Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

+30
lorak
anonymous22
Vierka
Jiří Brei
drobeček
rals
Mezek
pepakrocan
frodobagin
Ing.Peter
Styvi
transylvánec
Matěj Telam
daniely
Tonda Vlas
jája
gari
josef poutník
Patrobas
Melissa
Pollypus
sazeč
Jesen
delta.gama
JAREKzRybenu
witness
Bulhar
zbysek
Minehava
Alea
34 posters

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  gari 20/9/2012, 12:45

lorak napsal:
Pravdou vsak zostava to, ze dnes zbory Svedkov Jehovovych tvoria uskupenie krestanov zhodne s tymi krestanskymi zbormi, co boli vytvorene a zalozene Jezisom a jeho prvymi ucennikmi.

No to nevím,
stačí se jen podívat na tři základní kameny křesťanství, kterými jsou křest, Pánova večeře a vzývání jména Ježíše Krista, a srovnat život křesťanů v 1. století s učením NSSJ.

ad 1) Co se křtu týče, lidé v 1. stol. byli křtěni hned jak vyznali Ježíše Krista, bez jakýchkoli podmínek, a to ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého. Skutky apoštolské 2:39-42

SJ odmítají křest lidem, kteří vyznali Ježíše, ale podle nich mají třeba málo hodin v kazatelské službě (příklad mého syna), nebo kladou jiné podmínky, a navíc ještě do křtu ve jménu Otce, Syna a Ducha svatého přidali jméno své organizace. To je troufalost, která nemá žádnou obdobu v rané církvi.

Otázky ke křtu u SJ zní takto:
1) Činil jsi na základě výkupní oběti Ježíše Krista pokání ze svých hříchů a zasvětil jsi se Jehovovi v souladu s Jeho vůli?

2) Porozuměl jsi, že svým zasvěcením a křtem se stáváš jedním ze svědků Jehovových ve spojení s jeho duchem vedenou organizací?


Jen pro připomenutí - předchozí otázky zněli takto:
1) Uznáváš, že stojíš před Jehovou jako hříšník, který potřebuje záchranu, a uznáváš, že tato záchrana přichází od něj, Otce, prostřednictvím jeho syna, Ježíše Krista?

2) Na základě této víry v Boha a v jeho opatření k záchraně, zasvětil jsi se úplně Bohu, abys od této chvíle činil jeho vůli, jak ti ji skrze duchovní osvícení svatým duchem zjevuje prostřednictvím Ježíše Krista a Bible?


Ze srovnání druhé otázky je jasně vidět, že organizace SJ se postavila na místo Ježíše Krista a Bible.

SJ tímto degradovali akt křtu a jsou s takto prováděným křtem v přímém rozporu s prováděním křtů učedníků v 1. století.

ad 2) V prvním století všichni křesťané přijímali chléb a víno při vzpomínce na Pánovu večeři.
Naproti tomu SJ brání svým členům přijímat chléb a víno. To u SJ může jen tzv. vyvolená skupina.

SJ v rozporu s Biblí a příkladem křesťanů z 1. století zneužili Pánovu večeři k rozdělení křesťanů na dvě skupiny. Tím se dostávají i do rozporu se slovy Ježíše Krista: 1 Korintským 11:23 - 26, Jan 10:16.

ad 3) Učedníci v prvním století jednotně vzývali jméno pána Ježíše Krista.
(Dle slovníku A.Novotného slovo vzývat znamená a) někomu patřit, b) k někomu se modlit.) První křesťané tedy jednotně dávali najevo, že patří Ježíši a vznášeli k němu modlitby.1 Korintským 1:1-2.

Vzývat jméno Ježíše Krista však organizace SJ svým členům zakazuje.

Na těchto třech základních kamenech křesťanství (křest, Pánova večeře a vzývání jména Ježíše Krista.) je vidět, jak moc je organizace NSSJ vzdálena od církve 1. století. Ty odlišnosti jsou tak velké, že je otázkou, zda můžeme NSSJ pokládat za křesťanskou organizaci. Spíše jde o sektu, která zneužívá křesťanské prvky k tomu, aby mocensky ovládala své členy.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 20/9/2012, 13:25

loraku, zklidni hormony a čti pořádně. Psal jsi, že kdyby mu byl dvěma svědky prokázán mimomanželský poměr, byl by zcela jistě vyloučen.
A já ti odpovídám, že to tak není.
A zdůrazňuju, ať se vyjadřuješ jen k tomu, o čem něco víš. Jinak mlč.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 20/9/2012, 13:28

A ještě by mě zajímalo, jak víš, že jsem byl vyloučenej.
Ty by sis fakt měl říct s Jobem: Kladu si tiše ruku na ústa.
Ale to tobě nejde, budeš se dál vyjadřovat ke všemu, ač nevíš nic a mlít a mlít a mlít...

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 13:40

jája napsal:loraku, zklidni hormony a čti pořádně. Psal jsi, že kdyby mu byl dvěma svědky prokázán mimomanželský poměr, byl by zcela jistě vyloučen.
A já ti odpovídám, že to tak není.
A zdůrazňuju, ať se vyjadřuješ jen k tomu, o čem něco víš. Jinak mlč.

Jako nekajicny hrisnik, co popira svuj hrich a nedela napravu by byl zcela urcite vyloucen !

Jajo proc bych mel mlcet. Napsal jsem snad neco spatne ? Je v poradku, ze si mne doplnil. To vsak nic nemeni na tom, co uz sem drive vyse napsal a nemusis mne chytat za slovicka. V tom, co jsi napsal nemam s tebou zadny spor.

Clovek, ktery ma nekajicny postoj ke svemu hrichu a je pricinou k potknuti a prinasi svym chovanim i pohanu na Jehovu urcite nemuze byt ostatnimi i nadale prijiman jako clovek, ktery je vhodnou spolecnosti pro ostatne bratry a sestry. Samozrejme treba i v techto vecech hledat vyrovnanost a kazdemu z nas je Jehova pripraven projevit sve milosrdenstvi a presne tak bychom se i mi meli chovat ke svim bratrum a sestram. Bozi milosrdenstvi, ale nemuze byt omluvou pro opakovane nevazane chovani, ktere je v primem rozporu s Bozi vuli a je porusenim dulezitych zakonu od naseho nebeskeho Otce. Nase vira musi byt prokazana i konanim, ktere je zalozene na lasce k Jehovovi a bliznim pricemz Jezis je nasim vzorem hodnym nasledovani.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 13:45

jája napsal:A ještě by mě zajímalo, jak víš, že jsem byl vyloučenej.
Ty by sis fakt měl říct s Jobem: Kladu si tiše ruku na ústa.
Ale to tobě nejde, budeš se dál vyjadřovat ke všemu, ač nevíš nic a mlít a mlít a mlít...

Jajo napsal jsi v profilu, ze jsi odejiti. Vysvetli mi teda co to presne v tvem pripadu znamena a ja te budu poslouchat.

Jak tve chovani posuzuji starsi v tvem sboru ? Mas s ostatnimi spolukrestanmi stale osobni kontakt ? Podilis se na cistem uctivani jedineho praveho Boha Jehovu spolu s ostatnimi spolukrestanmi ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 20/9/2012, 13:47

loraku, plácáš a plácáš. Pokud onen starší je dál SJ, neznamená to, že smilstvo byla pomluva a určitě by byl vyloučen. Jak jsi psal. Prostě se to stalo, činil pokání a dál zůstává řadovým SJ.
Ty máš hned ve všem jasno a mateš druhý.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 14:25

jája napsal:loraku, plácáš a plácáš. Pokud onen starší je dál SJ, neznamená to, že smilstvo byla pomluva a určitě by byl vyloučen. Jak jsi psal. Prostě se to stalo, činil pokání a dál zůstává řadovým SJ.
Ty máš hned ve všem jasno a mateš druhý.

Jajo ses zmateny ? Je snad v teto veci neco v cem si nerozumime a v cem se mnou stale nesouhlasis ?

Ber prosim v uvahu to, ze tady mluvime o necem, co neni nijak jednoznacne prokazano a veskery opis daneho starsiho a toho, co se melo stat je zalozen pouze na sprave, co zde uvedl anonymus. Ma vubec nejaky smysl se touhle veci dal zapodivat a resit ji ?

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 20/9/2012, 19:17

lorak napsal:Witnessi v nasem sboru byl jako starsi v zbore odvolan bratr kde se vazneho prestupku dopustila uz jeho plnoleta dcera, ktera stale bydlela s nim v spolecne domacnosti.
V tom případě pro to musel být vážný a prokazatelný důvod.
Pokud je starší příkladný a jeho dospělé dítě zhřeší, tak k odvolání starších nedochází, musel by tam být prokazatelný podíl na tom, že dospělé dítě zhřešilo.

Jsou i mnozí starší sboru, jejichž manželky jsou vyloučené..prostě, pokud se někdo dospělý rozhodne zhřešit nebo od SJ odejít, tak zhřeší nebo odejde a nikdo tomu velmi často nemůže nijak zabránit.
Kdyby teda vyse anonymusem zminenemu starsimu mel byt dvema svedkami prokazan mimomanzelsky sexualni pomer tak by byl nepochybne z krestanskeho sboru vyloucen.
Sazeči, nic ve zlém, ale o průběhu právních výborů u SJ zjevně moc znalostí nemáš.
Já sám jsem kdysi byl jako člen právního výboru u několika případů smilstva nebo cizoložství,
a nikdy nedošlo k vyloučení, protože provinilci opravdu činili pokání a hříšného jednání zanechali.

Witnessi to co jsi jinak napsal o starsich krestanskych sboru nebylo jinak ani u krestanu v 1 stoleti. Uvedom si, ze i starsi krestanskeho sboru vyucujici to co je v souladu s cistym uctivanim jedineho praveho Boha Jehovu jsou jenom nedokonali a chybujici lide.
Vidíš, to jsem si neuvědomil, já jsem dosud žil v omylu, protože jsem si myslel, že všichni starší sborů SJ nedělají nikdy žádné chyby, tak děkuji, žes mi to vysvětlil.. Very Happy

Obzvlaste u starsich co jsou stale v pozici starsich zboru je rozumne neunahlit se v posuzovani jejich konani

Neunáhlit se v posuzování člověka je nutné u kohokoliv, u staršího sboru stejně jako u
nejméně nápadného řadového SJ.

Witessi ani ty sam nevidis a nevis uplne vse
Ne?
To není možné Very Happy

moc resis selhani jinych lidi a neresis predevsim svuj osobni vztah k Jehovovi s cilem projevovat lasku a milosrdenstvi jinym, ktere i ty sam od Jehovu ocekavas a prosis ho o to, aby ti ho projevoval pro selhani, kterych se sam dopoustis.
No, ještě že tu jsi Ty, aby člověk mohl sám sebe lépe poznat. Very Happy
Jehova je pripraven odpustit kazdemu z nas.
Opravdu?

Ber prosim v uvahu to, ze tady mluvime o necem, co neni nijak jednoznacne prokazano a veskery opis daneho starsiho a toho, co se melo stat je zalozen pouze na sprave, co zde uvedl anonymus. Ma vubec nejaky smysl se touhle veci dal zapodivat a resit ji
Tato Tvá slova znějí docela zábavně, vezmeme li v úvahu, že jsi na onu zprávu zareagoval jako první Ty sám.... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 21/9/2012, 04:10

witness napsal:
lorak napsal:Witnessi v nasem sboru byl jako starsi v zbore odvolan bratr kde se vazneho prestupku dopustila uz jeho plnoleta dcera, ktera stale bydlela s nim v spolecne domacnosti.
V tom případě pro to musel být vážný a prokazatelný důvod.
Pokud je starší příkladný a jeho dospělé dítě zhřeší, tak k odvolání starších nedochází, musel by tam být prokazatelný podíl na tom, že dospělé dítě zhřešilo.

Jsou i mnozí starší sboru, jejichž manželky jsou vyloučené..prostě, pokud se někdo dospělý rozhodne zhřešit nebo od SJ odejít, tak zhřeší nebo odejde a nikdo tomu velmi často nemůže nijak zabránit.
Kdyby teda vyse anonymusem zminenemu starsimu mel byt dvema svedkami prokazan mimomanzelsky sexualni pomer tak by byl nepochybne z krestanskeho sboru vyloucen.
Sazeči, nic ve zlém, ale o průběhu právních výborů u SJ zjevně moc znalostí nemáš.
Já sám jsem kdysi byl jako člen právního výboru u několika případů smilstva nebo cizoložství,
a nikdy nedošlo k vyloučení, protože provinilci opravdu činili pokání a hříšného jednání zanechali.

Witnessi to co jsi jinak napsal o starsich krestanskych sboru nebylo jinak ani u krestanu v 1 stoleti. Uvedom si, ze i starsi krestanskeho sboru vyucujici to co je v souladu s cistym uctivanim jedineho praveho Boha Jehovu jsou jenom nedokonali a chybujici lide.
Vidíš, to jsem si neuvědomil, já jsem dosud žil v omylu, protože jsem si myslel, že všichni starší sborů SJ nedělají nikdy žádné chyby, tak děkuji, žes mi to vysvětlil.. Very Happy

Obzvlaste u starsich co jsou stale v pozici starsich zboru je rozumne neunahlit se v posuzovani jejich konani

Neunáhlit se v posuzování člověka je nutné u kohokoliv, u staršího sboru stejně jako u
nejméně nápadného řadového SJ.

Witessi ani ty sam nevidis a nevis uplne vse
Ne?
To není možné Very Happy

moc resis selhani jinych lidi a neresis predevsim svuj osobni vztah k Jehovovi s cilem projevovat lasku a milosrdenstvi jinym, ktere i ty sam od Jehovu ocekavas a prosis ho o to, aby ti ho projevoval pro selhani, kterych se sam dopoustis.
No, ještě že tu jsi Ty, aby člověk mohl sám sebe lépe poznat. Very Happy
Jehova je pripraven odpustit kazdemu z nas.
Opravdu?

Ber prosim v uvahu to, ze tady mluvime o necem, co neni nijak jednoznacne prokazano a veskery opis daneho starsiho a toho, co se melo stat je zalozen pouze na sprave, co zde uvedl anonymus. Ma vubec nejaky smysl se touhle veci dal zapodivat a resit ji
Tato Tvá slova znějí docela zábavně, vezmeme li v úvahu, že jsi na onu zprávu zareagoval jako první Ty sám.... Very Happy

Witnessi rad se od vas starsich, co uz jako starsi v krestanskych sborech SJ neslouzite necham poucit, jak a co je skutecne spravnym resenim urcitych situaci. Jeste lepsi, ale nejspis bude nechat se poucit tim, jak primo starsi a aspostoli v 1. stoleti posuzovali a rozhodovali o urcitem chovani a vaznem provinenich jinych bratru a sester.

Witnessi reagoval jsi jinak na moje slova a oslovil si mne jako sazece. Doufam, ze dokazes rozlisit to kdyz neco napise sazec a kdyz zase jine veci pisu ja.

Myslim, ze by si to mel opravit, alebo se aspon sazecovi omluvit za nedorozumeni. O mne muzes klidne psat, co jen chces, stejne jak to delaji i dalsi diskuteri na tomto foru. Myslim si ale, ze je o moc dulezitejsi a uzitecnejsi psat celou PRAVDU, kterou nam skrze svoje slovo oznamil nas nebesky Otec Buh Jehova.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 21/9/2012, 22:44

lorak napsal:
Witnessi rad se od vas starsich, co uz jako starsi v krestanskych sborech SJ neslouzite necham poucit, jak a co je skutecne spravnym resenim urcitych situaci.
OK. Very Happy

Jeste lepsi, ale nejspis bude nechat se poucit tim, jak primo starsi a aspostoli v 1. stoleti posuzovali a rozhodovali o urcitem chovani a vaznem provinenich jinych bratru a sester.
To máš pravdu, kdyby se takto chtěl upřímně poučit i VRO, tak kniha pro starší ,,Paste´´
vypadá úplně jinak.

Witnessi reagoval jsi jinak na moje slova a oslovil si mne jako sazece.
Promiň, to byl překlep, omlouvám se Ti.

Doufam, ze dokazes rozlisit to kdyz neco napise sazec a kdyz zase jine veci pisu ja.
To v každém případě, Ty a sazeč jste úplně jiní.

Ty si, loraku, zbytečně nabíháš tím, že píšeš velmi odsuzujícím a dogmatickým stylem, i když je jistě ve Tvé moci to změnit a psát stručněji a empatičtěji.

Sazeč má ve svém vnímání takový chaos, že nemůže psát často nic jiného než nesmysly
a mám obavy, že u něj změna není možná.

Myslim, ze by si to mel opravit, alebo se aspon sazecovi omluvit za nedorozumeni.
Když se sazečovi omluvím, tak to zase bude brát jako nějakou skrytou útočnou taktiku z mé strany (jako když jsem upřímně vyjádřil souhlas s jeho názorem a jak to dopadlo...) a rozjede se nová výměna názorů jako v tématu, které admin dnes zamknul.
Jediný, kdo pochopil celou situaci správně a správně ji vyhodnotil, je Bulhar, čímž mu děkuji.

Sazeč se rád skrývá za svůj handicap, ale běda, jestli tento handicap někdo zmíní, pak je to
,,hulvátství´´ toho největšího kalibru.

Opravdu jsem se pobavil, když jsem četl ty mnohé samospravedlivé komentáře odsuzující mou zmínku o mrzákovi, jak všichni ti ,,čistí´´bez hříchu hned na mě ,,házeli kamenem´´.

Nejvtipnější byla Alea s hrozbou žluté karty, tu v tomto případě klidně přijmu, ale jen za podmínky, že sazeč zároveň dostane bílou ,,spravedlivou´´ kartu za to, že zase musel snášet toho strašného witnesse, který má jen jeden zájem, a to zničit ho... Very Happy

No, snad se tady z toho nestane sanatorium pro handicapované, jejichž křivárny se budou promíjet jen proto, že jsou handicapovaní.....

Tím se přesto sazečovi za svá slova o mrzákovi omlouvám, svůj názor na něj jsem samozřejmě mohl a měl formulovat jinak, to samozřejmě uznávám.

O mne muzes klidne psat, co jen chces, stejne jak to delaji i dalsi diskuteri na tomto foru.
A jako děláš i Ty, ne? Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  šemdich 21/9/2012, 23:48

witness napsal:
Jediný, kdo pochopil celou situaci správně a správně ji vyhodnotil, je Bulhar, čímž mu děkuji.

Zapomněl jsi mě zmínit witnessi, také jsem pochopil celou situaci správně a správně ji vyhodnotil, očekávám tedy také tvůj dík a vděk.

šemdich

Male Poeet p?íspivku : 62
Reputace : -1
Body : 62
Registration date : 07. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 22/9/2012, 00:16

Witnessi, když se mi chceš omlouvat, tak proč tlacháš?


sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 22/9/2012, 00:56

šemdich napsal:
Zapomněl jsi mě zmínit witnessi, také jsem pochopil celou situaci správně a správně ji vyhodnotil, očekávám tedy také tvůj dík a vděk.
Za jaká slova čekáš můj dík a vděk?
Dík a vděk Ti samozřejmě neodepřu, bude li za co Very Happy

sazeč napsal:Witnessi, když se mi chceš omlouvat,
Já se Ti nechci omlouvat, já už jsem se Ti omluvil.

Tak proč tlacháš?
Jaké tlachání máš na mysli?

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Tonda Vlas 22/9/2012, 07:41

Takto může už admin uzamknout celou diskuzi rovnou. Na biblických diskuzích, nevím jestli ještě fungujou, poněvadž se mi je teď nepodařilo dohledat, kam kdysi odtud odešel tu snad kdysi červeně vykartovaný dědek Slavík ( nic proti němu), to vyřešili vláknem hanby, kam podobné příspěpěvky měly být přesouvány. Naštěstí tam nikdo hulvátsky nepsal, takže se to vlákno ukázalo zcela nadbytečným. Když jsem toto zmínil na KD, tak admin na ten způsob založil koutek-agregační vlákno, kam jsou přesouvány příspěvky jsoucí zcela mimo téma, nemusí být ani hanlivé nebo urážlivé. Píšu to o to, že bez ohledu na tento spor jsem chtěl zcela čistě teologicky zareagovat na dva příspěvky, které jsem dříve přehlédl a teď to nejde. To bych si je musel přepsat na papír, a pak to fláknout s jejich opsáním jinam a s tím se mi piplat nechce.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 22/9/2012, 08:52

Myslím, že se ztratila řada zajímavých myšlenek, protože se sem dostali recesisti nebo se nesouhlas mezi některýma přesunul do osobní roviny.
witnessi, díky, od včerejška si vážím tvýho rozumu. Taky se omlouvám za emotivní rozzlobení.
Asi to chce vychladnout, hodnotit názory, nikoli jejich autory a těším se na další zajímavý debaty.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 22/9/2012, 09:57

Sazeč se rád skrývá za svůj handicap, ale běda, jestli tento handicap někdo zmíní, pak je to
,,hulvátství´´ toho největšího kalibru.

A pak se mi omluvíš? To snad ne Question Není to pokrytectví? Mimochodem ,,někdo" není nikdo jiný než ty, troufalý, že se ani nestydíš útočit byť na nejcitlivější místa? Nikdy neřeknu např. kulhavému, aby se rád nevymlouval, ale vydržel držet chůzi s ostatními, jinak nemá co s nimi dělat a opouštět tým. On, kulhavý, by měl držet hubu. To se ti hodí Question

Oproti Jája se ti slušně omluvil.

Ježíš se nedívá do množství slov, např. vychytralých, manipulativních, pozměněných, klamavých atd., ale do srdce. flower


Ježíš vidí všechno. Halelujah! cheers





sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 22/9/2012, 11:26

jája napsal:
witnessi, díky, od včerejška si vážím tvýho rozumu. Taky se omlouvám za emotivní rozzlobení.
Asi to chce vychladnout, hodnotit názory, nikoli jejich autory a těším se na další zajímavý debaty.
Jájo, jsi přímý chlap, toho si u Tebe cením, prostě jsi napsal to, jak jsi to v dané chvíli vnímal.
Už jsi mi za ta léta několik upřímných slov napsal, a to jak souhlasných, tak nesouhlasných,
a vždycky jsem si všech Tvých slov vážil.
Tak klidně buď dál takový jaký jsi, nemám s tím žádný problém....

sazeč napsal:
A pak se mi omluvíš? To snad ne :?
Sazeči, co Ty vlastně chceš?
Kdybys to aspoň věděl Ty sám... Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 22/9/2012, 11:39

witness napsal:
sazeč napsal:
A pak se mi omluvíš? To snad ne :?
Sazeči, co Ty vlastně chceš?
Kdybys to aspoň věděl Ty sám... Very Happy

No nic, když trváš na svém...

Příště napíši všem o tobě urážlivě a zároveň v jednom příspěvku se ti omluvím, jo Sad Tomu se říká upřímná omluva Question

Ale stejně tě znám, tak nač? Shocked

Ptám se tě, myslels upřímně na svou omluvu?

Jsem zde proto, abych mluvil o Kristu, našem Pánu, ne o takovém, jakého jsme znali jako SJ. A aby někteří vstoupili do něj. cheers


Naposledy upravil sazeč dne 22/9/2012, 11:52, celkově upraveno 2 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Alea 22/9/2012, 11:51

Hele, witnessi a sazeči, co kdybyste si obrazně podali ruce a začali znovu? A potom už mluvili jen o daných tématech místo o sobě a o druhých? To samé by si měl vzít k srdci i Lorak. A vůbec - my všichni.

Ono by bylo vůbec asi lepší, kdybychom si všïchni "odmysleli" sebe a ostatní a začali se vyjadřovat jen v obecné rovině vzhledem k duchovním (a jiným) tématům. Když se bude mluvit obecně, nebude to tady tolik svádět k osobním útokům.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 22/9/2012, 11:55

Alea napsal:Hele, witnessi a sazeči, co kdybyste si obrazně podali ruce a začali znovu? A potom už mluvili jen o daných tématech místo o sobě a o druhých? To samé by si měl vzít k srdci i Lorak. A vůbec - my všichni.

Ono by bylo vůbec asi lepší, kdybychom si všïchni "odmysleli" sebe a ostatní a začali se vyjadřovat jen v obecné rovině vzhledem k duchovním (a jiným) tématům. Když se bude mluvit obecně, nebude to tady tolik svádět k osobním útokům.

Ovšem jak, když útočí i na některé (myslím osobně)? Nejsem sám Sad
Záleží mu tedy na tom, jestli je někdo s ním spíš než na tom, jestli jsou s Kristem Sad

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 22/9/2012, 12:14

Alea napsal:Hele, witnessi a sazeči, co kdybyste si obrazně podali ruce a začali znovu?
Aleo, o jakém dosud nepodání ruky z mé strany mluvíš?

Já jsem po návratu na diskuzi začal se sazečem komunikovat tak, že jsem vyjádřil upřímně souhlas s jeho komentářem, abych mu ukázal, že minulost chci smazat.
Reakce byla odmítavá s tím, že jsem stejně pokrytec a nemyslím to jistě vážně apod.

Pak jsem napsal slovo ,,mrzák´´a poté jsem uznal, že jsem se takto vyjadřovat neměl
a to i přesto, že jsem lavinu negace v této věci, která se na mě snesla, považoval za nepřiměřenou.
Ale opravdu upřímně jsem si uvědomil, a to bez ohledu na to, že se na mě snesla vlna kritiky dle mého názoru až přehnaná, že podstata oné kritiky byla správná a mé užití slova ,,mrzák´´ bylo opravdu nevhodné.

Načež jsem se sazečovi za použitý slovník upřímně omluvil, na což zase reagoval tak, jak reagoval.

Můžeš mi, prosím, Aleo, sdělit, co ještě mám udělat?
Bude li to rozumné a přispěje li to k lepší atmosféře mezi mnou a sazečem, udělám to.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Alea 22/9/2012, 12:22

[quote="sazeč]
Ovšem jak, když útočí i na některé (myslím osobně)? Nejsem sám Sad
Záleží mu tedy na tom, jestli je někdo s ním spíš než na tom, jestli jsou s Kristem Sad[/quote]

Milý sazeči , já vím, že je to někdy problém, to byly i moje důvody, pro které jsem se rozhodla (už několikrát), odejít z fóra nebo na něm pobývat jen minimálně. Kdybych měla počítat jen útoky proti mé osobě (hlavně ze strany Loraka) na prstech bych to rozhodně nespočítala.

Myslím, že v komunikaci s witnessem jsi jednoznačně v právu Ty, o čemž svědčí i adminovo uzamknutí - prostě už tady máme dost těch nechutných pří. Takže Ti, co si tato slova nevezmou k srdci budou mazáni.

Vím, že je Ti to líto, mě to taky mrzí, že někteří povyšují své ego nad druhé a často i nad Krista, což je mnohem horší. To je pýcha - přesně taková, jakou odsuzoval Kristus. Máš pravdu, že mnohým nejde o to, zda jsou s Kristem, ale "s nimi", buď v jejich osobním přesvědčení nebo v jejich sektě. Já sama za sebe jsem se rozhodla s takovými už nekomunikovat.

Co se týče toho, že jsi neslyšící, rozhodně si neber k srdci ona urážlivá označení, co tady zazněla. O lidech, co jsou schopni něco takového vypustit z úst si myslím své. Neslyšet někdy ani nemusí být handicap. Jak znám neslyšící, tak myslím, že mají něco, co nám chybí. Takový hodně specifický "šestý smysl".

Takže hlavu vzhůru a ty, co uráží, ignoruj! flower



Naposledy upravil Alea dne 22/9/2012, 12:45, celkově upraveno 2 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Alea 22/9/2012, 12:31

witness napsal:
Pak jsem napsal slovo ,,mrzák´´a poté jsem uznal, že jsem se takto vyjadřovat neměl....

Jo, to teda neměl.

witness napsal:
Můžeš mi, prosím, Aleo, sdělit, co ještě mám udělat?
Bude li to rozumné a přispěje li to k lepší atmosféře mezi mnou a sazečem, udělám to.

Jak jsem napsala sazečovi, pokud spolu nejste schopni komunikovat, bude lepší nekomunikovat spolu vůbec v zájmu míru na fóru.

Lepší by ovšem bylo pochopit to, že neslyšící mají svůj svět, někdy opravdu nejsou schopni porozumět do hloubky našim slovům, protože jejich " slovní spojení" jsou jiná. Já si nemyslím, že by sazeč reagoval uraženě, já se domnívám, že Ti jednoduše nerozuměl a přebral si to po svém.

Ale upřímně - ta urážka pak taky o něčem svědčí. Minimálně o Tvém postoji k němu. Ani to nemusí být v tom co běžně říkáš, ale co si myslíš. Nějak se mi to rozchází s Kristem....ale to už je jen můj osobní názor....
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  sazeč 22/9/2012, 12:46

Aleo, díky za upřímná slova. Dál už nemůžu psát, jelikož witness by toho ,,chytil" a použije proti mně. Tedy rád používá na nejslabší místa, tedy zbabělec.

Jinak s Tebou souhlasím a jsem mile překvapen.

Witnessi, člověk nevidí do srdce, může člověka oklamat také, ale Boha nikoli.

Proto souhlasím s Aleou, že my máme jakýsi šestý smysl. Díky Bohu!

Jinak po witnesském způsobu přijímám omluvu. Divné pirat

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Styvi 22/9/2012, 13:08

Přeji krásný den Sazeči.
S tím šestým smyslem bych byl opatrný.
Ono hodně záleží i kdo co pod pojmem šestý smysl rozumí.
Já osobně si nemyslím ,že by lidé ztrátou sluchu nebo zraku měli šestý smysl.
Spíš se jim více rozvinou zbývající smysli - což je zcela pochopitelné.

Přeji hezký den a pohodu
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 14 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 16 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru