Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

+30
lorak
anonymous22
Vierka
Jiří Brei
drobeček
rals
Mezek
pepakrocan
frodobagin
Ing.Peter
Styvi
transylvánec
Matěj Telam
daniely
Tonda Vlas
jája
gari
josef poutník
Patrobas
Melissa
Pollypus
sazeč
Jesen
delta.gama
JAREKzRybenu
witness
Bulhar
zbysek
Minehava
Alea
34 posters

Strana 13 z 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  gari 27/5/2012, 20:55

Ahoj Transylvánče
transylvánec napsal:Gari no to jsem rád, že jeden z tipů je správný. To jsem prorok co ?
Používáš kouli, nebo karty Very Happy

transylvánec napsal:No je fakt že jsem Franze nečetl, tak nemůžu jeho , dílo ´posoudit, ale odvádí lidi od SJ a VRO a jestli to dělá taktně nebo hrubě je vlastně fuk.
Konečný důsledek jeho , děl ´je tragický i pro tebe a tvou ( sestru nebo dceru nebo matku nebo manželku ) daniely.
Víš, já jsem se u SJ v posledních letech dost trápil. Vadilo mi, jak se vytrhávají biblické verše z kontextu, jak se za službu Bohu pokládá jen kazatelská služba, jak je každý hodnocen dle hodin v této službě atd. S tím, že tyto pokyny vycházejí od VRO, kterého jsem stále uznával, jsem nemohl pochopit a trpěl tím i můj vztah k Bohu. Bratr Franz ve svých knihách přesně popsal a pojmenoval to, s čím jsem se již dlouho sám pral. Díky jeho upřímnému svědectví (kde nikoho neodsuzuje, ani nikoho nenavádí aby odešel od SJ) jsem mohl pochopit, že mezi mnou a Bohem může a musí stát pouze Ježíš a nikdo jiný. Zažívám teď velmi silný vztah s Bohem a Ježíšem Kristem, a Franzovi jsem vděčný, že mou zatlumovanou víru oživil. Pomohlo mi, že člen vedoucího sboru jasně ukázal, že VS nemá žádné právo panovat nad naší vírou a určovat, čemu a jak máme věřit. Od toho je pouze Ježíš a Bible a naše svědomí.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 27/5/2012, 20:59

Daniely a Melisso, děvčata drahocenná - s těmito argumenty by jste v 1.století u apoštola Pavla moc neuspěla. Sbory nebo-li církve byly a mělo to Boží a Kristovo požehnání. Pak mělo přijít odpadnutí a v časech konce se mělo pravé poznání rozhojnit - Dan.12:4. Bez jednotného vedení od Boha a Krista by to nešlo. Tu jednotu a pravé poznání máme zase skrze jednu církev jako v 1. století - a to skrze SJ přes VRO. Jednoduché, logické. Děvčata musím končit, ale klidně za čas můžem pokračovat, nebudu se diskuzím v žádném případě vyhýbat.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 27/5/2012, 21:03

Gari používám svůj rozum školený VRO. Ani kouli nebo karty. A to co ty popisuješ ze svého životu ( vztah k Bohu a Kristu ) ti já můžu napsat to samé. Já díky VRO a ty díky Franzovi. Jenže i Satan se proměňuje v anděla světla. Hádej koho tím myslím - VRO nebo Franze ?

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 27/5/2012, 21:25

transylvánec napsal:co vy sami děláte - totiž že má kritika na Franze je totéž co vaše ( taky hrubá ) kritika na VRO.
Takže předpokládám, že jsi přečetl, co Franz napsal? My totiž četli, co píše VRO. Pokud jsi nečetl, co na něm kritizuješ?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  gari 27/5/2012, 21:43

Ahoj Transylvánče
transylvánec napsal:Gari používám svůj rozum školený VRO. Ani kouli nebo karty.
To byl z mé strany jen pokus o žert.

transylvánec napsal: A to co ty popisuješ ze svého životu ( vztah k Bohu a Kristu ) ti já můžu napsat to samé. Já díky VRO a ty díky Franzovi. Jenže i Satan se proměňuje v anděla světla. Hádej koho tím myslím - VRO nebo Franze ?

Rozdíl je v tom, že moje víra dnes nepotřebuje žádného lidského zprostředkovatele, který mě vede za ruku, jako nějakého nesvéprávného člověka, který nemůže mít svůj vlastní názor.

Zároveň však uznávám, že takové vedení někteří lidé potřebují, a je to pro ně třeba pohodlnější - odpovědnost za sebe vkládají do rukou VRO. Je to ale velmi nebezpečné. Tak to podle Bible být přece nemá. V konečném soudu, říká Bible, bude stát každý sám za sebe. Nebo myslíš, že ti pomůže, když řekneš na svoji obhajobu - já jsem jen poslouchal tzv. VRO od NSSJ ? No nevím.

To, že tady někteří skalní SJ říkají, že mají vlastní názor je dost zvláštní. Jeden den 7 milionů SJ tvrdí, že náhradní vojenská služba (NVS) je nepřípustná, a pak všichni přes noc změní svůj vlastní názor a tvrdí, že NVS je možná. Takhle svůj vlastní názor mají i na výpočet a totožnost "generace", krevní složky atd.
Zvláštní je, že všichni mají vždy stejný vlastní názor, který náhle změní v jednom stejném okamžiku. Není nad vlastní názor.

Pokud však někoho přivádí NSSJ k Bohu a Ježíši Kristu, a člověka toto společenství upevňuje ve víře - tak jako tebe, pak ti to přeji a jsem za to rád. Každý jsme holt jiný. Ale stejnou toleranci a přejícnost bych rád zažil i od SJ. Z vašich řad však zaznívá jen odsouzení a vaše vlastní jedinečná vyvolenost.

Přesto jsme všichni křesťané a podle Ježíše má být potvrzením toho, že těmi křesťany skutečně jsme to, že budeme mít mezi sebou lásku a ne slova odsouzení. Co myslíš ?


Naposledy upravil gari dne 27/5/2012, 22:30, celkově upraveno 1 krát

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 27/5/2012, 22:24

transylvánec napsal:
A hele witness, tak je tu teď dobrá sbórnaja kománda - witness, daniely.
To jo...takája sbórnaja kománda...to už je něco Very Happy
Řízečky chutnaly, ještě jsem dostal fasunk na cestu.
No skvělé.
Taky jsem mamče řekl, že mi je jeden známý přeje ( teda jako ty ).
Tos nelhal Very Happy
Akorád ten neznaboh a neznablb otčím se vrátil dřív, tak já musel dřív odjet. Představ si že ten cvok čekal před vchodem do domu, než já vypadnu.
Třeba se bál, že bude spát v nemocnici Very Happy
Tvůj výrok, že Franz oproti VRO nic nenutí, o tom musím popřemýšlet, ale VRO taky nic nenutí -
Rozdíl je v tomto:
Kdybych napsal do VRO dopis, že s nimi v tom a tom nesouhlasím, tak pošlou do odbočky
hlášku, ta by si mě našla, věc by prošetřila a kdybych to stále tvrdil, byl bych vyloučen.

Kdybych napsal dopis Franzovi (když žil, samozřejmě), že s ním v tom a v tom nesouhlasím,
považoval by to za mé plné právo, poděkoval by mi za upřímnost a dál by mě považoval za svého křesťanského bratra.

a kdo už ve VRO nevěří, musí z organizace ven. Ale je to podvod ?
Není. Každý kdo se stal SJ, stal se jím proto, že přijal VRO,
Odpovím takto:

Když jsem poznával SJ a dal se pokřtít, vysvětlovalo se, že
- generací jsou míněni lidé, kteří zažili rok 1914 a kteří nevymřou než bude armagedon
- výběr pomazaných skončil v roce 1935
- ovce a kozli jsou již oddělováni
- nemohu jít ani na vojenskou, ani na náhradní službu
- 3 večery shromáždění týdně jsou Božím opatřením, na kterých být musím vždy
a pravidelně, protože Bůh svůj lid vede, aby se shromažďoval tím více, čím více se ten den blíží
- nemám v žádné podobě přijímat krev (dnešní rozdělení na jednotlivé frakce a podsložky krve by se v té době považovaly za nepřijatelný kompromis a cestu k právnímu výboru, a kdybych poznal SJ o pouhých 5 let dříve, dozvěděl bych se, že transplantace orgánů je novodobý kanibalismus)
- ....ATD. ATD. ATD...

Dnes je všechno výše uvedené jinak, mnohé body se navíc změnily zcela diametrálně, jako když přetřeš bílou na černou.
Nebyl to podvod?

taktéž neslavit narozeniny, svátky, vánoce atd..Pak tedy poruší pravidla ten, co to přestane uznávat a musí ze hry ven. To já považuji za správné.
A musí jít ze hry i rodinné vztahy, kdy ten, co je ze hry, nesmí být ani zdraven, ani kontaktován, a to ani těmi nejbližšími příbuznými?

Když se ukazují nějaké scény, jak nacisté v koncentráku oddělovali děti od matek, manžele od manželek, sourozence od sourozenců, přátele od přátel apod; tak každý soudný člověk to vnímá s patřičným hnusem.

A co nařízení VRO, které zakazuje mluvit s bývalými SJ, a to bez ohledu na to, proč odešli nebo byli vyloučeni a bez ohledu na to, jak blízké jsou rodinné vztahy.

Není to podobný hnus?

Je to snad něco, pod co by se Bůh a Kristus opravdu podepsali?
Tak ty bys poslal některé z VRO do gehenny ? To já jen jednoho - Franze.
Tak jsem na tom lépe ( pokus o vtip ).
To jo, proti Tobě jsem přímo hromadný vrah (taky pokus o vtip) Very Happy

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 28/5/2012, 23:23

Bráškové a sestřičky.

transylvánec napsal:
A ty jsi ho viděla osobně ? Toho geheňáka Franze ? VRO jsi taky neviděla.
Jak to že VRO neuznáváš a geheňáka smradlavýho uznáváš. A přitom ho živila Společnost, to se mu asi líbilo, když tam byl tak dlouho. To ty údajné lži nerozpoznal dřív ? To je tak blbej nebo vypočítavej ?
Tak si ty a ostatní svědkové Franzovi nezapomeňte odlejt jeho sochu a před spaním před ní klečet a modlit se k ní.
No je fakt že jsem Franze nečetl, tak nemůžu jeho , dílo ´posoudit, ale odvádí lidi od SJ a VRO a jestli to dělá taktně nebo hrubě je vlastně fuk.
Nevím proč ještě reagujete na někoho kdo má takový slovník a úctu či neúctu k Božím služebníkům! Myslím si, že k podobným lidem se Pán zachoval stejně tak, jak se zachoval ke králi Herodovi, má sice na svůj názor každý nárok, ale tato svoboda se nemá zneužívat, ale každý by měl být soudný, kdo není tak není a opět já ho za to nemůžu soudit, ale skutečně zase já využívám svoji svobodu na svůj názor, proto to, co tu předvádí tento člověk se mi nelíbí a nemám z toho dobrý pocit a je mi při takových výrocích kohokoliv smutno.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Ing.Peter 29/5/2012, 10:18

Kde beriete takú istotu ,že pán Franz nekresľoval informácie uvedené v jeho knihe, že nebol zaujatý keď ju písal ?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  zbysek 29/5/2012, 10:35

Ing.Peter napsal:Kde beriete takú istotu ,že pán Franz nekresľoval informácie uvedené v jeho knihe, že nebol zaujatý keď ju písal ?
Taková jistota samozřejmě neexistuje, každý popisujeme realitu ze svého úhlu pohledu, tedy z povahy věci méně či více zkresleně.

V čem mám však naprostou jistotu je to, že VRO falšuje Bibli překrouceným překladem a že mnoho jeho výkladů je v rozporu s Biblí. Už například způsob, jakým sám sebe nazval VRO. To, co napsal Franz, tento obrázek už jen dokresluje a potvrzuje.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 29/5/2012, 11:27

Bráškové a sestřičky.

Teď neřeším, že si nějaká skupina přivlastňuje to či ono, ale zajímalo by mě jestli skromný křesťan, který miluje Pána by tvrdil o sobě, že ho Pán takto odměnil či nazval a ještě k tomu nemá pro to viditelný důkaz, tak se rozhodl tvrdit, že při jeho neviditelném příchodu či přítomnosti se tak stalo. I kdyby to byla pravda nebo ne, tak si myslím že to od těch, kteří na to přistoupili není ani láskyplné ani křesťanské, protože když docházelo v minulosti k něčemu podobnému tak tam vždy byli svědci, kteří potvrdili buď že slyšeli nebo viděli jasný důkaz Božího schválení nebo pověření, ale tady v tomto případě to je jen a jen na víře ani ne tak v Boha jak na víře v člověka, a to není správné nebo-li dobré, když se to týká ovlivňování milionů oveček, nemyslíte?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 4/6/2012, 10:17

transylvánče, vzhledem k tvému slovníku neplánuju vést s tebou delší debatu. Nejde mi o to, koho všeho urážíš, ale 4.cenový skupině se fakt vyhýbám. Tvého otčíma neznám, ale kdybys ke mně přijel na návštěvu, taky bych možná radši počkal před domem.
Jen jednu věc: Franze i členy VRO jsem viděl. Členové VRO mi přednášeli ze vzdáleného sjezdového pódia, aby pak odjeli luxusním Medvědem jistého nejmenovaného tehdy ještě staršího do luxusního hotelu.
Při návštěvě Brooklynu nám přes sklo zavřené kanceláře pokynuli, pokud zvedli hlavu a zaregistrovali nás.
Raymond Franz přijel do Prahy na Karlovo náměstí, kde mohl veřejně kdokoli přijít. Posadil se za stůl, krátce promluvil o svym životě a pak trpělivě odpovídal všem na jejich otázky.
Tolik k tvé námitce, že jsme je neviděli. Víc ale s tebou, pokud nezměníš slovník, nemíním pokračovat. Můžeš se zlobit, ale vulgárnosti si nech Na Růžek. Tady debatujou slušný lidi, včetně žen.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 4/6/2012, 15:12

Jájo nedebatuj, pro mě za mě. A že jsi viděl nějakého pomazaného ve fáru a v luxusním hotelu ? To je důkaz že je to ničema ? Já viděl pomazaného na pár metrů od sebe, normální skromný člověk, ale to se ti zjevně nehodí do krámu.Ty máš počty jasné - pomazaný = ničema žijící v přepychu a ti co , odhalí ´ničemnost VRO = pokora sama.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  transylvánec 4/6/2012, 15:15

Yxoxsi, co ty víš o mém životě, pro mě za mě třeba zahrab hlavu do písku a vystrč ji až v Armageddonu a tam poznáš, že VRO a NSSJ = pravda a že ty jsi udělal obrovskou chybu, že jsi odpadl.

transylvánec
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 465
vztah k organizaci : jediná pravá náboženská organizace na světě
Reputace : 0
Body : 465
Registration date : 17. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Styvi 5/6/2012, 12:41

transylvánec napsal:Jájo nedebatuj, pro mě za mě. A že jsi viděl nějakého pomazaného ve fáru a v luxusním hotelu ? To je důkaz že je to ničema ? Já viděl pomazaného na pár metrů od sebe, normální skromný člověk, ale to se ti zjevně nehodí do krámu.Ty máš počty jasné - pomazaný = ničema žijící v přepychu a ti co , odhalí ´ničemnost VRO = pokora sama.
A podle čeho jsi to poznal ,že je skromný ?
To ,že byl na pár metrů od tebe ? To má být jako důkaz ?
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Anonymní 5/6/2012, 19:33

Bráškové a sestřičky.
to tran...

no comment

:-((

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Vážení a drazí :)

Příspěvek  anonymous22 19/9/2012, 23:23

Nedá mi to se s vámi nepodělit o věc, která mě dnes obrovsky znechutila a zároveň utvrdila v tom, že odchod od SJ byl pravděpodobně mým nejlepším životním rozhodnutím.
Vzhledem k tomu, že sborové drby jedou rychlostí laviny a to i k vyloučeným, se ke mě dnes doneslo, že milý dlouholetý ženatý starší a současně předsedající mého bývalého sboru, který byl jedním z těch, kteří mě vyloučili, je zbaven funkce a přesídlil do sboru neznámo kam a to - a na to jsem si musela skoro sednout- z důvodu udržování dlouholetého vztahu s pravidelnou průkopnicí z totožného sboru, která byla současně nejlepší kamarádkou jeho manželky. A tenhle člověk v průběhu let vyloučil za zpoloviny tak závažné věci několik bratrů a sester, učil sbor při přednáškách, dával rady při osobních návštěvách. A takový člověk měl být božím nástrojem.
Chce se mi zvracet..

anonymous22

Female Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 19. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 19/9/2012, 23:39

anonymous22 napsal:Nedá mi to se s vámi nepodělit o věc, která mě dnes obrovsky znechutila a zároveň utvrdila v tom, že odchod od SJ byl pravděpodobně mým nejlepším životním rozhodnutím.
Vzhledem k tomu, že sborové drby jedou rychlostí laviny a to i k vyloučeným, se ke mě dnes doneslo, že milý dlouholetý ženatý starší a současně předsedající mého bývalého sboru, který byl jedním z těch, kteří mě vyloučili, je zbaven funkce a přesídlil do sboru neznámo kam a to - a na to jsem si musela skoro sednout- z důvodu udržování dlouholetého vztahu s pravidelnou průkopnicí z totožného sboru, která byla současně nejlepší kamarádkou jeho manželky. A tenhle člověk v průběhu let vyloučil za zpoloviny tak závažné věci několik bratrů a sester, učil sbor při přednáškách, dával rady při osobních návštěvách. A takový člověk měl být božím nástrojem.
Chce se mi zvracet..

Klidne muzes zvracet. Zacni nad svym vlastnim provinenim, lebo to bude rozhodujici kdyz budes stat pred soudcouvskou stolici naseho Pana Jezise Krista, co bude vykonavatelem Bozi vule vuci kazdemu z nas jako k jednotlivci.

U tebe najspis neco prokazano skutecne bylo. V jeho pripade mohlo jit pouze o pomluvu a resil to odchodem na jine misto, aby nebyl pro jine duvodem pro potknuti.

Neni lehke celit pomluvam, ale nepochybuj o tom, ze at se stalo cokoli Jehova kazdeho z nas peclive skouma a vynese kazdou skrytou vec napovrch a ukaze kazdemu z nas to co sme meli delat podle toho co jsme si sami uvedomovali a co sme odsuzovali u jinych jako nespravne konani a co sme skutecne delali.

Starsi zboru budou mit nepochybne o moc prisnejsie soud a kazdy komu bylo vice svereno od toho taky bude i vice pozadovano. Ty se tedy neobhajuj tym, co delaji jini ale cin to co je v souladu s Bozi vuli a delej pokani. Zodpovidat se budes Jehovovi skrze Krista.

Mas odvahu pomluvit a odporovat i samotnemu JEHOVOVI ? Budes ho pomlouvat a stezovat si, ze vuci tobe nekonal spravedlive ?

Takhle pred nim skutecne nikdo obstat nemuze.

Pozorne si precti od ceho skutecne zavisi schvaleni kazdeho z nas.

Rimanum 9:14-23

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  anonymous22 19/9/2012, 23:44

Loraku, prosím tě, co to tady plácáš? Very Happy
Nemáš ani páru o tom, jaké bylo mé "provinění" tak těžko můžeš soudit, že?
A pokud pomluvou nazýváš vyhlášené oznámení během shromáždění, inu, tvá volba Laughing

anonymous22

Female Poeet p?íspivku : 2
Reputace : 0
Body : 2
Registration date : 19. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  witness 20/9/2012, 00:26

lorak napsal:
V jeho pripade mohlo jit pouze o pomluvu a resil to odchodem na jine misto, aby nebyl pro jine duvodem pro potknuti.
Loraku, zbavit někoho funkce staršího není vůbec jednoduchá věc a na základě pomluvy
je něco takového zcela nemožné.
Aby byl starší zbaven funkce, děje se tak vesměs v případech, kdy je svolán právní výbor na základě prokázaného závažného morálního provinění nebo když se starší sám přizná.

Pokud je starší zbaven funkce, aniž se dopustil něčeho morálně závadného, pak to bývá většinou z důvodů, že v nějakém ohledu není příkladem sboru, to jest má třeba velmi slabou kazatelskou službu, zjevně nezvládá výchovu svých dětí, přestane navštěvovat pravidelně shromáždění apod.
Mohu Tě však ujistit, že v těchto případech není časté odvolávat staršího z funkce, to už jeho chování musí být do očí bijící.
Existuje na jedné straně spousta starších sboru, kteří se upřímně snaží, vedou mravní život a jsou to fajn chlapi, ale na druhé straně je i mezi SJ spousta starších, kteří se nijak nenamáhají a vezou se, aniž jsou ochotni se obětovat, a přesto není síla, která by je úřadu staršího zbavila.

A víš jak to případně probíhá, když už nějaký fajn starší sebere odvahu a rozhodne se prosadit
odvolání z funkce u nějakého staršího-lempla, kterého nebere skoro nikdo vážně?

- musí dát návrh na radě starších
- aby se takový návrh začal projednávat, musí se na tom shodnout většina starších,
nejlépe všichni (což je častý problém, neboť se mnohdy vytvoří skupinky starších
pro a proti a problém to jen odsune)
- staršímu-lemplovi se musí láskyplně pomáhat, aby se svého lemplovství a lenosti zbavil
(např. mnozí starší hlasitě burcují z pódia jak se co má dělat, ale sami to vůbec nedělají)
- starší-lempl si mezitím najde tisíce výmluv, proč co nedělá
- stane li se zázrak a všichni starší se shodnou, že starší-lempl již nestačí, fláká se a je sboru spíše pro smích a navrhnou odvolání z funkce, pak má starší lempl právo napsat do odbočky svou vlastní verzi, jak to vidí, a obhájit se
- není li lemplovství jednoznačně prokázáno, včetně toho, že i krajský dozorce by měl být
pro odvolání z funkce, pak se starší-lempl v úřadě staršího ponechá

JE ALE ZCELA NEMOŽNÉ, ABY NĚKDO ZBAVIL NĚKOHO FUNKCE STARŠÍHO
NA ZÁKLADĚ POMLUVY.


Dále, o zbavení funkce staršího ve zde popisovaném případě, kdy se jednalo o intimní poměr
mimo manželství, musel rozhodnout právní výbor, který by nemohl zbavit funkce, kdyby celá věc nebyla prokázána.

Já jsem např. znal staršího sboru, který udržoval dlouholetý poměr s milenkou, která nebyla z řad SJ, mezitím však ještě stačil oplodnit svou manželku, se kterou měl navíc už 3 malé děti, a krátce poté, co mu manželka sdělila, že je těhotná, ji opustil a odstěhoval se k milence.
A nikdo ve sboru nic netušil, onen starší měl běžně programy na pódiu.

Jistě, v každé církvi jsou lidé poctiví a nepoctiví, je to tak i mezi staršími sboru SJ, z nichž jich osobně znám dost a dost a u mnohých si mohu jen vážit jejich morálního profilu a snahy jednat poctivě, obětavě a mravně, ale též Tě mohu ujistit, že znám i dost starších z řad SJ, nad kterými se lze opravdu ,,pozvracet´´ a není síla, která by je funkce staršího zbavila.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 01:03

Witnessi v nasem sboru byl jako starsi v zbore odvolan bratr kde se vazneho prestupku dopustila uz jeho plnoleta dcera, ktera stale bydlela s nim v spolecne domacnosti.

Vim presne o co se v dane veci jednalo a vim, ze tahla sestra uz je spatky prijata do krestanskeho sboru. Jak to nakonec dopadlo s jeji Otcem co pred spachanim jejiho prestupku slouzil v krestanskem sboru jako starsi nevim. Je mozne, ze uz opet slouzi jako starsi.

Kdyby teda vyse anonymusem zminenemu starsimu mel byt dvema svedkami prokazan mimomanzelsky sexualni pomer tak by byl nepochybne z krestanskeho sboru vyloucen.

Anonymus opisujici tuhle vec, kterou si nema nikdo z nas jak overit a stoji to pouze na jeho tvrzeni z krestanskeho sboru podle toho co napsal vyse vyloucen byl. Az se teda mylim at me opravi on sam a napise jaka je cela pravda.

Witnessi to co jsi jinak napsal o starsich krestanskych sboru nebylo jinak ani u krestanu v 1 stoleti. Uvedom si, ze i starsi krestanskeho sboru vyucujici to co je v souladu s cistym uctivanim jedineho praveho Boha Jehovu jsou jenom nedokonali a chybujici lide.

Mimo krestanu z 1 stoleti mame v Bibli zapsane i jina velmi zavazna selhani jinak vernych Jehovovych sluzebniku a ctitelu.

Obzvlaste u starsich co jsou stale v pozici starsich zboru je rozumne neunahlit se v posuzovani jejich konani a velmi spatnou veci je odsuzovat je jako lidi. Spravedlivy soud nad kazdym z nas skutecne vynese az sam Jehova skrze sveho syna Jezise Krista.

Witessi ani ty sam nevidis a nevis uplne vse a Satan te prave cez to co vidis muze dostat do sve lecky, lebo moc resis selhani jinych lidi a neresis predevsim svuj osobni vztah k Jehovovi s cilem projevovat lasku a milosrdenstvi jinym, ktere i ty sam od Jehovu ocekavas a prosis ho o to, aby ti ho projevoval pro selhani, kterych se sam dopoustis.

Jehova je pripraven odpustit kazdemu z nas. Hodne zalezi na nasem uprimnem postoji kde musime sami Jehovovi ukazat, ze nam v zivote zalezi na tom konat to o cem vime, ze je to v souladu s jeho svatou vuli.

"Cieľom tohto poverenia je láska z čistého srdca a z dobrého svedomia a z nepokryteckej viery." (1 Tim 1:5)

"[Vaša] láska nech je bez pokrytectva. Sprotivte si to, čo je zlé, lipnite k tomu, čo je dobré." (Rimanom 12:9)

"... múdrosť zhora je predovšetkým cudná, potom pokojná, rozumná, pripravená poslúchať, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, nerobí stranícke rozdiely, nie je pokrytecká." (Jakub 3:17)


Naposledy upravil lorak dne 20/9/2012, 01:27, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Tonda Vlas 20/9/2012, 01:26

lorak napsal:

Vim presne o co se v dane veci jednalo a vim, ze tahla sestra uz je spatky prijata do krestanskeho sboru. Jak to nakonec dopadlo s jeji Otcem co pred spachanim jejiho prestupku slouzil v krestanskem sboru jako starsi nevim. Je mozne, ze uz opet slouzi jako starsi.

Loraku, do jakého křesťanského sboru? Mne totiž irituje, že zneužíváte nálepku, která vám vůbec nepřísluší. My kristovci jsme totiž Svědkové Ježíšovi, který je ve vaší sektě minimálně od doby kdy ji vedla nabubřelá osoba sama sebe nazývající pro své právnické vzdělání judge tedy soudce Rutherford, který Russelovu sektu Badatelů bible přejmenoval na Nábožnou Společnost Svědků Jehovovýh silně ostrakizován,

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 01:50

Tonda Vlas napsal:
lorak napsal:

Vim presne o co se v dane veci jednalo a vim, ze tahla sestra uz je spatky prijata do krestanskeho sboru. Jak to nakonec dopadlo s jeji Otcem co pred spachanim jejiho prestupku slouzil v krestanskem sboru jako starsi nevim. Je mozne, ze uz opet slouzi jako starsi.

Loraku, do jakého křesťanského sboru? Mne totiž irituje, že zneužíváte nálepku, která vám vůbec nepřísluší. My kristovci jsme totiž Svědkové Ježíšovi, který je ve vaší sektě minimálně od doby kdy ji vedla nabubřelá osoba sama sebe nazývající pro své právnické vzdělání judge tedy soudce Rutherford, který Russelovu sektu Badatelů bible přejmenoval na Nábožnou Společnost Svědků Jehovovýh silně ostrakizován,

Iritovat ta to moze.

Pravdou vsak zostava to, ze dnes zbory Svedkov Jehovovych tvoria uskupenie krestanov zhodne s tymi krestanskymi zbormi, co boli vytvorene a zalozene Jezisom a jeho prvymi ucennikmi.

"Kiež máte nezaslúženú láskavosť a pokoj od Boha, Otca, a Pána Ježiša Krista.
Sme vždy zaviazaní vzdávať vďaky Bohu za vás (porovnaj s 1 Kor 3:5-9), bratia, lebo je to vhodné, pretože neobyčajne rastie vaša viera a vzrastá láska každého, a vás všetkých navzájom (Jan 13:35; Iz 2:2-4; 1 Jana 3:10-12). Preto sme na vás hrdí medzi Božími zbormi pre vašu vytrvalosť a vieru vo všetkých vašich prenasledovaniach a súženiach, ktoré znášate.
To je dôkaz Božieho spravodlivého súdu, vedúceho k tomu, že ste považovaní za hodných Božieho kráľovstva, za ktoré naozaj trpíte." (1 Tes 1:2-6)

"A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec." (Mat 24:14)

"Avšak pýtam sa: Či azda nepočuli? Veď v skutočnosti „ich zvuk sa rozniesol po celej zemi a ich výroky do najvzdialenejších končín obývanej zeme“." (Rimanom 10:18 )

"A videl som iného anjela letiaceho prostriedkom neba a mal večné dobré posolstvo, aby ho oznamoval ako radostnú zvesť tým, ktorí bývajú na zemi, a každému národu, kmeňu, jazyku a ľudu," (Zjavenie 14:6)

"Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha" (Matúš 28:19)

"Ak zostanete v spojení so mnou a moje výroky zostanú vo vás, proste, čokoľvek si želáte, a stane sa vám to. Môj Otec je oslávený (Porovnaj s Fil 2:11) tým, že stále prinášate mnoho ovocia a dokazujete, že ste mojimi učeníkmi. Ako Otec miloval mňa, tak som ja miloval vás; zostaňte v mojej láske. Ak budete zachovávať moje prikázania, zostanete v mojej láske, tak ako som ja zachoval Otcove prikázania a zostávam v jeho láske." (Jan 15:7-10)

"Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli a dal si ich mne, a zachovali tvoje slovo. Teraz spoznali, že všetko, čo si mi dal, je od teba, lebo slová, ktoré si mi dal, dal som im a oni ich prijali a určite spoznali, že som vyšiel ako tvoj zástupca, a uverili, že si ma vyslal. Prosím za nich; neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal; lebo sú tvoji (Porovnaj s Janom 6:44,45)...Dal som im tvoje slovo, ale svet ich nenávidel, lebo nie sú časťou sveta, tak ako ja nie som časťou sveta...Nie sú časťou sveta, tak ako ja nie som časťou sveta. Posväť ich pravdou; tvoje slovo je pravda. Tak ako si ma ty vyslal do sveta, aj ja som ich vyslal do sveta. A posväcujem sa pre nich, aby boli aj oni posvätení pravdou.
Neprosím len za nich, ale aj za tých, ktorí uveria vo mňa prostredníctvom ich slova, aby boli všetci jedno...Spravodlivý Otče, svet ťa nespoznal; ale ja som ťa spoznal a títo spoznali, že si ma vyslal. A oznámil som im tvoje meno a oznámim, aby láska, ktorou si ma miloval, bola v nich a ja v spojení s nimi.“ (Jan 17 kap)

Tieto slova sa velmi presne splnaju prave na novodobych Svedkov Jehovovych, ktory ako verni nasledovnici Jezisa Krista, ktory je stale verným a pravdivým svedom nasho nebeskeho Otca a jedineho praveho Boha JEHOVU stale posvacuje Bozie meno aj ako JEHOVOM ustanoveny KRAL.

"Hľa, dal som ho ako svedka národnostným skupinám, ako vodcu a veliteľa národnostným skupinám.
Hľa, zavoláš národ, ktorý nepoznáš a pribehnú k tebe i tí z národa, ktorí ťa nepoznali, pre Jehovu, tvojho Boha
, a pre Svätého Izraela, pretože ťa skrášli.
Hľadajte Jehovu, kým sa dá nájsť. Volajte na neho, kým ukazuje, že je blízko. [/b]Nech zlý opustí svoju cestu a škodiaci muž svoje myšlienky a nech sa vráti k Jehovovi, ktorý sa zmiluje nad ním a k nášmu Bohu, lebo odpustí vo veľkej miere." (Izaias 55:4-7 porovnaj s 2 Kor 5:18-21 )

Ako vidis Tondo tak verni Jezisovi nasledovnici su podla vzoru svojho Pana Jezisa Krista predovsetkym vyslancami a svedkami jedineho praveho Boha JEHOVU - Jezisovho Otca (Heb 12:1-3). SJ dnes zastupuju ako vyslanci na zemi Bohom ustanoveneho KRALA Jezisa Krista a rovnako aj Boha Jehovu, ked hovoria ludom o tom, aby sa s nim zmierili'. Hovoria ludom aby sa zmierili s nasim nebeskym Otcom Bohom Jehovom, skrze nasho PANA a KRALA JEZISA KRISTA. (2 Kor 5:18-21)

Hail Jehovah's Firstborn
[You must be registered and logged in to see this link.]

Jehovah's Witnesses are preaching to all mankind and nation
[You must be registered and logged in to see this link.]

Mat 24:14

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Tonda Vlas 20/9/2012, 10:15

Loraku, anglicky neumím, takže nemám možnost vnímat text těch písní. Vidím však v tom dost nechutnou propagandu. V prvním videu vidím fousatého Pánaboha, jak nám ho hanlivě na ZDŠce vyličovala naše ateistická učitelka češtiny a na druhém onu slovutnou rotačku, o které nabubřele tvrdila na doktorce jehovkyně Ilona, která byla pro mé příspěvky na mne podat trestní oznámení na policii ( naštěstí to odložili, i když katolík didus mne tam utěšoval jako tři přátelé Joba), že ta výkonná rotačka převálcuje celý svět.

Nevím jak ti odpovědět

osobně tu použiju psalmos 131

JAHVE,nemám pyšné srdce
ani pohled povýšený.
Nedal jsem se cestou velikáštví
ani věcí neobvyklých, které nad mou sílu jsou.
2) Ne, v pokoji a mlčení chovám svou duši,
jako dítě u své matky
jak děťátko je ve mně má duše.
3) VLOŽ IZRAELI (ANTONÍNE) SVOU NADĚJI V JAHVA
NYNÍ A NAVĚKY



Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  jája 20/9/2012, 11:47

loraku, píšeš nesmysly.
Pokud je někomu prokázán sexuální poměr, není automaticky vyloučen. SJ nevylučují za hřích, ale za postoj k němu.
Pokud byl u vás odvolán starší za hříchy dcery, žijící s ním ve společné domácnosti, pravděpodobně se zkoumalo do jaký míry o tom věděl a toleroval.
Vyjadřuj se jen k tomu, čemu rozumíš, jinak platí "mluviti stříbro, mlčeti zlato".

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  lorak 20/9/2012, 12:30

jája napsal:loraku, píšeš nesmysly.
Pokud je někomu prokázán sexuální poměr, není automaticky vyloučen. SJ nevylučují za hřích, ale za postoj k němu.
Pokud byl u vás odvolán starší za hříchy dcery, žijící s ním ve společné domácnosti, pravděpodobně se zkoumalo do jaký míry o tom věděl a toleroval.
Vyjadřuj se jen k tomu, čemu rozumíš, jinak platí "mluviti stříbro, mlčeti zlato".

jajo chces snad rict, ze by byl ve sboru krestanskymi starsimi tolerovan ten, kdo je nekajicnym hrisnikem a svym spatnym chovanim muze byt zodpovedny za potknuti dalsich bratru a sester.

Souhlasim, ze vyloucen by mel byt az ten kdo je nekajicnym hrisnikem. V pripade, ktery je ale vise popisovan nevim ja ani ty nic jine jen to co zde napsal anonymus co vyloucen ze sboru SJ byl a stejne tak jsi byl ze sboru SJ vyloucen i ty sam. Mate snad teda potrebu si tu na nekem hojit sve hrichem zatezene svedomi ?

Preskoumejte sve vlastni srdce a mysl a skoumejte ci ste stale verne oddani a poslusni nasemu nebeskemu Otci Bohu Jehovovi skrze naseho Pana Jezise Krista.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma - Stránka 13 Empty Re: KDY A NA ČEM jste pochopili, že VRO SJ není věrným O z Písma

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 16 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru