Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

+49
komi-permjak
daniely
drobeček
kasatymyr forse spain
frodobagin
lorak
Jiří Brei
Xton
Admin
jája
Abbaddon
Bulhar
Melissa
PETRONELLA87
Styvi
Tonda Vlas
witness
schwanenburg
dov
apostol
144012
Minehava
Jesen
candy
sazeč
kovboj
A6zvolen
Patrobas
Ctibor Plášek
Pavel Sládeček
Amalka
Old.Stloukal
Milan
Jane
Vojtěch Malleus
Robin
Černá ovce sboru
jacky89
Fortuna
zbysek
jsemkteryjsem
oskar
Jirka z P. (queens)
admin pavel
Petr Štefek
Arago
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
53 posters

Strana 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Robin 17/5/2008, 21:59

Citace z Valašského deníku:
Co když se někdo rozhodne opustit vaše řady?
... Každému nejprve nabídneme biblický kurz, aby měl dost informací, a dotyčný se pak může nezávazně rozhodnout pokračovat.

To je pro mě novinka. (Možná mě to v blízké době čeká Very Happy ) Zažili jste to někdo v praxi? Pokud jsem slyšel, tak když už dojde ke konfrontaci, většinou každý rychle odejde sám.

Navíc v tištěném vydání novin je pod tímto článkem anketa s otázkou "Setkali jste se někdy se sektou?" a odpovědi pěti lidí. Všech 5 odpovědí je o SJ, 3 z nich výslovně jmenují "jehovisty" a u ostatních dvou to vyplývá ze souvislosti. Všichni se vyjadřují odmítavě, 4 z nich považují činnost SJ za obtěžující.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jane 17/5/2008, 23:44

Všichni "bratři" se ve svých odpovědích stavějí velmi vyhýbavě k otázce jednání s bývalými SJ. Buď se jasné odpovědi vyhýbají (Petr Smrčka), nebo mlží a říkají nesmysly o jakémsi kurzu pro odcházející (Kyrilenko), o kterém jsem za celých dlouhých 17 let u SJ neslyšela (hovořilo se o biblickém studiu pro duchovně zesláblé, ale tady se jedná o něco jiného). Na místě žurnalisty bych vyžadovala jasnější odpovědi, zvláště když je známo, jak SJ jednají se svými bývalými bratry a sestrami. Posouzení zkvalitnění rodinného života nechám na svědomí tázaného...
Zdravím,
Jane
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 18/5/2008, 09:59

kód:
říkají nesmysly o jakémsi kurzu pro odcházející (Kyrilenko),

Skoro třicet let jsem byl SJ. Prošel jsem ve sborech v podstatě vše. Od řadového člena, přes služebního pomocníka, staršího a předsedajícího v několika sborech. Vyráběl jsem literaturu pro několik sborů (fotocestou a později cyklostil)

Moje horlivost v duchovních směrech (samostatné studium) mně nakonec utvrdilo v tom, že nejsem na správné cestě.

Nevím jaký kurz, nebo školení bych asi měl dostat. Když každý pokus by byl jejich prohrou, dokázanou Písmem.

KURZ O KTERÉM PÍŠE KIRILENKO Z KROMĚŘÍŽE A UPLATŇUJE SE VE VŠECH SBORECH, MÁ JEN NĚKOLIK SLOV.
. ODVOLEJ A POKORNĚ UZNEJ, ŽE PŘEDBÍHÁŠ VRO.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Milan 18/5/2008, 19:09

Ahojte,
trochu mě odpovědi na otázky(Kyrilenko a ten druhý příspěvek) rozesmály. Po 17 letech v NSSJ, jsem asi úplně blbý, když nechápu, že můžu jen tak odejít a nezasáhne to moji rodinu, která chce zůstat!
Jen to dokazuje, že jsou sedmilháři!! Ale na tu redaktorku se zlobit nemůžeme. V našich končinách není novinařina taková jaká by měla být. Spokojí se s odpovědí a tu potom jako opičky přepíší jako pravdu.
Ostatně, i ministerští úředníci se spokojili s odpověďmi, které si krásně protiřečily.
Ona i ta odpověď, že není mezi SJ laiků a duchavenstva. To se jen trochu pan Kyrilinko spletl a neví nic a soudních tahanicích, kvůli uznání třídy duchavenstva u SJ, aby mohli SJ používat zpovědní tajemství....! Zde bych se ovšem zastal zodpovědných soudních úředníků, kteří pořádně prostudovali stanovi NSSJ!!!


Naposledy upravil Milan dne 18/5/2008, 23:15, celkově upraveno 1 krát
Milan
Milan

Poeet p?íspivku : 197
vztah k organizaci : Dobrovolný odchod po 15ti letech.
Reputace : 0
Body : 19
Registration date : 22. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Robin 18/5/2008, 19:59

Milan napsal: V našich končinách není novinařina taková jaká by měla být. Spokojí se s odpovědí a tu potom jako opičky přepíší jako pravdu.

Souhlas s Milanem.
V přerovském článku redaktorka klidně napíše "Síň Království" (překlad anglického Kingdom Hall), místo aby si přečetla nápis, který je na budově sálu (asi 200 m od redakce novin).
Ve zlínském článku redaktorka je otázka "Proč si myslíte, že lidé považují SJ za sektu?" Br. Smrčka odpoví něco jiného a redaktorka nepoloží otázku znovu.

Robin

Male Poeet p?íspivku : 40
vztah k organizaci : Formálně stále člen NSSJ (20 let pokřtěný), v současnosti hledající
Reputace : 0
Body : -3
Registration date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jane 18/5/2008, 23:06

Robin napsal:
V přerovském článku redaktorka klidně napíše "Síň Království" (překlad anglického Kingdom Hall), místo aby si přečetla nápis, který je na budově sálu (asi 200 m od redakce novin).
Ve zlínském článku redaktorka je otázka "Proč si myslíte, že lidé považují SJ za sektu?" Br. Smrčka odpoví něco jiného a redaktorka nepoloží otázku znovu.
No, mně taky přišlo, že jim ti novináři nějak moc vstřícně všecko baští........... confused No Question
Jane
Jane

Female Poeet p?íspivku : 91
vztah k organizaci : bývalá SJ
Reputace : 1
Body : 14
Registration date : 08. 08. 07

http://www.poslouchamebibli.cz

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Old.Stloukal 21/5/2008, 00:42

Přečetl jsem všechny příspěvky u Valašska, Zlína,Přerova.
Sekta
angl.: sect, cult
něm. die Sekte
Pejorativní pojem, jímž většinová společnost označuje menšinovou náboženskou skupinu, pokud její učení, postoje či chování považuje za deviantní, popř. dokonce za nebezpečné.

Pojem sekta pochází z latinského secta, slova, jež je zřejmě etymologicky odvozeno od slovesa sequi ve významu následovat. Původně patrně označoval skupinu, radikálně odloučenou
od náboženského nebo filozofického společenství, na jehož základě vznikla, tím, že její členové neuznávají bezvýhradně autoritu původních institucí, ale následováním vedoucího
vytvářejí instituci novou. Pojem se rozšířil v křesťanské teologii vlivem latinského překladu Bible a nabyl významu skupiny oddělené od církve kvůli nesprávnému učení (herezi), neoprávněnému nakládání se svátostmi či podléhání církevně neschválené autoritě1. Tento význam bývá podepřen odvozováním pojmu sekta od latinského slovesa secare (ve významu sekat či v přeneseném významu oddělovat).
V důsledku rozdílů mezi původním (často většinovým) náboženským společenstvím (církví) a od něho oddělenou menšinou (sektou) se na začátku 20. století stal výraz sekta též
sociologickým pojmem. Protikladnost ideálních typů „církev“ a „sekta“, zmíněná již německým politickým ekonomem a sociologem (náboženství) Maxem Weberem (1864-1920)
a rozpracovaná německým protestantským teologem Ernstem Troeltschem (1865-1923) a mnoha dalšími, je od té doby jedním z hlavních témat sociologie náboženství. Na straně typu církev je popisován především kladný vztah ke společnosti, jejím institucím a hodnotám, postoj zahrnování příslušníků širokého sociálního, názorového i spirituálního spektra, pevná, často hierarchická struktura, příslušnost získaná obvykle pouhým narozením a řada dalších charakteristik. Sociologický typ sekta se naproti tomu vyznačuje především protestním postojem vůči stávajícímu duchovnímu životu společnosti i vůči jejím institucím a hodnotám.

TAK JAK JE VÝŠE UVEDENO SE PREZENTUJE NSSJ. NUCTÍVAJÍ JEŽÍŠE KRISTA, NEBOŤ DLE NICH NENÍ Z JAHVEHO, ALE BYL JÍM STVOŘEN, JAKO OSTATNÍ ANDĚLÉ. NEPŘIPOUŠTÍ, ŽE BY JEJICH VRO SE MOHL MÝLIT! DLE JEJICH SEKTÁŘSKÉ TEORIE JSOU TITO LIDÉ PŘÍMO VEDENI JHWH DLE JEJICH PŘESVĚDČENÍ. MAJÍ ODVAHU PŘEDVÍDAT ČAS KONCE PRO ZÍSKÁNÍ DALŠÍCH OVEČEK. TAKTO SE ROUHAJÍ PŘÍMO I PROTI JHWH A JEŽÍŠE NECHTĚJÍ UCTÍVAT, POUZE CTÍT! NEPŘIZNÁVAJÍ MU, BOŽSKOU PODSTATU ZROZENÍ!

DLE MÉHO POZNÁNÍ NSSJ NAPLŇUJE VŠECHNY ZNAKY SEKTY. TO, ŽE USILUJÍ O ZVĚTŠENÍ POČTU ZA KAŽDOU CENU, JE TOHO NEZVRATNÝM DŮKAZEM. JEJICH CÍLEM JE ZÍSKAT CO NEJVÍCE DUŠÍ! TY POSLÉZE ZMANIPULOVAT K OBRAZU SVÝCH ZCELA NEPODLOŽENÝCH DOGMATŮ A NÁSLEDNĚ VYTVOŘIT SOCIÁLNÍ ZÁVISLOST JEDNOTLIVCŮ NA TÉTO SEKTĚ. POKUD JEJICH TEOKRACII NĚKTERÁ OVEČKA ODPORUJE, ČI VZNÁŠÍ NEPŘÍJEMNÉ DOTAZY, TAK SE JI RADĚJI ZBAVÍ, NEBOŤ SI NECHTĚJÍ ZTAPLEVELIT SVOJE POSLUŠNÉ STÁDO, KTERÉ VEDOU DO CHŘTÁNU TOHO ZLÉHO, NEBO´T V NICH NENÍ PRAVDY, ANI ODVAHY PŘÍZNAT HRUBÁ POCHYBENÍ A ROUHÁNÍ SE PROTI PÁNU pánů a KRÁLI králů. V PODSTATĚ SE NELIŠÍ OD POLITICKÉ STRANY, JENOM SLOVY SE OD NÍ DISTANCUJÍ, ALE SKUTKY DOKAZUJÍ, ŽE JSOU JEJICH NÁBOŽENSKÝM RELIEFEM VELMI SE PODOBAJÍCÍM CO DO ZPŮSOBU OVLÁDÁNÍ SVÝCH BLIŽNÍCH. JINAK SE SNAŽÍ BUDIT DOJEM LÁSKY A POKORY, ALE PŘI HLUBŠÍM ZKOUMÁNÍ LIDÍ ZNAJÍCÍCH BOŽÍ SLOVO A MILUJÍCÍCH JEŽÍŠE KRISTA SE ODHALÍ JEJICH LEDVÍ A NAKONEC KLIDNĚ ŘEKNOU, ŽE PROTI NIM SI NEDOVOLÍ POZVEDNOUTI HLAS, ANI ANDĚLÉ V NEBI. K TOM U NENÍ CO DODÁVAT SNAD JEN = SEKTA TOHO NEJHRUBŠÍHO ZRNA, BEZ LÁSKY K PRAVDĚ A OBJEKTIVITĚ BOŽÍHO SLOVA OTCE-SYNA A JEJICH SV. DUCHA. TOHO BOHU - ŽEL ODVRHLI A ZAMĚNILI ZA JAKOUSI ÚČINNOU SÍLU Z MATERIALISTICKÉ TERMINOLOGIE. PROTO MAJÍ V LÁSCE VÍCE NEVĚŘÍCÍ, NEŽ LIDI, KTEŘÍ JIŽ OD ÚTLÉHO MLÁDÍ UCTÍVALI A POKORNĚ SE PODŘIZOVALI BOŽÍ TROJICI, KTERÁ SE JIM Z HLOUBY DUŠE PROTIVÍ A PŘÍMO JI NENÁVIDÍ, TAK JAKO LIDI, KTEŘÍ SE K NÍ HLÁSÍ. RÁDI SI HRAJÍ NA VYVOLENÉ! POKUD JIM JE BOHEM JASNĚ ŘEČENO, ŽE MEZI NIMI NEMÁ ON A JEHO SYN MÍSTO, TAK ODHODÍ SVOJI LASKVOU MASKU A UKÁŽÍ SVOJI PRAVOU TVÁŘ KTERÉ NEMÁ S BOŽÍ LÁSKOU SPOLEČNÉHO NIC. PROSTĚ SEKTA, SEKTA A JEŠTĚ JEDNOU SEKTA VE VÝZNAMU VÝŠE POPSANÉM.

OLDA
Old.Stloukal
Old.Stloukal
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Male Poeet p?íspivku : 491
Age : 79
vztah k organizaci : BYL JSEM ČLENEM NSSJ
Reputace : 0
Body : -15
Registration date : 11. 02. 06

http://WWW.SEZNAM.CZ

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 11:42

Souhlasím s Hvězdlickým, že v dnešní době není žádná církev ta, o níž mluvil Ježíš a kterou založil v podobě svých následovníků. Dnes jsou pouze jedinci, většinou na okrajích církví a nebo úplně mimo, kteří se považují za věrně oddané Bohu a Kristu.
Proto taky ten Ježíšův povzdech, zda nalezne víru, až se vrátí.
Proto Bůh ve své prozřetelnosti naplánoval příchod dvou Jeho svědů, kteří budou prorokovaž 3,5 roku a vydávat o Něm svědectví. Bude to důležité svědectví, umocněné Boží mocí, jakou měl Mojžíš a Eliáš. Tito dva svědkové shromáždí všechny Ježíšovy ovce, které budou chráněny před příchodem toho strašného dne, který je nazýván Armagedonem. Všechno bude v klidu beze spěchu. Každý, kdo jde do života bude mít dost času. V té době bude nebezpečné opouštět Boží lid, neboť nikdo nebude znát čas ani hodinu, kdy dojde k Božímu útoku v jehož čele bude stát Ježíš. Je zbytečné si myslet, že to bude zítra, za rok a pod. Dva svědci ještě nevystoupili a až vystoupí, budou prorokovat a shromažďovat po dobu výše uvedených 3,5 let.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/6/2008, 12:51

Amálko nevím jestli jsi nebo jsi byla u SJ, ale jak tě pozoruju máš to pěkně zakořeněno v mysli. Proč stále se snažíte o uvádění symbolů do reálného života.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 24/6/2008, 13:03

Je psáno, že ˛2. Korinťanům 13:1 ........ 'ústy dvou nebo tří svědků bude potvrzena každá výpověď'.

Podle slov krista, musí být vydáno velké svědectví před koncem. Dva svědky tedy chápu jako symbol záruky, že tomu tak bude. Zjevení nechápu doslovně. A tedy i tu moc, těchto dvou svědků- neberu také doslovně. Možná to má vztah k délce, účinku atd poselství vzhledem ke světu.
Nedávno Jirka nabízel k posouzení video o "Novém světě". Z videa se dá usuzovat o způsobu a době "prohlášení mír a bezpečí" o "velkém soužení" a o "kdo nebude mít znamení šelmy" atd.

Nebudu rozebírat své fantazirování dál. Tak to také berte.
MOKUSACU řekne japonec. Mávni nad tím rukou.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Pavel Sládeček 24/6/2008, 13:14

V bibli stojí, že Ježíšovi učeníky brali za sektu, zřejmě odpadlou od judaismu, tak proč to tady řešíte? Ale kdo kým je nebo není nerozhodují přeci lidé, ale Jehova Bůh.

Pavel Sládeček

Male Poeet p?íspivku : 19
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 23. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 14:17

Jirka z P. napsal:Amálko nevím jestli jsi nebo jsi byla u SJ, ale jak tě pozoruju máš to pěkně zakořeněno v mysli. Proč stále se snažíte o uvádění symbolů do reálného života.

Víš, oni dva svědci nejsou žádné symboly, i když se to snaží kdekdo podsouvat. To jako bychom řekli, že Ježíš neexistoval, neboť šlo jen o nějaký symbol. Dva svědkové jsou z masa a krve stejně tak, jako byli z masa a krve Eliáš a Mojžíš a stejně tak i Ježíš.
Jedni z těch, kdo dělají ze dvou svědků symboly, jsou také svědci Jehovovi.
Je pravda, že jsem kdysi byla členaka SJ. Byla jsem vyloučena s celou svou rodinou právě kvůli dvěma svědkům a proto, že jsem tvrdila, že nejdřív musí přijít Eliáš. Nebála jsem se jich a nebyla jsem tak zfanatizovaná, abych neviděla jejich omyly a otevřeně jsem o nich mluvila. Stala jsem se pro ně nebezpečnou tak, že mi řekli, že přináším sestrám a bratrům smrt. Napsala jsem dopis do Brooklynu, ale ani se neobtěžovali odpovědět. Volala jsem na všechny strany, ale nikdo nechtěl a nechce slyšet. Nemyslím si, že tady to bude jiné. Ale snad někdo uvidí. Doufám ...

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 14:30

Hvězdlický napsal:Je psáno, že ˛2. Korinťanům 13:1 ........ 'ústy dvou nebo tří svědků bude potvrzena každá výpověď'.

Podle slov krista, musí být vydáno velké svědectví před koncem. Dva svědky tedy chápu jako symbol záruky, že tomu tak bude. Zjevení nechápu doslovně. A tedy i tu moc, těchto dvou svědků- neberu také doslovně. Možná to má vztah k délce, účinku atd poselství vzhledem ke světu.
Nedávno Jirka nabízel k posouzení video o "Novém světě". Z videa se dá usuzovat o způsobu a době "prohlášení mír a bezpečí" o "velkém soužení" a o "kdo nebude mít znamení šelmy" atd.

Nebudu rozebírat své fantazirování dál. Tak to také berte.
MOKUSACU řekne japonec. Mávni nad tím rukou.

To je zvláštní. Na jedné straně věříš, že před koncem bude vydáno svědectví. Na druhé straně vidíš ve dvou svědcích symboliku. Abys mohl o něčem vydávat svědectví, je zapotřebí, abys měl v tom jasno. Máš tedy představu, jak bude takové svědectví probíhat? Ne-li, jak si můžeš být jistý a nebo si jen předstvovat, že je něco symbolické a nebo ne?
Jestli si ovšem nejseš ničím jist, mohou být Tvé názory velmi zavádějící, potažmo svádějící, což je pro věřící dost nebezpečné, neboť mohou člověka svést k falešným představám.
Promiň nemyslím to zle. Jen je potřeba oprostit se ode všech nauk, které jsme přijali za své, protože se nám zdály být dobrým vysvětlením. Je potřeba neustále zkoumat a pátrat, jestli bychom se přece jen nepřiblížili pravdě. A to jiné, než která nám byla předkládaná a vštěpovaná rádoby duchovními vůdci. A která tady skutečně je. Jen nebýt k ní nevšímavý.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 24/6/2008, 15:13

Amalka napsal:Víš, oni dva svědci nejsou žádné symboly, i když se to snaží kdekdo podsouvat. ... Dva svědkové jsou z masa a krve stejně tak, jako byli z masa a krve Eliáš a Mojžíš a stejně tak i Ježíš.
A to, že mají chrlit z úst oheň (Zj 11:5) bereš také doslovně? A šelmu z propasti, která je pak usmrtí (11:7) také? Pokud to chápeš symbolicky, podle jakého klíče si vybíráš, co je symbol a co skutečnost?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/6/2008, 15:18

Podle klíče jak se mi to hodí!!! Je to hrůza jak jsou lidi zblbnutý.
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 15:35

zbysek napsal:
Amalka napsal:Víš, oni dva svědci nejsou žádné symboly, i když se to snaží kdekdo podsouvat. ... Dva svědkové jsou z masa a krve stejně tak, jako byli z masa a krve Eliáš a Mojžíš a stejně tak i Ježíš.
A to, že mají chrlit z úst oheň (Zj 11:5) bereš také doslovně? A šelmu z propasti, která je pak usmrtí (11:7) také? Pokud to chápeš symbolicky, podle jakého klíče si vybíráš, co je symbol a co skutečnost?

Zbyšku má odpověď je výš.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 15:39

zbysek napsal:
Amalka napsal:Víš, oni dva svědci nejsou žádné symboly, i když se to snaží kdekdo podsouvat. ... Dva svědkové jsou z masa a krve stejně tak, jako byli z masa a krve Eliáš a Mojžíš a stejně tak i Ježíš.
A to, že mají chrlit z úst oheň (Zj 11:5) bereš také doslovně? A šelmu z propasti, která je pak usmrtí (11:7) také? Pokud to chápeš symbolicky, podle jakého klíče si vybíráš, co je symbol a co skutečnost?

Napsala jsem dost obšírnou odpověď, ale zmizela. Každá snaha marná. Lidé neuvěří, dokud dva svědci nepřijdou.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 24/6/2008, 16:59

Amalka napsal:Napsala jsem dost obšírnou odpověď, ale zmizela. Každá snaha marná. Lidé neuvěří, dokud dva svědci nepřijdou.
Odpověď jsem tedy nenašel...
A že zpráva zmizla, bývá chyba buďto mezi klávesnicí a židlí, nebo třeba při výpadku internetu či serveru, který hostuje toto fórum.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 24/6/2008, 17:53

To je zvláštní. Na jedné straně věříš, že před koncem bude vydáno svědectví. Na druhé straně vidíš ve dvou svědcích symboliku. Abys mohl o něčem vydávat svědectví, je zapotřebí, abys měl v tom jasno. Máš tedy představu, jak bude takové svědectví probíhat?

Přesnou představu nemám. Ta je pro kočku. Vím jen že ˛Matouš 24:14 A toto evangelium o království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům, a teprve potom přijde konec.

Kdyby se jednalo o doslovné dva svědky, tak nemají šanci to za tak krátkou dobu zmáknout.

Proto se DOMNÍVÁM že ta dvojka je symbol, který zaručuje, že toto svědectví bude vydáno. KÝM??

Něco SJ, něco KC, něco protestanté, prostě každá náboženská skupina se svým spůsobem a podle svých možností zapojuje a zapojí.

Tak nějak si to tedy představuji.
Ale jsou i lepší a přesnější výklady.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 24/6/2008, 19:01

zbysek napsal:
Amalka napsal:Víš, oni dva svědci nejsou žádné symboly, i když se to snaží kdekdo podsouvat. ... Dva svědkové jsou z masa a krve stejně tak, jako byli z masa a krve Eliáš a Mojžíš a stejně tak i Ježíš.
A to, že mají chrlit z úst oheň (Zj 11:5) bereš také doslovně? A šelmu z propasti, která je pak usmrtí (11:7) také? Pokud to chápeš symbolicky, podle jakého klíče si vybíráš, co je symbol a co skutečnost?

Dobře, pokusím se o odpověď ještě jednou a krátce. V písmu je hodně symbolů, které se přiřazují ke skutečným věcem a nebo lidem. Tak jako Ježíš a beránek. Určitě si nikdo nemyslí,že byl Ježíš beránkem s rohy, že? Ale byl skutečným Ježíšem. Tedy Božím Synem a člověkem. A přesto šel na porážku, jako beránek.
Dva svědkové jsou také skutečnými lidmi a také Božími svědky. Oheň z jejich úst je pak symbolické vyjádření toho, že na jejich slovo, které přirozeně vychází z úst, budou moci ohněm zničit nepřátele. Stejně jako zničil ohněm nepřátele starověký Eliáš. Je to velmi jednoduché. A není to o tom, co se komu hodí, jak tu někdo napsal. Prostě jednoduché řešení bývá to pravé.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 24/6/2008, 19:21

Armagedon totiž přežijí, jak někteří lidé z národů, které zaútočí na Jeruzalém, tak Židé, kteří sice při příchodu Pána Ježíše Krista nebudou vzati do nebe, ale kteří ho při jeho příchodu uznají za svého Mesiáše a budou činit pokání.

Ten "útok na svaté město, které miluje Bůh" bych rozuměl až po propuštění satana. Tedy na konci 1000 let.

Zjevení 20:7-9 Až se dovrší tisíc let, bude satan propuštěn ze svého žaláře a vyjde, aby oklamal národy ve všech čtyřech úhlech světa, Góga i Magóga. Shromáždí je k boji a bude jich jako písku v moři.
Viděl jsem, jak vystoupili po celé šíři země a obklíčili tábor svatých a město, které miluje Bůh.

Ale Martin tomu rozumí jistě líp, protože čerpá z hebrejštiny a řečtiny..

To není popichování, ale myslím si to tak.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 24/6/2008, 19:28

Dva svědkové jsou také skutečnými lidmi a také Božími svědky. Oheň z jejich úst je pak symbolické vyjádření toho, že na jejich slovo, které přirozeně vychází z úst, budou moci ohněm zničit nepřátele.

Takže, nejen svědectví (dobré poselství) je jim dáno, ale i soud nad nevěrci. Až tedy přijde Kristus, bude vše vykonáno. Nepřítel ohněm spálen a tak nějak. Nemusí se nějakým soudem osobně zatěžovat.
Vyjádřil jsem se správně? (jako děcko jsem věřil, že oheň z úst šlehá jen sedmihlavé sani. To se nesměju, ale fakt jsem to věřil).

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  zbysek 25/6/2008, 08:50

Amalka napsal:Dva svědkové jsou také skutečnými lidmi a také Božími svědky. Oheň z jejich úst je pak symbolické vyjádření toho, že na jejich slovo, které přirozeně vychází z úst, budou moci ohněm zničit nepřátele. Stejně jako zničil ohněm nepřátele starověký Eliáš. Je to velmi jednoduché. A není to o tom, co se komu hodí, jak tu někdo napsal. Prostě jednoduché řešení bývá to pravé.
Já to přece jen až tak jednoduché nevidím. O dvou svědcích se píše ve Zjevení, které je silně symbolické. Za symbolický popis je také nutno považovat způsob jejich smrti. V rámci kontextu mi tedy zkus vysvětlit, podle jakého klíče jsi dospěla k tomu, že dva svědkové jsou skutečnými lidmi?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Amalka 25/6/2008, 10:50

zbysek napsal:
Amalka napsal:Dva svědkové jsou také skutečnými lidmi a také Božími svědky. Oheň z jejich úst je pak symbolické vyjádření toho, že na jejich slovo, které přirozeně vychází z úst, budou moci ohněm zničit nepřátele. Stejně jako zničil ohněm nepřátele starověký Eliáš. Je to velmi jednoduché. A není to o tom, co se komu hodí, jak tu někdo napsal. Prostě jednoduché řešení bývá to pravé.
Já to přece jen až tak jednoduché nevidím. O dvou svědcích se píše ve Zjevení, které je silně symbolické. Za symbolický popis je také nutno považovat způsob jejich smrti. V rámci kontextu mi tedy zkus vysvětlit, podle jakého klíče jsi dospěla k tomu, že dva svědkové jsou skutečnými lidmi?

Může se to zdát složité. Vem si to tak, že za každým symbolem se vždy skrývá nějaká skutečnost. Třeba sedm sborů. Jsou ty sbory neskutečné? Ne! Jde o skutečné sbory, církve, náboženství ...
Stejně tak dva svědkové. Mohou být neskuteční? Jestliže neexistují, o kom je pak řeč? Vždyť odpověď je opět skryta v symbolech Eliáše a Mojžíše. Eliáš byl jeden a Mojžíš taky. Ježíš řekl, že úplně nejdřív přijde Eliáš. Myslel tím snad, že přijde dav? Řekl, že Eliáš přijde a všechno obnoví. Proč přijde a všechno obnoví? Jednoduše proto, že Ježíš upozornil na to, že přichází noc, kdy nikdo nebude moci pracovat. Toto řekl v souvislosti s vyléčením člověka. Je tedy noc a zázraky se nekonají. Alespoň ne ty, které dělal Ježíš. Ale přichází někdo, kdo to všechno obnoví. Noc končí a Ježíš řekl, že Eliáš vše obnoví. Zatím tady nikdo takový není, nebo alespoň nikdo se nemůže prokázat stejnými skutky jaké Eliáše charakterizují. Oheň, uzdravolvání, kříšení mrtvých a pod.
Ale Ježíš neupozornil jen na Eliáše. Poukázal i na toho druhého svědka. Ducha pravdy - Přímluvce. Ten až přijde ukáže světu v čem spočívá hřích, spravedlnost a soud. Hřích v tom, že lidé nevěří, spravedlnost v tom, že Ježíš odchází k Otci a nikdo ho už nikdy nespatří a soud v tom, že Satan je už de facto odsouzen.Toto je druhý svědek, který po vzoru Mojžíše, bude měnit vodu v krev. Ježíš už nepřijde, protože pošle za sebe Přímluvce.
Toto jsou ti dva svědkové, kteří mají přijít. Nepřijdou sami od sebe, nýbrž přijdou s mocí Boží, poslaní Bohem. Oni se prokáží jako praví svědci. To jsou ty dvě olivy a svícny, které stojí před Pánem země.
Jak to vím? Mohla bych odpovědět, že mi to Bůh zjevil a hned jsem odsouzená. Ale mám podporu v Písmu. Takže vím to proto, že je o tom psáno a já jsem povolána k tomu, abych o tom vydala svědectví a poodhalila roušku Božího tajemství, které mi zjevil.

Amalka

Poeet p?íspivku : 53
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 18. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Hvězdlický 26/6/2008, 08:31

Amalko,

Vidím to tak, že sbory jsou skutečné (jak píšeš) ale symbol je v jejich počtu SEDM.
Svědkové jsou také skuteční lidé (ale ne pouze z řad SJ) ale symbol je v jejich počtu DVA a také v délce jejich činnosti POUZE TŘI A PŮL ROKU.
Symbol vidím i v jejich OHNI.

Ono čísla 2, 3, 6, 7. 12, atd mají v Písmu většinou svoji symboliku a ne přesné určení počtu, nebo stavu.

Tím ale neberu nikomu jeho víru. Je to jen můj názor.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta? - Stránka 3 Empty Re: Kdo jsou Svědkové Jehovovi?Křesťané nebo sekta?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 16 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru