Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 3 z 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Dora 25/3/2008, 08:10

Nechci Ti kazit radost, ale sedmé nebe jsem v řeckých Písmech nenašla. Takže hledej...
Nemyslel jsi 2 Korintským 12:2 - Vím o člověku v Kristu, který byl před čtrnácti lety přenesen až do třetího nebe; zda to bylo v těle či mimo tělo, nevím - Bůh to ví. Question
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Milan 25/3/2008, 08:19

Radost mi tím nekazíš, to rozhodně ne sunny , ale jsem na místě kde Bibli opravdu nemám..., ale mluvilo se tam o sedmém nebi. Večer se na to podívám, doufám, že mne paměť neklame... geek i to by se mohlo stát! Snad by jsi mi to odpustila.... bom
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/3/2008, 09:49

Sedmé nebe,nevím,zda je v bibli,ale vím,že se tak jmenuje privátní klub se striptýzem v Plzni.Nepochází ta myšlenka odtud?
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  František 25/3/2008, 10:28

Sedmé nebe se vyskytuje v lidovém rčení a má svůj původ v židovské tradici. V Písmu se nic takového nevyskytuje.

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Milan 25/3/2008, 11:58

No vidíš, Černá Ovce, aspoň vím odkud to mám affraid geek


Naposledy upravil Milan dne 25/3/2008, 15:34, celkově upraveno 1 krát
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Dora 25/3/2008, 14:04

Já se obávám, že tvé hledání v řeckých Písmech bude neúspěšné. Zkus Kosmovu Kroniku českou... Razz
Koukni, co říká wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%BDt_v_sedm%C3%A9m_nebi
Cool
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Vlasák 25/3/2008, 17:05

sedmé nebe je místo, kde sídlí Bůh

v šestém ?

v pátém dílovedoucí

ve čtvrtém čtyři bytosti

no a nižší jsou popsána podrobně

to jen tak mé teorie komentáře nechám na vás Smile
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  František 25/3/2008, 17:14

sedmé nebe je místo, kde sídlí Bůh

Pokud chce někdo hledat sedmé nebe mimo Písmo, doporučuji i Církev JK svatých posledních dnů, kde mají sice jen tři nebe, ale rozdělené na další podnebesa ...

František

Male Poeet p?íspivku : 128
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 29. 12. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Milan 25/3/2008, 21:13

No, přiznávám, jsem se spletl! jocolor O sedmém nebi v Bibli zmínka není. Jo, to mám s těch filmů... jocolor geek
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Vlasák 25/3/2008, 22:01

méně televize více bible Smile
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Dora 28/3/2008, 22:53

Robin napsal:Proto bych se rád zeptal: vy dříve narození a "dlouholetí", znali jste osobně nějakého "pomazaného"? Pokud ano, jaký byl jako osobnost a jak se projevoval v každodenním životě? Vyzařovalo z něho něco zvláštního?

Já ti asi přímo neodpovím na to, na co se ptáš, páč jsem nebyla SJ.
Jak sám říkáš, většina lidí tady na diskusi už nevěří v rozdělení na "malé stádo" a zbytek, protože nelze stavět učení na několika větách vytržených z kontextu celého Písma a na jejich svérázném výkladu.

Chceme-li mluvit o pomazaných, mluvme o tom, co to je to "pomazání".
Ve Starém zákoně bylo pomazání lidí nebo věcí znamením svatosti a oddělenosti pro Boha. Týkalo se sloupů, stanu setkávání a jeho vybavení... krále, kněží a proroků. Dalo by se říct, že pomazání znamenalo Boží přízeň a uvedení do zvláštního úřadu či na speciální místo v rámci Božích záměrů, vystrojení pro službu a bylo spojeno s vylitím Božího Ducha. Stejné pojetí pak nacházíme i v Novém zákoně.
Věříme-li, že nejsou žádné dvě skupiny, pak výše uvedené lze vztahovat na všechny křesťany. Naopak si myslím, že pokud někdo nemá Ducha svatého a výše uvedené, pak není křesťan.
Římanům 8:9 Vy však nejste živi ze své síly, ale z moci Ducha, jestliže ve vás Boží Duch přebývá. Kdo nemá Ducha Kristova, ten není jeho.
Římanům 8:11 Jestliže ve vás přebývá Duch toho, který Ježíše vzkřísil z mrtvých, pak ten, kdo vzkřísil z mrtvých Krista Ježíše, obživí i vaše smrtelná těla Duchem, který ve vás přebývá.

Takže pokud ve vás Duch nepřebývá, nebudete vzkříšeni - tak se to dá chápat, ne?
Římanům 8:15 Nepřijali jste přece Ducha otroctví, abyste opět propadli strachu, nýbrž přijali jste Ducha synovství, v němž voláme: Abba, Otče!
16 Tak Boží Duch dosvědčuje našemu duchu, že jsme Boží děti.
17 A jsme-li děti, tedy i dědicové - dědicové Boží, spoludědicové Kristovi; trpíme-li spolu s ním, budeme spolu s ním účastni Boží slávy.

A samozřejmě i všeobecné kněžství:
1 Petrův 2:9 Vy však jste `rod vyvolený, královské kněžstvo,národ svatý, lid náležející Bohu´, abyste hlásali mocné skutky toho, kdo vás povolal ze tmy do svého podivuhodného světla.
10 Kdysi jste `vůbec nebyli lid´, nyní však jste lid Boží; pro vás `nebylo slitování´, ale nyní jste došli slitování.

Jistě by o tom bylo možné napsat několik stran, ale o to jsi asi nechtěl a zřejmě by to bylo i nošením dříví do lesa. Či ne?

Mám-li odpovědět na tvou původní otázku, odpovím: znám desítky, možná stovky pomazaných. Srovnám-li je s lidmi, kteří nepatří Kristu, pak ano - vyzařují něco zvláštního. Samozřejmě, také hřeší, také nejsou dokonalí, ale na rozdíl od lidí, kteří nepatří Pánu, se znovu v pokání vracejí ke kříži a spoléhají ne na sebe, ale na Boží milost. Je spousta křesťanů, se kterýma si až tak nerozumím, jsou v mnohém jiní než já, taky máme na věci dost odlišný názor, ale vím, že patří Pánu stejně jako já. Jsou v jeho očích drazí - a na tom jde stavět, i když toho druhého nechápu a když si myslím, že by měl to či ono dělat jinak. Smile
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 12:47

kód:
Samozřejmě, také hřeší, také nejsou dokonalí, ale na rozdíl od lidí, kteří nepatří Pánu, se znovu v pokání vracejí ke kříži a spoléhají ne na sebe, ale na Boží milost.

Tito lidé nemou být pomazaní, ale jen ten typ "Pane, Pane"
Hebrejcům

6:4-6 Kdo byli už jednou osvíceni a okusili nebeského daru, kdo se stali účastníky Ducha svatého a zakusili pravdivost Božího slova i moc budoucího věku, a pak odpadli, s těmi není možno znovu začínat a vést je k pokání, protože znovu křižují Božího Syna a uvádějí ho v posměch.

Pavel mluví o odpadnutí od pravdy Božího slova. Ne od nějaké církve. Prostě si dělají co chtějí, pěkně po svém.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Luboš 29/3/2008, 19:52

Pane Slavíku,co se hříchu týká,když se zamyslíte,bude vám jasné,že úplně svobodní od hříchu Kristovi bratři mohou být v tom smyslu,že nad nimi nepanuje,protože nad nimi panuje milost,nebo (PNS) milující laskavost,a ta je skrze víru. Jenomže mají zatím nedokonalá,porušitelná těla,ve kterých přebývá zákon hříchu a tak nezbývá,než bojovat. Nejpodrobněji se rozepisuje na toto téma Pavel v listu Římanům,zkuste prvních 8 kapitol,no a podobně zní i Janova slova z 1.Jana: 2 Moje děťátka, píši vám tyto věci, abyste nezhřešili. A jestliže někdo přece zhřeší, máme u Otce pomocníka, Ježíše Krista, spravedlivého. 2 A on je usmiřující obětí za naše hříchy
To,co píšete vy,se samozřejmě děje taky-svévolné "úpravy". Jedna věc je stát se Kristovým bratrem a druhá věc je neklesnout-že to nejsou nadlidi a že hrozba pádu je reálná dokládají i Ježíšovy dopisy sedmi sborům v Asii.
Ještě neco-neprohlížel jsem příspěvky a tak možná něco budu opakovat-nevím,jestli počet 144000 je doslovný,ale že se týká tělesného Izraele lze dovodit třeba na základě 11. kapitoly dopisu Římanům. Byl jsem překvapen,jak je to jasné dokonce i z PNS,i když verš 26 je dobře zašmodrchaný...holt,neviděl jsem i jiné věci.
Mějte hezký večer.
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 20:16

Souhlasím s tebou. Jsou různé úrovně hříchů a dokonalý není nikdo.

Jen tady mám malou poznámku.

kód:
Ještě neco-neprohlížel jsem příspěvky a tak možná něco budu opakovat-nevím,jestli počet 144000 je doslovný,ale že se týká tělesného Izraele

Já také netrvám na doslovném počtu, ale že pouze z židů (židovského ovčince) vyvrací slova Pána.

Jan 10:16 Mám i jiné ovce, které nejsou z tohoto ovčince. I ty musím přivést. Uslyší můj hlas a bude jedno stádo a jeden pastýř.

Výsada židů byla v tom, že jim byly věnována pozornost jako prvním. Teprve potom Ježíš poslal učedníky kázat evangelium NÁRODŮM (jiným ovcím) kteří spolu s židy vytvoří ono jedno stádu o počtu (symbol) 144000 spoluvládců s Kristem.

Tak to chápu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Luboš 29/3/2008, 21:45

No tak to je právě to šílené,co nám vtloukli do hlavy Sj. Fakt si přečtěte tu 11.kapitolu Římanům v jakékoliv Bibli a zjistíte,že nelze mluvit o jiném,než tělesném Izraeli. Vždyť poté,co Jan viděl 144000 viděl velký zástup ze všech národů PŘED TRŮNEM. Byli to SJ,kdo vynalezli,že to není v nebi,ale na "nádvoří pohanů",přitom o kousek dál Jan říká,že nádvoří pohanů je ztraceno: 11 A byl mi dán rákos podobný prutu, když řekl: „Vstaň a změř Boží chrámovou [svatyni] a oltář a ty, kdo v ní uctívají. 2 Ale pokud jde o nádvoří, které je vně chrámové [svatyně], to zcela vyvrhni a neměř je, protože bylo dáno národům
...a tak...
prostě jiné ovce jsou křesťané z národů,vždyť je Jan popisuje stejně,jako 144000-koukněte na společné znaky,např. roucha...
Pozemská křesťanská naděje je vynález SJ,slepá ulička,která nedovoluje úpřimným lidem získat naději skutečnou
17 Nyní vás, bratři, vybízím, abyste upírali oči na ty, kdo působí rozdělení a podněty ke klopýtání v rozporu s učením, jemuž jste se naučili, a abyste se jim vyhýbali. 18 Lidé toho druhu nejsou totiž otroky našeho Pána Krista, ale svého vlastního břicha; a hladkým mluvením a lichotivou řečí svádějí srdce bezelstných.(závěr listu do Říma)
Je to tak pod kůží,že i když se člověk rozumem přesvědčí,že holt není zbytí a jiná naděje není,tak je velmi těžké uchopit to vírou ze srdce,opravdu aspoň pro mne to bylo jako Petrovo váhavé vykročení po hladině...
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 29/3/2008, 22:00

kód:
prostě jiné ovce jsou křesťané z národů,vždyť je Jan popisuje stejně,jako 144000-koukněte na společné znaky,např. roucha...

Luboši, protiřečíš si.

Nejprve mne chceš přesvědčit, že 144000 je pouze z židů a o kousek dál tvrdíš, že jsou to také lidé z národů.

Proč jsem asi uvedl text kde Ježíš mluví o JINÝCH OVCÍCH, Z JINEHO OVČINCE, NEŽ ŽIDOVSKÉHO, KTERÉ BUDOU S ŽIDY TVOŘIT JEDNO STÁDO V PODOBĚ SPOLUVLÁDCŮ S KRISTEM O CELKOVÉM (PATRNĚ SYMBOLICKÉM) POČTU 1444000????

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Luboš 29/3/2008, 22:06

já se blbě vyjadřuju... jsou jedno stádo,jsou křesťané,to že jsou to dvě různé skupiny,neznamená,že nejsou obě částí VLÁDY-144000 z Židů + velký zástup.
Abyste to vzal,je nutné si uvědomit,že nauku SJ o pozemských jiných ovcích umožňuje ignorování oné 11.kapitoly Římanům a přijetí tzv. teologie náhrady. Bible mluví jasně: 144000 jsou Židé,velký zástup pohané. To,že perou svá roucha v Kristově krvi jasně znamená,že jsou křesťané. Písmo učí,že jako takoví budou vládnout s Kristem. Jediné omezení je časové,ne početní (teda aspoň u pohanů-zase viz 11.kap. Římanům)
zase to po sobě čtu a zase to asi nebude dost jasné-prostě jiné ovce jsou totožné s velkým zástupem a ten je v nebi
...ještě jedna úprava-když jsem psal o společných znacích,psal jSem o podobnosti velkého zástupu a 144000
...ještě jedna úprava a už finito-velký zástup slouží v chrámu-srovnejte s 1Petra 2:9,co to znamená
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 30/3/2008, 17:52

Luboši

jsi suverén. Máš jistotu, ale ne pravdu.

Odvoláváš se na Písmo a to je dobře. Jen je potřeba svědomitě uvažovat.

Podle mne, velký zástup a 144000 je nebe a dudy.

O 144000 je psáno, že budou vládnout s Kristem a do nebe se dostanou vzkříšením a proměněním zbývajících. Najednou. Ne postupně během staletí.
Část z nich jsou lidé z "židovského ovčince" a většiná jiných ovcí "lidí z národů". Dohromady tvoří jedno stádo, spoluvládců s Kristem.

O velkém zástupu je psáno, že "vyjde (přežije) velké soužení (to znamená na zemi) a aby mohl sloužit v pozemském chrámu, musí omýt svá roucha. Podobně, jako vzkříšení nespravedliví.
Nespravedliví nemohou do nebe, ale po omytí rouch budou na zemi.

Je tedy rozdíl SLOUŽIT (na zemi) a nebo VLÁDNOUT (z nebe).

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Luboš 31/3/2008, 20:20

To co tvrdíte,je psáno,ale ve Strážné věži. V Bibli stojí 144000 z izraelských kmenů na hoře Sion s Beránkem a velký zástup ze všech národů stojí před trůnem a slouží v chrámu. Nevidím důvod je míchat dohromady-jestli je psáno z izraelských kmenů,já rozumím z izraelských kmenů. Jak tomu rozumí brooklynská parta mne už nezajímá. Very Happy
Luboš
Luboš

Male Poeet p?íspivku : 38
Age : 56
vztah k organizaci : pokřtěn v březnu 1993,od 13.III.2008 oficiálně osvobozený
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 07. 11. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 31/3/2008, 20:44

Asi jsem se špatně díval do Bible. Můžeš mi napsat, kde jsou texty o 144000 z židů a jiné ovce že jsou také židi. A nebo jiné, ovce nepatří mezi Kristovi spoluvládce???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  jája 1/4/2008, 05:18

Dědo,díky,na všech fórech zjišťuju,že mi jsou pořád nejbližší Tvoje názory.Jen je nedokážu tak zformulovat.V mnoha věcech teď tápu,ale pořád nedokážu upřít výkladu Bible v podání SJ,přes určité úlety,rozum.Některé z vás znám a teď sleduju vaše názory.Od judajismu přes KC k různým evangelickým hnutím.Všichni máte pocit,že jste našli pravdu.Jak je to možný?Kde jí teda mám hledat?Dřív jsme vedle sebe seděli na jednom sjezdu a měli pocit,že jsme v pravdě.Dneska sedíme každý jinde a máme pocit,že teď jsme v pravdě.Kde teda je Boží,Biblická pravda.Všude?Má to smysl?Pro mě ne.Promiňte,ale tápu.Ve všem chci hledat rozum,nejen city.Každý jste jinde a cítíte tam pravdu Boží.Tak kde je?Zůstávám sedět doma.Zmatený. No Dobré ráno,jdeme pracovat.A hezký den všem.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 1/4/2008, 07:55

Všichni máte pocit,že jste našli pravdu.Jak je to možný?Kde jí teda mám hledat?
Dneska sedíme každý jinde a máme pocit,že teď jsme v pravdě.

Milý jájo, moc tě zdravím. Je mi moc líto, že se cítíš zmatený.....
Musím už jít, ale napíšu ti v rychlosti jen pár textů:

Jan 14:6
Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

1.Jana 5:6
To je ten, který přišel skrze vodu a krev: Ježíš Kristus. Ne pouze skrze vodu křtu, ale i skrze krev kříže; a Duch o tom vydává svědectví, neboť Duch jest pravda.

Jan 1:16,17
Z jeho plnosti jsme byli obdarováni my všichni milostí za milostí. Neboť Zákon byl dán skrze Mojžíše, milost a pravda se stala skrze Ježíše Krista.

Nemyslím si, že je třeba pořád hledat nějakou "naukovou pravdu", jak jsme byli učeni u SJ, abychom z ní vytvořili nějaký základ pro "pravdu", pro uctívání a podle tohoto vzorce potom abychom třídili náboženství a církve.
"Pravda" souvisí s Kristem, a tu je třeba žít.
Můžeme být "každý jinde", žijeme-li s Kristem, nic se neděje. Jsme jeho tělo.
Ježíš Kristus je základem - je tou pravdou, kterou je třeba hledat.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/4/2008, 08:14

Nic proti pravdě v Kristu, ale taky tomu všemu předcházela jakás takás ujasněnost nebo-li pořádek, jasno. Proto chápu jáju, že je ve zmatku. Ano pravda je v Kristu, ale někde v různých církvích a skupinách je problém láska. A chcete popírat, že láska je jedním z nejdůležitějších znaků toho kdo je křesťan?

Určitě každá Kristova ovce zná jeho hlas a jde za ním a proto vnímám jako správné si myslet, že mohou být tyto ovce i rozprostřeny ve světě, ale láska by je měla jasně odlišovat i v těch mnohých církvích a skupinách.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 1/4/2008, 09:26

Každá církev se "nějak ohání" Ježíšem. Skutečně jen NĚJAK.

Je Pravda, že Ježíš je pravdou, cestou i životem ale každá církev tu cestu, pravdu i život podává VE SVÉ REŽII. Prostě ve svém vlastním porozumění. A proto je mezi nimi kopec rozporů.
I SJ se "ohání Kristem" ale také podle svého.

Tady jsme na tom podobně. Pane,Pane, zní ze všech stran, ale pokaždé s jiným přízvukem. Spíš než o Krista, jsou tady "debaty" která církev je lepší. Jestli ta v Plzni, nebo jinde.

Podle mne jsou všechny pro kočku.

Podstatné je, co říká v tomto případě Pavel

1. Tesaloničanům 5:21 Všecko zkoumejte, dobrého se držte

I tady platí, ne jen číst a jásat, jak je to dobrá myšlenka, ale ZKOUMAT jestli je rozumná. Jestli je to ta Kristova pravda a nebo jen lidský názor...
Na srdce (city, pocity) bych se nespoléhal. To je klamný prevít.

Jakub 1:16 Neklamte sami sebe, milovaní bratří!

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Doktorka White 1/4/2008, 09:29

Kde jí teda mám hledat?

Milý Jájo, Život je cesta jak z rovného asfaltu, tak i z hrbalatého štěrku. Buď v klidu, každý hledáme a každý máme chvilky kdy tápeme. To je život v principu POHYBU. Kdybys měl před sebou jenom rovnou asfaltku, tak by Tě to unavilo a zastavil bys. Takhle máš pořád co překonávat a tím sám sebe zušlechťovat.
Hledej za pomocí Boha, máš přece všechny dary k dispozici : zdravý rozum, svobodnou vůli a schopnost empatie.
Zkus třeba brát všechny ty bratry, "ateisty", filosofy, vědce ...atd. jako pouhé podměty, které Tě na cestě zvané život ovlivňují. Vždy to jseš Ty sám na kterým záleží co si vezme do svýho batůžku a co pustí do bažiny zapomnění.

S láskou
DW I love you
Doktorka White
Doktorka White

Female Poeet p?íspivku : 721
vztah k organizaci : bez vztahu
Reputace : 0
Body : -44
Registration date : 30. 08. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 3 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru