Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Homosexualita a bible...

+27
transylvánec
Mezek
hihihi
Michal
Zdeněk Bláha
myšák
Andrea P.
Alžběta
Petr Sláma
Christian´s gayangel
Petr V.
Old.Stloukal
sestra White
petra
stefan
Věra Kolafová - quaero
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
Vladislav Kulda
Aleš
Petr W.
Arago
haid
oskar
Doktorka White
Hvězdlický
OOO
31 posters

Strana 4 z 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 4/3/2007, 15:03

a teď konkrétně srovnání alkoholik (kuřák, zneužívač marihuany...) kontra homosexuál. My křesťané, křičíme taky tak hlasitě do světa, že je toto hřích? NE! chceme tyto lidi exkomunikovat? NE! Klademe jim podmínky-můžeš přijmout Krista, ale věz, že budeš muset přestat...? NE! Krista jim zvěstujeme a co se bude dít dál necháváme na nich a Bohu. Proč tedy mají homosexuálové takovou zvláštní "péči"? Není tam něco z našeho podvědomí? Strach, že to může potkat i moje dítě?

Zvláštní péče ohledně homosexuálů ? To mám, ale ne z důvodu mého strachu , že můj syn by jím někdy mohl být. A nikdo mi ten strach nenaimplantuje, protože JÁ VĚŘÍM SVĚMU BOHU .
Exkomunikovat nepolepšitelného alkoholika je stejné jako vykázat ze svých řad biskupa provozující pohlavní styk s milenkou či mužem.

Jane, Vy zastáváte ve svém sboru funkci staršího ? (nebo jak to má CČE)


Naposledy upravil dne 4/3/2007, 20:17, celkově upraveno 1 krát
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 4/3/2007, 15:05

Příklad s "útočištným městem" jsem dědo S.jsem použil naschvál.Nemyslím ,že vše židovské je pro křesťana zastaralé.Naopak, vše židovské stojí na Božích principech ,které jsou závazné i pro nás v 21.století.Je třeba pochopit "princip" zákona a následného trestu za hřích.Možná je to trochu jednoduché schéma ,které používá skoro, každá církev.Na druhé straně je nutné pro křesťana pochopit moc milosti JK.I Izrael k ní byl nepřímo vychováván i to je příklad útočištných měst...Přesto ,že tu byl zákon.Je možné ,že pochopení tohoto principu je "klíčem" k uchopení "milosti"v plném rozsahu jak nám to předkládá NZ..Po odchodu od SJ jsem mnohokrát našel v Písmech věci ,které jsem tam dříve neviděl a pro vlastní "závoj" ani nemohl vidět.Proto jsem rád ,že tu mohu číst názory různých lidí co chtějí hledat Boha.Nemusím vždy souhlasit ani oni nemusí vždy souhlasit s mým pohledem.Prostě,nejsme roboti a tak nemáme stejný pohled na věc.I tak jsem tu mnohokrát četl věci ,které mne osobně posunuli o kousek dále a poodhalily mi další kousek tajemství Písma... sunny


Naposledy upravil dne 4/3/2007, 15:17, celkově upraveno 1 krát
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 4/3/2007, 15:16

Doktorka White napsal:1)To mám, ale ne z důvodu mého strachu , že můj syn by jím někdy byl.2) A nikdo mi ten strach nenaimplantuje, protože JÁ VĚŘÍM SVĚMU BOHU .
3)Exkomunikovat nepolepšitelného alkoholika je stejné jako vykázat ze svých řad biskupa provozující pohlavní styk s milenkou či mužem.

4)Jane, Vy zastáváte ve svém sboru funkci staršího ? (nebo jak to má CČE)

dr white:
sestro!
1) upozrňuji na kolektivní podvědomí. Budované mimo jiné postoji předků, výchovou...

2)ale jo, strach implantuje ďábel (třeba aby nám podsunul nenávistné názory-definice strachu:nenávist je ven obrácený strach)

3) stále jsme ale nedošli k důkazu, že homosexuální orientace (případně aktivní homosexualita) je hřích;

4) ne

Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 4/3/2007, 15:20

Kdysi mě babička vštěpovala do hlavy, nedělej to a ono, je to hřích.
Díky této výchově, jsem poznal první ženu až v 25 letech a byl jí věrný dodnes. Byl jsem věřící baptista a jednat jinak, byl pro mne hřích.

Podobně se uvažuje o homosexualitě. Je to hřích. Ale je to vždy pravda??

a nemělo by tomu předcházet vědomí hříšnosti? Není tedy naše HOMOSEXUALITA JE HŘÍCH (asociace-trest, peklo; ne, to není nesmysl, ale kolektivní nevědomí naší společnosti) implantování NAŠEHO svědomí do člověka? NESNAŽÍME SE TADY O TO BÝT BOHEM, který říká, co je dobré a co je špatné, co je nutné řešit teď a co nás čeká?

Je kleptomanie hřích, a nebo až teprve skutek? Vždyť je psáno, že "každý sklon našeho srdce je špatný" Je tedy samotný sklon hříchem, nebo teprve až jeho ovoce??

Ani ve starém zákoně se netrestala homosexualita (sklon, porucha, nemoc) ale teprve skutek..

3. Mojžíšova (Levitikus)20:13 Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.

Trest byl na každý přestupek. Kamenovalo se za neposlušnost rodičů, sekaly se ruce atd.

Nový zákon ke všem dnešním hříchům přidal slova "je-li někdo nenapravitelný, vyluč ho ze sboru" atp.

Nastoupilo milosrdenství..

To nepíši jako obhajobu hříchu, ale s vědomím, "jakým soudem soudíš, budeš souzen sám"...za cokoliv..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 4/3/2007, 15:21

"Přesto ,že tu byl zákon.Je možné ,že pochopení tohoto principu je "klíčem" k uchopení "milosti"v plném rozsahu jak nám to předkládá NZ."

Petře!
předkládám jeden z dalších opozičních názorů.
Právě o tom zákoně a hříchu:
Ga 3,28:

Již ne Žid ani Řek, již ne otrok ani svobodný, již ne muž ani žena: všichni jste přece jedno v Kristu Ježíši.

Jsou tu postupně, formou alternativ, jmenovány základní aspekty, které určují život člověka: národnost (či přesněji: příslušnost nebo nepříslušnost k Božímu lidu), sociální postavení, pohlaví. Pointou výroku je, že skutečnost „bytí v Kristu“ všechna tato určení převažuje či zastiňuje, relativizuje, znamená víc než ona (sr. 2K 5,17). Významné je, že mezi těmito danostmi lidského života, které jsou příslušností ke Kristu relativizovány, je vedle skutečností v zásadě proměnitelných (obě též v 1K 12,13) jmenována i určenost primární, spojovaná se stvořením, určenost pohlavím. Skutečnost připojení ke Kristu (vyznačená křtem) je tu zřetelně chápána ve smyslu nového stvoření (sr. opět 2K 5), zároveň však jako skuteč­nost již přítomná: to, k čemu synoptický výrok o důsledcích vzkříšení odkazuje do bu­dou­cnosti, je tu již anticipováno. Vůči určenosti Kristem tedy všechny ostatní určenosti a danosti lidského života, byť danosti zcela základní, nabývají teprve druhořadého významu. Radikalita tohoto pohledu je vskutku nebývalá.
omlouvám se za tapetu.
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 4/3/2007, 15:26

Pokud člověka jako rozumnou bytost charakterizuje:vnímání,city,vůle, duševno, rozum... (nebo jako definice může být: psycho-sociálně-spirituální "části" člověka) těžko můžeme některou z těchto věcí odstranit, aniž by nám zůstalo pouze torzo.

Předpokládám, že toto fórum je z větší části "okupováno" Smile Božími dětmi ... a ti by měli vědět co znamená Ježíšův výrok "zapřít duši ". Takže "odstranit" některé přirozené části člověka opravdu nelze jak víme, ale přeměňovat své JÁ v Krista, to by měl být cíl každého z nás. Tím chci naznačit možnost vést diskusi v duchovní rovině, bez psychologických akrobatických variací . Pokud budeš setrvávat v atmosféře psycholgické vědy, nedojdeš k cíli zjevení Božího. TO JE ZASE moje krédo !

S láskou
dr.White drunken
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 4/3/2007, 15:32

Tím chci naznačit možnost vést diskusi v duchovní rovině, bez psychologických akrobatických variací . Pokud budeš setrvávat v atmosféře psycholgické vědy, nedojdeš k cíli zjevení Božího. TO JE ZASE moje krédo !

Je vidět, že jsi přece jen naše "doktorka". Já bych to napsal jinak. Třeba, aby psal srozumitelnou řečí, pochopitelnou a stravitelnou i dědkem z malé dědiny, jako jsou Staré Hvězdlice..

Ale jinak s tebou souhlasím...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 4/3/2007, 15:45

[ Pokud budeš setrvávat v atmosféře psycholgické vědy, nedojdeš k cíli zjevení Božího. TO JE ZASE moje krédo !


bohužel jsem nenašel řeckou bibli na síti, nicméně v NZ, konkrétně Matoušovi je psáno "Zapři sám sebe" a o duši až, "kdo by chtěl zachránit svou duši"
Při operačním odstranění lidské psychiky vám zůstane zvíře s uvězněnou duší. Případně odstraňte i tělo a máte "anděla" (nebiblicky, spíše metaforicky)

S poslední větou nesouhlasím, neboť si mne Pán povolal i s rozumem. Pokud budu genderově generalizovat, prazentujete názor ženy (člověka používajícího pavou hemisféru). Emoce (prožitek) nad rozumové poznání. A i to je biblické (Ř 1:19)

Prosím Vás, pokuste se nad napsaným zamyslet. Nejde přece o názorové převálcování oponenta.

děkuji za to "s láskou"-je mi zle, tak mne to moc pěkně pohladilo

Bůh s Vámi
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Potreba mit ve vsem jasno?

Příspěvek  Petr W. 4/3/2007, 16:04

...pres neustalou - vasnive vedou debatu -, mne napadlo, ze nekteri lide musi mit ve vsem jasno. Homosexualita je fenomem tykajici se nekolika procent nasi populace, ale pokusy jak se majoritni spolecnost vyrovnava s minoritou (a to i v nabozenstvi), je skutecne pozoruhodne...idealni reseni pak pro nektere poskytuje kategorie HRICH/HRISNICI...proste: vse jine/odlisne/nepasujici do nejakeho konstruktu "sveta" dostane nalepku satanske/demonske/hrisne...

Vlastne tak ani neni zajimavy objekt (homosexualita), ale prave subjekt, ktery takove soudy vynasi...proc krestan trpi(?) homofobii? Proc 2000 let od doby, kdy Buh nezasahl, kdyz jeho Syn umiral(!), se pak jedincu snazi na ucet nejake minority "vylepsit svet"? Jestlize tedy Buh nezasahuje (at uz z jakkehokoli duvodu), pak proc ti, kteri se k nemu hlasi, delaji vic, nez On sam? Buh dava sve Slunce na homo-, i heterosexualy, prsi na dobre i zle, tak kde je problem...
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  OOO 4/3/2007, 17:22

Vážený haide, odkaz na řecký překlad NZ/Nestle/ ,najdeš na: http://biblia.hit.hu/
Je tam i hebrejština,latina.PS:sám tam dost často lezu.. study sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 09:14

Zajímavá debata, ale domnívám se, že nic neřešící. Musím se zastat Martina a v některých názorech i Datla. Někdo tady napsal neco v tom smyslu: "ti, co se narodili jako homosexuálové...", a co?! My všichni jsme se narodili bez vlastního přičinění jako hříšníci, a nikdo netvrdí, že ten či onen je více či méně hříšný, ne všichni jsme hříšní a jsme pod trestem smrti. Různé obměny jsou jen výplodem lidí ne Boha a Ježíše Krista. Ano pomocnou ruku potřebujeme všichni ne jen alkoholici, ti co berou drogy a homosexuálove... . Období milosrdenství, ano, ale pozor na varování, že si budeme hledat učitele podle toho, co budeme chtít slyšet, a ne proto, že ten učitel mluví pravdu??? Co je a co není přirozené? Může to dost dobře posoudit ten, kdo je pokřivený? Asi ne, že? Myslím si, že je kus pravdy na tom, že v jednoduchosti je síla. Jsi homosexuál-je úplně jedno z jaké pohnutky, jsi alkoholik- ... , jsi narkoman- ... , atd. Pokud v tom budeš pokračovat, tak jsi nic nepochopil, nebo nechceš pochopit. Pak můžeš spadat do skupiny lidí, kteří když Ježíš mluvil, nereagovali a někdy s pohoršením odešli, co udělal Ježíš? Šel za nimi, domlouval jim? Ne, nechal je jít. Možná věděl, že někteří časem si vzpomenou a obrátí se-budou se kát. Ale neřešil to. No nebudu to dál natahovat. Já to vidím momentálně tak, všichni jsme hříšní a všichni potřebujeme pomoc od Pána, a ti kteří ji odmítají ji odmítají a co, my je soudit nebudeme, že?

P.S.
Galatským 6, 7A nemylte se: s Bohem nejsou žerty. Co zasejete, to taky sklidíte.

Římanům 2, 6V ten den Bůh spravedlivě odplatí každému po zásluze
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 10:17

Možná malý rozdíl tady je. Zlodějem, alkoholikem, narkomanem atd se nikdo nenarodí. Stane se jím později.

S orientací na stejné pohlaví se ale většina narodí. Jen někteří se "zvrhnou" později...
A jak se s tím kdo vyrovná, je asi jeho věc a ne naše..
Nejsme soudci.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 5/3/2007, 11:43

Dědo, píšeš:

Nejsme soudci.
To máš čistou pravdu!
Ale taky je pravda, že na tohle často zapomínáme.
Třeba i na jiných tématech. Jak rádi soudíme.....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  stefan 5/3/2007, 11:55

Nesledujem túto diskusiu, ale tiež som o tejto téme premýšľal a dospel som k názoru. Homosexualita nemôže byť hriech, lebo je vrodená (tá ktorá je vrodená), je to deformácia jednotlivca do nenormálnej formy (vzhľadom k tomu, že heterosexualita je väčšinová a teda považovaná za normu a normálnu). Ale praktizovaná homosexualita už môže byť hriech, lebo neexistuje zákonný predpis, ktorý by upravoval nažívanie homosexuálov. Manželstvo je zákonný predpis, ale upravuje len nažívanie muža a ženy. Nič nemáme, čo by upravovalo nažívanie muža s mužom alebo ženu so ženou. Ľudia ktorí sa takto narodili a chcú byť veriaci, teda sa páčiť Bohu by sa mali zbaviť svojej sexuálnej vášne a nerobiť ohavnosti. Ak heterosexuálny ľudia dokážu žiť v celibáte, tak aj homosexuálny by to mali dokázať. Je to o prinášaní obiet. Človek obetuje svoju vášeň pre Boha. Náš život je ničím oproti tomu čo nám Otec pripravil a preto si myslím, že sexuálne abstinujúci homosexuál môže byť dobrý nástrojom v rukách Božích. Tak ako abstinujúci heterosexuál. Vymeniť lásku k rovnakému pohlaviu za lásku k Bohu môže byť cestou pre homosexuálov. Ale ako som hovoril, je to o veľkej viere a veľkej obeti.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Martin Cibulka 5/3/2007, 12:42

Haid napsal (Yesterday at 14:07):
Bratře Martine!

Přestaňte konečně dělat Pánu Bohu advokáta. Copak jste opravdu tak pyšný, že si myslíte, že Vás k tomu potřebuje?

Raději konečně BIBLICKY dokažte, že homosexualita je hřích.
Těch pár veršíků nic nedokazuje-všechny jsou vyvratitelné a to dost snadno.
Jestliže dělám podle Vás advokáta Pánu Bohu, co pak podle Vás dělali všichni apoštolé, proroci, evangelisté, pastýři a učitelé? A komu děláte advokáta Vy? Nebo jste tak sebevědomý, abyste dělal advokáta homosexuálům i před Bohem?

Nicméně chcete, abych dokázal, že homosexualita je hřích. V tom případě mě ale nejprve poučte, co to je hřích, a teprve pak, pokud bude Vaše definice správná, Vám to mohu dokázat.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 13:06

Třeba i na jiných tématech. Jak rádi soudíme.....

Já bych to nebral jako "souzení".

Jestli někdo naznačí srozumitelně, že "děda Slavík, je vůl" tak je to jeho forma nesouhlasu s názorem toho sakramentského dědka.
On nesoudí, pouze neumí svůj problém jiným způsobem vyřešit. Možná mu schází argumenty.

Podobně, když někdo tvrdí "Bůh není" a ty se zeptáš, proč si to myslí, tak odpověď nezná. Vybuchne tedy "protože je to blbost"

Je to jeho způsob.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Arago 5/3/2007, 13:59

Stefan napsal : Ale praktizovaná homosexualita už môže byť hriech, lebo neexistuje zákonný predpis, ktorý by upravoval nažívanie homosexuálov

Aniž bych se stavěl na tu či onu stranu, musím odmítnout Stefanův argument uvedený výše. Přece není pravda, že na co je předpis, to hřích není, ale vše ostatní ano? Stefane, beru to jako tvoje zamyšlení, ale zvol jiný než byrokratický argument. Very Happy
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 5/3/2007, 17:53

Pokoj vám (nám) všem!

Martin:
hřích-výraz, nebo skutek, který je vědomé porušení zákona Božího (Boží vůle)


Matouš 5:43-45 Slyšeli jste, že bylo řečeno: `Milovati budeš bližního svého a nenávidět nepřítele svého.´ Já však pravím: Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce; protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé.

Matouš 13:28-30 On jim odpověděl: `To udělal nepřítel.´ Sluhové mu řeknou: `Máme jít a plevel vytrhat?´
On však odpoví: `Ne, protože při trhání plevele byste vyrvali z kořenů i pšenici. Nechte, ať spolu roste obojí až do žně; a v čas žně řeknu žencům: Seberte nejprve plevel a svažte jej do otýpek k spálení, ale pšenici shromážděte do mé stodoly.´"

nicméně vše podstatné zazžnělo. Nechci nikoho přesvědčovat, jen apeluji: "POUŽÍVEJME I ROZUM! a neučme se zase nějaké poučky"
Přiznávám, že si (i přes heretické názory) musím vážit více bratra Slavíka a to pro to, že po odchodu od SJ nevyměnil pouze dogmatiku jako právě Petr a Martin, kde z nich fanaticko-fundamentální postoj bratří letničních (a zase z Ameriky)

ale, hlavně, že se máme rádi i přes různé negativní projevy...
Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Hvězdlický 5/3/2007, 18:09

Jane,

Přiznávám, že si (i přes heretické názory)

Kacířský názor je problém. (alespoň tak chápu slovo "heretický")

Katolík prohlásí za kacíře někoho jiného, evangelík také jiného, jehovista také jiného a pokud má někdo názor čistě podle Bible, může se stát, že je kacířem pro všechny.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 5/3/2007, 18:45

Hvězdlický napsal:... a pokud má někdo názor čistě podle Bible, může se stát, že je kacířem pro všechny.

aj jaj, beru zpět,
úplně jsem zapoměl, že to, co tu kritizuji u bratrů Petra a Martina máte též: neschopnost byť si jen připustit, že by mohl mít pravdu oponent.

Jan

PS: ale i tak nás má Pán Bůh rád
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 5/3/2007, 18:54

bohužel jsem nenašel řeckou bibli na síti, nicméně v NZ, konkrétně Matoušovi je psáno "Zapři sám sebe" a o duši až, "kdo by chtěl zachránit svou duši"
Při operačním odstranění lidské psychiky vám zůstane zvíře s uvězněnou duší. Případně odstraňte i tělo a máte "anděla" (nebiblicky, spíše metaforicky)

Milý Jane !
Na co vroucí křesťan potřebuje řecký originál pro výraz "zapři svou duši" ?
Ale dá se to vyčíst z Vašeho dalšího odstavte, kde mluvíte o odstranění lidské psychiky.
Tak takhle to Pán opravdu nemyslel! Smile
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 5/3/2007, 19:03

PS: ale i tak nás má Pán Bůh rád
To určitě, ale my tu lásku nesmíme zneužívat. Jinak platí: Galatským 6, 7 A nemylte se: s Bohem nejsou žerty. Co zasejete, to taky sklidíte.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 5/3/2007, 19:05

dr.White.
používám ČEP, tam se píše: zapři svůj život, ne duši. chtěl jsem si ověřit přítomnost slova "duše". Nedošlo? nevadí!

Pán jistě napsal o zapření (odhození) části sebe, ale to z Vašeho původního příspěvku vyplývá.Prosím, přečtěte si jej znovu.
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  haid 5/3/2007, 19:09

Pavle Q!

ale to já tady celou dobu říkám. s Bohem nejsou žerty. Ať mne soudí Bůh. Ne lidi.
Dokažte mi, že se mýlím.

Nejde?

PS: Vy, co chcete mít z Bible komplet manuál na život, kde je psané, že užívání drog je hřích? Odpoví někdo? a rozumně?
Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Homosexualita a bible... - Stránka 4 Empty Re: Homosexualita a bible...

Příspěvek  Doktorka White 5/3/2007, 19:21

dr.White.
používám ČEP, tam se píše: zapři svůj život, ne duši. chtěl jsem si ověřit přítomnost slova "duše". Nedošlo? nevadí!

Pán jistě napsal o zapření (odhození) části sebe, ale to z Vašeho původního příspěvku vyplývá.Prosím, přečtěte si jej znovu.

Obávám se, že po sobě nemusím své příspěvky číst k tomu, aby mi "došlo" Vaše smysluplné slovíčkaření či co to tu předvádíte ... rabbit
Takže bude zajisté lepší pouštět se se mnou do diskuse přímou cestou ...bratrsky a bez psycholog. vytáček.
Děkuji I love you
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 16 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru