Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 6 z 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 12/10/2006, 16:14

Víte vůbec něco o ekumenismu? Mám pocit, že si pod ním představujete něco jiného, než se tam ve skutečnosti děje. Babylón to svým způsobem opravdu připomíná. To máte pravdu.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Vladislav Kulda 12/10/2006, 16:26

Pro Mrs.Brown!
O ekumenismu něco málo vím, bohužel mně to nikdy nezaujalo natolik, abych to potřeboval zkoumat. Viděl jsem v TV několik záběrů z ekumenických bohoslužeb. Účastnilo se tam několik zástupců různých církví mše, každý tam přispěl svým dílem. Je to jejich věc, není mi dáno, abych to nějak posuzoval, natož soudil. Soudce je ustanoven a v "den své prohlídky" bude posuzovat podle práva z nebes, jak kdo žil a jakou odměnu obdrží. Zatím nashledanou. Pokoj s Vámi!
Vladislav Kulda
Vladislav Kulda

Male Poeet p?íspivku : 396
Age : 67
vztah k organizaci : *
Reputace : 0
Body : -9
Registration date : 21. 04. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 12/10/2006, 16:50

Podle mne, je ekumenizace poslední zoufalá snaha Katolické církve, získat nazpět moc a množství oveček, jako kdysi.
Proto ta snaha o sloučení s těmi církvemi, které své kořeny mají u nich. To znamená, protestanté. Z toho důvodu, je zde i jakási ochota, provézt určité ústupky a zmněny (Jan Hus atd)

Vlad. Kulda, píše-

Nemyslete si, že jsem sám, nejsem, bydlím na Horňácku a tady lidé nejsou sami.

Kde člověk žije a s kým se stýká, tím "načichne". Třeba získá i schopnost pužívat praktický "selský rozum". Nemusí opakovat našprtané poučky a opakovat, co již někde nějaký "slavný" člověk řekl.

Proto s tebou asi souhlasím, v podstatě ve všem. I v tom způsobu uvažování. Má to logiku, odpovídá to Písmu a ne nějakým církevním smyšlenkám...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 13/10/2006, 18:42

Je mi trošku líto, jestli jste si nevšimli té zprávy, kterou se vám snažím "podstrčit". A sice, že Církev neskončila tou šílenou fraškou, jak jí povětšinou můžeme zahlédnout. A sice, Pán buduje svou SLAVNOU CÍRKEV a je možné přijít na její shromáždění na tom a tom místě v tu a tu hodinu. Ještě to sice někdy není možná vždycky taková sláva, ale zatím jsem přesvědčená, že tohle bude zdravě růst. (Záleží na tom, jak jste nároční - já hodně a jsem nadšená. Není vše zralé, ale je dobře nakročeno v Pánu a Pán tomu hmatatelně žehná.) No, pokud to neuslyšíte teď, tak snad už budu moct být v pokoji, že jsem to řekla dost jasně, než aby vám to mou vinou uniklo. Pro jistotu ještě dodám: Kdo má uši ke slyšení, ať slyší!!!

Mrzí mě, že jste to zahlušili úplně nesouvisející debatou o tom, že na Horňácku nebo na Hvězdlicku (???) se všichni znají a přemýšlejí selským rozumem, který neodporuje zdravému biblickému uvažování a "tak je to správné, tak to má být". Je to trochu jako : já o voze, vy o koze.
Zaprvé, taky žiju tam, kde se všichni znají, ale se zdravým biblickým uvažováním to nemá tolik společného;
a zadruhé, zdravý biblický vnímání může mít člověk pouze tehdy, chápe-li ho duchem a aspoň trochu obnovenou myslí. Pokud to pro vás bude příliš revoluční nebo radikální názor, tak se omlouvám, nemusím snad psát, že je to můj názor (a mých bratří), ikdyž si zároveň myslím a věřím, že je to PRAVDA. Cool Cool Cool

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 13/10/2006, 19:16

Pán buduje svou SLAVNOU CÍRKEV a je možné přijít na její shromáždění na tom a tom místě v tu a tu hodinu.

S první polovinou věty souhlasím. Nesetkal jsem se ale zatím s jejím "viditelnem".

Kde tedy je??? A jak se jmenuje???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Old.Stloukal 13/10/2006, 19:51

VE VAŠICH DEBATÁCH POSTRÁDÁM ZÁKLADNÍ KRITÉRIUM KŘESŤANSTVÍ,TEDY SNAHU SKRZE VÍRU V J.K. SE SNAŽIT NAJÍT POJÍTKO VŠECH KŘESŤANŮ.

NABÝVÁM DOJMU, ŽE VÁM NEJDE O ONU SKUTEČNOST NÁSLEDOVAT J.K., V POKOŘE A LÁSCE KE SVÝM SPOLUKŘESŤANŮM, ALE VYTVÁŘET SI VLASTNÍ VÍRU, KTERÁ NEBUDUJE, ALE ROZDĚLUJE.

O TO SE SNAŽÍ VN-NSSJ.

TAKOVÉTO POSTOJE ZÁSADNĚ ODMÍTÁM A PROSÍM KRÁLE KRÁLŮ BY VÁM DAL SKRZE SVÉHO DUCHA SVATÉHO POZNAT V ČEM SPOČÍVÁ SMAYSL JEHO VÝKUPNÍ OBĚTI A HODNOTA KŘESŤANSKÉHO ŽIVOTA.

OLDA.
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 13/10/2006, 20:05

TAKOVÉTO POSTOJE ZÁSADNĚ ODMÍTÁM A PROSÍM KRÁLE KRÁLŮ BY VÁM DAL SKRZE SVÉHO DUCHA SVATÉHO POZNAT V ČEM SPOČÍVÁ SMAYSL JEHO VÝKUPNÍ OBĚTI A HODNOTA KŘESŤANSKÉHO ŽIVOTA.

Oldo, ono je problém, nebo ujetý, i to, co jsi napsal. Proč bychom potřebovali něco navíc, vždyť na to, co jsi napsal dostáváme uspokojující a pravdivou zprávu v Písmu svatém. Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 13/10/2006, 20:11

NABÝVÁM DOJMU, ŽE VÁM NEJDE O ONU SKUTEČNOST NÁSLEDOVAT J.K., V POKOŘE A LÁSCE KE SVÝM SPOLUKŘESŤANŮM, ALE VYTVÁŘET SI VLASTNÍ VÍRU, KTERÁ NEBUDUJE, ALE ROZDĚLUJE.

Následovat Krista, ale neznamená, přispůsobnovat se a nebo přijímat za své, učení nějakých církví, jen proto, abychom dokazovali lásku "ke spolukřesťanům".

Lukáš 20:25 On pak řekl jim: Dejtež tedy, co jest císařovo, císaři, a což jest Božího, Bohu.

Nebo, co náleží spolukřesťanům a co náleží Bohu.
Prostě, na dvou židlích nejde sedět...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 14/10/2006, 17:28

Já Vám milý Svatopluku ráda odpovím, jak se ta církev jmenuje. A sice: žádné jméno nemá. Jedině to, které jí dal sám její Pán - čili Církev. Všechno ostatní už by byla dětinská hra s obávanými konci. Vždyť zjevení píše o ženě, která měla na čele jméno. Nemyslím, že je to ta správná cesta pro Boží svaté - nějak se jmenovat. Kdo nosí na svěm životě Kristův cejch a má obřezané srdce se nakonec pozná. Nemusím to mít napsané někde v pozemských papírech. Důležité je to nebeské postavení, jak nám říká druhá kapitola Efezkých. Adresu apod. vám pochopitelně na některá místa dát mohu, popřípadě i na adresy některých stránek. Akorát, že asi nechci, aby se tu o tom nějak necitlivě diskutovalo, už jsem to zažila, takže bych to třeba raději řešila pomaleji nebo přes maily. Což opravdu nechci dělat z nějakého skrývání, ale odpusťte mi mou nedůvěru, že nechci číst nějaké kritické "slyšel jsem" a tam a tam se píše na tyto bratry to a to...já na to totiž nedám, spoustu bratrů je mi opravdu blízkých a pojí nás jeden Duch, jedno Tělo, jeden Kristus, podobné zkušenosti, které když někdo nezažil, těžko by věřil stejně, ale bojím se, že i přes neznalost by klidně kritizoval, což by pro mě bylo asi neúnosné (nebo nebylo, ale přesto tomu chci předejít). Je to ode mě asi dost hloupé a určitě se toho časem zbavím a možná se i bojím zbytečně, ale musím do toho dozrát pomalu. Jak už jsem řekla, zatím tu celou věc zkoumám, není to ani rok, co jsem se s bratry seznámila a máme k sobě geograficky celkem daleko, takže to jde pomalu, ale přesto díky Pánu velice intenzivně. Prostě nechci, aby mi po tomhle někdo šlapal, je to pro mě citlivé, byť můj postoj teď asi není správný. Sama nevím. Semínko toho celého je ale do mě zaseté už od brzkého začátku, co jsem uvěřila a to skrze úžasnou knihu (dle mého názoru), která se věnovala sedmi dopisům církvím ze Zj 2,3. Jmenuje se "Pád a obnova Církve" a přeložili ji bratři ze Stutgartu, se kterými se neznám (a je to už dávno...někdy kolem revoluce +- pár let, nevím). Nevěděla jsem, že někdo žije podle toho, co Pán církvím vzkázal a dbají na to, aby dosáhli Filadelfie. Když mě velice zranilo společenství v jedné denominaci, Pán mě seznámil s těmito bratry (s jednou sestrou už jsem dokonce jednou měla to potěšení se setkat dřív, ale nic moc jsem o ní nevěděla) a společenství s nimi mi vlilo olej do ran. Možná, že se Vám tohle povídání bude zdát směšné nebo patetické, prostě že hraju na city, ale není to tak. Nečetla jsem nic z Vaších zkušeností s organizací SJ, ale určitě si je ráda jednou přečtu. (Zatím se omezuju pouze na kolonku "Bible", protože jak psal Martin, nechci být otrokem tohoto fóra. Mad ) Dřív jsem si myslela, že ke svědkům se může dát jenom velmi slabá osobnost, protože jsem tak byla vychovávaná (rodinou i ve škole nás před sektami programově varovali, hned vedle drog, AIDS a já nevím čeho ještě...díky Bohu mě ďábel nalákal jen na trochu z těch drog) a jedinou zkušenost jsem jako dítě měla s jednou rodinou z vesnice. Ta rodina byla rozpadlá (2 holky s mámou v dluzích) a byla na tom sociálně hodně špatně. Navíc ta mladší holka byla asi stejně stará jako já, bylo nám tak osum a já jsem jednou šla po stejné cestě za ní (na cestě z vlaku, kteým jsme obě přijeli) a já jsem tak těch celých 100m cítila takovou hnusnou jakoby chuť jí ublížit. Vlastně to nebyla moje chuť (nikdy bych to neudělala), ale byla to ďáblova chuť, který jí nenáviděl. Ďábel sice nenávidí všechny, ale na ní by si každý mohl vylít zlo. Byla hrozně moc slabá a bezbraná. Když jsem viděla kanadský film White power (Bílá moc) vypovídající o tom, jak se z jedné středoškolačky stala neonacistka (její vlastní pohled, vyprávění), poznala jsem toho ducha rasismu nebo xenofóbie, násilí nebo čeho, když ona začala kopat do jedné holky, která se ocitla v přesilovém konfliktu (ona byla jediná vůči x lidem). Je to humus, co ďábel dělá a co lidem našeptává.
Ale k pointě: po té, co jsem se něco dozvěděla o denominacích a seznámila se s několika SJ -moc fajn lidmi, jsem denominace jakýmsi způsobem přiřadila k té sektě, SJ. Nechci se tím dotknout ani nikoho z vás ani SJ ani lidí z denominací, přesto se Vám s tím svěřuju. Prostě si spousta lidí z denominací myslí, že oni jsou církev a ne sekta. Question Question Question Samozřejmě jsem o to, z jaké perspektivy se na to člověk dívá. Ale už to nechci rozebrat, jen prosím, abyste k tomu, co tu píšu nezaujímali příliš rychle postoj. Těžko se dá vyjádřit taková věc jedním dechem. Buďte, prosím, se mnou trpěliví. Děkuju a Pán vám všem žehnej. Amen. Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 14/10/2006, 17:42

Jedině to, které jí dal sám její Pán - čili Církev.

To není jméno! Mají se Ježíšovi učedníci vůbec shlukovat do nějakých náboženství? Přece dostali božskou prozřetelností jméno "křesťané" (Sk. 11,26). Nemají být ropoznatelní podle toho v jaké skupině neboli v jakém náboženství jsou, ale jejich ovoce-skutky, měli prozrazovat, že jsou křesťané. Jan 13, 35 Podle toho všichni poznají, že jste moji učedníci, když budete mít lásku jedni k druhým."
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 14/10/2006, 18:04

Nesdílím Vaší vizi o křesťanech, queensi.

Člověk má potřebu mít společenství. Bůh má a měl tuhle potřebu ještě dřív a podle toho jsme i my takoví (jsme podle Jeho obrazu). Navíc, Církev je jednotná jako Duch je jeden, Kristus jako hlava, tak i Tělo je jedno.
Tak jako ve Skutcích. Potřeby se naplňovali tím, že sdíleli materiální věci a duchovní dary si předávali vkládáním rukou. Měli spolu účast na Pánově utrpení a Jeho památce, Jeho stolu.
Pán chce být vyjádřen skze svou Nevěstu. (Asi nejste ženatý???)
Chce mít ARMÁDU. Krásný živý strom, ne nějaké suchě popadané větve. Organismus - TĚLO. RODINU. CHRÁM (dům).

Amen. Like a Star @ heaven

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 14/10/2006, 20:33

Paní Brownová...

Nebudu se vyjadřovat k vašemu dlouhému a citovému příspěvku.

Ono, s každým z nás, život nějak šmodrchá.

Já osobně se nerad svěřuji, co mne potkalo, jak jsem to procítil, nebo neprocítil, prostě s tím nechci někoho zatěžovat a nebo ovlivňovat.
Ale zase na druhou stranu, si velice rád přečtu podobný životní příběh (nebo jeho kousíček) jako jste napsala vy.

Líbí se mi i vaše úvahy. Například-
Prostě si spousta lidí z denominací myslí, že oni jsou církev a ne sekta.


Máte pravdu, že všichni, ne většina, ale všichni si myslí, že jsou tou pravou církví..

Já osobně se na sektu a nebo církev, nedívám z pohledu množství jejich členů, ale jak dalece jsou v souladu a nebo nejsou, s Božím Slovem.

A z tohoto pohledu je sektou i Katolická církev.


Trošku mne zamrazilo, při vašem názoru, nebo spíš utajení názvu, té, podle vás pravé církve. Nevím proč, ale hned mne napadl text-

Zjevení 17:5 A na čele jejím napsané jméno: Tajemství, Babylon veliký, Mátě smilstva a ohavností země.

Hlavně snad proto, že církev přirovnáváte k ženě.

Nechci se dohadovat o tom, jestli církev, z našeho lidského pohledu je totožná s něvěstou Kristovou.

No nic, jsou to jen mé názory. Jste patrně šťastná žena...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  haid 15/10/2006, 15:50

Milá sestro!

Mrs.Brown napsal: Adresu apod. vám pochopitelně na některá místa dát mohu, popřípadě i na adresy některých stránek. Akorát, že asi nechci, aby se tu o tom nějak necitlivě diskutovalo, už jsem to zažila, takže bych to třeba raději řešila pomaleji nebo přes maily. Což opravdu nechci dělat z nějakého skrývání, ale odpusťte mi mou nedůvěru, že nechci číst nějaké kritické "slyšel jsem" a tam a tam se píše na tyto bratry to a to...j

Prosím Vás tedy, ač toto nebylo adresováno mně, o adresy webu. Jsem celkem zvědavý, s čím se setkám. Mohu Vám slíbit, že k tomu přistoupím citlivě a s modlitbou.

Váš Jan

můj mail je haid@email.cz
PS: koukněte do os. vzkazů, posílám pokračování
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  haid 15/10/2006, 16:03

Bratře!

Hvězdlický napsal: Máte pravdu, že všichni, ne většina, ale všichni si myslí, že jsou tou pravou církví..

na toto nemůže nereagovat. Je to vcelku hnusná demagogie a asi bych přemýšlel, od koho tato myšlenka je.

Jak někdo tvrdí: "nikdy, vždycky, nikdo, všichni, apod.", začíná mi být dost podezřelý. To už má do zdravé sebekritiky, či touhy hledat pravdu asi dost daleko.

Tož tak

Jan

PS: nezlobte se, za ostřejší "tón", ale absolutní pravdu z úst člověka nesu dost těžce. Takže pěkný den.
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 15/10/2006, 16:26

To už má do zdravé sebekritiky, či touhy hledat pravdu asi dost daleko.

To máš Jane pravdu.
Kdyby všichni sebekriticky přiznali, že oni nejsou tou jedinou, pravou, Pánem (nebo Hospodinem) vyvolenou církví, snadno by se napsalo "většina to tvrdí, mimo těch a oněch".
Jenže s tím "těch a oněch" nezlob se, ještě jsem se nesetkal.
Jestli jsou všichni Boží služebníci, nač to rozdělení na růuné náboženské skupina, nač to soupeření a lanaření členů atd?,

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  haid 15/10/2006, 16:54

sunny
Tak tady máte první setkání Smile s tím co to netvrdí.

ČCE NENÍ tou jinou a pravou. I když věřím, že je její součástí (aspoň z části-té větší Wink )

Pán s Vámi

Váš Jan
haid
haid

Male Poeet p?íspivku : 212
Age : 45
vztah k organizaci : odpadlíci jsou povětšinou sympaťáci
Reputace : 0
Body : -4
Registration date : 02. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 15/10/2006, 17:08

Tak tady máte první setkání s tím co to netvrdí.

Opět souhlasím. Ale ruku na srdce- nemyslíš si, že jsi na té jediné správné cestě k Pánu, a že jiné cesty nejsou pro tebe vhodné???

Možná, že většina jiných to také hlasitě netvrdí. Ale vnitřně jsou o tom přesvědčeni. Sebe z toho nevyjímám. Ospravedlňuji se jen tím, že říkám, "když potkám nějakou lepší cestu, okamžitě přejdu na ní".
Ale skutečně lepší. Ne v lépe vybarveném a navoněném obalu...

Zatím každý ten dopravní prostředek má nějakou chybu. Jednomu nejdou brzdy, druhým stávkuje motor, jiní jedou jinam, než bych si přál, a tak pořád dokola.
Vím že dokonalé vozidlo není. Ale musí tam být ochota chyby odstranit, a držet se přesně trasy.
Ale ani to tam není. Kdo nesouhlasí, že to nebrzdí, je požádán "vystup si" a nebo rovnou za jízdy vyhozen (třeba jako Hus)...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 15/10/2006, 18:04

Teď nevím jak začít... Neutral ...jsme všichni asi někde jinde, každý má jiné zkušenosti, prošel jinýma cestama...Asi bych začla tou knihou "Pád a obnova Církve". Tenkrát jsem to přečetla jedním dechem. Bylo to hodně čtivé a plné Písma. Vlastně to celé bylo takové přepsané a vyložené Písmo - tedy hlavně ta část Zj2,3. Ani jsem nevěděla, jak moc mě to formovalo. Když jsem si jí po letech znova prohlížela, tak jsem se divila, jak to dnes ve mě úplně přirozeně je, jak to žiju, ale mohla jsem si uvědomit, že ta kniha bylo semínko toho všeho. Teď si čtu životopis toho muže, co to kázal (a nějací bratři potom ta kázání shrnuli do té knihy - aspoň myslím...vím ale, že doteď se vydávají jakoby "nové tituly" od toho bratra (jmenuje se W.Nee), přitom to jsou jenom napsaná nějaká další kázání od něho, přičemž skonal v r.1972 tuším pirat ). Nevěděla jsem, že na základě vize a lužby Neeho se začlo realizovat dílo té obnovy, kdy lidé opuuštějí mrtvé tradice a systémy a žijí jako Filadelfie. Žijí jako jedna církev v daném městě, přičemž samozřejmě mají i společenství na základě univerzálního Těla Kristova, proč ne. Jde o to, že v tom městě nejsou 2 nebo 3 církve, ale jen jedna. Kristova. Ne Pavlova, Apollonova a Kristova, ale prostě jen jedna, na základě jehnoty Ducha, Krista a Otce. Neexistuje nějaké přetahovaní členů, protože ... to je až hrozně moc směšné, ikdyž smutné...ale nevím, jak to napsat jedoduše. Jde o zkušenost. Museli byste si to prožít, možná jste to i prožili. Takové to, kdy se nedokážete sejít s bratry z nějaké církevní organizace, protože vás začne pálit, že nějaká jejich praktika není biblická. Třeba křest novorozeňat nebo křest pokropením nebo podpora ze státu nebo materiální život členů nebo zápisy do knihy a nebo směr, kterým ten sbor jde...najednou na to poukážete a oni vám řeknou: vždyť na tom nezáleží. A vy: tak když na tom nezáleží, tak proč to nedělat tím druhým způsobem (jak je to v Bibli). A najednou cítíte, že to vlastně jedno těm lidem není. Je to jen výmluva.
Zkrátka, v téhle Církvi většinou skončí ten, který si všude namele, protože dělal problémy tam, kde si je jiní nedělali. A pak ten člověk patrně ví, že se nějak nemusí snažit někoho přetahovat (což je tělesné a navíc to k ničemu nevede). Buď ho Bůh zavolá, a začnou ho ty věci pálit a bude hledat a pak najde anebo nemá smysl volat, protože stejně neuslyší. A nakonec se ještě zachová jako ta "svině", co se o ní píše v NZ. Vy jí házíte perly a ona se proti vám otočí a podupe je. Proto to nějak nemá smysl roztrubovat, nicméně jsem vám to stejně všechno řekla a pokud o tom něco víte, tak už jste doma. Pokud nevíte, budete aspoň nezaujatí. Stránky na internetu jsem ale v češtině nenašla (a mám za to, že asi ani neběží, že se nějak upravujou) a na ostatní zahraniční moc taky nevím. Takže to se omlouvám. Ale jde o to, že bratři slouží většinou distibucí těch knih o Neeho a ještě jeho spolupracovníka, který už je taky v Pánu. Jsou dvě sesterské společnosti, jedna je vydavatelství Living stream ministry a druhá je Rhema a ta rozesílá balík knížeček zdarma + i katalog knih toho Proudu. I v českém překladu. Takže bych vám je klidně mohla zařídit, abyste je dostali poštou, kdybyste chtěli (mohla bych vám napsat adresu nebo spíš @ , kde vám tu zásilku vyřídí...v případě zájmu jí sem napíšu). Tak to je zatím asi vše, ať to není tak dlouhé. Neutral

flower

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 15/10/2006, 22:19

Pro Mrs.Brown:

Už jsem něco o té církvi bez denominačního jména něco četl, možná to bylo z vydavatelství "Proud", o kterém jste psala. Nicméně nejsem v kontaktu s těmi křesťany, kteří podle toho ideálu žijí a nemohu tedy posoudit míru té obnovy.

Každopádně se mi však celá věc jeví tak, že pokud někde opravdu vznikne nějaké takové čisté společenství bratrů a sester a okamžitě nenastane Kristův návrat, dříve nebo později se z toho jediného společenství v jednom, řekněmě městě, stane jedno z několika takových. A kde je víc takových v jednom městě, už není ta jedinost, jak by podle těch ideálů mělo být, a dříve nebo později se na tato společenství nutně přilepí nějaká nálepka se jménem. Myslím si, že ta viditelnost církve nespočívá v absenci jiného jména, než je jméno "křesťanská církev".
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 15/10/2006, 22:46

Pěkně napsaný. Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 16/10/2006, 09:33

a dříve nebo později se na tato společenství nutně přilepí nějaká nálepka se jménem. Myslím si, že ta viditelnost církve nespočívá v absenci jiného jména, než je jméno "křesťanská církev".

Nejen "nálepka se jménem". Totální izolace od okolního světa nelze.. Každá idea je ve svém začátku jiná, než po určité době. Tak i zde je nebezpečí, že to, co je dnes, nebude za sto let. Viz protestantské směry a jiné.

druhá je Rhema a ta rozesílá balík knížeček zdarma + i katalog knih toho Proudu. I v českém překladu. Takže bych vám je klidně mohla zařídit, abyste je dostali poštou, kdybyste chtěli (mohla bych vám napsat adresu nebo spíš , kde vám tu zásilku vyřídí...v případě zájmu jí sem napíšu). Tak to je zatím asi vše, ať to není tak dlouhé.


Přes veškerou zatímní nedůvěru, bych prosil o adresu, nebo zaslání.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 16/10/2006, 10:15

Jak to tu pročítám, všechna fóra, která se nějakým způsobem dotýkají věrouky, která je blízká ne-li zásasní s věroukou ŘKC, tak začínám tomu pomalu věřit, že je to vliv infiltrace jezuitů (tovaryšstvo Ježíšovo), do všech protestantských církví a SJ nevyjímaje. Jejich cíl je, díky ekumenickému hnutí, sjednotit všechny křesťany pod křídla jediné celosvětové církve, kterou samozřejmě bude zastupovat nikdo jiný než Vatikán. Skutečně se to tomu Zlému daří, a jak přijde Pán Kristus na zemi, nalezne víru?


Naposledy upravil dne 17/10/2006, 01:17, celkově upraveno 2 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 16/10/2006, 10:19

Jejich cíl je, díky ekumenickému hnutí, sjednotit všechny křesťany pod křídla jediné celosvětové církve, kterou samozřejmě bude zastupovat nikdo jiný než Vatikán. Skutečně se to tomu Zlému daří, a jak přijde Pán Kristus, na zemi nenalezne víru.
A nebo té skutečné víry, kterou zasel On, bude jen velice malounko...

Divil bych se, kdyby tyto snahy (Vatikánu) tady nebyly...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 16/10/2006, 10:30

A praktiky jezuitů v odstraňování nepohodlných jedinců, jsou taktéž podezřele patrné i u SJ.


Naposledy upravil dne 16/10/2006, 10:56, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 16/10/2006, 10:48

Vysocí jezuitští představitelé, se snaží postupně všechny ovládnout. A k tomu s úspěchem používají Bibli, kterou však pouze zneužívají a obrací proti člověku. Tam, kde Bible hovoří obraznou, symbolickou, duchovní mluvou, tam oni tomu dávají skutečný, doslovný význam a tam, kde to pisatelé Písma myslí doslovně, tam oni to pro změnu vykládají duchovně a symbolicky. Tím dochází ke zmatku a nesmylným významům biblického textu. Je k podivu, že tento systém se jakoby vejce k vejci podobal i v případě manipulátorů s Písmem v řadách SJ. A k čemu to vede? Všimněte si opět podobnosti s praktikami VRO. A k těmto překrouceným výkladům pak vedou jezuité své učedníky tak, aby prokazovali obdiv výhradně ke svým jezuitským učitelům.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 6 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru