Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

+42
rals
transylvánec
Mezek
josef poutník
Pollypus
JAREKzRybenu
Melissa
jája
Styvi
delta.gama
A6zvolen
Bulhar
šemdich
Alea
Jiří Brei
Jozef
jonas
Jesen
Biblicky krestan
Tonda Vlas
Zdeněk Bláha
meleseto
Roman Tovaryš
sazeč
Eliška
vedros
Černá ovce sboru
Jinovatka
144012
stefan
hanala
Petr W.
vera
Dora
Jiří
candy
Martin Cibulka
kovboj
dov
oneironaut
zbysek
witness
46 posters

Strana 15 z 30 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Next

Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 25/5/2011, 19:09

Člověče ty by ses mohl rozkrojit, ale toto tvé desatero je jen etický kodex egypta, ze kterého udělali zákon Hospodina.

V Bibli je neukradneš ... v originálu je neukradnu
V bibli je nezabiješ ... v originálu je nezabiju

Co je celkem velká změna, nemyslíš ... prostě z toho jak se mám chovat jako člověk udělali příkazovým stylem zákon Boha to vše okolo jako je Moshe + sinaj, desky, je zase pohádková hloupost, kterou nic víc než knížka netrdí. Toto desatero není z žádného Boha ... ale obšlohnutá věc.

Rozumíš, že potopa destaro sodoma gomora a spol jsou příběhy dávna?

Ponorkama našli na dně černého moře stavby, města, není vyloučeno ani prokázáno, že bospor je tu odvždy ... potopa mohla být protržením úžiny a zalití totoho prostoru mořskou vodou. ŽÁDNÁ SVĚTOVÁ POHÁDKA ...Podívej se na pyramidy u Japonska, které jsou 50metrů pod hladinou moře, podívej se se na atlantýdu u ostrova Madeiry ... už se probuď ... blik, .... podívej se na ty 9-15m Bohy, které vykopali archelogové, sežeň si třeba knihu zakázaná archeologie, podívek se na kresby v Peru, podívej e na týpka co má v ruce řidítka a na nohách šlapátka a za sebou raketrový motor, podívej se na Zepelin, podívej se V1, podívej se na ponorku, podívej se na helikoptéru apache USA najdeš ji namalovanou v egyptské pyramidě otevřené nedávno ...
Psychotronik, který ti je schopen říct něco reálnýho, na základě Božských možností? Nebuď naivní a proč by lidi dávna neuměli metapsychologii využít 1000 krát víc ... protoo byla ta bible, aby dali lidem jednoho boha z tisíce bohů.... Podívej se na zvířata, sleduj je, pochopíš, že všechno v té knížce jsou kecy, podívej jak běželi zvířata před cunami a lidi tam hloupě stáli a čuměli na vlnu, která je zabila... jasně stál tam i satan a zaclonil jim oči. Podívej se z okna a pak do bible. Ten kdo toto stvořil musel být úplně jinde a někdo úplně jiný, než Biblický SuperBůh z Bohů dávna, ze kterého dělá Bible Superstvořitele, přitom ve válce Bohů a model nebyl o nic výš nebo níž. Byla to ikona Židů v Egyptě místo býčka a poté výbornej marketing pro Góje spolu s Ježíšem, kterému se židi smějí a mají z lidí jejich penízky. Až toto mě někdo Biblicky vysvětlí, řeknu kluci, byl jsem vůl a Vy pašáci. Haleluja

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Jiří Brei 25/5/2011, 21:47

Ahoj A6zvolene,

zde se musím omluvit, ale nic z toho, co jsi právě uvedl nedokazuje, že Bible neni od Boha. Naprosto respektuji, že Ty ji nechceš věřit a proto Tě nebudu přemlouvat. Já ji však věřit chci. Zkus to, prosím, zase Ty na oplátku respektovat. Stále nerozumím tomu, proč se mne i další zde, snažíš od důvěry v Bibli odvrátit. O co Ti skutečně jde?

S přáním pokoje
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 25/5/2011, 23:17

Jiří Breji

ano máš pravdu, je třeba si definovat kdo a co je slovo Bůh ... Pokud Vaším bohem je jehova / hospodin = Bible je od Boha Hospodina, Korán je od Aláha, Satanská bible je od Baal Zevuva ... Vy tomu věříte, Vy to žijete. To je ten mnou popisovaný souboj Bohů a Bohyní. Vaše kniha říká, že Váš Bůh je víc než ti ostatní, Egyptské modly zase Egypťani vyzdvihovali nad Hospodina a pak už jen přišla POHÁDKOVÁ PŘETAHOVANÁ ,kterej zázrak komu ukrást a přišít ho tomu svému Bohu .... To je tady to, to co píšu pořád

Já říkám, že nevěřím, že by můj bůh měl vlastnosti které mu přišila Bible a byl to takový ten jednou milující a jednou vraždící a pletoucí se zmatený děděček sedící na rychlém obláčku a jezdící na obláčku po světě. Takový ten co stvoří světlo a řekne jé to je dobré jako kdyby vůbec nevěděl co vlastně tvoří ...

Chápej mě ... to jsou neomluvitelné nesmysly. Takový Bůh prostě není. Nebo je ale pak to není Bůh, ale člověk, kterého někdo za Boha prohlásil, stejně jako to udělali s ježíšem.
Ježíš z hrobu utekl a tak řekli, že vstoupil na nebesa ... Chodil po nocích aby ho nikdo neviděl a tak napsali že procházel zdí a zase a zase pohádky. Každej by na poušti druhej den chcípl jen Ježíš a kdo ví ješte tam byli 40 dní ... to tam podle knihy mohli být 40000 dní = to je to samé = hloupsot a využívání lidské hlouposti a naivity.

co jsi právě uvedl nedokazuje, že Bible neni od Boha
Bible sama dokazuje, jak je pohádková ... Vy tvrdíte že není, Vy tvrdíte že je toho stvořitelského Boha ... tak to jednou vysvětli, jak něco tak jasně lidského, s jasnými úmysly by mohlo být Boha ... Pro Vás Bůh je loser? Pro mě ne ...

Já jsem tady napsal a nedopsal co vlastně ta bible je = tvrzení které se o nic neopírá, jen tím, že u každé věty nebo odstavce je číslo a je to pojemnováno jako zákon, je tam odkaz na Boha, ale to je hrozmě málo. To tam mohli napsat 100+1 nebo 1000+1.

26.5.2011 doplňuji

Podle mě ... celé je to z Vaší strany o tom, že nabízíte bez argumentu něco, co je divné. Já jsem se spálil, nechci znovu, musel jsem se zastavit, resetovat a přemýšlet kde byla chyba a chyba byla v lidské knížce, kterou se mají řídit osudy lidí, o Bohu - naší víře, kterou neumí nikdo vysvětlit, proč by milující Bůh nám zanechal odkaz v podobě PŘÍBĚHŮ DÁVNA, na které se nedá sáhnout nebo jinak dokázat.

....Sedí hospodin na kameni a okolo jde satan a říká mu kolik toho nachodil.... Takže to byli lidé, které někdo prohlásil za Bohy, Bohy pokecající sï na kameni a hned na to začalo škození Jóba, protože Satan bych chytřejší a zmanipuloval Boha do Jobových ničemností?

Jiří Breji, to by byl největší podvod všech dob. Jsem o tom co si napsal přemýšlel, ale pořád to nemohu najít, kde v té bibli začíná to božství. Já myslím že největší omyl je v BEZVÝHRADNÉ VÍŘE v knihu. Jak napsal Styvi, ano a já souhlasím je tam mnoho věcí zajímavých, ale ten samotný základ je nepravděpodobný, proto je podvědomě podsunuta víra v Boží slovo a dalším stupněm je víra v biblický obsah. Jenže toto jsou i lidské přístupy - ne nepodobné logice Multilevelových firem, které mají někteří křesťané tak rádi. Co dělá církev = množí v lidech individualismus (vše je ty a Bůh), co udělají? Ukradnou tobě děti, a začnou jim vymývat mozek, takže pro dítě je důležitější Bůh než rodič ... No jasně, protože pak církev se vydá za zástupce Boha a se tvým dítětem si dělají co chtějí - je důvěřivé neznalé. Oni podvědomě tvé dítě ovládají a třeba i proti tobě ... Co je tvá žena? Tvá žena je mocným nástrojem, to kdybys zlobil, tak přes tvou ženu tě zase přitáhnou ...

Jo hochu milá ... nevidíš nechceš vidět. Proč ženy podnikatelů dostávají největší a nejzákeřnější axiomy o penězích ... a pořád dokola... Tohle je ten tvůj Bůh, jeho mocná kniha a jeho mocná organizace... Chápeš že to vidím černě? Chápeš vidím jak si z Boha lidi udělali byznys a Jiří brei a jemu podobní s Biblí v ruce tomu pleskají ...

Peníze jsou dobrovolná záležitost ... co udělá dítě když mu řekneš neskákej do té vody ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 26/5/2011, 12:26

Přátelé.

V Bibli je neukradneš ... v originálu je neukradnu
V bibli je nezabiješ ... v originálu je nezabiju
A kde jsi k nim přišel?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 26/5/2011, 17:02

Četl jsem to ... zkusím to dohledat, myslím že už jsem ti tu kdysi uváděl, myslím že tam byl i zdroj, ale radši se na to mrknu znova Wink

Určitě nechci, aby někdo odpadl od víry, ale na druhou stranu nechci, aby má víra stála PRAKTICKY na nesmíš, musíš, doporučuji, nedoporučuji, Bůh nerad vidí a křesťani neradi slyší, na lásce v citroen a podobné. Pokud něčemu mám věřit, musí to být jasné, zjevné, chci fakta, chci světlo, ne tmu a kecy.

Jsem člověk který velice reaguje na nepravdu, nebo na uvádění v omyl. Myslím že Bůh není podvodník, aby k víře v něco tak úžasného jako je on, byly třeba bibličtí rádci, kteří zaměňují svou biblickou šikovnost za Ducha svatého. Musím za sebe říct, že jsem již vědomě nastoupil na svou cestu víry v Boha a bojím se toho co mě zase zradí.

Rozumějte mi, někteří z Vás se dopouští barbarství ... nahrazují Vaši vyšší empatii (jedna z nich je intuice bez korelace) potlačují ji sociálním systémem církve - sekty - společenství. Odpovídají vám prázdnými verši Bible a nahrazují Váš vztah s Bohem tím všesměrným v církvi. Nutí Vám jejich představy a potlačují ty Vaše vlastní. Neustále Vás nutí se vzdělávat v Bibli, neustále existuje nějaká vize nálepkována Bohem, ale to je lidské je pojmenováno Božské ... tuto neustálou indoktrinaci a manipulaci do jednoho nastavení nemouhu přijmout a divím se že před těmito systémy zotročení zavíráte oči.

Pro mě systém ve kterém musím přijmout autoritu lidskou, nebo autoritu knihy, nebo autoritu bez vysvětlení nebo možnosti volby je nepřijatelný.

Myslím, že KDO chce žít v PRAVDĚ AUTORIT, ale nemít tu PRAVDU jako AUTORITU, je odsouzen přijímat nekonečné králičí výklady možností Bible .

Myslím že KDO chce mít PRAVDU jako AUTORITU, bude vždy chtít zřejmé argumenty proto co má věřit, co má dělat a pokud uslyší jen tmu, vyhrožování, směšnou manipulaci, pohádky, naprosto šílené výklady ... takovým společnostem bude brzy konec. Bude čím dál méně lidí ce se nechají opít rohlíkem ... uvidíte ... už dost lidí které znám jsou frustrovány z dogmatických systémů, jež znemožňují kreativní myšlení. a nereagují na „výchovu pocity viny“ jak nabízí Bible.

Snad mě pochopíte

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  zbysek 26/5/2011, 18:03

A6zvolen napsal:Člověče ty by ses mohl rozkrojit, ale toto tvé desatero je jen etický kodex egypta, ze kterého udělali zákon Hospodina.

V Bibli je neukradneš ... v originálu je neukradnu
V bibli je nezabiješ ... v originálu je nezabiju
Zjišťoval sis, jak to zní v hebrejštině? Tam to nezní jako příkaz, ale jako konstatování. Zhruba ve smyslu: nebudeš krást, protože si uvědomuješ, že je to špatné. Tedy je tam ten tvůj smysl - neukradnu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 26/5/2011, 18:14

Přátelé.

Prosím, uvádějte přesně jak chápete originál, buď jako originál ve smyslu jazyk-hebrejština, původní jazyk SZ, nebo originál ve symslu originál z doby kdy byl napsán. Protože pak se to může klidně zašmodrchat. Dnes máme snad už jen opisy originálu, ne?

Proto si myslím by bylo lepší uvádět:

V Bibli je neukradneš ... hebrejština uvádí... to a to... třeba neukradnu
V bibli je nezabiješ ... hebrejština uvádí... to a to... třeba nezabiju

Díky

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Jiří Brei 26/5/2011, 19:03

Ahoj A6zvolene,

opět jsi napsal mnoho slov, ale ani dnes mne žádné z nich nepřesvědčilo. Jistě se na mne proto nebudeš zlobit, když budu nadále věřit Bibli.

S poděkováním
Jirka
Jiří Brei
Jiří Brei

Male Poeet p?íspivku : 582
Reputace : 1
Body : 488
Registration date : 09. 08. 07

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 26/5/2011, 19:31

Jiří Breji ...

ano od toho je diskuze ... zajisté máš hodně pádných důvodů jí věřit, jen mě mrzí, že si žádný neuvedl.

Měj se krásně.


ZBYŠKU + yxoxsi

proč mám chápat originál? Já chci chápat bibli v mém jazyce a je mi jedno co je originál, mám bibli i v kraličtině, a vymlouvat se na ulambátárský překlad nebo, že v nějaké knize je to jinak ... je mi jedno. To je pak alibi, vždy se mohu vymluvit, že to někdo špatně přeložil a pak je z toho ta nekonečná králičí díra možnosti výkladů... Pánové v ČR jmenuje se to desatero přikázání ... přikázání je přikázání ...ASI TI LIDI CO TO NAZVALI PŘIKÁZÁNÍ NEBYLY TI HLOUPÍ, KTERÉ MY MUSÍME POUČOVAT .... nedělejte z lidí voly ... , že není myšleno co je myšleno jasně. Vy jste si spletli význam - nebo ho záměrně zkreslujete - ten význam ale není v tom, co Vy považujete za originál a co se Vám víc hodí zrovna do krámu a z mé zkušenosti Vám můžu říct, že se budete se věčně přít co je to ten bagr, co je jahoda, co je zjevení, co je bůh ... nebo co znamená toto souvětí, toto sousloví a jak vypadá ono souvětí. To je to nekonečno, ale takové slovo Boha nechci - odmítám, protože takové výklady nelze nezvat Božími ... Já chci jasné slovo a nemůžu se vždy schovat jak tu naznačujete. Pak to NENÍ BOŽÍ SLOVO to je to o čem se tu pořád bavím, protože Vám někdo nakukal - ten co chtěl mít nad Vámi nadvládu, že originál je originál. To by jste museli být autor znalý každé jeho myšlenky a protože jde o knihu Boha, která tedy v českém překladu není inspirována Bohem BIBLI HNED HÁZÍM Z OKNA ...

HOŠI DĚKUJI ... TO JE TO O CO MI ŠLO OD ZAČÁTKU ...............

......................Děkuji Mám jasno je to Vaše hra ... když někoho nepřesvědčím, vymluvím se na cokoli. Třeba na překlad .... a co když Vám ten člověk řekne úplnou trdlovinu? ha? Je rozdíl mezi drahá a dráha ... nemyslíte?

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 26/5/2011, 21:38

Přátelé.

Ahoj Zvolene,
to není tvůj komentář nebo část?

V Bibli je neukradneš ... v originálu je neukradnu
V bibli je nezabiješ ... v originálu je nezabiju
Proto jsem se ptal jaký originál máš namysli? Proč v tom hledáš nějaký problém?

Měl jsem Zvolene pocit, promiň jestli se pletu, že ti na bibli vadí, že se do ní dostalo plno manipulací? Když jsi použil nějaký odkaz na originál i když nejsem si jistý jak jsi to myslel, jsem se domníval, že ti na přesném překladu záleží aby se do třeba českého jazyka nějaký nesmysly nedostaly, ale z tvé reakce na mne a Zbyška asi ukazuje na něco jiného, ne? Pokud je tomu tak, tak ti nerozumím, co ti tedy na dnešních překladech bible vadí?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 26/5/2011, 23:03

Ahojky

není to můj ... já se tím tak jako Vy, (Vaším způsobem rozkladů a výkladů) nezabývám, myslím, že to bez Ducha svatého ... bez toho svatého Ducha, který lidi vede k věcem, které mají být těmi svatými věcmi ... jenže tam kde duch Svatý se svou svatostí začíná, tak tam ani stonásobně se svou svatostí... nikdo z nás nekončí. Je mi jasný, že plést matematiku se svatostí je asi jak plést můzu s pískem. :-)

To samé je ale u mě plést Ducha svatého s Biblí. Je jasné, že je v Bibli uveden, ale my nevíme kdo to přesně je ... a jestli náhodou ten Duch svatý není tím nej nej nej no prostě L-top, jak ho vědci nazývají tou transcendentální bytostí - stvořitele 3D a ty dva si ho do Bible připojili a udělali 3jediného boha.

Vemte si jak málo o něm víme. Vemte si, že když o něco jde, snaží se to za oponou před lidmi zazdít - zasklít ...

toto je jeden z mála veršů i když zkřiven a jen půlka z bible před kterým padám na kolenou: 1.Korintským 2:10 ...to je něco tak úžasného, přesného, toto totiž říká, kdo je kdo ... a je to přesné ... existují lidi ... co povídali a tento verš je dokazuje (i když ne přesně a ne přímo)

Dobrou noc

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 26/5/2011, 23:58

Přátelé.

Ahoj Zvolene,

1 K 2, 10Nám to však Bůh zjevil skrze Ducha, neboť Duch zkoumá všechny věci, i Boží hlubiny. ...
16Vždyť:

„Kdo poznal Hospodinovu mysl,
kdo by mu mohl poradit?“

My ale máme mysl Kristovu!
Proto nemůže být Duch svatý součástí Krista, ale Otce, jinak by 16v nedával smysl, ne? A přes Krista, můžeme vidět Otce, ne přes Ducha svatého, ale protože Duch svatý zkoumá všechny věci, i Boží hlubiny, proto je tím nejlepším, co nám Syn slíbil, že Otec nám Ducha svatého pošle abychom díky němu si vše připomněli a on nás naučil další věci.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Tonda Vlas 27/5/2011, 02:23

yxoxs napsal:Přátelé.

Ahoj Zvolene,

1 K 2, 10Nám to však Bůh zjevil skrze Ducha, neboť Duch zkoumá všechny věci, i Boží hlubiny. ...
16Vždyť:

„Kdo poznal Hospodinovu mysl,
kdo by mu mohl poradit?“

My ale máme mysl Kristovu!
Proto nemůže být Duch svatý součástí Krista, ale Otce, jinak by 16v nedával smysl, ne? A přes Krista, můžeme vidět Otce, ne přes Ducha svatého, ale protože Duch svatý zkoumá všechny věci, i Boží hlubiny, proto je tím nejlepším, co nám Syn slíbil, že Otec nám Ducha svatého pošle abychom díky němu si vše připomněli a on nás naučil další věci.

Duch Svatý dle Bible vychází jak z Otce, tak i ze Syna, jejich součástí být nemůže, poněvadž bys pak uznal dělení v naprosto jednoduchém nedělitelném Bohu a pak bys připustil ŘKC nebiblickou tezi apropriace.

Tonda Vlas

Male Poeet p?íspivku : 875
Reputace : 0
Body : 873
Registration date : 15. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 27/5/2011, 12:53

Přátelé.

Duch Svatý dle Bible vychází jak z Otce, tak i ze Syna, jejich součástí
být nemůže, poněvadž bys pak uznal dělení v naprosto jednoduchém
nedělitelném Bohu a pak bys připustil ŘKC nebiblickou tezi apropriace.
No, nevím jestli zpráva o tom, že od Syna vychází Duch není až za zprávou, kdy jsme informováni, že Syn dostal od Otce Ducha, pak máš pravdu, že Duch vychází i od Syna.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 27/5/2011, 14:13

Tonda Vlas

Duch svatý nebude vycházet z žádného z nich ... oba dva byli boholidé, oba dva zemřeli.

to slovo to jsou ... ty: Patra, levely, úrovně nebo ze strany Boha naopak hlubiny

ti co viděli, říkají je to jako vylézt na slunce ... to nejde.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 27/5/2011, 14:32

Přátelé.

to Zvolen
Tonda Vlas

Duch svatý nebude vycházet z žádného z nich ... oba dva byli boholidé, oba dva zemřeli.

to slovo to jsou ... ty: Patra, levely, úrovně nebo ze strany Boha naopak hlubiny

ti co viděli, říkají je to jako vylézt na slunce ... to nejde.
Aha, zase jeden z těch kvalitnějších názorů, ještě že tu chodím, jinak bych byl ochuzen o takováto moudra.

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 27/5/2011, 18:17

yxoxsi

toto moudro je, to potvrzují lidé, věnující se něčemu tak, že si to měli možnost osahat. Ti lidé o kterých píšu dnes žádné bibli nevěří ..., ale to je pohádka dávna ... se kterou se tady nechci podepsat ... ... víš? .... zatím co Bibli se židi smějí ... chápeš to? Už nebuď smutný ... za chvíli tomu bude věřit málo kdo... lidi nejsou hloupí ... a těch co se dají opít rohlíkem nebude přibývat - naopak bude jich ubývat ... víš o čem je vzdělávání? o tom, aby lidi měli svůj rozum. Čím vyšší ho máš, tím méně trpíš na ... musíš nesmíš, doporučuji nedoporučuji, protože nechceš, aby s tebou někdo tímto pro vás přijatelným způsobem, které nazýváte Božským ... zacházel.

To je to co jsem psal na začátku ... víra v bibli stojí na hlouposti a naivitě lidí, na strachové manipulaci o ní pochybovat, a na manipulaci o její vyjímečnosti, proto, aby člověk nehledal argumenty dál. Když se člověk spálí, musí hledat vinu v sobě - a takový život přátelé se jemnuje život v klamu.

Páááááá



PS: musíme dobýt Čínu pro Krista ... pro Krista ... nebo pro sebe? Proč Čína bojuje proti jakýmkoli formám vymývání mozku Kristem? Protože stojí jako stát na podobných základech, co si jejich občani musí a nesmí myslet. A kde je ale ten Bůh ... zase jen v té Biblické víře, kluci? to je málo

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty DS

Příspěvek  Alea 1/6/2011, 15:03

A6zvolen napsal:Tonda Vlas

Duch svatý nebude vycházet z žádného z nich ... oba dva byli boholidé, oba dva zemřeli.

to slovo to jsou ... ty: Patra, levely, úrovně nebo ze strany Boha naopak hlubiny

ti co viděli, říkají je to jako vylézt na slunce ... to nejde.


Tak mám pocit, že jsme se od Bible dostali k New Age a v tom máš pravdu - dnes je to většinová víra Shocked
A k Bibli roste neúcta...
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 1/6/2011, 15:14

Přátelé.

to Alea
Tak mám pocit, že jsme se od Bible dostali k New Age
A já, co mi to připomíná? :-)

Díky

yxoxs

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 1/6/2011, 18:51

Aleo,

mě nezajímá New age, mě zajímala Bible a cesta k ní. Cesta, která byla rozbita různými tvrzeními Bible o kterých lze dost vážně pochybovat.

Pořád hledáte něco jiného, samý úhyb, samý úlet, jen ne a ne podívat se tváří pravdě do očí. Nevím co má New age společného s multidimenzionálním chápáním světa - někdo říká astrálním či atmickým viděním světa, protože právě nepopsatelné roviny -hloubky nebes o kterých píše Bible, už od pradávna jsou takto nazývané, nepochopitelné, vzdálené, nedostižné a ty opravdu nej ... mají název Anupadaka a Adi ... tak jak je 7 nebes, tak je 7 rovin astrálu... Takže zase pleteme bagry se svíčkovou dohromady.

Jestli cesta k Bohu vede přes neochotu se o čemkoli bavit a je to jen zotročením mysli do toho co si musím myslet a ti co si myslí něco jiného, musíme kritizovat a uhýbat od jednoznačných odpovědí, potom je mi líto těch co v tomto systému musí žít.

Když je to všechno tak Biblicky jasné... jak to, že to nefunguje ... jak to, že cesta k Bohu je Mariina a cesta k Bohu je i Ježíše zároveň ... co platí ... přátelé ... nic? Anebo to co si myslím já, že všechno ... jen ta Bible zase káže otroctví mysli.

Ne máte pravdu - tu Vaší pravdu sveďte to na new age a zase můžete v klidu spát ... máte ten mocný argument ... new age, tím si zase zalepte všechny možné Vaše další vysvětlení / nevysvětlení ... už můžete být v kliduje to podle Vás yxoxszase můžete chválit Boha, protože nemusíte odpovídat na pro vás jasné věci ... zase se holedbejte jaké jste našli další úhyb ...

yxoxs bude tím pravým znalcem New age ... něco mu to připomíná ...

děkuji, yxoxs jsem šťasten, já jen budu přemýšlet jestli víc v tom bagru nebo v té svíčkové ...


A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Alea 1/6/2011, 19:20

[quote="A6zvolen"]Aleo,

mě nezajímá New age, mě zajímala Bible a cesta k ní. Cesta, která byla rozbita různými tvrzeními Bible o kterých lze dost vážně pochybovat.

Pořád hledáte něco jiného, samý úhyb, samý úlet, jen ne a ne podívat se tváří pravdě do očí. ...

Nemáš tak docela pravdu Zvolene, já sleduji tuhle diskusi dlouho a vstoupím do ní jen občas, ale čtu si vše...právě proto, že se tě snažím POCHOPIT a myslím si, že něčemu z Tvých úvah určitě rozumím - měla jsem to kdysi stejně. Když jsem zmínila New Age, mínila jsem tím NE TVOJÍ CESTU, ale ty rozbory a příklady, které jsi uváděl - viz LEVELY, ÚROVNĚ, SÍLY, ASTRÁLY apod. Možná jsem nepochopila jak jsi to myslel, ale obecně vím, že lidé, kteří hovoří stejně, z mého okolí, většinou vyznávají New Age.

!Tím jsem Tě ale nechtěla hodit "do jednoho pytle", spíš jsem Tě zas (a jako vždy) chtěla o něco lépe pochopit, neboť když pochopíme toho druhého, máme k němu mnohem blíž, dokážeme se do něj vcítit apod., mě zkrátka a jednoduše zajímá CO CÍTÍŠ, já tu nejsem od toho (a ani nechci) druhé soudit, jako někteří...doufám, že mi porozumíš...
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 2/6/2011, 02:42

Aleo,

děkuji, za tvé řádky, new age je kravská sra.ka, jak píše jeden můj úžasný známej, který denodeně děkuje Marii a který bohužel nenechá na Marii ani slúvkem pošpinit. Třeba už jen to, že došlo k normálnímu pohlavnímu styku mezi Josefem a Marií a z toho vznikl Ježíš ... by snad vytrhl kostel ze svých základů a omlátil nám ho všem o hlavu ... To je víra, která se dotýká až do morku kostí a já nechápu potom jiné, stejné, kteří ji nedávají žádnou váhu a zase argumentují něčím jiným.

Aleo, já si moc dobře uvědomuji co dělám, prostě se ve svém životě nechci znovu spálit, když troubové a hňupi ti říkají ... jasně ... ten oheň je studený ... musíš mít víru ...
no .....? a hop na špek slibům Bible jako: o cokoli budete žádat, Váš nebeský otec Vám to dá ... a jiné ... ani nevíš s jakou bolestí z mé strany pracuješ ... jediné co je uchopitelné a na co si mohu dnes jít sáhnout je hrob .... dnes už pro mě faktický, zřejmý a stojící viditelný a pokaždé, když k němu přijdu i také hrob víry a to nejde vrátit ... a si tady konfrontována s tím jak se blbečkové smějí, ani si neumí nikdo z těch pochlebovačů naivní Bible představit, jak mě to zničilo a ublížilo ... dokonce si mám hladat problém v sám sobě ... což je jako zasypat tě žhavým uhlím vysmání...

měj se, nechci nic , nechci další likvidaci

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 2/6/2011, 10:31

Přátelé.

Ahoj Zvolene,
Třeba už jen to, že došlo k normálnímu pohlavnímu styku mezi Josefem a Marií a z toho vznikl Ježíš ...
Nevím proč to tu uvádíš, ty jsi snad od někoho z nás tady na diskuzi četl, že by Josef s Marií měli styk a z toho se narodil Ježíš???

Co se ti nelíbí na tom tvrzení, že si lidé za problémy můžou sami? Vždy to je o tom, že se necháme nebo nenecháme zmanipulovat, ne? Kdo se nenechá, není zmanipulovanej a kdo se nechá, tak se má zlobit tak akorát na sebe, kor když ještě k tomu odmítá pomoc od druhých, že?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  A6zvolen 2/6/2011, 12:51

Ahoj

a jak ta pomoc teda vypadá ... co se skrývá za slovy pomoci ...

Děkuji

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Anonymní 2/6/2011, 13:49

Přátelé.

Milý Zvolene,
chceš-li pomoc od lidí ve věcech lidských, asi nebude problém.
Ale chceš-li pomoc ve věci Boha od lidí, tak je tu problém, protože jsi se od lidí hodně spálil. Když přesto se někdo odhodlá ti poradit nebo pomoci a použije tu "knížku", je z tvé strany blok. Ale např. já jako věřící křesťan ti nemohu jinak pomoci než tak, že ti předkládám zkušenosti "mé" s tou "knížkou". Jiná pomoc by byla jen dohady, manipulace, teorie.
Pak tu je další oblast "víra". Aby sis mohl nechat poradit musíš věřit těm, kteří ti podávají pomocnou ruku. Tedy první krok musíš udělat ty! Protože v případě kdyby to mělo fungovat opačně, aby první krok udělal ten, kterému ty ale nevěříš v tom, že se přizpůsobí tobě jen abys mu začal věřít, to není pomoc ale pokrytectví.

Sorry, ale je to na tobě, ne na nás, ano přišel jsi tu s představou nějakou!? Buď tu zůstaneš, ale pak musíš udělat první krok ty sám, nebo odejdeš, protože ti nic jiného nezbude, protože jsi zjistil, že od nás se nic, co bys ty mohl zatím přijmout, jiného nedozvíš. :-)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ? - Stránka 15 Empty Re: Kdo je náš Pán Ježíš Kristus ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 30 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru