Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

144 000

+34
Styvi
admin pavel
sazeč
witness
dajti
Melissa
annakonyk
Martin Cibulka
Jiří Brei
Eliška
Doktorka White
Věra Kolafová - quaero
jája
Luboš
Dora
Milan
Robin
Martin Vlasák
zbysek
Černá ovce sboru
jacky89
Jirka z P. (queens)
janmat
Arago
Mysteri
oskar
dov
petra
Hvězdlický
Petr W.
Biblicky krestan
stefan
František
Zdeněk Bláha
38 posters

Strana 4 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  zbysek 1/4/2008, 09:54

Hvězdlický napsal:Je Pravda, že Ježíš je pravdou, cestou i životem ale každá církev tu cestu, pravdu i život podává VE SVÉ REŽII. Prostě ve svém vlastním porozumění. A proto je mezi nimi kopec rozporů.
Přemýšlel jsem, v čem může být problém, kde je zdroj těch rozporů. Přišel jsem na tohle:

1. Řada církví se vyhlašuje za ty jediné, pravé, vyvolené, atp. Pyšně si namlouvají, že kdo chce dojít spasení, musí k nim nakonec jednou přijít. Přitom máme historické zkušenosti, že objeví-li se mezi nimi skutečný Ježíšův učedník, zbaví se ho, stejně jako se zbavovali židé Božích proroků. Podobnost jistě není čistě náhodná.

2. Zaplevelují základ různými (často sofistikovanými) naukami, filosofiemi, a kladou na tyto dodatky takový důraz, jakoby člověk bez jejich dodržování nemohl být spasen. Pitvají slovíčka, avšak ztrácejí lásku a Ježíš je schován za hromadami (vesměs zcela zbytečných) nauk. SJ v tomto vynikají přímo ukázkově. Naštěstí je tato faleš rozpoznatelná, protože dříve nebo později se taková parta dostane do nějakého rozporu s Biblí. Rozpoznání ale stojí nějaké úsilí, není to nic pro duševní lenochy.

Naučil jsem se takovým skupinám vyhýbat, protože tudy cesta nevede - a pokud ano, je velmi riskantní.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 1/4/2008, 10:16

Plně SOUHLASÍM I JÁ.

kód:
 Pitvají slovíčka, avšak ztrácejí lásku a Ježíš je schován za hromadami (vesměs zcela zbytečných) nauk.

A tam, kde se o lásce nejvíc mluví, tam je jí ve skutečnosti nejméně. Vyumělkováná a prázdná gesta a slova.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 1/4/2008, 10:22

Řada církví se vyhlašuje za ty jediné, pravé, vyvolené, atp. Pyšně si namlouvají, že kdo chce dojít spasení, musí k nim nakonec jednou přijít. Přitom máme historické zkušenosti, že objeví-li se mezi nimi skutečný Ježíšův učedník, zbaví se ho, stejně jako se zbavovali židé Božích proroků.
Wink flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Eliška 1/4/2008, 11:44

Doporučuji číst dostatečně dlouho a souvisle, samotné učení Pána Ježíše Krista. Důvěřovat Bohu Otci i Pánu Ježíšovi, že Jim na Tobě osobně záleží, aby ses neztratil. Trpělivost, důvěra a všechna Ježíšova slova a také Boží slib: " Nikdy Tě neopustím a nikdy se Tě nevzdám, to pomáhá mně jít dál.

Neboj se, On ví, čím procházíš a chce, abys mu důvěřoval a ptal se na vše hlavně Jeho.

Matouš 7:7  Proste, a bude vám dáno; hledejte a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno.

Neboj se, nejsi na to sám! flower sunny

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Robin 2/4/2008, 07:36

Dora napsal: Jistě by o tom bylo možné napsat několik stran, ale o to jsi asi nechtěl a zřejmě by to bylo i nošením dříví do lesa. Či ne?

Milá Doro, díky moc za názor a obsáhlý rozbor. Ano, ty všechny texty znám, ale je vždy dobré si je připomínat a vidět je v jiné souvislosti než v SV.
Zdá se, že odpovědi na svou původní otázku se od SJ nedočkám, ale to nevadí, už v tom mám zhruba jasno, že kromě nálepky "on je pomazaný" tito lidé nebyli v rámci sboru nijak význační. Ale dnes už je mi to jedno; vždyť i SV píše, že tito lidé nejsou v ničem významnější než ostatní křesťané. Kéž to dojde i ostatním.

Robin.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Dora 2/4/2008, 12:45

Robin napsal:vždyť i SV píše, že tito lidé nejsou v ničem významnější než ostatní křesťané.
No prostě se uměli narodit do správné doby, tedy když se ještě vešli do toho počtu 144 000, než se naplnil. Nebylo tehdy u SJ nějaké učení, že mamka a taťka by si měli s dětmi pospíšit, aby je měli dřív než jiní bratři a sestry a ty jejich děti se ještě do pomazaných vešli? Razz Cool Laughing
Ale vážně... náhodou člověka, který "má svědectví Ducha, že je pomazaný", přestože se narodil daleko po r. 1935, bych docela ráda potkala a povykládala si s ním. Mohlo by to být zajímavé popovídání. Kdoví, čeho bychom se dobrali. Smile Question scratch
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  zbysek 2/4/2008, 13:59

Ještě k rozporům mezi církvemi. Na http://www.zelo.cz/stch/stch.htm jsem našel tuto, dle mého velmi zajímavou, myšlenku:
Studiem budeš mít nejdříve v hlavě zmatek. Je to pochopitelné. Skálopevně jsi věřil jen jednomu křesťanskému proudu a těm ostatním jsi nevěnoval ani málo upřímný pohled. Maximálně pohrdlivý pošklebek. To se Ti teď vrátilo. Ale buď rád i za ten zmatek. Lepší je být nyní zmaten, než žít celý život jen v charismatickém poblouznění. Ptáš se asi: "Proč existuje tolik křesťanských proudů? Proč nic není pořádně jasné?" Nedokáži Ti plně a uspokojivě odpovědět. Jen mi dovol říci Ti na to několik svých názorů. Myslím, že je to od Boha tak trochu záměr. Bůh chce abychom důvěřovali Jemu a ne svému poznání. To za prvé. Za druhé je psáno, že "poznání však vede k domýšlivosti, kdežto láska buduje" (1.Kor 8.1). Bůh si zkrátka víc cení lásky, než poznání. A za třetí si představ Boha jako ohromnou, převelikou horu, horu větší než je Mount Everest. A kolem této hory jsou pravidelně rozmístněny čtyři skupiny křesťanů, každá z jiné strany. Ta hora je z jedné strany zalesněna, z druhé strany je jen písek, z další zase teče prudce dolů voda a na poslední straně jsou jen ostrá skaliska a mohutné skalní převisy. Co budou nakonec ty čtyři skupiny křesťanů tvrdit naprosto protichůdného? Jedna bude říkat: "Ta hora (Bůh) je samý les". Druhá: "Ba ne, mýlíte se.
Ta hora (Bůh) je jen písek. Třetí skupina: "To jste vedle jak ta jedle. Hora (Bůh) je pokryta prudce tekoucí vodou". A příslušníci čtvrté skupiny nechápavě kroutí hlavami a tvrdí: "Ste snad spadli všichni z višně nebo co? Ta hora (Bůh) je samá ostrá skála!" A pokud budou tvrdohlavě a extrémně všechny čtyři skupiny trvat na své pravdě, tak náboženská válka je na spadnutí. Každá skupina má pravdu, ale jen ze své strany pohledu. Přitom co by stačilo k vyřešení sporu? Přestat se hádat a obejít tu horu. Podívat se také z jiné strany.
A ještě horší a napjatější situace nastane, když se ty skupiny rozhodnou tu horu zdolat.
Každá bude potřebovat jinou techniku, jiné postupy a jiné nářadí pro terén, kterým mají jít.
Naprostá schoda a jednota je v takovém případě nemožná pokud si neuvědomí, že každý půjde jinou cestou. A Hospodin je Bohem miliard cest. Každý křesťan jde jiným terénem, jinou cestou.
K tomu dodávám ještě svou poznámku, aby nedošlo k mýlce, v jaké souvislosti jsem tu citaci myslel. Cesta k věčnému životu je úzká, a tou cestou je Kristus. Ale cest ke Kristu a tedy potažmo k Bohu je velmi mnoho, každý jedinec má vlastně svou, jednotlivé církve pak také. Podstatné je, zda cesta ukazovaná církví vede na tu horu, nebo naopak od ní pryč. Co se týká SJ, jejich ukazatel - dle mých zkušeností - ukazuje od hory pryč, nebo k bloudění v kruhu pod horou.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 2/4/2008, 15:39

Cesta k věčnému životu je úzká, a tou cestou je Kristus. Ale cest ke Kristu a tedy potažmo k Bohu je velmi mnoho, každý jedinec má vlastně svou, jednotlivé církve pak také. Podstatné je, zda cesta ukazovaná církví vede na tu horu, nebo naopak od ní pryč. Co se týká SJ, jejich ukazatel - dle mých zkušeností - ukazuje od hory pryč, nebo k bloudění v kruhu pod horou.
Myslím, že tohle je přesně ono.
Ještě bych k tomu dodala, že vydat se nahoru na horu s nějakou skupinou lidí, je nejen mnohem radostnější a příjemnější, než jít sám, ale dokonce žádoucí - můžu si vyvrtnout nohu, může mi dojít voda atd. - můžeme se spolu nejen radovat, ale můžeme si v případě potřeby pomoci a podepřít se. A kdo jsme na tom tak dobře, že bychom žádnou pomoc nepotřebovali, že?
sunny
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Vlasák 18/4/2008, 15:26

kdo neopustí své přátelé svou rodinu své známé pro mne

není mne hoden
Martin Vlasák
Martin Vlasák
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat
- Výstraha Administrátora: uživatel nezařazuje příspěvky podle jednotlivých témat

Male Poeet p?íspivku : 150
Age : 54
vztah k organizaci : 5 let občasný student
Reputace : 1
Body : -22
Registration date : 21. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/4/2008, 15:38

flower
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 18/4/2008, 17:57

kód:
Ještě bych k tomu dodala, že vydat se nahoru na horu s nějakou skupinou lidí, je nejen mnohem radostnější a příjemnější, než jít sám,

Možná je to věc názoru a vlastních zkušeností.
Někdy je dobré být sám. Ale s praktického hlediska, je ta skupina výhodnější (jak uvádí Věra).

Čím je ale skupina větší, tím větší je nutnost jakési ORGANIZACE. Protože "kolik hlav, tolik názorů". Jeden chce to a jiný ono. Proto brzy vznikne vedení, výbor, pastor, prezident.
Zapracuje ctižádost a vzhlížení se v moci a slávě a je to v .....(trapu)

Pro mne je příjemná skupina dvou a nebo, tří, a snad malinko víc, kde se všichni snadno sjednotíme...máme shodný cíl i způsob, jak jej dosáhnout.

OSOBNĚ VELKOU LIDSKOU ORGANIZACI ODMÍTÁM.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 18/4/2008, 18:41

Někdy je dobré být sám. Ale s praktického hlediska, je ta skupina výhodnější (jak uvádí Věra).
Je to asi tak - chceš-li cestovat rychle, jdi sám. Chceš-li cestovat daleko - jdi s jinými.
A já si myslím, že křesťanská cesta je na delší vzdálenost...

Pro mne je příjemná skupina dvou a nebo, tří, a snad malinko víc, kde se všichni snadno sjednotíme...máme shodný cíl i způsob, jak jej dosáhnout.
To věřím. Skupinka pár lidí, které si člověk vybere sám je jistě příjemná. Vybírá si totiž ty, kteří mu "pošimrají uši" (jak často sám píšeš) neboli ty, kteří mají stejný názor. Otázka ale je, co se pak navzájem mohou naučit, čím se navzájem obohatí a jak třeba odhalí to, v čem se mýlí. Když má člověk kolem víc lidí, učí se toleranci, učí se vycházet i s těmi, se kterými nemá tolik společného.
Je otázka, jestli třeba i tohle Bůh nezamýšlel, když se rozhodl, že bude mít tady na zemi svou církev...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Hvězdlický 18/4/2008, 19:01

kód:
čím se navzájem obohatí a jak třeba odhalí to, v čem se mýlí. Když má člověk kolem víc lidí, učí se toleranci, učí se vycházet i s těmi, se kterými nemá tolik společného.

Souhlasím. V podstatě je to naše přání.

Moje zkušenost mne ale naučila, že v podobném velkém společenství vždy zvítězí názor nějaké SILNÉ OSOBNOSTI a těm ostatním zbývá jen jedno Když chceš s vlky žít, musíš s nimi výt.
A co se týká těch "oušek" tak většina hledá nějaké společenství, kde se cítí příjemně.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jiří Brei 8/7/2012, 09:54

Ahoj Martine,

vzhledem ke Zj 14:4 („To jsou ti, kteří se neposkvrnili se ženami, jsou to panici.“) bych se chtěl zeptat, zda 144.000 tvoří pouze muži? A protože dle Zj 14:5 „V jejich ústech nebyla nalezena lež;“, znamená to, že mezi nimi nebude apoštol Petr, když třikrát zapřel Krista?
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 9/7/2012, 10:36

Zjevení 14:4 chápu tak, že opravdu mluví o mužích. A pokud apoštol Petr nebyl panic nebo se v jeho ústech nalezla lež, pak si umím představit, že mezi 144000 započten nebude. Ty máš s tím nějaký problém?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Jiří Brei 10/8/2014, 11:48

Ahoj Anno,

mnohé odpovědi, na které se ptáš, nalezneš na tomto vláknu. Stačí, když si ho znova celé přečteš. Pro usnadnění sem kopíruji, některé z příspěvků, které jsem již někde porůznu napsal. První se týká Tvé otázky, nad kým budou věrní Boží služebníci vládnout:

K otázce národů ze Zj 20:3.8 SJ učí, že jde o velký zástup, který přežil velké soužení a děti, které se mu snad narodí (na zemi pak v tomto období dále žijí, podle SJ, ještě předkřesťanští Boží svědkové, kteří tam byli vzkříšeni, ale ty nelze pro jejich izraelský původ počítat mezi národy). Mně se jako lepší varianta jeví možnost, implicitně obsažená ve Zj 19:19-21. Tam jsou totiž pobita vojska shromážděná do války proti jezdci na bílém koni a jeho vojsku. Jen o nich je řečeno, že jsou zabiti velkým mečem, který vyšel z úst tohoto jezdce (v. 21). Nikde se zde netvrdí, že by se všichni lidé z národů, které jsou bity velkým ostrým mečem a které jsou paseny železnou berlou (Zj 20:15), dali do tohoto vojska naverbovat. Pokud zůstali mimo toto vojsko, nedopadl na ně zatím žádný trest. Achylovou patou tohoto vysvětlení však je otázka, proč by se měli po tisíci letech někteří z nich nechat svést k tažení proti ležení svatých a milovanému městu, když je k tomu navíc předtím nepohnulo ani ne příliš ohleduplné zacházení jezdce na bílém koni (Zj 20:15). Že by tisícileté panování svatých bylo obdobím ještě horším? Nebo je to pouze tím, že Satan, je mnohem obratnější demagog, než šelma a falešný prorok?

Druhá věc, o které jsem Ti již psal, se týká panovaní „nad zemí“:

Jinak se mi zatím zdá, že k proměnění křesťanů by mohlo dojít potom, co bude spoután Satan (Zj 20:2). Tehdy mají být „blahoslavení a svatí“ (Zj 20:6) a ti, „kteří byli stati pro Ježíšovo svědectví“ (Zj 20:4), vzkříšení. Jen takto se mi zdá možné splnění proroctví z 1 Tes 5:15-17. Zdá se mi, že by to mohlo být během tisíciletí, kdy se splní slova ze Zj 5:9.10 „A zpívají novou píseň: „Jsi hoden vzít ten svitek a otevřít jeho pečeti, protože jsi byl zabit a svou krví jsi vykoupil Bohu lidi z každého kmene, jazyka, lidu a národu a učinil jsi je králi a kněžími našemu Bohu; a budou kralovat na zemi.““ (Český studijní překlad). (Že výraz „EPI TÉS GÉS“ znamená „na zemi“ a nikoli „nad zemí“, je vidět z Mt 6:19, 9:6, 16:19, 18:18.19, 23:9.35, 28:18; J 17:4; Sk 2:19; Ř 9:28; Ef 1:10, 6:3; Kol 1:16.20, 3:5; Heb 11:3; Jak 5:17; Zj 3:10, 5:3.13, 6:10, 7:1, 8:13, 10:2.5.8, 11:10, 13:8.14, 14:6, 16:8, 17:8, 18:24). Navíc dle Zj 20:8.9 to budou národy, které jsou ze všech čtyř koutů země, které vystoupí po celé šíři země a obklíčí tábor svatých a milované město (není zde nazváno nový Jeruzalém, protože to zřejmě není nový Jeruzalém, neboť ten má teprve po těchto událostech z nebe od Boha sestoupit – Zj 21:2.10). Tábor svatých a milované město (myslím, že jde o dva odlišné subjekty) jsou tedy možná během tisíciletí na zemi a možná i z nich vládnou na zemi lidé, kteří byli Kristovou krví vykoupeni z každého kmene, jazyka, lidu a národu.


Třetí věc, ke které bych chtěl napsat pár poznámek, je 144.000 ve Zjevení 14:1-5. Ještě než začnu, tak malá odbočka. Myslím, že v souvislosti s celým Zjevením stojí za přečtení kniha Jiřího Mrázka (vedoucí katedry Nového Zákona na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze), která je 21. svazkem Českého ekumenického komentáře. Kniha má název „Zjevení Janovo“ a dá se objednat např. na www.dumbible.cz. Jiří Mrázek zde má mimo jiné myšlenku, že 144.000 ze Zj 14:1 není totožné se 144.000 ze Zj 7:4-8. Důvod vidí v tom, že ve Zj 14:1 není užit u čísla 144.000 určitý člen. Text tak, podle něj, neodkazuje na již známých a zmíněných 144.000 ze sedmé kapitoly, ale uvádí nějakých (nových, zatím nezmíněných a neznámých) 144.000. 144.000 ze Zj 7:4-8 je pro Jiřího Mrázka věrnou skupinou z tělesného Izraele. Jinak Jiří Mrázek zastává názor, že kniha Zjevení nabízí Boží pohled na celé lidské dějiny a dění v ní nelze stěsnat jen do času konce.

Co se týče mně, trochu jsem změnil názor. Opustil jsem snahu o doslovný výklad jeho jednotlivých kapitol a beru více v úvahu to, co je napsáno ve Zj 1:1 „Zjevení Ježíše Krista, jež mu Bůh dal, by svým nevolníkům ukázal věci, jež se vbrzku musí státi; i vyjevil je znameními skrze vyslání svého anděla svému nevolníku Janovi“ (Překlad Miloše Pavlíka). Beru tedy v úvahu fakt, že nám bylo Zjevení dáno ve znameních, tedy v něčem, co vůbec nemusí být chápáno doslovně (Český studijní překlad zde používá slovo „naznačit“).

Co se týče Zj 14:1-5, zdá se mi pro mne samotného zatím vhodnější věřit (asi tak 80:20), že zde jde o obraz, nikoli o doslovný popis. Proč si to myslím? Protože Zj 14:1 právě obrazem začíná. Jan vidí Beránka, jak stojí na hoře Sión. Pokud bychom chtěli celou tuto část vidět doslovně, měli bychom být důslední a měli bychom tedy uznat, že na doslovném Sijónu v Jeruzalémě bude stát doslovný beránek se čtyřma nohama a beránčí srstí. Takový výklad jsem zatím neslyšel. Všechny výklady, které jsem zatím četl, chápaly beránka jako obraz Ježíše Krista. Dodal bych, že v jeho vykupitelské úloze Beránka Božího z J 1:29.36. Co se týče svědků Jehovových, tak z celé této části vykládají doslovně pouze číslo 144.000 a pak číslo 1, které tam však není uvedeno (je tam pouze Beránek v jednotném čísle a i to chápu pouze jako obraz jedinečné, nezastupitelné a unikátní oběti Ježíše Krista). Co se týče čísla 144.000, lze ho rozložit například na 12x12x10x10x10. Všechna tato čísla najdeš ve Zjevení několikrát i v jiných souvislostech (24 starších ve Zj 4:4.10, 11:16 můžeš chápat jako 12+12; 12.000 ze Zj 7:5-8 můžeš chápat jako 12x10x10x10; žena ve Zj 12:1 má korunu z 12 hvězd; drak ze Zj 12:3 má 10 rohů; Kristova říše ve Zj 20:2-7 trvá 1.000 let neboli 10x10x10 let; nový Jeruzalém ve Zj 21:12-14 má 12 bran a 12 základních kamenů, jeho délka a šířka a výška je podle Zj 21:16 vždy 12.000 stádií (tedy 12x10x10x10), jeho hradba je podle Zj 21:17 144 loktů (tedy 12x12); uprostřed náměstí nového Jeruzaléma je podle Zj 22:2 strom nesoucí dvanáctero ovoce. Všechna tato čísla, která jsou buď uvedena jednotlivě, nebo vzájemně sečtena nebo vynásobena, na mne působí velmi obrazným dojmem. Myslím, že nám chtějí říci, že v nich nemáme hledat doslovný počet, ale znamení či obraz. U čísla 12 a jeho součtů a násobků bych řekl, že jde o znamení plnosti a úplnosti.

Dále si myslím, že Zj 14:1-5 tu slouží jako protipól ke Zj 13. Šelmy zde mají své věrné následovníky a Jan chce ukázat, že i Kristus má své věrné následovníky. Těmi se mi zdá být celá vykoupená (a tudíž čistá a neposkvrněná) církev. Když si pozorně přečteš Zjevení, zjistíš, že se právě v této dualitě pohybuje: svět versus Bůh, vojska tohoto světa versus Boží vojska, lidé tohoto světa versus lid Boží, velký Babylón versus nový Jeruzalém, babylónská nevěstka versus Kristova nevěsta.

Asi by se dalo pokračovat dál, protože kniha Zjevení je rozsáhlý námět. Už jsem toho však napsal více, než jsem měl původně v úmyslu. Přeji Ti tedy další radost ze studia Bible a Boží ochranu a požehnání.
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 10/8/2014, 23:06

Ahoj Jirko,

děkuji za článek který jsi pro mě napsal.
Budu k tobě upřímná, Bibli beru tak jak je napsána, nic nepřidávám a ani nic neubírám, teprve potom bude k tobě mluvit, jinak nikdy ji nepochopíš.

144 000 beru doslovných, vykoupených se zemi, jsou to ti (vykoupení, vyvolení, svatý, královské kněžství...). K nim patří jak proroci tak apoštoly, učedníky v prvním století které byli pokřtěný Duchem svatým i dnes některé patři meze ně (o tom kdo to bude rozhodne jenom Bůh).
Bible mluví o jedné skupině jak v Zjevení 7 kap. tak 14:1-5.

Kniha Zjevení je napsána ve zjeveních ne ve znameních, proto se jmenuje Zjevení.
Vím, že jdu proti proudu, ale rozhodně nehodlám zastávat lidský názor, věřím Bohu ne lidem.

Třeba píšeš o Beranku (Ježíš), ale sama Bible tobě říká kdo je ten Beranek Jan 1:29 "Druhého dne spatřil Jan Ježíše, jak jde k němu, a řekl: "Hle beranek Boží který snímá hřích světa." 

Název "Město", nebo "Nový Jeruzalém" je to sami, je to vidět ze slov apoštola Pavla Gal. 4:26 "Ale budoucí Jeruzalém je svobodný a to je naše matka." Heb. 13:14 "Vždyť zde nemáme trvalý domov, nýbrž  vyhlížíme město, které přijde."
Stejně Abraham očekával "město" nebo "Nový Jeruzalém" Heb. 11:10,16.
Mně se jako lepší varianta jeví možnost, implicitně obsažená ve Zj 19:19-21. Tam jsou totiž pobita vojska shromážděná do války proti jezdci na bílém koni a jeho vojsku. Jen o nich je řečeno, že jsou zabiti velkým mečem, který vyšel z úst tohoto jezdce (v. 21). Nikde se zde netvrdí, že by se všichni lidé z národů, které jsou bity velkým ostrým mečem a které jsou paseny železnou berlou (Zj 20:15), dali do tohoto vojska naverbovat. Pokud zůstali mimo toto vojsko, nedopadl na ně zatím žádný trest. Achylovou patou tohoto vysvětlení však je otázka, proč by se měli po tisíci letech někteří z nich nechat svést k tažení proti ležení svatých a milovanému městu, když je k tomu navíc předtím nepohnulo ani ne příliš ohleduplné zacházení jezdce na bílém koni (Zj 20:15). Že by tisícileté panování svatých bylo obdobím ještě horším? Nebo je to pouze tím, že Satan, je mnohem obratnější demagog, než šelma a falešný prorok?

Jezdec na bílém koni je Ježíš, šelma a falešní prorok budou spálený v ohni. Daniel 7:11.
O šelmě a falešném proroku píše Zjevení 13:11,12, mluví o stejné události. Dvourohý beranek a falešný prorok je to sami, je to vidět z veršů Zjevení 13:12-17; Zjevení 19:20.

1000 lete období bude nádherné, Ježíš bude vládnout nad zemi z města Nového Jeruzaléma který sestoupí z nebe od Boha (nikde nečtu, že sestoupí na zem). Apoštol Pavel vždy upozorňoval na to, že patří k nebí a on bude v Novém Jeruzalémě, protože píše, že "Jeruzalém nahoře je naše matka", po skončení 1000 let Ježíš království předa Bohu.  1.Kor. 15:24.

Tak tomu rozumím já a dává mi to smysl.

Přejí ti hodně Božího požehnaní ve jméno našeho Pána Ježíše Krista


Anna

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 11/8/2014, 19:38

[quote="annakonyk"
Bibli beru tak jak je napsána, nic nepřidávám a ani nic neubírám, teprve potom bude k tobě mluvit, jinak nikdy ji nepochopíš.

144 000 beru doslovných, vykoupených se zemi, jsou to ti (vykoupení, vyvolení, svatý, královské kněžství...). K nim patří jak proroci tak apoštoly, učedníky v prvním století které byli pokřtěný Duchem svatým i dnes některé patři meze ně (o tom kdo to bude rozhodne jenom Bůh).
[/quote]

Omlouvám se, že do toho vstupuju, nebudu tady nic vysvětlovat, žádné výklady Zjevení ode mě nečekej.
Ale zaráží mě toto: říkáš, nic nepřidávat, že 144 000 bereš doslovně, ale pak bys musela brát doslovně i pokračování, kde se vzalo těch 144000:
sto čtyřicet čtyři tisíce jich bylo označeno ze všech pokolení synů Izraele:
z pokolení Juda dvanáct tisíc označených, z pokolení Rúben dvanáct tisíc označených, z pokolení Gád dvanáct tisíc označených,
z pokolení Ašer dvanáct tisíc označených, z pokolení Neftalí dvanáct tisíc označených, z pokolení Manases dvanáct tisíc označených,
z pokolení Šimeón dvanáct tisíc označených, z pokolení Lévi dvanáct tisíc označených, z pokolení Isachar dvanáct tisíc označených,
z pokolení Zabulón dvanáct tisíc označených, z pokolení Josef dvanáct tisíc označených, z pokolení Benjamín dvanáct tisíc označených.
V tom případě není možné, aby v tomto počtu byli učedníci pokřtění Duchem svatým z prvního století. Např. Lukáš evangelista byl lékař, původem pohan, mnoho dalších pokřtěných bylo z pohanů, Pavel byl výkonný evangelista a šířil slovo o Ježíšovi hodně, máme to ve skutcích i dopisech.
Tvoje vysvětlení o tom, že těch 144000 jsou ti, kterým byla určena slova (mimochodem z dopisů psaných často obráceným pohanům, nebyli z vyjmenovaných izraelských kmenů )- jste vyvolení, svatí, královské kněžstvo. Tohle opravdu nesouhlasí, pokud vezmu doslova nejen počet 144000, ale budu brát doslova i to odkud se ten počet vzal.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 11/8/2014, 21:29

Ale zaráží mě toto: říkáš, nic nepřidávat, že 144 000 bereš doslovně, ale pak bys musela brát doslovně i pokračování, kde se vzalo těch 144000:
Apoštol Pavel nám to vysvětluje v dopise Římanům 9:4-8
"Jsou to Izraelci, jim patří synovství i sláva i smlouvy s Bohem, jim je svěřen zákon i bohoslužba i zaslíbení, jejích jsou praotcové, z nich rodem pochází Kristus, který je nade všemi... Ne že by Boží slovo selhalo. Vždyť ne všichni, kteří jsou z Izraele, jsou Izrael, ani nejsou všichni děti Abrahamovými jen proto, že jsou jeho potomci, nýbrž z Izáka bude povoláno tvé potomstvo, to jest: dětmi Božími nejsou tělesné děti, nýbrž za potomky se považují děti zaslíbené."

Řím.9:16,23,24 "Nezaleží tedy na tom, kdo chce, ani na tom kdo se namáhá, ale na Bohu, který se smilovává. Stejně chtěl ukázat bohatství své slávy na těch, nad nimiž se smiloval a které připravil k slávě - na nás které povolal nejen ze židů, ale i pohanských národu."

Když budeš chtít tak si pozorně přečti celou 9 kap Římanům, je to tam moc hezky vysvětleno, kdo je skutečný Izrael. Těch 144 000 jsou těmi zaslíbenými, které Bůh povolal, oni budou vládnout z Ježíšem nad zemi 1000 let.

Když se zaměříš na verše Zjevení 14:4 "To jsou ti, kdo neporušili svou čistotu se ženami a zůstali panici. Ti následují Beranka kamkoli jde. Ti jako první z lidstva byli vykoupení Bohu a Beránkovi." Oni jsou pozvaní na Beránkovou svatbu, oni jsou jeho nevěsta, oni budou v Novém Jeruzalémě Zjevení 21:22; 22:3,4. Bible pořad mluví o vyvolených které budou vládnout z Ježíšem.
Nevím, zda jsem ti aspoň drobet pomohla, moc bych si to přála.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Martin Cibulka 11/8/2014, 22:05

Pro Annu, která napsala:
Když budeš chtít tak si pozorně přečti celou 9 kap Římanům, je to tam moc hezky vysvětleno, kdo je skutečný Izrael.
No, rozhodně z žádné části Písma nevysvítá, ani z 9. kapitoly Římanům ne, že by byl někdo považován za Izraelitu, pokud by neměl zároveň znamení mezi nohama v podobě obřízky. A jestli z některého verše dedukuješ opak, pak je zřejmé, že tam vidíš něco, co tam ve skutečnosti není.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: Věčný život v nebi i na zemi

Příspěvek  Melissa 11/8/2014, 22:07

annakonyk napsal:[

Těch 144 000 jsou těmi zaslíbenými, které Bůh povolal, oni budou vládnout z Ježíšem nad zemi 1000 let.
.

To tam není. V Bibli je : Potom jsem uviděl čtyři anděly, kteří stáli ve čtyřech koutech země a drželi čtyři zemské větry, aby vítr nevál na zem ani na moře ani na žádný strom.
Spatřil jsem také jiného anděla, který vystupoval od východu slunce a měl pečetidlo živého Boha. Ten zavolal mocným hlasem na ty čtyři anděly, jimž bylo dáno, aby škodili zemi a moři:
"Neškoďte zemi ani moři ani stromům, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!"
A slyšel jsem počet označených: sto čtyřicet čtyři tisíce jich bylo označeno ze všech pokolení synů Izraele: z pokolení Juda z pokolení Rúben z pokolení Gád ,
z pokolení Ašer z pokolení Neftalí z pokolení Manases,
z pokolení Šimeón , z pokolení Lévi , z pokolení Isacharz pokolení Zabulón z pokolení Josef , z pokolení Benjamín.

Není tam nic o vládě, ale záchraně.Není tu ani náznak, že bych počet měla brát doslova, ale to, že jsou Izraelité už jen jako "duchovní izraelity" Naopak jsou velmi pečlivě vyjmenované izraelské kmeny. Tímhle označením nezačíná žádná 1000letá vláda, děj pokračuje tím, že se připravují andělé s polnicemi a začínají hrůzy.

Ten dopis Řím. znám dobře, mockrát jsem si četla že pro ty, co jsou v Kristu Ježíši, už není žádné odsouzení,, neboť zákon Ducha je vede k životu. Že ti kdo žijí z vlastních sil, se nemohou líbit Bohu. Kdo nemá Ducha Kristova, není jeho - to je to hlavní, co Pavel v dopise zdůrazňuje. Spravedlnosti lze dosáhnout z víry, o to tam jde.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  dajti 12/8/2014, 08:07

Melisso, souhlasím s tvými argumenty - 144 000 je opravdu symbolické číslo, avšak proč by to neměli být ti, co budou s Kristem vládnout ? Kdo jiný by to byl ? Nebo nevěříš na budoucí vládu z nebe ?

dajti

Male Poeet p?íspivku : 137
Reputace : 0
Body : 137
Registration date : 11. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Melissa 12/8/2014, 12:29

dajti napsal:Melisso, souhlasím s tvými argumenty - 144 000 je opravdu symbolické číslo, avšak proč by to neměli být ti, co budou s Kristem vládnout ? Kdo jiný by to byl ? Nebo nevěříš na budoucí vládu z nebe ?

Dajti, já ale nevím jestli je to číslo symbolické nebo doslovné. Jen upozorňuju na to, že jestli jej Anička bere doslovně, pak musí brát doslovně i to pokračování, že jsou vybráni z izraelských kmenů.
Nevím co přesně myslíš tou budoucí vládou z nebe - jestli máš na mysli představu vytvořenou z nauk SJ, o "pomazaných" křesťanech, kteří z nebe spolu s Ježíšem budou vládnout těm
"obyčejným "na zemi, tak tomuto bludu skutečně nevěřím.
Čtu evangelia a dopisy, tam je jasné, že kdo uslyší Krista, toho pravého pastýře a projde skrze něj (on je označen taky za dveře, kudy se dá vstoupit) bude zachráněn.
Je jeden Duch, tak jako jste také povoláni v jedné naději svého povolání; jeden Pán, jedna víra, jeden křest, jeden Bůh a Otec všech, který je nade všechny a skrze všechny a ve vás všech.

Prostě buď jsi křesťan, nebo ne, to pak patříš světu, tmě, a nemáš život.


Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 12/8/2014, 12:38

To tam není. V Bibli je : Potom jsem uviděl čtyři anděly, kteří stáli ve čtyřech koutech země a drželi čtyři zemské větry, aby vítr nevál na zem ani na moře ani na žádný strom.
Spatřil jsem také jiného anděla, který vystupoval od východu slunce a měl pečetidlo živého Boha. Ten zavolal mocným hlasem na ty čtyři anděly, jimž bylo dáno, aby škodili zemi a moři:
"Neškoďte zemi ani moři ani stromům, dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejich čelech!"
A slyšel jsem počet označených: sto čtyřicet čtyři tisíce jich bylo označeno ze všech pokolení synů Izraele:
"Dokud neoznačíme služebníky našeho Boha na jejích čelech!"
A slyšel jsem počet označených: sto čtyřicet čtyři tisíce jich bylo označeno ze všech pokolení synů Izraele:
vzhledem k tomu, že tady už mluví o Duchovním Izraeli, a ti které byli zapečetěný už jsou Korinťany (nejsou to žide) 2.Kor. 1:21,22  "Ale ten, kdo zaručuje, že my a vy patříme Kristu, a kdo nás pomazal je Bůh. Také na nás vložil svou pečeť a dal nám do srdce závdavek toho, co má přijít, totiž ducha." (vidíš, že zapečetěný jsou i Korinťane).

Efez. 1:13 "...Jeho prostřednictvím, když jste uvěřili, jste byli taky zapečetěni slíbeným
svatým Duchem." (Ta slova adresovaná Efezanům).

Z těch veršů je vidět, že zapečetěni jsou i lide z národů.
Není tam nic o vládě, ale záchraně.Není tu ani náznak, že bych počet měla brát doslova, ale to, že jsou Izraelité už jen jako "duchovní izraelity" Naopak jsou velmi pečlivě vyjmenované izraelské kmeny. Tímhle označením nezačíná žádná 1000letá vláda, děj pokračuje tím, že se připravují andělé s polnicemi a začínají hrůzy.


Před tím než začnou vládnout musí být zachráněni, ale pořad mluví o stejné skupině 144 000. Jsou to ti které patří Kristu (Beránkovi). Až budou zachráněni, pak se posadí na trůny Zjevení 20:4.   

Výrazy: "nevěsta", "Beránkova manželka", "Kristovo tělo","Boží chrám", "Boží Izrael" a "Nový Jeruzalém" se vztahují jenom a jenom na 144 000 vykoupených se zemi.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty 144 000

Příspěvek  annakonyk 12/8/2014, 13:03

No, rozhodně z žádné části Písma nevysvítá, ani z 9. kapitoly Římanům ne, že by byl někdo považován za Izraelitu, pokud by neměl zároveň znamení mezi nohama v podobě obřízky. A jestli z některého verše dedukuješ opak, pak je zřejmé, že tam vidíš něco, co tam ve skutečnosti není.

Římanům 2:28,29 "Praví žid není ten, kdo je jím navenek, a pravá obřízka není ta, která je zjevná na těle. Pravý žid je ten, kdo je jim uvnitř, s obřízkou srdce, která je působena Duchem, nikoli literou zákona. Ten dojde chvály ne od lidi, nýbrž od Boha."

1.Kor. 7:19 "Obřízka nic neznamená a neobřízka nic neznamená , ale zachovaní Božích přikázání ano." 

Bavíme se o 144 000 z knihy Zjevení 7 kap., ale tam mluví o zapečetěných (vyvolených), oni budou mít duchovní tělo, takže obřízka na ně neplatí.

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

144 000 - Stránka 4 Empty Re: 144 000

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 14 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru