Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

+39
gari
Mezek
Ing.Peter
sazeč
Bulhar
standa
Jesen
Abbaddon
kovboj
petoke
Amalka
Tonda Vlas
A6zvolen
witness
Matěj Telam
Styvi
Černá ovce sboru
scotty
Věra Kolafová - quaero
randir
Doktorka White
jonas
Petr Štefek
haid
Vladislav Kulda
Arago
Old.Stloukal
Luboš Kolafa - absolvo
Aleš
Jirka z P. (queens)
Petr W.
petra
oskar
stefan
Admin
admin pavel
Hvězdlický
Martin Cibulka
OOO
43 posters

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 29/4/2006, 09:00

1. Korinťanům
13:8 Láska nikdy nezanikne. Proroctví - to pomine; jazyky - ty ustanou; poznání - to bude překonáno.
1. Korinťanům
13:13 A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

A proto, že zůstává jen tato trojice, pominul i zázrak uzdravování a další z té doby.
Z této části, Korinťanům jsem vynechal verše, které se týkaly učedníků ve sborech prvního století a chvilku potom a také verše z doby, až „přijde plnost“.
Ještě neexistovala Bible v naší podobě a tak ty to „zázraky“ sloužily (jak je psáno) ve prospěch sborů. K jejich budování.

V budoucnu tato potřeba (smrtí těch, kdo tento dar v době Letnic a jejich následovníci prostřednictvím vkládání rukou dostali) končila.

Byla Bible a Duch sv se projevoval jiným způsobem. Nebo stejně, mimo těch zázračných darů.
Pavel prorocky dopředu oznámil, že zůstane jen víra, naděje a láska.

Co se týká rozsahu uzdravování a kříšení z mrtvých, jistě, ti kdo tento dar měli, nebyli po celém světě. Ale dělali, co mohli. Příliš podrobností o těch, kdo měli dar uzdravování v Bibli není, ale jsou. Největší příklad byl JK. Jeho hlavní poslání nebylo v uzdravování, a přesto uzdravoval a křísil (k pozemskému životu-Lazar a další)

Skutky apoštolů 5:15 Dokonce vynášeli nemocné i na ulici a kladli je na lehátka a na nosítka, aby na některého padl aspoň Petrův stín, až půjde kolem.

Skutky apoštolů 5:16 Také z ostatních míst v okolí Jeruzaléma se scházelo množství lidí; přinášeli nemocné a sužované nečistými duchy a všichni byli uzdravováni.

Dnešní údajné dary ducha v podobě uzdravování jsou ve spoustě církví a po celé zemi. Omezují se většinou na podia při jejich shromáždění.
Jakási výjimka jsou Katolíci se svými mariánskými léčitelskými zázraky a studánkami.

Slova „zkoumejte duchy“ nejsou napsaná zbytečně, protože satan se proměňuje v „milosrdného a lidumilného“ ducha a tyto zázraky (v omezené míře) umožňuje.
Nedokáže ale křísit z mrtvých a proto ani mezi těmito zázračnými dary, tato schopnost, vzkříšení, není,

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty vzkříšení

Příspěvek  admin pavel 29/4/2006, 19:16

Dědo,
nevím jestli má smysl o tom psát, ale viděl jsem videokazetu se zdokumentovaným vzkříšením a výpověďmi očitých svědků. Vím, že když se zde postavím za to, že jsem věřil všemu, co jsem na té kazetě viděl, už mě nikdo nebude brát vážně, ale celkem v klidu říkám, že tomu věřím a berte si to, jak chcete, to je vaše věc.
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty CO zůstane a co pomine.

Příspěvek  admin pavel 29/4/2006, 19:34

Zacházení s verši v 1.Korintským ve 13. kap v příspěvku dědy Slavíka mi přijde poněkud zvláštní a velmi účelové, takové Svědkovské - rozdělíme to na A, B C, D - pak to pokrátíme, vynásobíme a podělíme a vyjde nám ta jasná pravda.

8Láska nikdy nezanikne. Proroctví - ta pominou; jazyky - ty utichnou; poznání - to pomine. 9Neboť jen částečně poznáváme a částečně prorokujeme. 10Když však přijde to, co je dokonalé, pomine to, co je částečné. 11Když jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, uvažoval jsem jako dítě. Když jsem se stal mužem, zanechal jsem dětinských věcí. 12Neboť nyní vidíme jako v zrcadle, zastřeně, potom však uvidíme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, potom poznám důkladně, jak jsem byl také sám poznán. 13Nyní zůstává víra, naděje a láska, tyto tři věci. Ale největší z nich je láska.

Uvědomme si, že apoštol Pavel hovoří o věcech nyní. Nyní zůstává víra, naděje a láska. Nyní vidíme, jako v zrcadle. Nyní poznáváme částečně. A pokud vím, tak do toho období nyní, do období apoštolů patří i zázraky a uzdravování a jazyky.

Pokud bychom 13. verš chtěli chápat, jako důkaz toho, že projevy Svatého Ducha v podobě uzdravování, prorokování a jiných působení jsou časově omezené, pak bychom museli říci, že pominuli už v okamžiku oznečeném slovem nyní, tedy v době, kdy je Pavel ve 13. veši nevyjmenovává. A to je nesmysl. Jediné časové určení, kdy tyto věci pominou, je vyjádřeno slovy: Když však přijde to, co je dokonalé, pomine to, co je částečné.

Osobně se nepřikláním k tomu, že by zázraky sami o sobě měly být důkazem pro nebo proti.
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  OOO 29/4/2006, 20:02

Dědo S. dolož biblický příklad "léčení nebo vzkříšení" v moci Satana a jeho démonů..?Myslím ,že toho moc nenajdeš..Nebo ano?Proč asi? Satan má hranice a některé věci nedělá a dělat nemůže.Nemá moc Ducha s.Vzkříšení jsou a byly po celé dějny křesťanství..v moci Ducha s.,kterého JK slíbil ,že přijde po něm..KC lidi za tyto věci "upalovala.Sj za tyto věci obviňují za spolčování s "Ďáblem"a odesílá je do "geheny"je to obdobné.."Duchovní totalita" affraid ..Dědo S.to opravdu nechci..Věřím ,že i ty zažiješ moc Ducha s. a na svoje názory natlučené SJ..zapomeneš a nebudeš se k tomuto "jedu"vracet.. study :sunny:Zázraky tu nejsou jen pro samotné zázraky.Mají podobný význam jako v prvním století..Jiný výklad je špatný a zavádí daleko od JK..
PS:K úvaze Pavla Powera nic dodávat nemusím.. dopis do Korintu chápu steně.. Basketball
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 29/4/2006, 22:06

S tou videokazetou je to možné. To věřím. Digitální technika dokáže divy.
Kdysi jsem četl článek jedné cestovatelky doložený fotografiemi (ještě poctivý starý kinofilm) se záběry zázraků jednoho šamana "vůdů". (nebo tak nějak se to kmenové náboženství jmenuje)
To asi nebylo z moci Ducha.

Co se týká dělení na A, B, C, tak to nedělám. Řada textů, které byly řečeny "teď" vypadá, že platí "teď", ale ono je to ve skutečnosti proíroctví do budoucna. Nebo část kapitoly je platná na "teď" a zbytek na dalekou budoucnost. A Bible jistě nedrobí na A, B, C, ale napsáno je to jako celek.
˛
1. Korinťanům 13:9 Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné;

Tento verš ukazuje, proč psaný text nebyl rozdělen podle času, ale napsán vcelku. Zavinilo to malé poznání. Dnes je poznání mnohem větší, protože máme kompletní Bibli.
Text není dělen jako u SJ na nesmyslné myšlenky, ale podle poznání.

Moje poznání mi říká, že uzdravování a vzkříšení dnes není (tento dar měli učedníci o letnicích a někteří od nich vkládáním rukou a potom dost)
Další poztnání mi říká, pokud něco takového se děje, je to z moci satana.

Jestli skutečně tyto dary fungují z Bopží moci, a celosvětově, ne jen v malé oblasti jako tehdy, proč to nepoužijí ti šťastní jedinci ve prospěch všech nemocných a takovými nemocemi, z kterými si nikdo neví rady, Z moci Ducha by se jistě dala uzdravit každá nemoc, i rakovina a podobné.
Tak proč si tento dar nechávají sobecky pro sebe a nanejvš jej uplatňují někde na propagačním shromáždění?



˛Skutky apoštolů 5:15 Dokonce vynášeli nemocné i na ulici a kladli je na lehátka a na nosítka, aby na některého padl aspoň Petrův stín, až půjde kolem.

Skutky apoštolů 5:16 Také z ostatních míst v okolí Jeruzaléma se scházelo množství lidí; přinášeli nemocné a sužované nečistými duchy a všichni byli uzdravováni.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Uzdravování

Příspěvek  admin pavel 30/4/2006, 07:48

Dědo,

zeptal bych se Tě: na kolika shromážděních, kde probíhalo uzdravování jsi byl? Kolik uzdravení si viděl na vlatní oči? Kolik nákladních aut odvážejících z takového shromáždění již nepotřebné berle a vozíčky jsi viděl? Kolik důkazů si shromáždil?

Předpokládám, že něco takového máš, když soudíš. A jestliže nemáš a soudíš, tak je problém někde jinde.

Já takové zkušenosti nemám, pouze jsem o nich slyšel, ale jsem opatrný v tom, abych soudil a bral na sebe odpovědnost v zatracování takových věcí.

Zpochybňuješ video. Čekáš, že o tom bude informovat veřejnoprávní TV v hlavním vysílacím čase? Nebo čekáš nějako reportáž na vlastní oči v TV Nova? Předem vím, jak by asi vypadala. Tam je místo pro práci s kamerou a šikovného střihače. Cožpak tady najednou neplatí, že svět je v moci toho zlého, který působí, aby neprozářilo světlo evangelia o Kristu, o Kristu, který je aktivně s námi.

Zprávy o zázracích, které citujeme z Bible, kterým věříš, nejsou zprávy nevěřících světských historiků, jsou to zprávy věřících, kteří byli očitými svědky. V očích svých současníků, kteří nebyly křesťané, měli možná stejnou hodnotu, jako v tvých očích videokazeta o vzkříšení. Nebo nevíš, že Ti, kteří neuvěřili, říkali, že se to děje z moci Belzebuba knížete démonů? Nebo v jiném případě řekli, že dotyčný je lhář, nebo že se jedná o nějaký trik. Myslím, že situace tehdy se příliš nelišila od té naší.
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  OOO 30/4/2006, 08:44

Dědo S, řešit zázraky a uzdravování bez kontextu nikam nevede.Tyto zázraky jsou jen okrajovým projevem v živé církvi..Já jsem taky "pochyboval" i když jsem četl Annacondiu,Chavdu a jiné..Při osobním zážitku jsem byl v úžasu nad mocí Ducha s.Bylo to shromáždění v ÚSTÍ NAD LABEM.TYTO zázraky by vyzněly úplně jinak ,kdyby nebyly doplńkem "biblického"vyučování/3dny/a tam to vyučování bylo..Viděl jsem natahování kostí..a jiné věci.Sám jsem zažil uzdravení.Nevěřím a ani nemohu ,že to bylo dílo Satana..Je to velký nesmysl SJ a jejich učení..to takto vykládat.Žádal jsem tě o biblické důkazy vzkříšení a uzdravování ve jménu Satana..Oni tam v podstatě nejsou..Proč? Ten tvůj šaman vůdů..dovedl dotyčného ke " Kristu"..Né? Proč to tedy uvádíš jako argument proti zázrakům v dnešních dnech v moci Ducha s.Je to učení SJ ,které ti znemožňuje vnímat určité věci..Jdi na některé takové shromáždění...a uvidíš.. study sunny
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 30/4/2006, 09:02

Nejdřív k tomu vytrhávání A, B, C.
To nedělají jen SJ. Je to dokonce Biblické. SJ to jen zneužívají a používají neomaleně.

Starý zákon platil do posledního puntíku. Dnes platí jen A, B, C.
Jen Adventisté dál platí desátky, dodržují sobotu, nebaští maso a podobně.

V Novém, Kristově zákoně je to podobné. A, B, C v podobě na příklad postoje k odpadlíkům (v době před prostěradlem Petra), dnes dodržují jen SJ.
Některé rady a pokyny určené tehdejší době jsou na tom podobně a jiné, které nikdo tehdy nechápal, ale psalo a mluvilo se o nich, platí teprve dnes.
Dnes si skutečně musím mnohdy vybrat A, B, C, žijeme v době těsně před příchodem Pána a neudělat to a dodržovat vše, co platilo bezvýhradně pro první století, mohlo by znamenat, jít nad to, co je psáno.

Ty náklaďáky berliček. Neviděl a neslyšel. Občas mají Letničáři i ve Vyškově velký stan, zvou na shromáždění, léčí se a uzdravuje. Několik odhozených brejli a několik třídenních radovánek nad pominutím bolesti zad a víc nic.
Po třech dnech se nemoc vrátí. Podle toho, jak silně toto placebo působilo.

Kdyby to bylo, jak píšeš, rozkřiklo by se to mezi lidmi a stáli by tam fronty, podobně jako v prvním století. „nosili k apoštolům své nemocné, pokládali je na lůžka, měli přání, aby aspoň jejich stín na ně padl“, prostě to fungovalo a lidé šli za nimi. Byl nával. Podobně uzdravoval i Ježíš a navíc křísil z mrtvých.

Lidé jsou ochotni ve své nemoci vyhledat kdejakého léčitele a platit a platit.
Proč tady ten veřejný nezájem? Vždyť je to zadarmo a není podmínka být členem církve. I v prvním století byl vyléčen kdekdo a nebyla vždy podmínka jeho víra. Léčilo se i na dálku.
Tak mocný je Duch Svatý.

Síla od satana, to je slabá napodobenina. To dokáží i démonští vúdú a jiní.
A jestli někdo tvrdí, že léčí ve jméně Ježíše, bude mu to odpuštěno.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty nikde si nebyl

Příspěvek  admin pavel 30/4/2006, 10:13

Takže Sváťo,

abychom to shrnuli. Položil jsem Ti několik jednoduchých otázek. Tys na ně neodpověděl.

Shrnout by se to dalo asi takto: nikde si nebyl, nic si neviděl. Byl jsi jedině XX let SJ a to co tu vykládáš, jsi slyšel patrně na shromáždění SJ.

A přitom jsi přesvědčen, že tu vykládáš pravdu. No
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty církev dnes

Příspěvek  admin pavel 30/4/2006, 10:29

Rád bych se vrátil k tématu církev dnes a to ve smyslu slova církev, jako místní sbor.

8Proto praví: 'Vystoupil do výše, odvedl s sebou zajatce a dal dary lidem.' 9Co jiného znamená 'vystoupil', než že nejprve i sestoupil do nižších částí země? 10Ten, jenž sestoupil, je také ten, jenž vystoupil vysoko nad všechna nebesa, aby naplnil všechno. 11A on dal jedny apoštoly, jiné proroky, některé evangelisty, jiné pastýře a učitele, 12aby dokonale připravili svaté k dílu služby, k vybudování těla Kristova, 13dokud nedospějeme všichni k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti, 14abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu, 15nýbrž abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v toho, který je hlavou, v Krista.

Položme si několik otázek:
Je dnes svět méně v moci satana než v prvním století?
Je dnes méně bludných učení než v prvním století?
Je Kristova milost menší než v prvním století?

Jestli si ani na jednu otázku neodpověděl kladně, tak proč bys měl tvrdit, že církev ztratila svůj význam a již není potřeba. Proč bys měl tvrdit, že Kristus zde svou církev nemá?
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 30/4/2006, 10:32

zeptal bych se Tě: na kolika shromážděních, kde probíhalo uzdravování jsi byl? Kolik uzdravení si viděl na vlatní oči? Kolik nákladních aut odvážejících z takového shromáždění již nepotřebné berle a vozíčky jsi viděl? Kolik důkazů si shromáždil?

Když trvaš na odpovědích na otázky, tak tedy- na shromáždění, kde se dělo uzdravování jsem nebyl, byli tam jen jiní ze SJ, ale nic slavného se tam, podle jejich vyprávění, nedělo.

Žádného uzdraveného jsem na vlastní oči neviděl a kdyby nějací byli, jistě v tak malém městě, jako je Vyškov, by to vyvolalo velké debaty a udělalo reklamu, psalo by se o tom i v místních novinách, ale nic takového nebylo.

Nákladní auta s berličkami a vozíčky, jsem již vůbec neviděl, i když jsem byl často v Responu (podnik pro spracování odpadu), kde by tyto berličky a vozíčky asi zkončily. (kov, guma, umělá hmota)

Moje shromážděné důkazy jen vyvolávají pochybnost a ne přesvědčení o pravosti...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty víra a pochybnost

Příspěvek  admin pavel 30/4/2006, 10:48

Chceš mluvit o víře nebo šířit pochybnosti?
Když se to nestalo ve Vyškově, v Mostě, v Brně, dá se z toho usuzovat, že to nemohlo být někde jinde?
Když to někdo napodobuje, nebo to někdo dělá špatně, dá se z toho vyvodit, že to všichni dělají špatně?
A jestliže to nejde, dá se jednoznačně usuzovat, že chyba je na straně toho, kdo to dělá?
Rád bych upozornil na biblický text Mat 13:58

58A neučinil tam mnoho mocných činů pro jejich nevěru
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 30/4/2006, 11:59

Takže fajn. u tohoto textu i ty používáš jehovistické A.

Co se týká šíření víry, nebo pochybností. -

Je to tvoje víra a moje pochybnosti. Každý šíří svůj názor. Od toho tady ta diskuze je. Nikdo z nás není VRO, aby měl vždy absolutní pravdu.
V podstatě říká, já to chápu takto. Jestli tvrdí, že je to jediná pravá pravda (tato jeho víra), co potom, když se ukáže že se mýlí?.
Nebo snad omyl bude jen na mé straně?

Myslím, že satan může "zatemnit" mysl mně, jako tobě. Nebo jsi imuní?

Zatím jsi mne žádnou logickou úvahou ani biblickými texty nepřesvědčil. Ale podobně je to i na mé straně.
Proč asi? Jsme oba paličáci, kteří jsou posedlí svou představou pravdy
. Nebo je to jinak a ty máš pravdu, protože ti ji zjevil Duch a já jsem osel, pomatený dodnes učením SJ?

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty text

Příspěvek  admin pavel 1/5/2006, 10:19

Nevím, který text máš na mysli, který jsem měl údajně citovat a vzít z něho to A? Opravdu nechápu.

Nemám rád, když někdo hlásá předsudky. Předsudky, jak už to ze samotného toho slova vyplývá, předem zavírají určité dveře a jenom některé nechávají otevřené, předsudky už mají ve věcech jasno dříve něž vezmou do ruky důkazy. Já neříkám, že mám ve všem jasno, jenom říkám: Tyhle dveře nezavírej!
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 1/5/2006, 11:02

Ohledně toho A-

58A neučinil tam mnoho mocných činů pro jejich nevěru

Co se týká "zavírání dveří" ze něčím. Souhlasím, protože čas ukáže, co, a jaká je pravda.
Zatím jsou tady jen (i když to žádný nechce uznat) jen domněnky. Nezavírám tedy dveře, nelámu hůl ani já.

Asi sa budu muset omluvit.
Protože to tvoje A, je asi jen chyba v použití mezerníku. Vypadá jako součást čísla 58 a s mezerníkem jako součást dalšího textu. Velké, nebo malé písmo ve slově "neučinil" není podmínkou. Text může a nemusí navazovat na předchozí verš.

Ale asi jsi to A nepoužil. Tak promiň můj omyl, díky tvému omylu.
Kdybych si ověřil text v Bibli, bylo by asi vše jasné.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Pavel P. a Novy Zivot

Příspěvek  Petr W. 2/5/2006, 22:25

Ahoj Pavle,
co se tyce Noveho Zivota, tak nepochybne je to skupina lidi, kteri to se svym nabozenskym presvedcenim mysli uprimne. Patri tak do obrovskeho poctu krestanu, jake najdeme v ruznych cirkvich ci hnutich: opravdova duvera v to, co vyznavaji a uctivaji.

Nicmene kriticky ton je namiste. Casopis Ministerstva vnitra "Policista" z roku 1998 ( www.mvcr.cz/casopisy/policista/prilohy/pril8.htm ) uvadi mezi sektami take hnuti "Novy Zivot" s jejimi neblahymi dusledky...

Z internetovych stranek samotne skupiny www.novyzivot.cz lze vycist velke mnozstvi udajnych uzdraveni jejich clenu, na zaklade ritualnich ukonu lecitelu. O cene takovych vypovedi nema smysl diskutovat. Rozhodne bych byl - alespon ja - mimoradne skepticky/podeziravy k takovym domnelym medicinskym zakrokum "zdravotnich sester a bratru" MuDr. Jezise Krista, ambulantniho praktickeho lekare, t.c. neznameho mista pobytu...Very Happy

Neni moji snahou odrazovat nekoho od spolecenstvi lidi - nebot kazdy jsme v jine situaci - ale jiste aspekty v danych komunitach by clovek nemel prehlizet. Snadno se mohou stat pasti...presto Ti preji uspech, abys pomoci Noveho Zivota dosahl "cilove stanice"...Cool
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  OOO 3/5/2006, 11:25

Ahoj Petře W.,Já jsem jeden z těch co byl v ÚSTÍ V "NOVÉM ŽIVOTĚ"A NA VLASTNÍ KŮŽI ZAŽILi "MOC "DUCHA S.BYL JSEM NA HORMONECH/MEDICÍNSKÝ PROBLÉM 39LET/ A DNES ?DÍKY "MUDr.Duchu s. je to pryč..Nebyl jsem tam sám a viděl jsem to co jsem viděl. Byli tam i lékaři ve stejné frontě jako já..Nepouštěj se do podobných soudů pokud nemáš, osobní zkušennost.Je mnoho věcí ,které jsou produktem naší "nevěry"co jsme nabrali u SJ.. Nechci tě přesvědčovat ,ale je to tak!!Přeji ti otevřenou mysl study :sunny:kOUKNI SE DO PÍSMA NA KOLIKA MÍSTECH NAJDEŠ UZDRAVOVÁNÍ V MOCI "SATANA".PROČ TO TAM NENAJDEŠ TAK ČASTO JAK BYS ASI CHTĚL?
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 3/5/2006, 13:22

Plně souhlasím s fakty Petra W v posledním příspěvku.

Není potřeba přidávat další fakta a názory. Pro udržení klidu a míru, to stačí.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Petr W. 3/5/2006, 15:30

Petr/Datel/ napsal:Ahoj Petře W.,Já jsem jeden z těch co byl v ÚSTÍ V "NOVÉM ŽIVOTĚ"A NA VLASTNÍ KŮŽI ZAŽILi "MOC "DUCHA S.BYL JSEM NA HORMONECH/MEDICÍNSKÝ PROBLÉM 39LET/ A DNES ?DÍKY "MUDr.Duchu s. je to pryč..Nebyl jsem tam sám a viděl jsem to co jsem viděl. Byli tam i lékaři ve stejné frontě jako já..Nepouštěj se do podobných soudů pokud nemáš, osobní zkušennost.Je mnoho věcí ,které jsou produktem naší "nevěry"co jsme nabrali u SJ.. Nechci tě přesvědčovat ,ale je to tak!!Přeji ti otevřenou mysl study :sunny:kOUKNI SE DO PÍSMA NA KOLIKA MÍSTECH NAJDEŠ UZDRAVOVÁNÍ V MOCI "SATANA".PROČ TO TAM NENAJDEŠ TAK ČASTO JAK BYS ASI CHTĚL?

Petr Datle preji Ti, abys byl v one komunite stastny. Emotivne ladene vypovedi „uzdravenych“ pacientu na zaklade zakroku lecitele, mne nechavaji naprosto klidnym a nedotcenym. Neudivuje mne Tve nadseni: nekdo ma radost z navstevy vystavy akvarijnich rybicek, jiny z fotbaloveho zapasu a dalsi z lecitelskych seanci krestanskych „samanu“ – jde proste o subjektivni zazitky a ty k zivotu take patri...Cool
Petr W.
Petr W.

Male Poeet p?íspivku : 489
Reputace : 1
Body : 12
Registration date : 12. 02. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  OOO 3/5/2006, 17:39

Pokud je někdo na "hormonech" a pak není..Nevím zda je to subjektivní dojem?Trochu mne to udivuje,že tak reaguješ.Nebo vlastně né.Bez tvojí osobní zkušennosti to chápu.V tom ÚSTÍ BYLO VE FRONTĚ I NĚKOLIK LÉKAŘŮ ..ZNÁM I osobně pár lidí /pacientů/co si četl jejich zkušennosti.Myslím ,že tvůj pohled je jen nepochopení a možná i odráží tvé světské vzdělání ,které máš z dob "reálného"socialismu s kombinací s učením SJ.Předemnou,tam stála lékařka co tam přišla na základě zkušennosti svého pacienta,který tam přišel před dvěma lety a přestal mít určitý zdravotní problémy.Klinicky ,všek byla jeho prognóza bez možnosti zlepšení.Ona to nechápala a jako "ateistka" to nedokázala pojmenovat a zaškatulkovat,přesto nebo právě proto v té frontě byla.Ti lidé co je popisuješ jako "lečitelé" nebo jako.."??"To dělají v moci,kterou nemůžeš imitovat.Nebo ano?Běž se kouknout na podobnou akci..a pak posuzuj.. sunny study
OOO
OOO

Male Poeet p?íspivku : 646
vztah k organizaci : HLUBOKÝ OMYL
Reputace : 0
Body : -36
Registration date : 31. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Nový život

Příspěvek  admin pavel 3/5/2006, 20:37

Petře W. Díky za kontakt na stránky ministerstva vnitra. Zaujala mně tato věta neboli hodnocení nebezpečí:

Nebezpečí vyplývají ze skálopevného přesvědčení příslušníků tohoto hnutí, že funguje "zákon víry". Tomu, komu se v životě ne příliš daří, přibývá břemeno viny za to, že neobstál před Bohem, protože jeho víra dostatečně nefungovala. Psychické potíže v důsledku tohoto učení nejsou výjimečné.

S tímto postojem mám velké zkušenosti ze sboru Svědků Jehovových. Máš problém? Tak asi málo studuješ, málo se modlíš, nebo málo chodíš na shromáždění. Tento princip jsem v mnoha obměnách zažil a mnohokrát mně velmi zdeptal.
Bylo by nemoudré říci, že tomu tak v některých případech není, totiž, že určité problémy člověka nevyplývají z nedostatku víry. Důležité je, jak se k tomu postaví pastýři toho daného seskupení, jestli dokáží bolavou ovečku ovázat a léčit, nebo ji zapudit. Situace v NSSJ je o to těžší, že není kam utéci, všude kolem je to "satanovo" a navíc pokud odejdeš ztratíš všechny přátelé. Z hlediska psychického deptání mi tedy NSSJ připadá dost nebezpečná.
Zaujalo mně, že postoj křesťanů ve sboru Nový život je vůči odejivším značně diferencovaný a to důvodem jejich odchodu. Pokud odejdou do jiné církve, protože se tam prostě cítí lépe, automaticky tím neztrácejí přátele, a nikomu není zakazováno, aby se s nimi nadále bavil. Pokud je někdo vyloučen za smilstvo, pak to funguje biblicky.
To je jenom něco málo, co vím, na co jsem se zeptal.
Za příspěvek jsem vděčný, vím petře W, že to myslíš dobře.

Na druhou stranu jsem rád, že mně NSSJ dočista nepřipravili o schopnost důvěřovat, o chuť zkoumat, že mně neuzavřeli do samoty.Prostě jsem vstoupil do otevřených dveří, které jsem si nezabouchl léta pěstovanými předsudky. Po pravdě mi také velmi velmi pomohlo překonat opatrnost, že tam mám spolužáka ze základní školy, který ten sbor zná už přes 10 let.
admin pavel
admin pavel

Male Poeet p?íspivku : 162
vztah k organizaci : už žádný
Reputace : 1
Body : 131
Registration date : 01. 02. 06

http://www.straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 14/5/2006, 15:20

Poznámka a dotaz k Datlovým faktům

Nikdo z dnešních lidí, nedostal Dar ducha (uzdravování) o Letnicích a ani později vkládáním rukou apoštolů.

Z kterého zdroje tedy tyto „dary“ jsou?

Skutky apoštolů 8:18 Když Šimon viděl, že ten, na koho apoštolové vloží ruce, dostává Ducha svatého, nabídl jim peníze a řekl:

Skutky apoštolů 6:6 Přivedli je před apoštoly, ti se pomodlili a vložili na ně ruce.

Nahum 3:4 To všechno pro mnohá smilstva Nevěstky, přesvůdné mistryně kouzel. Svým smilstvem kupčí s pronárody, svými kouzly kupčí s čeleděmi.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 3/6/2006, 11:13

Pro Pavla Powera: že by se na tebe hodilo to, co je v 2.Tes. 2:1-12? Srovnej Mat. 24:24-28. Ono i v Egyptě faraonovi kejklíři byli do určité míry schopni učinit to, co činil Mojžíš díky Božího Ducha jeho činné síly, ale polož si otázku, jakou moc pužívali ti faraonovi kejklíři a jakou moc používal Mojžíš? A pak si odpověz s jakou mocí pracují ti údajní léčitelé a uzdravovatelé, které tak vehementně dáváš za vzor na nějakých shromážděních, kterých jsi byl svědkem?
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Dary uzdravování

Příspěvek  Aleš 6/6/2006, 16:39

Dogma SJ, že dary pominuly je nesmysl. Duch nedává dary těm, kteří o ně neusilují. A křesťané o ně usilovat mají. Zázraky nefungují pouze mezi SJ. Konkrétně vkládání rukou v Ježíšově jménu u některých křesťanů funguje. Ale problém je, že když by se k tomu přihlásil ve sboru SJ, tak ho rychle vyloučí. Org-ce SJ se pečlivě brání před jednotlivci obdařenými darem Ducha, aby tito jednotlivci nezískali větší autoritu než věrný a rozvážný otrok. A aby se neukázalo, že ne církve, ale jednotlivci jsou obdařeni dary Ducha.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Hvězdlický 6/6/2006, 16:52

Kolem zázračných darů Ducha již byla velká debata.
Byla zde řada textů pro, i proti, třeba, že dary pominou a jen láska vytrvá.
Bible také varuje "zkoumejte duchy" Jejich pravost.

Po této naší diskuzi se již neodvažuji tvrdit, že všechny dary Ducha pominuly (protože i moudrost je dar) ale také bych se bál vidět léčitele od letničářů, nebo jiné církve, jako Kristova učedníka a spoluvládce obdařeného duchem.
Tyto dary mají pochopitelně mezi sebou i jiné církve, které jsou od Boha velice daleko.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes? - Stránka 3 Empty Re: Potřebujeme dnes církev?Působí Duch s.na církev i dnes?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru