Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

+26
gari
popepapez
Ing.Peter
Alea
sazeč
Mezek
Jesen
gem123
rals
Abbaddon
dov
witness
Jiří Hrádek - Matýno
Minehava
Patrobas
kovboj
jája
Šilarová Jana
Melissa
Radim
candy
agamnemnon
stefan
Dora
zbysek
Vojtěch Malleus
30 posters

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  jája 25/1/2010, 11:04

Oldo,tolerance je tu až nepochopitelná. Pod jakým nickem jsi tu byl?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Vánoce

Příspěvek  rals 29/3/2010, 20:08

Nejsem u SJ asi už 8 let a Vánoce "slavím" poslední 3 roky. Ne ale jako narození JK ale jako pozastavení se, zklidnění a zamyslení se v tomhle uspěchaném světě. Je fajn, navštívit své blízké a dát jim nějakou maličkost a Vánoce jsou fajn příležitostí a nevidím na tom nic špatného, právě naopak. Jako člověk co nesnáší tmu a prosincové počasí kdy už ve 4 je tma což vyvolává deprese a špatnou náladu je pro mě datum Slunovratu dá se říct "záchytným datumem" ke kterému vzhlížím protože se po něm prodlužují dny. A ty stovky světýlek, svíček a třeba sušené ovoce, vůně jehličí je pro mě připomínkou toho, že příroda jen spí a zase se probudí a bude zase krásně, což mi dává lepší náladu v těch tmavých dnech. Takže takhle to mám já. sunny

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/3/2010, 20:16

Zdravím všechny.

Ale nejde právě světlonošovi o to, abychom věci spojené s modlářstvím chápali tak, že o nic nejde?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  gem123 28/6/2010, 22:20

Kedy sa narodil JK ?
Šilarová Jana napsal:Chtěla jsem jí říct, že 25. prosince je v Betlémě velmi chladné počasí a pastýři by tak nemohli přijít i s ovcemi, jak se píše v Bibli, ale zvolila jsem jinou odpověď...

Skoro to isté som počul aj od mojej známej (SJ) ešte predtým. Keď som s tým názorom stretol už druhý krát, začínal som trošku po tom pátrať. Keď som večer 24. decembra odchádzal z nášho kostola domov, pozrel som vonku teplomer. U nás bolo 7 °C, ale teplota prudko klesala. Keď som išiel večer autom k príbuzným, za dve hodiny už bolo okolo 0 °C. Nasledujúce dni už bolo -15 °C. Ale hneď 24. decembra som zapol v programe Weather Watcher sledovanie teploty v Jeruzáleme. Počítač mi zhruba mesiac každú hodinu zaznamenával teploty v Jeruzáleme. Najchladnejšie bolo 25.12 ráno okolo 5-tej hodiny, vtedy bolo +7,8 °C, iné dni podstatne viac od 12 do 25 °C.

Jeruzálem leží v subtropickom pásme, kde stromy nemajú letokruhy - nie je tam zima. Sneh ľudia iba veľmi zriedka vidia. Rastú tam olivy, citrusové plody, pomaranče i palmy. Neviem, pri akej teplote pastieri idú s ovcami pod strehu, ale naši Bačovia pri takej teplote by zostali vonku celý rok. Medzi tým som zistil, že táto teória pochádza od znalca Bible Alberta Barnesa(http://www.watchtower.org/b/20021215/article_02.htm).

Keď som sa opýtal svojej známej, kedy sa potom narodil JK, s veľkou istotou odpovedala: 5. októbra (října) Prekvapila ma jej rázna odpoveď, ale odpovedal som: keď jeho smrť pripomíname podľa "plávajúceho sa" židovského kalendára, prijal by som radšej verziu aj o plávajúcom sa dátume narodenia.

Potom som pátral ďalej. Chcel som overiť dátum: 5.10 - o čo sa opiera? Na prekvapenie som stretol s ďalšími názormi, ktoré dokazovali, že je to 14. septembra. Hurrá! Povedal som. Zase sa nám podarilo o niekoľko dní oddialiť od "pohanských" vianoc. Táto teória sa opierala o narodenie Jána Krstiteľa a k jeho narodení pripočítali pol roka, ako je to napísané v proroctvách. Ešte väčší problém mi robil fakt, že lexikony, ako napr. wikipedia pri smrti Heróda sa opierajú na Josephusa Flaviusa a Heródov smrť datujú do roku 4 pred n.l. Podľa predchádzajúcich teórii ale JK sa narodil v r. 2 pred n.l. Podľa toho by sa nikdy nestretli. Ale tu sa stretávame s dvomi teóriami, ktoré dokazujú opak:

  • jedna alternatíva hovorí, že JK sa narodil v 5 pred n.l.,
  • druhá je verzia SV, ktorú prezentuje vo WTLib pri artiklu Heród. Pri jeho smrti je poznámka, že v tom roku bolo zatmenie Slnka alebo Mesiaca. A tých zatmení bolo viac: jedno väčšie, jedno menšie, jedno v r. 4 pred n.l., druhé v r. 1 pred n.l. Podľa tejto teórie Josephus sa opieral na nesprávne zatmenie.

Po týchto skúsenostiach som zažartoval s mojim kamarátom. "Podľa mňa, JK sa narodil 25.6." Nechápavol pozeral na mňa. "Vieš prečo ? Lebo ďalej už nemá cenu odsúvať od 25.12., lebo by sme sa k tomu zase približovali".

Konštatoval som jediné rozumné: z takového časového odstupu asi nie sme schopní presnejšie určiť okolnosti narodenia JK. Je to až také podstatné ?

gem123

Male Poeet p?íspivku : 44
Reputace : 0
Body : 47
Registration date : 20. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Šťastný a veselý...

Příspěvek  Jesen 29/6/2010, 10:57

Líbí se mi, jak gem123 poctivě pátrá. Je zřejmé, že se JK asi skutečně 24.12. nenarodil, protože toto slavení narození se zavedlo až dlouho po smrti JK a v návaznosti na oslavy pohanů. Asi nikdy přesně nezjistíme, kdy to bylo. Souhlasím ale, že to není podstatné. Ani NZ se o této záležitosti nezmiňuje, abychom si narození JK připomínali.
Jen si ještě vzpomínám, že studii o narození nebo smrti popisoval v jedné ze svých knich ( Otazníky nad hroby? ) i Ludvík Souček. Vzpomínám si, že dost fundovaně.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 29/6/2010, 11:42

Zdravím všechny.

Jistě to pro některé není podstatné, ale pro některé to může být podstatné v tom smyslu, že nebudou věřit tomu, že Ježíš vůbec kdy kráčel po zemi. A to je pro některé životně podstatné, ne?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Šťastný a veselý...

Příspěvek  Jesen 29/6/2010, 23:55

Ano. S trochou nadsázky o těch mluvil Jan, když psal, že nevěří, že JK přišel v těle a nejsou v Kristově učení, jsou to antikristi a takové ani nezdravte ( II. Jana 7-11 ).
( A tak, i když SJ odejde od organizace a věří, že JK přišel v těle a je v Kristově učení - o jeho vzkříšení a vykoupení člověka, je s ním nakládáno jako s antikristem a nikdo ze SJ ho ani nepozdraví ).

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  jája 8/11/2010, 14:54

Třetím rokem už nejsem SJ a jak postupně žiju mezi lidma "vně", přemejšlím, jestli mám důvod neudělat dětem vánoce (mám je o víkendu ob týden, myslím děti Very Happy ).
Ale jedinej důvod v současnosti vidím, abych jim nezdvojoval výchovu od maminky, příp. dceři, osmileté NZ neudělal problémy ve sboru.
Slavíte vánoce?
Proč jste je začali slavit?
Případně proč je dál neslavíte?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 8/11/2010, 16:16

Zdravím všechny.

Tak jako v každé skupině, národu, kutuře atd. je vždy něco dobrého, tak i když historie SJ je i v tomto ohledu problematická myslím si, že už jen pro ten fakt, že není možné biblicky doložit přesně datum narození Pána, tak nemám důvod slavit něco, co nemá biblickou podporu i když se to tak tváří. A dělat to jen z pokryteckých důvodu, do toho se mi skutečně nechce. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Šťastný a veselý...

Příspěvek  Jesen 8/11/2010, 18:28

My vánoce slavit nebudeme. Bude to pro nás období klidu a setkání s rodinou v širším kruhu. Zvykem se to u nás nestalo a nikomu v rodině stroměček nechybí a ostatní zvyky také ne. Dcera, ale už nebude mít výčitky při kreslení vánočních výkresů ve škole a o dárcích může upřímně říci, že si je dáváme celý rok a necítíme potřebu si je ze zvyku dávat na konci roku. Z náboženského pohledu jde o výmysl načasování narození J.K., pak nemám proč si to připomínat, ani nás k tomu J.K. nevybízel. Ze světského hlediska je to komerční, pro mě nechutná, záležitost. Docela rád bych ale zašel na nějaký koncert do kostela. Mám rád varhany.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Pro Jáju

Příspěvek  Jesen 8/11/2010, 18:31

jája napsal:
Ale jedinej důvod v současnosti vidím, abych jim nezdvojoval výchovu od maminky, příp. dceři, osmileté NZ neudělal problémy ve sboru.

já bych je netrápil. Spíš bych jim ukázal pravdu. Kde se o tom v Bibli píše, že se nesmí slavit? Můžeš jim dát dárky, ale nespojovat je se štědrým dnem, alespoň budou moci napsat ve škole, co dostali za dárek a nebude je tlačit svědomí, že lžou.
To jsou věci, viď? Kdo by to před 3 roky řekl, že to budeš řešit?

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  rals 9/11/2010, 17:06

To že někdo přemýšlí nad tím zda slavit či neslavit vánoce svědčí o tom,že se ještě nevymanil z obrovského vlivu učení SJ. Je to ale zcela přirozené, tento vliv je strašně silný a trvá celé roky než se zcela odbourá. Taky jsem si tím prošel i problematikou vánoc. Přeju všem brzké osvobození se a procitnutí.

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 9/11/2010, 17:31

Zdravím všechny.

to rals

Ty se divíš? Nebo ty nežiješ v tomto čase a na této planetě? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Mezek 24/12/2012, 16:49

flower Přeji vám všem krásné Vánoce plné Božího pokoje,
radosti, zdraví a hojnosti.
Přeji vám, abyste mohli být o svátcích v kruhu těch, které máte rádi.
Vyprošuji nám všem klidné dny, bez zmatků, shonu a napětí.
Modlím se za všechny, kteří trpí v těchto dnech strachem, samotou, bolestmi těla i duše.
Modlím se za všechny lidi dobré vůle, za všechny,
kteří kolem sebe šíří pokoj a mír. I love you
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 24/12/2012, 17:42

Mezku,

i Tobě přeji nápodobně. Very Happy

Roman

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 24/12/2012, 19:09

Bráškové a sestřičky.

Nechci Vám kazit atmosféru, ale když se nad tím tak zamyslím, slavili apoštolové s Ježíšem, když byl na zemi Vánoce? Jestli ne, tak proč ne? Jedinou věc, kterou dokonce zavedl sám Pán, je památka na jeho smrt a ustanovení nové smlouvy. Tu si připomínali často, tedy kdykoliv kdy jedli chléb a pili víno. Tedy očekával bych, že i v případě Ježíšova narození, když to dnes tradice lidí berou vážně, nic takového. Je podivem, že ani po smrti a vzkříšení Pána, například ap. Pavel se o vánocích byť v náznacích, nezmiňoval. Ale ohledně památky smrti Pána je toho dost, ne?

Ale nebráním se tomu, že je dobré když se scházejí bráškové a chválí Boha a Pána, za jejich díla a ve víře a v naději se povzbuzují a upevňují pokoj a lásku, mezi sebou. Ale je to můj názor, a rozhodně nikoho neodsuzuji, když jedná dle svého uvážení, jen bychom měli pamatovat, že se Písmo varovně vyjadřuje o stolování s démony, byl bych nerad, kdyby vánoce a podobné svátky, nebyly právě o tomto nebezpečí, co bráškové? :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Alea 24/12/2012, 19:25

Mezek napsal: flower Přeji vám všem krásné Vánoce plné Božího pokoje,
radosti, zdraví a hojnosti.
Přeji vám, abyste mohli být o svátcích v kruhu těch, které máte rádi.
Vyprošuji nám všem klidné dny, bez zmatků, shonu a napětí.
Modlím se za všechny, kteří trpí v těchto dnech strachem, samotou, bolestmi těla i duše.
Modlím se za všechny lidi dobré vůle, za všechny,
kteří kolem sebe šíří pokoj a mír. I love you

Milý Mezku, děkujeme za krásné přání!
Rovněž přeji pěkný Vánoční čas a pokoj a lásku v srdci. Ať se náš Pán a Spasitel nově narodí v každém z nás I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 24/12/2012, 19:54

Bráškové a sestřičky.

Ať se náš Pán a Spasitel nově narodí v každém z nás
Ap. Pavel:

Ř 6, 8 Jestliže jsme spolu s Kristem zemřeli, věříme, že spolu s ním budeme také žít.

Rozumíte mi? Chápete ten rozdíl? Narodit se máme my, ale abychom s ním žili, máme sním zemřít. Tím je i postavení narození Pána a jeho smrt, diametrálně odlišná a tedy i význam a hodnota, je tzv. daná, není to můj výmysl, ale Písmo nás v tom utvrzuje!

Ř 6, 5 Jestliže jsme s ním sjednoceni, protože máme účast na jeho smrti, jistě budeme mít účast i na jeho zmrtvýchvstání.

V čem máme být s Kristem sjednocení v narození nebo smrti? Ať si každý již utvoří závěr sám.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  witness 24/12/2012, 21:55

yxoxs napsal:
Nechci Vám kazit atmosféru, ale když se nad tím tak zamyslím, slavili apoštolové s Ježíšem, když byl na zemi Vánoce? Jestli ne, tak proč ne? Jedinou věc, kterou dokonce zavedl sám Pán, je památka na jeho smrt a ustanovení nové smlouvy. Tu si připomínali často, tedy kdykoliv kdy jedli chléb a pili víno. Tedy očekával bych, že i v případě Ježíšova narození, když to dnes tradice lidí berou vážně, nic takového. Je podivem, že ani po smrti a vzkříšení Pána, například ap. Pavel se o vánocích byť v náznacích, nezmiňoval. Ale ohledně památky smrti Pána je toho dost, ne?

Ale nebráním se tomu, že je dobré když se scházejí bráškové a chválí Boha a Pána, za jejich díla a ve víře a v naději se povzbuzují a upevňují pokoj a lásku, mezi sebou.
Já myslím, že to yxoxs vyjádřil docela srozumitelně a vyrovnaně.

Na jedné straně je špatné, když se cokoliv, co je spojeno s Vánoci a Ježíšem bere automaticky jako nepřijatelná pohanská fasáda Krista (což je u SJ), na druhé straně také nevidím důvod, proč by se Vánoce měly vnímat pomalu jako by to byl biblický příkaz k oslavě Kristova narození a dělat kolem toho divadlo, které hraničí až s okázalostí.

Já také nevidím žádný biblický ani jiný důvod, proč by zrovna o Vánocích měli křesťané více než kdy jindy najednou přát jeden druhému požehnání a vybízet se k lásce a radosti apod.
My, co jsme prošli obdobím přesvědčených SJ, jsme již zažili jeden extrém, a to, když jsme Vánoce a Krista zásadně neslučovali, tak proč se teď vrhat do druhého extrému, kdy z Vánoc uděláme období, ve kterém se začneme pomalu předhánět v tom, kdo ho ,,duchovněji´´ prožije a kdo na adresu bližního svého pronese ta ,,nejkřesťanštější´´ přání pokoje, lásky a radosti.

Jistě, narození Mesiáše byla radostná událost a jistě na to nelze zapomínat a samozřejmě, proč si o Vánocích tuto událost nepřipomenout, nic proti, ale všechno má své hranice rozumnosti a nad tím, co tu zmínil yxoxs (že není v Bibli ani jediný záznam o slavení Kristova narození v raných křesťanských sborech) je opravdu potřeba se upřímně a vážně zamyslet.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Anonymní 24/12/2012, 22:04

Bráškové a sestřičky.

je opravdu potřeba se upřímně a vážně zamyslet.
O nic jiného mi taky nejde. :-)

Jinak witnessi, díky, pěkně jsi to shrnul.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 24/12/2012, 22:20

Připomínám jen to, že narození Páně slavím, spíš ne tak vážně jako ctím památku Kristova smrti. Narození Páně připomínám jen jednou v roce, kdežto památku Kristova smrti nosím v srdci po celý život. Very Happy

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Ing.Peter 26/12/2012, 10:33

Je zaujímave ako sa Vianoc zastávajú aj ľudia, čo obsolútne neveria v Boha ani Krista a pri tom je to náboženský sviatok. V skutočnosti sú Vianoce len veľký biznis ( v tomto čase mi obrat vo firme vzrasie aj o 300% ako v inom mesiaci) + sa "zabávam" na tom strese ľudí, ako na poslednú chvíľu behajú a zháňajú už hoci čo len aby už mali nejaký darček + stres z príprav , varenia atď atď.+ klamanie detí že Ježiško im donesie darčeky. A potom od zajtra návrat do reality = narušené vzťahy v rodine, duch Vianoc sa vytratí rýchlo ako para, splácanie pôžičiek na darčeky atď Celé je to choré a ľutujem ,že som skôr na to neprišiel aj keď už niekoľko rokov neoslavujem, ale tento čas som na chate s rodinou a "ducha Vianoc" sa snažíme mať celý rok.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 26/12/2012, 10:55

SJ že mají celý rok ducha Vánoc? Propaganda.

Naopak vzpomínám jak jsem dojížděl jako školák domů jen 2x za rok: jednou na vánoce a druhé na velikonoce s jarními prázdninami (ovšem jen 3 dny možná víc). No a v ústavě byť bylo smutno, uměli jsme se radovat a křičet radostí, především vánoční duch s vysokým ozdobným stromkem. Každý dostával balíček a ještě dřív za Mikuláše balíček dobrot. Na tyto dny jsme se dlouho připravovaly a těšily se a také dlouho např. i dnes na to hrdě vzpomínáme. Hráli jsme nejrůznější hry, pohádky, divadlo, pantomimy, soutěže, promítání hezkých filmů, atd. Díky Vánocům nezapomenutelná atmosféra v dlouhých temných Sad Very Happy dnech a tím příjemné dětství.

Vánoce jsou pro děti především, tak proč jím bránit radovat se?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Ing.Peter 26/12/2012, 11:11

SJ že mají celý rok ducha Vánoc? Propaganda

ale tento čas som na chate s rodinou a "ducha Vianoc" sa snažíme mať celý rok.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  sazeč 26/12/2012, 12:16

Ing.Peter napsal:SJ že mají celý rok ducha Vánoc? Propaganda

ale tento čas som na chate s rodinou a "ducha Vianoc" sa snažíme mať celý rok.

Pokud máte děti a nejste SJ, škoda alespoń pro ně. Navíc to je i příležitost v tuto chvíli se nad narozením Božího Syna zamyslet a o něm vyprávět. Po celý rok SJ vydávají svědectví o Božím království, a kolik jich nyní je? Že by je Bůh jen takové lidi přivádějí tam do sboru SJ s často změněnými naukami a ostatní hříšníky volající Boha o odpuštění k Pánu Ježíši nikoli?

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce - Stránka 3 Empty Re: Šťastný a Veselý, aneb Vy a Vánoce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru