Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Eliška 22/3/2009, 13:04

Toto téma zakládám na popud otázky Patrobase v tématu Proč Bůh připouští zlo. I já ráda čtu o vyslyšených motlitbách a Božích skutcích, které dělá v našich dnech.

cituji část diskuse:

Eliška napsal:
Ptáš se na tuto otázku Boha Otce přímo? Tak jak se ptáš tady na fóru?
Neboj se, a klidně a opakovaně Ho pros, ať Ti to vysvětlí On sám. A On Ti určitě dá ve svůj čas, pro Tebe zcela uspokojující odpověď. Třeba skrze někoho tady na tom fóru nebo Ti to ukáže úplně jinak.

Eliško, srdečně Tě zdravím a upřímně se Tě ptám: ty ses Ho ptala? Jakým způsobem odpověděl Tobě?

Patrobasi, také Tě srdečně zdravím!

Ptáš se na to zda mi Bůh odpověděl a jakým způsobem. Ptám se ho na mnoho věcí, které nechápu. Otázku proč připouští zlo jsem mu v poslední době přímo nepoložila, protože mám dojem, že to alespoň v zásadě, chápu. Nebo přesněji řečeno, to jak to zatím chápu, mi stačí.

Pokud Tě zajímá způsob, jak mi Bůh odpověděl na otázku, která mě skutečně ležela na srdci, tak tady je.

Leželo a leží mi na srdci, pravé jméno Stvořitele nebes a země, JHVH. Několik let jsem měla pochybnosti o tom, zda je jméno JHVH dnes pro Boha skutečně tak důležité, jak to čtu na stovkách míst tzv. Starého zákona. V církvích, kterými jsem prošla tam ho téměř nikdo nevítal, ani nepostrádal. Ba naopak! Setkávala jsem se převážně s odporem a nedůvěrou vůči tomuto Jménu.

Jméno Pána Ježíše Krista bylo všude chváleno, vzýváno a vyvyšováno. Mnozí vyznávali a vyznávají, že jejich srdce i uctívání patří plně a výhradně Pánu Ježíši Kristu. Hudebně nádherné chvály (písně) mnohdy připisují Pánu Ježíši oslovení Nejvyšší.

Ptala jsem se Boha Otce, jak je to správně s jeho prvním místem v našich srdcích, se jménem JHVH a s jeho výslovností. Rozhodla jsem se ptát se a hledat tak dlouho, dokud nedostanu odpověď. Opravdu mě to trápilo.

Podle návodu Pána Ježíše Krista jsem začala hledat, prosit, tlouci. Prosila jsem i druhé lidi, aby se se mnou za to modlili. Odpověď jsem dostávala postupně jako skládačku puzzle.

Trvalo to několik měsíců. Mnoho mi docházelo z biblických veršů, něco, od lidí, kteří svědčili, že k nim Bůh přímo promluvil. Z toho jak Bůh vedl mé kroky vím, že mi odpověděl.

Dnes jistě vím, že JHVH Bůh je velmi rád, že lidé milují jeho Syna Pána Ježíše Krista. Ale také vím, že nebeského Otce máme jenom jednoho a jeho místo v našich srdcích nesmí mít nikdo jiný, ani Pán Ježíš Krisrus.

První místo patří jenom Bohu Otci.

Vím, že pořád Bohu Otci velmi záleží na tom, aby jeho jméno JHVH bylo chváleno, vzýváno, uctíváno. Vím, že je to pro něho velmi důležité a že to vůbec nebyl záměr Boží ani záměr Pána Ježíše Krista, aby jméno JHVH zmizelo z lidských srdcí, úst i Písma svatého.

Dnes netrpím nejistotou ohledně tohoto tématu, dnes to vím jistě.

Trápí mě dál, že jméno Boží JHVH je odmítáno a opomíjeno a málo milováno, a s ním i Ten, kdo si toto jméno pro sebe navěky vybral . Jenom už vím, že jsem odpověď dostala a nejsem ohledně tohoto zmítaná pochybností.

Pro ty, které toto téma zajímá, uvádím pár veršů:


Izajáš 42:8 Já jsem JHVH. To je mé jméno. Svou slávu nikomu nedám, svou chválu nepostoupím modlám.

Exodus 3:15  Bůh dále Mojžíšovi poručil: "Řekni Izraelcům toto: »Posílá mě k vám JHVH, Bůh vašich otců, Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův.« To je navěky mé jméno, jím si mě budou připomínat od pokolení do pokolení.

Deuteronomium 32:3  Hlásám JHVH jméno, přiznejte velikost našemu Bohu!

1 Paralipomenon 16:28,29a Lidské čeledi, přiznejte JHVH, přiznejte JHVH slávu a moc, přiznejte JHVH slávu jeho jména!

Žalmy 29:2a  Přiznejte JHVH slávu jeho jména

Žalmy 96:8a  přiznejte JHVH slávu jeho jména!

Žalmy 86:9 Všechny pronárody, tvoje dílo, se ti přijdou klanět, Panovníku, budou oslavovat tvoje jméno

Sofonjáš 3:9  Tehdy očistím rty každého lidu a všichni budou vzývat JHVH jméno a sloužit mu společnou paží.

Zjevení Janovo 15:4 Kdo by se nebál tebe, Pane, a nevzdal slávu tvému jménu, neboť ty jediný jsi Svatý; všechny národy přijdou a skloní se před tebou, neboť tvé spravedlivé soudy vyšly najevo."

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty JHVH, vzývat ano či ne?

Příspěvek  Roman Tovaryš 26/4/2009, 18:24

Ježíš odpověděl: ,,Budeš milovat Jehovu, svého Boha, celým svým srdcem a celou svou duší a celou svou myslí.´´ To je největší a první přikázání. To druhé, jemu podobné, je: ,,Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.´´ Na těchto dvou přikázáních závisí celý Zákon a Proroci.´´
A jaké přikázání vůči Pánu Ježíši Kristu?

Vůči Jehovovi se vztahovalo na Zákonu a Prorocích. Jelikož Ježíš je Zákon, je nazván Pánem i Bohem vzhledem k lidem a andělům. Jak ho přibili na kříž, dali nad ním nápis ,,Toto je Ježíš, Král Židů´´, znamená JHWH, ne?
Jelikož Ježíš je konec Zákona a dostal vše od Otce i jméno dle Židům 1:4 a dle některých verší jméno Ježíše vzýváno, nevidím vedle jména Ježíš a jména JHVH kromě překladu PNS.

Tuším oslovení Božího jména JHVH (učiní dle vůle) vůči prolití Kristovy krve a splnění Otcovy vůle se dostalo do jména Ježíš, znamená Jehova je záchrana. Ježíš dostal lidi od Otce, ,,co je tvé je mé´´ ,,kdo vidí mne, vidí Otce´´ má být proto vzýván do té doby než odevzdá Království Otci, pak On bude vším, a možná jméno Jehova bude nadále vzýváno. Tohle myslím pozbyl význam, jelikož Bůh si vybral toto jméno především po pádu prvotního hříchu lidstva, viz ne v 1.kap. Mojžíšovy ale ve 2.kap. ...,,To jsou dějiny nebes a země v době, kdy byly tvořeny, v den, kdy Jehova Bůh udělal zemi a nebe.´´ No a, budeme všichni dokonalí a hříchy zapomenuty, proč potom má být jméno Jehova nadále zůstat?

Toto je můj názor.

Roman Tovaryš

Poeet p?íspivku : 8
Reputace : 0
Body : 8
Registration date : 05. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  sazeč 29/4/2009, 08:48

Jsem nick Roman. Změnil jsem jméno kvůli anonymitě, abych setrval v organizaci co nejdéle.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  sazeč 29/4/2009, 08:58

To proto, abych se účastnil sjezdu v květnu mezi neslyšícími a nebyl označen. Roman jako sazeč pracoval v tiskárně.

sazeč

Male Poeet p?íspivku : 1699
Reputace : 2
Body : 1696
Registration date : 27. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 24/5/2009, 07:27

Nedávno jsem se velmi úpěnlivě modlil k našemu nebeskému Otci a Stvořiteli, aby mi ukázal cestu k Němu a k pravdivým informacím o Něm. A ačkoliv se to tady nebude zamlouvat většině místních diskutujících, nasměroval mě ke Svědkům Jehovovým. Myslím, že to tak je, protože způsob, jakým se to stalo, byl velmi překvapivý a z předchozích událostí značně nepravděpodobný.

To je moje zkušenost.
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 24/5/2009, 07:51

Pasach napsal:nasměroval mě ke Svědkům Jehovovým.
Ale jo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Podle toho, cos psal, se asi potřebuješ něco podstatného naučit a SJ ti to nejspíš mohou dát. Hlavně nezakrň a nech si cestu od Boha ukazovat stále, protože nevíš, co má s tebou v plánu dál.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 24/5/2009, 10:50

zbysek napsal:
Pasach napsal:nasměroval mě ke Svědkům Jehovovým.
Ale jo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Podle toho, cos psal, se asi potřebuješ něco podstatného naučit a SJ ti to nejspíš mohou dát. Hlavně nezakrň a nech si cestu od Boha ukazovat stále, protože nevíš, co má s tebou v plánu dál.

Mám v úmyslu udělat přesně to, co mi doporučuješ. Děkuju moc! sunny
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Eliška 24/5/2009, 11:27

Zbyšek napsal:

Ale jo, cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Podle toho, cos psal, se asi potřebuješ něco podstatného naučit a SJ ti to nejspíš mohou dát. Hlavně nezakrň a nech si cestu od Boha ukazovat stále, protože nevíš, co má s tebou v plánu dál.

I tudy může být cesta. Ale je třeba neustále se ptát a neustále zkoumat a nezavírat před ničím oči. Vidím to stejně jako Zbyšek. Jen tak někomu bych to, ale nedoporučila!

Jestli Tě Bůh nyní vede touto cestou, jdi jí.

Doporučuji přečíst si svědectví Jirky Breje na této adrese:
https://straznavez.forumczech.com/bible-a-koesanstvi-f4/co-je-spatni-t480.htm#25048

a také moc hezky napsaný příspěvek Witnesse na https://straznavez.forumczech.com/svidkove-jehovovi-jejich-organizace-a-nauky-f2/studijni-elanek-strazne-vize-ktery-stoji-za-poeeteni-t533-15.htm#27058

Stejně, ale nad ničím nemávej rukou. Všechno stále prověřuj a dívej se kam to vede u druhých v celém jejich životě a myšlení !

Numeri 6:24  »Ať Jehova ti žehná a chrání tě, 25 ať Jehova rozjasní nad tebou svou tvář a je ti milostiv, 26 ať Jehova obrátí k tobě svou tvář a obdaří tě pokojem.«


Eliška sunny

Eliška

Poeet p?íspivku : 434
Reputace : 3
Body : 237
Registration date : 12. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 9/8/2009, 18:22

hele kde to čtete?

Já mám v mé bibli:

IZ 42:8

Já jsem Hospodin. To je mé jméno. Svou slávu nikomu nedám, svou chválu nepostoupím modlám.

Já tam žádné JHVH (Jévé) nemám No No No . nikde Shocked Shocked Shocked

Ha? Question Question Question

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Hospodin & Jehova

Příspěvek  Černá ovce sboru 9/8/2009, 23:00

Slova hospodin i jehova jsou výtvory církevní blábolistiky.Hospidina si prosadili východní slovanští patriarchové na 1.cařihradském koncilu r.381.Po pádu byzantské říše 1453 poražena osmanskými turky měla církev příležitost polatinštit tisíc let tradiční "jméno boží"a zamést stopy po východním vlivu.Latinský výraz byl YEHOVAH zakládající si na již zapomenuté výslovnosti tetragramu JHVH.r.1518 zpovědník papeže Lva X.upozornil na tuto chybnou výslovnost tetragramu.Církev od něho upustila.Dále je zmínka v knize "Chrám Satanův" ve tvaru Jéhovy v souvislosti s pozváním tajných konspiračních zednářských spolků k založení sjednocené zednářské lóže v Anglii r.1717.Zednáři výraz používají dodnes v několika modifikacích.Jeden ze zakladatelů organizace dnešního názvu NSSJ byl zednářem nejvyššího stupně a zavedl výraz do věrouky sekty hned od počátku.
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  jája 10/8/2009, 13:12

A6ZVOLEN, možná je to tím,že čteme překlad Bible a ne originál. Tam asi Hospodin nebylo Smile .

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 10/8/2009, 13:35

A v Originálu je Jévé? JHVH? Jehovaho?

To je mi zapeklitá věc.

který ten překlad je z překladů nejsprávnější? Jsou tam fatální rozpory, jednou zradil Jidáš Ježíše Líbáním, oběsil se, podruhé Ježíš na vojáky volal, tím se prozradil sám, žádné líbání, stříbrné, pole a oběšení... asi jak píše KOZEL, Blábolistika. Jednou řekl, ještě dnes budeš v nebi a pak řekl, ne ještě jsem tam nebyl, Jednou je stejně jako Otec, jednou je Bohočlověk - který vznikl z Ducha svatého, Jednou to byl jákob, podruhé Heli, jednou andělé Boha neviděli, podruhé si povídá Jehovaho se Satanem, podruhé je to pán much - Baal Zevuv, potřetí nosič světla - jitřenka Lucifero - která je taky použita jako alegorie pro Ježíše, Je to vůbec kniha knih? Bůh slyšící zvěrstva Sodomy, nevidí, oblíká si bačkory a jde se do sodomy podívat, cestou potká abraháma a pokecá s ním o počtu spravedlivých a až se dohodnou, milující Jehovaho Sodomu zničí, protože Abrahám neřekl, když tam bude 1 spravedlivý...

Skutečně čím víc se o to zajímám, tím zjišťuji věci, kterým prostě nerozumím.

Mám si knihu knih vykládat alegoricky, doslovně, mysticky nebo homileticky?

Nebo prostě založit s úsměvem do knihovny a říct si stály mě ty manipulace jen 4 roky, díky Bohu

Proč v knize knih není nic o Ašmodajovi, římském andělu stranícím Izraeli... To je velice důležitá postava před příchodem Ježíše.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Méně je více

Příspěvek  kovboj 10/8/2009, 15:04

jednou zradil Jidáš Ježíše Líbáním, oběsil se, podruhé Ježíš na vojáky volal, tím se prozradil sám, žádné líbání, stříbrné, pole a oběšení
Mohl bys vysvětlit, co vidíš za "rozpor" v tomto případě?
Jidáš Ježíše zradil ne líbáním,zradu udělal již dříve. Líbání zradu dokonalo a tím jej označil pro zatýkající stráž,z výčitek svědomí se oběsil. Co myslíš tím, že Ježíš na vojáky volal a tím se prozradil? Kde je psáno, že Ježíš na vojáky volal?
Jednou to byl jákob, podruhé Heli,
A co takhle napsat biblický odkaz,abychom věděli co máš na mysli.
jednou andělé Boha neviděli, podruhé si povídá Jehovaho se Satanem, podruhé je to pán much - Baal Zevuv, potřetí nosič světla - jitřenka Lucifero
Napiš biblické texty, které máš na mysli a můžeme diskutovat, takhle to je plácání jedno přes druhé!
Je to vůbec kniha knih
Samozřejmě, že je.Změnila životy miliónů lidí i celých národů k dobrému.K pochopení je ale třeba prosit o Ducha svatého, jinak se naplní to, že "mají uši a neslyší a oči a nevidí".Mimochodem, to je taky v bibli.
Skutečně čím víc se o to zajímám, tím zjišťuji věci, kterým prostě nerozumím.
Záleží o co se zajímáš, jestli nalézt v bibli Boha nebo něco jiného...
Mám si knihu knih vykládat alegoricky, doslovně, mysticky nebo homileticky?
Pokud není text zřetelně symbolický, tak je jej třeba chápat tak, jak byl napsán.Samozřejmě pomůže orientace, kdy se jedná o podobenství, kdy o nadsázku nebo jiný literární žánr.Je dobré znát dobové pozadí, kdy text vznikl, čemu věřil autor,historické souvislosti atd.Výhodou je znalost biblických jazyků, protože čeština nepostihne všechny odstíny významu slova a právě gramatika často sehrává důležitou roli.
Proč v knize knih není nic o Ašmodajovi, římském andělu stranícím Izraeli... To je velice důležitá postava před příchodem Ježíše
.
Zřejmě proto, že to, co je v lidských očích důležité, nemusí být důležité pro Boha a naopak. Řím, který si myslel, že je věčný, zanikl a s ním i jeho andělé.Náš Pán ale žije.
Takže, méně je někdy více, lépe je číst pozorně a pomaleji,více naslouchat, co text říká.Když toto platí o četbě obecně, o bibli to platí dvojnásobně.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Kovbojovi

Příspěvek  A6zvolen 10/8/2009, 18:23

Ahoj Kovboji... Smile Smile Smile

mám takový pocit, že já jsem člověk hledající, zjišťující a rozhodně si nemyslím, že by kdokoli z vás, nás měl recept na pravdu. My se můžeme hledat, můžeme, ale nemusíme se nacházet, ale z Vaší strany mám pocit že MÁTE JASNO Evil or Very Mad a toto jasno já nepřijmu, protože jasno může mít jen náš Bůh. Zjednodušeně řečeno beru toto fŕum jako HLÁSÁNÍ VAŠÍ PRAVDY, nikoli diskuzi. To jsou Vaše předpoklady na kterých stavíte a já ty předpoklady nemusím brát za správné a ony ani správné nebudou. bibli si vykládají lidé od svědků jehovových, přes kostel, a to i pravoslavný přes 34.000 denominací protestanství až po šílenost kterou lze označit TCV pana Kozohorského.

Myslíš že když budu hledat V Bibli, Kovboji, budu se tím trápit bude to mít nějaký jiný efekt než předešlá diskuze o věku ? To nebyla diskuze ale jen znehodnocování faktů a manipulace k Vaší pravě. Skutečně jsem to tak vnímal. Ty to chápeš jinak a já taky jinak.
Homiletické výklady Bible se nedají spojovat s Duchem svatým, to je prostě podvod na ovečkách spáchaný, tak mi prosím nepiš, že k čtení Bible potřebuji Ducha, protože potom by Duch neříkal něco jiného Tobě, Mě, Aleně, Petrovi, Judovi, panu Hitlerjugendovi, partiarchovi to je prostě alibismus. To jsou VAŠE homiletické výkaldy které s Duchem svatým nemají nic společnýho, Duch bude jen jeden.

Kdo byl otec Josefa? Evil or Very Mad
Jákob - Matouš 1:16 Question
Heli - Lukáš 3:23 Question

affraid

Shocked Shocked Shocked

Těším se na tvůj jasný biblický nesoulad, stejně jako na ten který jsem uvedl o tom, ještě dnes budeš se mnou v nebi ... a pak řek jště jsem tam nebyl. Prosím bez Slovíčkaření. Děkuji

Co udělal Jidáš se stříbrnými? Koupil pole? Zahodil je v chrámě? Question Question Question affraid affraid affraid

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Hledající jsme všichni

Příspěvek  kovboj 10/8/2009, 20:11

toto jasno já nepřijmu, protože jasno může mít jen náš Bůh.
Jaký by to byl laskavý Bůh, kdyby chtěl nechat své děti v temnotě!On jasno má, to je jisté, my jsme vyzváni, abychom jej hledali.Spolu s apoštolem Pavlem víme, že máme poznání částečné a proto jsme hledající všichni. Tvůj problém je podle mne v tom, že nepozorně čteš a na dotazy a námitky nereaguješ.Na toto Tě upozorňovalo více aktérů tohoto fóra. Pokud toto děláš i v osobním životě, problémům se nevyhneš.
Zjednodušeně řečeno beru toto fŕum jako HLÁSÁNÍ VAŠÍ PRAVDY, nikoli diskuzi.
Toto fórum založili lidé, kteří se vymanili z pout jednostranných výkladů a manipulací, osobně jsem za to velice vděčný.Slouží doufám k tomu, abychom diskutovali, kladli otázky, obohacovali se a třeba i nesouhlasili.Jeden za druhého se můžeme modlit, někdy i setkat, studovat, sdílet zkušenosti s Bohem.
Homiletické výklady Bible se nedají spojovat s Duchem svatým, to je prostě podvod na ovečkách spáchaný, tak mi prosím nepiš, že k čtení Bible potřebuji Ducha, protože potom by Duch neříkal něco jiného Tobě, Mě, Aleně, Petrovi, Judovi, panu Hitlerjugendovi, partiarchovi to je prostě alibismus. To jsou VAŠE homiletické výkaldy které s Duchem svatým nemají nic společnýho, Duch bude jen jeden.
Docela by mne zajímalo, co si představuješ pod pojmem "homiletický", který často používáš.Nebylo by také špatné, kdyby jsi si vyhledal texty, které hovoří o Duchu. Pak by jsi poznal, že právě Duch uvádí do veškeré pravdy(Jan 16:13) a je při poznávání pravého smyslu Písma nezbytný.Tento Duch svatý není v rozporu s biblí, proto nemůže říkat něco jiného Tobě,Aleně a panu "Hitlerjugendovi"(doufám, že víš, o čem píšeš).Spíše se jedná o jiného ducha, který páchá podvod na mnoha lidech.
Takže k Tvým dotazům:
-zdá se, že oba rodokmeny vycházejí z různých tradic. Lukáš představuje Ježíše jako nového Adama a Matouš vede k Abrahamovi a vídí v Kristu davidovského krále.Za "otce" pak mohli být považování představitelé rodů, než tělesní otcové.Povšimni si, že Lukáš používá slovo "předkové", nemusí tedy nutně jít o přímou linii otec-syn.Pak by se dal vysvětlit tento problém.
-Luk 22:43 ...dnes budeš se mnou v ráji...klasický problém, který zde byl na fóru již diskutován.Přikláním se k postoji, který vychází z toho, že Ježíš byl po ukřižování skutečně mrtvý, stejně jako lotr.Proto Ježíš nemohl slíbit lotrovi, že bude v ráji "dnes"(sám říkal, že bude odpočívat v hrobě a lotr bude teprve vzkříšen), ale "dnes" mu slíbil, že v ráji bude.Jde o posun interpunkčního znaménka, které samozřejmě v nejstarších rukopisech není.
Slib z úst Ježíše pak zněl:"pravím tobě dnes(dnes ti to říkám), budeš se mnou v ráji". Vidíš v tom nějaký rozpor?
Co udělal Jidáš se stříbrnými? No, přece je pak zahodil Mat 27:5 a pole za ně koupili kněží Mat 27:7 Co je na tom nesrozumitelného?
Při závěrečném pozdravu Ti připomínám, že dlužíš odpovědi na mnohé otázky mně i nám všem.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 10/8/2009, 21:55

Ahoj Kovboji

cutuji kovboje: Toto fórum založili lidé, kteří se vymanili z pout jednostranných výkladů a manipulací, osobně jsem za to velice vděčný. Slouží doufám k tomu, abychom diskutovali, kladli otázky, obohacovali se a třeba i nesouhlasili.Jeden za druhého se můžeme modlit, někdy i setkat, studovat, sdílet zkušenosti s Bohem.

děkuji za tyto řádky, dobrá zkusím být dál trpělivý k hlasu ostatních

Very Happy Very Happy Very Happy

Homiletické výklady jsou tzv "kněžským uměním" to znamená, že kněz si tam najde co potřebuje a to prezentuje. Toto vede k někdy mylným přesvědčením u lidí o tom jaký je Bůh a ve finálních stavech k jejich úplnému vyhoření. Jde o zbavení se zodpovědnosti, Namalování Boha jako mocného a fungujícího a tím k přenesení případného neúspěchu na vrub nedokonalosti žadatele - prosebníka a tím PŘENESENÍ neúspěchu na něho - a tím destrukci jeho psychiky. Tohle je LEŽ.

Je poctvivé ode mne říct,
1.že nevidím mocné věci o kterých se mluví, jen vidím manipulaci o tom, že to tak funguje.
2.že cítím, že vztah k Bohu skrze církev nevede. Upřesňuji - nijak.
3.mám za to, že lidé si na Bohu dělají živnost.

S úplnou úctou církev dělím na jeviště a hlediště. Vidím že snahou v jevišti je mani - pula

Pan Hitler Jugend - je náš velký Papa narcis hlava velké církve popsané v knize zjevení, jako nevěstka. Tam nejde o brainwashing, tam jde jen o prachy, bohužel jako i u jiných církví, nechci zde lít do ohně benzín sváru.

Kovboji ... -Luk 22:43 to co píšeš, je alibismus, to je jak si to co nejlépe vysvětlit - ale to je dle mě špatně. Proto si nerozumíme, já to v tom takto neuvidím, vidím rozpory a určitě nechci hledat jak to funguje. Prostě beru bibli jako "zabili nám ferdinanda a proto byla 1. svět". Jenže chyba lávky ten problém vznikl o 50 let dříve a jen doutnal.

jen ti chci říct, že si asi odpovědi dlužíme vzájemně. Pokud opravdu chceme, tak je znovu otevřeme a mluvme o nich. I ty jsi vytrhal jen pár myšlenek a ty si jakoby otevíral, ale můj minulý dopis byl o mnoho širší. Embarassed

Nesnažím si cokoli si namlouvat, snažím se o vztah s Bohem který je postavený na sebezkušenostním základu, nikoli hledání pravdy v autoritě.

Nevidím, že bych byl tahaný za ručičku, chci vidět skutečnou přidanou hodnotu a tu chci konfrontovat s přidanou hodnotou ostatních. Pokud je stejná, nemůžu přijmout že by vztah mě neznačený byl o něčem výjimečném. moje myšlení se nevleze do úzkých mantinelů náboženství, píšeš o temnotě, ale tu temnotu nedělá Bůh ale lidé, kteří si na Bohu dělají živnost. Já rozumím že se to těžko přijímá, ale já to viděl na vlastní kukadla. Dělat z lidí voly a tahat z nich co nejvíc peněz. Dokonce i zájezd tam kde bydlí bůh ... ne nechme sračky sračkama.

Psal jsem tu o autobusu, je to můj pohled na věc.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Křesťanství je vztah

Příspěvek  kovboj 11/8/2009, 06:12

Homiletické výklady jsou tzv "kněžským uměním" to znamená, že kněz si tam najde co potřebuje a to prezentuje
.
Homilie(kázání) má svá pravidla, stejně jako jiný obor lidské činnosti.Proto si kněž nemůže jen tak něco říkat co chce, ale pokud nerespektuje text, kontext, historii, gramatiku apod. je vedle. Na posluchačích je, aby podobně jako Berojští(Sk 17:11) zkoumali, zda je to co říká pravda.
Namalování Boha jako mocného a fungujícího a tím k přenesení případného neúspěchu na vrub nedokonalosti žadatele - prosebníka a tím PŘENESENÍ neúspěchu na něho - a tím destrukci jeho psychiky. Tohle je LEŽ.
Nevím, co si pod pojmem "neúspěch" představuješ.Nevyslyšení modlitby?Nedosažení životních přání?Můžeš to specifikovat?
Princip "já dám tobě a ty mně" fungoval v pohanských náboženstvích,když "bůh" neodpověděl, lidé si našli jiného.Křesťanství je o něčem jiném.Bůh nejenže nepřenáší "neúspěch" na nás, ale sám náš "neúspěch"(hřích) nese a pomáhá nám.Vědomím, že máme dobrého a mocného Otce se naše psychika posiluje!
2.že cítím, že vztah k Bohu skrze církev nevede. Upřesňuji - nijak.
3.mám za to, že lidé si na Bohu dělají živnost.
Že si mnozí lidé na Bohu dělali a dělají "živnost" je pravda, na druhou stranu Ježíš ustanovil společenství věřících(církev).Nenech se tím znechutit, nehledej ideální lidi, ale osobní vztah k Bohu.Myšlenka, že je "Bůh mrtev" a v křesťanství se neprojevuje ,není nová.(Nietzche)
Kovboji ... -Luk 22:43 to co píšeš, je alibismus, to je jak si to co nejlépe vysvětlit - ale to je dle mě špatně.
To, co jsem napsal je podle mne biblické a logické zdůvodnění záležitosti, tak, jak jsem k tomu došel.Pokud máš připomínky, napiš je, protože slova"je to dle mě špatně" nic neříkají.
Nesnažím si cokoli si namlouvat, snažím se o vztah s Bohem který je postavený na sebezkušenostním základu
,
Myslím, že v tom je právě "jádro pudla".Jako křesťané vycházíme z bible a dle ní korigujeme svoje poznání.Zdá se mi, že buduješ na jiném základě a proto důsledky budou jiné.Prostě "na co hledíme, na to se měníme".
moje myšlení se nevleze do úzkých mantinelů náboženství, píšeš o temnotě, ale tu temnotu nedělá Bůh ale lidé, kteří si na Bohu dělají živnost. Já rozumím že se to těžko přijímá, ale já to viděl na vlastní kukadla. Dělat z lidí voly a tahat z nich co nejvíc peněz. Dokonce i zájezd tam kde bydlí bůh ... ne nechme sračky sračkama.
Je mi líto, že jsi se setkal s takovou formou křesťanské praxe, která Tě znechutila. Na druhou stranu to byla dobrá zkušenost a víš, kterou cestou nejít.V Sk 17:24 je napsáno, že Bůh nebydlí v chrámech, které lidé udělali. Žel, většina lidí přijímá jen "náboženství", soubor obřadů a myslí si, že tím Boha uctívají.Křesťanství je však vztah k živému Bohu.
Mohu Ti jen přát, aby jsi hledal, životní cesty jsou někdy spletité.Modlí se za Tebe Kovboj.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 11/8/2009, 08:58

A6zvolen napsal:Nesnažím si cokoli si namlouvat, snažím se o vztah s Bohem který je postavený na sebezkušenostním základu, nikoli hledání pravdy v autoritě.
Já k tomu přistupuju podobně. Osobní zkušenost s Bohem je nezastupitelná. Je tu však jedno ALE: nestačíš si sám se svou zkušeností, je třeba ji konfrontovat se zkušenostmi dalších. Proto je tu církev, abys mohl svou zkušenost sdílet, a také sdílet zkušenosti jiných. Samozřejmě to předpokládá takovou církev, kde je víc lidí s osobními zkušenostmi s Bohem.

Na Bibli se lze také dívat jako na popis dávných lidí jejich zkušeností s Bohem. Spisy byly vybrány (jak věřím) tak, že tyto zkušenosti jsou pravé a pravdivé. Nezáleží na tom, zda pole koupili farizeové (Matouš) nebo Jidáš (Skutky). Autor skutků to měl nejspíš až z doslechu, že v dané souvislosti došlo ke koupi pole, tak to mohl spojit s Jidášem. Podstatné jsou popisy zkušeností, jak a proč Bůh jedná s lidmi. V tomto smyslu je Bible nezastupitelná a nenahraditelná, protože nám zprostředkovává zkušenosti a události, které byly jedinečné a jsou neopakovatelné (například tu nejdůležitější, přímou zkušenost lidí s Ježíšem Kristem, když byl zde na zemi).

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 11/8/2009, 15:27

Ahoj Kovboji

Nevím co příliš rozumíš pod mými jmény slovy a skutenostmi, jaké je tvoje paradigma, ale homiletické výklady jsou přesně jaké píši - to je jejich definice. A myslím že jeden z příkladů se dá uvést o Jóbovi, tak mě nebude zajímat jaký Jób je borec a my ho máme následovat, ale dohoda Boha se Satanem o které se bude v kázání mlčet a předhazovat jen činy Jóba. Prostě já s budu ptát jak je to možný, jak se tomohlo stát, že takový kamaráčoft tam existuje, co to znamenají ti Boží synové, když měl být jen jeden Boží syn a pak mě z toho vypline jeden velký hovn.

Já zásadně nečtu křesťanskou literaturu, protože v ní jsou úhly náhledu někoho jak on čte řádky v Bibli a co si o nich myslí. To je to největší barbarství, protože tam lidi čtou zcela jiné významové věci.

Podívej ještě jednou, mám Vás rád, nechme toho tady. Vidím Vaši velkou METANARACI, přes kterou VŠE filtrujete a to je něco, co já nemohu přijmout. Moje mantinely myšlení jsou širší, neumím přijmout Bibli jako základní kámen ale jako Honzíkovu cestu. Je to tak. Mě se neutvořuje nějaký ucelený obraz z bible, ale nechci to tady napadat, křivit, manipulovat.

S úplnou úctou si neumím představit, že někdo viděl Boha jak pokecal se Satanem a to napsal do Bible. ty jsi viděl Boha, jak by seděl na kameni a mluvil s Božími syny a okolo šel Satan a Bůh se ho ptal odkud jde? To Bůh neví? on Slyší špatnost Sodomy, ale jde se tam podívat? Kdo to psal? Nebyl to prapředek Andersena? Nezdá se ti že to jsou úplné hovn? Jak na tom skutečně může kovboy stavět? to je to co mi fakt se vší námahou nejde do hlavy. Nebo rozhovor Satana a Ježíše na poušti... Jak by Satan mohl nabízet celou zemi Bohu? A navíc, Kdo vůbec tento rozhovor zaznamenal? komu ho řekl? pochop, je mi jedno jak to kdo myslel, ale důležité je jak to řekl - napsal, protože to jsou moje filtry, které musí z jazykování /řádků udělat mozkové axiomy.

Jsou skutečně tvoje předpoklady na kterých stavíš správné? Jak si to ověřuješ, že to není klam? Nemyslím to zle, jen se ptám. Já nebojuji s tebou, jen neumím překročit tvou horu která se nazývá METANARACE.

Já si o svých předpokladech nemyslím že by byly správné, proto tu nepíšu nic jiného než snahu o pochopení vašich vzorcu.

Ahoj Candy

cituji tě: nestačíš si sám se svou zkušeností, je třeba ji konfrontovat se zkušenostmi dalších. Proto je tu církev, abys mohl svou zkušenost sdílet, a také sdílet zkušenosti jiných. Samozřejmě to předpokládá takovou církev, kde je víc lidí s osobními zkušenostmi s Bohem.

Ano, ale to by museli to říct uceleně, popravdě a zcela.
TCV - https://www.youtube.com/watch?v=zdbatD3yMnA

Prosím dodívejse až do konce, prosím. to je o sdílení zkušeností.

S lidmi kterým fyzicky doroste ruka... a Vy jste to viděli? Ticho.

Dopíšu později. 11.08.2009 15:27

Měj se

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 11/8/2009, 16:51

Sice nevím proč reaguješ na tomto fóru ke mně, ale to je jedno, k tomu co jsi napsal:
Já nemám nic proti Kristově církvi jak ji popisuje bible, žel v současném světě jsem nenašel církev kde bych mohl sdílet své zážitky s jinými a tudíž v žádné církvi založené lidmi a ne Pánem nejsem. Že se s některými bratry v Pánu scházím ještě neznamená, že chodíme do uskupení-cirkve. Já věřím, že i přes mnohost "církví" ve světě, Kristovi učedníci jsou v jeho církvi aniž by nenavštěvovali "církev" dnešního pojetí. Tak to vnímám a v to věřím.

To video jsem už dávno viděl a nebudu jej komentovat, protože určité věci se nedají komentovat, jestli mi rozumíš.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 11/8/2009, 17:02

A6zvolen napsal:Ano, ale to by museli to říct uceleně, popravdě a zcela.
TCV - https://www.youtube.com/watch?v=zdbatD3yMnA

Prosím dodívejse až do konce, prosím. to je o sdílení zkušeností.

S lidmi kterým fyzicky doroste ruka... a Vy jste to viděli? Ticho.
To bylo na mě, ne na candyho. Jestliže mluvím o sdílení zkušeností, pak tím mám na mysli opravdu osobní zkušenosti, co se stalo, a ne co si někdo myslí, že by se stát mohlo. I když, ruka by za určitých okolností dorůst mohla, stačí si něco přečíst o kmenových buňkách. Ale to není nic, s čím by měl někdo z okruhu mých známých osobní zkušenost, takže o tom se pochopitelně nebavíme jako o zkušenosti s Bohem.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 11/8/2009, 17:49

Omlouvám se za zmantení jmen, měl jsem blbej den.

candy, ano to se komentovat nedá, ale ti lidé tomu věří, oni v tom žijí, křičí že ve Jménu ježáíše chtějí máslo, byt, auto, plnou nádržm. Oni jsou boží děti a Bůh vlastní vše. Jedna má známá skončila za mřížemi psychiatrie.

Zbyšku, ano tak to má být, ale bvětšinou je to jinak. Na zázraky moc nevěřím, i když pár jsem jich jiných zažil

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty prosím, pokusme se, pokud je to možné, udržet téma v názvu

Příspěvek  Minehava 11/8/2009, 18:35

Milí diskutující,
jedním z častých problémů internetových diskuzí (a nejen těch) je tendence diskutujících odklánět se od původního zadání. Pokud dané téma zaujme další návštěvníky, musejí se pak prokousávat množstvím sice zajímavých, leč s původním tématem nesouvisejících, příspěvků. Toto fórum má sloužit ku pomoci a orientaci i nově příchozím. Proto bych ráda požádala účastníky, aby se pokusili vrátit tento rozhovor k původnímu tématu a pro svou pěkně rozběhnutou diskuzi si případně založili téma nové.
Děkuji za spolupráci. Min

Minehava

Poeet p?íspivku : 75
Reputace : 0
Body : 30
Registration date : 27. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 11/8/2009, 20:18

jedním z témat což ti asi uniko, Shocked Shocked Shocked byla i přidaná hodnota vyslyšených modliteb Jehovahovi Very Happy , ale i ostatních (třeba Marie) Very Happy a nevěřících Very Happy - a jaký je rozdíl v jejich počtu - žádný. Shocked tudíž povídat si jaký je ten náš vztah vyslyšení byl přínosný je asi nesmysl. Twisted Evil

Už jsme dál. Exclamation To co jsme viděli na videu byl jasný příklad vyslyšených modliteb, affraid affraid affraid TCV je církev jen zdravých lidí, bounce každý má partera prince nebo princeznu, Smile každý člen nemá finanční problémy Cool . Každý prožívá úžasné věci s Ježíšem, který je absolutní borec všech borců. Stačí jen nastoupit. Zastávka se jmenuje Triumfální hnutí víry pana Kozohorského. tam ti naroste i ruka, stačí se jen pomodlit Halelujááááááááááááááááááááááááááááá
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Vždy je důležité neztratit nit

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  candy 12/8/2009, 11:34

To je ...zvolene Ok.

Pro mně je vyslyšením mé modlitby ten fakt, že mám hodnou ženu, zdravou cerku a náš život má smysl. Co přijde dál je již jen přidaná hodnota k víře, kterou se snažím s Duchem a biblí svatou upevňovat.

candy

Male Poeet p?íspivku : 600
Reputace : 0
Body : 485
Registration date : 04. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru