Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

+42
rals
transylvánec
Mezek
josef poutník
Pollypus
JAREKzRybenu
Melissa
jája
Styvi
delta.gama
A6zvolen
Bulhar
šemdich
Alea
Jiří Brei
Jozef
jonas
Jesen
Biblicky krestan
Tonda Vlas
Zdeněk Bláha
meleseto
Roman Tovaryš
sazeč
Eliška
vedros
Černá ovce sboru
Jinovatka
144012
stefan
hanala
Petr W.
vera
Dora
Jiří
candy
Martin Cibulka
kovboj
dov
oneironaut
zbysek
witness
46 posters

Strana 27 z 30 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next

Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 9/7/2012, 22:38

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku nech tieto tvoje prevzate LZI a prekrucanie ucenia Bozieho slova
Lež je vědomá nepravda. Já tam něco čtu a nějak tomu rozumím, a to zde píšu. Naopak ze lži lze obvinit VRO, který zcela účelově překrucuje svůj PNS, protože tam jsou místa, která prostě musel překladatel přeložit jinak s jasným vědomím (pokud nebyl pod vlivem nějakých návykových látek), že v originále to tak není.

Ja tvrdim, ze sa takymto postojom ruhas voci BOHU a urazas aj KRISTA
A já zas tvrdím že VRO svými naukami se rouhá proti Duchu a uráží samotného Boha.

Tyhle vymluvy na PNS ti nijak pomoct nemohou. JS PRAVDU uceni o BOHU poznali drive nez vubec existoval nejaky PNS a je mozne ji poznat hlavne pomoci Boziho ducha, ktereho ty sam zjevne nemas jinak byt tuhle zakladni pravdu o Bohu poznal a nespochybnoval by si ji odpadlickym a sektarskym ucenim o trojici.

Pri dukladnem skoumani vice prekladu Bible a jejich celeho obsahu i daneho kontextu nemuze zadny clovek co neodporuje PRAVDE dospet k jinemu zaveru nez k tomu co ucil sam Jezis Kristus a jeho nasledovnici a je to velmi jasne zaznamenano v PISMU. Uz davno pred JS meli stejny nazor na nebiblicke uceni trojice i jiny lide co PISMO dukladne studovali a neprijimali falesne dogmy sektarskeho krestanstvi.

William Whiston – odpadlík, učenec
http://makrosvet.sk/?p=3020

Ariánství
http://goo.gl/OcUS7

Zapominas i na to, ze do dnesni doby nejsou vsechni, co veri v trojici v tyhle nebiblicke nauce zalozene na filozofii - LIDSKE MOUDROSTI - sjednoceni.Maji vazny problem. Nemaji presne poznani o BOHU zalozene na uceni Boziho Slova PRAVDY.

Mimo to nauku o Trojici jednoznacne odmietaju Zidia aj Moslimovia, co svoje ucenie o Bohu zakladaju na viere v ABRAHAMOVHO BOHA podobne ako aj krestania.

Dolezity vsak nie je nazor inych ludi, ale samotne ucenie Jezisa Krista a jeho vernych ucenikov zapisane v Bozom slove.


Naposledy upravil lorak dne 9/7/2012, 22:49, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 9/7/2012, 22:44

gari napsal:Loraku,
odpovídáš jen na to, co se ti hodí.
Proč nereaguješ na argumenty, které napsala Alea a Jarek?
Neodpověděl jsi ani na moji otázku, co se týče vzývání jména Ježíše Krista, jak je to uvedeno v Písmu.
Jen pro upřesnění - vzývat znamená hlásit se k někomu v modlitbě.

gari kdybyste si dali tu namahu poradne precist to co sem uz napsal, tak by ste neresili to na co jsem vam uz jednoznacnou odpoved zalozenou na uceni pisma dal.

K tomu vzyvani Jezisoveho jmena si pozorne precti tohle. Davam to sem ted jako citaci.

"Jak je ‚vzýváno‘ Ježíšovo jméno?

Máte stále pocit, že je správné modlit se k Ježíšovi? Jedna žena napsala odbočce Watch Tower Society: „Stále nejsem přesvědčena, že se první křesťané nemodlili k Ježíšovi.“ Měla na mysli Pavlova slova z 1. Korinťanům 1:2, kde se mluví o všech, „kteří všude vzývají jméno našeho Pána, Ježíše Krista“. Měli bychom si však uvědomit, že výraz „vzývat“ může v původním jazyce znamenat i jiné věci, než je modlitba.
Jakým způsobem se Kristovo jméno všude ‚vzývalo‘? Například tím, že Kristovi následovníci otevřeně označovali Ježíše z Nazaretu za Mesiáše a „Zachránce světa“ a v jeho jménu dělali mnoho zázraků. (1. Jana 4:14; Skutky 3:6; 19:5) The Interpreter’s Bible proto vysvětluje, že výraz „vzývat jméno našeho Pána . . . spíše znamená uznávat Ježíše jako vůdce, než se k němu modlit“.
‚Vzývat jméno našeho Pána, Ježíše Krista,‘ mohou lidé také tím, že Krista přijímají a projevují víru v jeho prolitou krev, což umožňuje odpuštění hříchů. (Srovnej Skutky 10:43 se Skutky 22:16.) A navíc Ježíšovo jméno vyslovujeme, kdykoli se skrze Ježíše modlíme k Bohu. Bible tedy ukazuje, že máme vzývat Ježíšovo jméno, ale neříká, že se k Ježíšovi máme modlit. — Efezanům 5:20; Kolosanům 3:17.

Co pro nás může Ježíš udělat

Ježíš dal svým učedníkům tento slib: „Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, udělám to.“ Je zapotřebí, abychom se k němu proto modlili? Ne. Žádost je předložena Jehovovi Bohu — ale v Ježíšově jménu. (Jan 14:13, 14; 15:16, Reference Bible) Žádáme Boha, aby jeho Syn Ježíš uplatnil v náš prospěch svou velkou moc.
Jak dnes Ježíš komunikuje se svými pravými následovníky? Pavlův popis sboru pomazaných křesťanů může sloužit jako znázornění. Sbor přirovnal k tělu a Ježíše k hlavě. „Hlava“ se stará o potřeby členů duchovního těla prostřednictvím „kloubů a vazů“ neboli prostředků a opatření, pomocí nichž Ježíš duchovně sytí a vede svůj sbor. (Kolosanům 2:19) Podobně dnes Ježíš používá „dary v podobě lidí“, duchovně způsobilé muže, kteří vedou sbor a kteří, pokud je to nutné, také mohou někoho pokárat. Neexistuje žádné opatření k tomu, aby členové sboru mohli s Ježíšem přímo komunikovat nebo se k němu modlit, ale skutečně by se měli — ano, musí se — modlit k Ježíšovu Otci, Jehovovi Bohu. — Efezanům 4:8–12.

Jak ctíte Ježíše?

Ježíš má skutečně klíčovou úlohu při záchraně lidstva. Apoštol Petr zvolal: „V žádném jiném není záchrana, neboť pod nebem není žádné jiné jméno, jež bylo dáno mezi lidmi, jímž máme být zachráněni.“ (Skutky 4:12) Chápete, jak důležité je Ježíšovo jméno?
Tím, že se k Ježíšovi nemodlíme přímo, nesnižujeme jeho postavení. Pro Ježíše to je pocta, když se modlíme v jeho jménu. Stejně jako děti ctí své rodiče tím, že je poslouchají, my ctíme Ježíše Krista tím, že posloucháme jeho přikázání, a zvláště nové přikázání — navzájem se milovat. — Jan 5:23; 13:34."

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  gari 9/7/2012, 23:04

Loraku,
předkládáš tu jen pouhý lidský názor party lidí, která si říká VRO.
To, že těmto lidem ty sám bezmezně věříš, ještě neznamená, že mají pravdu.
Na rozdíl od výkladu VRO je v písmu několik důkazů, že se první křesťané k Ježíši Kristu modlili přímo. A to je pro mne směrodatné. Pro mne je totiž Bible víc než výklady a poučky VRO. Za to, že se držím pevně Bible jsem byl donucen od SJ odejít.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 9/7/2012, 23:09

gari napsal:Loraku,
předkládáš tu jen pouhý lidský názor party lidí, která si říká VRO.
To, že těmto lidem ty sám bezmezně věříš, ještě neznamená, že mají pravdu.
Na rozdíl od výkladu VRO je v písmu několik důkazů, že se první křesťané k Ježíši Kristu modlili přímo. A to je pro mne směrodatné. Pro mne je totiž Bible víc než výklady a poučky VRO. Za to, že se držím pevně Bible jsem byl donucen od SJ odejít.

Urcite to lidsky nazor neni. Mam k tomu i dalsi veci. Napisu o nich pozdeji. Gari PISMO si nijak neodporuje.

Bezmezne verim pouze BOHU JEHOVOVI a jeho synovi Jezisovi Kristovi. Skoumam jaka je Bozi vule zapsana v jeho slove a prijimam ji jako posveceni pro svuj zivot do sveho srdce.

Skoumam vsechny veci co jsou mi predkladane a proveruji si ci jsou skutecne ucenim Boziho slova a neodporuji jinemu uceni co je rovnako zapsane v Bibli.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 9/7/2012, 23:20

lorak napsal:Tyhle vymluvy na PNS ti nijak pomoct nemohou. JS PRAVDU uceni o BOHU poznali drive nez vubec existoval nejaky PNS a je mozne ji poznat hlavne pomoci Boziho ducha
Pokud by VRO byl veden Duchem Svatým, NEMOHL by v Božím jménu vyhlašovat falešná proroctví, NEMOHL by se napasovat na základě podobenství do role jediného kanálu mezi Bohem a lidmi. Protože Duch by mu v takovém bezbožném rouhání zabránil. Důkazem takového rouhačství je například svědkovský překlad, který je uzpůsoben falešným naukám. Namísto toho, aby byly falešné nauky odmítnuty a opraveny tak, aby odpovídaly tomu, co se v Písmu opravdu píše.

a nespochybnoval by si ji odpadlickym a sektarskym ucenim o trojici.
Ty vůbec nevíš, co já si myslím o trojici. Já na základě Písma tvrdím, že Ježíš v něm byl označen za Boha. Nic víc. Z toho si falešně dedukuješ něco dalšího, stejně, jako si další falešný hráč vydedukoval z mého výroku, že žití na "hromádce" bez oddacího listu ve vzájemné věrnosti není smilstvo (v biblickém významu), nejprve, že vyhledávám prostitutky, a po odmítnutí, že žiju s nějakou konkubínou. Jedná se přitom o typický sektářský úskok - něčí tvrzení obrátit proti němu a obvinit ho, že právě to dělá.

Pri dukladnem skoumani vice prekladu Bible a jejich celeho obsahu i daneho kontextu nemuze zadny clovek co neodporuje PRAVDE dospet k jinemu zaveru nez k tomu co ucil sam Jezis Kristus a jeho nasledovnici a je to velmi jasne zaznamenano v PISMU.
Jistě, ale k tomu potřebuješ solidní překlad a pomoc Ducha Svatého. PNS je falešný překlad, kterému dnes už nemohu věřit ani slovo, a váš VRO brání tomu, abyste přímo a bez něj Ducha používali.

Mimo to nauku o Trojici jednoznacne odmietaju Zidia aj Moslimovia, co svoje ucenie o Bohu zakladaju na viere v ABRAHAMOVHO BOHA podobne ako aj krestania.
Teď mě velmi zaráží tvoje zaštiťování se muslimy. Četl jsi Korán? Já ano. Ten je od Krista tak vzdálen, jak jen to je možné - jinými slovy, Korán je ve svém principu v přímém rozporu s tím, co tu učil Ježíš. Takže muslimové si mohou odmítat co chtějí, pro mě je to naprosto irelevantní.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 9/7/2012, 23:22

"Pane JEŽÍŠI přijmi mého ducha" JE MODLITBA
"Amen, přijď, Pane, Ježíši" JE MODLITBA

Slova Krista: "O cokoli MNE poprosíte to (JÁ) UČINÍM."

To, že tyto verše záměrně přehlížíš a interpretuješ po svém, neznamená, že v Bibli nejsou právě v tomto tvaru - a v tomto smyslu jim také rozuměli apoštolové a další PRAVÍ následovníci JEŽÍŠE KRISTA.

Boží slovo neubiješ "interpretacemi" Ducha Zla.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 9/7/2012, 23:28

lorak napsal:Ježíš dal svým učedníkům tento slib: „Jestliže poprosíte o cokoli v mém jménu, udělám to.“ Je zapotřebí, abychom se k němu proto modlili? Ne. Žádost je předložena Jehovovi Bohu — ale v Ježíšově jménu.
Ježíš je hlavou muže i sboru. Hlavou Ježíše je Otec. Je tu tedy jasně daná linie nadřízenosti a podřízenosti. Jestliže se nebudeš nikdy obracet ke svému přímému nadřízenému, tedy k Ježíšovi, je to stejné, jako kdybys v práci obcházel svého přímého nadřízeného a šel vždy přímo k jeho nadřízenému. Piš si, že bys brzy dostal výpověď. Stejně tak, pokud systematicky a programově obcházíš svou hlavu, dostaneš výpověď - marně mi říkají Pane, Pane, nikdy jsem je neznal.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 9/7/2012, 23:45

JAREKzRybenu napsal:Rád Tě tu zas vidím, Aleo Smile

Taky Tě ráda vidím, Jarku I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 08:20

zbysek napsal:
lorak napsal:Tyhle vymluvy na PNS ti nijak pomoct nemohou. JS PRAVDU uceni o BOHU poznali drive nez vubec existoval nejaky PNS a je mozne ji poznat hlavne pomoci Boziho ducha
Pokud by VRO byl veden Duchem Svatým, NEMOHL by v Božím jménu vyhlašovat falešná proroctví, NEMOHL by se napasovat na základě podobenství do role jediného kanálu mezi Bohem a lidmi. Protože Duch by mu v takovém bezbožném rouhání zabránil. Důkazem takového rouhačství je například svědkovský překlad, který je uzpůsoben falešným naukám. Namísto toho, aby byly falešné nauky odmítnuty a opraveny tak, aby odpovídaly tomu, co se v Písmu opravdu píše.

a nespochybnoval by si ji odpadlickym a sektarskym ucenim o trojici.
Ty vůbec nevíš, co já si myslím o trojici. Já na základě Písma tvrdím, že Ježíš v něm byl označen za Boha. Nic víc. Z toho si falešně dedukuješ něco dalšího, stejně, jako si další falešný hráč vydedukoval z mého výroku, že žití na "hromádce" bez oddacího listu ve vzájemné věrnosti není smilstvo (v biblickém významu), nejprve, že vyhledávám prostitutky, a po odmítnutí, že žiju s nějakou konkubínou. Jedná se přitom o typický sektářský úskok - něčí tvrzení obrátit proti němu a obvinit ho, že právě to dělá.

Pri dukladnem skoumani vice prekladu Bible a jejich celeho obsahu i daneho kontextu nemuze zadny clovek co neodporuje PRAVDE dospet k jinemu zaveru nez k tomu co ucil sam Jezis Kristus a jeho nasledovnici a je to velmi jasne zaznamenano v PISMU.
Jistě, ale k tomu potřebuješ solidní překlad a pomoc Ducha Svatého. PNS je falešný překlad, kterému dnes už nemohu věřit ani slovo, a váš VRO brání tomu, abyste přímo a bez něj Ducha používali.

Mimo to nauku o Trojici jednoznacne odmietaju Zidia aj Moslimovia, co svoje ucenie o Bohu zakladaju na viere v ABRAHAMOVHO BOHA podobne ako aj krestania.
Teď mě velmi zaráží tvoje zaštiťování se muslimy. Četl jsi Korán? Já ano. Ten je od Krista tak vzdálen, jak jen to je možné - jinými slovy, Korán je ve svém principu v přímém rozporu s tím, co tu učil Ježíš. Takže muslimové si mohou odmítat co chtějí, pro mě je to naprosto irelevantní.

Nevim o zadnych falesnych proroctvich v JEHOVOVEM JMENE. Nazor cloveka vyjadreny na zaklade skoumani textu pisma, ktery vsak textem PISMA neni jednoznacne podporen stale zustava jen nazorem cloveka a Bozi slovo zustava Bozim slovem.

Stale kritizujes preklad JS. Zbyzku zeptam se te primo. Ktery preklad Bible je podle tebe uplne bechybny a presny ? Vis mi na to odpovedet ? Co vubec vis o prekladani PISMA ?

Jezis ma svoji osobnost i existenci oddelenou od osobnosti i existenci sveho OTCE BOHA JEHOVU.

Muz, ktory chce zit s jinou zenou by mel takovou vec verejne slibit a potvrdit. Takovy souhlas pro souziti s timhle muzem by mela dat stejne i zena. Zbysku manzelstvi a vztah medzi muzem a zenou neni zadny holubnik. Svazek manzelstvi je uzavren do konce zivota a je v nem od obou manzelu vyzadovana vernost a oddanost.Volne chovani je hrich proti Bozimu duchu a je projevem skutku tela.

Pokud tedy clovek vi, ze neco nedela v souladu s ucenim pisma mel by takovou vec zmenit a dat ji doporadku v souladu s ucenim PISMA.

Na to aby clovek veden Bozim duchem poznal Pravdu uceni Boziho slova neni potrebny PNS. Neznam ale lepsi a presnejsi preklad a pokud o nejakem vis napis mi, ktery to je a proc si to myslis.

Cetl sem Koran a je jiste, ze tohle nabozenstvi by nevzniklo kdyby jeho predstavitele nebyli v kontaktu s odpadlickymi a sektarskymi krestanmi podporovanych Rimskou svetskou moci. Tyhle odpadlicky krestane zacali zapirat sveho majitele BOHA JEHOVU a zacali misto toho vyucovat falesne a nebiblicke nauky a spolu s pohanskymi predstavitelmi svetske moci pronasledovali i verne krestany, co se i nadale snazili ucit PRAVDU Boziho slova a nepodridili se Rimskemu diktatu ohledne uctivani Boha.

Tajný archív Vatikánu – vznik islamu
http://makrosvet.sk/?p=2539

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 08:27

Alea napsal:"Pane JEŽÍŠI přijmi mého ducha" JE MODLITBA
"Amen, přijď, Pane, Ježíši" JE MODLITBA

Slova Krista: "O cokoli MNE poprosíte to (JÁ) UČINÍM."

To, že tyto verše záměrně přehlížíš a interpretuješ po svém, neznamená, že v Bibli nejsou právě v tomto tvaru - a v tomto smyslu jim také rozuměli apoštolové a další PRAVÍ následovníci JEŽÍŠE KRISTA.

Boží slovo neubiješ "interpretacemi" Ducha Zla.

Aleo kto je jediny pravy BUH hodny uctivani podle Jezisovych slov ?

(Jan 17:3; Lukas 4:8, Marek 12:28-34 ) Odpovis mi na to jasne a srozumitelne a nebo misto toho pujdes zapirat pravdu a uceni Boziho slova - dokonce samotna slova Jezise Krista.

Muze si podle tebe uceni Boziho slova odporovat ?

Proc odporujes uceni Boziho slova a davas vecem jiny vyznam nez skutecne maji.

Pravy a verny krestane meli jasno v tom kto je BUH hodny uctivani a poznali i postaveni Jezise Krista. (1 Korintanum 8:4-7; 1 Timotejovi 2:3-7; Jan 17:6-8 )

Duch zla se naplno projevil v uceni odpadlickych krestanu podporovanych Rimskou svetskou moci, co i nadale pronasledovala Jezisove verne uceniky a nasledovniky. Ty zustavali uceni Boziho slova verny a dnes je toto uceni obnoveno a byla odhalena falesnost a pusobeni toho zleho.

RKC urcite vedena Bozim duchem neni. Ovoci jasne ukazuje jaky je dany strom.
Jednotlivci vsak mohou byt stale uchraneni toho, kdyz kazdy strom, co neprinasi dobre ovoci bude vytat.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 10/7/2012, 09:31

lorak napsal:Nevim o zadnych falesnych proroctvich v JEHOVOVEM JMENE.
Zajímej se víc o historii společnosti a sežeň si dobové autentické texty, ne zbagatelizovaná současná vyjádření SV.

Stale kritizujes preklad JS. Zbyzku zeptam se te primo. Ktery preklad Bible je podle tebe uplne bechybny a presny ?
Žádný. Je však třeba rozlišovat variantní překlad a překroucený. PNS obsahuje místa, u kterých překladatel MUSEL vědět (pokud byl střízlivý), že je překládá špatně, že mění smysl textu, protože je to do očí bijící. A v tom je problém

Neznam ale lepsi a presnejsi preklad a pokud o nejakem vis napis mi, ktery to je a proc si to myslis.
Český studijní překlad. Dokonce i ekumenický překlad, který také obsahuje dost chyb a účelových překladů podobně jako PNS. A samozřejmě kralický překlad. Čím jsou lepší (s výhradami vůči EP)? Překladatelé se je snažili přeložit tak, jak Bible skutečně vyznívá, ne tak, jak by chtěli, aby vyznívala.

Tyhle odpadlicky krestane zacali zapirat sveho majitele BOHA JEHOVU a zacali misto toho vyucovat falesne a nebiblicke nauky a spolu s pohanskymi predstavitelmi svetske moci pronasledovali i verne krestany, co se i nadale snazili ucit PRAVDU Boziho slova
Jistě, víra byla zneužita k ovládnutí a zotročení lidí. Totéž dělá i váš VRO. Zotročuje lidi a věrné (rozuměj Kristu, ne organizaci) křesťany pronásleduje. Nic nového pod sluncem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  gari 10/7/2012, 10:40

lorak napsal:
Nevim o zadnych falesnych proroctvich v JEHOVOVEM JMENE.
Možná znáš dobře historii jiných církví, ale evidentně vůbec neznáš historii své vlastní církve. Doplň si mezery. Bude to ale dost těžké, protože VRO důkladně zametá stopy, které ho usvědčují z omylů a lží.

lorak napsal: Nazor cloveka vyjadreny na zaklade skoumani textu pisma, ktery vsak textem PISMA neni jednoznacne podporen stale zustava jen nazorem cloveka a Bozi slovo zustava Bozim slovem.
Loraku,
a co když ten člověk začne tvrdit, že to, co říká je Boží slovo a že to musí všichni přijmout? Je to správné? Co ty na to?

Já jsem právě proto od SJ odešel, protože tam se lidské slovo vydává za Boží.
Jsem teď v církvi, kde platí přesně to, co popisuješ výše.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 11:13

Tohle napsal zbysek.

"Alfa a omega: https://straznavez.forumczech.com/t489p630-kdo-je-nas-pan-jezis-kristus Alea 08.07.12 23:45

Citáty SZ použité na Ježíše nebo kde je v PNS Jehova, ale je to o Ježíšovi (je to někde zahrabané, takže uvedu jen výčet některých míst): Sk 2:21, Ří 13:10, Ří 14:8, Kol 3:23

Vedení židů po poušti Ježíšem: 1K 14:10"

Moje reakce na jeho slova.

Zbysku mas Watchtower library ?

Zadej si tam heslo ALFA A OMEGA a najdes pravdivou odpoved.

Dodam k tomu este toto.

"Kristus však byl vzbuzen z mrtvých, PRVNÍ OVOCE z těch, kdo usnuli [ve smrti]. Poněvadž je totiž smrt skrze člověka, vzkříšení mrtvých je také skrze člověka. Vždyť právě jako v Adamovi všichni umírají, tak i v KRISTU budou všichni oživeni. Ale každý ve svém vlastním pořadí: Kristus, první ovoce, potom ti, kdo patří KRISTU, během jeho přítomnosti. Potom konec, až předá království svému Bohu a Otci, když [předtím] přivede vniveč všechnu vládu a všechnu autoritu a moc. Musí totiž kralovat, dokud mu [Bůh] nepoloží všechny nepřátele pod nohy. Jako poslední nepřítel má být přivedena vniveč smrt. [Bůh] totiž „mu všechno podřídil pod nohy“. Ale když říká, že ‚všechno bylo podřízeno‘, je zřejmé, že s výjimkou toho, kdo mu všechno podřídil. Ale až mu bude podřízeno všechno, potom se také sám Syn podřídí Tomu, kdo mu podřídil všechno, aby Bůh byl každému vším." (1 Korintanum 15:20-28 )

Vidis tady jasne postaveni Krista vuci jeho OTCI BOHU JEHOVOVI ?
Vidis kto zustane na konci kazdemu vsim ? Zbysku Kristus to urcite nebude, lebo on sam se podrizuje vuli sveho nebeskeho OTCE i BOHA.

Jezis byl od pocatku, kdy ho Jehova vytvoril mluvcim Jehovu a Jehova jako jediny pravy Buh skrze sveho syna oznamoval lidem svoji vuli a taky je i vedl.

Jezis nas vsak jednoznacne a nepochybne vedl vzdycky k tomu, aby sme uctivali pouze a vyhradne jeho OTCE.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 10/7/2012, 11:43

lorak napsal:

Aleo kto je jediny pravy BUH hodny uctivani podle Jezisovych slov ?

Asi nevíš, že v původním řeckém překladu se jméno Jahve neobjevuje ani jednou. To si tam svévolně přidal VRO, aby zfalšoval svou „pravdu“. A my víme, jak to dopadne dle Bible s těmi, kdo k ní přidají byť jen čárku. !!!

V původním řeckém překladu, nezfalšovaném Svědky Jehovovými, PÁN Ježíš řekl: „PÁNA, Boha svého (KYRIOS HO THEOS), budeš uctívat a jemu samotnému se budeš klanět.“ Nechci se pořád opakovat, ale vzhledem k tomu, že NA MNOHA místech v Bibli je Ježíš označován jako PÁN A BŮH (přečti si znovu množství těch veršů, které jsem uvedla předevčírem), nevidím v jeho uctívání žádný rozpor.

Proč se podle Tebe Ježíš nebránil, když mu Tomáš řekl „Můj Pane a můj Bože“? A místo obrany či odmítnutí mu řekl „protože MĚ VIDÍŠ, VĚŘÍŠ.“ ????
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 10/7/2012, 11:44

Mimochodem, poslechl sis nahrávku právního výboru bratra Janči?

Možná pro Tebe bude jako pro oddaného Svědka bránícího VRO do roztrhání těla velmi zajímavá. Mě osobně nejvíc dostalo, jak na konci druhého výboru po rozboru Biblických veršů v řečtině ze strany br. Janči starší pokorně uznávají, že doslova „je možné, že se chápání ohledně božství a uctívání Krista mezi SJ jednou změní, jako se to stalo v minulosti s jinými světly už mnohokrát“, ale zároveň jedním dechem dodávají, že je nutné pokorně čekat, až to VRO vyhlásí….krásný příklad poslušnosti člověku, ne Bohu…..
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 10/7/2012, 11:53

lorak napsal:Zbysku mas Watchtower library ?

Zadej si tam heslo ALFA A OMEGA a najdes pravdivou odpoved.
Nemám, ale mám Hlubší pochopení. Tam jsem si našel Alfa a Omega a pravdivá odpověď tam v žádném případě není. Přestože na konci stojí, že alfa a omega a první a poslední je totéž, naprosto vynechává zmínku ze Zj 1:17,18, kde se naprosto jasně a nezpochybnitelně píše, že ten první a poslední je Ježíš, nikdo jiný. Tedy i Ježíš je alfa a omega. Tohle je JASNÁ PRAVDA z Písma, ne z nějaké překroucené WTL.

Z PNS:
Zj 1:17,18 "17 A když jsem ho viděl, padl jsem jako mrtvý k jeho nohám. A vložil na mne pravici a řekl: Neboj se. Já jsem ten První a ten Poslední
18 a ten živý; a zemřel jsem, ale pohleď, žiji po celou věčnost a mám klíče smrti a hádu."

I váš překlad, přes veškerou snahu zakrýt skutečnou identitu Ježíše Krista, na některých místech zachovává původní význam a vydává jasné svědectví o tom, jak SV o Kristu lže.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 12:42

Alea napsal:
lorak napsal:

Aleo kto je jediny pravy BUH hodny uctivani podle Jezisovych slov ?

Asi nevíš, že v původním řeckém překladu se jméno Jahve neobjevuje ani jednou. To si tam svévolně přidal VRO, aby zfalšoval svou „pravdu“. A my víme, jak to dopadne dle Bible s těmi, kdo k ní přidají byť jen čárku. !!!

V původním řeckém překladu, nezfalšovaném Svědky Jehovovými, PÁN Ježíš řekl: „PÁNA, Boha svého (KYRIOS HO THEOS), budeš uctívat a jemu samotnému se budeš klanět.“ Nechci se pořád opakovat, ale vzhledem k tomu, že NA MNOHA místech v Bibli je Ježíš označován jako PÁN A BŮH (přečti si znovu množství těch veršů, které jsem uvedla předevčírem), nevidím v jeho uctívání žádný rozpor.

Proč se podle Tebe Ježíš nebránil, když mu Tomáš řekl „Můj Pane a můj Bože“? A místo obrany či odmítnutí mu řekl „protože MĚ VIDÍŠ, VĚŘÍŠ.“ ????

Aleo to je tvuj nazor. Ty ani ja sme nevideli puvodni spisy a videli sme jen opisy.

Je jasne, ze tam kde jsou citace z PISMA tohle jmeno jednoznacne patri a krestane BOZI JMENO JHVH nepochybne posvecovali jak je to ucil delat sam Jezis Kristus a sel jim v tomhle i vlastnim prikladem. (Matous 6:9; Jan 17:6,26 )

Uvedom si, ze Jehova neni jen Bohem Abrahama a ZIDU, ale je stale rovnakym a stejnym Bohem i pro verici krestany !

Verni nasledovnici Jezise Krista nikdy ani jineho Boha nez Jezisoveho Otce ani neuctivali.

Az odpadlicky krestane ve 4 stoleti pod vplyvem svetske moci a filozofie vytvorili falesne uceni o tom, ze Jezis uz neni BOZI SYN, ale ze je BUH stejne jako jeho OTEC a tak by mel byt stejne uctivan. Tohle uceni vedlo k nebiblicke falesne a nekrestanske nauce o trojici. Odpadlicky krestane zneuctivaji postaveni Jezisoveho Otce jeko jedineho praveho Boha hodneho uctivani a tak znevazuji i cele uceni Jezise Krista a jeho vernych nasledovniku, ktory tuhle RIMEM nanucenou falesnou dogmu neprijali a byli svetskou Rimskou moci i falesnymi odpadlickymi krestanmi nadale pronasledovani.

To co sem ted napsal je PRAVDA Aleo. Neoporuj ji a nestavej se na stranu tech co zradili Boha i Krista. Tym, ze je podporujes i ty sama urazis Boha Jehovu a poneses si za takove chovani pred nim zodpovednost stejne jako vsichni odpadlici co naposlouchaji slova naseho PANA JEZISE KRISTA a nekonaji to co je v souladu s BOZI VULI.

Aleo prestan falsovat Bozi slovo jak SATAN ! Jezis se v Lukasovi 4:8 jednoznacne odvolal na PISMO a jasne zapsany Bozi zakon, ktoremu se i sam podrizoval a uznaval ho.

"Ale když přišla plná hranice času, Bůh vyslal svého Syna, který byl z ženy a který byl pod zákonem, aby koupí propustil ty pod zákonem, abychom zase my obdrželi přijetí za syny." (Galatanum 4:4,5 )


V pripade Jana 20 kapitoly si precti cely kontext a pochopis, ze tu nejde o to, ze by sel Tomas uctivat Jezise KRISTA jako sveho BOHA, ale reagoval na to, ze poznal Jezisovu Slavu co dostal od sveho OTCE !

17 vers ": „Přestaň se mě držet. Ještě jsem totiž nevystoupil k Otci. Jdi však k mým bratrům a řekni jim: ‚Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu.‘“"

31 vers "Tato však byla zapsána proto, abyste věřili, že Ježíš je KRISTUS, Boží Syn, a abyste prostřednictvím jeho jména měli život, protože věříte."

Aleo veris teda, ze JEZIS KRISTUS nas PAN je BOZIM SYNEM a stal se nasim zachrancem na zaklade BOZI (OTCOVE) VULE ?

Az neveris, ze je BOZI SYN a KRISTUS a ucis neco jine odporujes PRAVDE BOZIHO SLOVA.

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 13:05

Alea napsal:Mimochodem, poslechl sis nahrávku právního výboru bratra Janči?

Možná pro Tebe bude jako pro oddaného Svědka bránícího VRO do roztrhání těla velmi zajímavá. Mě osobně nejvíc dostalo, jak na konci druhého výboru po rozboru Biblických veršů v řečtině ze strany br. Janči starší pokorně uznávají, že doslova „je možné, že se chápání ohledně božství a uctívání Krista mezi SJ jednou změní, jako se to stalo v minulosti s jinými světly už mnohokrát“, ale zároveň jedním dechem dodávají, že je nutné pokorně čekat, až to VRO vyhlásí….krásný příklad poslušnosti člověku, ne Bohu…..

Nebranim nazor lidi, ale obhajuji PRAVDU a uceni BOZIHO SLOVA. VRO pro mne v tomto uceni neni rozhodujici autoritou i kdyz souhlasim, ze prave uceni JS je zalozene na uceni PRAVDY Boziho slova. Tuhle vec uz davno pred novodobymi JS obhajovali i jiny lide, co dukladne studovali PISMO a ucili PRAVDU, co je v nem zapsana.

Jeden priklad.
William Whiston – odpadlík, učenec
http://makrosvet.sk/?p=3020

Aleo lidske nauky prijate medzi odpadlicke krestany 300 let po smrti Krista tu obhajujes ty sama.Trojica neni uceni PISMA ale DOGMA Rismsko katolicke cirkvi zalozena na Atanazianskem vyznani viry. Nicejsky a konstantinopolsky RIMSKY koncil. Tohle zasahovani svetskou moci do uceni krestanu nema s Bohem a ucenim o nem nic spolecne. Je to jasna prace SATANA ktery od pocatku spochybnoval autoritu Jehovu jako jedineho praveho BOHA a mnohym lidem se ruznymi podvodnymi spusobmi stal sam bohem.

Bratr Janci siril sektarskou a nebiblickou nauku o postaveni Jezise Krista a byl opravnene z krestanskeho sboru vyloucen jako usveceny odpadlik. Je v rukach Jehovu Boha a ten at ho dale soudi. Svim ucenim jednoznacne odporoval uceni Boziho slova jako celku a krivil PRAVDU. Povysoval uctu, ktora patri Jezisovi Kristovi jako Bozimu Synu a POMAZANEMU od jeho OTCE jedineho praveho BOHA JEHOVU na uctivani a tak konal i v rozporu s ucenim samoteneho Jezise Krista. Byl neposlusny uceni Jezise Krista jako sveho PANA.

Presne se na nem naplnili tyhle slova PISMA zapsane v 2 liste Petra 3:15-18

"Dále, považujte trpělivost našeho Pána za záchranu, právě jak vám také psal náš milovaný bratr Pavel podle moudrosti, která mu byla dána, když o tom mluvil, jako to činí také ve všech [svých] dopisech. Jsou v nich však některé věci těžko srozumitelné, jež neučení a nestálí překrucují, jako také ostatní Písma, ke svému vlastnímu zničení.
Když tedy, milovaní, máte předem toto poznání, střežte se, abyste s nimi nebyli odvedeni omylem těch, kdo vzdorují zákonu, a neodpadli od své vlastní stálosti. Ne, ale vyrůstejte dále v nezasloužené laskavosti a poznání našeho Pána a Zachránce Ježíše Krista."

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 13:16

zbysek napsal:
lorak napsal:Zbysku mas Watchtower library ?

Zadej si tam heslo ALFA A OMEGA a najdes pravdivou odpoved.
Nemám, ale mám Hlubší pochopení. Tam jsem si našel Alfa a Omega a pravdivá odpověď tam v žádném případě není. Přestože na konci stojí, že alfa a omega a první a poslední je totéž, naprosto vynechává zmínku ze Zj 1:17,18, kde se naprosto jasně a nezpochybnitelně píše, že ten první a poslední je Ježíš, nikdo jiný. Tedy i Ježíš je alfa a omega. Tohle je JASNÁ PRAVDA z Písma, ne z nějaké překroucené WTL.

Z PNS:
Zj 1:17,18 "17 A když jsem ho viděl, padl jsem jako mrtvý k jeho nohám. A vložil na mne pravici a řekl: Neboj se. Já jsem ten První a ten Poslední
18 a ten živý; a zemřel jsem, ale pohleď, žiji po celou věčnost a mám klíče smrti a hádu."

I váš překlad, přes veškerou snahu zakrýt skutečnou identitu Ježíše Krista, na některých místech zachovává původní význam a vydává jasné svědectví o tom, jak SV o Kristu lže.

Zbysku tohle vysvetleni si necetl ?

"„První a Poslední“

Z naší posvátné bázně by se však neměl stát chorobný strach. Ježíš Jana uklidnil, jak o tom apoštol vypráví dále: „A vložil na mne pravici a řekl: ‚Neboj se. Já jsem ten První a ten Poslední a ten živý.‘“ (Zjevení 1:17b, 18a) U Izajáše 44:6 popisuje Jehova správně své postavení, které má jako jediný všemohoucí Bůh. Říká: „Jsem první a jsem poslední a mimo mne není žádný Bůh.“ Když se Ježíš představuje s titulem „První a Poslední“, netvrdí, že je roven Jehovovi, vznešenému stvořiteli. Užívá titul, který mu právem udělil Bůh. U Izajáše pronáší Jehova výrok o svém jedinečném postavení, které má jakožto pravý Bůh. Je věčný Bůh a kromě něho opravdu neexistuje žádný jiný Bůh. (1. Timoteovi 1:17) Ve Zjevení mluví Ježíš o titulu, který mu byl udělen, a obrací pozornost na své jedinečné vzkříšení.
Ježíš byl skutečně „první“ člověk, který byl vzkříšen k nesmrtelnému duchovnímu životu. (Kolosanům 1:18) Je také „poslední“, koho vzkřísil osobně Jehova. Tak se stává ‚živým. . . a. . . žije po celou věčnost‘. Těší se z nesmrtelnosti. V tom se podobá svému nesmrtelnému Otci, který je označován jako ‚živý Bůh‘. (Zjevení 7:2; Žalm 42:2) Pro všechny ostatní z lidí je Ježíš „vzkříšení a život“. (Jan 11:25) V souladu s tím říká Janovi: „Zemřel jsem, ale pohleď, žiji po celou věčnost a mám klíče smrti a hádu.“ (Zjevení 1:18b) Jehova mu dal autoritu, aby křísil mrtvé. Proto může Ježíš říci, že má klíče, jimiž může otevřít brány pro ty, kteří jsou spoutáni smrtí a hádem (svým stavem v hrobu). — Srovnej Matouše 16:18."

"Použití ‚klíče hádu‘

Všichni, kdo mají být spojeni s Kristem v jeho nebeském Království, musí jednou zemřít. Dobře však znají ujištění, které dal Kristus: „Zemřel jsem, ale pohleď, žiji po celou věčnost a mám klíče smrti a hádu.“ (Zjevení 1:18) Co tím Ježíš mínil? Upozorňoval na svůj vlastní zážitek. Také zemřel. Bůh ho však nenechal v hádu. Třetí den ho Jehova osobně vzkřísil k duchovnímu životu a dal mu nesmrtelnost. (Skutky 2:32, 33; 10:40) Kromě toho mu Bůh dal „klíče smrti a hádu“, aby tak další lidi osvobodil ze společného hrobu lidstva a od následků Adamova hříchu. Ježíš tyto klíče stále vlastní, a proto je schopen své věrné následovníky vzkřísit z mrtvých. Křísí nejprve duchem pomazané členy svého sboru, jimž dává vzácný dar nesmrtelného života v nebi, stejně jako Otec dal tento dar jemu... (Římanům 6:5; Filipanům 3:20, 21)"

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 10/7/2012, 13:47

Duch antikristův popírá, že Ježíš je Pán“, říká Bible. To je možná tak jediný verš v Bibli, který se skutečně týká i vás, SJ….

Pokud Tomáš poznal Ježíšovu slávu a řekl mu MŮJ BOŽE, pak z toho nic jiného (žádné jiné slovo ani význam) nevycucáš a nepřekroutíš. No comment, už se s Tebou nemíním hádat, démonský Duch z Tebe přímo čiší - duch nenávisti, agrese, odporu...fuj.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 13:52

Alea napsal:Duch antikristův popírá, že Ježíš je Pán“, říká Bible. To je možná tak jediný verš v Bibli, který se skutečně týká i vás, SJ….


ANO JE BOZIM SYNEM, KRISTEM a PANEM PRO SLAVU JEDINEHO PRAVEHO BOHA JEHOVU jeho OTCE.

"Zachovejte si takový myšlenkový postoj, jaký měl i Kristus Ježíš, který, ačkoli existoval v Boží podobě, neuvažoval o tom, že by něco uchvátil, totiž aby byl roven Bohu. Ne, ale zřekl se sám sebe, přijal podobu otroka a stal se podobným lidem. Více než to: Když se nalézal v lidské podobě, pokořil se a stal se poslušným až do smrti, ano, smrti na mučednickém kůlu. Právě proto ho také Bůh vyvýšil do nadřazeného postavení a laskavě mu dal jméno, které je nad každým jiným jménem, aby v Ježíšově jménu klekalo každé koleno těch v nebi a těch na zemi a těch pod zemskou půdou a aby každý jazyk otevřeně uznával, že JEŽÍŠ KRISTUS JE PÁNEM KE SLÁVĚ BOHA, OTCE." (Filipanum 2:5-11 )

"Chci však, abyste věděli, že hlavou každého muže je KRISTUS; hlavou ženy je zase muž; hlavou KRISTA je zase Bůh." (1 Korintanum 11:3 )

Souhlasis s tim Aleo, alebo mas stale potrebu odporovat PRAVDE a uceni BOZIHO SLOVA ?


Naposledy upravil lorak dne 10/7/2012, 13:56, celkově upraveno 1 krát

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 10/7/2012, 13:55

Asi vůbec nevnímáš chvíle, kdy je Ježíš v Božím slově člověkem a kdy je Bohem. A kdy mluví za svou lidskou složku a kdy za Boží. Ovšem stejně, jako VRO, co čekat....

Uvědomuješ si, že vnímáš jen ČÁST božího slova a tu DRUHOU pomíjíš?

Svou zaslepeností si připravuješ peklo sám v sobě už tady na zemi, protože slovo BOŽÍ říká, že Ježíš je Bůh. Howgh. Nemíním se s Tebou dál rozčilovat, raději se jdu duchovně povzbuzovat. Sbohem.


Naposledy upravil Alea dne 10/7/2012, 14:04, celkově upraveno 2 krát
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  pepakrocan 10/7/2012, 13:58

Alea napsal:No comment, už se s Tebou nemíním hádat, démonský Duch z Tebe přímo čiší - duch nenávisti, agrese, odporu...fuj.
Alea napsal:Svou zaslepeností si připravuješ peklo sám v sobě už tady na zemi, protože slovo BOŽÍ říká, že Ježíš je Bůh. Howgh. Sbohem.
Very Happy

pepakrocan

Male Poeet p?íspivku : 1034
Reputace : 0
Body : 1046
Registration date : 23. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  lorak 10/7/2012, 14:15

Alea napsal:Svou zaslepeností si připravuješ peklo sám v sobě už tady na zemi, protože slovo BOŽÍ říká, že Ježíš je Bůh. Howgh. Sbohem.

PRO MNE JEZIS STALE ZUSTAVA BOZIM SYNEM, KRISTEM A PANEM, ktery cini a podrizuje se BOZI VULI.

Aleo mysli na tyhle Jezisove slova.

"Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vstoupí do nebeského království, ale TEN, KDO ČINÍ VŮLI MÉHO OTCE, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme neprorokovali v tvém jménu a v tvém jménu nevyháněli démony a v tvém jménu neprováděli mnoho mocných skutků?‘ A přece jim pak vyznám: Nikdy jsem vás neznal! Jděte ode mne, vy, kdo se dopouštíte nezákonnosti.Proto každý, kdo slyší tato má slova a činí je, bude přirovnán k rozvážnému muži (žene)" (Matous 7:21-24 )

"Ježíš jí řekl: „Věř mi, ženo: Přichází hodina, kdy nebudete uctívat Otce ani na této hoře, ani v Jeruzalémě. Uctíváte, co neznáte; my uctíváme, co známe, protože záchrana pochází ze Židů. Přichází však hodina, a je [již] nyní, kdy PRAVÍ CTITELÉ BUDOU UCTÍVAT OTCE duchem a pravdou, neboť Otec skutečně hledá takové [lidi], aby ho uctívali. Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.“ Žena mu řekla: „Vím, že přichází Mesiáš, který je nazýván Kristus. Až přijde, všechno nám otevřeně oznámí.“ Ježíš jí řekl: „Jsem to já, který s tebou mluvím.“ (Jan 4:21-26 )

Jezis nas neprisel ucit uctivat sam sebe, ale nas ucil to jak mame uctivat a pristupovat k jeho OTCI. Prisel nas svoji smrti smirit se svim OTCEM. Jezis je pro nas CESTA, PRAVDA a ZIVOT ke svemu OTCI, ktory byl je a zustava i nadale JEDINYM PRAVYM BOHEM, ktory je hodny uctivani.

"This Is The Way"
http://goo.gl/M8jKu

"...uctívají Toho, který žije po celou věčnost (Jezis umrel a tak nas vykoupil z otroctvi smrti ) , a metají své koruny před trůn a říkají: „Hoden jsi, Jehovo, ano náš Bože, přijmout slávu a čest a moc, protože jsi stvořil všechny věci a z tvé vůle existovaly a byly stvořeny.“" (Zjeveni 4:10,11 )

Jehovah, My Father, My God and Friend
http://goo.gl/l2CcY

lorak
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 871
Age : 48
vztah k organizaci : Lepsi by bylo se ptat na osobni vztah k jedinemu pravemu Bohu Jehovovi.
Reputace : -2
Body : 873
Registration date : 02. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 10/7/2012, 15:02

Tu expelle eos, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legio, omnis secta diabolica consociationes; In nomine et virtute Domini nostri Jesu Christi+, eradicare et expulsus sit ab Ecclesia Dei creatus est ad imaginem Dei anima redemisti pretioso sanguine Agnus Dei+

Ne auderis iam serpens callidissime, decipere humanum genus, Dei Ecclesiam persequi, ac Dei electos excutere et cribrare sicut triticum cribraret (Lc 22.31).

Summus imperat, qui non audent in magna assimilans, qui omnes homines vult salvos fieri et ad agnitionem veritatis venire (I Tim. 2,4).

Imperat illi Deus Pater! Deus imperat tibi Filium! Deus imperat Sancti Spiritus! +

Maiestas Domini praeceptum Christi, ætérnum Dei Verbum incarnatum, quod turpe salutem generis perdidisti invidia factus obediens usque ad mortem, quod aedificavit ecclesiam suam supra firmam petram et ut portae inferi non praevalebunt et quod omnibus diebus usque ad consummationem saeculi erit (Matth. 28.20)!

Imperium et potestas signo Crucis mysterium fidei +++.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 27 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 27 z 30 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29, 30  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru