Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

+30
lorak
anonymous22
Vierka
Jiří Brei
drobeček
rals
Mezek
pepakrocan
frodobagin
Ing.Peter
Styvi
transylvánec
Matěj Telam
daniely
Tonda Vlas
jája
gari
josef poutník
Patrobas
Melissa
Pollypus
sazeč
Jesen
delta.gama
JAREKzRybenu
witness
Bulhar
zbysek
Minehava
Alea
34 posters

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 11:26

Už někdy dříve jsem psal, že biblické výroky mohou mít vícerosplnění.
Např. určité události pro poslední dny se splnovaly i v 1. století před zničením Jeruzaléma. I Kristův příchod může mít vícerosplnění - jako Krále a jako soudce v závěru. A zlí otroci byli a budou potrestáni, neodpadli snad i pomazaní ? A mýlíš se, Bible je tak psaná aby tam ty důkazy viděl jen ten, koho Bůh přitrhne. Takže zdánlivě ty důkazy jsou rozbitelné pro člověka s lidským viděním. Kdyby chtěl dát Bůh jasný důkaz všem zjevný, mohl se rovnou zjevit všem lidem z nebe v celé své kráse. Biblické důkazy a splnění proroctví jsou skryté, rozlouskneš je jen s pomocí Boha a jeho ducha. Co takhle Zbyšku poprosit ducha o moudrost ? Určitě by se ti ulevilo a měl bys hned jiný pohled nejen na VRO, ale i na evoluci, smilstvo a na Bibli ne jako na lidské, ale Boží slovo.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 11:53

transylvánec napsal:Už někdy dříve jsem psal, že biblické výroky mohou mít vícerosplnění.
Posouzení otroka na věrného/zlého a následná odměna/trest je však jasně situováno k viditelnému příchodu pána těch otroků. Budeme-li to chápat jako proroctví (což uplatnit na daný popis bude víc jak problematické, musel bys ještě nějak doložit, že to proroctví je), jak do toho nacpeš více splnění?

I Kristův příchod může mít vícerosplnění - jako Krále a jako soudce v závěru.
Bible zná jediný příchod Krista jako krále - ten viditelný, ke kterému ještě nedošlo. Lze spekulovat o tom, kdy Ježíš usedl na trůn - to však nelze považovat za příchod dle Bible. Chceš-li považovat usednutí Krista na trůn za jakousi variantu příchodu, musíš to opět biblicky doložit. A navíc ukázat, kdy k tomu mělo dojít. Já z Bible vidím, že k usednutí Krista na trůn došlo už brzy po jeho vystoupení do nebes (Zj 3:21).

A zlí otroci byli a budou potrestáni, neodpadli snad i pomazaní ?
To snad nemyslíš vážně?

Matouš 24:51  Oddělí ho a určí mu úděl s pokrytci. Tam bude pláč a skřípění zubů.“

Kam a jak byl ten zlý otrok oddělen? Bavíme se o všech křesťanských církvích, nezapomeň na to.

A mýlíš se, Bible je tak psaná aby tam ty důkazy viděl jen ten, koho Bůh přitrhne.
Jsi schopen poznat, jakým způsobem tě Bůh přitrhnul? Nebo pokud spoléháš na výklad vašeho VRO, a tedy i jeho sebeoznačení, jak Bůh přitrhl je? To mi totiž vůbec nesedí - jak by Bůh mohl přitrhnout někoho, kdo v jeho jménu šíří falešná proroctví? To je v přímém rozporu s tím, co se o falešných prorocích píše v Bibli:

Zjevení Janovo 20:10  A Ďábel, který je sváděl, byl uvržen do jezera ohně a síry, kde je šelma a falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.

Tedy pro mě je jasným důkazem, že ten, kdo šíří či šířil falešná proroctví, NENÍ od Boha, ani být nemůže. Tento důkaz je tak biblicky jasný, že tím by se dalo skončit. Ale zkus to obhájit.

Co takhle Zbyšku poprosit ducha o moudrost ?
Přesně to jsem kdysi udělal. Výsledek - rozpoznání falešného proroka a odchod z falešné organizace NSSJ.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 12:31

Podívej, já už ti napsal důvody pro vyvolení VRO a víc toho ani napsat nevím. Mě to jako důkazy stačí.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 12:45

transylvánec napsal:Podívej, já už ti napsal důvody pro vyvolení VRO a víc toho ani napsat nevím. Mě to jako důkazy stačí.
A že je váš VRO falešným prorokem ti nevadí? Nevíš snad, co o takových píše Bible?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 13:22

Nesprávné očekávání z upřímné tužby po novém světě nejsou falešná proroctví. Přečti si už konečně Sk.1:6 - byli snad apoštolové falešní proroci ?

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 13:48

transylvánec napsal:Nesprávné očekávání z upřímné tužby po novém světě nejsou falešná proroctví. Přečti si už konečně Sk.1:6 - byli snad apoštolové falešní proroci ?
Skutky apoštolské 1:6  Když se tedy sešli, tázali se ho: „Pane, v tomto čase obnovíš království pro Izrael?“
7  Řekl jim: „Nepřísluší vám poznat časy a doby, které Otec uložil ve své vlastní pravomoci,

Kde je nějaká zmínka o tom, že apoštolové vyhlašovali předem konkrétní dobu konce? Například rok?

Takže proroctví o konci světa v roce 1914 zjištěné podivnými výpočty je očekávání, nebo naopak pokus o popření Ježíšových slov o tom, že nám nepřísluší znát časy a doby? Totéž platí o všech dalších předpovězených koncích vážících se k nějakému roku. Pokud by totiž bylo možné zjistit nějaký rok konce, neplatilo by to, co Ježíš řekl. Takže jsou tu dva těžké hříchy - falešná proroctví a označení Ježíše za lháře.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 14:04

Člověče ty snad z toho dostaneš infarkt, že VRO si dovolil určit dobu konce. Já jim to odpouštím. Jednak výpočtu roku 1914 věřím a jednak rok 1975 také chápu. Generaci už bylo 61 let, důchodový věk, poslední dny v plném proudu a Adamovi 6000 let. Takovému pokušení bylo těžké odolat, ty jsi snad každému pokušení odolal ? Jakým soudem soudíš, takovým budeš souzen.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 14:12

transylvánec napsal:Člověče ty snad z toho dostaneš infarkt, že VRO si dovolil určit dobu konce.
O to se neobávej. Very Happy Jen se ti tu snažím trpělivě ukazovat, co je mnoha jiným už naprosto jasné.

Já jim to odpouštím.
A to já jim to taky odpouštím, nakonec to je jejich problém, ne můj. A proto je nesmím ani poslouchat, aby se to nestalo i mým problémem. Smile

ty jsi snad každému pokušení odolal ?
Ani zdaleka, mnoha pokušením jsem podlehl a zcela nepochybně ještě podlehnu. Na druhé straně jsem se však nikdy nevyhlašoval za Boží hlásnou troubu, kterou musejí všichni poslouchat, ani jsem nic neprorokoval v Božím jménu, takže mé hříchy jsou ze zcela jiné kategorie, než hříchy vedení NSSJ. Wink

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 14:20

I Boží hlásné trouby a jeho mluvčí podlehli pokušení - např. David jeho pomazaný Král, Jehovův Král, cizoložil a nechal zabít a měl jiné těžké hříchy. Nejenže mu Jehova odpustil, ale nechal ho jako Krále a o Ježíšovi se říkalo Syn Davidův. Nevidím důvod proč by Jehova nejednal se svou dnešní hlásnou troubou v jeho jménu - VRO i přes jeho některá selhání.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 14:42

transylvánec napsal:I Boží hlásné trouby a jeho mluvčí podlehli pokušení - např. David jeho pomazaný Král, Jehovův Král, cizoložil a nechal zabít a měl jiné těžké hříchy.
David nebyl Boží hlásnou troubou ani jeho mluvčím, na to tu byli proroci a případně Levité. Navíc byl za jmenované věci potrestán.

Nevidím důvod proč by Jehova nejednal se svou dnešní hlásnou troubou v jeho jménu - VRO i přes jeho některá selhání.
Já ano:

Deuteronomium 18:22  To, co promluví prorok v Hospodinově jménu a nestane se to, jestliže se to slovo nenaplní, nepromluvil to Hospodin. Ten prorok to řekl v domýšlivosti; neměj z něj strach.

Matouš 7:15  „Mějte se na pozoru před falešnými proroky, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci.

1 Janův 4:1  Milovaní, nevěřte každému duchu, ale zkoumejte duchy, jsou-li z Boha; neboť do světa vyšlo mnoho falešných proroků.

Zjevení Janovo 20:10  A Ďábel, který je sváděl, byl uvržen do jezera ohně a síry, kde je šelma a falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.

Pak je tu další věc, možná ještě závažnější. Nejen, že váš VRO falešně prorokoval, ale navíc si svá pochybení nepřiznal a neomluvil se za ně všem postiženým. V případě roku 1975 dokonce pyšně hodil vinu na ty, kteří falešnému proroctví uvěřili. Tedy vina za to na něm stále zůstává v plném rozsahu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 15:07

Pomazaný Král bylo dokonce víc než být , tou hlásnou troubou´. David potrestán byl, a víme my, jak Jehova třeba ukáznil někoho ve VRO ?
A jestli někdo prodal v roce 1975 majetek, přikázal mu to snad VRO ?
I dnes jsou případy, že někteří litují své dřívější aktivity a ti co odpadnou někdy chtějí zpět to, co dobrovolně Společnosti dali, dokonce chtějí i peníze za odpracované hodiny na sálech Království. Nutil je tam na ty brigády někdo v řetězech ? Jak to že to co je pro tebe a jiné kamenem klopýtání, pro mnohé to není ? U nás ve sboru jsou mnozí co byli v roce 1975 SJ a vůbec na tu dobu nevzpomínají s hořkostí a někteří dokonce rádi. Jó kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 19/5/2012, 15:32

transylvánec napsal:a víme my, jak Jehova třeba ukáznil někoho ve VRO ?
Zatímco o Davidovi víme, jak byl potrestán, o VRO nic nevíme, což je podstatná chyba. Protože zde se jedná o důvěru - mám někomu věřit jen proto, že mi říká, že mu mám věřit? Jistě uznáš, že to nestačí.

A jestli někdo prodal v roce 1975 majetek, přikázal mu to snad VRO ?
Very Happy VRO vyslal do světa falešné proroctví takovým způsobem, že budil u lidí reálnou naději. Ta se nesplnila. VRO se tedy stal nedůvěryhodným. Namísto, aby svou důvěryhodnost obnovil omluvou a pomocí postiženým, naopak svou nedůvěryhodnost prohloubil tím, že svalil vinu na ty, kteří jeho sebejistým falešným vyhlášením uvěřili. Jestliže se takovýmto způsobem vůči mně zachová jakýkoliv člověk, bude se muset setsakra snažit, aby si obnovil mou důvěru. Pokud se snažit nebude, nemám důvod mu pak věřit cokoliv.

Domníváš se, že Bůh po nás vyžaduje, abychom důvěřovali komukoliv, kdo nás vícekrát oklamal a neučinil žádné opravné kroky? Pokud by Bůh něco takového po nás chtěl, nemohl bych mu pak věřit ani sliby o vzkříšení atp.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 19/5/2012, 15:36

Mě VRO neoklamal ani jednou a takto to cítí mnozí SJ co znám.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  drobeček 19/5/2012, 20:42

transylvánec napsal:Mě VRO neoklamal ani jednou a takto to cítí mnozí SJ co znám.

Kdo nechce slyšet, neslyší.
drobeček
drobeček

Poeet p?íspivku : 161
vztah k organizaci : žádný
Reputace : 0
Body : 56
Registration date : 12. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Kdy a na čem...

Příspěvek  Jesen 19/5/2012, 20:43

Také jsem VRO plně důvěřoval a obhajoval. Mojí jistotu zlikvidoval bratr Franz a jeho knihy. Předtím ještě historie vývoje nauky o krvi. Možná tě to taky někdy potká.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  pepakrocan 20/5/2012, 02:03

Jesen napsal:Také jsem VRO plně důvěřoval a obhajoval. Mojí jistotu zlikvidoval bratr Franz a jeho knihy. Předtím ještě historie vývoje nauky o krvi. Možná tě to taky někdy potká.
V pohodě, kult pana Franze přehodil mnoho lidí na jinou kolej, protože hltali jeho díla více než objektivní pohledy Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 20/5/2012, 07:58

pepakrocan napsal:V pohodě, kult pana Franze přehodil mnoho lidí na jinou kolej, protože hltali jeho díla více než objektivní pohledy Smile
Kult??? Neobjektivní pohledy??? Četl jsi ho celého??? Právě po přečtení jeho Krize svědomí mi konečně začly do sebe zapadat věci, které jsem před tím jen tušil.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  frodobagin 20/5/2012, 08:32

To je i má zkušenost zbyšku. Závěry p. Franze jsem si ověřoval v praxi, zejména ty o přístupu vedení organizace k řadovým SJ. Myslím si, že se Franz trefně vyjádřil. Každopádně po přečtení jeho publikací jsem zlomil zákaz vedení organizace číst cokoliv, co kritizuje organizaci SJ a musím říci, že jsem rád, že jsem tak učinil. Všem SJ rozhodně doporučuji přečíst tyto publikace "Krize svědomí" a "Hledání křesťanské svobody".
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  pepakrocan 21/5/2012, 15:59

zbysek napsal:Kult??? Neobjektivní pohledy??? Četl jsi ho celého???
Ano četl. A právě proto, že mám dostatečné informace i z pozadí a nebyl jsem tedy některými informacemi "šokován" jako tomu možná je u jiných pochybujících svědků, jsem si udělal dostatečný obrázek a na mnou pozorovanou a vytvářenou realitu to nemělo sebemenší vliv.

zbysek napsal:Právě po přečtení jeho Krize svědomí mi konečně začly do sebe zapadat věci, které jsem před tím jen tušil.
No právě...

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  pepakrocan 21/5/2012, 16:02

frodobagin napsal:To je i má zkušenost zbyšku. Závěry p. Franze jsem si ověřoval v praxi, zejména ty o přístupu vedení organizace k řadovým SJ.
Aha, a jak prosím tě. Seděl jsi na jednání u vedoucího sboru a při jednání konfrontoval s příslušnou kapitolou v knize? Nebo jsi jen od jisté doby každý nový dopis od VS filtroval přes Franzovi názory a tak jsi jim předpojatě přisuzoval určité pohnutky a důvody?

frodobagin napsal:Myslím si, že se Franz trefně vyjádřil.
Nepochybně, avšak pro svůj cíl.

frodobagin napsal:Každopádně po přečtení jeho publikací jsem zlomil zákaz vedení organizace číst cokoliv, co kritizuje organizaci SJ
Mohl bys prosím uvést z čeho vyplývá tvé přesvědčení, že u SJ je platný nějaký zákaz číst cokoli co kritizuje organizaci SJ?

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: Kdy a na čem jste pochopili, že VRO není tím věrným ?

Příspěvek  Melissa 21/5/2012, 18:16

pepakrocan napsal:
Aha, a jak prosím tě. Seděl jsi na jednání u vedoucího sboru a při jednání konfrontoval s příslušnou kapitolou v knize? Nebo jsi jen od jisté doby každý nový dopis od VS filtroval přes Franzovi názory a tak jsi jim předpojatě přisuzoval určité pohnutky a důvody?

frodobagin napsal:Myslím si, že se Franz trefně vyjádřil.
Nepochybně, avšak pro svůj cíl.

A jakýpak cíl přisuzuješ p.Franzovi? Průšvih je, že má pravdu, nikdo ze řadových SJ nemá šanci zahlédnout jednání vedoucího sboru. A to v dnešní době technických vymožeností nejsou ochotni nic nahrát. Proč se asi schovávají, jaký mají důvod svá jednání tak tajit? Pokud je za všemi rozhodnutími skutečně láska k Bibli a silná argumentace Písmem, tak proč to neukážou? Bůh je světlo, pokud tohle chtějí lidem ukázat, pak to má být vidět a ne schovávat se za zavřené dveře.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 21/5/2012, 18:31

Melissa napsal:Proč se asi schovávají, jaký mají důvod svá jednání tak tajit?
Protože by se provalilo, co je těm vně organizace jasné: chybí tam vedení Duchem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  daniely 21/5/2012, 19:03

Melissa napsal:

A jakýpak cíl přisuzuješ p.Franzovi? Průšvih je, že má pravdu, nikdo ze řadových SJ nemá šanci zahlédnout jednání vedoucího sboru. A to v dnešní době technických vymožeností nejsou ochotni nic nahrát. Proč se asi schovávají, jaký mají důvod svá jednání tak tajit? Pokud je za všemi rozhodnutími skutečně láska k Bibli a silná argumentace Písmem, tak proč to neukážou? Bůh je světlo, pokud tohle chtějí lidem ukázat, pak to má být vidět a ne schovávat se za zavřené dveře.

Ono je vůbec zajímavé, že se veřejně VS proti br. Franzovi neohrazuje a ani na jeho ,,závadné,, knihy neupozorňuje, alespoň já jsem nikdy nic od starších našeho sboru neslyšela, zatímco na kdejakou ,,zkreslenou,, zprávu v novinách nebo v TV se ihned reagovalo. Můj soukromý názor je, že nejsou protiargumenty.

A jak by se mohla nahrávat jednání VS, když se nesmí nahrávat ani školení starších? Mad Jeden sbor si na web dával ,,jen,, své přednášky a i to bylo odbočkou zakázáno. Pokud budeš účastna právního výboru, taky si ho legálně nesmíš nahrát, atd.. Je mi to líto, ale dneska už to vidím tak, že SJ ukazují jen to, co se jim hodí.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  frodobagin 21/5/2012, 20:11

pepakrocan napsal:
frodobagin napsal:To je i má zkušenost zbyšku. Závěry p. Franze jsem si ověřoval v praxi, zejména ty o přístupu vedení organizace k řadovým SJ.
Aha, a jak prosím tě. Seděl jsi na jednání u vedoucího sboru a při jednání konfrontoval s příslušnou kapitolou v knize? Nebo jsi jen od jisté doby každý nový dopis od VS filtroval přes Franzovi názory a tak jsi jim předpojatě přisuzoval určité pohnutky a důvody?

Pepokrocane. Samozřejmě že jsem neseděl nikde s vedoucím sborem. Spíše si více všímám jak všichni SJ tiše našlapujou se strachem z přešlapu nastavené čáry kolem témat, která tady probíráme. Mají prostě strach že budou minimálně popotahováni před právní výbor, když vyjádří svůj názor. Raději to neudělají a jsou sticha. To je ta lenost podivně kombinovaná se strachem. SJ jsou zvláštně spokojeni se svou situací a neřeší nic. Vše se dozví od jiného člověka (vedoucího sboru), který jim řekne, co mají nebo nemají dělat a za to se dostanou do ráje a jsou v přízni JHVH. Velmi slabé a chudé.

pepakrocan napsal:
frodobagin napsal:
Myslím si, že se Franz trefně vyjádřil.
Nepochybně, avšak pro svůj cíl.

No jistě. Jeho cílem bylo objektivně informovat o praktikách, které sám zažil a na kterých se sám účastnil a na kterých se sám podílel.
Mohl bych použít tvou logiku a napsat " Snad jsi seděl s vedoucím sborem a byl jsi u toho, když vedoucí sbor jedná tak jak jedná? Nebyl a tudíž vše co o tom řekneš je pouze tvůj úzký úhel pohledu a vlastně tomu vůbec nerozumíš, protž ejsi mimo". Ale já to neudělám, a raději ti doporučím, lépe čti, lépe pozoruj, lépe vyhodnocuj myšlenky a uvidíš sám zda je tomu tak, a budeš mít více názorů k obou nebo více stranám případného myšlenkového sporu a ne pouze jen jeden pohled a názor, že tomu čemu věříš a tomu čemu se věnuješ je vždy jediná pravda a za každé okolnosti pevná a neotřesitelná.

pepakrocan napsal:
frodobagin napsal:Každopádně po přečtení jeho publikací jsem zlomil zákaz vedení organizace číst cokoliv, co kritizuje organizaci SJ
Mohl bys prosím uvést z čeho vyplývá tvé přesvědčení, že u SJ je platný nějaký zákaz číst cokoli co kritizuje organizaci SJ?

Je vidět, že jsi se svojí situací spokojený a nechceš aby ti někdo bořil postavený domeček nauk, samozřejmě nevím, zda jsi SJ nebo ne, ale skusil jsi někdy do sboru vnést jenom jednu myšlenku, která není přímo v souladu s oficiální naukou SJ? Ani se nemusí jednat o kontroverzní téma. Já ano. Okamžitě šel dopis od krajského dozorce na odbočku a zpět přišel dopis s informace pro starší. Samozřejmě mi KD a starší sboru doporučily, abych o těchto skutečnostech ve sboru nemluvil. Protože když to budu dělat budu narušovat pokoj a klid ve sboru a budu vyloučen. Je to přesně tak jak jsem napsal. A pokud vím vycházejí pravidelně v SV články o tom jak jsou všichni odpadlíci a kritici SJ absolutně a ve všech pohledech mimo mísu a jak jsou vlastně nemožní a aby toho nebylo málo a SJ nepochyboval, přidá se varování o tom, že společenství s odpůrci JHVH (organizace SV) je jednání proti JHVH (organizaci SV) a tudíš může být dotyčný vyloučen za tento hřích. Jak prosté zralosti ducha a hloubky myšlenky.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  pepakrocan 21/5/2012, 20:43

Melissa napsal:A jakýpak cíl přisuzuješ p.Franzovi?
Nepochybně bylo jeho jediným cílem nezištně pomoci všem upřímným lidem prohlédnout a rozpoznat skutečnou prohnilost SV Very Happy

Melissa napsal:Průšvih je, že má pravdu, nikdo ze řadových SJ nemá šanci zahlédnout jednání vedoucího sboru.
Větší průšvih, nebo spíš sranda, je to, že nikdo sice nemá šanci zahlédnout jednání vedoucího sboru, ale každý kdo četl knihy Franze ví, že on má pravdu. A to bez ohledu na to jak jí lze prokázat či ověřit Very Happy

Melissa napsal:A to v dnešní době technických vymožeností nejsou ochotni nic nahrát. Proč se asi schovávají, jaký mají důvod svá jednání tak tajit? Pokud je za všemi rozhodnutími skutečně láska k Bibli a silná argumentace Písmem, tak proč to neukážou? Bůh je světlo, pokud tohle chtějí lidem ukázat, pak to má být vidět a ne schovávat se za zavřené dveře.
A jak by sis to představovala? Aby VS při každém svém zasedání zapnul web kameru? Nebo svá jednání nahrával a pak dával volně ke stažení na internetu? Smile

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 10 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 16 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru