Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

+26
gari
popepapez
Ing.Peter
Alea
sazeč
Mezek
Jesen
gem123
rals
Abbaddon
dov
witness
Jiří Hrádek - Matýno
Minehava
Patrobas
kovboj
jája
Šilarová Jana
Melissa
Radim
candy
agamnemnon
stefan
Dora
zbysek
Vojtěch Malleus
30 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Ing.Peter 26/12/2012, 12:48

Navíc to je i příležitost v tuto chvíli se nad narozením Božího Syna zamyslet a o něm vyprávět.

myslím veľmi malé % ľudí sláviacich Vianoce sa hlbšie zamyslí nad JK a ešte menšie % o ňom rozpráva ,keďže ani neveria v Boha . Dávať darčeky preto že sa to "má cez Vianoce" a že to teraz každý dáva je tiež zlá pohnútka. Moje deti mali obrovskú radosť ak som ich prekvapil darčekom v priebehu roka kedy to nečakali, ako keď dostali dar na Vianoce. Je to každého osobná vec a samozrejme nikoho by som neodrádzal od Vianoc... každý máme slobodnú vôľu tak ju používajme.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 26/12/2012, 13:45

Ing.Peter napsal:
myslím veľmi malé % ľudí sláviacich Vianoce sa hlbšie zamyslí nad JK a ešte menšie % o ňom rozpráva ,keďže ani neveria v Boha

A to je právě ono - dostal jsi se k jádru věci - jak MOC se liší "světské Vánoce" od prapůvodních Vánoc křesťanů. Skuteční křesťané totiž ony Vánoce prožívají nejen bez stresů, ale s očekáváním na příchod Krista a s velkou láskou v srdci....při nastalé půlnoci potom najednou cítí jak k nim přichází malý Mesiáš a ona Láska se jim vrací a pochází od NĚJ....a to taková, která vše světské přehlušuje....a v onu chvíli již na ničem, věř mi, ničem pozemském vůbec nezáleží.

Takové je poselství a křesťanský duch Vánoc.

(To ostaní je, jak říkáš byznys a ten jde mimo křesťany.....)
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  popepapez 26/12/2012, 16:27

Mně osobně tento "svátek" moc neříká a tak si užívám klid a pohodu místo spěchu Smile jak už bylo zde řečeno, máme svobodnou vůli jak si věci zařídit i v tomhle. Jak vznikl nebo z čeho,odkud pochází a jakou má "roušku" a že při něm dochází na klamání dětí asi všichni víme. No kdo z nás má rád, když se mu lže. Smile

popepapez

Male Poeet p?íspivku : 14
Reputace : 0
Body : 20
Registration date : 24. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 27/12/2012, 17:11

Ahoj Aleo, já stejně jako ty vidím dva způsoby slavení Vánočních svátků.

Ten první - světský, který se odehrává ve stresu, okázalosti, kupování drahých dárků, přejídání se a nadměrného pití, na který tak rádi poukazují SJ při své kritice těchto svátků.

Pak je tu ale ještě tradiční křesťanský způsob slavení těchto svátků, který se naopak odehrává v pokoji, kdy se lidé odpoutají od každodenních starostí a spěchu, a udělají si čas na připomenutí si té radostné události, kdy se narodil náš spasitel Ježíš Kristus. Kdy se nad Betlémem rozzářilo nebe a andělé radostně oznamovali pastýřům tu nádhernou zprávu o narození děťátka. Je to období, které vede mnoho lidí k hlubokému rozjímání, vděčnosti a díkůvzdání Bohu za jeho lásku a milosrdenství.

To, že v Bibli není nikde zmínka o tom, že by si tuto událost první křesťané každoročně připomínali ještě neznamená, že se tak nedělo, nebo že tento svátek je špatný. V NZ také není ani zmínka, že by Ježíš jako Žid slavil spolu s ostatními např. Svátek novoluní, který se měl dle Božího přikázání slavit každý měsíc, stejně tak Svátek troubení na trubky, kdy židé měli oslavovat začátek židovského světského roku. (něco jako dnešní Silvestr). Naproti tomu je v Bibli zmínka, že se Ježíš účastnil Svátku zasvěcení (Jan 10:22, 23), který Bůh neurčil, ale který si ustanovili sami židé. (Podobně si ustanovili křesťané svátek Vánoční).


Svátek se nestává zavrženým proto, že ho někteří lidé mají jako záminku pro to, aby se přejídali, opíjeli a hýřili. To je problém těch lidí a ne toho svátku.

Je tedy dle mého názoru jen na nás, jaký den se rozhodneme slavit a hlavně jakým způsobem. Ostatně podobně o tom mluví Bible:

Koloským 2:16 Nikdo tedy nemá právo odsuzovat vás za to, co jíte nebo pijete, nebo kvůli svátkům, kvůli novoluní nebo sobotám.
Římanům 14:5 Někdo rozlišuje dny, jinému je den jako den. Každý nechť má jistotu svého přesvědčení. 6 Kdo zachovává určité dny, zachovává je Pánu. Kdo jí, dělá to Pánu ke cti, neboť děkuje Bohu; a kdo nejí, dělá to také Pánu ke cti, neboť i on děkuje Bohu.



gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 28/12/2012, 01:04

Bráškové a sestřičky.

A to je právě ono - dostal jsi se k jádru věci - jak MOC se liší "světské Vánoce" od prapůvodních Vánoc křesťanů. Skuteční křesťané totiž ony Vánoce prožívají nejen bez stresů, ale s očekáváním na příchod Krista a s velkou láskou v srdci....při nastalé půlnoci potom najednou cítí jak k nim přichází malý Mesiáš a ona Láska se jim vrací a pochází od NĚJ....a to taková, která vše světské přehlušuje....a v onu chvíli již na ničem, věř mi, ničem pozemském vůbec nezáleží.

Takové je poselství a křesťanský duch Vánoc.
Je zvláštní, že tady witness nereaguje i když jde evidentně o lidskou snahu křesťany dostat někam, o čem křesťanství není!

Možná mám nedostatky, ale mohl by mi někdo vysvětlit prapůvodní křesťanské vánoce? Jakého malého mesiáše máte na mysli, není to náhodou rouhání!!!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Ing.Peter 28/12/2012, 08:45

Naproti tomu je v Bibli zmínka, že se Ježíš účastnil Svátku zasvěcení (Jan 10:22, 23), který Bůh neurčil,

"V tom čase bol v Jeruzaleme sviatok zasvätenia. Bola zima 23 a Ježiš sa prechádzal v chráme v Šalamúnovom stĺporadí. "

Že bol v Jeruzaleme sviatok, nemusí znamenať že ho JK oslavoval,nie?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 28/12/2012, 09:35

Ing.Peter napsal:Že bol v Jeruzaleme sviatok, nemusí znamenať že ho JK oslavoval,nie?

Ježíš v Jeruzalémě nežil, a toto město navštěvoval v období svátků, kterých se účastnil. Stejně tomu bylo zřejmě i v tomto případě. Tento Svátek zasvěcení se odehrával v chrámu, a tak Ježíš, který se dle Jana procházel v chrámovém sloupořadí, byl přítomen v samotném dějišti tohoto svátku. Kdyby tento svátek nechtěl slavit, určitě by tam v tomto čase nešel.

Úryvek z knihy SJ "Hlubší pochopení"
V době Svátku zasvěcení během poslední zimy své služby, což bylo roku 32 n. l., navštívil Ježíš chrám. Zpráva říká: „Tehdy se konal v Jeruzalémě svátek zasvěcení. Byl zimní čas a Ježíš se procházel v chrámu v Šalomounově sloupořadí.“ ...........................
Ani v Ježíšových slovech, ani v žádných spisech Ježíšových učedníků není Svátek zasvěcení odsouzen. Křesťané pod novou smlouvou však nejsou povinni ho slavit.
- konec citátu.

Jinými slovy křesťané, kteří budou tento lidmi ustanovený svátek slavit nedělají nic proti Bohu, stejně tak jako křesťané, kteří tento svátek odmítnou slavit.


gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 28/12/2012, 10:06

yxoxs napsal:Bráškové a sestřičky.
Je zvláštní, že tady witness nereaguje i když jde evidentně o lidskou snahu křesťany dostat někam, o čem křesťanství není!

Možná mám nedostatky, ale mohl by mi někdo vysvětlit prapůvodní křesťanské vánoce? Jakého malého mesiáše máte na mysli, není to náhodou rouhání!!!

Ahoj Yxoxsi, nikdo tě tu nikam netlačí a nenutí tě, abys tyto svátky slavil. Píšeme tu jen o tom, jak kdo z nás Vánoce vnímá a prožívá. Ty to dělej dle svého přesvědčení, jak říká Pavel: Každý nechť má jistotu svého přesvědčení. Ale rozhodovat v tomto případě, o čem křesťanství je a o čem není, mi přijde dost subjektivní a troufalé.

Ve zvukovém archivu rádia TWR7 jsem narazil na zajímavou úvahu o Vánočním svátku a co o Vánocích vlastně slavíme. Trvá asi 10 min a můžeš si ji stáhnout zde: http://www.twr.cz/component/simpledownload/?task=download&fileid=audio%2Faudio%2FKOM_2012_12_18_0800+-+P001144.mp3

PS. původně jsem dal špatný odkaz, teď už je vše v pořádku. Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 28/12/2012, 12:21

Bráškové a sestřičky.

Nevím, co je víc troufalé, jestli podporovat účast na stole démonů, nebo věřit tomu, že Pán není ani ježíšek ani malý mesiáš, ale je Bůh a král, který sedí vedle Majestátu!

Já nikomu v ničem nebráním, ale nevím proč tolik vzrušení, když to není tak škodlivé, jak se tu někteří snaží naznačit.

Přečtěte si Skutky apoštolů a pochopíte, co bylo pro ně víc důležité jestli slavení lidských svátků nebo toho, co jim říkal Pán a DS a apoštolové.

Sk 2, 37 Když to slyšeli, byli zasaženi v srdci a řekli Petrovi i ostatním apoštolům: „Co máme dělat, bratří?“
38 Petr jim odpověděl: „Obraťte se a každý z vás ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého.
39 Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko, které si povolá Pán, náš Bůh.“
40 A ještě mnoha jinými slovy je Petr zapřísahal a napomínal: „Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“
41 Ti, kteří přijali jeho slovo, byli pokřtěni a přidalo se k nim toho dne na tři tisíce lidí.
42 Vytrvale poslouchali učení apoštolů, byli spolu, lámali chléb a modlili se.
43 Všech se zmocnila bázeň, neboť skrze apoštoly se stalo mnoho zázraků a znamení.
44 Všichni, kteří uvěřili, byli pospolu a měli všechno společné.
45 Prodávali svůj majetek a rozdělovali všem podle toho, jak kdo potřeboval.
46 Každého dne pobývali svorně v chrámu, po domech lámali chléb a dělili se o jídlo s radostí a s upřímným srdcem.
47 Chválili Boha a byli všemu lidu milí. A Pán denně přidával k jejich společenství ty, které povolával ke spáse.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 28/12/2012, 14:21

I matka vzpomíná na svoje ďěťátko, jaké bylo malé byť už je dospělý. Very Happy

Jinak by bylo, Yxoxsi, kdyby v Bibli o narození Božího syna nebyla žádná zmínka.

Psáno, že máme věřit v Ježíše přišlého v těle čili se musel narodit jako člověk, aby se mezi lidmi ukázal jako Osvoboditel a my mohli uvěřit a jeho následovat. Kdy můžeme na jeho narození vzpomínat? Narození Páně nosím ve svém srdci, veřejně pro vyjádření světu ovšem na den vánoční... I hvězda ukázala světu, proč ne my? Very Happy

V Bibli je toho zmínek, že přijde Vysvoboditel mezi námi a tak vzpomínat na narození Mesiáše jako naděje ve tmě jako to Světlo v temnotě je jistě radostnou událostí pro všechny lidi, jen ne pro démony a jejich podporovatele.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 28/12/2012, 21:36

Bráškové a sestřičky.

Sazeči, máš pravdu, což o to, ale narození Pána, nemá nic co dělat s vánocemi, ne? Je podivem, když by to tak bylo, jak si tu někteří přejí, proč potom se o tom nic nedozvíme, že by již za života Pána i pak po jeho vystoupení k Otci do nebe, jeho učedníci nic takového, čemu dnes říkáme slavení vánoc, neprobíhalo. Ale já jen představuji svůj názor, je to vaše odpovědnost před Bohem. Paradoxně, když jsem uvěřil, přestal jsem slavit a vnímat vánoce, není to zvláštní?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 28/12/2012, 23:31

To, že jsi přestal slavit a vnímat Vánoce, je normální. Já neslavím Vánoce, pro mne je to příležitost ukázat světu alespoň jiskřičku naděje ve tmě.
Narození Páně byla když byla, tak je i bude významnou událostí v celých dějinách lidstva. Protože lidstvo vytíčilo to datum narození, musíme využít tuto příležitost světu oznámit tento prostředek spásy.
Proto ,,naoko" slavím Vánoce... Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 00:13

Bráškové a sestřičky.

Protože lidstvo vytíčilo to datum narození, musíme využít tuto příležitost světu oznámit tento prostředek spásy.
Ano, o tom to je:

2Ko 4, 4 Bůh tohoto světa oslepil jejich nevěřící mysl, aby jim nevzešlo světlo evangelia slávy Kristovy, slávy toho, který je obrazem Božím. 4 Bůh tohoto světa oslepil jejich nevěřící mysl, aby jim nevzešlo světlo evangelia slávy Kristovy, slávy toho, který je obrazem Božím.

a proto ani na oko ani jinak, neslavím vánoce. Jistě narození si připomínám v souvislosti se smrtí, smrt nemůže přijít aniž by nejprv nebylo narození, že? :-) Ale nehraju hru na kterou doplatila jak Eva potažmo i Adam s tím Zlým!!!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 29/12/2012, 02:51

yxoxs napsal:
Nevím, co je víc troufalé, jestli podporovat účast na stole démonů, nebo věřit tomu, že Pán není ani ježíšek ani malý mesiáš, ale je Bůh a král, který sedí vedle Majestátu!

Tak se mi zdá, že někdo zde ještě nesvlékl docela kůži Svědka Jehovova Smile Výše uvedený citát je totiž téměř přesně takto formulovaný ve Strážných věžích a dalších publikacích....je to zcela přesně argument SJ, který ovšem na Ježíše Krista ani trochu "nesedí". Podobné představy jsou vlastně jen sebeobrazem vedení SJ, lidí, tolik toužících po moci a nadvládě nad druhými lidmi!! Evil or Very Mad

Ježíšova vláda je však docela jiná. Ježíš je láska, to v první řadě. Kdyby tak moc lpěl na své moci, nepřišel by na svět jako malé miminko, ale v podání SJ jako král na oblacích s železným žezlem.

Pán Ježíš k nám stále přichází jako malé dítě (zvláště v den připomenutí jeho narození) a záleží jen na nás, zda tuto nevinnou něžnou lásku přijmeme. Přichází také jako král, ale ne král vyžadující slávu a moc, ale něžný vladař, který stojí hlavně o naše srdce. Copak není z Bible dost jasné, že Bůh od nás chce hlavně naši lásku? Ale ti, co toto nepochopili, ti stále ještě nejsou křesťany....

Bohužel, Yxoxs a někteří další zde hledají jen SEBEPOTVRZENÍ SVÝCH VLASTNÍCH PŘEDSTAV O BOHU, ALE TAHLE CESTA K NĚMU NEVEDE.....

Snad i tyto uvedené biblické verše dokáží obměkčit ztvrdlá a propagandou SJ zamrzlá srdce, aby si dokázali uvědomit, že náš Pán skutečně není žádný vykonstruovaný mocnářský "Jehova", ale laskavý Bůh, v němž hoří pokoj, klid a pokora....

"Neboť se NÁM narodí DÍTĚ, bude NÁM DÁN syn, na jehož rameni spočine vláda..." (Izaiáš 9:5)

„Dnes se VÁM (PRO VÁS) ve městě Davidově narodil Spasitel - váš Mesiáš a Pán. A toto vám bude znamením: najdete děťátko zavinuté do plenek, ležící v jeslích." (Možná, že mocnáři SJ by se štítili narodit se jako bezmocné miminko v chlévě do jeslí, ale náš Pán si toto narození přímo sám vybral!)

"Když tu hvězdu spatřili, zmocnila se jich nesmírná radost. Vešli do domu, nalezli dítě s jeho matkou Marií, padli na kolena a klaněli se mu (dítěti). Otevřeli své poklady a obětovali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.(Matouš 2,9-12)

"Když pak rodiče přinášeli Ježíše, aby splnili, co o dítěti předpisoval Zákon, vzal ho Simeon do náručí a takto chválil Boha: „Nyní propouštíš v pokoji svého služebníka, Pane, podle svého slova, neboť mé oči viděly tvé spasení, které jsi připravil přede všemi národy – světlo, jež bude zjevením pohanům, slávu pro tvůj lid Izrael.“
(Lukáš 2:27-32)

I v době, kdy byl Pán Ježíš již nanebevstoupený Pán a Král, přesto o něm ve Zjevení najdeme tuto zprávu:
"Ona porodila dítě, syna, který má pást všechny národy; ale dítě bylo přeneseno k Bohu a jeho trůnu." (Zjevení 12:5)

I love you Chvála Tobě Pane, za Tvou lásku a Tvou pokoru! Chvála Tobě Pane, že ses nám dal v maličkém bezbranném dítěti, abys nám ukázal svou lásku! Chvála Tobě Pane, že Tvé cesty nejsou cestami lidskými a Tvé smýšlení není pyšné a lidské, neboť jsi i své cesty zjevil maličkým! Chvála Tobě Pane za Tvou nesmírnou Lásku k nám! cheers
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 29/12/2012, 10:11

Milá Aleo, moc ti děkuji, rozradostnilo mne. flower

Yxoxsi, pokud někdo řekne, že sedat u vánočního stolu znamená účastnit se uctívání démonů, uvěřil bys? Moje svědomí nikoli, naopak bych dotyčnému vysvětlil význam tohoto svátku. Trvá-li na svém, odcházím od něho kvůli pokoji.
Tak jsem ti chtěl působit pokoj, ale tys mi nerozuměl.

Je o svědomí. Trápí tě to? Nepřesvědčil jsem tě. Teď Alea krásně popsala význam narození Páně.

No a každý jsme chrám a do něho nevstoupí žádný nečistý, a nemůže, pokud svědomí netrápí. Trápí-li ovšem svědomí tvé, a vidíš na ostatních křesťanech pokoj, měl by ses nad tím zamyslet, jelikož Duch je jen jeden. Ostatně dopis Kolos. vysvětluje, např. 2.kap.

No a když jsem přijal Krista jako svého Pána, najednou oproti tobě jsem všechno učení SJ odhodil a šel za Pánem. Už jsem viděl, že někde je dovoleno a já se těšil na nejrůznější svátky, pokud mé svědomí v tom nebrání.


Naposledy upravil sazeč dne 29/12/2012, 10:22, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  zbysek 29/12/2012, 10:16

yxoxs napsal:a proto ani na oko ani jinak, neslavím vánoce. Jistě narození si připomínám v souvislosti se smrtí,
SJ fakticky vyučují to, že Bůh slavení narozenin neschvaluje. Protože v této věci nedávají prostor pro svědomí - kdo bude slavit narozeniny, potažmo Vánoce, je vyloučen. Čímž vlastně říkají, že ten, kdo si připomíná Ježíšovo narození odvisle od jeho smrti, je ve vzpouře proti Bohu (jinak by nebyl důvod pro vyloučení).

Vidíš to také jako vzpouru proti Bohu? Pokud ano, proč?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 12:41

Bráškové a sestřičky.

Nevím proč Alea na jednu stranu mě obviňuje ze svědkovského vlivu, ona nám tady předvádí katolicismus, ale o tom to není! Nevím kde jste na to přišli, že odmítám narození či narozeniny. Jen ukazuji, že v Písmu není nic o tom, že se křesťané mají tak či onak podílet na démonských záležitostech a to je vše, co je lidské-pozemské. Jestliže někdo stále potřebuje berličku k tomu aby uvěřil, to je jeho problém, ale nezapomínejte jak dopadli Židé když vyšli z Egypta, taky potřebovali berličku (zlaté tele). To se stále opakuje, protože kdo tak činí nepochopil, co je to uctívání v Duchu a v pravdě. Znovu, já nikomu nebráním v čemkoliv co si myslí, že je správné, pouze zde presentuji svůj názor, tak nechápu útok Alei?!

Když jsme u těch SJ, nevím ale přeci se tady většina shodneme v tom, že pšenice roste všude, tak nevím proč u SJ je všechno špatně a jinde ne? Každý se tu přeci přiznal k tomu, že všude je něco, co je k budování a k pokoji v Kristu. Jen nesmíme zapomínat na to, že máme zkoumat duchy. Tak proč osočujete někoho, kdo vám to připomíná?! Vánoce právě zapadají do té oblasti, kdy by křesťan měl být skutečně opatrný! Nic jiného nechci, jen abychom byli opatrní. Znovu, co děláte, tak to je mezi vámi a Bohem. Proto by mě ani ve snu nenapadlo vás za něco odsuzovat, jak tady někteří mají ve zvyku, že?

Já jsem tady napsal svůj pohled, Alea, sazeč, Zbyšek a jiní, také a o tom to je, to snad do diskuze patří, jen mě mrzí, že tu stále někteří vystupují tak, jako by měli patent na pravdu. To se nám přeci nelíbilo na SJ, ale já nemám patent na pravdu, jen mám názor. Ten jsem již mnohokrát změnil, díky Martinovi Cibulkovi, Witnessovi, Zbyškovi atd. Já nezapírám, že jsem dříve byl tvrdý a neústupný, ale nevím proč když jsem se změnil a v určitém úhlu pohledu, varuji před možným nebezpečím vlivu démonů, jsem, jak je tu zvykem, obviňován z jehovismu! Ale budiž, máte na to právo, jen aby to nezapadlo, přijde mi to trošičku pokrytecké. Buď tedy věřím tomu, že pšenice roste všude, tedy i u SJ, nebo to všude zahrnuji všude tam, jen ne u SJ.

Opět, prosím může mi někdo odpovědět, proč se v NZ nedočtu nic o tom, že by apoštolové a první učedníci jak z řad Židů tak i Pohanů, slavili něco, co by se aspoň v náznacích podobalo slavení vánoc?

Díky

yxoxs křesťan,
který nemá rád nálepky, prostě jsem uvěřil v Krista, což s nálepkami nemá, co dělat i v NZ se dočteme, že byla církev, ale ta neměla žádnou nálepku jen tu informaci, že se buď nacházela v nějaké domácnosti nebo v nějakém městě či oblasti, ale stále to byla jen církev nebo-li ta Cesta. Proč tedy ty nálepky? Pán nás zná aniž by si všímal, že někdo je svědek, nebo katolík či protestant, ne?!?!

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  drobeček 29/12/2012, 13:04

ale náš Pán si toto narození přímo sám vybral!)

Je mně líto, ale Pán Ježíš si sám toto narození sám nevybral, toto místo určil Jeho Otec, sám Bůh !!!
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 13:24

Bráškové a sestřičky.

Yxoxsi, pokud někdo řekne, že sedat u vánočního stolu znamená účastnit se uctívání démonů, uvěřil bys? Moje svědomí nikoli, naopak bych dotyčnému vysvětlil význam tohoto svátku.
A co ti v tom brání, sazeči?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Jiří Brei 29/12/2012, 13:26

Ahoj Aleo,

to že Ježíš přijde se železným žezlem, není podání Svědků Jehovových, ale Bible (Zj 19:15). To dítě, která katolická církev dnes tak ráda zdůrazňuje (škoda, že na to zapomínala během svých krvavých dějin v době, kdy pronásledovala druhé lidi stejně urputně, jako Herodes malého Ježíše), má dle Zj 12:5 "železnou berlou pást všechny národy" (Český ekumenický překlad). Přečti si, prosím, i Ježíšovo podobenství o hřivnách u Lk 19:11-27. Také v. 27 tohoto podobenství mluví o Ježíšovi. Mně osobně také více imponuje Kristovo milosrdenství, které projevoval během svého života na zemi. Považoval bych však za jednostranné připomínat jen je. Stejně tak považuji za jednostranné připomínat pouze Ježíšovu úlohu soudce a vykonavatele trestu.
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 14:37

Bráškové a sestřičky.

Kdy můžeme na jeho narození vzpomínat? Narození Páně nosím ve svém srdci, veřejně pro vyjádření světu ovšem na den vánoční...
To jsi napsal hezky sazeči, ale nevím když máš něco v srdci, proč ta potřeba to vyjadřovat v den kdy všichni jsou pod tradicí, která s křesťanstvím nemá co dělat?

Určitě kdykoliv kdy si chceme vzpomenout, to je jako s tím připomínáním jeho smrti. SJ se mýlí, že jen v den 14. nisan a svět, že o vánocích. Jistě, máš pravdu, že i matka si připomíná narození, jenže v tomto případě se většinou zná přesný den, kdy se narodí dítě, ale jak se na to dívám, nemůžu si pomoci i kdybych strašně moc chtěl, tak z Písma mi vůbec nevychází přesné datum kdy se náš Pán narodil. Když to spojím i s jeho úlohou neboli titulem, Vělekněze dle Melchizedeka, o kterém také není možné dohledat jak se tu vzal a jestli vůbec, tak bych s Kristem vůbec narození děťátka matce nespojoval, prostě to nelze. Proto souhlasím s tebou, že narození Pána, i když jakkoliv není přesně uvedeno v Písmu, si nosíme v srdci a "kdykoliv" kdy chceme si na něj vzpomeneme, ale v okamžiku, a to je můj názor, který nikomu nenutím, kdy chci tento okamžik napasovat, a je jedno kvůli komu nebo kvůli čemu, na nějaký den v roce, mi už zavání lidskou tradicí a zemitostí, což je v Písmu odsuzováno, ne mnou, ale samotným Bohem.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 29/12/2012, 14:41

Jiří Brei napsal:Ahoj Aleo,

to že Ježíš přijde se železným žezlem, není podání Svědků Jehovových, ale Bible (Zj 19:15). To dítě, která katolická církev dnes tak ráda zdůrazňuje (škoda, že na to zapomínala během svých krvavých dějin v době, kdy pronásledovala druhé lidi stejně urputně, jako Herodes malého Ježíše), má dle Zj 12:5 "železnou berlou pást všechny národy" (Český ekumenický překlad). Přečti si, prosím, i Ježíšovo podobenství o hřivnách u Lk 19:11-27. Také v. 27 tohoto podobenství mluví o Ježíšovi. Mně osobně také více imponuje Kristovo milosrdenství, které projevoval během svého života na zemi. Považoval bych však za jednostranné připomínat jen je. Stejně tak považuji za jednostranné připomínat pouze Ježíšovu úlohu soudce a vykonavatele trestu.

Ahoj Jirko, proti Bibli nic nenamítám, já vím, že to v ní je Smile Použila jsem to žezlo proto, že právě tento aspekt SJ podle mne příliš zdůrazňují.

Včera mne ta diskuse tady již trochu "rozpálila" neboť mne mrzí, jak někteří odsouvají Ježíšovu lásku a jeho milosrdenství na druhou kolej a zdůrazňují jen vládu a absolutní poslušnost. Někdy už toho mám dost, protože o tohle jde lidem, Pánovi ne.

Co se týče katolicismu - nezmínila jsem se o něm ani jednou - je vtipné, že se tu zmiňuje, když já mluvila pouze o Kristově lásce a citovala Bibli Wink o ničem "katolickém"....(ale to už jsou asi psychologická nastavení - "nesouhlasí s námi, tak propaguje katolicismus"....)

Jinak s Tebou ve Tvém příspěvku souhlasím - Pán Ježíš má obě tyto strany, které se vzájemně doplňují a neměli bychom odsouvat a zapomínat ani jednu.

Nicméně si myslím, že vzhledem k tomu, že Bůh "je láska", jak je o něm řečeno (a zajímavé je, že ostatní vlastnosti jako je právo, moudrost, spravedlnost, moc apod. má sice také, ale nikde se nepíše "Bůh je moc", ale BŮH JE LÁSKA) si myslím, že tato vlastnost je u Boha dominantní a právě touto vlastností nás k sobě přitahuje. A proto o ní tak často mluvím, neboť jsem šťastná, že jsem ji poznala a díky ní se přiblížila k Pánu. I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 14:57

Bráškové a sestřičky.

Aleo, i když mám jen nicku, nevím proč píšeš tak neosobně. Katolicismus jsem zmínil proto, protože ty jsi zmínila SJ, jako katolička, což nevím, ale chtě nechtě s katolicismem máš něco společného, když už nic, tak ty vánoce, stále čekám na odpověď, co apoštolové a učedníci Krista a vánoce v prvním století?

Díky

yxoxs křesťan (žádný svědek nebo katolík či evangelík) prostě Kristova ovečka

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gari 29/12/2012, 16:19

yxoxs napsal:To jsi napsal hezky sazeči, ale nevím když máš něco v srdci, proč ta potřeba to vyjadřovat v den kdy všichni jsou pod tradicí, která s křesťanstvím nemá co dělat?

Ahoj Yxoxsi, jak můžeš tvrdit, že tradice Vánoc nemá s křesťanstvím nic společného? Vždyť kdo jiný než křesťané tuto tradici založili?
Tak např co o původu vánoc říká Wikipedie:
Podle hypotézy, která pochází z 18. století, mají Vánoce kořeny v předkřesťanských oslavách zimního slunovratu (např. svátky mrtvých či Saturnáliích v antickém Římě). Literární prameny ovšem prokazují, že křesťané spojovali datum 25. prosince s narozením Krista mnohem dříve, než císař Aurelianus (270-275) ustanovil na tento den svátek zrození nepřemožitelného slunce (natalis solis invicti). Saturnálie se pak neslavily 25. prosince, ale 17. prosince, respektive později v nejdelší verzi 17.-23. prosince.
Oslava tohoto Ježíšova narození je dosvědčena poprvé v Římě kolem roku 336


Pokud by byli křesťané v tomto období kolem roku 300 n.l. v moci démonů a Satana, který je vedl k tomu aby zavedli tuto tradici Vánoc, pak nezapomínej, že ti samí křesťané v této době utvářeli kánon Bible.

Navíc nevidím žádný smysl v tom, proč by démoni měli zájem na tom, aby si lidé nějakým svátkem (byť uměle vytvořeným) připomínali narození Ježíše Krista.

O slavení Ježíšova narození není v bibli žádná zmínka, protože ho začali křesťané v této podobě slavit až mnohem později. Je to stejné, jako když si SJ vytvořili "Památnou slavnost", kdy slaví Pánovu večeři. V Bibli také není zmínka o tom, že by se křesťané přesně ve výročí Večeře Páně, 1x ročně scházeli k její slavnosti. Nebo že by si to nějak slavnostně připomínali. V Bibli se píše, že kdykoli se křesťané sešli k jídlu, připomínali si tuto událost - tak jak řekl Ježíš. Nejednalo se o žádnou slavnost. A přesto na tomto svátku zavedeným SJ není nic démonského či nekřesťanského (vyjma toho, že u SJ nemohou přijímat všichni křesťané). Nebo tuto slavnost také pokládáš za démonskou a nekřesťanskou?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/12/2012, 16:25

Bráškové a sestřičky.

Je velikým omylem myslet si, že Bohu slouží jen dobří lidé. Historie ukazuje, že Bůh používá pro svoji vůli kohokoli, i v té době tzv. pohany. Ano, křesťané, ale nebyli to například takoví křesťané o kterých Pavel psal, že byli z nás, ale ne našeho druhu, nebo tak nějak? Stále jsem nedostal odpověď, vánoce a první století, tedy jestli apoštolové a učedníci Krista s ním nebo po jeho smrti, slavili něco, čemu dnes říkáte vánoce?

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 4 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru