můžu, to podporoval i Kristus, ale musím také sledovat jak žije, co dělá a pokud se to neslučuje s Písmem, tak ho nemusím přijmout. A jak se slučuje s Písmem - očistec, trojice, zničení země a proto musí být všichni jen v nebesích, nesmrtelnost duše apod.?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 13/3/2007, 12:19

Pavle, stačí, když k tomu učiteli budeš shovívavý tak, jak je shovívavý Pán Ježíš Kristus k Tobě. Potom i chybujícího učitele uznáš za učitele a budeš mít z toho užitek jak Ty, tak ten učitel.

Přestaň opakovat stále stejná zaklínadla typu: "A jak se slučuje s Písmem - očistec, trojice, zničení země a proto musí být všichni jen v nebesích, nesmrtelnost duše apod.," a zjistíš, že vyčítáš něco, co není tak černobílé, jak to stále nadhazuješ.

O "očistci" se v Písmu nic nepíše, tak proč Tě to bolí? Trojici vnímají věřící různě, které vnímání tedy odsuzuješ? Jestliže má být nová země, proč nepřipustit, že ta stará bude zničena? A kdo zde tvrdí, že všichni budou vždy jen v nebesích? Ty si jsi jistý, že duše, která zemře, již neexistuje?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/3/2007, 13:05

Já si nemusím být jistý ničím, a přesto to nic nezmění na faktu, že Písmo popisuje stav mrtvých jako stav neexistence, do doby než si stvořitel vzpomene a použije svého Syna Pána Krista a ten pak takové opět přivede z hlubokého spánku, tak jako Lazara, k životu. Co je na tom nepochopitelné. Kdyby duše nepřestávala existovat, tak jaká škoda, že? Potom co je to za trest, smrt, když ve skutečnosti žádná smrt není, protože pokud někdo nepřestal existovat, tak nezemřel, a můžeš tomu říkat jak chceš. Když tedy duše neumírá, protože když stále existuje v nějaké nespecifické a nepopsatelné podobě, tak ani taková duše nemůže být vzkříšena protože k čemu k nějaké nadexistenci??? Pavel v podobném duchu pak říká: jestli nebyl Pán vzbuzen, protože pokud nezemřel, tak nemohl být vzbuzen, že, to dává smysle, nebo ne?, tak je naše víra marná, že? Ale on byl mrtev, tedy neexistoval, a pak vstal zmrtvých, potom jsem lhář když tomu věřím???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 13/3/2007, 18:59

Jestliže má být nová země, proč nepřipustit, že ta stará bude zničena? A kdo zde tvrdí, že všichni budou vždy jen v nebesích? Ty si jsi jistý, že duše, která zemře, již neexistuje

Tady z toho jsem pochopil, že stará zem bude zničena a někde nějak přisunuta nová, lepší a možná i větší planeta, a teprve na ní budou žít duše zemřelých. Nebudou ale vzkříšeny, protože duše je nesmrtelná.
Na této nové planetě nemusí být ani zvířata, ani žádná příroda, protože duše je nehmotná bytost a takové záležitosti by ji nebyly k ničemu. Proto je tady slib "co na lidskou mysl nepřišlo, je připraveno..."

Tento můj odstavec prohlašuji za jeden z ubohých blábolů, ale těší mne, že nejsem sám..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  sestra White 21/3/2007, 12:59

No tak já vám narovinu řeknu, že se tu k nikomu nestavím jako jeho duchovní ošetřovatel. Zaprvé proto, že nikoho z vás neznám...ikdyž se už u někoho možná projevují nějaké výkyvy - třeba fóbie Laughing ...ne, dělám si srandu. Opravdu to je ode mně jen recese. Kdyby tu byl někdo, kdo by měl nějakou potřebu duchovní pomoci, tak asi zodpovědnost nezodpovědnost přiskočím k pomoci, to zase jo, ale asi se to tu nestane, že? Shocked Jinak nechápu tu debatu o léku a jedu...copak lék není při větším požití jed? Evil or Very Mad
Jinak marod asi jsem, nějak moc zdravě se necítím, ale ještě stále žiju a to je hlavní. A ještě pořád věřím, že se to změní a budu žít zdravěji a kvalitněji. A v tom já bych třeba pomoc opravdu uvítala! Takže kdyby Pán dal, mohli bychom se nějak společně poznávat a třeba bychom se společně ohohatili. Jinak, abychom se vám s mojí vzácnou sestřičkou nepletly, tak já se jmenuju Maruška. (Samozřejmě Marie, ale kdybyste mě oslovovali Marie, tak by mě to stresovalo, že mi chce někdo vynadat Suspect)

sestra White

Poeet p?íspivku : 15
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 15:04

tak já se jmenuju Maruška. (Samozřejmě Marie, ale kdybyste mě oslovovali Marie, tak by mě to stresovalo, že mi chce někdo vynadat )

Moje zlatá polovička se také jmenuje Marie. Jsem, tomu rád. Protože Marie jsou většinou pracovité, čistotné a hodí se dobře do rodiny. Mají ale jaká každá žena, i svoje, ale.
Z toho důvodu ji říkám "Mery"

Podle písně o "bojovné babičce Mery z Posázaví."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  sestra White 21/3/2007, 16:41

Tak tu písničku neznám. Ale asi bude o někom mně podobném, protože jsem docela bojovná. (No prostě se nebojím ani uvázanýho bejka Smile )

Pracovitost jsem ještě moc ve svém životě neosvědčila...zatím jsem byla jen jednou v pracovním poměru a docela krátkém. A teď jsem na mateřských dovolených. Ráda bych se zařadila do řad pracujících, ale nevím kam. Čistotná jsem, ale ne nijak patologicky. Provozní nepořádek mi nevadí. A hodí se dobře do rodiny - to mě rozesmívá. Musím to říct doma. Cha cha. No ono to celé bylo jako z pořadu "Chcete mě" - jakoby mě představovali Srstka s Kubišovou. Very Happy

Takže Mery je v pohodě. cat

sestra White

Poeet p?íspivku : 15
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 21/3/2007, 17:08

Každý člověk nějak vybočuje z řady.
I ty Marie nejsou stejné.

Na příklad, ta "babička Mery" o které je ta stará čundrácká píseň a kterou zpíval nádherně Werich s Kocourkovskými učiteli a kde se střílelo i z koltu, tak ta babička nosila z jelenice sukně, měla dva kolťáky za pasem a nad hlavou točila lasem. Slivovici, měla v putně atd...
Taky byla jiná, než ostatní babičky Marie..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 23/3/2007, 13:09

Téma homosexualita v náboženství vyvolávala, vyvolává a bude vyvolávat určitě rozpaky a emoce. Rád bych vám prezentoval i názor druhé strany. Kdo tady "prochází" diskuzní fóra, tak dobře ví nebo mohl zjistit, že já se hlásím k homosexualitě a jsem s tím smířený od svých deseti let. Jsem typ člověka, u něhož je homosexualita vrozená, nikoili získáná, jak je to zvykem u některých jedinců.

[color=red]Setkal jsem se na severní Moravě s člověkem co byl od 14 .let praktikující homosexuál..Pak poznal Boha a dnes je součástí myslím .že jednoho sboru AC.Je ženatý a má děti..[/color

[color=black]To slovo praktikující homosexuál mě velice rozesmálo. Zajímalo by mě, zda je datel praktikující nebo nepraktikující heterosexuál. Laughing
Ano, takové případy existují a nejen u křesťanů. Já osobně znám kluka, kterému je nyní 24 let. V době své puberty se pohlavně stýkal se svým kamarádem. Chtěl získat sexuální zkušenosti. Ve dvaceti se oženil, má dítě a čeká druhé.
Jestliže někdo ve 14 letech praktikuje homosexuální pohlavní styk, neznamená to ,že musí být nutně homosexuál.

[color:49fa=black:49fa]V minulosti byla homosexualita potlačována a hodně lidí kteří cítili, že jsou homosexuály tak uzavírali manželství, protože to takhle vyžadovala tehdejší společnost. Někteří se ženili, protože chtěli mít dítě. Takováto manželství nebývala šťastná. Vy sice vidítě, že se nějaký homosexuál oženil, že má dokonce dítě no tak je to v pohodě, není co řešit a homosexualita se dá léčit nebo potlačit. Ovšem vy vidíte pouze tu "slupku", nevidíte "jádro". Většina homosexuálů, kteří se oženili, tak se po nějaké době rozvedli a nebo zůstávají formálně ženatí, ale vyhledávají sexuální kontakty s osobami stejného pohlaví. Ti, kteří chtěli mít děti, tak zůstali v manželství jen kvůli dětem a hned, jak se děti osamostatnily, tak se většinou rozvedli. Pokud vezmeme NSSJ, každoročně z ní odchází spousta lidí z důvodu smilstva nebo cizoložství. Ale nikde se nepíše, kolik jich odešlo z důvodu odlišné sexuální orientace.

V dnešní době, kdy máme uzákoněno registrované partnerství a diskriminace homosexuality je trestným činem, již logiky málokterý homosexuál uzavírá heterosexuální manželství. A pokud ho uzavře, není to homosexuál ale bisexuál a ten je schopen pohlavně žít jak s mužem tak s ženou.
Jestliže chce mít homosexuál dítě, vůbec nemusí mít pohlavní styk se ženou. Lékařská věda pokročila, stačí, když dá homosexuál k dispozici spermie a metodou umělého oplodnění může zplodit dítě.

[]Důležité je "abstinovat" a nebýt aktivní homosexuál...

A vy byste byli schopni sexuálně abstinovat? Sex je základní lidskou potřebou. Tím nechci omlouvat promiskuitu, ale pokud člověk dlouhodobě neuspokojuje své sexuální potřeby, těžce to obnáší jeho psychický zdravotní stav, má bolesti hlavy a je podrážděný. A jestliže je někdo homosexuálně orientovaný, sex s osobou jiného pohlaví ho neuspokojí. A z vlastní zkušenosti vím, že vám v tomto směru nepomůžou žádné modlitby. Ano, nějakou dobu to má účinek, ale je to podobné jako s léky. Léky vám také zaberou ale nelze je užívat věčně protože začnou mít opačný efekt. Jedinou možností je ještě masturbace, ta zabrání jakémukoliv pohlavnímu styku. Jenže to bychom mohli zase polemizovat, zda je masturbace špatná nebo ne.

Někde jsem tady četl komentář,ale nemůžu ho najít, že by homosexuálové měli "zvednout svůj kříž" a tím potlačit svou homosexualitu.
Já jsem byl od 12 let vychováván v NSSJ svými parodiči a to dosti přehnaným způsobem, kteří kritizovali i jiní SJ. Vydržel jsem to přes deset let, protože jsem věřil, že tak je to správné a tak to vyžaduje Bůh. Čím jsem byl starší, tak jsem zjišťoval, že právě učení a život SJ je pro mě tím "křížem". "Shodil jsem ho ze svých zad a narovnal se". Mohu svobodně žít a dýchat. A teď se mám znovu sehnout a "přijmout kříž na záda" jen proto, že mi to doporučuje pár jedinců netolerujících homosexualitu, přestože právo na sexuální orientaci je zakotveno v Listině základních práv a svobod stejně jako právo na náboženské vyznání?

Vy všichni kteří apelujete proti homosexualitě, tak laskavě PROBUĎTE SE! a přestaňte se plést do věcí, o kterých víte absolutní hovno. Člověk se musí řídit svou intuicí, rozumem a rozlišovací schopností, kterou dostal od Pána Boha. Život nelze "dláždit pouze biblickými texty", které si každý člověk vysvětluje po svém. study
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2007, 14:27

Vy všichni kteří apelujete proti homosexualitě, tak laskavě PROBUĎTE SE! a přestaňte se plést do věcí, o kterých víte absolutní hovno. Člověk se musí řídit svou intuicí, rozumem a rozlišovací schopností, kterou dostal od Pána Boha. Život nelze "dláždit pouze biblickými texty", které si každý člověk vysvětluje po svém.

SOUHLAS...


Naposledy upravil dne 23/3/2007, 14:57, celkově upraveno 1 krát

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 14:37

Zapomeň na SJ, ale nezapomínej na Boha a jeho poselství v Písmu!!!

Římanům 1, 18 Boží hněv se však obrací proti těm, kdo pošlapávají jeho zákony a svévolně přehlížejí pravdu. 19 Vždyť vše, co může člověk o Bohu poznat, ukázal on sám i jim. I takovým lidem Bůh poskytl možnost, aby jej poznali. 20 Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, mohou spatřit ve stvořené přírodě. Protože nad tím zodpovědně nepřemýšleli, není pro ně omluvy. 21 Leccos o Bohu poznali, a přece ho jako Boha nectili. Spláceli mu nevděčností. To je zavedlo na scestí a jejich mysl pozbyla schopnosti rozpoznat pravdu. 22 Svou pošetilost hrdě nazývali moudrostí 23 a místo Boha uctívali člověka a přírodu. 24-25 Bůh jim pak už nebránil, ale nechal je, aby okusili ovoce svého počínání. 26-27 Proto klesli do nízkých vášní. Začali holdovat pohlavním výstřednostem a oddali se homosexualitě. 28 Jejich bezbožnost je dovedla ke všemu špatnému a zlému; 29 jsou naplněni podlostí, chamtivostí a nevraživostí. Snížili se k závisti, vraždám, svárům, podvodům a zlomyslnostem, udavačství, 30-31 pomluvám, urážkám, pýše a domýšlivosti, neúctě k rodičům, otupělosti, bezcitnosti, věrolomnosti a nenávisti k Bohu. Každá bezzákonnost je jim vlastní. 32 Ačkoliv vědí, že podle Božích ustanovení odplatou za takové věci je smrt, nejen to sami dělají, ale schvalují to i jiným.

Neposlouchej lidi, kteří ti tvrdí a souhlasí s tím, že tvá orientace od narození je správná, ale poslouchej Boha, pokud jsi mu uvěřil, co ti říká prostřednictvím Písma: Bůh jim pak už nebránil, ale nechal je, aby okusili ovoce svého počínání. Možná to je ten výsledek, že ti to přinde normální, ale když se podíváš kolem sebe, tak to normální není, ale to ty ve svém nitru určitě víš, ale chceš být frajer, tak si to nepřipouštíš, ale to je tvoje věc, jen nezapomínej na varování z Písma.

Vy všichni kteří apelujete proti homosexualitě, tak laskavě PROBUĎTE SE! a přestaňte se plést do věcí, o kterých víte absolutní hovno.
A takový slovník si odpusť, protože tady nikdo neapeluje proti homosexualitě, ale proti tomu, že lidé tvrdí, že je to správné a že to Bůh schvaluje. Tak se uklidni a važ slova, tak jako je normální mluvit slušně, tak je taky normální nebýt homosexuál. Ale jak realita ukazuje, tak lidem se tu normálnost nedaří pochopit a akceptovat. Ale je na každém i na tobě aby přijal ne před lidmi odpovědnost, ale především před Bohem, tak než něco podobného opět napíšeš, tak si to připomeň, že máš odpovědnost před Bohem, a pokud si to uvědomíš, tak pak snad budeš i k lidem ohleduplnější. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 23/3/2007, 16:54

Díky Pavle.....

A navíc, jak víš milý rozezlený, že víme o homosexualitě či bisexualitě "hovno". Každý z nás si nese svůj kříž a Ty nevíš jaké břemeno na zádech tahá ten či onen bratr. Co když má např. Pavel nebo Martin stejný genetický sklon k homosexualitě, co když se třeba já peru se sklonem k bisexualitě ? Jak si můžeš být jistý, že jenom Ty a parta "vrozených homosexuálů" cítí bolest a smutek ze svých pudových - přirozených zdrojů ?
A pak kdo ví h.... Basketball
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 23/3/2007, 18:29

Proto klesli do nízkých vášní. Začali holdovat pohlavním výstřednostem a oddali se homosexualitě.

Máš pravdu Pavle, ale ten biblický text hovoří, že muži opustili přirozené užívání ženy a vzplanuli ve svém chtíči k sobě navzájem. Ano, tato situace je i v dnešní době. Jsou muži, kteří třeba 10 nebo 20 let žili heterosexuálním životem, střídali partnerky jak ponožky a teď už jich mají plné zuby, tak se přeorientovali na stejné pohlaví. santa

Ale to není můj případ!!! Já jsem nikdy nevyměnil přirozené užívání ženy za protipřirozené. Já jsem ženu nikdy přirozeně neužíval, protože je to pro mě nepřirozené. Já jsem se narodil s tím, že pro mě je přirozené žít s mužem, takovéto genetické informace jsem dostal od Boha.


Neposlouchej lidi, kteří ti tvrdí a souhlasí s tím, že tvá orientace od narození je správná, ale poslouchej Boha, pokud jsi mu uvěřil, co ti říká prostřednictvím Písma.

Bůh s lidmi komunikuje prostřednictvím svého slova. Jenže Bibli nelze pouze čist, člověk ji musí porozumět, stejně jako etiopský eunuch nerozuměl tomu co četl. Ale kdo mi podá správné vysvětlení? Ty snad, Pavle? Question Exclamation Rolling Eyes

Možná to je ten výsledek, že ti to přinde normální, ale když se podíváš kolem sebe, tak to normální není, ale to ty ve svém nitru určitě víš, ale chceš být frajer, tak si to nepřipouštíš, ale to je tvoje věc, jen nezapomínej na varování z Písma.
Tak se uklidni a važ slova, tak jako je normální mluvit slušně, tak je taky normální nebýt homosexuál. Ale jak realita ukazuje, tak lidem se tu normálnost nedaří pochopit a akceptovat
.

Myslíš si Pavle, že se považuji za frajera? Ne já se za frajera rozhodně nepovažuji. Nepřál bych ti, abys byl v mé kůži. Dívám se kolem sebe s očima dokořán a homosexualita je naprosto normální.
Chceš mi tvrdit, že homosexualita je nenormální? Ty sám z ní děláš nenormální věc a právě Tobě se nedaří pochopit a akceptovat tu normálnost.
Jsi člověk jako já, máš ruce, nohy, oči, uši atd. Ty tvrdíš, že homosexualita není normální. Já tvrdím, že homosexualita je normální. Kdo z nás dvou má pravdu? Zkus mi odpovědět.


[A takový slovník si odpusť, protože tady nikdo neapeluje proti homosexualitě, ale proti tomu, že lidé tvrdí, že je to správné a že to Bůh schvaluje.

Taktoto vyjádření je typickým syndromem SJ (nechci říci přímo syndrom Jehovizmu), podle kterého SJ jsou ti jediní, kteří mají patent určovat lidem, co je správné a co nesprávné a vydávat své názory jako Boží stanovisko. A pak jestliže někdo apeluje proti tomu, že společnost toleruje homosexualitu, apeluje proti samotné homosexualitě. lol!

tak je taky normální nebýt homosexuál.

Toto vyjádření je diskriminační a právem ho mohu považovat za hrubou urážku na cti. Podle Listiny základních práv a svobod člověka má každý člověk mj. právo na svou sexuální orientaci a nikdo ho nesmí diskriminovat z důvodu sexuální orientace.
A pokud Pavle nikoho nediskriminuješ, tak z tvého příspěvku to nevyplynulo. Používej svůj vlastní rozum a názor, který ti dal Bůh a neschovávej se pořád za biblické texty, jako nějaký fanatický pánbíčkář.
study

máš odpovědnost před Bohem, a pokud si to uvědomíš, tak pak snad budeš i k lidem ohleduplnější. Wink Cool[/quote

A ty si Pavle k lidem ohleduplný? I k lidem, kteří nesdílejí stejnou sexuální orientaci? Tak až ty budeš ohleduplný ke mě, homosexuálovi, tak si tvou radu vezmu k srdci. Jsi jak farizeus, kážeš vodu a piješ víno. Poukazuješ na ohleduplnost, ale sám máš do ohleduplnosti velmi daleko. rendeer Sleep
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 23/3/2007, 18:48

Doktorka White napsal:Díky Pavle.....

A navíc, jak víš milý rozezlený, že víme o homosexualitě či bisexualitě "hovno". Každý z nás si nese svůj kříž a Ty nevíš jaké břemeno na zádech tahá ten či onen bratr. Co když má např. Pavel nebo Martin stejný genetický sklon k homosexualitě, co když se třeba já peru se sklonem k bisexualitě ? Jak si můžeš být jistý, že jenom Ty a parta "vrozených homosexuálů" cítí bolest a smutek ze svých pudových - přirozených zdrojů ?
A pak kdo ví h.... Basketball

Milá "doktorko White", pokud vy chcete nést nějaký "kříž" nebo ho "nesete", klidně si ho neste. Já vám ho neberu. A pokud má někdo problémy se svou sexualitou tak ať si ji vyřeší po svém.
Já rozhodně necítím bolest ze svých pudových zdrojů, které považuji za přirozené. Já cítím pouze smutek a bolest nad netolerantností. scratch No ale každý si nechme své názory a pohledy na věc. Já za sebe mohu říci, že když vidím v televizi soulož heterosexuálního páru tak pak dva dny zvracím. No a někdo jiný zase bude zvracet když shlédne jiný druh soulože, že? Přece mi nechcete určovat s kým mám žít a spát. affraid
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 19:00

Very Happy Sad

Ano je to úsměvné, ale ve skutečnosti smutné, co jsi napsal.

Kdybych tvou výmluvu použil na něco jiného, tak kdyby to dělali všichni tak nač bychom např. potřebovali policii atd.

Uvádíš, že ten příklad z Písma se týká jen těch, co si z nudy a ze zkaženosti najednou začali všímat stejného pohlaví, ale ty jsi se s tím narodil, zajímavé. Ale co když budu tvrdit, že jsem od narození alkoholik, že mám neskonalou touhu po alkoholu danou geneticky Bohem, tak to, že piju jak duha a z tohoto důvodu např. biji manželku, nebo zabiju někoho jen proto, že jsem řídil opilý auto, tak je ok? Super. Nebo, co když jsem od narození vrah atd. Mám ještě pokračovat? S tím obviněním Boha, to jsi si fakt pomohl. Já proti homosexuálům vůbec nic nemám, ani Bůh, ale má proti těm, co svou orientaci neovládají a dále v ní pokračují. A pokud bych znal nějakého homosexuála a ten by praktikoval svou orientaci, tak bych mu řekl přesně to, co jsem napsal tobě. Ano ohánět se můžeš čímkoliv, ale asi nejsi zas tak pozorný věřící, protože jinak by jsi věděl, že Boží měřítka jsou nad ta lidská. A Boží měřítka jsou jednoznačná - homosexualita je nepřirozená. Ale to si klidně nemusím vůbec myslet, tak jako ty, ale jako věřící křesťan, jsem o tom taky přesvědčený, protože svému Bohu a stvořiteli věřím a taky věřím, že je milosrdný a všem těm, kteří se rozhodnou se sebou něco dělat, podává pomocnou ruku, tedy i tobě, stejně tak i mi podává pomocnou ruku a všem lidičkám pod sluncem, co jich je.

Neboj mám docela dost známejch, co jsou homosexuálové a nediskriminuji je, ale když by přišla řeč na víru, tak jim sdělím to stejné, co tobě. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2007, 19:05

Já bych to viděl i jinak. Jeden máme tu vadu na kráse, druhý zase jinou.
Na dokonalost si ještě pořádně počkáme.
Platí tedy asi, jakým metrem měříš, takovým bude měřeno tobě. Písmo sice nemluví o metru, ale o soudu, myslím, že to vyjde nastejno.

Platí Kristova zásada.

"Kdo jsi bez hříchu, hoď první kamenem".

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 19:07

No když tedy jsme u té přirozenosti. NZ (nepokřtěný zvěstovatel) jen si na okamžik představ tu situaci, že jsou na zemi jen homosexuální páry, buď muž+muž, nebo žena+žena, kolik by jich na zemi přibylo a nebo zůstalo, co??? Samozřejmě za předpokladu, že by se zapřením neměli styk s opačným pohlavím, ale z tvé reakce na soulož heterosexuálů, nepředpokládám i když lidi jsou různý a různý... maj, že? Ale hypoteticky? Do okamžiku než by zemřeli, by jich nepřibylo, že? Ale proč asi??? Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 19:11

Já nikoho nesoudím, to si myslí NZ, já jen presentuji názor Boha. A je taky psáno, co člověk zasévá, to taky sklidí, že?

A ty máš dědo pocit, že chci házet kamenem??? No to je dobrý, za dobrotu na žebrotu, fajn, asi nás, už tomu začínám věřit, má satan pěkně zmanipulovaný. Wink Cool affraid
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 23/3/2007, 21:17

Pavel píše:
Já nikoho nesoudím, to si myslí NZ, já jen presentuji názor Boha.

To myslíš vážně? On tě Bůh o tu prezentaci požádal? A jsi si úplně jistý, že prezentuješ názor Boha?

Tohle je diskuze co nemá konce.
Přitom si myslím, že každý jsme před Bohem zodpovědni sami za sebe. Tak nevím, proč se rozhořčovat nad problémy druhých, když každý máme těch svých habaděj.
Co si pamatuju, tak o tomhle konkrétním problému neříkal Kristus ani slovo.
Na Kristu se mi moc líbí, že velmi málo lidem nařizoval a zakazoval, zato používal podobenství a působil na srdce lidí. On totiž neměl žádné chyby, byl dokonalý, tak si nemusel na těch druhých odreagovávat svoje vlastní problémy. Kéž bychom se to taky naučili, kéž bychom ty druhé opravdu milovali tak, jak říkal Kristus, že máme bližní milovat.
Ti naši bližní si budou svoje problémy stejně řešit s Bohem sami, tak jako my zas ty svoje.
Na konci stejně budeme stát před Bohem sami za sebe a těžko mu budeme moc říkat: Jak to, že máš, Bože, proti mně tohle, když tamten dělal támhleto a to je horší, než co jsem dělal já." Bůh si nás posoudí úplně podle svého. Tak abychom se nakonec třeba nedivili...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 23/3/2007, 21:39

A není snad v Písmu zapsán názor Boha??? Quaero, to snad nemyslíš vážně, že si mi položila stejnou otázku???
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 23/3/2007, 21:42

Pro mne je daleko horší než homouš, který jede v kolejích a přátelí se za tím účelem s člověkem stejného druhu, jiná lidská vlastnost.

Brutalita, šikana, sadizmus, surovost, bezohlednost, a další překrásné vlastnosti, které se netýkají jen dvou lidí na základě vzájemné dohody, jako u homoušů, ale postihují neviné a bezbrané..

Z těchto vlastností je mi nanic. Homouš, pokud je v normě, mě vůbec nevadí. Je to jejich věc.

Ale pokud někdo ubližuje jinému, to už není jeho věc. Takový člověk potřebuje dostat "oko za oko, zub za zub"..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Homosexualita a bible

Příspěvek  Christian´s gayangel 23/3/2007, 21:50

[/color]

Pavle, s tvým argumentem jsem počítal, protže to je základní argument proti homosexualitě.
Já to připouštím, že Bůh stvořil muže a ženu, nikoliv muže a muže.
Nikdo ovšem nedokáže vysvětlit jak homosexulita vznikla. Apeluje se na to, že Sodoma a Gomora byly zničeny kvůli homosexualitě, ale ve skutečnosti nebyla jediným důvodem toho zničení. Otázkou však zůstává, jestli skutečně byla homosexualita tím pravým důvodem pro zničení Sodomy a Gomory.
Co se týče reprodukce lidstva, já si plně uvědomuji, že bez hetorosexuálních párů by nevznikly páry homosexuální. Homosexuálům nevadí přítomnost heterosexuálů tak jako heterosexuálům přítomnost homosexuálů. A přitom dnes už je schopen i homosexuální jedinec zplodit potomka bez fyzického kontaktu s osobou opačného pohlaví. Takže reprodukce lidstva ohrožena není.

Uvádíš, že ten příklad z Písma se týká jen těch, co si z nudy a ze zkaženosti najednou začali všímat stejného pohlaví, ale ty jsi se s tím narodil, zajímavé. Ale co když budu tvrdit, že jsem od narození alkoholik, že mám neskonalou touhu po alkoholu danou geneticky Bohem, tak to, že piju jak duha a z tohoto důvodu např. biji manželku, nebo zabiju někoho jen proto, že jsem řídil opilý auto, tak je ok? Super. Nebo, co když jsem od narození vrah atd.

Nezlob se Pavle, ale srovnávat homosexualitu s alkoholismem, vraždou a tyraníí může jedině Svědek Jehovův. Alkoholikem se nikdo nenarodí stejně jako vrahem nebo tyranem. Navíc vražda a týrání je trestným činem, kdežto homosexualita trestným činem není. Alkoholismus se dá léčit, ale homosexualita se léčit nedá. Běž za lékařem a zeptej se ho, zda se dá homosexualita léčit a vysvětli mu, že ji Bůh neschvaluje. Tak tě buď vyhodí nebo tě zavře do blázince.

A pokud bych znal nějakého homosexuála a ten by praktikoval svou orientaci, tak bych mu řekl přesně to, co jsem napsal tobě.

Tak a teď mi Pavle poraď, co bych měl podle tvého názoru dělat.
Řekneš, že mám popřít svou homosexualitu? DObře, popřu. Jsem mladý, potřebuji někoho milovat, fyzicky milovat. Chlapa mít nemůžu, baby mě nevzrušují tak co teď? Mám se modlit? Jak se mám modlit? Mám prosit Boha aby mě přešla chuť na sex? Aby mi přičaroval lásku k ženě? A hlavně mám být v pohodě? Když to nevydržím, no tak si udělám na záchodě dobře. Aspoň že nám Bůh dal ruce. Roky mi budou ubíhat, zatímco ostatní si budou užívat sexu plnými doušky, tak já si ani nevrznu ale hlavně že se budu modlit. Budu protivný, budu mít bolesti hlavy ale hlavně že budu totálně vymodlený. A pochvala nebo trest od Boha, nikde nic. Jen občas mě Pavel poklepe po ramenou a ujistí mě, jaksi toho Bůh považuje, že sexuálně abstinuji.

Ano ohánět se můžeš čímkoliv, ale asi nejsi zas tak pozorný věřící,

To máš pravdu. Já jsem byl pozorný věřící několik let, ale málem jsem z té pozornosti skončil "pod kytičkama".

Já nikoho nesoudím, to si myslí NZ, já jen presentuji názor Boha.
Ty jsi jak VRO z NSSJ. Ti též presentovali a prezentují pouze Boží názory.

A ty máš dědo pocit, že chci házet kamenem???
A nejen děda má takový názor! Kdyby se za homosexualitu kamenovalo tak ty budeš mezi prvníma.

Boží měřítka jsou nad ta lidská. A Boží měřítka jsou jednoznačná - homosexualita je nepřirozená.

Můžeš to tak chápat Pavle, ale Bible byla napsána před dvěma tisíci lety tak všechno nelze brát. Já znovu poukážu na NSSJ, protože jsem tam strávil jednu desítku let. Vem si otázku krve, civilní služby, sexuáílních praktik v manželství. Postupem času se ukázalo, že ne všechno co bylo v Bibli napsáno, se má chápat do detailů.

Neboj mám docela dost známejch, co jsou homosexuálové a nediskriminuji

No budiž i když moc tomu nevěřím. Ale jestli ti můžu poradit, tak před nimi moc nepropaguj ty svoje předpotopní názory, nemusel bys dobře skončit.
No tak zatím se měj, zase mi napiš. Poslal bych ti pusu ale tak budu ohleduplný, abys třeba nevyměnil přirozené užívání ženy.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Bible::Homosexualita...

Příspěvek  Petr V. 23/3/2007, 21:50

Abych řekl pravdu, vůbec se mi do tohoto tématu nechce, protože je to mimo mé chápání, ale něco bych chtěl říci o tom jak může být těžké, když je někdo postižen takovou, řekněme genetickou vadou. Jako obchodník s dobytkem jsem se setkal se zootechničkou Jiřinou. Jaké bylo moje překvapení, když jsem za nějaký čas opět obchodně jednal se stejným člověkem, ale už ne s Jiřinou, ale s Jiřím. Ten člověk byl velice slušný, nelhal nekradl, nepodváděl na váze,jako někteří jiní sedláci. Musí to být strašné žít v těle, které jakoby mi nepatřilo. Jako Jiří, byl ten člověk očividně šťastný. Vyřešil si své problémy operací. Ale pro své okolí už zřejmě zůstane až do své smrti trochu divný. Při tom je charakterově lepší, než mnozí z těch, kteří mi celé Jirkovo tajemství s uchychtáváním sdělovali jako by vyprávěli kdovíco vtipného. Je otázkou jestli tento případ můžeme srovnávat s problémem homosexuality. nebo s problémem pedofilie. Určitě jsou mezi takovými lidmi stejně jako mezi majoritou jedinci slušní, soucitní, odvážní, pracovití...a naopak. Vzhledem k tomu, že milosrdenství smí jásat nad soudem bych se přikláněl k tomu, že milosrdný homosexuál je lepší než nemilosrdný heterosexuál. Jinak bych kolem tohoto problému nedělal kdovíjaký humbuk, protože si myslím, že na pořadu dne by mělo být spíše zamýšlet se nad charakterovým úpadkem lidstva než nad odchylkami, které jsou především potrestáním lidstva jako celku, než potrestáním jednotlivců.
Petr V.
Petr V.

Poeet p?íspivku : 363
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 08. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 8 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  sestra White 23/3/2007, 22:30

..

sestra White

Poeet p?íspivku : 15
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 09. 03. 07

Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru