Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trojjedinost

+25
Nikola Tyrpak
Arago
Master
Foreign girl
scotty
Vladislav Kulda
Petr W.
Petr Sláma
tojsemja
Jirka
Luboš Kolafa - absolvo
Zbyněk
Věra Kolafová - quaero
jonas
haid
Doktorka White
drobeček
Old.Stloukal
Petr Štefek
Martin Cibulka
Jirka z P. (queens)
stefan
OOO
Hvězdlický
Aleš
29 posters

Strana 40 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/2/2007, 23:19

Milý Pavle Q. Ten príspevok bol pre Deda. Dedo ho pochopil. To mi stačí. Ty si ho pochopiť nemohol, lebo nebol pre Teba, ale netráp sa nad tým.
Určitě máš pravdu, že nemusím pochopit něco, co nebylo adresováno pro mně. Ale jen pro zajímavost, z čeho usuzuješ, že tě děda pochopil? Tvoje příspěvky mě netrápí, akorát jsem zvědavej. Tak promiň, já se polepším. Wink Cool
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Petr Štefek 15/2/2007, 06:02

Janmat děkuji za odpověď. Píšeš,.... ale vysvětli mi ty, ako je možné, že je toľko pravých učení. ....To už ale vysvětlit dávno ap. Pavel ve Skutcích 20:29, 30.

Doporučuji si přečíst http://www.straznavez.cz/Freedom_Czech/freedomKapitola01.htm

Malý úryvek .....Není sporu o tom, že - ať vědomě nebo podvědomě - tito muži chtěli získat kontrolu a autoritu nad ostatními. Toužili po získání moci nad svými bližními a vytvoření mezistupně mezi spolukřesťany a jejich oprávněnou Hlavou, Ježíšem, což představovalo jeden ze zaručených způsobů, jak takovou moc získat. Jejich nechvalné jednání naplnilo Pavlova prorocká slova ve Skutcích 20:29, 30:........


Možná by bylo dobré, abychom si to čas od času přečetli všichni !
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Arago 15/2/2007, 22:37

Děkuji Stefanovi za reakce na moje prohlášení. Někdy je to o úsměvu, jak jdou vedle sebe paralalně myšlenky jinými směry.

Snad jen pár komentářů :

Časové vydržení práva na něco : existuje v právních předpisech, že pokud tvůj soused má pozemek a ty přes něj budeš dvacet let chodit stejnou cestou, můžeš za určitých okolností na tu cestu získat nárok, prostě jsi jí vydržel. A odtud byl můj výrok o Katolické církvi, že pouhá časová délka, po kterou tato církev bude prohlašovat, že je ta pravá, ještě neznamená, že skutečně je. Ani to, že tu byla dlouhou dobu neznamená, že je to důkaz její pravosti. Různé neřesti jsou stejně staré jako člověk sám a přesto nebudeme tvrdit, že jsou správné, když tak dlouho trvají.
K mému případnému založení sekty, jak jsi napsal. K čemu by to bylo? Hovořit a psát o svých názorech mohu svobodně bez toho, že bych musel ovládat nějakou skupinu, cítit se osvícený a pomazaný za toho, kdo má jedinečnou moc vykládat Boží slovo a vládnout nad druhými. A věz, že bych dokázal psát různé dopisy a vyhlášení. Píšu totiž všema deseti, tak mi to jde dobře Very Happy
Já spatřuji kouzlo vztahu k Bohu, že mezi mě a Ježíše Krista nevstupuje žádný člověk. A to se mi líbí, to mě naplňuje. Je li to nová sekta a bereš to, že jsem jí založil, děkuji, udělal jsem něco o čem nevím. Ale vzhledem k tomu, že v tomto smýšlení nejsem sám a to bez toho, že bych někoho svými myšlenkami k tomu ovlivnil, ti lidé na to také přišli sami, tak si myslím, že na tom něco bude.
A ještě jedna myšlenka. Vezmu li láhev, naplním jí benzínem a na to napíšu limonáda / po slovensky malinovka/, neznamená to, že se tím z benzínu stala limonáda. Jen jsem dal určitou nálepku, která je snadno čitelná. Jestliže na církev dám nálepku - jediná pravá - ještě to neznamená, že to je pravda. Ochutnání důkazu je potom v obou případech více než fatální
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  janmat 16/2/2007, 01:05

Hvězdlický napsal: Já vím, že mám málo času. Proto si nemohu dovolit vela pokusů a omylů, Musím být pečlivějši v hledání.
Dedo, myslím, že by si sa mal viac modliť. Pán vzhliadne na Tvoje klopanie, rozpomenie sa na Teba, ukáže Ti svoju tvár a odmení Ťa za Tvoje celoživotné hľadanie...aj keď, úprimne, bolo to vždy iba hľadanie?
Lebo, úprimne, ja si o sebe nemôžem povedať, že som vždy iba hľadal Pána...ak Ty áno, tak Ti gratulujem a ešte sa chvíľu posnaž Smile I love you

Hvězdlický napsal:
Na příklad ona žena ze Zjevení, kterou KC znázorňuje Mariji...je další omyl...Zjevení bylo napsáno skoro sto let po narození Ježíše. A hned jeho úvodní slova říkají, že Zjevení se týká věcí budoucích. Popisuje těhotnou ženu, která teprve porodí. A protože stojí na měsíci, chápu ji, jako znázornění nebeské vlády (celku) která "porodí" Kristovo tisícileté panství nad zemí...

KC neučí, že tá žena zo zjavenia je Mária. Resp. je, ale v úplne inom zmysle, ako si myslíš. Niektorí teológovia sa domnievajú, že ide o Máriu. Iní teológovia sa domnievajú, že Žena znázorňuje Cirkev, tiahnúcu sa dejinami...čiže veci budúce, z pohľadu pisateľa, presne tak ako hovoríš.. takže, akýže omyl u katolíkov? Omyl je iba v tom, že SJ si myslia, že tzv.“sväté obrázky“ ktoré zobrazujú Máriu ako tú ženu zo zjavenia je naozaj žena zo zjavenia (podľa katolíkov). Ona to síce na tých obrázkoch je Mária, ale to je z iného dôvodu. Vysvetlím.
Pokiaľ príjmeme teóriu, že Mária je matkou Cirkvi (lebo ju dal Ježiš za matku svojmu učeníkovi Jánovi, keď zomieral, teda aj nám, čo sa cítime byť jeho učeníkmi) tak nie je ťažké uveriť tomu, že tá žena zo Zjavenia môže byť aj Mária samotná, ako matka Cirkvi, rodiaca dieťa., Cirkev, ako mystické telo Kristovo, čiže samotného Krista, eventuálne rodiaca dieťa, chlapca, ktorým je, podľa mňa samotný Kristus, keďže bol uchvátený k Bohu a jeho trónu, teda, nedotkol sa ho drak (znázorňujúci hriech, či satana). Je to síce len jedno z možných vysvetlení, ale mne sa páči. Či je aj pravdivé, neviem, ale ak to tak nie je, tak potom sa proroctvo ešte nenaplnilo. To si však nemyslím, skôr som presvedčený, že Armagedon-tak to tuším voláte, posledná bitka, sa už deje celých 2000 rokov a nie je jasné, ako dlho ešte potrvá. Zjavenie je zjavením o Cirkvi i o jednotlivcoch, bojujúcich o spásu svojej duše. Zjavenie je strhujúci boj, či už Cirkvi (píšem s veľkým C, lebo je len jedna a sú v nej ľudia všetkých možných kresťanských cirkví a možno i všeobecne všetci ľudia, ktorí sa rozhodli pre Boha – tých ľudí pozná len Boh sám) alebo ľudský život jedinca. Človeka ako takého.
A iní si to vysvetľujú ešte inak, a ešte inka, ale to nie je podstatné. Neviem ako SJ, čo som zatiaľ počul tak tie doslovné vysvetlenia o doslovne 144.000 spasených a podobne sú podľa mňa bludy. Ale prosím. Zaujímavé a zároveň tragické je, že na Zjavenie sv.Jana sa upli práve zakladatelia sekty SJ – eventualne čudné by mi to bolo, keby som si nemyslel, že vznik tejto sekty bol dielom satana (to by SJ nemalo urážať, veď iba meriam takou istou mincou, akou SJ ohovárajú Katolícku cirkev, totiž, že je dielom satana). Ale keďže teda, podľa mňa, Dedo, satan si Vás vyžiadal (ako spoločenstvo ktoré hovorí že jeho cieľom je Boh-YHWH a bohorúhavo sa nazýva svedkovia Jehovovi), aby Vás preosial ako zrno, tak teraz a v celej histórii NSSJ sa sústreďuje okrem iného na to, aby prostredníctvom „všakovakého hovorenia získal a zviedol čím viacerých“. Ergo, teda, zvádza najma málo vzdelaných a vo svojej viere nevyučených hľadajúcich kresťanov, aby prešli do tábora NSSJ a tam sa dali zotročiť. (Petr Stefek, dakujem za link, zbezne som to cital, pre mna velmi hodnotny zdroj bludoch o neslobode NSSJ)
Lenže. Boh mu to síce (satanovi) dovolil, ako mu dovolil skúšať Jóba a ako mu dovolí skúšať aj všetkých ľudí, aby sa osvedčili, že sú ho hodni, vynikajúca vec však je, že napriek všetkým tým bludom čo hlásajú, SJ plnia aj Boží plán a zámer.
Nechcem veľmi odbočovať, ale napríklad takýto pozitívny benefit pre všetkých veriacich je snaha SJ študovať sv.Písmo. A to aj napriek tomu, že to Sv.Písmo samotný zakladateľ NSSJ pokrútil a vysvetlil po svojom. V tom sa ukazuje ohromujúca Božia moc, sila, láska a dobrota, ze aj napriek bludom niektori SJ predsa len smeruju k Bohu. Mnohí kresťania, povedzme že aj väčšina, bola v čítaní Sv.Písma povrchná a ani ho nečítala. Čiže ním akokeby pohŕdala, zo samej, akože úcty k Písmu, ho nikdy nečítali. Božím slovom pohŕdať nemožno, to Pána Boha musí urážať.
Iný pozitívny benefit, že SJ svojou prítomnosťou v rôznych spoločenstvách nadpriemerne pôsobia ako zámienka pre náboženské rozhovory, ktoré by sa inak nikdy neuskutočnili (lebo katolíci, evanjelici, a vôbec všetky protestanské cirkvi – až pričasto nesvedčia a nehovoria o Bohu). Týmto spôsobom SJ spôsobujú, že „sa hlása Božie slovo vhod či nevhod, presviedča, karhá a napomína“. A to je tiež fantastické na Božom pláne spásy...

Hvězdlický napsal:
Ohledně kněží v nacistických koncentrácích a komunistrických věznicích, tam nebyli jen členové KC, ale všichni, kdo se nechtěli podřídit.
Pokud kněz podepsal prohlášení o spoloupráci (za KSČ "slib věrnosti socializmu", mohu tiskopis oskenovat) nebo dokonce spolupracoval, měl zelenou....Pro nic za nic byli ve věznicích židi, cikáni, komunisti, jehovisti a tedy i kněží, prostě jim nepasovali...Hezky píšeš, ale jen polovinu pravdy.
Takto toto teda sedí. Ako vidíš, tu druhú polovinu pravdy som nechal na Teba.

Hvězdlický napsal:
Znám jednoho kněze, (již nežije) spolupracoval s STB. Při zpovědi se dozvěděl potřebné a než ovečka dojela zpět z kostela domů, čekalo tam "gestapo".

Tak Dedo, ten kňaz mohol spolupracovať s STB. Dajme tomu, ze dobrovolne a ze nebol vydierany (podrobnosti ako vydierala knazov stb vynecham). Dajme tomu, ze stb informoval o cinnosti vo svojej farnosti. Dajme tomu, ze ovecka prisla z kostola (mozno aj zo spovede) a doma ju cakalo gestapo. Chápem, že to myslíš obrazne, keďže mobil je vynález až dnešných dní.... Ale nemyslim si ze knaz prezradil stb to, o com sa dotycna osoba spovedala. Uplne to sice nemozem vylucit, ale ak by to ten knaz urobil tak JE v tom momente EXKOMUNIKOVANY z Katolíckej cirkvi, takpovediac samotným činom prezradenia. To znamená, že nezáleží ani na tom, že sa to nedozvie biskup aby ho formálne mohol vylúčiť z RKC. Aj keď sa to nikto nedozvie, aj tak. Môžem ti citovať z Kódexu kánonického práva.
Kán 983, par1 „Sviatostné tajomstvo (t.j.slová, ktoré povie kajúcnik v spovedi) je nedotknuteľné. Preto spovedníkovi je VEĽMI PRÍSNE zakázané slovami, ani nijakým iným spôsobom, ani z nijakého dôvodu ANI LEN ČIASTOČNE prezradiť kajúcnika.
Par2:“Zachovávať tajnosť...sú povinní...aj všetci ostaní, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom dozvedeli o hriechoch zo spovede.
Kán 979 Kňaz ...sa má zdržať zisťovania mena spolupáchateľa (inými slovami, kňaz sa Ťa nikdy v spovedi nemôže opýtať, na to, s kým si zhrešil atd,)
Kán 984, par1: Spovedníkovi sa úplne zakazuje použitie poznatku získaného zo spovede.....
A ďalej, Kánon 1388, par1: Spovedník, ktorý priamo porušuje sviatostné tajomstvo, upadá do exkomunikácie, na základe rozsudku už vyneseného, ktorá exkomunikácia je rezervovaná Apoštolskej stolici...(inými slovami, exkomunikácia je vyhlásená najvyššou autoritou Cirkvi, pápežom, na všetky takéto činy, ktoré by sa eventuálne udiali kedykoľvek v budúcnosti - tie dogmy sú dobré, nie?).

Takže, neverím tomu, že by sa nejaký kňaz odvážil na taký čin. Na hocijaký iný hanebný čin áno, ale na toto nikdy. Je veľa príkladov z histórie, kedy sa kňazi dali radšej umučiť, ako by prezradili spovedné tajomstvo – jeden príklad za všetky: Pražský vikár sv. Jan Nepomucký, ktorého osobne mučil kráľ Václav IV. Hold, aj takých antikristom ako kráľ Václav IV musela Cirkev vzdorovať. Tak sa nečudujme prešľapom.
Dokonca aj kňazi, ktorí boli mučení, alebo nezniesli mučenie, sa skôr pomiatli na mysli, ako by z nich dostal niekto niečo zmysluplné..

Ešte jednu poznámku: Každý veriaci má právo vybrať si svojho spovedníka. T.j. ak nedôverujem kňazovi, alebo skrátka nechcem ísť, z akéhokoľvek subjektívneho dôvodu, na spoveď k jednému kňazovi (napr.si myslim ze spolupracuje s stb, alebo mi skratka nebude rozumiet, lebo ja som strasne komplikovany clovek), tak mam nescudzitelne pravo ísť k inému.
Hlavne, že pôjdeš a vyznáš hriechy, ľutuješ ich, máš predsavzatie polepšiť sa, rozhrešením – ktoré Ti vysluhovateľ udelí – dostávaš od Boha (nie od kňaza, ten je len prostredník) odpustenie hriechov, ktoré si spáchal po krste (tie pred krstom sú odpustené) a súčasne sa zmieruješ s Cirkvou, ktorú (áno, aj ju) si zhrešením ranil.

Zhruba takto sa to má u nás katolíkov, Dedo. Si pozvaný. Vsetci ste pozvaní...Smile
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  scotty 16/2/2007, 01:52

Od Janmat:


scotty napsal:
Už děti na základní škole se učí jak KC byla úzce spojena s politikou, válkami, pachtění po moci, utlaku a upalováním podobných lidí, jako jsou třeba na tomto foru.


Scotty, ano, to je tragédia, že sa do ľudí sústavne zasieva odpor voči Bohu, jeho zákonom atd. Najzúrivejší odboj je samozrejme proti najsilnejšiemu nepriateľovi. Čím je spoločenstvo bližšie k Bohu, tým viac až mysterióznych útokov a nenávisti zakúsi.
Čudujem sa, že to práve SJ nechápe.
Alebo Ti mám hovoriť, aké nepravdy sa šírili práve o vašej sekte?
Zlý duch si na každého nájde tie najúčinnejšie zbrane. V Čechách je to už minimálne od Bitky na Bílé hoře urazená národná hrdosť a spájanie učenia RKC s činmi svetskej moci, ktorá zanechala svoje stopy aj v RKC.

Tragédie Janmate je to, že odpor vůči Bohu a jeho zákonům zasévá vekou měrou právě ŘKC.Jestliže chceš ignorovat historii, tak je to smutné No , ale jak to tak sleduju, tak společně se Stefanem se ti to daří.To že se to učí už na základních školách(říkám to ze své zkušenosti) nevidím jako tragédii, ba naopak.Na minulost by se nemělo zapomínat ať je jakákoli.Nebo snad chceš opravdu tvrdit, že upalování nevinných lidí kvůli smyšleným obviňením(čarodejnictví, obcování s démony, kacířství, čtení Bible,...) jsou jen mysteriozní útoky a nenávistné nepravdy od Ďábla?

Uznávám že existují nepravdy které jsou šířeny jak o SJ, tak o ŘKC, ale myslím, že si dobře uvědomuješ, že nic takového jsem neměl na mysli.

Nedávno jsem viděl film THANK YOU FOR SMOKING (díky za kouření).
Hlavní postava byl lobista, který měl, jak by někdo řekl, nadlidský úkol.Obhajovat na veřejnosti, v médiích a ostrých diskuzích tabákové korporace a zpochybňovat prokázaný negativní dopad cigaret na lidské zdraví.Zprvu jsem si říkal, že ten člověk nemá šanci.Ale opak byl pravdou!Byl to velmi dobrý řečník, až geniální a dokázal vždy ovládnout probíhající rozhovor a lidi, kteří ho před 5 minutami nenáviděli, získat na svou stranu.Tento člověk si uvědomoval, že hájí špatné věci, ale fascinovalo ho obhajovat neobhajitelné a tím dokázat vlastně nemožné. Ale proč o tom mluvím?Připadá mě, že o něco podobného se vlastně snažíš ty a Štefan. scratch
scotty
scotty

Poeet p?íspivku : 35
vztah k organizaci : 15 let u NSSJ,stále ještě člen
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 17. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 16/2/2007, 09:37

Konečně jsem se dozvěděl hlavní důvod návštěvy janmata na těchto stránkách:
Zhruba takto sa to má u nás katolíkov, Dedo. Si pozvaný. Vsetci ste pozvaní...
Nevšiml jsem si, že by zde na fóru, kromě tebe, někdo verboval do nějáké cirkve, naopak je zde většina, která si již nechce mezi sebe a Boha nechat vstoupit nějakou církev.

Jen snad ještě jedna perlička:
KC neučí, že tá žena zo zjavenia je Mária. Resp. je, ale v úplne inom zmysle, ako si myslíš.

Je neuvěřitelné, jak něčemu jako je Kristovo království, se snažíte dávat, a tuším, že stefan před vámi to taky zkoušel, hmotné rozměry v tom smyslu, že něco tělesného, jako je církev (ŘKC), by mohla dát vznik něčemu v duchovní říši - porodí dítě ze Zjevení.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Old.Stloukal 16/2/2007, 12:34

BLAHOSLAVENÍ TI, KTEŘÍ NEVIDĚLI A PROHLÉDLI!
Matouš 20,1-34 (EKUM)
20,25 Ale Ježíš si je zavolal a řekl: "Víte, že vládcové panují nad národy a velicí je utlačují.
20,26 Ne tak bude mezi vámi: kdo se mezi vámi chce stát velkým, buď vaším služebníkem;
20,27 a kdo chce být mezi vámi první, buď vaším otrokem.
20,28 Tak jako Syn člověka nepřišel, aby si dal sloužit, ale aby sloužil a dal svůj život jako výkupné za mnohé."
20,29 Když vycházeli z Jericha, následoval ho velký zástup.
20,30 A hle, dva slepí seděli u cesty; když uslyšeli, že jde kolem Ježíš, začali křičet: "Smiluj se nad námi, Pane, Synu Davidův!"
20,31 Zástup je napomínal, aby mlčeli, ale oni křičeli ještě víc: "Smiluj se nad námi, Pane, Synu Davidův!"
20,32 Ježíš se zastavil, zavolal je a řekl jim: "Co chcete, abych pro vás učinil?"
20,33 Odpověděli mu: "Pane, ať se otevřou naše oči!"
20,34 Ježíš pohnut soucitem, dotkl se jejich očí, a hned prohlédli; a šli za ním.

POUČENÍ:
NIKDO Z LIDÍ NENÍ NEOMYLNÝ! VŽDY MUSÍME PROSITI ZA ODPUŠTĚNÍ HŘÍCHŮ. I V KATOLICKÉ CIRKVI JSOU HŘÍŠNÍ LIDÉ, A DÍKY BOHU ŽIJEME NYNÍ V ČASE, KDY PAPEŽOVÉ MAJÍ DAR DUCHA SVATÉHO A PROSÍ ZA VŠECHNY BY JIM JEŽÍŠ ODPUSTIL JEJICH PROVINĚNÍ I Z HLEDISKA HISTORIE.

VNNSSJ - VŠAK POKUD JE MI ZNÁMO, NIKDY NEPŘIZNALI, ŽE SE VE SVÝCH TEORETICKÝCH VÝKLADECH PRAKTIKOVANÝCH VE SBORECH MÝLILI. VŽDY TVRDILI, ŽE TO POUZE OVEČKY ŠPATNĚ POCHOPILI.
TO JE BOHU-ŽEL REÁLNÁ SKUTEČNOST. SNAD PROHLÉDNOU ZE SVÉ DUCHOVNÍ SLEPOTY , POKUD PŘIZNAJÍ J.K. PRÁVO NA BOŽSTVÍ, TEDY ŽE BYL NA POČÁTKU VŠEHO DĚNÍ- STVOŘENÍ. JE TO JEJICH VÝVOJ A MOŽNÁ UZNAJÍ, ŽE ÚČINNÁ BOŽÍ SÍLA MUSÍ BÝTI SILŮ DUCHA SVATÉHO, KTERÝ Z OTCE I SYNA VYCHÁZÍ. POKUD V TOMTO NEUZNÁVÁNÍ BOŽSTVÍ J.K. SPATŘUJÍ SVŮJ PROTEST PROTI JINÝM CÍRKVÍM, TAK PAK ALE JDOU I PROTI BOŽÍMU SLOVU, ŽE NA POČÁTKU BYLO SLOVO, TO SLOVO BYLO U BOHA A TO SLOVO BYLO BŮH = J.K. SNAD PROHLEDNOU A POTOM NAJDOU I SÍLU SE OMLUVIT ZA ZREALIZOVANÁ PŘÍKOŘÍ NA VLASTNÍCH OVEČKÁCH A NA ZNEVAŽOVÁNÍ JINÝCH CÍRKVÍ, KTERÉ JIŽ SI PROŠLI OHNĚM POKUŠENÍ ZLÉHO A DLOUHÉ JEJICH TRVÁNÍ PROKÁZALO, ŽE MAJÍ SEBEOČISTNOU REFLEXI A PROTO JSOU I MNOHEM TOLERANTNĚJŠÍ - LASKAVĚJŠÍ, NEŽ NOVÉ RÁDOBY VYJÍMEČNÉ JEDINEČNÉ A ZVLÁŠTNÍ CÍRKVE ZE ZÁPADU MEZI NĚŽ NSSJ NEPOCHYBNĚ NÁLEŽÍ.

NEUTLAČUJME JEDNI DRUHÉ, ALE SPOLEČNOU MOTLITBOU PROSME, BY DUCH SVATÝ Z OTCE A SYNA NÁM POMOHL VYTRVATI AŽ DO KONCE SYSTÉMU SVĚTSKÉHO, POKUD ALE SI VROUCNĚ A ZE SRDCE PŘEJEME BRZKÝ PŘÍCHOD KRÁLE KRÁLŮ A PÁNA PÁNŮ. U VNNSSJ SI NEJSEM TÍM ZCELA JIST CO JE JICH PŘÁNÍM, KDYŽ VEŘEJNĚ VE SVÝCH PUBLIKACÍCH ZNEVAŽUJÍ JEŽÍŠE KRISTA JAKO JEDINOU OSOBU SKRZE NIŽ BYLO LIDSTVO VYKOUPENO. PROTO TAKÉ UPRAVILI V NOVÉ PŘEKLADU SMYSL TEXTU, ŽE PRAMEN ŽIVOTA JDE OD TRŮNU KE STROMŮM ŽIVOTA, KDE PŮVODNĚ BYLO KE STROMU ŽIVOTA.

TO PRO VAŠI DALŠÍ PLAMENNOU DISKUZI KDE JE PRAVDA VE VÝKLADU A POCHOPENÍ PÍSMA.

POKOJ BOŽÍ PRO VÁS VŠECHNY, KTEŘÍ HLEDÁTE PRAVDU, BY JSTE BYLI SVOBODNÍ A SVOBODU PŘÁLI I SVÝM BLIŽNÍM.

OLDA.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 17/2/2007, 16:36

scotty:
Dělat rovnitko mezi apoštoly a nějakým magistériem nebo touto Institucí je teda velká troufalost.Z toho co píšeš to totiž vyplývá.
Trúfalosť? Vy si zrejem vôbec neuvedomujete, kde sa nachádzate. V akej situácii. Mávate pred očami ľudí Novým Zákonom, na ktorý nemáte copyright. Chápete? Apoštoli neboli magisteriom, ale magisterium ich uznalo za neomylných. Nový zákon máte zo štvrtého storočia, kto Vám ho dal? To neprišlo faxom z neba. To musel niekto neomylne napísať a iný to musel neomylne vyhlásiť za sväté. Nový zákon je dogma magistéria a nie prvá. Nebyť Cirkvi, tak nemáte nič. Preto hovorím, že Písmo vzniklo v lone Cirkvi a pre potrebu Cirkvi. Preto Ježiš nič nenapísal, ale kázal. Lebo viera je z počúvania a nie z čítania.
Môžem Vám dať tie isté otázky ako queensovi, ktorý do dnešných dní nevie dať postačujúcu odpoveď. Trúfate si?

Hvězdlický:
A tak se jí podařilo, mimo několika málo drobných skupinek (jako valdenští a podobně, které vyhladila do jednoho později) být tou JEDINOU vládnoucí církví, která podle Zjevení "smilnila s králi země".
Takže premohli pekelné brány Cirkev. Nebolo spravodlivých kresťanov na svete? Dokedy? Dokedy neprišla Strážna veža?

Petr Štefek:
Jak ty víš, že my všeci jsme VRO považovali za neomylného ? Jak jsi na to přišel ?
Povedal som to, lebo sa tu niekto stále snaží porovnávať VRO s magisteriom. To je neporovnateľné.

scotty:
To že se to učí už na základních školách(říkám to ze své zkušenosti) nevidím jako tragédii, ba naopak.
Na základných školách sa učí aj o evolúcii, to nie je tragédia?
Nebo snad chceš opravdu tvrdit, že upalování nevinných lidí kvůli smyšleným obviňením(čarodejnictví, obcování s démony, kacířství, čtení Bible,...)
Toto tu už bolo, neotvárajme prosím Pandorinu skrinku znova.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Hvězdlický 17/2/2007, 16:50

Takže premohli pekelné brány Cirkev. Nebolo spravodlivých kresťanov na svete? Dokedy? Dokedy neprišla Strážna veža?

Dodnes. Jsou jen hrstky snad v každé církvi v podobě pšenice mezi koukolem. I u KC i u SJ..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  stefan 17/2/2007, 17:19

To je fér.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Arago 17/2/2007, 22:07

Stefane, opravdu si myslíš, že Ježíš nic nenapsal, protože počítal s tím, že to za něj udělá Církev? Čím podepřeš tento argument?

A nastínil jsi otázky, které ani Qeens neodpověděl. Nic proti němu, ale to přece ještě nic neznamená. Máš li k tomu chuť, vypusť tedy džina z lahve Very Happy
Arago
Arago

Male Poeet p?íspivku : 505
vztah k organizaci : bývalý SJ
Reputace : 0
Body : 35
Registration date : 08. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  janmat 18/2/2007, 22:01

Petr Štefek napsal:Janmat...Píšeš,.... ale vysvětli mi ty, ako je možné, že je toľko pravých učení. ....To už ale vysvětlit dávno ap. Pavel ve Skutcích 20:29, 30.

Petr, ano apoštol Pavol povedal, že medzi veriacich vniknú draví vlci. A ďalej, že z nás samých povstanú muži, ktorí budú prevrátene hovoriť. Viď zakladateľ bludného učenia NSSJ a vlk z najdravejších - Russel. Ak som dobre informovaný, je to syn kalvínskych rodičov (tiež bludné učenie), ktorému nevoňala kalvínska striedmosť a prísnosť (asi preto zaviedol ešte prísnejší režim a ešte väčšiu neslobodu vo svojej vlastnej NS).

Pre všetkých:
História ukazuje, že ak niekto odmietne Magistérium (učiteľský úrad Cirkvi), skôr či neskôr je mimo aj so svojim ostatným učením. Pokiaľ svojim nezmyslom verí len sám, je to jeho vec. Ale ak zvedie aj ďalších - tak na to si trúfnem povedať len toto – nech mu je Boh milostivý.

Historický príklad – učenie Mohameda a jeho odmietnutie Trojice, odmietnutie božstva Ježiša, postavenie Ježiša na úroveň iných prorokov, odmietnutie lásky k nepriateľom, náboženské podriadenie žien mužom, Koránom schválená možnosť rozluky, čiže rozvodu až niekoľkokrát za život, o štyroch maximálne možných manželkách v tom istom čase ani nehovorím. Ako príklad stačí. Keď budú SJ existovať 1500 rokov, ako muslimovia, nechcem radšej domýšlať, čo budú učiť...

Preto sa domnievam, že Magistérium je od Boha, ako spoľahlivá ochrana pre maličkých, keďže vie, akých zvráteností sú schopní aj ľudia študujúci jeho slovo a akú nevýhodu máme voči zlému. Boh chce od nás v prvom rade pokoru (pokorným dáva milosť) – to sa deje aj prijatím učiteľského úradu. Ďalej chce vieru, lásku a skutky. Nie učené traktáty, ale konkrétne skutky milosrdnej lásky. Jeden skutok lásky má väčšiu hodnotu ako celoživotné štúdium Biblie, ktorého jediným cieľom je ukázať druhým, akí sme skvelí...Prosím,ukážte mi niekto, aké skutky lásky vo svete konajú SJ (nie voči svojim členom, ale nezištné skutky voči tým, ktorí sa im nemôžu nijako odvďačiť, keďže nič nemajú, nanajvýš ak odpudzujúcu chorobu, starobu, osamelosť) a uverím, že aj (ale nielen) NSSJ sú produktom Ducha Svätého. Jediné, čo SJ naozaj robia, je štúdium (prekrútenej) Biblie vo svetle vysvetlení Strážnej veže.
Aj preto verím v Magistérium, verím dogmám a prijímam každú jednu ako nemennú. Je mi ľúto, ak to nechápete.

Scotty: historia magistra vitae est. Ale iba ak je pravdivá. Ak je pokrútená a jej cieľom nie je pravdivé písanie o minulosti ale ideologický boj, konkrétne boj proti dnešnej RKC, tak mi uniká zmysel takejto histórie. Preto – buďme objektívni. Nebudem sa tu venovať historickým témam, nie je na to priestor ani čas. Pre skúmanie Ti poviem iba jednu všeobecnú zásadu – pozeraj aj na to, kto píše. Napr. – každý národ si svoju históriu prikrášľuje a tak ju učí aj svojich potomkov v školách. Inak učia o porážke pri Waterloo francúzske učebnice dejepisu, inak anglické. inak o odsune sudetských nemcov české zdroje, inak samotní odsunutí. Iné píšu o pomaďarčovaní či náslodne o r.1918 a Trianonskej zmluve Maďari a úplne inak Slováci. Inak o katolíkoch katolíci a inak husiti. Inak o bratríkoch české zdroje, inak slovenské, inak porazení, inak víťazi, inak synovia svetla, inak synovia tmy (za synov svetla považujem tých, ktorí nič neprikrášľujú ale ani nezamlčujú)atď atď atď.
Ani Stefan ani ja sme nikde nepopreli, že by RKC neurobila chyby, alebo že by sa jej členovia nedopustili aj zločinov. Cirkev pozostáva z hriešnych ľudí. Dokonalí medzi nami sú zriedkavosťou...tí sú len medzi SJ, domnívám-li se správne Smile

Pavel Q napsal:Konečně jsem se dozvěděl hlavní důvod návštěvy janmata na těchto stránkách:
Vsetci ste pozvaní...
Nevšiml jsem si, že by zde na fóru, kromě tebe, někdo verboval do nějáké cirkve, naopak je zde většina, která si již nechce mezi sebe a Boha nechat vstoupit nějakou církev.

Pavle, na týchto stránkach som preto, ako dôsledok debaty s nemenovanými SJ – keďže som nebol spokojní s ich vysvetleniami a som muž činu, tak som sa úplne náhodou zatúlal na stranku, kde som hľadal oficialne učenie NSSJ. Klikol som straznavez.cz a preklikal sa na diskusiu o Trojici. A teraz si, prosím, pozri úplne prvý príspevok od Aleše, po prečítaní ktorého som sa cítil vyzvaný sa zapojiť.

Aleš napsal:Jsme tu samí současní nebo bývalí SJ s nacvičeným způsobem nazírání na posloupnost osob v duchovním světě. V mnohém ale chápeme, že jsme vedle...Dokáže nám někdo přiblížit nauku o trojici? Možná by nám neuškodil výklad na toto téma, ke kterému jsme byli negativně vymezeni v době, kdy jsme měli ve všem naprosto jasno.

Ďalej som sa začítal do diskusie. Po hodinách čítania som nadobudol dojem, že aj medzi SJ sú mnohí ľudia slobodní a hľadajúci. Aj keď tu sú skôr bývalí SJ. Keďže sa v ten deň čítal v kostoloch z Izaiáša verš „Koho pošleme, kto nám pôjde? Vtedy som povedal – tu som Pane pošli mňa“ tak som to považoval za vnuknutie Ducha a dovolil som si začať diskutovať, aj keď nie som ani bývalý, ani súčasný a určite nie ani budúci SJ.

Ak by však administrátor, alebo aj hocikto z Vás, nadobudol dojem, že sem nepatrím, kľudne ma vypnite, nebudem sa hnevať. Možno iba strasiem prach so svojej klávesnice na svedectvo proti Tebe – nechcem Ti však priťažiť, preto ani ten prach nestrasiem. Hoci, ak Ti úplne odpustím, akoby som Ti žeravého uhlia nasypal na hlavu... tak čo mám teda urobiť? Smile

Ešte jedna poznámka – RKC je otvorená pre všetkých ľudí – nech už je ich minulosť akákoľvek. Preto som povedal – všetci ste pozvaní – nie preto, aby som Ťa nahováral na odchod od SJ. Kľudne si tam zostaň, ver čomu veríš, len aby si naozaj vo svedomí hľadal pravdu. Pravda Ťa oslobodí. Už som sa vyjadril, že Katolícka cirkev učí, že Boh miluje všetkých ľudí, VŠETCI ľudia môžu byť spasení, ak úprimne nasledujú svoje vlastné svedomie. Nemusia byť ani katolíci, ani kresťania a dokonca ani veriaci. Len Boh pozná svojich. Takže nasleduj svoje svedomie, neodporuj poznanej pravde a dôveruj Ježišovi, že Ťa spasí. A budeš žiť.

Pavel Q napsal:
Je neuvěřitelné, jak něčemu jako je Kristovo království, se snažíte dávat, a tuším, že stefan před vámi to taky zkoušel, hmotné rozměry v tom smyslu, že něco tělesného, jako je církev (ŘKC), by mohla dát vznik něčemu v duchovní říši - porodí dítě ze Zjevení.

Podľa SJ je cirkev satanova nevesta. Fajn. Podľa nás je Cirkev mystické telo Kristovo. Preto sústavne rodí Krista v každom jednom z nás – je to bolestivý pôrod. Armagedon sa deje minimálne v dvoch rovinách – jedna je tá osobná, počas celého života jedného konkrétneho človeka. Armagedon je boj o dušu človeka a jeho večnú spásu. Druhá rovina je boj celej Cirkvi, mystického tela Kristovho, vedenej samotným Kristom, proti Antikristovi a jeho kráľovstvu (tomuto svetu). Boj je už rozhodnutý, Kristus už zvíťazil. My sa k nemu (a jeho mystickému telu) môžeme iba pridať alebo ho odmietnuť.

Celé Zjavenie je symbolické, nepochopíte ho, ak neprijmete Magistérium. Toto písmo, ako napokon celé Sväté písmo, sa dá úplne vysvetliť len pod vplyvom Ducha Svätého, ktorého je Cirkev tajomná nevesta. Kto ho chce vysvetlovať mimo Cirkvi, ľahko sa pomýli, prípadne je mimo úplne.

Ak tu niečo vysvetľujem, tak preto, že vidím záujem a túžbu po pravde. Preto sa tak strikne snažím držať učenia RKC, ktoré je podľa mňa pravdivé, nie preto že chcem niekoho "zlákať". drunken

Nech Vás žehná Pán zo Siona. Nech rozjasní nad Vami svoju tvár a nech Vám dá svojho Ducha Svätého. Pán s Vami.


Naposledy upravil dne 19/2/2007, 17:30, celkově upraveno 1 krát
janmat
janmat

Male Poeet p?íspivku : 277
vztah k organizaci : oponent, katolík
Reputace : 0
Body : -10
Registration date : 03. 02. 07

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 19/2/2007, 00:32

Celé Zjavenie je symbolické, nepochopíte ho, ak neprijmete Magistérium. Toto písmo, ako napokon celé Sväté písmo, sa dá úplne vysvetliť len pod vplyvom Ducha Svätého, ktorého je Cirkev tajomná nevesta. Kto ho chce vysvetlovať mimo Cirkvi, ľahko sa pomýli, prípadne je mimo úplne.
Toto mi něco připomíná... aha už jsem si vzpomněl - z Písma nic nepochopíte, když se nebudete držet pokrmu v pravý čas od VRO. Žeby ta podoba byla ukázkou, že žádná církev nemá právo na pravdu? Asi jo. Janmat, nikdo vás nevyhání, jen jsem psal, že konečně zjišťuji, o co vám jde, že? Tak se neznepokojujte. Rozhodně nemůžete napsat, že jsem vás někam zval, a ke SJ už teprve ne, vlastně do žádné církve bych vás nezval, protože si nemyslím, že pro Boha a Ježíše Krista je důležité v jaké církvi jste nebo nejste, je zajímá to, co je popsáno v Písmu. Aby se člověk choval ke všem lidem dobře, nikomu neubližoval a pokud je to v jeho silách aby pomáhal.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Trojjedinost

Příspěvek  František 11/4/2007, 16:38

V mnoha blocích zde se na toto téma hovoří, ale vyčleněný předmět „Trojjedinost“ jsem nenašel. Proto bych rád zde uvedl, proč jsem přestal kritizovat tento pojem.

Svatou Trojici dnes tradičně vyznává především – i když nejen – římskokatolická církev. Ovšem dnes je to už moderně pojatá trojjedinost. Katolický katechismus uvádí, že „nevyznáváme tři bohy, nýbrž jednoho Boha ve třech osobách“ (253), „Božské osoby jsou od sebe skutečně odlišné“ (254) a „jsou ve vzájemném vztahu“ (255).

Termín Trojice boží se objevuje až koncem 2. st. a učení o ní bylo rozvinuto ve 3. st. (Origenes). Z teologického hlediska představuje učení o Trojici boží konstrukci přibližující nekompromisní judaismu původní monoteismus křesťanské myšlence o božském původu a mesiášském poslání bohočlověka Ježíše Krista. Spekulativní dogma postulující trojjedinost boha jako základní teologické východisko křesťanské věrouky vyvolalo v křesťanské církvi ostré spory. Za článek víry bylo prohlášeno na I. (325) a II. (381) všeobecném církevním koncilu. Zdůrazňování nepostižitelnosti podstaty a smyslu Trojice boží lidským rozumem však vedlo ke kritice tohoto dogmatu z pozic racionalismu antitrinitářskými směry a sektami (antitrinitáři, monofyzité, ariáni, unitáři).

Nauka byla tedy s konečnou platností prosazena na konstantinopolském koncilu katolické církve v roce 381 n. l. církevním otcem Athanasiem, jehož autorita byla podepřena jeho nepochybně velmi záslužnými činy a prokazatelně čestným a poctivým životem. (Athanasios I. Veliký: * kolem 295 - + 2. 5. 373, řecký křesťanský teolog a spisovatel; od 328 biskup v Alexandrii. Odmítal zasahování státu do církevních záležitostí a byl odpůrcem arianismu.)

Koncil dal přednost nauce Athanasiově právě s ohledem na jeho osobní vlastnosti před naukou arianistů, proti nimž sice neexistovalo žádné obvinění, ale protože nauku Aria prosazoval římský biskup, který byl nepoctivý a zjevně toužil po absolutní moci (pravděpodobně byl podporován císařem). Arius již tehdy poukazoval na Ježíšova slova „Otec je větší než já“ (Jan 14:28; srov. též Jan 5:20, 36; 10:29 aj.) a na jejich zjevný spor s naukou o jednobožské Trojici.

Arianismus, ariánství, je křesťanský teologický směr; zakladatelem byl cařihradský kněz Areios, lat. Arius (* okolo 256 - + 336). Podstatou ariánství je chápání Ježíše Krista jako bytosti sice výjimečné (měl být stvořen Bohem z ničeho jako první bytí), ale ne přímo božské. Víra v posmrtné vzkříšení Krista jako člověka dávala ariánům naději na věčný život (spásu). Arianismus ovlivnil některé římské císaře 4. st., rozšířil se ve východní části říše, byl přijat germánskými kmeny Vizigótů (mise Wulfily), Ostrogótů, Burgundů, Vandalů a Langobardů. Vyvolal rozpor v církvi, jeho hlavním odpůrcem byl Athanasios. K řešení sporu o pojetí Krista byly svolány první dva ekumenické koncily, které arianismus zavrhly jako herezi a daly základ dogmatu o božské trojici (shrnuto v tzv. nikajsko-cařihradském vyznání víry).

Tato situace je i pro dnešní dobu precedentem a nastoluje důležitou otázku: Je morálka zárukou pravdivosti? Bylo správné, že koncil přihlédl víc k morálnímu profilu Athanasia ve srovnání s profilem římského biskupa, jehož chování bylo nanejvýš podezřelé a který se postavil za zjevně správnou nauku jen z politických důvodů? Bylo správné, že kvůli tomu ustanovil evidentně nelogickou a dokonce nesprávnou nauku jako dogma tehdy jediné křesťanské církve? A obecně řečeno: Platí zákonitost, že pracovitý, čestný a obětavý člověk má vždycky pravdu? A že člověk pochybného charakteru vždycky lže nebo je vždy nositelem satanských myšlenek? Není to náhodou tak, že si křesťané velmi zjednodušují práci tím, že místo aby pečlivě zkoumali každého ducha, který k nim přijde, označí si každého člověka „nálepkou“ a automaticky mu podle ní přitakávají nebo odpírají?

Apoštolové napsali: zkoumejte, co se líbí Pánu (Ef 5:10 ), Všecko zkoumejte, dobrého se držte (1Tes 5:21), Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa (1J 4:1). Udělali toto křesťané na zmíněném koncilu? Zřejmě nikoli.

Ale je to opravdu tak jednoduché? Máme vždycky prosazovat pravdu? Je pravda nejvyšší hodnotou? Zeptejme se dále: Nelze oprávněně namítnout, že Trojice byla v souladu s duchem mystiky, který byl nucen Ježíš Kristus nastolit, když musel angažovat do svého plánu prostý lid? Když s ním nespolupracovali ti, kteří k tomu byli povoláni – kněží? Co když to bylo správné? Co když bylo nebezpečí, že tehdejší intelektuálové mezi křesťany by byli bývali křesťanství velkým zkoumáním a debatováním rozmělnili a nebylo by bylo bývalo dosaženo hlavního cíle: porážky pohanské moci a nastolení Božího království nejen v Římské říši, ale na celém světě, kde ještě bylo nastoleno správnou, tj. nenásilnou cestou. Jinými slovy: Nebylo nakonec správnější odložit logické zkoumání Písem na pozdější dobu a postupovat mystickou cestou?

Pravdě nelze dát přednost před milosrdenstvím. Zřejmě i zde platí ono známé, že na všechno je určitý stanovený čas (srovnej Kaz 3:1). Z toho plyne otázka: Kdy je čas na pravdu? V prvé řadě si křesťané musí pravdu skutečně přát. Ježíš Kristus řekl známá slova: Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými. (Jan 8:32) Z toho vyplývá, že pravdu objektivně potřebujeme znát tehdy, když toužíme po svobodě. Proto je třeba si ujasnit, o jakou svobodu stojíme a jakou můžeme dostat. Ježíš Kristus totiž nevysvobozoval ze skutečného vězení nebo otroctví (nepomohl ani uvězněnému Janovi), ale vysvobozoval z vězení či otroctví duchovního. Jsou tu však velmi důležité podmínky:

Duchovní vězeň musí o svém otroctví nebo věznění vědět. To ale není ani zdaleka samozřejmé. Nemálo křesťanů je uspokojených tím, když se jejich stav podobá stavu jeho přátel nebo alespoň kamarádů anebo jen známých, a nijak se nesnaží svůj stav změnit. Jsou i tací, kteří jsou natolik poslušní svých uvězněných autorit, že je napodobují a to někdy i aktivně. Může to dokonce vést až k fanatismu. A nemusí jít jen o křesťany prostoduché: Precedentem je případ Saula z Tarsu – později apoštola Pavla. Na jeho příkladu je vidět, že takový člověk si může své duchovní uvěznění uvědomit až po velkém duchovním otřesu. V duchovním vězení byl za Ježíše Krista téměř celý izraelský národ.

Když o tom ví, musí si duchovní vězeň svobodu přát. Ani to není samozřejmé. Jsou křesťané, obklopení sobě podobnými avšak spokojenými, kteří jsou raději v takovém vězení proto, že se cítí bezpeční v množství jiných. Mají strach z toho, že by mohli být osvobozeni a přišli by o své dřívější přátele a známé – nemohou se jich vzdát. Chybí jim statečnost, ačkoli k ní Písmo vyzývá. (Například Mr 4:40; Lk 1:74; Ř 8:15; 1Kor 16:13; Žd 2:15; 1Pt 3:6; 1J 4:18; Zj 21:8 a mnoho jiných).

Když si duchovní vězeň přeje být vysvobozen a má k tomu odvahu i vůli, musí mít dostatečnou znalost Bible, aby byl schopen rozeznat pravého učitele od podvodníka. To není snadné, protože podvodník je zpravidla mnohem sympatičtější než pravý učitel, který svým učením většinou posluchače šokuje. K tomu musí být křesťan bdělý – a také proto, že nové učení je jako blesk ve tmě, který oslní ospalého či dokonce spícího.

A co bude nutné učinit k nápravě? Písmo říká: Ale národy se rozzlobily a přišla tvá vlastní zloba a ustanovený čas, aby byli souzeni mrtví a aby byla dána odměna tvým otrokům, prorokům, a svatým a těm, kteří se bojí tvého jména, malým i velkým, a aby byli zničeni ti, kteří ničí zemi." [PNS] (Zj 11:18)

Ničení planety Země je tedy největším hříchem a skutečným důvodem k Božímu zásahu!

A co je předpovězeno o chování lidí – včetně mnohých křesťanů? Až přijde Syn člověka, bude to jako za dnů Noé: Jako tehdy před potopou hodovali a pili, ženili se a vdávaly až do dne, kdy Noé vešel do korábu, a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky, takový bude i příchod Syna člověka. (Mat 24:37-38 ); Jako bylo za dnů Noé, tak bude i za dnů Syna člověka: Jedli, pili, ženili se a vdávaly až do dne, kdy Noé vešel do korábu a přišla potopa a zahubila všechny. (Luk 17:26-27 )

Co to Ježíš Kristus řekl? Že se většina lidí a tedy i křesťanů bude chovat zle? Nikoli! Budou se přece chovat naprosto normálně! Budou jíst a pít, ženit se a vdávat, jakoby se nic nedělo. Možná budou trochu nervózní z varování, která uslyší, a třeba se i budou (puzeni svědomím) více věnovat charitativním činnostem, svátečnímu studiu Bible, meditacím, poklidným a příjemným shromážděním s nezávaznými debatami, apod. A budou čekat, že to za ně Bůh všechno vyřeší. Vždyť Bůh je přece láska. Jenže milující Otec přece své syny trestá! (Žid 12:6; srov. Př 13:24; 19:18). A za co by je trestal? Inu za to, že se nechovají jako Noé, který uposlechl a postavil archu.

Jenže co mají dělat křesťané? Mají naslouchat naléhateli – duchu pravdy! Duchu, který jim neříká nic příjemného, protože po nich chce činnost jako tehdy po Noémovi. Duchu, který je nenechává v klidu, po němž tolik touží. To ale říkají třeba i některé církve, a mám se tedy chovat jak říkají? To je velmi důležitá otázka. Tyto církve dobře vědí, že křesťan ještě tak dokáže poslouchat příkazy, a proto požadavky na ně velmi zjednodušují: Jdete a získávejte nové příznivce – nové členy, ať nás je co nejvíc. V množství je přece síla. A potom studujte (v tomto případě je to moc silné slovo – skuteční studenti se musí usmát) naše materiály. Vlastně si je vštipte do paměti a potom je jen odříkávejte. Samostatné myšlení se vždy sleduje s krajní podezíravostí a je nežádoucí.

Bůh ale chce po svých synech a dcerách víc. Chce, aby sami hledali, aby sami přemýšleli, aby se snažili uplatnit své talenty a schopnosti ve prospěch záchrany lidstva. Bůh dobře zná rozdíly v možnostech a schopnostech lidí, a nežádá od každého totéž. Jeho vysoké nároky jsou především na ty schopné, rozumné, moudré, talentované, inteligentní; na ty zvláště obdarované. Avšak i ti jen málo obdarovaní se mohou stát neužitečnými a línými (srov. Mat 25:26 ). Falešná skromnost u Otce neprojde. Každý se musí řídit svým svědomím a neklamat se.

A kdo přináší onoho ducha pravdy? Tato otázka právě souvisí s pojmem Svatá Trojice.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Křtěte ve jménu otce, syna i svatého ducha

Příspěvek  František 11/4/2007, 16:39

Křtěte ve jménu otce, syna i svatého ducha!

Křesťané věděli už od Jana Křtitele, že se mají dát veřejně pokřtít na znamení uznání své duchovní nečistoty a viny před Božím zákonem. I Ježíš později poslal své učedníky křtít. Na konci své služby v Izraeli však dal svým následovníkům nový příkaz, ve kterém jim sdělil, že nyní mají být křtěni v něčím jménu, a dokonce ve třech najednou. Předtím vždy učedníkům říkal, že mají činit to či ono jen v jeho jménu (např. Mt 18:5; 18:20; Mr 9:37; 9:39; 16:17; Lk 9:48; J 14:13, 14, 26; 15:16; 16:23-24, 26 aj.), a najednou mají křest provádět ve jménu třech osob! Proč ta změna? Co se stalo tak zvláštního?

Ježíš Kristus se předtím vrátil z nebes (zřejmě až ze třetích – srov. 2Kor 12:2 ) a musel tam obhájit nejen lidstvo, ale i sebe samého (srov. Zj 5:4 ). Určitě přišel i poučen Otcem o něčem novém, nejspíš o budoucím vývoji a důležitosti některých informací pro budoucí generace jeho následovníků. O čem? Většinu toho později sdělil Janovi ve Zjevení. Nyní však vysvětlil svým následovníkům utajeným způsobem, že onen duch pravdy, kterého slíbil, že jim ho pošle, a o kterém se domnívali nejen oni, ale i mnoho jiných křesťanů, že šlo nebo půjde o vidění či jiný mystický projev, bude ve skutečnosti člověk. Jak to?

Podívejme se na precedentní situace:

Otec: Křest, který zavedl Jan Křtitel, sloužil k očistě od hříchů vzhledem k první smlouvě. Proto Ježíš nemohl pominout otce této smlouvy – Abraháma. (1M 15:18. Srovnej např. Jan 8:56) Zde Ježíš Kristus nemohl myslet svého Otce v nebesích, protože by v Trojici šlo o srovnání nesrovnatelného; Ježíš byl přece člověkem a nikoli bohočlověkem. To, že se označil i za Božího syna jej postavilo do jedné řady s Adamem – ostatně se také označoval (a to mnohem častěji) jako Syn člověka (Adam = člověk). Použití slova otec zmátlo katolické úřední církevní vykladače, a proto Ježíše museli označit také jako Boha, ačkoli to zcela odporuje Písmu.

Např. katolické vyznání víry, což je symbol víry – stručný souhrn základních a hlavních dogmat věrouky církve, která se mají přijímat bez dokazování. Všeobecně katolické (apoštolské) vyznání víry zahrnuje 12 částí (článků). V prvních osmi se hovoří o trojjedinosti boha, vtělení Ježíše Krista a o vykoupení hříchů; další jsou věnovány církvi, křtu a otázkám věčného života. Vyznání víry sestavili „církevní otcové“, schváleno bylo na nicejském (325) a cařihradském (381) koncilu. Toto nicejsko-cařihradské vyznání víry se používá při bohoslužbách; v breviáři se používá vyznání Atanasia, vysvětlující podrobněji učení o Trojici boží a o vtělení Krista; při nastoupení církevního úřadu se skládá formou přísahy tzv. tridentsko-vatikánské vyznání víry. V katolicismu revidoval a zformuloval vyznání víry tridentský koncil 1545-63, v protestantismu M. Luther, J. Kalvín a U. Zwingli. Podrobný výklad vyznání víry obsahují katechismy.

Syn: Jenže i Ježíš Kristus zavedl smlouvu – vzhledem k Mojžíšské novou – a vůči ní musí projevovat pokání křesťané; vždyť od Mojžíšské smlouvy jsou přece osvobozeni! Tudíž křesťané činí křtem veřejné pokání vzhledem ke hříchům vůči Ježíšovým přikázáním. Křest vůči první smlouvě přece nepotřebují. To ale přivádí výklad k tomu, že bude existovat třetí smlouva, jejímž prostředníkem bude někdo třetí – také člověk? Vzhledem k tomu, že do poslední hodiny nebude znám, označil ho Ježíš jako Ducha.

Duch svatý: Slovo svatý použil Ježíš Kristus proto, že podobných duchů – falešných – přišlo hodně a bylo to i předpovězeno. Tento člověk – nový duch – se má prokázat stejně jako Ježíš Kristus duchem pravdy a moudrosti a z toho vyplývajících mimořádných znalostí významu Písma. Na základě toho má uvést ty křesťany, kteří o to stojí, „do veškeré pravdy“ o učení Ježíše Krista. K této pravdě patří mj.:

1) Blíží se konec druhé smlouvy, protože už je zastaralá.

2) I v nové smlouvě bude nutné křtít hříšníky, protože stále ještě budou existovat; proto křest i ve jménu ducha svatého.

3) Křesťané měli být na nové skutečnosti připravováni, což se zatím dělo jen sporadicky a zcela nedostatečně. Zejména měli vědět, že má být očekáván nový Pomazaný = Kristus = Mesiáš – duchovní národ – a také Omega = Poslední kámen chrámu – dvojice Božích synů (Zach 4:14 – synové nového oleje – nové smlouvy). Ježíš Kristus tedy žádal, aby se křest prováděl i v jejich jménu.

Nutno říci, že Ježíš Kristus oznámil tyto skutečnosti velmi inteligentním způsobem. Takovým, že zmátl vykladače Písma na velmi dlouhou dobu, a zřejmě to bylo i jeho úmyslem.

Z předchozího vyplývá, že náš nebeský Otec upřednostňuje morální vývoj lidstva nejen před jeho formálními znaky, ale dokonce i před jeho znalostmi. To však neplatí vždycky. Přestane to platit v době, kdy se nedostatek vědomostí o Bohu stává příčinou morálního úpadku. Příčinou proto, že nesprávné představy činí z Boha kouzelníka a tím zodpovědného za všechno zlo ve světě. Mnoho křesťanů se proto stalo ateisty, a drtivá většina ostatních upadá do mystických pojetí a představ. Ty se jim potom stanou oním „vězením“, které si někteří neuvědomují, jiní ho ochotně snášejí, ještě jiní nevědí, že z něj mohou být vysvobozeni, a konečně jsou i tací, kteří k tomu nemají odvahu.

K vysvobození z tohoto vězení je třeba znát pravdu o Bohu. K této pravdě patří i pravda o Trojici a o její třetí části – o Duchu pravdy. Tzv. Svatá Trojice je nelogická a nebiblická, a měla pohanské precedenty. Nicméně možná pomohla překlenout určitou propast mezi pohanskými učeními tehdejší Římské říše a křesťanstvím. Nezdá se však, že by byla příčinou (nebo se alespoň na ní podílela) mravního úpadku katolické a později dalších církví. Připomeňme si, že Ježíš Kristus ve svých dopisech církvím kritizoval pouze mravní úpadek a nikoli nauky. (Zjevení Jana 2. a 3. kapitola) Také předpověděl, že otevírání pečetí v průběhu druhé smlouvy povede ke katastrofám.

Lze tedy zodpovědně prohlásit, že ostré útoky některých církví na tuto nauku (a nejen tuto) a zejména na její nositele (církve a náboženské společnosti či sdružení) jsou dnes nekonstruktivní a neúčelné. Nyní lze už pojem Svatá Trojice objasnit a uvést na pravou míru.

Nastala konečně doba, po které tak mnozí křesťané vždycky toužili a touží. Bude to však čas velmi zlý, (Am 5:18 ) a k jeho zvládnutí bude třeba znát pravdu o Bohu – přesněji alespoň tu pravdu, která umožňuje vyjít z vězení a aktivně se účastnit na záchraně nejen své, ale záchraně všech lidí dobré vůle. K tomu je třeba znát pravdu o své vlastní vině a o možnostech alespoň částečné nápravy. Samotné pokání bývá většinou jen pasivní a k záchraně stačit nebude.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Doktorka White 11/4/2007, 17:16

Nejvíc mě na těchto příspěvcích mrzí, že jsou tak obsáhlé a dlouhé. Nevím, na co všechno zde reagovat .... je tu zachyceno mnoho myšlenek a člověk se v tom jednoduše ztrácí.

Co mne ale vytrhlo z pokoje - je Františkovo pojetí či vlastně unikátní učení o příchodu nového Mesiáše. To vážně slyším poprvé.......



-------
Suite ŕ un grand nombre de réponses, ce sujet a été automatiquement divisé. Vous pouvez retrouver la suite de ce sujet ici :
https://straznavez.forumczech.com/viewtopic.forum?t=237
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

Trojjedinost - Stránka 40 Empty Re: Trojjedinost

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 40 z 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru