Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 24/8/2009, 22:57

A6zvolen napsal:Martin Cibulka píše napsal:

No, mám za to, že je mnohdy problém právě v tom odmítání a přesvědčování sebe sama, že by se věci vyvíjely stejně ať tu interakci přijímám nebo odmítám. Ten, kdo Boží snahu o interakci již přijal a okusil, stěží může říct, že by se věci vyvíjely stejně.

Tak já to říkám bez obtíží, nevidím rozdíl. Dějí se stejně
Spíše bych řekl, že se něco stane vždy, ať ten pokus o interakci ze strany Boha přijmu nebo odmítnu. Ten, kdo tvrdí, že mezi tím není rozdíl, odmítá ve skutečnosti připustit, že člověk může svým jednáním ovlivnit svůj osud. Takovýto názor je však dávno vyvrácen zkušenostmi, které si lze ověřit. Např. když jsou na pracovišti zavedeny a dodržovány bezpečnostní předpisy, snižuje se riziko úrazu. Nebo když jsou dodržovány základy hygienické prevence, snižuje se riziko nakažení různými nemocemi. Podobné to je s tím odmítnutím nebo přijetím pokusu o interakci ze strany Boha. Pokud přijmeš jeho slovo a začneš se řídit jeho přikázánimi, zcela jistě to ovlivní Tvůj život. Přijetí pokusu o interakci ze strany Boha je navíc podmínkou toho, abys mohl i nyní fyzicky uslyšet Boží hlas a rozumět mu. Čteme totiž: "Hospodina, Boha svého, budete následovat a budete ho míti ve zbožné úctě a příkazů jeho ostříhati a hlasu jeho poslouchati a jemu sloužiti a k němu lnouti." (5.Mojžíšova 13:5, Gustav Sicher)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 25/8/2009, 09:43

Martine Cibulko, ostatním

já ti, (Vám) nechci zde psát nějaké mé nevysvětlitelné příhody, kterých mám na rozdávání. Jsou i takové, které jsou zcela jasné. Tak jasné, že se nedá říct nic jiného než že šlo o nápovědu

Já jsem v této diskuzi narazil na to, že vaše filtry jsou velice pevné, tvrdé. Ano byl jsem taky takový a zřejmě lze pochopit, že přišlo něco, co to celé změnilo.

začal jsem o všem přemýšlet, pak jsem se potkal s nějakými nevěřícími lidmi a zjistil že vlastně každý má nějaký "telefon do neznáma", vlastně každý má nějaký filtr "nevysvětlitelných událostí, hlasů, náhod, objasnění, vyřešení", jen já si to vyměnil za bílou a černou a byl sebeklam

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 25/8/2009, 10:29

Pro Zvolena:

Nemyslím si, že máš dost informací pro to, abys mohl s jistotou napsat, že jsi byl „taky takový“ jako ti, s nimiž zde diskutuješ. Pokud máš totiž na mysli dobu, kdy jsi byl svědkem Jehovovým, pak jsem si zcela jistý tím, že se v mnohých z nás mýlíš.

Za sebe totiž mohu říct, že jsem si dobře vědom toho, že jsem jako svědek Jehovův používal určité filtry. Po odchodu z organizace svědků Jehovových jsem však tyto filtry zcela odhodil a pokud i nadále používám nějaké filtry, pak to jsou zcela jiné, než ty předcházející.

A zřejmě něco podobného se stalo i Tobě. Rozdíl je jen v tom, že Ty se, na rozdíl od nás, domníváš, že žádné filtry již nepoužíváš. Jenže ve skutečnosti je to tak, že díky svému filtru pouze říkáš: „začal jsem o všem přemýšlet“, ačkoliv podle jiného filtru by se to dalo rovněž interpretovat i takto: „začal jsem o všem pochybovat“.

Tvé zjištění, „že vlastně každý má nějaký "telefon do neznáma"“, není něco, co bych nezjistil taky. Na rozdíl od Tebe mi však i toto zjištění potvrdilo to, co jsem již dříve tušil při čtení Písma, totiž skutečnost, že člověk je svou podstatou duchovní bytost.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 25/8/2009, 10:50

Protože jsou mnohé filtry, které nás odvádějí od Pána, je tu jeho Slovo, víra, DS a Kristus a naše svědomí. Co je navíc nemá úspěch.

Každý se tady holedbáme jak jsme se úspěšně nebo neúspěšně dostali ze spár filtrů někoho jiného, ale kdy budeme mít 100% jistotu? Za stávající situace žádnou, ale až přijde čas, jak tuším napsal ap. Pavel, prohlédneme a budeme si jisti. Do té doby jsou to jen a jen naše zbožná přání.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 25/8/2009, 13:26

Martine


Pokud budu jako ty - přijímat to, že existuje nějaký hlas Boha, hlas sebe a hlas jiných, tak toto já nechci, v tomto žít nemůžu, protože toto je cesta na velmi tenkém ledě a je to cesta, která může vést k životním tragédiím. Buďto to funguje anebo to nefunguje. Buďto je to jasné, zřetelné a nepochybné, nebo to nemůže být žádné. Tak mě prosím nehodnoť. Začal jsem být pragmatik. Nic víc.

pojedeš s polorozbitým autem na dovolenou? JÁ NE
Přijmeš učení, které někdy funguje a jindy ne? JÁ NE.
Budeš bruslit na tenkém ledě, jestli to je bůh nebo já? JÁ NE.

To je moje zjištění, že to já nechci ...
To že ty to vidíš jinak, že je to pro tebe jasné, pomodlíš se a před domem máš nové maserati, ok... já ne.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Jak funguje modlitba

Příspěvek  Černá ovce sboru 25/8/2009, 22:25

7 let jsem se modlil ,aby sousedovi chcípnul pes,než byla moje modlitba vyslyšena.Po týdnu sucha a modlení,aby zapršelo byla modlitba vyslyšena.Modlitby,aby náše mužstvo vyhrálo fotbal je někdy vyslyšena hned,někdy až při dálším zápasu.Modlitba,aby mi nestavěli policajti,když jsem bumbal a chvátám jako blázen bývá obvykle vyslyšena.Modlitby ,aby se manžel(ka) nedozvěděl(a) o mileneckém vztahu bývají vyslyšeny po dlouhou dobu.Modlitba,aby vyhrál kůň,na něhož jsem vsadil,je vyslyšena někdy hned,někdy až o příštím dostihu.Inu jak píše nějaká stážná věž,"neostále se modlete a budete vyslyšeni."
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 25/8/2009, 22:46

Černá ovce sboru napsal:7 let jsem se modlil ,aby sousedovi chcípnul pes

Nemám Tě rád, ale to je Ti stejně fuk.

Jinak celkem brutus, to co píšeš. Brrrrrr.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Radim 25/8/2009, 23:36

No, příspěvek Černé ovce byl kapánek cynický, vystihl však právě to očem se zde bavíme...
Každopádně jsem si jej přečetl po několika hodinách, které jsem (pasivně) strávil na různých Islámských stránkách a diskuzních fórech a bylo mi po těch hodinách, po přečtení tohoto příspěvku tak nějak dobře - svobodně.

Někdo kdysi řekl, že Islám je náboženství zakládájící se na strachu.
Někomu se možná líbí, že na těchto fórech nikdy podobné výroky nezazní - ono to vypadá opravdu spořádaně a ctnostně - až moc podezřele dokonalé.

Myslím, že kdyby někdo popustil trochu uzdu svému cynizmu, tak by snad vypátrali IP adresu a upálili ho do svítání...

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 26/8/2009, 12:01

Jak se píše v jedné knize: kde dochází argumentace, tak začíná manipulace.

Manipulace o tom, jak to všechno funguje, jak jsme úžasní, Bible je mocná, věrná, ostrá ( - to je asi to samé nicneříkající označení jako kdyby byla zelená, nadržená nebo chutná), modlitby vyslyšené (ano hovoří se jen o tom co vyšlo a pak mnoho bajek, které nejsou ověřitelné protože jde o PRAVDU vycházející z AUTORITY).



Když mluvil Nervo s Tibériem, říká, když si vezmu Život, sám přelstím osud... Rozhodl jsem se uprchnout,
Když pak mluvil Nervo s Caligulou, ptá se Caligula umírajícího Nerva: jaké to je?
Nervo:Teplo žádná bolest, jsem unášen pryč.
Ptá se caligula: Vidíš ji?
Nervo: koho?
Caligula: Bohyni Ízis!
Nervo: tak ty patříš k těm co věří?
Caligula: Vidíš ji?
Nervo: Neee
Caligula: Jistě? Co se s tebou děje, popiš mi to ...
Nervo: Nic

Caligula a věřil v Ízis ...
My a věříme v JHVH
a za dalších 2300 let po skončení věku vodnáře, až i hříchy proti duchu svatému budou odpuštěny (dle bible) si Boží synové včele s vedoucím hvězdné flotily Ježíšem (nebo ehm URIELem - UFO - z knihy Enochovy - nezařazené do Bible) v rámci demokratické operace na naši planetě pod názvem "TRVALÁ OKUPACE" nebo dle knihy zjevení "DOČASNÉ ROZMÍSTĚNÍ HRŮZOVLÁD A SOUŽENÍ) budou se nám smát, tak jako my Caligulovi že jsme ...... možná byli VEDLE JAK TA JEDLE

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 26/8/2009, 12:54

Zvolen napsal:
To že ty to vidíš jinak, že je to pro tebe jasné, pomodlíš se a před domem máš nové maserati, ok... já ne.
No, zřejmě jsi jen popsal, jak to, co jsem zde prezentoval, vidíš sám přes ty své filtry, kterým z nějakého mě neznámého důvodu říkáš pragmatismus. Kdybys však ty filtry odhodil, poznal bys, že to vůbec nevidím tak, jak jsi to popsal. Neztotožňuji se totiž s těmi, kteří ve svých modlitbách prosí o „nové maserati“ a podobné věci. Spíše se snažím žít podle doporučení apoštola Pavla, který napsal: „Vždyť jsme si na svět nic nepřinesli a ani si nemůžeme nic odnést. Máme-li tedy obživu a čím se přikrýt, budeme s tím spokojeni. Avšak ti, kteří se rozhodli, že zbohatnou, upadají do pokušení a léčky a do mnoha bláznivých a škodlivých žádostí, které vrhají lidi do zničení a zkázy.“ (1.Timoteovi 6:7-9)

Co kdybys tedy místo překrucování vzal vážně tato Jakubova slova: „Opravdu prosíte, a přece nedostáváte, protože prosíte za nesprávným účelem, abyste to mohli vynaložit na své žádostivosti po smyslné rozkoši.“ (Jakub 4:3) Právě takové prošení je onen velmi tenký led, o němž jsi psal, že nakonec „může vést k životním tragédiím“. Ty však ve jménu jakéhosi pseudo pragmatismu raději neprosíš, abys nebyl nadále z výše uvedených věcí usvědčován. Takovýto pseudo pragmatismus však vede ke stejnému výsledku: „Nemáte, protože neprosíte.“ (Jakub 4:2)

Jak bys tedy mohl slyšet „hlas Boha“ a jak bys mohl rozlišit „hlas sebe a hlas jiných“, když to nechceš anebo chceš, ale neprosíš, anebo prosíš, ale z nesprávných důvodů?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 26/8/2009, 17:10

Dráhy Martine Cibulko,

Nene, já v pragmě nefiltruji, nemám pragmatický filtr, zabývám se ne tím co stojí na vodě, ale tou základní pravdou, ty ji vidíš v Bibli, já ne. Pro mě bůh není děda sedící na šutru klábosící s Božími syny, kteří plodili zrůdy s krásnými pozemskými ženami a okolo Jdoucím Satanem, který nabízí Bohu celou zem když se mu pokloní anebo že prošoupal už desatery boty jak chodil okolo země ...

Jestli tvoje myšlenky jsou myšleny vážně...

„Opravdu prosíte, a přece nedostáváte, protože prosíte za nesprávným účelem, abyste to mohli vynaložit na své žádostivosti po smyslné rozkoši.“

tak zrovna toto je manipulace jako prase...
Hele ty chodíš jako somrák, chodíš pěšky a vybíráš popelnice? Myslím že si chytrý dost na to abys pochopil, že toto se dá vyložit jakkoli, steně jako s tou jehlou, boháčem a velbloudem. Co na tebe říkají děti v africe, že máš auto, bydlení, denně teplý a několikrát? Proč své bydlení auto neprodáš a nenakrmíš hladové když oni se modlí a nedostávají a to přece není nesprávný účel? Přece oni jak píšeš se modlí a nejí, nebydlí, nejezdí ale co pak verš: „Nemáte, protože neprosíte.“ (Jakub 4:2)
Pro ně luxus a rozkoš se najíst, pro tebe je jiný level a pro Radovana krajčíře zase jiný... Přece nemohu přijmout to co bible říká buď žebrák, protože rozkoš a žádostivost?

Ano já jsem žádostivý asi jako každý, mám rozkoš v tom v čem chci. Nenechám se zmanipulovat do toho, abych dělal jen stojku pro potřeby jiných.

A teď z jiného soudku, budeš podnikat obrat 100.000.000,- a budeš jezdit tramvají? Trabantem? abys krmil hladové? Pak nebudeš mít obrat 100.000.000,- ale možná 1.000.000,- a pak maserati nepotřebuješ. Jinak ano. „Vždyť jsme si na svět nic nepřinesli a ani si nemůžeme nic odnést. Máme-li tedy obživu a čím se přikrýt, budeme s tím spokojeni. Avšak ti, kteří se rozhodli, že zbohatnou, upadají do pokušení a léčky a do mnoha bláznivých a škodlivých žádostí, které vrhají lidi do zničení a zkázy.“ (1.Timoteovi 6:7-9) - nádhera, tak proč platit církvi, taky si nic neodnese, ale chce.


Myšlenka Bible v tomto je jasná, nechtěj nic z čeho bys mohl mít rozkoš a co by vzbuzovalo žádostivost. Bez toho abys po něčem toužil nikam nedojdeš, ničím nebudeš jen hloupu ovcí. Ovcí o kterých se baví v celé Bibli. Ovcí, kterou vede Pasák, .

Podívej, já ti rozumím co mi chceš říct, ale ty nechceš rozumět mě. Takto to nejde. děti v africe se taky modlí za jídlo a umírají, promiň - to není něco co se dá nazvat nesprávný důvod a ten nesprrávný důvod může být velice krutým alibi v tom že něco nevyšlo-přesně jak píše černá ovce sboru.

Pokud mám něčemu věřit, tak se taky poté musím o to opřít. Pokud se o to opřít nelze, je to sebevražda. Pletu se?

Pokud jednou je to Bůh, podruhé já a potřetí někdo jiný, to je velká skluzavka do průseru. Pokud se za něco modlím a vlastně už dopředu respektuji že to nemusí vyjít, že to může být jak píšeš nesprávné, žádostivé, tak se radši za to modlit nebudu a zařídím si to jinak.

To je moje myšlenka. To je myšlenka kterou neslyšíš.


Naposledy upravil A6zvolen dne 26/8/2009, 17:20, celkově upraveno 1 krát

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 26/8/2009, 17:19

Zjevně jsi nic nepochopil. Pořád meleš v různých podobách o tom bouráku před barákem...

A co třeba modlitby o to, aby ti Bůh dal pochopení svého záměru s námi, aby tě naučil milovat bližní, a podobně?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 26/8/2009, 17:27

Ne nepochopil, nebo ještě přesněji, z tohoto nastavení jsem vypadl.

Moje myšlenka je ucelenější než ta kterou zde čtu. Vidím že stojíte na vodě a kdo Vám co nakukal. Pořád píšu o co se opírám, mluvím za sebe, nic víc. Pořád opakuji odkud čerpáte a jak víte že je to správné, když historie neustále mluví o opaku, o tom jak jsme šli špatně avlastně tento server je o cestě špatně, pletu se?

Víš to co píšeš:

A co třeba modlitby o to, aby ti Bůh dal pochopení svého záměru s námi, aby tě naučil milovat bližní, a podobně?

... to je tvůj úhle pohledu, který si jen napsal a má to smysl pro tebe. I když použijeme škálování, pořád to bude moje a tvoje škála, každý to uvidíme jinak. Ty si přesně ta oběť manipulace, protože nutíš mani - pula k tomu, abych já něco.

Napiš jasnou myšlenku ...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 26/8/2009, 18:49

Tak dobře. Položil jsi zde nějaké otázky. Zkoušel jsi je položit i Bohu, aby ti on dal na ně odpověď? Nebo se jen snažíš manipulovat nás, abychom přijali tvůj pohled na věc? Já mám takový silný dojem, že b je správně.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 27/8/2009, 09:55

Všechno, co je v bibli zaznamenáno se mi nemusí líbit nebo dokonce mohu o tom pochybovat, že se to tak a tak stalo. Jenže v tom případě můžu cokoliv zahodit jen proto, že já pro to nemám odpovídající vysvětlení. Polož si zvolene otázku jestli se má Bůh řídit našimi návrhy a nebo my máme respektovat ty jeho? Například zkušenost Abraháma před zničením Sodomy a Gomory vidíme, že můžeme, ale z výsledku je vidět, že máme jednu nezanedbatelnou rezervu, nejsme schopni obsáhnou všechna pro a proti. Odmítej bibli, ale jak budeš starej dojdeš stejně k závěru, že tam je pravda. Protože i tvůj život a kohokoliv z nás je ovlivněn záznamem z bible.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 27/8/2009, 12:01

ZBYŠEK...

Myslím že to vše stojí jinak. To co mi píšeš, je tvoje odpověď na tvůj filtr chápání. Nechci být nekorektní, protože vidím že naše rovnice jsou zcela jiné.

To na co se mě ptáš, je z mého pohledu dlouhý příběh v mém životě o kterém zde nechci psát. Zatím. To co mi Bůh odpověděl, bych zde zatím taky nechal stranou. Je poctivé ovšem říct, bylo to tvrdé.

Já vás nemanipuluji. Mluvím o sobě. Nechci po vás nic. Nenutím Vás si cokoli myslet. Já jsem tady za sebe. Možná to vypadá jako sugesce (autobusy a divadla apod), ale jak potom vyjádřit jakoukoli myšlenku bez toho aby si někdo k ní něco nedomyslel nebo v něm nevybudila nějaký mylšenkový vzorec nebo nevypadala, že chci něco podsunout, protože my se tu bavíme o zcela radikálně jiných rovinách vztahu s Bohem.

Děkuji za pochopení

CANDY.

Tak jak říkáš:

Jenže v tom případě můžu cokoliv zahodit jen proto, že já pro to nemám odpovídající vysvětlení.

... jak pak můžeš věřit něčemu na co nemáš odpovídající vysvětlení? Jak si to sám před sebou obhájíš? To je to o čem se tu bavím. Já si to obhájit neumím. Mě to nejde. To se jmenuje sebeklam. to já nechci. Ty to třeba neřešíš, já ano. Když ti někdo řekne že červená je volno, a rozbiješ si držku řekneš si byl jsem ale to vůl, nebo půjdeš rozbít tomu co ti to řekl držku? Co když bude pozdě a v krematoriu.

Opět mi nejede cituj takže jak píše Candy:
Polož si zvolene otázku jestli se má Bůh řídit našimi návrhy a nebo my máme respektovat ty jeho?
-----Zatím na to odpovídat nechci, ale až odpovím, těším se na tvou zajímavou a vyčerpávající odpověď.

Jak píšeš o bibli, já v ní teď nic číst nechci. Mě ty přehmaty, struktura a obsahová náplň prostě bolí.

Tak se mějte hezky








Tak jak se zpívá v písničce od Fešáků Lojza a Líza tak mi připadá naše povídání.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 27/8/2009, 13:07

Víra je o tom, že věříš někomu nebo něčemu, co nebo kdo tě nikdy nezklamal a proto ti nedělá problém věřit i když tomu momentálně dost dobře nerozumíš. Samozřejmě v to, co věříš musí mít nějaký řád, který se objevuje i v tom čemu moc nerozumíme. Ale právě ta záruka, že Bůh nikdy nezklamal je dostatečným, aspoň pro mne důkazem, že mu můžu věřit i když tomu momentálně nerozumím. U lidí to je jiné, tam ta záruka, že nikdy nezklamou není a proto v jejich případě jsem dost ostražitý abych věřil i něčemu čemu moc nerozumím. Doufám, že jsi to aspoň trošku pochopil. Víra v Boží věci a vůli má danosti, které u lidí nejsou proto u lidí platí ten fakt, že i když se jeví jako důvěřivý nemusím mu věřit.
Ale také v bibli stojí, že víra nebude dána všem lidem. Proto chápu, i tvůj případ. Ne že by spadal do této kategorie, to nemůžu vědět, ale tato eventualita tu je.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 27/8/2009, 13:46

A6zvolen napsal:Já vás nemanipuluji.
Ty jsi přišel s nějakými představami, které zde byly odmíntnuty. Namísto, abys vyslechl argumenty a polemizoval o jejich správnosti, vytáhl jsi filtry, kterým dle tebe podléháme, a které nám byly manipulativně implantovány církvemi. Jestli toto není z tvé strany manipulace, pak už nevím. Já tvůj výstup považuju za ukázkový pokus o manipulaci. Argumenty k řečenému veskrze žádné, obviňování z kdečeho hromady.

protože my se tu bavíme o zcela radikálně jiných rovinách vztahu s Bohem.
Jistě, každý můžeme mít výrazně odlišnou zkušenost. Moje zkušenost s Bohem a s tím, co jsem se od něj dozvěděl, je taková, že problémy, které jsi zde vytáhl, jsou naprosto irelevatní a k Bohu tě nijak nepřiblíží, ani k pochopení toho, co po nás Bůh chce. Z mé strany tedy nemá smysl se v tom pitvat.

Jinak quotování funguje tak, že si vybereš myší v textu blok, který chceš citovat, a pak klikneš na tlačítko Quote.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 27/8/2009, 14:22

Zbyšku,

Ve vědru je díra milá lízo, milá lízo
tak ji ucpi milý lojzo, milý lojzo
čím ji mám upcpat milá lízo, milá lízo
vem si slámu milý lojzo milý lojzo
sláma je dlouhá, sekera je tupá a brousek se suchý a když ho má jít namočit zjistí že ve vědru je díra.

Toto nikam nevede.



Candy,

líp to napsat nešlo cituji tě:

Víra je o tom, že věříš někomu nebo něčemu, co nebo kdo tě nikdy nezklamal ...

Ano přesně

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 27/8/2009, 14:30

A6zvolen napsal:Ve vědru je díra milá lízo, milá lízo
tak ji ucpi milý lojzo, milý lojzo
Very Happy Teď ještě, kdo je ten Lojza, co?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 27/8/2009, 19:56

Very Happy Very Happy Very Happy Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Very Happy Very Happy Very Happy

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 27/8/2009, 23:12

A6zvolen napsal:Myšlenka Bible v tomto je jasná, nechtěj nic z čeho bys mohl mít rozkoš a co by vzbuzovalo žádostivost. Bez toho abys po něčem toužil nikam nedojdeš, ničím nebudeš jen hloupu ovcí. Ovcí o kterých se baví v celé Bibli. Ovcí, kterou vede Pasák.

Nemyslím si, že by to byla pravda. Bible nevyzývá k askezi, Ješua rozhodně sám asketa nebyl (např.: Lukáš 7:34 Syn člověka přišel, jedl a pil, ale říkáte: Pohleďte, člověk nenasytný a propadlý pití vína, přítel výběrčích daní a hříšníků.) Ješua byl na svatbě a radoval se. Proměnil vodu ve víno. A když se dopálil, neváhal seřezat partu vexláků v chrámu. Osobně si myslím, že Ješua byl jako člověk temperamentní svalovec a celkem "ranař" - rozhodně ne ta chcíplotinka, co bývá na kostelních obrazech. I z jeho projevu mi připadá, že se s nikým moc nemazal - a pokud znal pravdu, měl na to veškerý nárok.
Máme-li následovat Ješuu, nejsme zavázáni dělat si násilí a neužívat radostí života, nýbrž nepřežírat se - v tom je ten rozdíl. Není zakázáno radostné prvky života užívat, nýbrž zneužívat. V tom si myslím, že je ta finta. Za boháče nejsou označováni lidé, kteří měli hojnost, nýbrž lidé, kteří měli nesmyslné a nevyužitelné nadbytky a nedostatek soucitu. V tomto ohledu musím dát za pravdu svědkům Jehovovým, když ve své literatuře používají výraz "vyrovnaný postoj".
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  144012 28/8/2009, 10:53

SJ používají vyrovnaný postoj jak se jim hodí. Hlavně pro podřízené ovečky. Vedení SV je vyrovnaně nevyrovnané.

A nebo je vyrovnaný postoj - monitorovat každou minutu křesťanské služby?
- být nejlépe na každém shromáždění ať "chumelí" či ne?
- vést záznamy o vyloučené osobě i po smrti (oranžov kartička asi velikosti A6)
- neomlouvat se za své chyby
- trestat nezávisle projevený názor na nauky organizace
- momentálně předpověděli svá proroctví, která se "vyrovnaně" všechna
nesplnila.
- atd.

Takže, modleme se o vyrovnanost, abychom uměli oddělit to co je biblické a co není u SV.

PS: Nejnovější vyrovnanost předvedla "Organizace" u pokrývek žen při znakovém tlumočení. Pro běžný hovor nemusí mít pokrývku hlavy, jako při tlumočení demonstrace v sále, ale na sjezdech a přednáškách již ano. Takže sestry - abyste se v tom orientovaly, doporučuji příčučku PH-1, kdy pokrývati a nepokrývati svoji hlavěnku.
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 28/8/2009, 16:57

Pro Zvolena, který napsal (Wed 26 Aug ŕ 17:10):
„Opravdu prosíte, a přece nedostáváte, protože prosíte za nesprávným účelem, abyste to mohli vynaložit na své žádostivosti po smyslné rozkoši.“

tak zrovna toto je manipulace jako prase...
Hele ty chodíš jako somrák, chodíš pěšky a vybíráš popelnice? Myslím že si chytrý dost na to abys pochopil, že toto se dá vyložit jakkoli, steně jako s tou jehlou, boháčem a velbloudem. Co na tebe říkají děti v africe, že máš auto, bydlení, denně teplý a několikrát? Proč své bydlení auto neprodáš a nenakrmíš hladové když oni se modlí a nedostávají a to přece není nesprávný účel? Přece oni jak píšeš se modlí a nejí, nebydlí, nejezdí ale co pak verš: „Nemáte, protože neprosíte.“ (Jakub 4:2)
Pro ně luxus a rozkoš se najíst, pro tebe je jiný level a pro Radovana krajčíře zase jiný... Přece nemohu přijmout to co bible říká buď žebrák, protože rozkoš a žádostivost?
„Manipulace jako prase“ není text z Jakuba 4:3 ani to, co jsem napsal, ale Tvůj komentář sestavený z otázek, který končí lživou informací o tom, že „bible říká buď žebrák“. Navíc jedině svévolný manipulátor může tvrdit, že text z Jakuba 4:3 „se dá vyložit jakkoli“. Svévolný manipulátor totiž neuznává nic kromě svého „já to tak chci vidět“.

Ohledně textu z 1.Timoteovi 6:7-9 pak píšeš:
Myšlenka Bible v tomto je jasná, nechtěj nic z čeho bys mohl mít rozkoš a co by vzbuzovalo žádostivost.
I to je z Tvé strany „manipulace jako prase“, protože Bible nazakazuje rozkoš. Bůh naopak stvořil jisté věci tak, aby vzbuzovaly žádostivost. Určil však, za jakých podmínek je užívání si rozkoše správné (např. erotická rozkoš v manželství) a kdy již nikoliv (erotická rozkoš s partnerem bližního). Podobné to je s tím jídlem či automobilem, po kterém někdo může toužit. Jestliže člověk pracuje, má právo na rozkoš z jídla. Těm však, kdo si myslí, že mají nárok na rozkoš z jídla za všech okolností, apoštol Pavel napsal: „Jestliže někdo nechce pracovat, ať také nejí.“ (2.Tesaloničanům 3:10) Zrovna tak není nic špatného na samotném vlastnění automobilu. Špatné je to pouze tehdy, když prostředky k jeho nákupu získáš nečestným způsobem nebo tím, že sháněním prostředků k jeho nákupu zanedbáváš své povinnosti k bližnímu a k Bohu. Ostatně proto apoštol Pavel nemluví o jakýchkoliv žádostech, ale pouze o těch "bláznivých a škodlivých" (1.Timoteovi 6:9)
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 28/8/2009, 17:57

dovolím si na řádky o mých řádcích reagovat

Martine,

já se na to prostě dívám jinak. U mě pracovat a pracovat a třeba nepracovat může být velký rozdíl. To bibli nezajímá. Ke komu ta bible mluví, k tomu co uskuteční 1 hovor a má vyděláno, nebo k tomu co dře na 2 úvazky, doma má postižené dítě, prázdnou lednici a zoufalou ženu a jen oči pro pláč.

Nemyslíš, že ti lidé budou asi na jiných úrovních a pro každého to může znamnat jiné věci? Spíše projde velbloud uchem jehly než bohatý do nebe.

já jsem se byl podívat na ty žebráky, ti lidé mají jedinou možnost - zemřít, protože tam žádná práce není a žádná modla jménem Bible je nenakrmí. Jen horko a písek, a návštěvy z Evropy aby jim vypadly z prkenice bankovky aby po dlouhé noci opět přišlo ráno.

Citovat zde slabomyslné verše jak z pohádky a přitom nevidět skutečnou realitu a skutečnou a uchopitelnou přidanou hodnotu, žij si v tom dál. Běž to těm žebrákům ze Súdánu říct, kdo nepracuje ať nejí. Nech nám tu napřed fotku na památku.

Ty se bavíš v poučkách, podívej se okolo sebe...

Pasach

Tohle je diskuze, toto se dá přijmout. Děkuji Pasachu, budu o tom přemýšlet. Je to co si napsal velmi zajímavé

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 5 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru