Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 2/6/2010, 20:02

Pro Styviho, který napsal:
To já vím ,že ty projevy můžou být různé. S tím hlasem bych byl opatrný – to může taky
naznačovat počátek schizofrenie.
No, já bych zase nebyl tak podezíravý. V Písmu přeci čteme o tom, že „svatý duch řekl“ (Skutky 13:2), a dokonce i nepřátelé věřících v Ježíše Krista uznávali, že k člověku může promlouvat „duch nebo anděl (Skutky 23:9). K diagnóze schizofrenie, tak jak ji definuje současná psychiatrie, bys potřeboval více příznaků.
Proč dává DS pocítit kněžím
kteří vzývají Boha v chrámu který je zaplněn jenom modlami ?
To je právě třeba rozlišit, zda se opravdu jedná o DS a pokud ano, k čemu jeho působení vybízí. Nevěřím, že DS někoho přivádí k modlářství nebo ho v něm utvrzuje. Spíše bych řekl, že DS může z modlářství někoho vyvést a použít ho v modlářské společnosti k určité činnosti.

Jsou lidé, kteří na první pohled jakoby vykazovali ovoce Ducha. Když jsou však konfrontování s přikázáními Tóry a Božím slovem, je jejich údajné ovoce Ducha tatam. Najednou nejsou tak radostní, pokojní, laskaví a mírní.

Naopak jsou lidé, kteří nejsou z různých důvodů v běžném životě až tak v pohodě. Když však slyší Boží slovo, ovoce Ducha se začíná objevovat. Dokud jsme v těle, je třeba k nesení ovoce Ducha povzbuzovat: „Choďte stále duchem a neprovedete vůbec žádnou tělesnou žádost. … Jestliže žijeme duchem, také dál řádně duchem choďme.“ (Galaťanům 5:16, 25) Chodit „řádně“ znamená podle Božího slova a ne podle názoru člověka. K tomu „řádně“ patří také vědomí, že věřící člověk potřebuje společenství. Proto na otázku: „Potřebujeme dnes církev?“, odpovídá : „Ano!“

Nemylme se, Bůh zaopatřuje i modláře. Čteme totiž, že „působí, aby jeho slunce vycházelo nad lidmi ničemnými i dobrými a dává déšť na lidi spravedlivé i nespravedlivé“ (Matouš 5:45). Tak jako Bůh vyvedl Abrama z modlářské společnosti, vyvádí i dnes. Běda však tomu, kdo prozřel a stále uctívá modly.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Matěj Telam 2/6/2010, 21:53

Zdravím Vás,
kde v Písmu je napsáno "ano" - pro otázku: potřebujeme dnes církve?
Měli Izraelité "církve"?
Dnes vidím tuto skutečnost: Církve krvácí ze svých zranění.
Těžkým krokem se šinou po cestě víry, kdy padnou?

Církev (řecky κυριακή ἐκκλησία shromáždění Pánovo [z κύριος Pán - tj. Ježíš Kristus a ἐκκαλεὶν svolávat], latinsky ecclesia shromáždění, hebrejsky קהל qahal slavnostní shromáždění Božího lidu, do češtiny přes staroslověnské crky, gen. crkve církev) je českým právem chápána jako křesťanská náboženská společnost.[zdroj?]

Slova se užívá v těchto významech:

1. Ve smyslu společenství všech křesťanů; tomuto významu odpovídá teologický pojem tělo Kristovo, v němž jsou jednotliví věřící částmi tohoto těla a Kristus duchovní hlavou. Viz křesťanství.
2. Ve smyslu jednotlivé církve, tj. vyznání nebo denominace. V protestantských církvích se pro tento význam užívá též pojmu sbor ve smyslu jednotlivého shromáždění věřících. Pojem denominace (z latinského denominare vyjmenovávat) se používá pro označení takovéto jednotlivé církve. Podobně se používá i pojmů vyznání (náboženské) nebo konfese (z lat. confessio). Tomuto významu se věnuje tento článek.
3. V katolickém prostředí se tímto samotným pojmem označuje sama katolická církev.
4. Teologicky se pojmu církev věnuje teologické odvětví ekleziologie, která se snaží popsat, jak církev sama sebe chápe.

http://cs.wikipedia.org/wiki/C%C3%ADrkev

Vždyť jenom výše v citaci jsou 4 druhy významů toho sdružení.
---------------------------------------------------------------------------
To jenom na okraj,vratím se zpátky k Duchu svatému. Styvi nadhodil otázku, nad kterou v dnešních dnech také přemýšlím. Jak poznám u člověka, že je v moci pravého DS?

Příklad: Dnes mocně působící kazatel Benny Hinn ( http://tv7.cz/moje-tv7?vid=905&page=4 ) používá v hojnosti Ducha svatého. Mluví jazyky, uzdravuje, v jeho okruhu jsou proroci atd. mnoho lidí jde za tímto člověkem, jako k návěstidlu ke Kristu. Jdou však tyto ovečky skutečně k Pánu Ježíši Kristu?

Prověřuji a vidím:
Modlí se o velké finanční častky - je vyslyšen.
Při zjišťování alternativních informací se dozvídám:
- logo SOVY - Satanská symbolika,
- fotky mladšího data ukazují B. Hinna se Satanským pozdravem.
- jiný svědek říká, že svoji moc získal od jedné zemřelé ženy - komunikace s mrtvými. Prý i dodnes, kdo se přiblíží či dotkne hrobu té ženy, tak se uzdraví. Atc.

Když pak zadám = vychází mně, tento duch není Boží duch, jen se tak prezentuje. Jako v obráceném smyslu amerického přísloví:

Kváko to jako kachna, plave to jako kachna, létá to jako kachna, chutná to jako kachna - tak to přece NENÍ kachna.

A to má Bibli v ruce. Takových kazatelů je i v naší Evropě. A o těch třeba není tolik informací z www.
Co teď?
Neřeším jenom, jestli má ten dotyčný křesťan ducha, který svědčí s jeho duchem, ale když jej má z jakého zdroje jej má? A znám takové křesťany, kteří toho ducha mají, mluví jazyky, uzdravují, posílá je na určitá místa,pomáhá při odhalování problému druhé osoby, atd. A přece otázka zůstává. A proč mají nižší pochopení Písem než většina diskutujících na tomto fóru? Proč jim to DS neodhalí a nedá do správných souvislostí?
Matěj Telam
Matěj Telam

Male Poeet p?íspivku : 216
Age : 57
vztah k organizaci : SJ - nyní: Fide,sed cui fidas,vide
Reputace : 1
Body : 172
Registration date : 07. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Styvi 3/6/2010, 10:54

Přeji krásný den.

Martine a Matěji děkuji vám za velice zajímavé a přínosné příspěvky.
Je o čem přemýšlet.

Dík.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 3/6/2010, 13:51

Pro Matěje Telama:

Na co nebo koho v diskuzi reaguješ těmito slovy? Cituji:
kde v Písmu je napsáno "ano" - pro otázku: potřebujeme dnes církve?
Já jsem přece napsal toto:
Chodit „řádně“ znamená podle Božího slova a ne podle názoru člověka. K tomu „řádně“ patří také vědomí, že věřící člověk potřebuje společenství. Proto na otázku: „Potřebujeme dnes církev?“, odpovídá : „Ano!“
Podle Písma člověk nepotřebuje „církve“, ale „církev“, v níž se stává jejím údem, uznává ostatní její údy a poslouchá hlavu (Krista).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 3/6/2010, 15:19

Zdravím všechny.

to Martin C.

Podle Písma člověk nepotřebuje „církve“, ale „církev“, v níž se stává jejím údem, uznává ostatní její údy a poslouchá hlavu (Krista).
Nechci se Vám do toho plést, ale reaguji jen proto, že mě to zaujalo a chci se zeptat: Je tou "církví", kterou M.C. hezky popsal, myšlena lidská instituce?

Děkuji za reakci

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 3/6/2010, 21:59

yxoxs napsal:
Nechci se Vám do toho plést, ale reaguji jen proto, že mě to zaujalo a chci se zeptat: Je tou "církví", kterou M.C. hezky popsal, myšlena lidská instituce?
Tou církví je Kristus jako hlava církve a jeho následovníci zde na zemi, které
Pán přijímá za své následovníky.
Vzhledem k tomu, že dnes není a nemá být žádná jedna jediná viditelná
správná pozemská církev, tak Kristovy následovníci, patřící do jeho církve
(jen Pán zná totožnost všech), mohou být rozptýleni po různých křesťanských církvích, denominacích, skupin nebo i velmi malých společenstvích.
Dnes žijeme v době, kdy pšenice a plevel roste pospolu, a to se děje ve všech uskupeních, které se hlásí ke Kristu. V každém takovém společenství
je něco dobré a něco drhne.
Neexistuje žádné společenství, kde lze naukově se vším souhlasit nebo kde
jsou samí z křesťanského hlediska morálně nezávadní lidé.
Pokud člověk takovou církev hledá, nenajde ji nebo si začne takový ideální stav nalhávat.
A tak dnes je tou jedinou pravou právě ona z pozemského hlediska neviditelná církev(myslím tím bez úřední hlavičky a zaregistrovaného názvu),
jejíž hlavou je Pán Ježíš Kristus a členy ti, co Kristu patří a které Kristus přijímá.
Kdo to je a bude se stane zjevným až při příchodu Pána, kdy bude jasně oddělena pšenice od plevele.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  witness 4/6/2010, 08:58

PS - Nechtěl jsem odpovídat za Martina Cibulku ani psát o tom, co měl na mysli on. Jen jsem využil nadhozené otázky a vysvětlil, jak já chápu
Pánovu církev.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 4/6/2010, 10:14

Zdravím všechny.

to witness

Děkuji za odpověď. Ale představoval jsem si nebo by stačilo snad jen Ano či Ne. Já vím, že někteří zde vysvětlují v reakci takovým způsobem, jakoby dotyčný nevěděl, ale je to také psáno pro ostatní čtenáře, kteří třeba nic o církvi (Kristovo tělo) nic neví. Jak jsem psal v úvodu, čekal jsem spíše jen Ano či Ne.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 4/6/2010, 10:50

Yxoxs se ptá:
Je tou "církví", kterou M.C. hezky popsal, myšlena lidská instituce?
A dodává:
Ale představoval jsem si nebo by stačilo snad jen Ano či Ne.
Pokud bych měl takto jednoznačně odpovědět na výše položenou otázku, pak má odpověď zní: NE! Slovo „instituce“ pochází z latiny a znamená „zřízení, zařízení; ústava, orgán“. Jestliže hlavu této instituce dosadil do svého postavení Bůh a hlava reprezentuje samotného Boha, pak Kristova církev nemůže být lidskou institucí, ale Boží institucí, jejímiž členy se stávají lidé. A právě v tom je někdy háček.

Ti, kdo zdůrazňují Boží instituci, mnohdy zapomínají, že hlava oné instituce pověřuje konkrétní lidi úkoly, takže dává „některé jako apoštoly, některé jako proroky, některé jako evangelisty, některé jako pastýře a učitele, s ohledem na usměrňování svatých“ (Efezanům 4:11-12), a mají tendenci toto pověření zpochybňovat poukazem na to, že ti, kdo jsou pověřování a tedy patří Kristu, se stanou zjevnými „až při příchodu Pána, kdy bude jasně oddělena pšenice od plevele“.

Takovýto názor vede často k tomu, že mnozí lidé nejsou s to, rozlišit nejen to, kdo v současné době patří Kristu, ale ani to, kdo má jaké pověření, a to nejen u sebe, ale ani u ostatních věřících. To celé má pak ten důsledek, že mnozí odmítají jak pro ně nutné usměrnění, tak navíc ke své škodě všelijak znepříjemňují plnění úkolů těm, kdo jsou povolávání Kristem k plnění konkrétního úkolu (srovnej Hebrejcům 13:17).
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 7/6/2010, 14:54

Zdravím všechny.

to Martin Cibulka

Souhlasím s tvým komentářem tedy odpovědí na mou otázku ohledně "církve" a "instituce". Rozhodně souhlasím s tím, že Bůh Krista postavil do pozice hlavy těla - Kristova církev. Proto tito pověření hlavou zase jsou jedni za apoštoly, evangelisty, proroky atd. v Kristově církvi. O to je to náročnější a málo přijímáno těmi členy "církví-institucí", kteří mají své představené, ale ti jsou sice do svých postavení jmenováni, ale svou "církví" tedy lidskou institucí. U těch, kteří jsou jmenováni hlavou Kristovy církve, mohou být součástí i institucionálních církví, ale také nemusí, a takováto autorita nemusí být přijímána nebo její ověřování je náročnější, nakolik je ovlivněna samotným Kristem a nakolik je ovlivněna i církví, ve které je členem. Můžu si dost dobře představit takové autority, které jsou například u katolíků, českých bratří, babtistů, husitů, prostě napříč církvemi, že je Kristus používá způsobem, který je přínosem i pro ty učedníky - kristovce, kteří nejsou součástí žádné instituce, ale mohou studovat výroky takových autorit a spolu s DS rozpoznat ty správné autority. Proto měj Martine Cibulko s námi trpělivost, že jsme víc ostražití a obezřetnější než někteří členové institucí. :-)

Ještě jednou děkuji za výstižnou odpověď.

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  A6zvolen 10/6/2010, 01:11

a spolu s DS rozpoznat ty správné autority.

To jestli to umíš tak si vážně borec. V plném pytli manipulace a duchovního podmaňování autorit najít DS ...

Možná ti závidím, anebo možná je mi tě upřímně líto. Já jsem to nenašel. Shocked Neznám cestu jak to najít. Shocked protože teorie budou jen teoriemi a ty se na tisíce mil vzdalují životní praxi. Na výčet praxe potřebuje člověk nekonečný potenciál naivity a úplnou oddanost nějakému člověku, který tuto víru dokrmuje do pocitu systosti.

Odpor se nepřipouší...

Se fakt vážně zamýšlím po Vašich řádcích, jestli fakt ti hráči nebo ti srá ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 10/6/2010, 01:34

A6zvolen napsal: Na výčet praxe potřebuje člověk nekonečný potenciál naivity a úplnou oddanost nějakému člověku, který tuto víru dokrmuje do pocitu systosti.

Odpor se nepřipouší...

Se fakt vážně zamýšlím po Vašich řádcích, jestli fakt ti hráči nebo ti srá ...
To mi připadá jako nesmysl, dá se obejít bez jakékoliv oddanosti nějakému člověku.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  A6zvolen 10/6/2010, 02:14

Ahoj tondo


je tam mezi věty ... "a", bez šlehu axiomu, začne mít člověk pochyby ...


Přemýšlím nad lidem co v tom žijí. Jestli to vidí / nevidí, vidět chcou / nechcou... Jestli jim to otroctví vyhovuje, no asi ano.

Ptám se kde je moje role, poznals, učiníš rozhodnutí, pořád mě to nutí vracet. Pořád mě to ukazuje žumpu. Proč?

Když je to tak skvělé.

Objektivita je nahrazena Subjektivitou, intuice DS, co člověk skutečně má je podvědomě vsugerováváno manipulací, to co člověk musí prožívat je duchovní podmanění, já fakt žasnu....

Jen stačí si pojmenovat věci správnými jmény a hned člověk asi ví na čem je. Potom jsou tu ti, co balamutí lidi - ,ale balamucení je v příkrém rozporu s pojetím Boha. Já nevím jestli toto je DS... myslíš že Tondo Vlasi je to ten DS?

Už jen pojetí milosti, a pojetí Boha starozákonního... Už jen to že Židi v nic z NZ nevěří a tady všeználci se baví jen o tom co jim vyhovuje. Já fakt nevím jestli toto ze strany všeználků je poctivé.

Na začátku byla touha to ještě zkusit, dnes je to touha o opravdovosti lidských charakterů, charakterů autorit. Bavíte se že kristus je Hlava církve, to jako každému říká jiné učení? a jiné výklady písma? Jo? hmmmmmm

Já mám pocit že tady to stojí na tom co mi nalívají do hlavy a do jaké míry se vzdám pozice ředitele svého života. Podívej na MC jen si vymyslel a tady nalhal lidem že jsem posluchač někoho, zapřel Bibli pro její překlad, zpochybnil jasné slova, jen aby nemusel všem přiznat, že lže, vaří ze svých domněnek a ty s Bohem nemají za mák společného.

Toto je čestné a poctivé ... toto je to Boží?

Já myslím že ne ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Tonda Vlas 10/6/2010, 10:19

A6zvolen napsal:

Já mám pocit že tady to stojí na tom co mi nalívají do hlavy a do jaké míry se vzdám pozice ředitele svého života. Podívej na MC jen si vymyslel a tady nalhal lidem že jsem posluchač někoho, zapřel Bibli pro její překlad, zpochybnil jasné slova, jen aby nemusel všem přiznat, že lže, vaří ze svých domněnek a ty s Bohem nemají za mák společného.

Neřekl bych, že MC lže. Vydal se poněkud svéráznou cestou, která pro mě není vůbec zajímavá, a myslím, že do hloubky vlastně zatím ještě pro nikoho tady. Třeba se v budoucnu ještě někdo najde. Z toho důvodu, že se o to vlastně co on tvrdí do hloubky prakticky málokdo zajímá, proto je to, co on tvrdí, těžko ověřitelné. Pokud si nemohu ověřit do hloubky, co MC tvrdí, (sice mohu, ale nemám ani čas, ani chuť ani vůli si to ověřovat), těžko ho mohu napadat, že lže.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 10/6/2010, 10:25

Zdravím všechny.

to A6zvolen

To jestli to umíš tak si vážně borec. V plném pytli manipulace a duchovního podmaňování autorit najít DS ...
To jsi mě špatně pochopil, já jsem nepsal že díky autoritám najdu DS, ale díky DS můžu najít autority (já to tak vnímám, že DS si našel mne), které jsou naší hlavou pověřeny vést stádo do příchodu Pána.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  A6zvolen 12/6/2010, 13:19

yxoxs

Z toho vyplívá, že DS má pro tebe akční individuální plán.

Jak tedy rozlišuješ DS od toho co vnímáš od lidí ...

Necháš se jen strhnout a pak nežádáš zpětnou vazbu?

Jinak si neumím představit že píšeš DS tě posílá k autoritám.... že díky DS MŮŽEŠ NAJÍT AUTORITY

Mě pohled na zpětnou vazbu poškodil obraz toho co mi vkládali lidé. Zjistil jsem že jsou to jen lidské kecy a DS jen někdy a někde ....




Trošku rozvedu svůj pohledn na který si pro mě nepochopitelně reagoval. Napsal jsem to ve svém příspěvku záměrně obráceně. Má to jiný význam a já ho chtěl vypíchnout, který jsem chtěl otevřít - zviditelnit ho, udělat ho k zamyšlení. Napsal jsem že V plném pytli manipulace a duchovního podmaňování autorit najít DS ... jakto rozklíčovat - jak si být jistá … a tím myslím jiné věci. Tím chci vystihnout to co právě dělám.

Autority se starají, aby tě neustále formovali do jediné formy, která jim samozřejmě vyhovuje. Nazývají to vedení Duchem svatým. To je podle mě omyl. To je, ale jejich hra na kterou musíš přistoupit. To je ta neustálá manipulace tvé mysli, ABYS SIS NETVOŘIL ZPĚTNOU VAZBU. Pořád jedno neustále se opakující učení, jedny stejné dokola se opakující exporty, kde autorita má pro hlediště být absolutně persona vedená Bohem a v tomto prostředí se nepřipouští mít vlastní zkoumání podstaty, ale jen to myšlení, které ti servírují z jeviště a ty musíš dělat to - co ti neustále vsugerovávají. Oni se tě neptají, oni ti to předloží manipulcí - BŮH NERAD VIDÍ LENOCHY. Cítím od Ducha svatého plnou podporu ve tvé službě, kterou budeš dělat zadara a ještě budeš HAPPY.


Píšeš dobře
… ale díky DS můžu najít autority …
….ale díky DS můžu najít autority ….
….ale díky DS můžu najít autority ….

Proč bys je hledal?

Proč bys to dělal?

Věříš v Boha? Věříš v Ducha svatého? Nebo věříš v Bibli a lidi?

Ty si fakt vážně myslíš, že potřebuješ církev? Že pro tebe nic nemá DS? Že musíš poslouchat lidi? Že jen v církvi si ten pro Boha použitelný? Ne tam si použitelný pro zájmy lidí , že tím musíš jejich domněnky filtrovat jako hlas Ducha svatého? Není ti potom divný, že každý mele něco jiného? Myslíš že Bůh je opravdu takový? Je vůbec pro tebe Bůh Bohem? Toto je pro mě fatální omyl lidí jako si ty. Ty se fakt bojíš, že by na tebe Bůh zapomněl s nemluvil a proto utíkáš k církvi? Potřebuješ okolo lidi, kteří ti budou neustále papouškovat BŮH JE! BŮH JE! BŮH JE? A ty se jen připojíš….

Anebo Bohu věříš?

Já píšu můj životní příběh. Ne nějaké kecy, které se domnívám...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Amalka 14/7/2010, 07:43

OOO napsal:Křesťanská církev byla založena přímo JK.Jak je to s "Boží ekllesií v dnešních dnech.Existuje vůbec?Podle mne ano!!!..Ale, kde jí hledat..?ŘEKNĚTE? .Většina z nás je od SJ..a po odchodu od SJ naše kroky vedou u každého jinam..Proč? Vede nás JK a Duch S. opravdu ,každého do jiné církve? Nebo nas vede mimo všechny tyto církve?Založit novou,kdy není žádná špatná minulost?..Nebo ,nás nevede nikdo a jsme ztraceni v tomto světě"lidských duchovních představ" sunny

Shromáždění dvou nebo tří osob už je církev. Tam, kde se setkají dva nebo tři, je mezi nimi přítomen i Syn nebo Duch, jak sám Ježíš řekl. Po celá staletí, bylo dobré, že byli věřící shromažďováni a bylo jim předáváno biblické učení, evangelium. Lidé nevlastnili žádné Bible a jediná cesta, kde se mohli něco dozvědět, bylo kázání v kostele.
Dnes je jiná doba, kdy každý, kdo má zájem, může si Bibli přečíst i s nejrůznějšími výklady. Lidé znají Boží zákon, vepsaný Božím prstem do kamene a vědí, co je hřích. Alespoň ti, co se zajímají. A to je důležité.
Shromáždění v dnešní době tedy znamená to, že se zajímáme a činíme Jeho vůli. Nikdo nemusí vědět, kdo jsem a co dělám. Můžeme pomáhat, diskutovat, milovat své bližní a mít lásku ke spravedlnosti. Je to na každém z nás a nemusí to být okázalé. Všichni víme, že tu jsme a že je nás hodně.
Boží duch působí všude tam, kde jsou lidé Bohu milí. To jest tady i tam. Nezáleží na tom, kde jsme a kdo jsme, pokud patříme Bohu, je Bůh s námi a bude až do Jeho příchodu.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 14/7/2010, 08:54

Zdravím všechny.

Také mám podobný pocit, přece Pastýř (JK) zná své ovce a když přijde a zavolá je, ony ho bubou následovat a zřejmě bude jedno kde se v ten okamžik budou ovce nacházet. Máme celkem dost příkladů ze staré doby v biblických dějinách zaznamenané ve SZ, kdy jednotlivci či skupiny nežili Izraelským národem neboť například byli odvedeni do zajetí nebo byli prodáni do otroctví a posleze byli vyučováni věcem patřícím k té kultuře či národu ve kterém žili. (Mojžíš, Josef, Daniel a jeho mladí přátelé atd.) Nevšiml jsem si, že by se bible zmiňovala o tom, že by toto období v jejich životech zanechalo nějaký negativní vliv na jejich vztah s Bohem. Proto si myslím, že stejné to je s ovcemi tedy tělem, kterému je hlavou Kristus Ježíš. Evidentně se musejí oprostit od starých věcí ze kterých vyšli (židovský ovčinec, pohanské zvyklosti atd. Jan 10. kap.) a pak kam je život či DS zavane se mají držet toto, o čem jsou DS přesvědčováni a usvědčováni v závislosti s vlastním duchem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 15/7/2010, 17:46

Pro Amalku, která napsala:
Shromáždění dvou nebo tří osob už je církev.
Vážně? A tak usuzuješ z čeho! To, že je mezi několika jedinci přítomen Bůh, přece ještě nemusí nutně znamenat, že se již jedná o církev. Rozlišuješ vůbec mezi církví a jejími jednotlivými částmi?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 15/7/2010, 18:27

Zdravím všechny.

Vidím, že zde je stejný nebo pokračující problém.

Je křesťan, aniž by byl částí nějaké církve tedy viditelné instituce, členem Kristova těla? Jestliže ne, prosím kde pro takovéto tvrzení máte podporu v bibli? Když docházím nebo když docházeli v prvním století někteří křesťané do církve či synagogy (první století), ale nejsou jaksi registrovaní kam dochází, je to problém nebo není? Protože když tak činí mají přeci stejný užitek z toho, co se v té skupině či církvi odehrává. Jen nemají potřebu být její součásti tak nějak naplno, jestli mi rozumíte jak to myslím? :-)Jednoduše tu potřebu nevnímají protože oni se cítí býti součástí Kristova těla křtem potažmo vírou v Krista.

Děkuji za reakci.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 15/7/2010, 21:36

Pro Yxoxse:

Byl bych rád, kdybychom zde diskutovali na základě pojmů, které používá Bible a ne lidé, kteří ji nevěnují pozornost. A české Bible prostě používají pojem církev nebo sbor. Amalka zde předložila názor, že církví je již shromáždění dvou nebo tří osob. Já však pro takovéto tvrzení nevidím v Bibli žádnou oporu. Proto uznávám staré židovské pojetí, které za místní sbor považuje společenství tvořené minimálně deseti dospělými osobami (tzv. MINJAN).

Teď to uvedu do konkrétní situace. Konkrétně já se k pravidelným bohoslužbám scházím s menším počtem věřících a proto netvrdím, že tvoříme místní sbor či chcete-li církev (hebrejsky KEHILU). Přesto se však cítím součástí Kristovy církve, tzn. že uznávám za své bratry v Kristu i věřící z jiných místních skupinek a sborů (a těch není pouze deset, ale jsou jich tisíce) a uvědomuji si, že mnozí tito bratři slouží nejen v rámci svého místního společenství, ale i v rámci celé Kristovy církve, jako apoštolé, proroci, evangelisté, pastýři či učitelé (viz Efezanům 4:11) a proto se snažím využívat jejich dary nejen pro budování sebe, ale celé naší skupinky.

Součástí Kristovy církve se stávají ti, kdo se cele vydali Kristu a přijímají v rámci svého místního společenství svůj díl zodpovědnosti, a ne ti, kdo do toho nechtějí jít naplno.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Anonymní 15/7/2010, 23:09

Zdravím všechny.

to Martin

OK.

Ale nedozvěděl jsem se nic o tom, jestli křesťan je součástí Kristova těla aniž by patřil k nějaké instituci. Každý někam patříme jsme tak udělaní, ale já vidím v smrti apoštolů a žádném přímém následování náznak toho, že to vše bylo pro tu danou věc, situaci. Židé a okolí museli poznat, že se něco změnilo. Ale určitě ne tak, aby Boží děti musely být za každou cenu v nějaké instituci. Pastýř si své ovce najde i kdyby byli kdekoli. Nevím proč, ale v uších mi stále zní odpověď na Janovu otázku, když viděli ty, kteří s nimi nechodili a přesto dělali to, co oni:
Marek 9, 40 Vždyť kdo není proti nám, je s námi.
Co tím chtěl básník říci? Omlouvám se, Ježíš Kristus? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Martin Cibulka 16/7/2010, 19:36

Pro Yxoxse, který napsal:
Ale nedozvěděl jsem se nic o tom, jestli křesťan je součástí Kristova těla aniž by patřil k nějaké instituci.
Slovo „instituce“ má v běžné řeči tyto základní významy: „zřízení, zařízení; ústav, orgán“ (Slovník spisovného jazyka českého). A Bible „církev“ popisuje jako takovou instituci. V podstatě každé tělo je složeno z nejrůznějších orgánů (údů) a tělo Kristovo v tomto směru není výjimkou (viz např. Efezanům 12:12). Buď tedy věřící patří do této instituce a plní v rámci této instituce svůj úkol nebo ne. To nijak nesouvisí s registrací na nějakém ministerstvu toho kterého světského státu, ale s registrací u toho, kdo je hlavou církve, totiž u Ješuy ha-Mašiach (Ježíše Krista).

Co se týče Marka 9:40, mám za to, že básníka lépe vystihuje tento překlad: „Vždyť kdo není proti nám, je pro nás.“ (Český studijní překlad [KMS]) V tomto směru totiž každý, i zcela neduchovní člověk, může sehrát v životě věřících pozitivní roli. Bůh totiž nikoho nestvořil zbůhdarma, ale každého stvořil k nějakému účelu. Bůh přece udržuje při životě i zcela bezcharakterní lidi, a to jen proto, že i oni sehrávají svou roli ve stvořeném světě, který se odklonil od svého Stvořitele. Tím spíše mohou v náš prospěch vykonat mnoho dobrého ti, kdo nejsou proti nám.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  petoke 17/7/2010, 11:48

Neviem .. a nedokazem Vas pochopit... a myslim ., ze vsetkych na tomto fore .. co sa stale nevedia odputat .. od tej najvacsej sekty , ktora nam tu dominuje tzv."krestanstvo".Ako tak sledujem .. , mnoho ... z Vas sa nepoucilo .. a po rokoch prezitych v klamstvach pod vedenim "VRO" stale hlada odpovede v krestanstve .Ci sa Vam to paci,alebo nie . tak ,ci onak Vas ty ktory maju na svedomi zrod tejto absurdnej sekty dostali tam kde Vas chceli mat a pokial sa z tohto nedostanete .. ste nadalej otrokmi falosnych prorokov.
Pokial ste fakt presvedceny ze univerzalne spravodlivy BOH nam tu nechal pribalovy letak k tejto planete (bibliu) kniha ktora poplietla uz miliony ludi a vyvolala statisice konfliktov , pokial si myslite ,ze fakt .. najvacsi prejav lasky je poslat .. svojho syna s vedomim, ze my (ludia) si ho umucime ako dokaz odpustenia.Pokial verite ,absurdnemu pribehu ,ze had prisiel o nohy .. koli zrade . Pokial si myslite ,ze kazdodenne utrpenie ludi , este stale nepresahuje kristovo utrpenie na kole (krizi) , ste stale v rukach sekty "krestanov".Brooklyn vychyta tych , ktorym bezne vysvetlenia nestacili . >>> No da sa ist este vyssie a dalej .. PREBUDTE SA .. AJ OSTATNYCH..

P.S. Boze , vrať hadom nohy .. potom nas uč odpustaniu..
petoke
petoke

Male Poeet p?íspivku : 8
Reputace : 0
Body : 9
Registration date : 06. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  kovboj 17/7/2010, 20:53

co sa stale nevedia odputat .. od tej najvacsej sekty , ktora nam tu dominuje tzv."krestanstvo"
Napsal jsi zajímavý příspěvek. Na začátku nazýváš křesťanství sektou, dokonce největší. Může popsat blíže, jak si definuješ sektu?
tak ,ci onak Vas ty ktory maju na svedomi zrod tejto absurdnej sekty dostali tam kde Vas chceli mat a pokial sa z tohto nedostanete .. ste nadalej otrokmi falosnych prorokov.
Kam myslíš, že nás zakladatelé "absurdnej sekty"(tj. křesťanství) dostali?
A jak rozeznat falešné proroky, podle čeho?
kniha ktora poplietla uz miliony ludi a vyvolala statisice konfliktov
uveď prosím nějaké případy statisíců konfliktů, do této doby zatím žiju v přesvědčení, že bible spíše pomohla urovnat mnoho konfliktů
pokial si myslite ,ze fakt .. najvacsi prejav lasky je poslat .. svojho syna s vedomim, ze my (ludia) si ho umucime ako dokaz odpustenia
A co Jan 3:16 ?
No da sa ist este vyssie a dalej ..
Zkus popsat kam tedy jít "výše a dále".
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 13 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru