Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

+26
gari
popepapez
Ing.Peter
Alea
sazeč
Mezek
Jesen
gem123
rals
Abbaddon
dov
witness
Jiří Hrádek - Matýno
Minehava
Patrobas
kovboj
jája
Šilarová Jana
Melissa
Radim
candy
agamnemnon
stefan
Dora
zbysek
Vojtěch Malleus
30 posters

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Vojtěch Malleus 21/12/2008, 19:34

Obchodní centra praskají ve švech, ve všech městech, dárky se kupí a probíhá hromadná genocida zdravých českých kaprů. Anebo je to jinak? Domovem voní vánoční atmosféra, držíce půst očekáváme narození Spasitele a listujeme si Biblí? Vaše názory, postřehy, zkušennosti?
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 22/12/2008, 09:16

Vojtěch Malleus napsal:Vaše názory, postřehy, zkušennosti?
Ano. Wink
Před týdnem jsme měli v naší církvi vánoční bohoslužbu. Měl jsem úvodní slovo, takže jsem to uvedl nějak takto: tradice sice hovoří o 25.12., ale datum narození Ježíše není až tak jasný a uvádí se nějaké časové období. Takže nebudeme akurátní a klidně si tu oslavu uděláme dnes.
Basketball

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Dora 22/12/2008, 15:35

Ahoj Vojtěchu,
tak s tím postem jsi to vystihl. Já byla totiž dneska na vyšetření tlustého střeva. Myslím, že to tady raději nebudu rozebírat, s Vánoci to naprosto nesouvisí - snad jen natolik, že jsem si to odbyla před nima a že se střevo zdá být v pořádku. Nicméně zcela nedobrovolnému půstu doplněnému čtyřmi litry projímadla jsem se nevyhnula a opravdu jsem u něho horlivě listovala Biblí, protože jsem luštila biblická sudoku Wink

Jinak celkem standardní Vánoce. Město je téměř neprůjezdné, obchodům se vyhýbám, protože ty davy špatně snáším... Doma celkem pohoda. Kapr v mražáku, jestli je zdravý a český nevím, ale můžu se Ti podívat... tak prý je obecný. Tedy půlka zdravého českého kapra 0,858 kg...

Ve sboru CB, kam chodíme, měly děti připravenou vánoční besídku s dost dobrým námětem - o ovečkách a o zvířátkách. Ovečky chtěly pastýře, a ten je chránil. Zvířátka nechtěly pastýře, a tak je rozprášil medvěd. Smile Myslím, že docela dobrý nápad, i když to v přírodě chodí ještě trošku jinak... Taky panelová diskuse s králem Herodem, mudrcem od východu a pastýřem (starší děti) byla docela poutavá a myslím, že mohla oslovit i nevěřící strýčky, tetičky, babičky, dědečky a další pozvané.

Na Štědrý den se mi nejvíc líbí, když si manžel nachystá nějaká proroctví ze SZ o Mesiáši, a ty si pak čteme... Přijde mi to jako nejsmysluplnější akce celého dne a každý rok se na to těším. Letos taky. Very Happy
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  stefan 22/12/2008, 16:13

www.myspace.com/vymyti

popočúvajte si...

...kresťania by mali dať najavo, že to, čo sa z Vianoc stalo nie je ani ich vina, ani ich cieľ....
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Dora 22/12/2008, 17:15

No, ještě že se tam dá kliknout na "Lyrics" a přečíst si text. Slovensky sice rozumím normálně, ale v tomhle jsem se docela ztrácela... Wink

...kresťania by mali dať najavo, že to, čo sa z Vianoc stalo nie je ani ich vina, ani ich cieľ....

Naprostý souhlas. Ale máš nějaký nápad, jak? OK, křesťan muzikant může napsat píseň... Ale jinak?
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  stefan 22/12/2008, 17:50

Neviem, je to ťažké. Asi by sa to malo začať v spoločenstvách, kde by sa mohla urobiť nejaká dohoda, že darčeky sa budú kupovať kedykoľvek v roku, ale nie decembri. Mohlo by sa stále viac hovoriť o tom, že v nedeľu nepôjdeme nakupovať. Ja sa však najviac obávam toho, že tento zhon už tak zdomácnel, že bez neho by niektorí ľudia povedali, že to ani nie sú poriadne Vianoce.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 22/12/2008, 18:12

Ještě mám jednu historku od nás (snad to budu reprodukovat dostatečně správně). Jedno děvče chodí do školky, a tam se jich učitelka ptala, kdo že se to narodil. Děvče si stálo za tím, že Ježíš. Učitelka s ní chvíli zápasila a snažila se jí nacpat do hlavičky ježíška, nakonec to prý skončilo tak, že ostatní děti začly opakovat, že Ježíš.
Very Happy

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Dora 22/12/2008, 18:14

Stefane, když máš nevěřící rodiče, příbuzné, strýčky a tetičky a nedal bys jim na Vánoce dárečky, tak byste se pravděpodobně dost rozhádali. A být pohádaný se všemi svými příbuznými, to je větší trauma než shánět dárky.
Bohužel, mnozí lidé, obávám se, berou dárky jako něco, co jim MUSÍŠ dát. Mě na tom deptá ta povinnost! Někomu kupuješ dárky, protože mu chceš udělat radost, a někomu proto, že ho nechceš naštvat. Je to absurdní a přijde mi to jako maximální pokrytectví. Jenže když se rozhádáš s rodinou, báječné svědectví o Kristu to zrovna není.
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  stefan 22/12/2008, 20:14

Myslel som to ináč, že darčeky sa budú pomaly a kľudne zháňať počas celého roka a tie najlepšie sa odložia stranou /skryjú/. No a na Vianoce sa vyberú a dajú blízkym. A takto by sme mohli pekne ignorovať všetky "akcie". He, zo skúsenosti aj tak viem, že najlepšie ceny na veci sú aj tak v januári... "all stock must go".
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Dora 22/12/2008, 21:00

Aha. Tak to jsem nepochopila. Tak už to chápu... No tak to je jen otázka toho, jak si člověk umí zorganizovat život. Myslím, že dárky začínáme kupovat už na podzim a průběžně doplňujeme.
Jinak nejsme snad žádní zákoníci, ale nakupovat v neděli taky nechodíme (jen vyjímečně,třeba když se vracíme v létě z dovolené a potřebujeme nějaké potraviny). Myslím, že to je opravdu jen o tom, jak si člověk v životě uspořádá věci.

najlepšie ceny na veci sú aj tak v januári.
To asi jo. Ale mě zaujalo to slovo "věci" - tak výstižné. Lidé si dávají věci, věci a věci. Mají doma strašně moc věcí, ale někteří nemají vztahy, lásku, city... V tom si myslím, že se Vánoce opravdu zvrhly. Že si místo lásky, přijetí, úcty... dáváme věci.
Dora
Dora

Female Poeet p?íspivku : 470
Reputace : 0
Body : -12
Registration date : 29. 09. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Vojtěch Malleus 23/12/2008, 12:05

Nikdy jsem moc na dávání dárku na Vánoce nebyl, protože si radši užiju tu (skoro už neexistující) atmosféru, ne běhání po obchoďácích atp. Dárky jsem rozdal v průběhu uplynulých dvou měsíců a vždycky vysvětlil. Lidi se zasmáli, poděkovali a byli rádi. Ta písnička je fakt dobrá Twisted Evil
Vojtěch Malleus
Vojtěch Malleus

Male Poeet p?íspivku : 59
Age : 43
vztah k organizaci : list hnaný větrem
Reputace : 0
Body : -8
Registration date : 23. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  agamnemnon 7/9/2009, 01:00

Osobbně si myslím, že nauka o nedržení vánoc je další, co je jen názor NSSJ a s Biblí to nijak nesouvisí. Často se to přirovnává k modlářství. Podle mne je to strašná hloupost, protože velmi záleží na tom, co si z těch vánoc člověk sám udělá.
Osobně vánoce držíme, v obchoďákách fronty nestojíme, dárky dětem ale dáváme. Ne jen to potřebné, ale i to co si přejí. S prvním dítětem jsme je 4 roky nedrželi, pak jsme začali. Od začátku jsme jim vysvětlovali, že dárky nenosí žádný Ježíšek. Vánoce je doba, při které se rodiny scházejí a navštěvují.
Přejídání? To je každýho problém, spousta lidí se přejídá pořád. Na vánoce děláme kuřecí řízky.
Proč je držíme? Není mi známo rozumné vysvětlení, proč bych tak neměl činit. Jak jsem uvedl, přirovnává se to k modlářství. Ale to jen proto, že se jim to hodí do krámu. Je zajímavé, že vánoce se držet nesmí, ale starší chodí se svými dětmi na podzim pouštět draka. Ale to je přeci čínský náboženský zvyk ne? Ne, tohle je starší a záleží na jeho svědomí s jakým tak toho draka pouští.
Stejně to já vidím i s těmi vánoci.
Budu rád, pokud se k tomu přiloží hlavně členové :-)

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  candy 7/9/2009, 15:31

Jak nedržení nebo držení oslav Vánoc jako připomenutí narození Krista Ježíše je nonsen protože ani jedno nemá biblickou podporu. Jeden z mnoha a troufám si napsat z nejdůležitějších argumentů je, že nevíme kdy se narodil Ježíš protože to bible přímo neříká, že naznačuje je jiná věc, ale myslím si, že je důležitější smrt než narození, ale to je jen můj skromný pohled na věc. :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  agamnemnon 7/9/2009, 20:36

No to máš pravdu, ale já jsem nepsal nic o tom, že vánoce jsou narozeniny JK a už vůbec, že to jako jeho narozeniny slavíme.
Stejně jako onen starší nepouští draky a neslaví u toho čínské svátky. V tom je ten rozdíl!

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Radim 7/9/2009, 23:03

Sdílí s tebou tento názor i někdo z tvého okoli z řad SJ?
Asi by bylo riskantní, s někým o tom mluvit, že... proč se vůbec ptám.

Vždy rád čtu zkušeností těch, kteří mnohé bludy odhalili ještě uvnitř.
Je to připomínka, že člověk se prostě nebude chovat seriově podle představ, někoho kdo rozhodne za něj, co je nejlepší...

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  candy 8/9/2009, 10:28

Agam... :
Dobře, proč tedy tak činíš? Jestli ti jde o nějaké setkání s blízkými nebo přáteli, potom nevím proč čekat na nějaký svátek, který především má připomínat nějakou osobu? U těch draků bych byl opatrný, u nás se tak děje když vane vítr na strništích, jenže tam co jsi dal příklad se to děje i když nevane vítr na strništích, ne?! :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 8/9/2009, 14:11

Protože svátek o vánocích mají prakticky všichni a tak nějak se s tím dopředu dá počítat, že se lidi budou chtít i sejít. Vánoce jsou tedy velmi vhodná doba pro širší setkání všech blízkých.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  candy 8/9/2009, 14:59

Ale jistě, pokud k tomu nemají všechny pohanské atributy proč ne a nevidím v tom problém. Mně je jedno kdy se schází, ale měl tu komentář a já na něj reagoval, toť vše. :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  agamnemnon 8/9/2009, 18:47

candy napsal:Agam... :
Dobře, proč tedy tak činíš? Jestli ti jde o nějaké setkání s blízkými nebo přáteli, potom nevím proč čekat na nějaký svátek, který především má připomínat nějakou osobu? U těch draků bych byl opatrný, u nás se tak děje když vane vítr na strništích, jenže tam co jsi dal příklad se to děje i když nevane vítr na strništích, ne?! :-)
To je fakt zvláštní, že v tom vidíš jen nějaké narozeniny. Přitom jako o původu (pomalu na všech programech) se mluví jako o svátku saturnálií, tedy slunovratu. No.
To fakt nesmíš pouštět ani toho draka.
To fakt nesmíš při svatbě si vyměnit prsteny.
.....
To všechno jsou také poanské zvyky.
Proč zrovna v zimě?
Protože mají děti prázdniny.
Protože když je venku hezky, jezdíme s rodinou po výletech.
Protože máme vždy v práci celé předvánoční období shon.
Protože si i já při tom odpočinu a pokud jsme u toho, tak já tím mohu tak akorát oslavovat konec honičky, protože praciji v obchodě s elektronikou.
Už tomu rozumíš?

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  candy 8/9/2009, 19:47

Ale já jsem poslední kdo by Vám bral příležitost se scházet. Jen mě udivuje, že se vymlouváte na nějaké prázniny atd. Nejsou tu snad výkendy a dva měsíce letních prázdnin, nebo to mi chceš namluvit, že díky pohanským tedy ďábelským zvyklostem, máš jedině příležitost se scházet s přáteli a rodinou, nenechej se vysmát. Abych ti napsal pravdu, nebýt těch uvalených medií apod. tak nemám v mysli nic než Pánův pokoj. Jenže pustíš si rádio a ejhle von je pátek a k tomu 13. atd. Já nežiji dle kalendáře pohanských svátků, ale jako člověk, který miluje pravdu a Pána a tudíž když se s někým scházím nebo něco oslavuji tak mě je prd kdo co kdy kdysi dělal tak či onak, užívám si to protže o tom je život. S příchodem Krista přišla také mj. svoboda od těchto různých strašáků. Když nedáš tomu zlému příčinu je na tebe slabý, ale když se o tom pořád dokolečka mluví - i když se biji do prsou jak se mě to netýká, stejně kdo má z těch tahanic radost - ten zlý.

Ukončíme to, mě je jedno, co ve svém životě děláš, jen si musíme dávat pozor abychom tím neudělali něco nepatřičného.

Souhlasíte?

Pokud ano, tak fajn.

Já pro svůj i Váš klid zde končím. :-)

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Radim 8/9/2009, 22:09

Jak Candy napsal - pro náš klid skončil, děkuji.

Jsem druhý rok venku a vánoce neslávíme. Nemáme důvod, mám ale rád cukroví - obzvlášť v tomto období, nevím proč, a proto je manželka peče v tomto období.
Mám rád kapra a salát, obvzláště v tomto období, nevím proč, ale proto si jej v tomto odobí děláme, ano přímo 24.12.
Stromeček nemáme, nemáme důvod.
Ježiše si nijak v tomto období nepřipomínáme, ale lidé o něm mluví, tak se o tom s nimi bavíme.
Lidé nám přejí vše nejlepší a my jim přejeme to samé, nemáme důvod jim v té chvíli zarputile kažodoročně připomínat, že on Ježíš se v té době vlastně nenarodil.
Sousedé nám minulý rok dali dárek, my ho přijali, protože jsme neměli důvod ho odmítnou. A tento rok jim to oplatíme, ne v létě, ani listopadu ale prosinci 23. nebo 24., podle toho jak na sebe narazíme, protože tak je to dobré, mají z toho radost.

To je moje svoboda, kterou nyní prožívám a vím, že tím nic nepatřičného nečiním.
Vím to...

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  agamnemnon 8/9/2009, 22:43

Ale já se nevymlouvám. Samozřejmě že jsou prázdniny a víkendy. Jak jsem ale psal, když je hezky, jezdíme po výletech. A že jich letos bylo. Ať už vzdálené, nebo i kousek od domova. Nebudu vypisovat, kde všude jsme letos byli, to už bych se vytahoval. Někdy jsme s manželkou a dětma vzali kola a jeli se projet.
Podle kalendáře ale žiji:
Pondělí až pátek pracuji. Ráno vyprovázím děti do školy, protože manželka chodí do práce dříve jak já. V 18:00 se vracím domů a do 20:00 se snažíme nahnat děti do postele, aby ráno vstaly.
Soboty - pracujeme půl dne - do dvanácti.
Neděle jediný celý volný den, to se musí stihnout to, co se zanedbalo přes týden, věnovat se více dětem atd.
Samozřejmě že jsou prázdniny v létě. Dohromady jsem si vzal měsíc dovolené, ale není pořádně babička na hlídání, tak se část musí zařídit tak, aby v tu dobu mohla manželka do práce a ona si vzala dovolenou na hlídání jindy. I tak jsem s dětmi myslím dost cestovali, trávili dost času.
na výlety (hlavně na dovolené) jezdíme nejraději sami. Jsme víc pohromadě a mezi námi znám dost případů, kdy jely dva páry manželů a nedopadlo to nakonec dobře.

Takže - žiju podle kalendáře. Hlavně mi prosím nepiš takový ty věci, jako najdi si jinou práci....
Já si na práci ale nestěžuji! Já jsem jen napsal, že v zimním období mám klid, více času. Ale to je moje věc.

Původně jsem to myslel tak, že to je podobné jako s jinými naukami, které se postupem času vysvětlovaly jinak. Něco se vysvětluje, že nesmíš a něco záleží na Tvém svědomí.
Proč si při svatebním obřadu nasazujeme prstýnky (obřadní pohanský zvyk), kde se v Probuďte se! již před časem říkalo "Záleží na svědomí každého křesťana jak to chápe".
S tím drakem to bylo také jen přirovnání.
Jak je možné, že u vánoc nemohu také mít "Když to nechápeš jako Ježíšovy narozeniny, nebo když to neslavíš jako svátek slunovratu?"
Jaký v tom je rozdíl?

Je to stejné, jako s civilní službou. Vím moc dobře, jak jeden bratr odmítl na začátku devadesátých let civilní službu, že vojnu nebude měnit za něco jiného. Je to prý stejné, jako když ti někdo řekne "zabij tohoto člověka" a ty na to "ne to nemohu" a a on na to "tak dobře, když nemůžeš, odpracuješ si místo toho 2 roky nucených prací". To prý není správné. Jaký byl smysl této nauky? Za to, že nepůjde na vojnu na "nucené práce" nejde, ale do "nuceného vězení" ano? Kde je logika?
Navíc, když se vrátil z vězení, tak už od NSSJ civilní služba najednou povlená byla. Vypadalo to spíš směšně, ale on "seděl pro pravdu"... Ne, on seděl za demagogii.
Měsíc na to se u nás objevil nový bratr zdaleka a na moji otázku, jak to vyřešil s vojnou mi odpověděl:
"Já se nemám za co stydět, jdu na civilní službu. Považuji to za seriózní řešení, než lhát u doktora, že chci modrou knížku" (Pozor, neodsuzuji názor ani jednoho! Jen to uvádím jako příklad.)
Chápeš ten obrat?
Je spousta věcí, které nesmíš a pak najednou můžeš. To co je ti předkládáno jako absolutní pravda, se najednou otáčí o 180 stupňů. To ti nebudu navíc psát osobní zkušenosti, když a co mi starší radili a jak se zařídili oni na stejnou věc.
Ukaž mi jeden biblický důvod, proč bych se s rodinou neměl "sejít" o zimních prázdninách a dát si i dárek.
Pokud u toho neslavím Ježíšovy narozeniny, pokud u toho nevzývám falešné bohy, pokud u toho neslavím svátek slunovratu. Ukaž mi jaký je rozdíl v tom, když si jiní svědkové (a že jich znám) přestěhujou "vánoce" o den sem, nebo o den tam. Včetně vánočního cukroví. A to je najednou vpořádku...

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Radim 8/9/2009, 23:00

Člověk se zahledí do Písma a vidí tam svůj obraz, snaží se pochopit význam a následně něco podnikne, buď začne něco dělat, nebo naopak, přestane.
Je logické, že toto sdělí lidem kolem něj, ti pak pokud shledají shodu s tím co v písmu vidí, SAMI udělají to, co ten člověk.
Pokud ale ten člověk, začne ostatní přesvědčovat, aby tam viděli to samé co on, je to špatně, je to jeho vlastní obraz, pochopení.

Tvrdit někomu, že se vymlouvá protože nehodlá na sebe aplikovat jeho vlastní chápání písma, je nepochopení jeho svobody a volby.

(už vůbec mi příjde absurdní právě na tomto foru tvrdit, že slavení nějakých svátků je nepatřičné...)

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  agamnemnon 8/9/2009, 23:14

Děkuji Radimovi i Candymu za názor. Najde se ještě nějaký?

agamnemnon

Female Poeet p?íspivku : 16
Reputace : 0
Body : 16
Registration date : 05. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  candy 9/9/2009, 09:54

Poslední názor.

Buď je modloslužba nebo není. Buď je satan nebo není, buď je Bůh nebo není. Asi budete souhlasit s tím, že co jsem napsal je hloupost, tak prosím si toho buďte vědomi, že modloslužba není hloupost.

Díky a nanetu

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru