Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 8 z 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/10/2006, 12:50

Skromná otázka. Už jsem ji tady někdy pokládal, ale mohu ji položit znovu. Od koho jste se dozvěděli, že Bůh je trojjediný? A druhá otázka. Kdo první z národů věřil v trojjedinost boží?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 18/10/2006, 14:11

Já to nevím. Od Otce to nebylo, od Syna také ne a Duch to také nezjevil.

Zbývá poslední duchovní bytost, která v těchto duchovních záleřitostech má přehled, a to je satan.
Protože ale nemá celosvětově rozšířenou satanskou bibli, tak musel asi použít nějakou církev, která si říká, křesťanská...

Nebo je to ještě i jinak???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 18/10/2006, 14:35

queens: "Od koho jste se dozvěděli, že Bůh je trojjediný? A druhá otázka. Kdo první z národů věřil v trojjedinost boží?"

Mrs.B: To muselo být už hodně dávno. To bylo takové mlíčko, že se na něj už ani nepamatuju, ale je jasné, že jsem ho pila, protože jsem z něho vyrostla. Navíc jsem to věděla ještě před tím, než jsem uvěřila a začala jsem Krista "vychutnávat" jako svůj život. Pak jsem akorát začala poznávat Boha jako trojjediného. Začala jsem vnímat Krista, Ducha svatého i Otce. Každého zvlášť, ačkoli všechny dohromady ve stejných atributech.

Z prvních národů to určitě byli Židé, kteří měli skrze proroky velký náskok. Zažívali Ducha, Otce jakožto svrchovaného Boha a těšili se z Krista. Dalšími národy byli ty okolní z tehdejšího světa. Taky si ho snad hojně vychutnali Arménci.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 18/10/2006, 14:46

Z prvních národů to určitě byli Židé, kteří měli skrze proroky velký náskok. Zažívali Ducha, Otce jakožto svrchovaného Boha a těšili se z Krista.

K tomu názoru bych se přikláněl i já.
Jen Jehova mněl názor trošku jiný...


Skutky apoštolů 7:41-43 A tehdy si udělali sochu telete, začali této modle obětovat a před výtvorem vlastních rukou pořádali slavnosti.
Proto se od nich Bůh odvrátil a dopustil, aby se klaněli nebeským mocnostem, jak se o tom píše v knize proroků: 'Byl jsem to já, lide izraelský, komu jste po těch čtyřicet let na poušti obětovali a přinášeli dary????
Byl to Moloch, jehož stánek jste s sebou nosili, a hvězdu boha Remfana, obrazy, které jste si udělali pro svou modloslužbu. Proto vás přestěhuji do vyhnanství, až do končin babylónských.'

No a Syna- Mesiáše čekali, (těšili se z něj), ale až konečně přišel, tak neodpovídal jejich představám a musel na kříž..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 18/10/2006, 15:09

Ach jo. To je to tady v klubu přátel slovíčkaření nebo co? Podle vaší logiky se teda queens ptal na národ, který jednomyslně přijal to a to? V tom případě žádný. Ale eschatologicky vzato takové národy existují a sice ty, které si Pán postaví při soudu po pravici - tedy národy ovcí. Ostatní z řad kozlů, ať jsou původem odkudkoliv, budeme opomíjet a nebudeme kvůli ním slovíčkařit, ať se někam dostaneme, ne? Sleep

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 18/10/2006, 15:35

No právě. To slovíčkaření je matoucí. Nepsal jsem to jako reakci na Queense, ale na váš příspěvek- že prvním národem, kdo ctil trojici, byli židé.

Proto jsem chtěl připomenout, že tyto jejich snahy, mněly kořeny v Egytě...Začalo to zlatým teletem.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 18/10/2006, 15:40

takové národy existují a sice ty, které si Pán postaví při soudu po pravici -

Podmínkou ale doufám nebude, že musí uznat trojici (jako Katolíci, protestanté a jiní) Nebo ano??? A kde je to psáno???


A jestli NE, tak proč se o tom debatí, když je to nesmysl???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/10/2006, 15:40

Z prvních národů to určitě byli Židé

Tady bych byl trošililinku opatrnější. Než skutečně začal existovat Izrael, tak dávno před ním uctívali nebo vyznávali trojici božstev jiné národy, například Egypťané. Předkové Izraele, se taky nemohli řadit mězi národy, kteří by s modlářstvím nebyli obeznámeni např. Abramův otec...

Proč by tedy JHVH trval na tom aby Izrael měl vědět, že je jediný Bůh a že nikomu jinému svou slávu nedá. ( Deu. 6,4 - Iz. 42,8 - Zach. 14,9) To nedává smysl.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 18/10/2006, 15:47

Předkové Izraele, se taky nemohli řadit mězi národy, kteří by s modlářstvím nebyli obeznámeni

A přesto, že s nimi Jahwe udělal smlouvu a dal jim svůj zákon, tak podle Skutků 7/41-43 jim tento modlářský problém, trval po celou dobu čtyřiceti let putování po poušti, a ještě potom i dál...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/10/2006, 15:50

No právě...! Tak proč očekávat, že se dostaneme k nějakému závěru, který nebude podporován lidskou malostí.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 18/10/2006, 21:56

Queens se ptal:
Skromná otázka. Už jsem ji tady někdy pokládal, ale mohu ji položit znovu. Od koho jste se dozvěděli, že Bůh je trojjediný? A druhá otázka. Kdo první z národů věřil v trojjedinost boží?
Již tady zazněly podivné teorie, nicméně já se o trojiční nauce poprvé doslechl od svědků Jehovových. Jenže to není přesná odpověď na otázku Queense, protože on neupřesnil, jakého Boha má na mysli.

To, že existovaly modlářské triády bohů, ještě nedokazuje, že Jahve Elohim není trojjediný. Satan je mistr ve falšování. Co myslíte, která falešná bankovka je víc nebezpečná, ta která je nejvíc podobná originálu nebo ta, která se originálu podobá jen vzdáleně? Pokud za falešnými božstvy stály zlé duchovní síly, proč by pravého Boha nenapodobily v určitých detailech co nejvěrohodněji? Triádou by zabily dvě mouchy jednou ranou. Ti, kdo přijali modlu za svého boha, nepřijali pravého Boha, a pro ty, co nepochopili, kým je Pán Ježíš Kristus, se tyto triády staly kamenem úrazu, aby nejen Pána Ježíše Krista neuctili jako Boha, ale aby o něm dokonce tvrdili, že je pouhým stvořením.


Naposledy upravil dne 19/10/2006, 13:13, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 18/10/2006, 23:12

Jenže to není přesná odpověď na otázku Queense, protože on neupřesnil, jakého Boha má na mysli.

Fakt mě bavíš Martine.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 19/10/2006, 10:19

Pokud za falešnými božstvy stály zlé duchovní síly, proč by pravého Boha nenapodobily v určitých detailech co nejvěrohodněji?

Falešné náboženství vzniklo vzpourou prvních lidí v ráji.. A postupně i s tou trojicí.

Pravé náboženství mnohem později. Prakticky až starou smlouvou s židy. A křesťanství až v době Kristově.
I když Mojžíš se ve svých knihách domnívá, že se občas pravé náboženství objevilo i dříve.
Tvrdí, že "vzývali Jehovu" ale nikde není zmínka o tom, kdo jim jeho jméno oznámil (v té době) a kde vzali nějakou normu o jeho vůli a zákoně.

Souhlasím, že
Satan je mistr ve falšování.

Proto se dá předpokládat, (protože převzal část moci i nad křesťany), že tuto svoji starou nauku, zavlekl i do křesťanství.
A to se nejedná jen o trojici, ale i další jeho napodobeniny.

Ve starém zákoně o ní (trojici) nebyla zmínka. Mesiáš, a tedy Kristus byl neznámou hudbou budoucnosti...Duch mněl u Žida jiné postavení (představu) než později, po příchodu Krista.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 20/10/2006, 19:48

Svatopluku, o čem tu debatíme, Už jsem se Vás ptala, co Vás motivuje znovu a znovu otevírat Vámi nepochopenou trojjedinost jediného Boha. Moc jste mi neodpovědel, stále se tedy domnívám, že vedle toho nějak nemůžete žít, ještě nevím proč. Ale třeba se to časem dozvím.
Samozřejmě že vím, na čí adresu jste reagoval. A taky tam šlo o sovíčkaření a sice tohle: měla jsem napsat, že prvním národem, který trojjedinost Boží uzřel, je pokolení Abrahamovo. To už byste snad nenapadl tím, že někdo z pokolení víry uctívá zlaté tele.
A jestli bude tohle určující při tom rozhodnutí, do jakého národa nás Pán přiřadí...ovce znají hlas svého Pána. A rozeznají, že ať už mluví Duch svatý, Otec nebo Prorok, je to hlas téhož Pána. Amen. Jsou v souladu a plné harmonii a to navěky věků. A bylo to tak odjakživa.

Podle toho taky někdo dokáže rozlišit Krista od Antikrista, Ducha Božího od ducha nečistého, učení od pseudoučení.

Víte, Svatopluku, Vy sjste tu na adresu církví, jak je známe dnes pronesl velmi moudrou větu o tom, že Pán je tam, kde sejdou 2-3 v Jeho jménu. Arrow Nejde o to, nakolik to vykřikují do světa nebo jak se při tom tváří a jak to zní, jde o to, jestli je to skutečně tak. Máte pravdu. Je rozdíl mezi slovem a realitou (u lidí) a ne vždy se 2-3 sejdou v harmonii s Ním, aby tam Pánův Duch skutečně přebýval. A tak je i rozdíl mezi tím, kdo přijme Krista jako Pána. Já o tom nerozhoduju, ale domnívám se, že je to dost šlápnutí vedle, když za toho Krista máte myšlenku, která byla u Otce a až vtělením se datuje existence Krista. Beru to za herezi, kdy je Kristu odpíráno jeho "BOŽSTVÍ V JEHO BOŽSTVÍ"(terminus technikus). Já ho vyznávám, narozdíl od vás, kdy Vy patrně pouze dokážete připustit Kristovo božství v jeho přirozenosti. To já zase připouštím pro cílovou rovinu vítězů, kteří nikdy nebudou jako Kristus, Otec a Duch BŮH V BOŽSTVÍ. (Přičemž Bůh samozřejmě je i Bohem v přirozenosti.)

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 20/10/2006, 22:51

a až vtělením se datuje existence Krista

No je otázka, koho míníte nebo, co chápete když píšete "Krista". Jestli tím míníte jako Ježíše-Logose, tak to samozřejmě není pravda, ale pokud to míníte skutečně jako Krista-jeho pomazání, tak taky nemáte pravdu, Kristem se nestal při narození, ale mnohem později. Jinak skutečně nejsme s Hvězdlickým najivní panáčci. Wink
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Old.Stloukal 21/10/2006, 10:29

queens napsal:
TAKOVÉTO POSTOJE ZÁSADNĚ ODMÍTÁM A PROSÍM KRÁLE KRÁLŮ BY VÁM DAL SKRZE SVÉHO DUCHA SVATÉHO POZNAT V ČEM SPOČÍVÁ SMAYSL JEHO VÝKUPNÍ OBĚTI A HODNOTA KŘESŤANSKÉHO ŽIVOTA.

Oldo, ono je problém, nebo ujetý, i to, co jsi napsal. Proč bychom potřebovali něco navíc, vždyť na to, co jsi napsal dostáváme uspokojující a pravdivou zprávu v Písmu svatém. Wink

VÁŽENÍ PÁNOVÉ queens, Hvězdlický

JISTĚ, BOŽÍ SLOVO=BIBLE JE ZÁKLADNÍM NÁVODEM NA ŽIVOT KŘESTANA TEDY NOVÁ SMLUVA. A CHCEŠ SNAD TVRDIT ŽE ONO HOVOŘÍ NĚCO JINÉHO, NEŽ JSEM NAPSAL?

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 21/10/2006, 10:30

Svatopluku, o čem tu debatíme, Už jsem se Vás ptala, co Vás motivuje znovu a znovu otevírat Vámi nepochopenou trojjedinost jediného Boha.

Odpověď jste si dala sama. Otevírám myšlenku znovu a znovu, protože ji skutečně nechápu.

Jsou pro mne věci nepochopitelné, třeba, jak funguje monitor PC a čím to je, ře je to tak jak to je.

Rozumíte mi, paní Brownová?
Prostě JE TO TAK, JAK TO JE. Ale trojice není, Je to fantazie, a proto je nepochopitelná i pro samotné tvůrce této nauky.

To ostatní, co píšete a většinou s tím také nemohu souhlasit, protože je to v rozporu s Písmem, to ostatní je vaše osobní věc a já nemám právo, vás nebrat vážně.
Prostě tomu tak věříte.

Já jsem kdysi věřil (již je to hodně dávno) na strašidla, hastrmana, klekánici, a taky mi to nikdo nebral. Chtělo to čas dospívání a zmněn.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 21/10/2006, 16:23

Oldo, vedle Bible, které je Božím slovem, je tu i aktuální slovo od Pána, Boží slovo pro nás, na každý den, na každé rozhodnutí, které můžeme skutečně s úspěchem udělat. Miluju Bibli, nikoliv kvůli mému plezíru, ale kvůli zjevení, které mi bylo dáno (totiž, že v Bibli je pravda) a pak také proto, že mě čtení Bible inspiruje k čistému životu, obživuje mě (sytí) a Pán mi skrze ni přináší nová zjevení. Ale Bible může být vykládána ďáblem, a pak se setkáváme s neživými lidmi, kteří ač jim bije srdce a dýchají plíce, tak jejich duch slepě skomírá a je to bída.

Svatopluku, baví vás bavit se o trojjedinosti Boha protože je to na stejné úrovni jako bavit se o hastrmanech? Tak proč nepíšete o teoriích o těch bludičkách na fórech, která se tomu věnují? Myslím, že byste to nedělal. Tak proč tedy trojjedinost Boží? Berte to jako otázku víceméně pro sebe, do svého soukromí. Tady na fóru to opomeňte jako řečnickou otázku, pokud to pro vás bude shůdnější.

Přála bych si, abyste byl osvobozen od pýchy, že dokážete rozeznat, kdo mluví v rozporu s Písmem. To tedy přeju Vám i queensovi.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 21/10/2006, 16:59

Reakce na: queens Fri 20 Oct - 21:51

Ještě to trochu dovrším:
já si myslím, že proč někoho tak trápí trojjedinost Boha je pouze v tom, že nedokáže přijmout Krista jakožto Boha. A to je hodně důležité, protože pokud někdo Krista ponižuje, tak to něco poukazuje na jeho ducha. Na to, čemu věří, jak na všechno hledí, jakým jde směrem a komu náleží jeho srdce, mysl atd. Pro mě je Kristus Bohem. Je to střed všeho. Je velice ctěný jak u Otce, tak Duchem svatým. A držte si klobouky, ctím Ho také já, takže tím naše diskuze opět končí. Je to prostě otázka cti mého Pána, a ta je pro mě cennější než cokoliv a kdokoliv. Je mi jedno, jak mě pro to kdo bude nazývat a "kamenovat", na mě nesejde. Ale jelikož mě Bůh vyvolil sobě za ctitele, moje svědectví musí být takhle jasné, jak tu teď zní.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 21/10/2006, 17:13

Ale jelikož mě Bůh vyvolil sobě za ctitele, moje svědectví musí být takhle jasné, jak tu teď zní.

I já se počítám mezi ty, které-
já si myslím, že proč někoho tak trápí trojjedinost Boha je pouze v tom, že nedokáže přijmout Krista jakožto Boha.

Nerad to dělám, ale musím poukázat na váš omyl. Nebudu mluvit za Queense, ani nikoho jiného, ale za sebe.
Váš omyl je v tom, že se domníváte, že neuznávám Krista za Boha.

V tom případě, bych šel proti Písmu. Já neuznávám jen to, v čem mne Písmo utvrzuje, že není pravda.
Syn je sice Bohem, ale není stejně věčný jako Otec, má tedy počátek.
Ale asi nejvíc vadí, ponižování Krista na úroveň "nástroje" který on a Otec používá, Božího svatého ducha.

Pokud mi ukážete alespoň jeden jediný text, který ukazuje, že Duch svatý je Bůh, je to bytost, jako Otec a Syn a další podrobnosti, které jsou nutné aby "zapadl" do trojice, potom, klobouk dolů, a veškerý nesouhlas s učením o trojjedinosti odvolám...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 21/10/2006, 20:10

Vy sice tvrdíte, že uznáváte Ježíše za Boha, ale co je to za Boha, pokud je Jeho Duch méněcený Boha a vlastně i Jeho Otec je takový nedokonalý Otec ve svém otcovství. Ne, pro mě určitě Krista za Boha nemáte, takže vlastně ani Boha za Boha nemáte. Ale pro Vás bude směrodatnější to, co Vám na to řekne On. Já se jen obávám, aby nebylo pozdě. Přičemž neuvádím pozdě na co.

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 21/10/2006, 22:31

Vy sice tvrdíte, že uznáváte Ježíše za Boha, ale co je to za Boha, pokud je Jeho Duch méněcený Boha a vlastně i Jeho Otec je takový nedokonalý Otec ve svém otcovství.

Nevím, co myslíte tou „méněcenností“ a nedokonalostí Otce.

Pokuste se ale vysvětlit tento text. Zde se mluví o dvou Bozích. Předpokládám, že je to Otec a Syn.

Přesto je o Synu řečeno „tvůj Bůh tě pomazal“…
Jak je to možné, ze je prohlášen Otec za Boha svého Syna???
To si nejsou naprosto rovni v moci a věčnosti???

Žalmy 45:8 Miluješ spravedlnost, a nenávidíš bezbožnosti, protož pomazal tě, Bože, Bůh tvůj olejem veselí nad účastníky tvé.


A jinde říká sám Ježíš po svém vzkříšení, tedy ne člověk, ale opět duchovní bytost.-

Jan 20:17 Ježíš jí řekl: "Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Petr Štefek 22/10/2006, 08:17

Mrs. Brown napsala..........Přála bych si, abyste byl osvobozen od pýchy, že dokážete rozeznat, kdo mluví v rozporu s Písmem. To tedy přeju Vám i queensovi...........

Čtu mnoho příspěvků které se týkají Zákona, Trojice, Božství Krista atd... Chtěl jsem jen poukázat na jednu věc. Cítím tu jakési vzájemné obviňování kdo rozumí Písmu lépe či hůře. Proto jsem si vypůjčil ta slova citovaná výše. K nim bych přidal ale další Váš výrok Mrs. Brown.......Vy sice tvrdíte, že uznáváte Ježíše za Boha, ale co je to za Boha, pokud je Jeho Duch méněcený Boha a vlastně i Jeho Otec je takový nedokonalý Otec ve svém otcovství. Ne, pro mě určitě Krista za Boha nemáte, takže vlastně ani Boha za Boha nemáte. Ale pro Vás bude směrodatnější to, co Vám na to řekne On.........

S prominutím i vy Mrs. Brown tu alespoň dle mého názoru vystupujete jako ten, kdo dokáže rozeznat kdo mluví v rozporu s Písmem. Navíc si myslím, že poslední věta není jen pro Sváťu a Queense. V mnoha příspěvcích jsem tu četl, že kolem Pána, Trojice atd... je mnoho tajemství a podobně. Jak tedy může někdo tvrdit, že je to tak a ne jinak, a že ten pravdu má a ten nemá ? Není to opovážlivost z naší strany ? Proto si myslím, že pro všechny bez rozdílu bude směrodatné to, co nám řekne On.

Jinak děkuji za texty Písma, keré jste mě vypsala v jiné diskuzi ohledně Božství Krista a DS. Zatím na ně nemohu tak rychle odpovědět svůj názor, potřebuji trochu času na přemýšlení.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Mrs.Brow 22/10/2006, 11:12

Samozřejmě, že pro nás pro všechny je směrodatné, co řekne On. A nechci, aby tu někdo bral na vědomí, že já tady o něčem rozhoduji. Nerozhoduiji. Ale opravdu mi nepříjde logické tvrdit, že Bůh je můj Bůh, přičemž je takový, že není dokonalým Otcem svému Synu, a jejich Duch není Bohem. Umíte si představit takového "rozebraného" člověka? Jehož duch by nebyl lidský, ale zvířecí a tak podobně? Já tedy ne. Prostě mi to nepříjde jako logické, z toho titulu tu píšu, že pro mě nemůže být Svatoplukovi Bůh Bohem. Nikoliv, že Písmo je takové a makové. Takové opovážlivosti se nedopouštím. A taky tu nechci nikoho obviňovat.

Svatopluku, už jsem tu psala, že jsou si rovnocení, přičemž Otec je provní mezi rovnými. Je to jako v týmu lidí, kdy jeden je ustanovem za vedoucího týmu. Nebo jako v rodině. Je prostě Otcem, tak je jasné, že Ho bude Ježíš jakožto Syn poslouchat, zvlášť když je Bohem celého vesmíru a zná zákonitosti neposlušnosti. Navíc Ho miluje, protože i On miluje Jeho.

A méněcennost? Tak co je víc: věčný Bůh nebo Bůh od počátku stvoření světa?

Mrs.Brow
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Petr Štefek 23/10/2006, 06:44

Mrs. Brown děkuji za Vaše vyjádření. A to je přesně ono. Píšete, že některé věci jsou pro Vás nelogické. Pro druhé zase mohou být nelogické jiné věci např. trojice atd......(uvádím jako příklad). Můj názor je, že každý se nějak vyvíjí, někdo rychleji, někdo jde dopředu či dozadu, další zatím stojí, ale přijde čas kdy zase udělá krok dopředu a podobně. Já mohu s něčím názorem nesouhlasit, ale nemám právo tento názor zavrhovat nebo dokonce snižovat. Jde tedy o vzájemné pochopení všech a to si myslím, že má být na hodnotné diskuzi. Mě se dokonce zamlouvají mnohé názory s kterými zatím tak plně nesouhlasím, ale říkám si sám pro sebe, uvidíme, snad k tomu časem dojdu a nebo taky nedojdu. Velmi pěkně to píše Pavel (1Kor.13 kpt.) kde píše Korintským, že jim ukáže mnohem vzácnější cestu.... a nyní popisuje co je to křesťanská láska. Určitě všichni známe tuto pasáž. Ale mocný je jeho závěr, kde píše.....Vždyť naše poznání je jen částečné i naše prorokování je jen částečné, až přijde plnost, tehdy to co je částečné, bude překonáno........nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznáváme částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne. A tak zůstává víra, naděje, láska...ale největší z té trojice je láska.

Mnozí zde tvrdí že zažili znovuzrození, jiní tvrdí to či ono. Nikomu nic nemíním brát a vážím si toho, že sem své poznatky a zkušenosti píší. Ale přiznám se, že někdy tu postrádám ta závěrečná slova Pavla, že láska je to na čem nejvíc záleží. To je můj názor a doufám, že jsem se tím nikoho nedotkl. Pokud ano, tak se omlouvám, nebyl to můj cíl.
Petr Štefek
Petr Štefek

Poeet p?íspivku : 362
vztah k organizaci : 30 let SJ, poté vyloučen za styk s vyloučenou dcerou (označeno jako nevázané chování)
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 8 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 15 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru