Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 17/8/2009, 13:46

dov napsal:nebezpečí tohoto tvrzení je v tom, že takto můžeš označit jakoukoli skupinu a je nasnadě otázka, jestli dle tebe může existovat lidské společenství bez sugesce a manipulace?
Nejspíš nemůže. Problém je ale v tom, že člověk bez společenství upadá mnohem rychleji do bludů a naprostých blábolů než s ním.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 17/8/2009, 14:29

Dóve

Prostě trpím tzv "repudiací". Tím prostě trpí všichni, co sebou nechtějí nechat manipulovat a nestačí jim nejasné vysvětlení. Cizí sugesci berou jako nástroj ovládání.

Jak se zpívá v jedné písni:

Ježíš se na tě dívá, sypej do kasy bratří,
ty víš co určitě máš rád, to nám teď patří.
Ježíš se na tě dívá, sypej do kasy bratří,
přestaň se apoň blbě ptát co nám teď patří.

ty nám teď patříš sám.

http://www.bomba.cz/video/jezis-se-na-te-diva/


Divadlo, nemá jen jeviště a hlediště, jsou tam taky ulkízečky, výběrčí, šatna, ale jsou tam i ti, co na představení nechodí. Možná jen na premiéru. Všichni tito lidé musí vše dobře ovládat, aby to dobře fungovalo, LIDI nejste tak hloupí, píšu to pořád dokola, že z hory se dívá líp a dál než z úpatí. Moudrému napověz ... . Nemyslím, ještěd ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ani gerlachovský štít.

buďte šťastní jste venku, divadlo skončilo, tak na něho zapomeňte, už je jedno jestli opona skřípe, hudba byla falešná...

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 17/8/2009, 14:33

Pokud jsou všichni ve společenství v bludu je to problém, ale pokud ne, je to výhoda s velkým předpoklad, že někdo nás upozorní na bludy, které bychom chtěli vnášet do společenství; tedy ve zdravém společenství je jistota zpětné vazby, což vidím například u Berojských v prvním století. Ano když společenství má ve svých řadách berojské je tu jistá záruka zpětné vazby tedy společeství by nemělo zapadnout do bludu až natolik, že by se z něj nemohlo vymotat. Viz NSSJ tam místo aby si berojské hýčkali tak je vylučují.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 17/8/2009, 15:22

A6zvolen napsal:Prostě trpím tzv "repudiací". Tím prostě trpí všichni, co sebou nechtějí nechat manipulovat a nestačí jim nejasné vysvětlení. Cizí sugesci berou jako nástroj ovládání.
Koukám, že máš nějaké těžké trauma. Naštěstí to není ve všech společenstvích stejné (tedy nejsou všechna vymývárnami mozků).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 17/8/2009, 15:38

Zbyšku, ne to trauma není. Nepleť me si drahou s dráhou - s úctou -

Candy, někdy se stačí podívat z jiného úhlu a zjistíš, že ti na autobusu, ve kterém nejezdíš nezáleží.

Tady na tomto fóru vidím, že mnoho z těch co odešli, vystoupili, se pořád o ni a jejich pro a proti baví. Je to jen důsledek, jak velké manipulaci byly tito lidé vystaveni.

... Lidé, kteří církev znají, o ni stále hovoří, i když už do ní nepatři ... . -definice manipulace

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 17/8/2009, 16:34

Ty se divíš? To je zvláštní protože jestli sis nevšiml jsi na stránkách které se zabývají SJ a diskutuje se o naukách a životě současných i bývalých SJ.
Když budeš na fóru zahradkářů bude tě asi zase iritovat, že se vše točí kolem zahradkaření. Ale to je normální, nehledej v tom nic víc nic míň. O některých si určitě nemyslím a ani sám o sobě, co jsi právě napsal v předešlém komentáři, že by jsi měl pravdu. Cool

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 17/8/2009, 17:45

ale u jiných to vidím.

hlavně pořád vidím konfrontaci.

Jako kdyby zde museli být všichni stejně indoktrinovaní - zaofcování v řadě

Moje myšlenky nebyly o zahrádkářství, ale o tom, že zahradníci své zahrádky polili travexem nebo randapem, spálili most k zahrádce a šli krajinou.

Takovej Martin Cibulka se pořád dál baví jestli je lepší hnojit hnojem ... Prostě ve svém duchu žije pořád na své zahrádce ... která už není ...

Jen se pochopit, nebo alespoń se někdy pokusit pochopit. Slovo empatie nepatří do Vašeho slovníku.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 17/8/2009, 17:47

I já si nemyslím, že M.C. to má vyjasněný, dobrý postřeh. Twisted Evil

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 17/8/2009, 20:05

A6zvolen napsal:Takovej Martin Cibulka se pořád dál baví jestli je lepší hnojit hnojem ... Prostě ve svém duchu žije pořád na své zahrádce ... která už není ...

Ale jdi Zvolene! Co Ty vlastně víš o mé zahrádce? Já přece na svou zahrádku nechodím pouze ve svém duchu, ale také fyzicky! Jak bych to mohl dělat, kdyby už nebyla? Myslím, že s tou empatii máš problém především Ty sám!
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 17/8/2009, 21:51

Martine Cibulko,

pokud jsem to já, co má problém s empatií, proč si mě biblicky neodpověděl na věky, mezi věky, do konce tohoto věku, v tomto věku ani v budoucím. To znamená hodně, je to ohraničení něčeho a začíná jiné. To jsi vidět a slyšet nechtěl, nebo ano? Proč si tedy se v Luk 22:10 píše potkáte týpka co nese džbán s vodou a ne na obojku krokodýla? Myslíš že ti lidé byli hloupí a nečuměli na hvězdy? Co to teda znamenalo? Nic? Proč se o tom píše na MNOHA MÍSTECH Bible? Protože to nemá žádnou hodnotu?
Odpovíš?

pokud jsem to já, co má problém s empatií, proč jsem každému odpověděl a ne se taktně odmlčel?

Co mi vlastně v těch zahrádkách chceš říct nebo říkáš, skutečně jasně a bez manipulací bez toho abys viděl jedno a neviděl druhé. Odpovíš?

Zajímá tě jiný názor? Já myslím že úplně ne, ale přesto si schopen napsat o tom, že já nenaslouchám.

Já si tě a Vás všech vážím - jinak bych nepsal co je Vaše cesta a proč ji jdete. Nepřišla mi na ni NIKDY a ŽÁDNÁ odpověď, pokud ano napiš kdy si ji Martine psal a pokud máte i problém VY ostatní napište mi to.

MĚ TO ZAJÍMÁ.

Tak jak tebe zajímá v mých větách jeN něco, třeba jsem se dopustil stejné chyby a reagoval jen na něco.

Prosím pište jen to, kde jste něco mi říkali, sdělovali psali, ne zvolene (nikoli SK Zvolen) si blbec protože to VIDÍŠ JINAK

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 18/8/2009, 13:03

Pro Zvolena:

Podívej, já Ti biblicky odpověděl i na ty věky i na jiné věci, které jsi řešil (např. číslo 666), ale jsi to Ty, kdo věcně nereagoval. Na jakékoliv vysvětlení totiž reaguješ buď tak, že ho bez nějakých racionálních argumentů označíš za pouhý názor pisatele nebo se prostě odmlčíš. To odmlčení používáš převážně tehdy, když Ti někdo položí konkrétní otázku.

Co se týče toho „týpka co nese džbán s vodou a ne na obojku krokodýla“ a vyvozování z toho, že to je jakási skrytá narážka na věk "Vodnáře", Ti již Kovboj ukázal, že takovéto vyvozování je nebiblické. Proto se Tě ptal (Fri 31 Jul ŕ 21:07 – téma „věk – prosím o váš názor“):
A co říkáš tomuto?
Mat 1:23 Panna počne.............................věk Panny
Zj 5:5 Lev z pokolení Judova...................věk Lva
Luk 11:12 nebo by mu dal štíra...............věk Štíra
Jak to, že výše uvedené texty neoznačují věk Panny, Lva ani Štíra, ale text z Lukáše 22:10 věk „Vodnáře“ ano? Proč máš na každý text Písma v tomto směru jiný metr? Proč neodpovíš, když se Tě někdo takto konkrétně ptá? Nebo se Tvá empatie týká jen těch, kdo s Tebou ve všech věcech zcela souzní?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 18/8/2009, 15:04

Dobře Martine,

Z bible čtu při poslední večeři před ukřižováním se ptají kde bude další Pascha... Takže pokud věděli, že je to večeče poslední, byla to alegorie na to kdy (kde) bude další ... On říká, vejdete do města... To je odpověď - Biblická - logická, ale s úctou panna počne je o pannenském početí Ježíše, to co píšeš ty je trhání z textu.

Co to tedy znamená? jen útočíš na můj výklad, NEODPOVÍDÁŠ - ALE SÁM ŽÁDNÝ NENABÍZÍŠ. Přijde ti to správné? Proč devalvuješ něco co píšu, ale neřekneš - nenapíšeš co to dle tebe znamená, věk, mezi věky, v tomto ani v budoucím ...

Ona žádná další pascha nebyla, proč tedy psal vejdete do města kde potkáte týpka co nese džbán s vodou ... Shocked proč tedy psal až potkáte vodnáře. Shocked Potkáte - až se osa protne se souhvězdím vodnáře. Budu s Vámi až do skonání tohoto věku, nebude odpuštěno v tomto věku ani v budoucím

Já se to snažím najít CO TO ZNAMENÁ a nechci se spokojit že Kovboj povídal, a Martin Myslí, chci to biblicky doložit. Pokud to nejde, bohužel

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 18/8/2009, 20:24

Pro Zvolena:

Zatím se mi to jeví tak, že čteš něco jiného, než je v synoptických evangeliích napsáno. Podle Lukáše se sice učedníci Ježíše ptali: „Kde chceš, abychom to přichystali?“ (Lukáš 22:9). Neptali se však na to, kdy bude další pascha, ale kde má být ta, která nakonec byla a o níž Ježíš řekl: „Velmi jsem toužil jíst s vámi tento pasach, dříve než budu trpět“ (Lukáš 22:15). Ten nosič vody (vodnář) totiž vstoupil do domu, kde učedníci nakonec onen pasach přichystali k jídlu (viz Matouš 26:17-19). Jednalo se o den, o němž Lukáš napsal: „Nyní přišel den nekvašených chlebů, ve kterém se musí obětovat oběť pasach“ (Lukáš 22:7).

Z kontextu je tedy zřejmé, že onen vodnář byl vodítkem k nalezení toho správného domu, v němž bylo nakonec uskutečněno poslední společné pojedení paschy, což se podle Tvého příspěvku ze Sun 26 Jul ŕ 23:06 (téma: „věk – prosím o Váš názor“) odehrálo ve slunečním roku ryb a ne roku vodnáře, který prý započne až v roce 2150.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 19/8/2009, 10:30

Martine, Já v Matouši 26:17-19 ... čtu - slyším paschu poslední - proběhlou
(stačí číst třeba kapitoulu od začátku)

a v Lukáši Luk 22:10 čtu - slyším tu budoucí, která ještě nenastala..., ve věku Vodnáře....

každému z nás to docvakává jinak, každý to čteme - homileticky - tak jak bychom my to prezentovali

Ale děkuju. Teď tady budu asi do 10.9. míň, ale zkusím najít prostor pro odpovědi.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 19/8/2009, 11:04

Já čtu na obou místech popis identické události - určitě co se týká vztahu k tomu chlapovi se džbánem. Týká-li se cokoliv budoucnosti, s tím "vodnářem" to už nemá žádnou spojitost.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 19/8/2009, 14:37

Zvolene, píšeš:
každému z nás to docvakává jinak, každý to čteme - homileticky - tak jak bychom my to prezentovali
Neříkám, že je špatné něco vykládat homileticky. Ten, kdo chce vykládat Písmo homileticky správně, by však měl nejprve věnovat pozornost prostému smyslu, což zahrnuje mimo jiné i gramatiku daného textu či historický kontext. V tomto směru však prostý význam Tebou zmiňovaných textů nepotvrzuje Tvé dedukce, které nejsou ani tak homiletické, jako spíše jen a pouze alegoricko-mystické.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 20/8/2009, 12:24

Vrátím se k tématu.

Před asi čtvrt rokem jsem poprosil Martina Cibulku o setkání s prosbou, aby mi řekl něco o Bohu a Jeho záměru. Martin mi velice ochotně vyšel vstříc a pozval mě na šabatní mesiánskou bohoslužbu do Třince, kam jsem vyrazil se svojí kamarádkou Bárou. Bohoslužba byla nádherná a cítil jsem Boží blízkost velice těsně, ale velice zvláštní bylo, co se mi přihodilo po cestě tam:

Onoho sobotního rána jsem se ještě v Brně před cestou modlil k Bohu, našemu Stvořiteli. Prosil jsem ho, aby naší cestě požehnal a ukázal nám správnou cestu k pravdivým informacím o Něm a Jeho záměru. Pak jsme vyrazili autem do Třince za Martinem a jeho mesiánským sborem. Cesta proběhla klidně a příjemně. Když jsme dorazili do Třince, snažili jsme se podle Martinových instrukcí dorazit na místo, které nám Martin udal jako místo setkání. Když jsem ztratil přehled o cestě, zastavil jsem u kraje chodníku a zeptal se kolemjdoucí ženy, kudy s k onomu místu dostanu. Její odpověď zněla: "Tady, hned doleva!" Poděkoval jsem a rozjel se. Přede mnou byla velká hlavní křížovatka, ale před ní byla ještě jedna maličká odbočka doleva. Nevěděl jsem, že paní měla na mysli doleva na hlavní křižovatce, a tak jsem zahnul doleva do oné drobné uličky - byla to slepá ulice, a tak jsem dojel až na její konec, abych se tam obrátil vyjel zpět na původní silnici.

Stál tam domek s velkým nápisem SÁL KRÁLOVSTVÍ SVĚDKOVÉ JEHOVOVI.

Byl jsem z toho poněkud zmatený. Měl jsem velmi zvláštní pocit - jako kdybych byl překvapen tím, že mě to nepřekvapilo. Trošku bolestivá úzkost. Nevím, neumím to popsat. Mělo to ještě dohru: Když jsem se konečně sešel s Martinem a řekl jsem mu, že jsme po cestě zabloudili do Sálu Království, tvářil se překvapeně a zeptal se: "Kudy jste jeli?" Bylo zřejmé, že cesta, kterou jsme při příjezdu zvolili, byla poněkud nestandardní a za normálních okolností bychom se na místo setkání s Martinem dostali jednoduššeji a jinak.


Co si o tom myslíte?
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 20/8/2009, 13:39

Pasach napsal:Co si o tom myslíte?
Smile Vždyť jsi to napsal: je to slepá ulička.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 20/8/2009, 15:12

zbysek napsal:Smile Vždyť jsi to napsal: je to slepá ulička.

Tak já už teď vůbec ničemu nerozumím Crying or Very sad
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  jája 20/8/2009, 16:44

Mám pocit, Pasachu, že se ptáš, jestli byla Boží vůle, abys šel do SK. A mám z Tebe pocit, že tě to tam táhne. Tak tam zajdi, proč ne? Myslím, že jsi člověk s hlavou na správném místě a budeš umět rozlišit co tě buduje a co vypustíš.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 20/8/2009, 16:54

Pasach napsal:
zbysek napsal:Smile Vždyť jsi to napsal: je to slepá ulička.

Tak já už teď vůbec ničemu nerozumím Crying or Very sad
Čemu nerozumíš?

byla to slepá ulice ... Stál tam domek s velkým nápisem SÁL KRÁLOVSTVÍ SVĚDKOVÉ JEHOVOVI

SJ jsou slepou ulicí na cestě ke Kristu.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  jája 20/8/2009, 17:17

Zbyšku a co na cestě k Bohu?

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 20/8/2009, 17:30

jája napsal:Mám pocit, Pasachu, že se ptáš, jestli byla Boží vůle, abys šel do SK. A mám z Tebe pocit, že tě to tam táhne. Tak tam zajdi, proč ne? Myslím, že jsi člověk s hlavou na správném místě a budeš umět rozlišit co tě buduje a co vypustíš.

Už jsem tam byl, hodněkrát. Od té doby, co jsem tu byl naposled, jsem prošel spoustou nových věcí. Rozhodně ale nemohu říct, že bych měl víc jasno. Spíš naopak - teď už z toho vůbec nejsem moudrej.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 20/8/2009, 17:33

zbysek napsal:SJ jsou slepou ulicí na cestě ke Kristu.

Tuhle Tvou interpretaci jsem pochopil. Mě spíš děsí, jak opačné mohou být výklady - někdo by řekl, že Bůh se mi snažil ukázat, že u SJ najdu kvalitní informace. Ty zas říkáš, že Bůh mi snad chtěl ukázat, že SJ jsou slepá ulička. Mám v kebuli chaos z toho, čemu vlastně věřit.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  jája 20/8/2009, 17:57

Pasachu,je jediná cesta,jak nám Bůh dal o sobě přímo vědět a to je dopis od něj,Bible. Spoustě lidí pomohlo na cestě k Němu čtení Bible a rozjímání.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 3 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru