Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 14:40

Zbyšku já se bavím o sobě a o své minulosti.

Taky se bavím o tom že na to co píšu nechcete reagovat - nehodí se vám to do krámu. Nechcete to slyšet.

Proč si někdo zavře vstupní porty ...

Takový příběh ...

Kdysi jsem vezl někam zaměstnance a on pořád povídal o trabantech, jak je to dokonalé úžasné auto. Zaujalo mě to, proč mi ten člověk toto povídá. Řekl jsem mu: podívej zkus si toto auto a půjčil jsem mu ho, bylo na něm vidět, že je v úžasu, ale nakonec mi stejně jen řekl, že by nikdy takové nesmyslné peníze za to auto nedal. Já mu na to odpověděl, já jsem za to auto nedal nic - ani ká. On to dodnes nechápe. Prostě proč celý život jezdit trabantem za kterého se musím modlit abych dojel, do kterého musím pořád vrážet ká? zkuste změnu...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 3/9/2009, 14:53

A6zvolen napsal:Taky se bavím o tom že na to co píšu nechcete reagovat - nehodí se vám to do krámu. Nechcete to slyšet.
Ale, ale... Já ti už na začátku napsal, že většinu tvých dotazů považuju z hlediska víry za irelevantní. Proč bych měl reagovat na něco, co mě vůbec neoslovuje ani nezajímá? K věkům jsem ti napsal, že je tu zřejmý kosmologický problém, tedy nemám žádný důvod pro to, abych to chápal jako ty. Proč odmítáš uvedenou námitku uznat? Nemáš zavřený nějaký port?

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 15:00

Z hlediska jaké víry? Víry v Boha nebo v bibli? Ty věříš na dědečka sedícího na kameni rozmlouvajícího s Božími syny okolo jde odpůrce/žalobce a říká prošel jsem celý svět ... bla bla a multibla, satan co říká Bohu dám ti celý svět když se mi pokloníš? Fakt skutečně a Mojžíš to viděl na vlastní kukadla a toto napsal? Nebo mu Bůh řekl jak seděl a klábosil?

Já si Boha jako nějakého starého pána nepředstavuji.

Toje mi tě líto, trabant je taky auto, vím

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 3/9/2009, 15:10

A kdo ti tady z přítomných, Zvolene, nakukal, že Bůh je nějaký staříček sedící někde a diskutující se syny? Jestli věříš v Boha, ale nepřijímáš jeho vzkaz svým dítkům, tak je potom tvá víra v Boha skutečná nebo poloviční? Buď uvěříš nebo budeš donekonečna klábosit a klábosit.
Se satanem jsi to vystihl správně protože skutečně v té době zřejmě Kristus nebyl Bohem protože také ještě nenastal okamžik, který sám Kristus pojmenoval tak, že zvítězil nad Bohem světa, atd. Když si tyto věci neujasníš tak potom budeš mít i zmatek v tom o čem se zde máme bavit - Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 3/9/2009, 15:28

A6zvolen napsal:Z hlediska jaké víry? Víry v Boha nebo v bibli?
Samozřejmě víry v Boha.

Ty věříš na dědečka sedícího na kameni rozmlouvajícího s Božími syny okolo jde odpůrce/žalobce a říká prošel jsem celý svět ...
Překrucuješ a manipuluješ takovým způsobem, že nemám chuť dál debatovat, protože je to o ničem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty můj pohled

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 15:34

1Byl muž v zemi Úsu jménem Jób; byl to muž bezúhonný a přímý, bál se Boha a vystříhal se zlého.
Very Happy -žil - byl, kdesi pan Xaver, byl to přímý chlap, ehm Bál se Boha (jak se o něm dozvěděl? a je to ten stejný Bůh jako ten náš) a a vyhýbal se zlého. - Přímo pohádkový začátek - bezdůkazní sdělení, nikde neověřitelné

2Narodilo se mu sedm synů a tři dcery, 21,56 slepice, a 2,14 krokodýla Cool
Shocked -Adamovi a Evě jen 2 syni a jak to bylo dál? Shocked

3Jeho stáda čítala sedm tisíc ovcí, tři tisíce velbloudů, pět set spřežení skotu a pět set oslic. Měl také velmi mnoho služebnictva. Ten muž předčil všechny syny dávnověku. (pravěku, věku, starověku? Question No )
Cool - k čemu nám verš 3 je? Asi k tomu, abychom uvěřili, že to není žádný trouba a dodal této povídce důležitosti

4Jeho synové strojívali doma hodokvasy, každý ve svůj den, a zvali i své tři sestry, aby s nimi hodovaly a pily. Exclamation Exclamation byli cool Cool Cool Cool
Very Happy - to je dodnes, jmenuje se to firmení rauty.

5Když uplynuly dny hodokvasu, Jób pro ně posílal a posvěcoval je Exclamation . Za časného jitra obětoval oběti zápalné za každého z nich; říkal si totiž: „Možná, že moji synové zhřešili a zlořečili v srdci Bohu.“ Tak činil Jób po všechny dny.
Twisted Evil - bezdůkazní sdělení pro lidi co neměli co jíst Sad aby bylo vidět že on ty zvířata spálil - ohromující What a Face byl fakt Cool Cool

6Nastal pak den, kdy přišli synové Rolling Eyes Boží, aby předstoupili před Hospodina; přišel mezi ně i satan.
- přišli synové Boží (je snad jen 1) a přišel i Satan, levá Very Happy pravá Smile levá Very Happy pravá - šel. Prostě přišel, nevíme odkud a jak dlouho šel, ale přišel Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

7Hospodin se satana zeptal: „Odkud přicházíš?“ Question Question Question Satan Hospodinu odpověděl: „Procházel jsem zemi křížem krážem.“ affraid affraid affraid
- Hospodin to nevěděl? Mad Mad Mad Procházel zemi nebo planetu, nebo půdu? lol!

8Hospodin se satana zeptal: „Zdalipak sis všiml mého služebníka Jóba? rendeer rendeer rendeer Nemá na zemi sobě rovného bounce . Je to muž bezúhonný a přímý, bojí se Boha a vystříhá se zlého.“
- Kdo u toho byl aby to zaznamenal Rolling Eyes CNN? Tomu se dá fakt věřit? affraid affraid Bůh říká Bojí se Boha? albino albino albino

9Satan však Hospodinu odpověděl: „Cožpak se Jób bojí Boha bezdůvodně? king rendeer king

10Vždyť jsi ho ze všech stran ohradil, rovněž jeho dům a všechno, co má. Dílu jeho rukou žehnáš a jeho stáda se na zemi rozmohla. sunny sunny sunny

ten zbytek je manipulace, nebo se pletu?

Jen můj úhel pohledu. Very Happy

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 3/9/2009, 17:01

A6zvolen napsal:1Byl muž v zemi Úsu jménem Jób; byl to muž bezúhonný a přímý, bál se Boha a vystříhal se zlého.
...
ten zbytek je manipulace, nebo se pletu?
Tak já ti nevím - nemáš nějaký problém rozpoznat kulisu od toho, co je podstatné? Mám silný pocit, že se zaměřuješ na kulisy a smysl ti nějak uniká...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty můj názor

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 17:59

Zbyšku nahrál si mi krásně na smeč. Ale nebudu takový.

Vějíř mých problémů:

Myslíš tedy že Bůh si používá kulisy.

já si to nemyslím, a protože si to nemyslím tak mám k tomu výkladu velký odstup a tohle přesně je u mě problém - kulisy, pomocné pohádky.
- pomocná pohádka:
Máš firmu a přijde za tebou klient a řekne ti, že za rohem má vrtulník, ty ho nevidíš, ale cítíš, že je to asi kec. Jak bude vypadat Váš rozhovor a posléze Váš obchod. Nebude plný nedůvěry?

Druhý problém, který jakoby vidím je, že Bibli vydali lidi a oni vymezili z mnoha knih ty, které se jim líbili a zapadali do jejich mozaiky, jakou chtěli lidem ukázat.
-pomocná pohádka:
Myslíš že v příručce k trabantu bude psáno, že je to krám a že si máš našetřit a koupit něco lepšího? nebude.

Třetí
Ať čtu, jak čtu co čtu a kde čtu, Bible smrdí Člověčinou, Bůh velmi silně pochybuji, že by s náma jednal tímto způsobem, kdy jsou popisovány některé věci až zbytečně nesmyslně a na druhé straně chybí dcera adama a evy a to s úctou není kulisa. To je klam. Proč nám říká Bůh hlouposti o počtu ovcí beranů krokodýlů Jóba a nepíše jak se rozvinul člověčí rod? Mongoly vyvedl z Egypta? Promiňte za ten výraz, ale to je jako kdyby Vám se někdo strašně smál do obličeje a ještě hulákal mňam - ano jsou to ti, kterým jsme sypali do kasy bratří. Jestli to vnímáš jinak, kdo byl další v řadě Adam - Eva = Kain a Ábel a dál?
To je výsměch. What a Face

Nechci vylít vaničku i s miminkem, to nechci, jen to potřebuji najít jakoby znovu. Ale v Bibli to asi nenajdu, každá taková pohádka mě z židle zvedá.

Já jsem viděl Boží práci v akci v mém životě. Bylo to dokonalé.

Víš co je největší bomba? Král Og. jeho lože bylo 4,5metru dlouhé a 2metry široké. Asi neměřil 180cm takže ty dehonestované vykopávky asi nelhaly.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 4/9/2009, 10:31

A6zvolen napsal:Myslíš tedy že Bůh si používá kulisy.
Uvědom si, že lidé si dřív příběhy nejprve vyprávěli, nebyly hned zapsané. Příběh tedy musel mít děj, do kterého je pak nějakým způsobem zasazena pointa. Takže například v případě Joba není až tak důležité, zda se to stalo přesně tak, jak je to zapsané, ale podstatná je právě ta pointa.

Další věc. Ježíš vykládal v podobenstvích, vždy v nějakém příběhu. Pročpak asi? Taky bylo hodně lidí, kteří si vyslechli příběh, ale místo pochopení pointy se soustředili na kulisy. Takže nechápali, a Ježíš to i zmiňoval, že to tak dělal záměrně.

Druhý problém, který jakoby vidím je, že Bibli vydali lidi a oni vymezili z mnoha knih ty, které se jim líbili a zapadali do jejich mozaiky, jakou chtěli lidem ukázat.
Věřím tomu, že vybrali spisy, u kterých bylo zřejmé, že jejich autoři byli vedeni Svatým Duchem. Výjimkou jsou asi letopisné knihy SZ, ale ty jsou zas potřebné kvůli králům a jejich rodokmenům.

Ať čtu, jak čtu co čtu a kde čtu, Bible smrdí Člověčinou, Bůh velmi silně pochybuji, že by s náma jednal tímto způsobem, kdy jsou popisovány některé věci až zbytečně nesmyslně a na druhé straně chybí dcera adama a evy a to s úctou není kulisa. To je klam. Proč nám říká Bůh hlouposti o počtu ovcí beranů krokodýlů Jóba a nepíše jak se rozvinul člověčí rod? Mongoly vyvedl z Egypta? Promiňte za ten výraz, ale to je jako kdyby Vám se někdo strašně smál do obličeje a ještě hulákal mňam - ano jsou to ti, kterým jsme sypali do kasy bratří. Jestli to vnímáš jinak, kdo byl další v řadě Adam - Eva = Kain a Ábel a dál?
Zase pitváš kulisy. Já jsem už delší dobu přesvědčen o tom, že Bible je napsaná tak jak je napsaná svým způsobem záměrně - aby oslovila ty, kteří mají být osloveni a naopak odradila nebo zmátla ty, pro které není určena. Ty se tu zatím projevuješ tak, že pro tebe určená asi není. Tím samozřejmě neříkám, že se tě netýká plán spásy, ale asi je ti určeno něco jiného. Nevím.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 4/9/2009, 11:19

Pro Zvolena, který napsal (Yesterday at 13:30):
Proč pořád drmolit odstavce z Bible, když se byvím o způsobech a možnostech modliteb?
Kdyby ses opravdu bavil „o způsobech a možnostech modliteb“, nevykroucel by ses těmito slovy:
Nepíšu já snad dotazy a ne odpovědi: …
Takže až přestaneš klást otázky a začneš opravdu psát „o způsobech a možnostech modliteb“, tak dej vědět. To kňučení o tom, že Tě někdo zase nepochopil nebo se pokouší manipulovat s Tvými myšlenkami si raději nechej na dobu, kdy zas budeš potřebovat „prosadit na radě“ své návrhy. A pak všechny můžeš uzemnit prohlášením typu (Yesterday at 14:40):
Taky se bavím o tom že na to co píšu nechcete reagovat - nehodí se vám to do krámu. Nechcete to slyšet.

Proč si někdo zavře vstupní porty ...
Nediv se ale, když ti nikdo nebude rozumět a nepůjde nic prosadit.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 4/9/2009, 19:01

Každou minutou čekám odvoz, takže zatím jen pro Martina.

Já jsem viděl v praxi něco podobného jako modlitba, ale modlitba k Bohu to nebyla, celou dobu přemýšlím jak to říct a nechctěl jsem do toho tady zabrat - zabřednout. Bylo to takové cvičení, musel bych asi přečíst všechny knihy, protože nevím ve které to už je rozebíráno a jak se to nazývalo, cvičení mělo jakoby k tomu vysvětlení, zdůvodnění podstaty toho co se děje, jakoby návod k použití a rovnici dovnitř nebo ven a co to způsobí. Jenže to bylo zcela zkopírovaná jakoby obdoba modlitby.
Já už to fakt nemumím tak říct a už vůbec né vysvětlit, ale je to něco co mi jakoby v mém starém pojetí církevního vysvětlení modlení - modlitby k Bohu a udělalo jakoby ránu, nebo mi sebralo půdu pod nohama.

Až přijdu zkusím nalistovat v trans-personálních jevech

Zbyšku napíšu později

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  witness 4/9/2009, 21:28

Martin Cibulka napsal:
Pro Zvolena, který napsal:
Tvá otázka, zda jsou řecké novozákonní texty opravdu Božím dílem, zřejmě vychází z učení svědků Jehovových, kterému jsi byl dříve vyučován. Já však již nějakou dobu nejsem členem této organizace a nezastávám tytéž nauky. Pro mne jsou novozákonní texty spolehlivým zdrojem toho, co učil Ješua ha-Mašiach a jeho první učedníci.
Možná mi unikl nějaký důležitý kontext této slovní výměny, jen bych chtěl
v rámci objektivity připomenout, že i pro SJ jsou novozákonní texty spolehlivým zdrojem toho, co učil Ješua ha-Mašiach a jeho první učedníci.
V učení SJ není žádný podklad pro pochybnosti v této věci, opravdu žádný SJ ani na vteřinu nepochybuje o tom, zda jsou řecké novozákonní texty opravdu Božím dílem. Víra, že řecké novozákonní texty jsou darem od Boha, je neodmyslitelnou součástí víry SJ.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 4/9/2009, 23:09

witness
přestaň s tou manipulací a mluv za sebe. Každý jsme tu sám za sebe. Toto je diskuze nikoli obhajoba fekálu nebo názoru ostatních. jsme tu my a sami za sebe

Zbyšku

prostě to je problém, PRO MĚ je to obdoba toho co slyším v církvi, jsou to příběhy lidí co prožili s Bohem a tyto příběhy lidí pokud si je napřed nějací lidé napřed vyprávěli, mohou mít stejnou informační hodnotu jako ty vyprávěné dnes v církvi, kdy někdo říká SVÝMI KUKADLY viděnou věc a proto je v Jóbovi ta kulisa. Já jsem rád že se dostáváme k meritu věci a třeba někam dojdem.

Když si seženeš apokryfní knihy, Bible Nefájců nebo Refájců, Admyštejnských nebo jak se to čte nevím, knihy mrtvých, zjistíš, že je s největší pravděpodobností Bible seskládaná a náležitě upravená z různých jiných knih a když pak vidíš že toto je nápadně podobné tomu nebo onomu, začneš se jen ptát sám sebe jak je to možné.

Musíš pochopit, že ne všichni všechno neomezeně přijímají, jsou dnes i ti co o tom přemýšlí. Já zas musím jet...zkusím dopsat později

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 5/9/2009, 09:39

A6zvolen napsal:Musíš pochopit, že ne všichni všechno neomezeně přijímají, jsou dnes i ti co o tom přemýšlí. Já zas musím jet...zkusím dopsat později
Hehe, já to chápu velmi dobře, protože jednám stejně. Nejsem z těch, kteří věří jen proto, že jim to někdo předloží k věření. Já si ověřuju, zda mohu věřit.

Co je jádrem Bible? Příběhy a jejich kulisy? Jistěže ne. Jádrem je to, že Bůh je, jedná s námi a má s námi nějaký plán. Jaký, je v Bibli popsané. Dozvíš se toto někde jinde? Já o ničem takovém nevím. Lze věřit tomu, že ten plán je pravdivý? Jsem přesvědčen, že lze. Proč? Na základě osobních zkušeností, které jsou nějakým způsobem shodné s tím, co čtu v Bibli. Když se řídím radami, které čtu v Bibli, zjišťuju, že fungují. Například, proste a dostanete. A další.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 5/9/2009, 12:15

A ty si myslíš že jeho plán s NÁMI je jen plánem pro nás? A co ty miliardy lidí, kteří zemřeli aniž by se mohli domáknout, že je to jinak, že existuje ta jediná cesta - Bible? Podle Bible nepřijali oběť Krista na kříži a čeká je pálení mučení hrůza a děs - navěky.

Toto je Boží plán?

Fakt si myslíš, že Bůh stvořil Židy jen proto aby tuto oběť nepochopili a pořád čekali na Mesiáše? Že by jim to neřekl?

Fakt ? Se jen zamysli nad tou velikostí myšlenky, Bůh svtořil zemi + nebe jen proto, aby si vyvolil jen ty, kteří uvěřili vlastně v Bibli - které nikdo přes kulisy nerozumí a každý si ji vykládá jinak?

To je mi prostě strašně divný.

Že by nám Bůh neřekl na jedné stránce A4.

Není to strašně slabomyslné lidem říct že svět je tu 5.000let, Co není z Boha je od Pána výšiny, buď přijmeš Ježíše a jeho oběť tak jak jsme ti to nakukali a po smrti půjdeš do nebe, kde bude jen 144.000duší a ty si jedna z nich nebo věčné peklo?

Abychom nesklouzli ke kulisám:

Bůh svtořil zemi + nebe jen proto, aby si vyvolil jen ty, kteří uvěřili vlastně myšlence zakotvené pouze v Bibli?

Děkuji za odpověď na tuto snadnou otázku

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 5/9/2009, 14:37

A6zvolen napsal:A ty si myslíš že jeho plán s NÁMI je jen plánem pro nás? A co ty miliardy lidí, kteří zemřeli aniž by se mohli domáknout, že je to jinak, že existuje ta jediná cesta - Bible? Podle Bible nepřijali oběť Krista na kříži a čeká je pálení mučení hrůza a děs - navěky.
Že ty jsi Bibli vůbec nečetl? Nebo jen hodně povrchně? Protože tu plácáš nesmysly postavené na informačním základu "jedna paní povídala", nikoliv na Bibli.

Fakt si myslíš, že Bůh stvořil Židy jen proto aby tuto oběť nepochopili a pořád čekali na Mesiáše? Že by jim to neřekl?
Už v SZ se píše, že Mesiáše dost Židů nepozná či odmítne...

Fakt ? Se jen zamysli nad tou velikostí myšlenky, Bůh svtořil zemi + nebe jen proto, aby si vyvolil jen ty, kteří uvěřili vlastně v Bibli - které nikdo přes kulisy nerozumí a každý si ji vykládá jinak?
Ne-ne. Někteří porozumí. O těch je pak psáno, že se jich netýká druhá smrt.

Není to strašně slabomyslné lidem říct že svět je tu 5.000let, Co není z Boha je od Pána výšiny, buď přijmeš Ježíše a jeho oběť tak jak jsme ti to nakukali a po smrti půjdeš do nebe, kde bude jen 144.000duší a ty si jedna z nich nebo věčné peklo?
Slabomyslné je generálně odmítat něco jen proto, že TYS to nepochopil.

Bůh svtořil zemi + nebe jen proto, aby si vyvolil jen ty, kteří uvěřili vlastně myšlence zakotvené pouze v Bibli?

Děkuji za odpověď na tuto snadnou otázku
Na nesmyslnou otázku můžeš dostat jen nesmyslnou odpověď. Chceš ji? Ty se neptáš, ty manipulativně podsouváš odpověď, kterou však maskuješ jako otázku.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 5/9/2009, 15:04

divej nemá to smysl,

Každej to vidíme jinak. Slyšet se nechceme, Rozumět taky ne.

Pro mě bible je už je čistá alegorie na které si někteří postavili živnost (ehm církev), pro tebe Slovo Boží, jasné samozřejmé.

Taky jsem byl takový, ale pak jsem viděl v církvi věci na které jsem neuměl odpovědět, pak jsem viděl a četl spoustu úvah, tady to s těma věkama, adamem a evou a desátkami, obětinami a dary a už jak je popsáno desatero a dnes vlastně úplně s celou biblí a mě to nějak nutilo zajít sem, tady se ptát a mám jasno. Skutečně. Děkuji.

Píšeš že někteří židi ho nepoznají, to je tak úžasná konstrukce, která otvírá dveře myšlení až tam, až tam.

Je to tak jednoduchý

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 5/9/2009, 15:14

A6zvolen napsal:Pro mě bible je už je čistá alegorie na které si někteří postavili živnost (ehm církev), pro tebe Slovo Boží, jasné samozřejmé.
Teď jsi jasně prokázal, že vůbec nečteš to, co tu píšu. Nebo možná čteš, ale odmítáš chápat, raději se urputně držíš své vlastní představy. Pak souhlasím, nemá to smysl...

Píšeš že někteří židi ho nepoznají, to je tak úžasná konstrukce, která otvírá dveře myšlení až tam, až tam.
L 20:17-19 "17 On na ně pohleděl a řekl: "Co tedy znamená slovo Písma: `Kámen, který stavitelé zavrhli, stal se kamenem úhelným?´
18 Každý, kdo padne na ten kámen, roztříští se, a na koho padne, toho rozdrtí."
19 Zákoníci a velekněží ho chtěli v tu hodinu dostat do rukou, ale báli se lidu; poznali totiž, že to podobenství řekl proti nim."

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  witness 5/9/2009, 19:26

A6zvolen napsal:
witness
přestaň s tou manipulací a mluv za sebe. Každý jsme tu sám za sebe. Toto je diskuze nikoli obhajoba fekálu nebo názoru ostatních. jsme tu my a sami za sebe
I když je tato odpověď hodně tragická a zcela nesmyslná, přece jen obsahuje jedno důležité potvrzení, a to takové, že poslední dobou zde rozhýbávají diskuzi opravdu jen nefalšovaní hlupáci (jako jsi Ty, A6zvolene).
Když se kdokoliv snaží s těmito hlupáky jednat slušně, brát v úvahu jejich pocity a snažit se s nimi důstojně a slušně komunikovat, tak se od nich dočká
jen ,,hlubokých´´ odpovědí obsahující fekály apod.
No, Bible je opravdu moudrá kniha, když říká, že nemáme házet perly sviním.
PS - Jen doufám, nešťastný A6zvolene, že nejsi natolik hloupý, že bys ještě někdy v budoucnu očekával mou další reakci na nějaký Tvůj příspěvek.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 5/9/2009, 22:54

Zbyšku, já rozumím co píšeš, já vím že si se velmi snažil, abych pochopil to hlavní, jo to chápu , to nezahazuji, já v Boha věřím, jen šlo o to, co nám ta Bible vlastně říká.

Pochop já vidím spoustu rozdílů, nad kterými nikdo z Vás se nepozastavuje a moje mozaika, kterou jsem si složil je jiná.

Rozuměj, já jsem k Bohu nepřišel srkze Bibli ale sebezkušenostní prožitek.

Já jsem tu psal mnoho myšlenek na které nidko nereagoval. Nebyli to moje Biblické zkušenosti, ale zkušenosti lidí kteří mi řekli, co blbneš, to si fakt myslíš že tato sláva a to všechno je jen pro tebe a pár vymatlaných stejně jako ty? Hochu spadni na zem. To si fakt myslíš že Bůh který je věčný a toto mohl mít věčně krát by to dělal jen pro tebe?

A tak jsem se nechával unášet svými proč? a proč a jak a fakt...

Qui BONO, víte? tohle je ta správná otázka ...

Jsem kognitivní člověk.



Jinak děkuji za čas se mnou strávený. Bylo to přínosné, skutečně

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  144012 6/9/2009, 00:46

To Witness:

sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 6/9/2009, 17:19

Ano pánové číslo a whitness, je vidět že u Vás vymytí mozku zvítězilo nad Duchem svatým. Fundamentalismu u Vás HUJ a duchu svatému u Vás FUJ. Vrána k vráně sedá, blbec blbce hledá. Místo mozku, z Bible kostku. To je můj 100 příspěvek na něco co jsem chtěl najít a naivně si myslel, že to najdu.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Radim 6/9/2009, 21:33

Jestli si chtěl A6zvolene bojovat proti hlouposti, tak si zvolil povedené zbraně.
Způsob tvého honocení ostatních: ...blbec, manipulátor, fekálie, atd.

Tohle se už nedá číst, kde dochází argumenty, nebo tvrpělivost nastupuje útok. Tohle člověka otráví...

Tak teď mě můžřeš taky počastovat něčím peprným.

Radim

Male Poeet p?íspivku : 75
vztah k organizaci : po 17 letech ateista, díky Bohu...
Reputace : 0
Body : 57
Registration date : 04. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  144012 7/9/2009, 00:10

Prosím Tě Pane Ježíši Kriste,

abys A6Zvolena z Brna - Zábrdovic osvobodil od povázanosti, vlivu démonismu a zášti proti Tvému Božímu slovu, podle Tvé vůle, protože Ty vidíš do srdce lidí.
Tvé slovo je pravda.

Jan 8:47 Kdo je z Boha, slyší Boží slova. Vy neslyšíte, protože nejste z Boha."

Jan 12:45 A kdo vidí mne, vidí toho, kdo mne poslal.
46 Já jsem přišel na svět [jako] světlo, aby nikdo, kdo ve mne věří, nezůstal ve tmě.
47 A jestli někdo uslyší má slova, a nezachová [je], já ho nesoudím. Nepřišel jsem, abych svět soudil, ale abych svět zachránil.
48 Kdo mne odmítá a nepřijímá moje slova, má svého soudce. Slovo, které jsem pověděl, to ho bude soudit v poslední den.

Jan 15:21 Ale to všechno vám učiní kvůli mému jménu, protože neznají toho, který mě poslal.
22 Kdybych nepřišel a nepromluvil k nim, neměli by hřích; nyní však pro svůj hřích nemají výmluvu.
23 Kdo mne nenávidí, nenávidí i mého Otce.

Jan 17:17 Posvěť je v pravdě; tvé slovo je pravda.

Marek 13:31 Nebe a země pominou, ale má slova jistě nepominou."
Prosím Tě Pane Ježíši Kriste o pevnou víru pro všechy Tvé věrné následovníky, abychom vítězně dokončili náš křesťanský boj.

Hebreům 11:1 - 40

Hebreům 12:1 Proto i my, obklopeni takovým zástupem svědků, odhoďme všecku přítěž i hřích, který se nás tak snadno přichytí, a vytrvejme v běhu, jak je nám uloženo,
2 s pohledem upřeným na Ježíše, který vede naši víru od počátku až do cíle. Místo radosti, která se mu nabízela, podstoupil kříž, nedbaje na potupu; proto usedl po pravici Božího trůnu.
3 Myslete na to, co všecko on musel snést od hříšníků, abyste neochabovali a neklesali na duchu.



AMEN.
sunny sunny sunny
144012
144012

Male Poeet p?íspivku : 56
Reputace : 0
Body : 25
Registration date : 24. 06. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 7/9/2009, 09:26

No vidím že jsem měl použít anonymizer, to nevadí.

To když vy hážete kýble ... a mapadáte mě - to je v pořádku.

Píšete kdo neslyší ... a modlíš se tu vřejně za mě.

včera jsem četl GEN 4:15-17

Je to o tom, že kain zabil ábela, a odešel do země Nod.

Kde se tam vzala ta žena ve verši 17?

To že je to manipulace, to mi nepište, tohle je tam psáno

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 7 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru