Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 11 z 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/3/2007, 15:00

Pokud budu nepraktikující homosexuál, jaký z toho budu mít užitek?
Víte, já se nemohu ubránit myšlence, že o něco přijdu. Já budu nepraktikující homosexuál, prožiji celý život v samotě, pokání a odříkání a co na konci života? Zemřu stejně jako ten, který žil jako praktikující homosexuál. Já nevěřím v posmrtný život, nevěřím v to, že někdo se bude po smrti radovat v nebi či smažit v pekle.
[quote]
To mluví za všechno. Další diskuze nemá smysl, zatím. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 26/3/2007, 15:22

Já taky nevěřím v posmrtný život. V nějakou nesmrtelnou duši.

Ale věřím ve vzkříšení. V obnovu toho života. V pozemském a nebo duchovním těle..

1. Korinťanům 15:16 Neboť není li vzkříšení z mrtvých, nebyl vzkříšen ani Kristus.
1. Korinťanům 15:35 (Budoucí vzkříšení těla) Ale někdo snad řekne: "Jak vstanou mrtví? V jakém těle přijdou?"

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 16:22


To mluví za všechno. Další diskuze nemá smysl, zatím. Wink Cool

Já tě neprosím abys se mnou diskutoval. Rolling Eyes
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 26/3/2007, 16:24




SOUHLAS
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/3/2007, 16:31

cyclops

Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 26/3/2007, 19:29

Zvěstovateli :
Uvědomte si, že pokud někdy v budoucnu budete chtít aktivně vystupovat proti homosexuální komunitě, musíte mít propracovanější tvrzení, než se hájit tím, že jste následovnice Krista.

Vím už dopředu, že veřejně vystupovat proti homos.komuně nebudu. O věci se zajímám do jistých mezí - meze mi stanoví Duch Svatý. Takže já NEMUSÍM mít propracovanější trvzení, že homosexualní styk je před Bohem ohavnost.


A pokud jste opravdu následovnice Krista, nezapomínejte na Matouše 7:21-23.

A pokud Vy jste momentálně vzdal boj s vlastní žádostivostí těla, nezapomeňte, že Pán je nablízku pro Ty co usilují o jeho přítomnost...... není třeba dovětku .

P.S. Proč nemám zapomínat na Mt 7:21-23 ?
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 26/3/2007, 19:48

Ještě něco .....
Mně vlastně až teď došlo, zdali-pak vůbec mladý pan "nepokřtěný" vyznal svými ústy, že Kristus je jeho Pán ? Věří-li vůbec v Boha Jahveho ?
Ta ošklivá věta od jeho babičky o nepodání sklenky vody mu totiž mohla vzít poslední zbytky jeho víry v lásku a odpuštění.
Crying or Very sad
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Alžběta 26/3/2007, 21:53

konečně tady někdo připomněl tuto skutečnost:
Quaero napsala:
Znám hodně žen, které u SJ celý život hledají partnera "v Pánu" (což podle SJ znamená pouze u SJ!) a nenacházejí. A to jsou ženy plné temperamentu a hlavně, to vy muži nemůžete znát, s velikou touhou mít děti. A teď pomalu stárnou...Celý život projevovaly šílené sebeovládání
Uvedené bylo napsáno jako reakce na povzdech nepokřtěného zvěstovatele: dnes 26:3 ve 12:26
netvrdím, že sex je nejdůležitější v životě, ale má své nezastupitelné místo .... Jak může člověk, který je ženatý a má několik dětí, mluvit o sexuální zdrženlivosti?
Milý NZ. věz, že i já jsem byla mezi těmi dívkami, které již dávno byly plnoleté a pořád nejsou doopravdy žena... I když to bylo hodně těžké, dalo se to zvládnout. Podobně na tom byl i můj muž v době když jsem se za něho provdala.... A to byl ještě o několik let starší, než uvádíš Ty, že Ti je nyní. Má VÍRA v BOHA a touha neznelíbit se mu, mi opravdu nejen nedovolovala nedělat takové věci na "ostro" ale jsem si i ošklivila různé dvojsmysly apod. A nemysli jsi, že jsem byla nějaká suchá větev!! Pořád jsem ženská z masa a kostí!! Píši to proto, že spousta lidí to sebeovládání projevovala úspěšně.

Proč jsem před citát dala čas? Obvyklé je, že krátce po poledni jsou lidé většinou v zaměstnání. Vím... psal jsi, že je těžké sehnat práci, v místě , kde žiješ. No... nevím, vyřídilku máš dobrou, hrubky neděláš. Myslím, že máš netušené rezervy jak se v občanské společnosti uplatnit. Překvapuje mě scratch , že Ti nikdo nedoporučil umrtvit touhy kromě modtlitby study také PRACÍ!!! Shocked
Alžběta
Alžběta

Female Poeet p?íspivku : 82
vztah k organizaci : dříve aktivní SJ, nyní formální
Reputace : 0
Body : 6
Registration date : 08. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 27/3/2007, 10:19

Nepokřtěný zvěstovatel napsal:
(Sat 24 Mar - 17:19)
Lidská společnost se vyvíjí. Nemyslím si, že homosexualita bude úplně tolerována, ale snad se bude rozlišovat mezi vrozenou a získanou, zvláště, kdy se k tomuto názoru přiklání i medicína.

(Sun 25 Mar - 21:29)
Znovu připomínám, že homosexualita není nemoc a není trestná, čili se dá o ni diskutovat jako o formě sexuální orientace.
Pedofilie je nemoc a je trestná a pokud je něco trestné, tak o tom není důvod diskutovat.

(Yesterday at 12:28)
Uvědomte si, že pokud někdy v budoucnu budete chtít aktivně vystupovat proti homosexuální komunitě, musíte mít propracovanější tvrzení, než se hájit tím, že jste následovnice Krista.

(Yesterday at 12:49)
Abychom se správně pochopili. Pokud je věřící ženatý, má doma manželku a přitahují ho jiné ženy, v tom případě je sexuální zdrženlivost na místě. Ale u svobodného člověka je to zase jiné. Bible doporučuje, aby člověk nehřešil a raději vstoupil do manželství, nejlépe v Pánu.
Rozlišování mezi vrozenou a získanou homosexualitou je podle mého názoru asi tak užitečné, jako rozlišování mezi vrozeným a získaným hříchem, a zákeřné jako nauka o tzv. dědičném hříchu.

Byly doby, kdy se homosexuální chování považovalo za trestný čin i za nemoc a přesto se dnes o něm uvažuje jen jako „o formě sexuální orientace“, o níž lze diskutovat. Medicína a právo se totiž přiklonilo na tu stranu, ve kterých rukou se právě nachází.

Písmo je však stále stejné a nemění se. Dnes tedy není zapotřebí, aby křesťané měli propracovanější tvrzení, ale spíše je zapotřebí, aby měli vytrvalost ve víře. Jestliže Bible opravdu doporučuje, aby člověk nehřešil, pak by se měl vyhýbat hříchu, ke kterému patří i homosexualita.


Naposledy upravil dne 27/3/2007, 13:00, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 27/3/2007, 10:33

Písmo je však stále stejné a nemění se. Dnes tedy není zapotřebí, aby křesťané měli propracovanější tvrzení, ale aby spíš měli vytrvalost ve víře. Jestliže Bible opravdu doporučuje, aby člověk nehřešil, pak by se měl vyhýbat hříchu, ke kterému patří i homosexualita.

Jen lidský postoj se mění. Nejen homosexualita ale stejně tak manželská nevěra se trestala smrtí.

Dnes manželská nevěra se stala žádoucím zpestřením života většiny.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 27/3/2007, 17:50

[Milý NZ. věz, že i já jsem byla mezi těmi dívkami, které již dávno byly plnoleté a pořád nejsou doopravdy žena... I když to bylo hodně těžké, dalo se to zvládnout. Podobně na tom byl i můj muž v době když jsem se za něho provdala.... A to byl ještě o několik let starší, než uvádíš Ty, že Ti je nyní. Má VÍRA v BOHA a touha neznelíbit se mu, mi opravdu nejen nedovolovala nedělat takové věci na "ostro" ale jsem si i ošklivila různé dvojsmysly apod. A nemysli jsi, že jsem byla nějaká suchá větev!! Pořád jsem ženská z masa a kostí!! Píši to proto, že spousta lidí to sebeovládání projevovala úspěšně.

Milá Alžběto,

tleskám Ti za tvou sexuální zdrženlivost!
Tleskám tomu muži, který si tě vzal!
Tleskám také muži, který je formálně in a srdcem out!
Tleskám ženě která odplouvá do ústraní!
Tleskám člověku, který dokáže jiného povzbudit!
Tleskám manželům, kteří nejsou v Pánu!
Tleskám rodičům, kteří dokáží vychovat své děti!
A hlavně tleskám všem, kteří se rozhodli pít novou Coca - Colu Light!
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 28/3/2007, 15:44

sestra White napsal:Nechápu, proč se Haid tak zastává homosexuálů, nepostřehla jsem, že by je někdo kamenoval. (Tím myslím, že se jich nezastává jen v tomhle tématu, ale už s tím postojem vstoupil na téma homosexualita...ale jen podle mého vnímání...třeba se sám ohradí, že to tak není.)


Tak jsem Vám to shrnul. jde o citace.

1)Dávejme si pozor, abysme se nedopustili té chyby, že budeme přesně vědet, co je Bohu milé a co ne a pak podle toho posuzovat lidi. V Bibli je nejedno varování...
2)Já tomu taky netleskám, ale nesoudím.
3)Já jen že od fundamentalismu (v tom špatném slova smyslu) je jen krok k odsouzení, 2kroky k exkomunikaci a pár metrů ke kamenování.
4)Je homosexualita tvůj problém? Ne? pak dle slov bible radím starej se o svůj vlastní hřích a neštvi se do toho, po čem Ti nic.

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 29/3/2007, 13:48

Haid napsal:
4)Je homosexualita tvůj problém? Ne? pak dle slov bible radím starej se o svůj vlastní hřích a neštvi se do toho, po čem Ti nic.
Obávám se, že problém homosexuality se křesťana netýká jen do té doby, dokud se s tím problémem nesetká tváří v tvář, tzn. dokud např. nezvěstuje evangelium člověku, jenž je homosexuálem, nebo dokud tito lidé, kteří praktikují homosexuální chování, v křesťanských sborech neusilují o to, aby byli uznávání za bratry a sestry v Kristu.

Protože jsem se již s problémem homosexuality setkal v tváří tvář, nemohu se tvářit, že se mě to netýká.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 30/3/2007, 12:51

Obávám se, že problém homosexuality se křesťana netýká jen do té doby, dokud se s tím problémem nesetká tváří v tvář, tzn. dokud např. nezvěstuje evangelium člověku, jenž je homosexuálem,

Martine, pokud zvěstujete homosexuálně orientovanému jedinci evangelium, tak většinou dojde k názorové roztržce zhruba v takové míře, k jaké došlo mezi mnou a některými diskutujícími v tomto fóru. Uvědomte si, že vnucovat někomu změnu sexuální orientace nebo sexuální zdrželivost jen proto, aby mohl být členem nějaké círvke nebo náboženské organizace, to málokoho nadchne.



nebo dokud tito lidé, kteří praktikují homosexuální chování, v křesťanských sborech neusilují o to, aby byli uznávání za bratry a sestry v Kristu.


A mohl bych vědět, ve které sboru se to děje? To by mě teda docela zajímalo, ve kterých sborech se nacházejí takto pokrokoví křesťané?


Protože jsem se již s problémem homosexuality setkal v tváří tvář, nemohu se tvářit, že se mě to netýká.[/quote

Martine, a jak jste se vy vyrovnal s tímto problémem?
]
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 30/3/2007, 14:08

Pro Christian´s gayangel:

Evangelium nikdy nenadchlo a ani nemůže nadchnout všechny. Kromě toho apoštol Pavel o nás, kteří zvěstujeme evangelium, napsal: "Bohu jsme totiž sladkou vůní Kristovou mezi těmi, kteří jsou zachraňování, a mezi těmi, kteří hynou; těm druhým vůní vycházející ze smrti k smrti, těm prvním vůní vycházející ze života k životu." (2.Korinťanům 2:15-16)

O "pokrokových" křesťanech, kteří se rozhodli nazývat bratry a sestrami v Kristu i praktikující homosexuály, Ti jistě podá podrobnější informace Haid.

Já jsem se s problémem homosexuality nikdy nevyrovnal, pouze jsem k ni zaujal postoj, který jsem již zde i prezentoval.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 30/3/2007, 14:22

Martine!

domnívám se, že si pletete 2 věci.
Evangelium a náš pohled na uční z Bible (o tom byste mohl vědět-co třeba učení, že nám Pán chce ve všem plně žehnat a nemoci a chudoba aj. jsou jen a jen dílem satana a Pán nás toho chce zbavit? Limitem je pouze víra?)
evangelium není o homosexualitě a "křesťanech"

ale o hříšném člověku (každý- tedy i ty D., i Martin i já-je hříšný a Bůh přišel v Kristu na zem, aby překonal tu díru mezi námi a svatým Bohem, kterou jsme naším hříchem vyhrabali...) a Bohu, který se slitovává.

Martine, co když se hodně pletete a nakonec budete před Bohem stát s tím, že kvůli tomuto Vašemu postoji mělo spousta lidí ztížený přístup k Ježíši?

D!: třeba ČCE-českobratrská církev evangelická má postoj tolerance k homosexuálům (ne samozřejmně všichni její členové). Podle Pánových slov v Matouši 13:29.
Soudcem smí být a je pouze Bůh.

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 30/3/2007, 14:51

A nejsou to spíše ty duchovní soudy než ty tělesné? Jinak bychom mohli světské soudnictví zrušit, ne? Za prokázaná hříšná jednání, tedy ta tělesná, jsme snad schopni posoudit, ale ta duchovní hříšná jednání jsou skutečně na Bohu, jak je posoudí, nebo ne?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 30/3/2007, 15:00

Pavle,
Za prokázaná hříšná jednání, tedy ta tělesná, jsme snad schopni posoudit, ale ta duchovní hříšná jednání jsou skutečně na Bohu, jak je posoudí, nebo ne?

Asi jak kdy. Protože v případě té ženy, co ji chtěli v prvním století ukamenovat, měl Ježíš Kristus jiný názor. Takže otázka je, jestli jsme opravdu schopni správného soudu, i když jde jak píšeš o prokázáné hříšné jednání. Asi přece jen platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. A taky se říkalo : Jenom Bůh ví...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 30/3/2007, 15:22

Jen se ptám, nerad bych byl obviněn z jehovizmu. S tou ženou, kterou měli kamenovat, jak to je, má to tam být nebo ne, když to není uváděno ve všech překladech? Protože pak bychom si dávali za vzor něco, co se taky nemuselo odehrát, že? Opět připomínám, jen se ptám, pokud někdo může objektivně reagovat, byl bych rád.

Pavel
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 30/3/2007, 15:36

Pavle, VY ZPOCHYBŇUJETE PRAVDIVOST PÍSMA???!!!! byť jen v náznaku?
tak pak už nic ve světě není, jak má být, když i vy... Laughing Cool

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Aleš 30/3/2007, 15:44

Jako už tolikrát: Nehledej literu, ale smysl.
Zapadá to do Ježíšova učení a chování? A jestli se to nestalo, nemluví jiné texty tak, že je ve finále jedno, jestli se to stalo? (1. Korintským 6,7 Již to je vaše prohra, že se vůbec mezi sebou soudíte. Proč raději netrpíte křivdu? Proč raději nenesete škodu?

Na nás pak padá výrok Jan 8,15 Vy soudíte podle zdání. Já nesoudím nikoho.

Matouš 7,2
Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.

S ohledem na své všemožné poklesky si přeji, aby ta míra odpouštění byla posunuta co nejliberálněji. Nechci být tím, kdo měří druhým přísným soudem. A nepudí mne k tomu touha hřešit, ale touha "abych se tam také vešel".
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 30/3/2007, 16:33

Aleš napsal:
S ohledem na své všemožné poklesky si přeji, aby ta míra odpouštění byla posunuta co nejliberálněji. Nechci být tím, kdo měří druhým přísným soudem. A nepudí mne k tomu touha hřešit, ale touha "abych se tam také vešel".

to je tak hezky napsané, jako bych to napsal sám santa

souhlasím!

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 30/3/2007, 16:44

O "pokrokových" křesťanech, kteří se rozhodli nazývat bratry a sestrami v Kristu i praktikující homosexuály, Ti jistě podá podrobnější informace Haid.

Na tomto fóru jsem jediný gay, aspoň si to myslím, ale nestalo se mi zatím, že by mě Haid nebo někdo jiný nazval bratrem.
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Christian´s gayangel 30/3/2007, 16:48

Do dnešního dne jsem pořádně nepochopil, proč Datel diskuzi na toto téma založil. Přece je jasné, že ve většině církvích a náboženských organizacích se homosexualita netoleruje. scratch affraid
Christian´s gayangel
Christian´s gayangel

Male Poeet p?íspivku : 155
Age : 42
vztah k organizaci : 10 let nepokřtěným zvěstovatelem v NSSJ, sympatizant bývalých SJ a (ne)křesťanských (ne)homosexuálů
Reputace : 0
Body : 1
Registration date : 16. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 11 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 30/3/2007, 17:43

na to jsem taky zvědavý.

třeba aby se projevili buzeranti a heretici (a konečně se mohli seznámit, ne? Laughing ) /ironie, sarkasmus/

Máš se?

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Strana 11 z 16 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru