Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O všem možném

+21
Styvi
Mezek
Bob
Jiří Brei
noname
Martin Cibulka
Xton
Petr Velechovsky
ingrid
Losiris
annakonyk
sazeč
admin pavel
jája
dajti
Zdeněk Bláha
čtenář
witness
Věra Kolafová - quaero
Andrea Szlibnerová
Ing.Peter
25 posters

Strana 22 z 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 31/7/2014, 16:45

Židem s obřízkou srdce můžeš být jedině tehdy, žiješ-li židovským způsobem života a máš i obřízku těla. V opačném případě nejsi ani žid ani Žid.
 Very Happy 

Je to tvůj úhel pohledu, sazeč má svůj pohled. Smile

Nic na tom nezmění skutečnost, že rozhodující je být Život tedy žít, a ještě nejlepší je ŽÍT V KRISTU. Smile A co je správné, není od našich úhlů pohledů, ale od toho jak nás vidí Pán.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Styvi 31/7/2014, 16:55

yxoxs napsal:
Židem s obřízkou srdce můžeš být jedině tehdy, žiješ-li židovským způsobem života a máš i obřízku těla. V opačném případě nejsi ani žid ani Žid.
 Very Happy 

Je to tvůj úhel pohledu, sazeč má svůj pohled. Smile

Nic na tom nezmění skutečnost, že rozhodující je být Život tedy žít, a ještě nejlepší je ŽÍT V KRISTU. Smile A co je správné, není od našich úhlů pohledů, ale od toho jak nás vidí Pán.

Pavel
Pavle - a jak nás vidí Pán ? Ty to víš ?
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 31/7/2014, 17:20

Takže mají všichni křesťané žít židovským způsobem? Tj. nepracovat v sobotu, předkládat nejrůznější oběti...? Tělesní židé uvidí a obrátí se ke Kristu? Ostatní národy, když vydáváme evangelium, uvěří, protože žijeme židovským způsobem? Nebo spíš, dle způsobu tamějších národů?
To snad nemyslíš vážně?
Až oni nás v tom uvidí?
My jsme přijali Krista, oni ne, to je jejich chyba a právě Bůh způsobí, že nám hlavně spíš křesťanům z židů začnou závidět, jelikož uvidí a uslyší, že Bůh je s námi i s mesiánskými věřícími z židů.

Řím.9:30Co tedy nakonec řekneme? To, že pohanští národové, kteří neusilovali o spravedlnost, spravedlnosti dosáhli, a to spravedlnosti z víry;
31Izrael však, který usiloval o spravedlnost podle zákona, k cíli zákona nedospěl.
32Proč? Protože nevycházel z víry, nýbrž ze skutků. Narazili na kámen úrazu,
33jak je psáno: ‚Hle, kladu na Siónu kámen úrazu a skálu pohoršení, ale kdo v něho věří, nebude zahanben.‘

10:4Vždyť Kristus je konec zákona, aby spravedlnosti došel každý, kdo věří.


Naposledy upravil sazeč dne 31/7/2014, 17:25, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 31/7/2014, 17:24

Pavle - a jak nás vidí Pán ? Ty to víš ?
Dobrá otázka. Smile

O to je ten život zajímavější, protože Písmo si každý vykládáme dle svého pohledu, proto nás Pán vidí tak jak se vidíme my, protože jak jinak by jsi přijal jiný pohled než ten svůj, proto se s každým pohledem ztotožňuje. Pána uvidíme tak jak ho vidět máme až opustíme fyzickou formu, do té doby tu budou ty různé pohledy, což je logické, když každý jsme jedinečný, ne? Smile
Že se nemůžeme shodnout, když to probíhá v pokoji a míru, tak je to to nejlepší, co můžeme od života chtít, žel, že se to většinou děje na té emocionální vlně, tak je to špatně, což dokazují mnoho a mnohá náboženství a církve. Proto se tuším Pavel těšil až uvidí Pána tváří v tvář, a proto i my máme tolik otázek, protože po tom toužíme, ale zatím v této fyzické formě, se snažíme každý dle svého pohledu vidět nebo věříme, že vidíme. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Martin Cibulka 31/7/2014, 18:05

Pro Yxoxse, který napsal:
Je to tvůj úhel pohledu, sazeč má svůj pohled.
Nezáleží na lidském pohledu, ale na tom, co říká Bůh. A Bůh je stále týž a tedy ani nemění své zákony.

Pro Sazeče, který napsal:
Takže mají všichni křesťané žít židovským způsobem? Tj. nepracovat v sobotu, předkládat nejrůznější oběti...?
Nevím, jak to srozumitelněji napsat, abych Tě ubezpečil v tom, že psaná Tóra nevyžaduje po lidech z národů, aby žili židovským způsobem života. To však neznamená, že by se měli za každou cenu takovému způsobu života vyhýbat.
Tělesní židé uvidí a obrátí se ke Kristu?
Věřím, že ano (viz Zacharjáš 12:10).
Ostatní národy, když vydáváme evangelium, uvěří, protože žijeme židovským způsobem? Nebo spíš, dle způsobu tamějších národů?
Pokud chceš, aby skrze evangelium byli lidé přivádění k pravdě, pak musí být zjevné, že žiješ podle Boží Tóry, kterou máš vepsanou ve svém srdci a která se shoduje s psanou Tórou. Pokud je Tvůj život v rozporu s psanou Tórou, pak jsou dvě možnosti: Buď porušuješ to, co Ti Bůh vepsal do srdce, nebo ještě není Tvé srdce obřezáno. Proč tam stále pleteš židovský způsob života, když nejsi ani žid ani Žid?
My jsme přijali Krista, oni ne, to je jejich chyba a právě Bůh způsobí, že nám hlavně spíš křesťanům z židů začnou závidět, jelikož uvidí a uslyší, že Bůh je s námi i s mesiánskými věřícími z židů.
No, pokud křesťané budou lpět na neděli a budou prohlašovat psanou Tóru za neplatnou, pak židé, kteří zatím ještě neuvěřili v Ješuu ha-Mašiach, nikdy křesťanům nezačnou nic závidět. Bůh je s těmi, kdo berou vážně jeho psanou Tóru, a ne s těmi, kdo ji prohlašují za neplatnou.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 31/7/2014, 18:27

Nezáleží na lidském pohledu, ale na tom, co říká Bůh. A Bůh je stále týž a tedy ani nemění své zákony.
To máš pravdu a není tu o toto spor, ale je to tvůj pohled a já sním mohu i nemusím souhlasit, protože mám svůj pohled, tak to ve fyzickém těle chodí, proto je tu Písmo, žel ale taky ta možnost mít vlastní pohled, a proto jsem psal, že i tuším Pavel přiznal, že přes tento tzv. rozpor, já ho ale nevidím jako rozpor, touží a těší se na dobu kdy uvidí Pána úplně, tedy tváři v tvář. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 31/7/2014, 18:48

Např. dopis Řím. v 9. a 10.kap. píše, že Bůh je spravedlivý, že dává milost komu chce, i když nemáme Zákon díky víře v Krista. Židé ač měli Zákon, milosti nedosáhli. Měli velmi blízko, propásli tuto jedinečnou příležitost krom menšiny. Zákon, dozorce, je vedl ke Kristu, Bůh však obrátil pozornost k pohanům, ač Zákon neměli.
Bůh je spravedlivý a kdo jsi ty, že odsuzuješ, Martine?

Bůh mi dal milost díky mé víře v Krista!!

Mám Kristův zákon ve svém srdci a nepotřebuji nikoho, kdo mě poučuje.

Skoro všechny nz dopisy mluví o Boží milosti vůči pohanům, kteří Zákon nemají, a to díky víře v Krista.

Mě nepřesvědčíš. Měl bys hledět Boha skrze DS a Zákon by tě neměl vést, ale Kristus. Zákon tě měl akorát připomínat, varovat a poučovat. Ne zpět k rituálům. Jinak všechno je Kristus a k němu máme směřovat. Vždyť Bůh mě k němu přivedl.

Židé ač mají Zákon, ke Kristu nedospěli, my pohané jo. Proč? Zákon není cílem, ale Kristus. Kristus je konec Zákona čili Kristus je všechno, naplnění Zákona, Zákon nám ukázal Krista. Zákon ač jsme neměli a neznali, Bůh nás ke Kristu přivedl díky víře v Krista skrze evangelium a ne díky skutkům.

Proč se vracíš zpět k Zákonu, když jsi získal Krista? Kristus je všechno, je v něm Kristův zákon. Je v něm láska. Copak je pro tebe on málo, že se musíš vrátit k židovskému Zákonu, který Bůh poslal pro svůj národ, aby je nakonec vedl ke Kristu?

Dle tebe Zákon nechápu, dle mne Krista nechápeš. On je všechno, on je můj cíl. A tak mám všechno, mám lásku, naději a víru.

Kdybys měl Boží lásku a Krista, myslím si, že bys nemusel dojít tak daleko, abys narazil na kámen klopýtání a hledal spravedlnost v Zákoně.

Já Zákon mám díky Kristu, On je víc než Zákon, on mi umožnil vejít do Božího království skrze oponu.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Styvi 31/7/2014, 21:05

yxoxs napsal:
Pavle - a jak nás vidí Pán ? Ty to víš ?
Dobrá otázka. Smile

O to je ten život zajímavější, protože Písmo si každý vykládáme dle svého pohledu, proto nás Pán vidí tak jak se vidíme my, protože jak jinak by jsi přijal jiný pohled než ten svůj, proto se s každým pohledem ztotožňuje. Pána uvidíme tak jak ho vidět máme až opustíme fyzickou formu, do té doby tu budou ty různé pohledy, což je logické, když každý jsme jedinečný, ne? Smile
Že se nemůžeme shodnout, když to probíhá v pokoji a míru, tak je to to nejlepší, co můžeme od života chtít, žel, že se to většinou děje na té emocionální vlně, tak je to špatně, což dokazují mnoho a mnohá náboženství a církve. Proto se tuším Pavel těšil až uvidí Pána tváří v tvář, a proto i my máme tolik otázek, protože po tom toužíme, ale zatím v této fyzické formě, se snažíme každý dle svého pohledu vidět nebo věříme, že vidíme. Smile

Pavel
Mockrát děkuji.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 1/8/2014, 20:39

Je Bůh ovlivněn časem a prostorem, potažmo fyzičnem???

Pak si myslím, jestli jste odpověděli NE, že i debata u SJ ohledně čárky u výroku, známém výroku Pána na Golgotě k trestanci, že s ním dnes bude v ráji, je bezpředmětná, protože jestli u Boha je vždy teď tedy přítomnost, pak ani reakce Pána ohledně ráje nebyla žádnou předpovědí do budoucnosti, jak se to hrou s čárkou snaží SJ zaonačit, ale když trestanec skonal spolu s Pánem ten den na Golgotě, tak byl v ten den, protože Bůh není v čase, protože Bůh je stále, s ním! Pak i to, že jsme stále živé bytosti a je jedno jestli jsme momentálně v těle, ale i když jsme mimo tělo, potom skutečně smrt nemusí v nás vyvolávat strach, tedy je to dobrá zpráva jak pro věřící i nevěřící, protože to s vírou nemá nic co dělat, protože to tak je a nikdo to nijak nemůže změnit.

Co si o tom myslíte? Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 3/8/2014, 11:52

Existuje dobro a zlo, já věřím že ne, proč, protože co je to dobro a zlo, dobro a zlo představují bezprostřední důsledek lidských myšlenek a cílů. Můžu tvrdit, že voda je dobrá nebo zlá, ano, ale je to pravda? Voda je neutrální neboli ta to vůbec neřeší Smile , vodou mohu uhasit žízeň dítěte, ale také jej můžu ve vodě utopit. Tyto přírodní síly či živly jsou neutrální. Jejich užitek nebo ničivý účinek závisí pouze od toho, jak je použijeme. Proto žádný boj do dnešních dnů nic nevybojoval, nenastolil dobro, proč, protože když myslíte na boj, tak bojujete, myslete na mír a lásku a boj zmizí, i o tom učil Pán i o tom je evangelium. Když nemáš dobro v srdci díky boží lásky, tak jej už vubec tím pádem ani nevybojuješ. Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Styvi 3/8/2014, 14:21

yxoxs napsal:Existuje dobro a zlo, já věřím že ne, proč, protože co je to dobro a zlo, dobro a zlo představují bezprostřední důsledek lidských myšlenek a cílů. Můžu tvrdit, že voda je dobrá nebo zlá, ano, ale je to pravda? Voda je neutrální neboli ta to vůbec neřeší Smile , vodou mohu uhasit žízeň dítěte, ale také jej můžu ve vodě utopit. Tyto přírodní síly či živly jsou neutrální. Jejich užitek nebo ničivý účinek závisí pouze od toho, jak je použijeme. Proto žádný boj do dnešních dnů nic nevybojoval, nenastolil dobro, proč, protože když myslíte na boj, tak bojujete, myslete na mír a lásku a boj zmizí,  i o tom učil Pán i o tom je evangelium. Když nemáš dobro v srdci díky boží lásky, tak jej už vubec tím pádem ani nevybojuješ. Smile
Zdravím tě Pavle.
No já bych s tebou tak docela nesouhlasil. Co se týče těch živlu ,tak to je pravda - živel není ani dobrý ani zlý.
Ale chování člověka je podle mně v některých věcech dobré a nebo zlé. Ber třeba v úvahu ,že někdo zneuctí dítě a pak
ho zavraždí. Já to vidím jako zlo. A podobných věcí bych tady mohl napsat spousty. Ono je jedna věc posuzovat tyhle věci
v klidu od PC a něco jiného je to třeba zažít ve vlastní rodině. Pokud tvrdíš ,že nevnímáš zlo ,tak ti asi chybí empatie.
Možná by to chtělo miň filozofovat a více být citliví na věci a činy kolem nás. Pak možná i uvidíš zlo. Já ho vidím a vnímám velice
často. Mám na mysli opravdové skutky zla a ne nějaké filozofování o tom ,že co je podle někoho zlo ,tak podle druhého to
zlo není. A nebo například ,že každé zlo je k něčemu dobré. Pokus se nad tím znovu zamyslet a pod jiným úhlem pohledu.
Víc citu a empatie.

Přeji hezký a požehnaný den.
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 3/8/2014, 15:52

Ahoj Styvi, myslím si, že došlo k nedorozumění. Já jen tvrdím, že prostě věci nebo živly samy o sobě nejsou ani dobré ani zlé, tím se stávají až tehdy jak je vnímáme nebo jak konáme. Netvrdím, že zlo není, jen není za něj zodpovědný Bůh nebo ty věci nebo živly, ale až naše myšlenky činí z něčeho dobré nebo zlé. Proto kdo se vymlouvá za cokoliv, neuspěje, je to jen a jen jeho odpovědnost, tu na nikoho nemůže přenést i když se to děje, tak to neznamená, že nemam pravdu v tom, co jsem napsal.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Styvi 3/8/2014, 16:04

yxoxs napsal:Ahoj Styvi, myslím si, že došlo k nedorozumění. Já jen tvrdím, že prostě věci nebo živly samy o sobě nejsou ani dobré ani zlé, tím se stávají až tehdy jak je vnímáme nebo jak konáme. Netvrdím, že zlo není, jen není za něj zodpovědný Bůh nebo ty věci nebo živly, ale až naše myšlenky činí z něčeho dobré nebo zlé. Proto kdo se vymlouvá za cokoliv, neuspěje, je to jen a jen jeho odpovědnost, tu na nikoho nemůže přenést i když se to děje, tak to neznamená, že nemam pravdu v tom, co jsem napsal.

Pavel
Děkuji za upřesnění - jsem rád ,že jsi to upřesnil a já jsem mohl tvé myšlenky
lépe pochopit.

Hezký den Pavle
Styvi
Styvi

Male Poeet p?íspivku : 450
Age : 64
vztah k organizaci : Už žádný
Reputace : 2
Body : 451
Registration date : 30. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Martin Cibulka 3/8/2014, 20:16

Pro Sazeče, který napsal:
Např. dopis Řím. v 9. a 10.kap. píše, že Bůh je spravedlivý, že dává milost komu chce, i když nemáme Zákon díky víře v Krista. Židé ač měli Zákon, milosti nedosáhli. Měli velmi blízko, propásli tuto jedinečnou příležitost krom menšiny. Zákon, dozorce, je vedl ke Kristu, Bůh však obrátil pozornost k pohanům, ač Zákon neměli.
Ano, Bůh je spravedlivý. A protože dával a dává milost židům, kteří Zákon znají, dává zrovna tak milost i nežidům, kteří Zákon ještě nepoznali. V obou případech se však jedná o milost na základě víry v Ješuu ha-Mašiach, o jehož příchodu věděli všichni proroci Izraele. Na základě té víry věřící dosahovali milosti i v tzv. starozákonní době.
Bůh je spravedlivý a kdo jsi ty, že odsuzuješ, Martine?
Nikoho jsem v této diskuzi neodsoudil. Pouze posuzuji, co se zakládá na pravdě, a co ne. Psaná Tóra slouží mimo jiné k tomu, abychom měli vhled do věcí a věděli tedy, podle jakých zákonitostí to či ono funguje. Jestliže někdo tvrdí, že má Boží zákon ve svém srdci a nejedná podle něj, pak v případě, že má pravdu, pak jediný důvod, proč podle onoho zákona nejedná, spočívá v tom, že ten zákon porušuje.
Bůh mi dal milost díky mé víře v Krista!!
Na to mohu říct jedině „halejuja“.
Mám Kristův zákon ve svém srdci a nepotřebuji nikoho, kdo mě poučuje.
Pokud se jím opravdu řídíš, tak poučení samozřejmě nepotřebuješ.
Skoro všechny nz dopisy mluví o Boží milosti vůči pohanům, kteří Zákon nemají, a to díky víře v Krista.
Jistě, ale zrovna tak ty nz dopisy potvrzují, že psaná Tóra i nadále platí. Udělení milosti totiž nikdy nemělo být chápano jako povolenka pro porušování psané Tóry.
Mě nepřesvědčíš. Měl bys hledět Boha skrze DS a Zákon by tě neměl vést, ale Kristus. Zákon tě měl akorát připomínat, varovat a poučovat. Ne zpět k rituálům. Jinak všechno je Kristus a k němu máme směřovat. Vždyť Bůh mě k němu přivedl.
To, zda Tě přesvědčím o pravdě, záleží jen na Tobě, zda ji přijmeš. Nikdy jsem netvrdil, že musíš zachovávat všechny židovské rituály. Pokud však budeš chtít mít společenství s praktikujícími židy/Židy, pak Ti nezbude, než se i toho účastnit. Jim přece „patří synovství i sláva i smlouva s Bohem, jim je svěřen zákon i bohoslužba i zaslíbení, jejich jsou praotcové, z nich rodem pochází Kristus“ (Římanům 9:4-5, EP). Pokud je od toho nechceš odvracet, pak máš jen dvě možnosti: Buď se těm rituálům podřídit, anebo s židy/Židy nic nemít. Pokud si však vybereš druhou možnost, „vzpomeň si, že ty neneseš kořen, nýbrž kořen nese tebe“ (Římanům 11:18, EP).
Židé ač mají Zákon, ke Kristu nedospěli, my pohané jo.
To jsou z Tvé strany dost povýšená slova. Písmo přece pouze říká, že ke Kristu zatím nedospěli všichni židé/Židé, ale stejně tak je to i s pohany. Jen někteří z pohanů došli ke Kristu, a přece i některým z nich, kdo Kristu říkají Pane, Kristus nakonec řekne: „Neznám vás ... Odstupte ode mne všichni, kdo se dopouštíte bezpráví.“ (Lukáš 13:27, EP)
Proč se vracíš zpět k Zákonu, když jsi získal Krista? Kristus je všechno, je v něm Kristův zákon. Je v něm láska. Copak je pro tebe on málo, že se musíš vrátit k židovskému Zákonu, který Bůh poslal pro svůj národ, aby je nakonec vedl ke Kristu?
Každý, komu Bůh vepíše Zákon do jeho nitra, nemá jinou možnost, než to, aby rozpoznal, že onen Zákon, který mu Bůh vepsal do srdce, je totožný s tím Zákonem, který předal Izraeli Mojžíš. Záhadou mi je tedy, že to takto nefunguje ani v Tvém případě ani v případě ostatních, kteří mě zde neustále z něčeho obviňujete.
Dle tebe Zákon nechápu, dle mne Krista nechápeš.
Že Zákon nechápeš, jsi potvrdil tím, že jsi napsal „aniž znám Tóru“ (viz Tvůj příspěvek z Wed 30 Jul ŕ 16:23). Nebo mi chceš tvrdit, že člověk je schopen chápat něco dřív, než to pozná?
On je všechno, on je můj cíl.
Nikdy jsem nechtěl toto Tvé přesvědčení zpochybňovat.
A tak mám všechno, mám lásku, naději a víru.
Pouze zde si nemyslím, že by takováto rovnice automaticky platila. To, že je něco něčím cílem, ještě neznamená, že v cíli je.
Kdybys měl Boží lásku a Krista, myslím si, že bys nemusel dojít tak daleko, abys narazil na kámen klopýtání a hledal spravedlnost v Zákoně.
A kde chceš hledat spravedlnost, když ne v Zákoně? Cožpak nechápeš, že bez Zákona zbývá leda tak „bezpráví“ (Lukáš 13:27, EP)?
Já Zákon mám díky Kristu, On je víc než Zákon, on mi umožnil vejít do Božího království skrze oponu.
Kristus je víc než psaný Zákon jen proto, že má pravomoc udělit milost. Ten však, kdo neobdrží milost, nebo milost zneužívá k bezpráví, bude odsouzen v souladu s psanou Tórou, takže psaná Tóra je nutně stále v platnosti.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 3/8/2014, 23:17

to Martin

Víc než Zákon neznamená Zákon a Kristus, ale jen a jen Kristus.

Zákon je prokletí, ovšem zanedbává-li přikázání, Krista jakoby odvrhl a tím Zákon, který ukázal Krista, který osvobozuje hříchy od smrti, a ne provádět skutky vedoucí jen ke smrti.

Kristus je láska, která nám byla dána díky milosti Boží a ne abychom lpěli na Zákonu a prováděli skutky. Toto je minulost, budoucnost je Kristus, je Pánem všeho. Následujeme-li Krista, naplňujeme Zákon, ne rituály, dodržování svátků atd. To je všechno minulost, stín budoucích dober. Ap.Pavel byl v nebi jako Mojžíš, co dokázali sepsat množství listin, proto věděl vůli Boží a neváhal vytýkat Petra v Gal.2.kap.

11Když pak Petr přišel do Antiochie, postavil jsem se otevřeně proti němu, protože byl zřejmě v neprávu.
12Nejprve jídal totiž společně s pohany; když však přišli někteří lidé z okolí Jakubova, začal couvat a oddělovat se, protože se bál zastánců obřízky.
13A spolu s ním se takto pokrytecky chovali i ostatní Židé, takže jejich pokrytectvím se dal strhnout i Barnabáš.
14Když jsem však viděl, že nejdou přímo za pravdou evangelia, řekl jsem Petrovi přede všemi: „Jestliže ty, který jsi Žid, nedodržuješ mezi námi židovský zákon, jak to, že nutíš pohany, aby ho dodržovali? “
15My jsme od narození Židé, a ne ‚hříšní pohané‘,
16víme však, že člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona ‚nebude nikdo ospravedlněn‘.



Viděli jsme, že ap.Pavel rozpoznal marnost dodržování Zákona a v Řím. psal, že Kristus je konec Zákona.

Kdo má lásku ve svém srdci a chová ji ke všem, naplňuje Zákon a neuzří soud, ale přešel ze smrti do života.

Co se týče poznání Tóry, jsi nepochopil stále, psal jsem, že mám k ní úctu, avšak jsem osvobozen od Zákona, tj. dodržování... a tím, nejsem vázán s tím. Jen ji chovám ve svém srdci díky Kristu. Láska naplňuje Zákon. My, pohané, máme Novou smlouvu vepsanou v srdcích, ne Starou, vyrytou do kamene.

Gal.2.
18Jestliže chci znovu stavět, co jsem dříve zbořil, usvědčuji sám sebe jako viníka před zákonem.
19Já však, odsouzen zákonem, jsem mrtev pro zákon, abych živ byl pro Boha. Jsem ukřižován spolu s Kristem,
20nežiji už já, ale žije ve mně Kristus. A život, který zde nyní žiji, žiji ve víře v Syna Božího, který si mne zamiloval a vydal sebe samého za mne.
21Nepohrdám Boží milostí: Kdybychom mohli dosáhnout spravedlnosti skrze zákon, byla by Kristova smrt zbytečná.


3.kap. jasně vypovídá marnost dodržovat Zákon.  V 10.v. Galatští nechápali zvěst evangelia a po obrácení ke Kristu činili skutky Zákona. Měli žít z Ducha svatého a žít podle víry.


Naposledy upravil sazeč dne 4/8/2014, 03:51, celkově upraveno 1 krát

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 3/8/2014, 23:52

Každý, komu Bůh vepíše Zákon do jeho nitra, nemá jinou možnost, než to, aby rozpoznal, že onen Zákon, který mu Bůh vepsal do srdce, je totožný s tím Zákonem, který předal Izraeli Mojžíš.
Mně je záhadou Martine zase uvěřit tomu, že ten Zákon, který není nikdo schopný plně dodržet, by byl identický s tím, který nám byl vepsán do nitra, ale je to asi tím, že nejsem Žid a ani se nezdržuji v jejich blízkosti nebo společenství, Bůh ví proč asi. Smile

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Martin Cibulka 4/8/2014, 16:08

Pro Sazeče, který napsal:
Víc než Zákon neznamená Zákon a Kristus, ale jen a jen Kristus.
Dokud vyznání „jen a jen Kristus“ nespojíš s činy, pak nemá toto vyznání žádný obsah. Proto ke Kristu patří i Zákon, v opačném případě bychom hlásali „jiného Ježíše“ (2. Korintským 11:4, EP).
Zákon je prokletí, ovšem zanedbává-li přikázání, Krista jakoby odvrhl a tím Zákon, který ukázal Krista, který osvobozuje hříchy od smrti, a ne provádět skutky vedoucí jen ke smrti.
Dodržování Zákona nikdy nevedlo ani „ke smrti“ ani k „prokletí“. Ke smrti a prokletí naopak vedlo a vede nedodržování Zákona – ten, kdo nedodržuje Zákon, provádí právě ty „skutky vedoucí jen ke smrti“. Pokání a milost slouží k tomu, abys nebyl proklet a mohl ses v pokoji vrátit k dodržování Zákona.

Příklad, který uvádíš z listu Galatským 2:11-16, poukazuje na to, že si mnozí pletli Zákon (psanou Tóru) s jeho pokrouceným výkladem – tento pokroucený výklad je v ekumenickém překladu označen jako „židovský zákon“ (ve skutečnosti se ale v řecké předloze sousloví „židovský zákon“ vůbec nevyskytuje) – a pod vlivem těchto lidí se někteří Židé, kteří uvěřili v Ješuu ha-Mašiach, začali chovat pokrytecky. Pokrytectví bylo to, co neodpovídalo způsobům, podle nichž měli Židé žít. Proto apoštol Pavel důrazně pokračoval těmito slovy: „My jsme od narození Židé, a ne hříšní pohané, ... (v. 15)

Naprosto se tedy mýlíš v úsudcích ohledně „dodržování Zákona“. Pravdu máš jen v tom, že ten, kdo zhřešil, nemůže být ospravedlněn žádným svým skutkem, který by poté chtěl vykonat podle Zákona.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 4/8/2014, 17:00

Dodržování Zákona nikdy nevedlo ani „ke smrti“ ani k „prokletí“.
To je možné a tvůj pohled, Martine, jenže Písmo ukazuje, že ani dodržování Zákona nevede k životu.

Ty sice tyto verše z dopisu Galatským zpochybňuješ nebo uvádíš, že vlastně nešlo o Zákon, ale o něco co si se Zákonem pleteme.

Jk 2, 10 Kdo by totiž zachoval celý Zákon, ale v jedné věci klopýtl, stal by se vinným ve všech.

Ř 3, 27 Kde je tedy chlouba? Byla vyloučena! Jakým zákonem? Zákonem skutků? Nikoli, nýbrž zákonem víry. 28 Soudíme totiž, že člověk je ospravedlňován vírou bez skutků Zákona. 29 Nebo je snad Bůh pouze Bohem Židů? Není i Bohem pohanů? Ano, i pohanů! 30 Vždyť je přece jeden Bůh, který ospravedlní obřezané z víry a neobřezané skrze víru. 31 Rušíme tedy vírou Zákon? Naprosto ne! Naopak, Zákon potvrzujeme.

Ale mám-li víru v Krista a Lásku Boží, pak nemohu činit jinak než to, co je v Zákoně, ale přikázání Páně vůbec neznamenají, že když budu věřit, ale nebudu např. obětovat oběti viz Zákon, že mám problém, to si spíše myslí ten, kdo nepochopil víru v Krista, atd.

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty O všem možném

Příspěvek  annakonyk 4/8/2014, 17:09

1.Tim. 1:8,9 "Víme, že zákon je dobrý, když ho někdo užívá správně a si vědom, že zákon není určen pro spravedlivého, nýbrž pro lidi zle a neposlušné, bezbožné..."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 4/8/2014, 22:36

annakonyk napsal:1.Tim. 1:8,9 "Víme, že zákon je dobrý, když ho někdo užívá správně a si vědom, že zákon není určen pro spravedlivého, nýbrž pro lidi zle a neposlušné, bezbožné..."

Ano, přesně to bylo u židů, kteří Zákon potřebovali, jinak by dopadli jak ses zmínila jako Gomoře a Sodomě.

Řím.9:29 A jak to předpověděl Izaiáš: Kdyby nám Pán Sabaot nebyl ponechal semínko, dopadlo by to s námi jako se sodomou, podobali bychom se Gomoře.
Co říci na závěr? Že pohané, kteří o spravedlnost neusilovali, k spravedlnosti dospěli, a to k spravedlnosti z víry, zatímco Izrael, jenž usiloval o jakýsi zákon spravedlnosti, k Zákonu nedospěl. Proč? Protože místo aby se utíkali k víře, spoléhali na skutky. ...


Vidíme, že Zákon je měl vést k víře v Krista, tedy cílem Zákona je Kristus, a ne Mojžíš, přes kterého uzavřel Bůh s Izraelity smlouvu Zákona (Tóra). Zákon tedy byl nepostačující, smrtící, avšak pomáhal s Bohem udržovat vztah vykoupení. Ježíš když mluvil, nemluvil jako zákoníci, ale byl sám Slovo, a také řekl, že jeho následovníci se budou řídit jeho slovem. Zákonem nikoli, ten plnil akorát účel a byl nakonec nahrazen Slovem. Ten, kdo se vrátí k Zákonu, vrátí se k Mojžíši, kterého ctili židé a kteří na Ježíše nahněvali, když mluvil jako Učitel, ne zákoníci. Mluvil ne ve jménu Mojžíše ale ve svém jménu, když řekl např. Slyšeli jste, že bylo řečeno (v Mojžíšově zákonu), Nezabiješ, kdokoli zabije bratra, bude vydán radě, ale on řekl víc tak, že kdo se na bratra hněvá, je vrah, atd. atd.

Řím.10 píše, že židé horlili avšak bez poznání a nerozpoznali Boží spravedlnost a to z víry a že cílem Zákona je Kristus k ospravedlnění každého věřícího!
9.verš píše, že kdo vyznává Pána ústy a věří ve svém srdci, že Ježíše Bůh vzkřísil z mrtvých, bude spasen!

Další verše ukazují, že Izrael nemohl slyšet tuto dobrou zprávu pro nepochopení. A že již Mojžíš řekl, že Ježíše najdou ti, kteří nehledají (pohané) z toho důvodu, že Izrael Bůh stále nabádal k poslušnosti a stejně k ničemu nevedlo. Byli vzpurní a neposlušní.

Ap. Pavel velmi dobře znal Zákon, který měl být požehnáním, ale dopadlo jako prokletí a nevedl k životu. Kdo se vrátí k Zákonu, nepochopí význam Ježíšova úmrtí.

Martin stále opakuje pro nic za nic. Židé, ti nevěřící, ať Zákon dodržují a myslím do doby než pochopí tento účel, pak Bůh jim otevře oči a další zbytek bude zachráněn.

Kdokoli tedy slyší tato má slova a plní je, bude podobný moudrému muži, který postavil svůj dům na skále. (Matouš 7:24)

Ježíšovo slovo čili Slovo je věčné, Zákon, dozorce, Stará smlouva byl nahrazen Novou smlouvou, Kristovým zákonem.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Martin Cibulka 5/8/2014, 09:23

Yxoxsi, Annakonyk a Sazeči:

Co kdybyste už konečně přestali s vlastními protimluvy? Jestli si myslíte, že z Písma můžete vyvrátit to, na co Vám zde poukazuji, pak použijte ten verš, který je opravdu v rozporu s mým tvrzením. V opačném případě se zde budete neustále stavět do role učitelů, kteří neznají základní pravdy Písma. A povaha Zákona (psané Tóry) k oněm základům patří.

Napsal jsem:
Dodržování Zákona nikdy nevedlo ani „ke smrti“ ani k „prokletí“. Ke smrti a prokletí naopak vedlo a vede nedodržování Zákona – ten, kdo nedodržuje Zákon, provádí právě ty „skutky vedoucí jen ke smrti“.
Uvedli jste zde několik míst z Písma, abyste to, co jsem napsal, popřeli, avšak ve skutečnosti ani jeden z Vámi uvedených veršů mé tvrzení nepopírá. Naopak Jakub 2:10 je plně v souladu s mým tvrzením, protože poukazuje na to, že „ke smrti“ a k „prokletí“ vede již klopýtnutí v jedné věci. Jinými slovy, prokletím není Zákon, jak zde tvrdil Sazeč v příspěvku ze Sun 3 Aug ŕ 23:17, ale ono klopýtnutí, o kterém psal Jakub. Ostatní verše, které uvádíte, pouze poukazují na nesmyslnost uvažování těch, kteří si myslí, že ačkoliv takto klopýtli, mohou být ospravedlněni svými skutky. Proč stále nechápete základní pravdy Písma a vzpíráte se je přijmout?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Anonymní 5/8/2014, 10:02

Proč ty nechceš pochopit, že čemu věříš díky prostředí, ve kterém se pohybuješ, jsi ve stejné pozici, jako SJ, tedy mimo. Kdyby všechno byla pravda, čemu věříš, pak popíráš, samotného Pána, který na Golgotě řekl zločinci, že sním bude v ráji, žádný Zákon, ale víra v Krista. Jakpak mohl zločinec prokázat, že žije dle Zákona, když kvůli Zákona, byl odsouzen?

Pavel

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  sazeč 5/8/2014, 10:15

Věřící židé nutili pohany, aby dodržovali Zákon. Co na to apoštol Pavel a jiní? Ke komu patříš?

Kristův Zákon nelze míchat se Zákonem jako staré víno dát do nového měchu.

Starý Zákon nelze dát do nového srdce, proto lze dodržovat ti, kteří nemají nové srdce a nového ducha.

Když křesťané mají ve svém srdci Kristův Zákon, nemůže dodržovat Zákon s podrobnostmi. Něco z něho a něco ne, něco... něco... něco... kdo se má v tom vyznat?

Kristův Zákon je láska, odpouští, miluje, myslí na druhé v dobrém, hledá pomoc, nehledá chyby v druhých, obětuje sebe ve prospěch jiných atd. On je víc než Zákon.

Martine, konečně prosím pochop! Vstoupili jsme do Božího odpočinku a sešli se s Kristem a žijeme z něho.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty O všem možném

Příspěvek  annakonyk 5/8/2014, 10:39

Titobi 3:9 "Hloupým sporům o rodokmeny, rozbrojům o Zákon se vyhýbej. Jsou zbytečné a k ničemu."

annakonyk

Female Poeet p?íspivku : 327
Reputace : -2
Body : 333
Registration date : 02. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Martin Cibulka 5/8/2014, 13:21

Pro Yxoxse, který napsal:
Proč ty nechceš pochopit, že čemu věříš díky prostředí, ve kterém se pohybuješ, jsi ve stejné pozici, jako SJ, tedy mimo.
Tu nejde o to, co chci nebo nechci, ale jde o to, co je pravda. Zatím jsi zde předložil verše z Písma, které ve skutečnosti dosvědčují to, co jsem zde celou dobu tvrdil.
Kdyby všechno byla pravda, čemu věříš, pak popíráš, samotného Pána, který na Golgotě řekl zločinci, že sním bude v ráji, žádný Zákon, ale víra v Krista.
Držme se zatím pouze toho, čemu věřím ohledně Zákona. Čím jsem popřel „samotného Pána“? Tím, že tvrdím, že každý, kdo klopýtne byť jen v jedné věci Zákona, porušil celý zákon, a pokud tedy nemá být odsouzen, tak musí činit pokání a obdržet milost?
Jakpak mohl zločinec prokázat, že žije dle Zákona, když kvůli Zákona, byl odsouzen?
Kdyby zločinec mohl prokázat, že žije dle Zákona, nepotřeboval by milost. Proč stále polemizuješ s něčím, co netvrdím?

Pro Sazeče, který napsal:
Věřící židé nutili pohany, aby dodržovali Zákon. Co na to apoštol Pavel a jiní? Ke komu patříš?
Problém nebyl v tom, že někteří Židé nutili pohany dodržovat Zákon, ale že je nutili, aby dodržovali Zákon jako židé. Kdy jsem někoho nutil takto dodržovat Zákon? Pokud vím, tak jsem zde zdůrazňoval pro lidi z národů povinnost dodržovat Sedm noachidských přikázání, a i to se některým nelíbilo. Jestliže se v té věci mýlím, tak konečně uveď to místo na diskuzi, kde se dopouštím toho, čeho se dopouštěli Židé, kteří lidem z národu říkali: „Nepřijmete-li obřízku, jak to předpisuje Mojžíšův zákon, nemůžete být spaseni.“ (Skutky 15:1, EP)
Kristův Zákon nelze míchat se Zákonem jako staré víno dát do nového měchu.

Starý Zákon nelze dát do nového srdce, proto lze dodržovat ti, kteří nemají nové srdce a nového ducha.
Kde jsi na takové poučky přišel?
Když křesťané mají ve svém srdci Kristův Zákon, nemůže dodržovat Zákon s podrobnostmi. Něco z něho a něco ne, něco... něco... něco... kdo se má v tom vyznat?
Pokud Ti byl opravdu vložen do srdce Kristův Zákon a přesto se v tom nemůžeš vyznat, pak je to jedině proto, že se držíš společenství s těmi, kteří odvrhli psanou Tóru.
Kristův Zákon je láska, odpouští, miluje, myslí na druhé v dobrém, hledá pomoc, nehledá chyby v druhých, obětuje sebe ve prospěch jiných atd. On je víc než Zákon.
Kristův Zákon je především správné vysvětlení psané Tóry, každého jejího přikázání.
Martine, konečně prosím pochop! Vstoupili jsme do Božího odpočinku a sešli se s Kristem a žijeme z něho.
Kdyby tomu tak bylo, toužil bys po rozjímaní nad psanou Tórou a plnění jednotlivých přikázání by Ti přinášelo rozkoš.

Pro annakonyk, která napsala:
Titobi 3:9 "Hloupým sporům o rodokmeny, rozbrojům o Zákon se vyhýbej. Jsou zbytečné a k ničemu."
Proč ses tedy zapojila to této diskuze, když to považuješ za něco, čemu se máš vyhýbat? Buď jsi neposlušná výše uvedené rady, anebo ta rada má přecejen trochu jiný význam, než za jakým účelem jsi ji zde uvedla. Já se přikláním k té druhé možnosti.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

O všem možném - Stránka 22 Empty Re: O všem možném

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 22 z 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru