Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 14 z 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 17/7/2010, 22:09

petoke napsal:Neviem .. a nedokazem Vas pochopit... a myslim ., ze vsetkych na tomto fore .. co sa stale nevedia odputat .. od tej najvacsej sekty , ktora nam tu dominuje tzv."krestanstvo".Ako tak sledujem .. , mnoho ... z Vas sa nepoucilo .. a po rokoch prezitych v klamstvach pod vedenim "VRO" stale hlada odpovede v krestanstve
No konečně, u jsme si tu dlouho všichni přáli, aby nás někdo zbavil toho
,,strašného´´ křesťanství, a jelikož na tomto fóru se zatím neobjevil
žádný osvícený odpůrce křesťanství, který by vše uměl na úrovni a se silou argumentu objasnit, tak jsme stále jako křesťané trpěli, zcela bez možnosti
ze svého života vypudit Krista.
Náznak úlevy přišel v osobě A6 Zvolena, o kterém jsme si jistě mnozí tajně
říkali:,,Je to snad tolik očekávaný Antimesiáš, který nás osvobodí?´´
Ne, nebyl to on.
A nyní nám svítí nová naděje v podobě ,,petoke´´, no, snad
budeme mít větší štěstí a konečně se dozvíme nádherné antikřesťanské pravdy, které nás konečně osvobodí od všech sektářsko-křesťanských bludů.
Takže, přátelé, jezme a pijme, neboť i petoke je s námi....

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty a tak si myslím

Příspěvek  Abbaddon 18/7/2010, 08:42

Tak nevím, mám se smát, nebo plakat ! Very Happy Sad

Jistě, každý má právo na názor, ale kde je ve skutečnosti pravda ? Tento dotaz vznesl Pilát na Ježíše. Odpověď zná každy poctivý čtenář písma. Můj názor je, že je nutné trpělivě čekat na odpovědi od těch, o kterých Pavel prohlásil, že se zjeví a přinesou svobodu celému stvoření. Pečlivý student písma mnohé náznaky odhalí, protože písmo nastiňuje mnoho informací o nás i o těch, kteří vše zde stvořili, aby jednoho dne povstalo jiné lidstvo, než to, které zde je nyní, a které nedosahuje slávy podle zákonů stvoření stanovené od Elohimů. Náboženství byl a je prozatím pokus, jak lidem přiblížit nový způsob života a ukázat jim, co mají proto dělat. Jedno je jisté, základem je láska, kterou je nutno rozporcovat na všechny části našeho života, pak snad pochopíme. Trpělivost, trpělivost, přátelé, neřešme věci, které již dávno jsou vyřešeny za nás a jsou připraveny ke dni účinnosti, snad nám bude dopřáno se toho dožít, a pak je tu univerzální pamět zákonů stvoření, která nám umožní znovu jednou vše prožít, ale na jiné duchovní úrovni, v jiné době a jiném čase.

Pán s Vámi !
Abbaddon
Abbaddon

Male Poeet p?íspivku : 80
Age : 84
vztah k organizaci : bývalý CD
Reputace : 0
Body : 80
Registration date : 08. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  jonas 4/8/2010, 18:53

witness napsal:
petoke napsal:Neviem .. a nedokazem Vas pochopit... a myslim ., ze vsetkych na tomto fore .. co sa stale nevedia odputat .. od tej najvacsej sekty , ktora nam tu dominuje tzv."krestanstvo".Ako tak sledujem .. , mnoho ... z Vas sa nepoucilo .. a po rokoch prezitych v klamstvach pod vedenim "VRO" stale hlada odpovede v krestanstve
No konečně, u jsme si tu dlouho všichni přáli, aby nás někdo zbavil toho
,,strašného´´ křesťanství, a jelikož na tomto fóru se zatím neobjevil
žádný osvícený odpůrce křesťanství, který by vše uměl na úrovni a se silou argumentu objasnit, tak jsme stále jako křesťané trpěli, zcela bez možnosti
ze svého života vypudit Krista.
Náznak úlevy přišel v osobě A6 Zvolena, o kterém jsme si jistě mnozí tajně
říkali:,,Je to snad tolik očekávaný Antimesiáš, který nás osvobodí?´´
Ne, nebyl to on.
A nyní nám svítí nová naděje v podobě ,,petoke´´, no, snad
budeme mít větší štěstí a konečně se dozvíme nádherné antikřesťanské pravdy, které nás konečně osvobodí od všech sektářsko-křesťanských bludů.
Takže, přátelé, jezme a pijme, neboť i petoke je s námi....

No já si také myslím, že křesťanství je jenom podmnožinou (dobrou) něčeho obecnějšího a základnějšího. A spoustu bývalých SJ přenáší své postoje na širší plarformu křesťanství. Proč u toho ale končit, že?

jonas

Male Poeet p?íspivku : 193
Reputace : 1
Body : -4
Registration date : 27. 09. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 5/8/2010, 22:14

jonas napsal:
No já si také myslím, že křesťanství je jenom podmnožinou (dobrou) něčeho obecnějšího a základnějšího. A spoustu bývalých SJ přenáší své postoje na širší plarformu křesťanství. Proč u toho ale končit, že?
Je samozřejmě přirozené, že člověk se ptá, zda není něco lepšího nebo vyššího než je to, co právě zná.
Jen si musíme dát pozor, abychom z principu nehledali to pravé stále někde dále a výše a přitom si neuvědomovali, že to pravé se nabízí přímo před námi a teď.
Ale to už je odpovědnost každého z nás jako jednotlivců.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Potřebujeme dnes církev?

Příspěvek  Jesen 6/8/2010, 20:20

Otázka možná zní, zda potřebujeme společenství křesťanů. Bible říká, že tam, kde jsou 2 nebo 3 v mém jménu, jsem i já. V tom případě by stačila i rodina. Každopádně je jasné, že člověk je společenský tvor a je pro něj přirizené sdílet svou víru s druhými. Jsme na tom stejně jako v 1. stol. Žijeme ve státě, kde převládá ateismus. Proto je zde platná výzva, abychom neopouštěli společná shromáždění, ale povzbuzovali se. Dokonce si myslím, že i v dobách středověku byli lidé formálně věřící a lidé označení jako "pšenice", a ti se také jistě rádi povbuzovali ve své víře soukromými rozhovory v okruhu svých blízkých.

Křesťané se scházeli ve sborech v jednotlivých městech. Jako o křesťanech se o nich mluvilo jako bratři a sestry ze Smyrny, Antiochie,Jeruzaléma. Neregistrovali se jao členové církve Jeruzalemské nebo Antiochijské. Prostě tam jen chodili na společná shromáždění a povzbuzení. Zpívali Žalmy a vyprávěli si o životě J.K. V této souvislosti necítím nutnost být členem, registrovaným v nějaké církvi. Cítím se jako křesťan a rád navštívím sbory svých bratrů v Praze v bratrském sboru jako bratry ve sboru Jednoty bratrské v Tanvaldu nebo sboru bratrů reformistů v Nových Zámkoch.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  standa 16/12/2011, 19:11

Já když jsem sám a čtu Bibli nebo se bavím soukromě s věřícími někde v bytě,
je to dobré, ale vždycky když jsem navštívil nějakou církev, bylo to lepší
a povznášející.

standa

Male Poeet p?íspivku : 87
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 01. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  standa 5/1/2012, 20:05

Od tohoto roku 2012 jsem začal navštěvovat Církev bratrskou, myslím, že
mi tam bude dobře a dám se tam i pokřtít. Bůh a Kristus mi ukázali cestu
a já jsem jim za to vděčný.

standa

Male Poeet p?íspivku : 87
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 01. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Bulhar 6/1/2012, 12:51

Jo Stando, to není špatná církev, možná tam skončím taky. Tak at se ti daří
a at k tomu křtu dojdeš.

Bulhar

Male Poeet p?íspivku : 1253
vztah k organizaci : více pšenice, méně plevele
Reputace : 0
Body : 1254
Registration date : 06. 05. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  standa 6/1/2012, 17:01

Děkuju.

standa

Male Poeet p?íspivku : 87
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 01. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  sazeč 15/1/2012, 14:35

Zajímavý názor ohledně darů DS:

Čteme-li tedy pozorně Písmo, nacházíme tři kategorie duchovních darů. V Ef 4 jsou kategorie obdarovaných mužů: apoštolé, proroci, evangelisté, pastýři a učitelé. Jsou povoláni k vedení církve.

Druhá kategorie jsou stálé budující dary. Jsou to poznání, moudrost, proroctví, vyučování, napomínání, víra nebo modlitba, dar rozlišování, skutky milosti, dar rozdávání, dar administrace, dar pomoci (Ř 12:3-8, 1K 12: 8-10,28)..

Třetí kategorie jsou dočasné dary – znamení. Tyto dary zmocňovaly určité věřící, aby byla potvrzena pravost a věrohodnost Božího slova, které bylo v rané církvi kázáno, než bylo ustanoveno Písmo. Měly dočasnou funkci a jejich primárním účelem nebylo budování církve. Těmito dočasnými dary jsou zázraky, uzdravování, mluvení jazyky a výklad jazyků. Tyto čtyři dary měly unikátní účel – dát apoštolům autoritu, aby lidé věděli, že mluví Boží pravdu. Když však bylo ustaveno Písmo, nebylo již těchto darů třeba, ustaly.

Tvrdí-li někdo, že dar uzdravování, tak jak se projevoval v rané církvi, je možné mít i dnes, proč neposíláme nositele tohoto daru do nemocnic mezi nemocné, mezi umírající, mezi trpící? Mohli by se rozletět na všechny světové strany. Příležitostí k uzdravování těch, kteří mají víru, je bezpočet.

http://zod.reformace.cz/svedectvi-cislo-82

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 15/1/2012, 18:51

sazeč napsal:
Tvrdí-li někdo, že dar uzdravování, tak jak se projevoval v rané církvi, je možné mít i dnes, proč neposíláme nositele tohoto daru do nemocnic mezi nemocné, mezi umírající, mezi trpící? Mohli by se rozletět na všechny světové strany. Příležitostí k uzdravování těch, kteří mají víru, je bezpočet.
Sazeči, máš naprostou pravdu, mnozí křesťané, kteří věří v dar uzdravování
i v dnešní době (v charismatických církvích je dar uzdravování někdy hodně zdůrazňován a dokládá se na něm Boží podpora a požehnání, když to u někoho náhodou vyjde), raději uzavírají oči i srdce před tím, že jejich
,,uzdravovací´´ příběhy mají do biblického vzoru hodně daleko.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  sazeč 15/1/2012, 18:59

witness napsal:
Sazeči, máš naprostou pravdu, mnozí křesťané, kteří věří v dar uzdravování
i v dnešní době (v charismatických církvích je dar uzdravování někdy hodně zdůrazňován a dokládá se na něm Boží podpora a požehnání, když to u někoho náhodou vyjde), raději uzavírají oči i srdce před tím, že jejich
,,uzdravovací´´ příběhy mají do biblického vzoru hodně daleko.

Witnessi, kéž bych měl pravdu. Jen jsem nadhodil ten článek, který mě zaujal a ke kterému se spíš kloním. Víš, u nás aj mezi baptisty se o uzdravování nekoluje, alespoň jsem o tom neslyšel. Jen prosíme Boha o uzdravení druhých a to už je v Božích rukách...

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 15/1/2012, 21:16

sazeč napsal:
Víš, u nás aj mezi baptisty se o uzdravování nekoluje, alespoň jsem o tom neslyšel...
To je jen dobře.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  sazeč 10/10/2012, 20:40

witness napsal:
sazeč napsal:
Víš, u nás aj mezi baptisty se o uzdravování nekoluje, alespoň jsem o tom neslyšel...
To je jen dobře.

Ale modlíme se za uzdravování druhých.
Existují dary Ducha pro rozšiřování církve aj pro víru a povzbuzení uvnitř církve čili Bůh způsobuje zázraky ne proto, jak bude vypadat Boží království, jaký je Ježíš Boží syn, ale proto, aby skrze zázraky uvěřilo mnoho lidí i v dnešní nejisté době a tak vstoupili do církve. Co se týče uvnitř církve, i tam se zázraky uzdravování dějí především skrze Boží slovo.
Vždyť ve starozákonní době Jahve myslel na svůj lid. Řekl ve 2.M.23:25 Budete sloužit Jahvemu, svému Bohu, a on požehná tvému chlebu a tvé vodě. Vzdálím od tebe nemoc;... obdařím tě plností let.
Syrský Naaman nakonec šel k prorokovi Eliášovi, aby se uzdravil od malomocenství, kdežto vlastní lid nikoli. Nebylo třeba. I oni se uzdravovali, jen se měli řídit zákony.
Tak je tomu v dnešní době, jak vně tak uvnitř církve, vždy k její rozšířování a budování. Rozšířování se děje mimo církev čili mimo izraelský tábor, budování uvnitř církve čili uvnitř izr. tábor. Právě tam, kde přebývá Bůh, a tam kde Bůh přebývá, tam je Boží království. Čili Boží království nemusíme čekat v neznámé době, ale již nyní.
Halelujah!

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  sazeč 30/10/2012, 19:07

SJ nemůžou uvěřit, že Duch svatý působí v křesťanech, kam chce on sám. Ví jen Bůh, avšak abychom poznali, že i tam v nás působí Duch, měli bychom naslouchat, slyšet Boží hlas např. ve svém svědomí, pocitu. A nejen to. Např. před 2 týdny, když jsem chtěl na shromáždění ve Valmezu vykládat 13.kap. v 1.Kor., ale jedna sestra by si přála společné čtení NZ počínaje Matouše. Sice jsem naléhal, ale ustoupil jsem byť jsem ve skutečnosti byl překvapen už proto, že jsem se zrovna před dvěma dny začal doma číst Písmo popořádku od Matouše. 1.kap. nám na shromce dala mnoho nového v poznání v podobě splnění proroctví atd., poněvadž jsem byl jsem dobře připraven.
No a pak v tuto sobotu přijelo mnoho nesl. bratrů a sester z dalekého okolí na dva dny, a jeden manželský pár z Brna potřeboval podrobný výklad z 13.kap. 1.Kor.! Viděl jsem v tom Boží činnost a proto jsem směle vykládal tento význam jako Boží pomoc církvi skrze darů DS do dospělosti. Bůh nám žehnal v podobě pochopení a povzbuzení.
To všechno působil Bůh skrze DS, není pochyb.
Dále, když byl problém ve sboru a já chtěl doložit Boží přikázání ohledně postavení ve sboru, ale jak jsem znal tyto horlivé, chytré a inteligentní sestry, že ony nerády přijmou jen tak (byl tehdy boj, protože převzaly příklad jedné sestry, misionářky z USA). Chtěl jsem otevřít 1.Tim., ale díky Bohu jiná sestra cestou vlakem do Valmezu na shromku otevřela Bibli a chtěla vysvětlení. Otevřela stejnou kapitolu v 1.Tim.2.kap.12-14, kterou jsem chtěl doložit.
Tím mne utvrzovala Boží pomoc je usměrňovat a opravdu časem pochopily Boží uspořádání a opatření před rozkoly. Jen v Čechách problémy zůstávají. A věřím, že i tam jednou působí Boží duch k jednotě všech křesťanů skrze uspořádání pro pokoj v Kristu. I ten plující bochnik chleba byl jeden z Božích děl dle mne nejvíc přesvědčivý důkaz Božího povzbuzení pro mne a ostatní v Pánu v době mého hlubokého sklíčení a zklamání, kdy jsem si myslel, že odcházím a založím novou skupinu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Ing.Peter 13/11/2012, 13:13


Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 14:11

Bráškové a sestřičky.

Uvidíme, jak na to budou reagovat Martin a Alea, co?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Ing.Peter 13/11/2012, 15:22

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.

Uvidíme, jak na to budou reagovat Martin a Alea, co?!


Nedal som to sem ako provokáciu, alebo aby na to niekto reagoval. Každý máme na veci svoj názor. Je to zaujímave video z hľadiska hystórie RKC. Nedávno bola reportáž v TV Markiza (relácia Reflex) ohľadne kňaza (Ev.cirkev),ktorý už roky verejne vystupuje ako homosexuál a jeho šéfovia s tým súhlasia , má kázne a dokonca aj vedie nejaké spoločenstvo, ktoré zastáva práva homosexuálov. Je toto normálne, aby cirkev tolerovala takéto správanie svojich pracovníkov??? Aby homosex.kňaz viedol k Bohu svoje teplé ovečky resp. barančekov?? Bibliu asi má poriadne zaprášenú,keď nevie aký má názor na homosex. Very Happy Ale hodia sa sem slová "poznáte ich podľa ovocia" .. či?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 13/11/2012, 15:38

Bráškové a sestřičky.

Omlouvám se, asi byla má otázka nesprávně pochopena, ale protože Alea má jistý vztah ke katolíkům a Martin zase k Židům, a záběry ukazovaly nejen tyto dvě náboženství, tak jsem položil tuto zvídavou otázku, žádná provokace v tom nebyla. Jen mě zajímá, pokud by to chtěli komentovat, jejich názor, nic víc. Jestli jsem se někoho mojí otázkou dotkl, omlouvám se.

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Ing.Peter 13/11/2012, 15:44

Myslel som to tak , že som to sem nedal ako provokáciu pre Aleu alebo iných katolikov a Židov atď. Ale ich názor na to video si rád prečítam.
Este jedno zaujímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=yHvoLBPoqAE&feature=related

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mezek 13/11/2012, 19:18

No,toto Evil or Very Mad

mnohé bylo předpovězeno...
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  gari 13/11/2012, 19:24

Pane Petere, mě by spíše než názor Aley či Martina, upřímně zajímal váš názor na tato videa. Jak vás to osobně oslovilo a kam vás to posunulo ve vašem vědění a vidění křesťanského života? Co vás , ať v pozitivním či negativním směru, zaujalo nejvíce?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Ing.Peter 13/11/2012, 19:33

Netajím sa tým, že nemám rád RKC ako celok, (nie jednotlivcov - bežných ľudí,členov cirkvy) lebo napáchala viacej škody ako užitku v jej dejinách , má na svedomí mnoho životov a tie videá ma len utvrdzujú v tom ,že RKC už nemá z uctievaním Boha nič spoločné, že je to len "mafia" a finančná inštitúcia. ide im len o postavenie, peniaze,uznanie - myslím zase len jej hlavných predstaviteľov na čele z Vatikánom, a nie bežných ľudí katolíkov.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  pepakrocan 13/11/2012, 22:52

Myslím, že podobná videa by měla posloužit každému jako varování, aby si uvědomil, že každá lidská instituce (nebo alespoň ta lidmi řízená) je lehce zneužitelná. Vždyť se to dařilo i v biblických dobách těm, kteří sloužili ve "vedoucích" pozicích v organizačních strukturách prokazatelně Bohem vedených a podporovaných. Mělo by nám to sloužit k tomu, abychom si uvědomili - ať už sloužíme Bohu v nějaké organizaci nebo bez ní - že jde především o naše osobní postavení před Bohem. Že se nelze za žádnou organizaci schovávat a přijímat od ní zdání automatického schválení před Bohem a nebo naopak se na ní vymlouvat a omlouvat si jí naše vlastní chyby.

Každá organizace je pouze nástrojem, který má sloužit k nějakému vyššímu cíli. Nevidím nic špatného na vzniku organizace, která je založená například za účelem šíření dobré zprávy, ale jakmile se tento cíl rozplyne v množství jiných pokynů a doporučení, které zasahují do každodenního života, neměl by se jimi člen takové organizace bezmyšlenkovitě řídit a myslet si, že jeho osobní skutky jsou Bohem posuzovány jinak než kdyby stál před Bohem osamoceně.

Je to asi jako když by si dal člověk za cíl dojet z Prahy do Brna. Ve výsledku je vcelku jedno jestli pojede autem, vlakem, na kole nebo pěšky. Smyslem je se dostat do Brna. Ale pokud se příliš zahledí do prostředku, který si vybral a nechá se tím prostředkem nějak zásadně ovlivnit, mohlo by se stát, že nedojede (pokud si vybere třeba špatně fungující prostředek) nebo taky, že dojede jinam. A možná si ani nevšimne, že změnil směr, protože se třeba příliš zahledí do toho jaký komfort mu jeho prostředek poskytuje. Jeden usne ve vlaku, druhý se spolehne na navigaci, která je v autě nainstalovaná a ještě další vybere kolo, které se v půlce rozsype. Všechno průšvih. Vyhraje ale ten kdo neztratí svůj cíl ze zřetele (líbit se Bohu) za žádných okolností a třeba, pokud je to nutné, na cestě cosi přehodnotí a prostředek změní. Spousta lidí někam s někým jede a mnozí z nich tvrdí, že jen oni jedou dobře. Někteří už ale ani neví kam vlastně jedou a nechávají si lechtat uši od svého dopravce a dovolí, že jsou s tím spokojeni. Jednou se ukáže kdo je v Brně a kam dorazil zbytek. Tak šťastnou cestu všem

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  gari 13/11/2012, 23:09

Pane Peter, děkuji za váš názor. Je pravdou, že ŘKC má ve své více jak dvoutisícileté historii mnoho stinných stránek. Přesto v mých očích zůstává mostem mezi dobou apoštolských otců a dneškem, mostem, kterému vděčíme za Bibli, a za rozšíření evangelia do celého světa.
Kořenem křesťanství je židovský národ, ze kterého vzešel mesiáš Ježíš Kristus. Z tohoto kořenu vyrostla ŘKC a na jejím kmeni vzešlo mnoho církví, které se v dnešní době hlásí ke křesťanství.

Nechtěl bych růst na stromě, kde větve (ratolesti) zavrhují svůj kořen či kmen. Pokud to dělají, zavrhují tím sami sebe.

Na videu s názvem "Katolicizmus - krize víry" jsem si uvědomil, že i když má kmen silně zkornatělou kůru, přesto v něm teče živá míza v podobě lidí, kteří touží po reformě a navrácení k čistotě Písma. To, že jsou tito lidé označováni jako heretici či antikristé je historicky zcela běžné. Nejinak je tomu i v náboženské společnosti SJ. Ta se vlastně od ŘKC moc neliší.

Dovolím si malé srovnání:
V obou církvích, jak v ŘKC tak i u SJ hrají důležitou roli dogmata.

Tak např:

ŘKC prohlašovala, že jen ona je tou jedinou pravou Boží organizací - dnes to dělají SJ.

ŘKC prohlašovala, že pouze papež je jediným pravým Božím mluvčím - dnes to je u SJ VRO.

ŘKC zakazovala křesťanům číst samostatně Bibli, bez výkladu a učení kněží - dnes SJ mohou studovat Bibli jen pomocí publikací SW.

Malá připomínka toho, na čem se zakládá mé tvrzení:
*** km 9/07 str. 3 Schránka otázek ***
Schránka otázek
▪ Schvaluje „věrný a rozvážný otrok“, aby se skupiny svědků Jehovových scházely k nezávislému zkoumání Písma a společně o něm diskutovaly? (Mat. 24:45, 47)

Ne, neschvaluje. .................................

Jehovův lid po celém světě dostává hojnost duchovního pokrmu a povzbuzení na sborových shromážděních, na sjezdech a také v publikacích Jehovovy organizace. Prostřednictvím svatého ducha a Slova pravdy poskytuje Jehova vše potřebné, aby všichni jeho služebníci mohli být „vhodně sjednoceni stejnou myslí a stejným myšlenkovým postupem“ a zůstali „upevněni ve víře“. (1. Kor. 1:10; Kol. 2:6, 7) Jsme jistě velmi vděční za všechno, co pro nás Jehova v těchto posledních dnech v duchovním ohledu dělá. „Věrný a rozvážný otrok“ tedy neschvaluje žádnou literaturu, shromáždění ani webové stránky, které nejsou připravovány nebo organizovány pod jeho vedením. (Mat. 24:45–47)



ŘKC prohlašovala každého, kdo nebyl jejím členem za rouhače, heretika a antikrista - dnes SJ označují vše mimo jejich organizaci za Velký Babylon, a ty, kdo tuto organizaci opustil za antikristy.

ŘKC zakazovala svým členům přijímat podobojí - dnes SJ zakazují svým členům přijímat symboly vůbec (pokud nepatří k tzv pomazaným - v ŘKC tyto lidi představují kněží)

A tak by se dalo pokračovat ještě dál. Mnohá z těchto dogmat však ŘKC již opustila a poučila se z chyb, ale SJ je v novém převleku oprašují a znovu nastupují cestu tzv. opakované historie. Nemají tedy právo ŘKC co vyčítat.

A abych plně dokreslil svá tvrzení a přispěl k objektivnímu pohledu na dnešní církve, přikládám též odkaz na dokument, který mohu jako dlouholetý člen organizace NSSJ označit za zcela věrohodný a srovnatelný s těmi předešlými.

https://www.youtube.com/watch?v=ZJSq1-k84_o

Jinak souhlasím s tím, co napsal Pepakrocan.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 14 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru