Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

+13
144012
Martin Cibulka
Minehava
candy
kovboj
jája
Černá ovce sboru
A6zvolen
zbysek
Pasach
sazeč
Roman Tovaryš
Eliška
17 posters

Strana 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 28/8/2009, 20:03

Zvolene, píšeš:
Ke komu ta bible mluví, k tomu co uskuteční 1 hovor a má vyděláno, nebo k tomu co dře na 2 úvazky, doma má postižené dítě, prázdnou lednici a zoufalou ženu a jen oči pro pláč.
Ta Bible mluví k tomu prvnímu i k tomu druhému. Ten první má pouze jiné starosti, než ten druhý. Ten první se za pár hovorů zajede podívat na toho druhého a pokud je cynik, pak řekne: „ti lidé mají jedinou možnost - zemřít, protože tam žádná práce není a žádná modla jménem Bible je nenakrmí. Jen horko a písek, a návštěvy z Evropy aby jim vypadly z prkenice bankovky aby po dlouhé noci opět přišlo ráno.“ Cynik prostě nechápe, kdo je jeho bližní!
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 29/8/2009, 00:57

Neodpověděl jsi mi na celou myšlenku, beru, jsi to ty. Nesnažím se tě předělat. Nepoučuji tě. Nenadávám ti, neútočím na tebe.

respektuj i mě. Tu zoufalost jsem viděl na vlastní kukadla, skutečně, ti lidé nemají žádnou možnost. Žrát písek nebo listy je asi blbost

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  witness 29/8/2009, 03:20

A6zvolen napsal:
Citovat zde slabomyslné verše jak z pohádky a přitom nevidět skutečnou realitu a skutečnou a uchopitelnou přidanou hodnotu, žij si v tom dál.
Zvolene, cituji jen jeden ze Tvých mnoha názorů, které jsem si právě přečetl.
Přidal bych svůj osobní komentář ke Tvé prezentaci zde na fóru.
Nelze Ti v žádném případě upřít přemýšlivost a v jistých chvilkových záblescích i ochotu uznat, že to či ono jsi přestřelil, některé Tvé názory
jsou i docela čtivé, pokud je zrovna nezabalíš do ,,páchnoucího´´ obalu.
Jen se nemohu zbavit pocitu, že za dojmem přesvědčeného antibiblisty,
který se snažíš vytvořit, se skrývá někdo jiný, někdo, komu takový stav vadí a kdo by byl rád, kdyby to bylo nějak jinak.

Víš, proč si to myslím?
Kdybys byl opravdu přesvědčený odpůrce Bible, proč by ses tu zdržoval
diskuzí s těmi, kdo úctu k Bibli nikdy neopustí, když navíc takové lidi považuješ za zmanipulované?
Nebylo by pro Tebe praktičtější jíst a pít, neboť zítra máš zemřít?
(Pokud nesnáším zeleninu, proč bych se zdržoval rozsáhlými diskuzemi se zelináři, které stejně nikam nevedou a raději bych nebyl dle své chuti v uzenářství?)

Jiná možnost, proč jsi zde, je ta, že by sis dal za svůj životní cíl hlásat jakési
antievangelium se snahou vytrhnout věřící z nábožensko-biblického dogmatu, ale to mi u Tebe nějak nesedí.

Mimoto, pokládáš mnohé otázky a chceš vysvětlení, ale copak sis mnohé z těch otázek nepoložil v době, kdy jsi Bibli přijímal jako autoritu?
Jak sis na ně tehdy odpověděl?
Přece Tě mnohé z položených otázek nenapadly až teď.
No, tolik můj názor po přečtení Tvých příspěvků, jen upozorňuji, že je to můj
subjektivní dojem a názor na Tebe, tudíž ne neomylná pravda o Tobě.
PS- Pokud budeš více strukturovat obsah a méně ho natírat ,,páchnoucím´´
obalem, myslím, že jako přispěvatel do diskuze budeš mít mnohem více respektu a odezvy.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 29/8/2009, 12:01

Ahoj

Možná je to trochu jinak.

Asi na začátek mých řádků je poctivé říct, že celé to začalo tím, že jsem se zeptal na věky, proč to tam je takto psáno a co to pro nás má znamenat. Nabízel jsem stokrát hoďme to za hlavu, nechme to bejt. Ovšem někteří vlastně otevřeli protiofenzivu a přešlo to z argumentace, do manipulace a to je prostě škoda, protože jsem se v tom začal pitvat ještě podstatně víc.

Na tvé řádky witnessi bych dodal asi toto:

Já mám problém s homiletickými výklady bible – kněžské umění, kdy je mi jakoby vkládáno abych si myslel, v čem jsem se třeba zklamal.

Pokud čtu v bibli myšlenku a někdo mě k ní dává výklad se kterým nesouhlasím nebo neumím ho zcela přijmout a cítím, že ze strany toho druhého jde o manipulaci sugesci nebo prostý gramofónně přeskakující výklad, který ale nejde v životě dokázat, nevidím ho, prostě to odmítám.

Když mě tady vehementně kdokoli přesvědčuje, že Bible je ta jediná správná cesta – tak mě hned napadají verše, které jakoby tu bibli deklasují do alegorických výkladů.

Moje mantinely myšlení jsou k 29.8. širší než myšlenka psaná v bibli.

Jak mám přijmout od Martina Cibulky proste a bude Vám dáno, kdo nepracuje ať nejí, když jsem viděl věci docela strašné?

Já si dnes prostě připadám, jako bych si svůj mozek nechal vyplachovat naivními a slabomyslnými výklady bible. Víš proč to píšu? Protože jsem to zažil a v takovém Martinovi Cibulkovi vidím sice slabší ale pokračování výplachu. Ptám se proč? Bože, to jsme fakt takoví? Je to živnost těch lidí? Proč je bible psaná zrovna tak jak je psaná. Když tu Bibli čteš a máš vypilované jakoby jiné než běžné schopnosti vycítit, zjistíš, že ta Bible má několik informačních úrovní a to myslím jak ve sdělení, (jakoby v barvě) tak i v intenzitě, podání souvislosti a existují tam důkazní tak bezdůkazní sdělení, jasné a méně jasné myšlenky a to v mozku vytváří tu správnou možnost k jakoby ovládnutí mysli tímto velkým příběhem sepsaným v Bibli, ptám se Boha, tohle je tvoje kniha? Kniha velkého Boha stvořitele nebe i země? Když vidím blbej strom, přijde mi to jako dokonalé, může na to pršet, padat sníh, foukat, jedna půlka není zelená a druhá béžová, jedny listy nejsou čtverečkové a druhé trojúhelníkové nebo kulaté. Je to jasné ať se podíváš na strom ze všech stran.

Proč Bůh do Bible nechal dát Zjevení, Marka, pohádky o tom jak mluví se satanem, jednou se opona roztrhla napůl jednou celá, jednou bude do rána v nebi pak tam nebyl, jednou nesl kříž on podruhé jiný, Jednou otec Josefa byl Jákob pak Heli, já už to nechci. Pro mě Bůh je Bůh.

Proč Bůh největší církev největšího počtu věřících nechává žít v klamu Marií, svatých, různých jiných blbostí. Proč nechává umírat lidi díky tomu, že nějaký trouba si vyložil z Bible o transuzi krve.

Když se nad tím zamyslím, pokládám si otázky

Nic víc

Proč v církvi hovoří o tom, jak někdo byl nemocný, hledal bibli na půdě a čtením se uzdravil, nebo tisíc jiných pohádek. To je tak hloupé lidi uvádět do nevědomosti, oni pak tomu věří a to láme životy.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Je bible boží slovo?

Příspěvek  Černá ovce sboru 29/8/2009, 13:12

Za své životní etapy u SJ jsem byl též přesvědčen,že je bible božím slovem a to doslova a bezvýhradně.Když jsem prokoukl pokrytectví a lži organizace,vyvstaly pochopitelně otázky,kde je prava,když tady ne?Buď má pravdu jiná církev,nebo žádná,což mi podnítilo ke zkoumání dostupných zdrojů v mnohem širším záběru,než v době u SJ.Mezi organizovaným náboženstvím a politickou propagandou jsem neshledal podstatného rozdílu,proto jdu cestou individuální svobody a nezávislosti.Největší překážkou v seriozním výzkumu jsou vžité předsudky,hlavně ty získané v organizaci.Prvním velkým porušením "biblických pravidel"(dle výkladu NSSJ) bylo moje nástavbové studium,namísto do nebe vychvalované průkopnické služby.Pak jsem postupně odbourával předsudky typu "Musíš a nesmíš".Pak přišlo na řadu posouzení věrohodnosti samotného základu křesťanského učení tj.bible.Je možno posuzovat názory kritiků i zastánců křesťanství a učinit si z toho vlastní úsudek.Kritici bible a křesťanství odkazují na nápadnou podobnost biblických historek s ještě staršími pocházejícími ze starověkých mýtů.Počínaje stvořením ,potopou ,1.člověkem,zničení sodomoy,příběh o mojžíšovi,putování do země zaslíbené,Ježíšovi atd.Vše má četné obdoby zejména v egyptské mytologii.Zastánci křesťanství již v době sředověku nedokázali udržet pochybnosti o existencii těchto starších mýtů tak církev vydala prohlášení,že to Satan a Ďábel již s předstihem vytvořil ve starověkých mýtech legendy podobné těm biblickým jako vejce vejci.v dnešní době nelze dokonce ani prokázat,zda Ježíš Kristus z Nazaretu byl autentickou nebo mýtickou osobou.Neexistuje jediný přímý důkaz ať té či oné verze.I samotná bible píše "víra je.............na základě zjištěných důkazů"!
Černá ovce sboru
Černá ovce sboru

Male Poeet p?íspivku : 280
vztah k organizaci : Dříve SJ dnes KOZEL,stoupenc GEHENY a věčného zatracení
Reputace : 0
Body : 87
Registration date : 15. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 29/8/2009, 16:02

Ahoj černá ovce sboru.

u mě to začalo jedním kázáním. Napřed se mi líbilo i když k osobě kazatele díky jeho manipulacím jsem získal nějaký odstup, ale pak mi to nedalo a pořád jsem o tom přemýšlel, protože samotná podstata toho co říkal - kázal byla v samotném jádru zcela šílená. Napsal jsem mu mejl, kde jsem se ptal na možné důsledky konfrontoval to s vyhořením jedné člověka ,a odpověď žádn,. Dál psát nechci, nechci spálit most, , bylo to větší hlubší. a., ze své pozice jsem si to mohl dovolit.

Ptal jsem se Boha, jak je to možný že takový člověk může do očí lhát a bít se za své lži ,jak to že si může tímto způsobem vykládat Bibli a ještě takto kázat. To mi zlomilo vaz. Pak už přišel jen odstup a nedůvěra z mé strany k celé církvi. Protože když něko jede na červenou a rozbije si život a za 2 měsíce si stoupne před kazatelnu trouba, který řekne dalším: ANO NA ČERVENOU! To je nepochopitelný a nemůže to přede mnou obstát jako věrohodné a k Bohu vedoucí.

Rozumím, že zde opět bude zástup psát a devalvovat mé myšlenky.

Jak píšeš černá ovce sboru, odpovídám : Církev byla vždy prolhaná, plná manipulace a tmářská. Moje služba v podobě neustálého DEJ, mě nakonec vedla k myšlence, co jsem si za své peníze vlastně kupoval. Jen blázni stavěj most, jinejm pro radost ... JUDr. Janek Ledecký.

Židi říkají, že Ježíš je pouze Biblická postava, neprokazatelná nikde a ničím, 22 kronikářů té doby a jen 4 píší o tom že byl nějaký CHRIST - pomazaný. Vím to. Údajně i na tabulkách co nesl Mojžíš nebylo nezabiješ nesesmilníš ale nezabiju, nesesmilním. Důkladné vysvětlení nám dá Martin Cibulka, on tam byl a tabulky viděl Razz Razz Razz Shocked Very Happy Very Happy Very Happy

Proč když Enoch chodil s Bohem, archanděl Uriel ho v ohnivém korábu vynášel do nebes a ukazoval mu hvězdné pořádky, proč jeho kniha - kniha Enocha, kterého Bůh vzal do nebes (selhal třetí stupeň prapředka Sputniku), není v Bibli.

Existují knihy, kde si píše o Mechamovi a Něvě, jak žili v zahradě a pak z ní utekly, tato zahrada byla na území dnešního Iráku.

Nevím, mnoho lidí mě poskytlo informace, knihy a já je jen četl.


Naposledy upravil A6zvolen dne 30/8/2009, 08:23, celkově upraveno 1 krát

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 29/8/2009, 18:43

Pro Zvolena, který napsal:
Neodpověděl jsi mi na celou myšlenku, beru, jsi to ty.
Těžko mohu odpovídat na myšlenky, které jasně nevyjádříš. Ty však neodpovídáš ani na to, co jsem vyjádřil a zdůvodnil jasně, např. že ve svých úvahách, které zde prezentuješ, používáš lživé informace o tom, co Bible říká či zakazuje (viz můj příspěvek z Yesterday at 16:57).
Tu zoufalost jsem viděl na vlastní kukadla, skutečně, ti lidé nemají žádnou možnost. Žrát písek nebo listy je asi blbost
Žrát písek je samozřejmě blbost, některé listy rostlin či stromů však pozřít lze. Pokud „ti lidé nemají žádnou možnost“, pak je to možná i proto, že se ti lidé stali obětí lupičů, a ti, kdo se na ně chodí dívat, nejsou pohnuti takovou „lítostí“, aby se zachovali jako Samařan z Ježíšova podobenství (Lukáš 10:30-37).
Já mám problém s homiletickými výklady bible – kněžské umění, kdy je mi jakoby vkládáno abych si myslel, v čem jsem se třeba zklamal.
Každý homiletický výklad textu Bible je úplně k ničemu, když nevychází z pochopení jeho prostého smyslu, který zahrnuje jak gramatiku, tak historický kontext. Ty však nemáš problém ani tak s homiletickými výklady, ale spíše se svými pocity, protože vše, s čím nesouhlasíš, automaticky považuješ za manipulaci a sugesci. Navíc ne všechno, co popisuješ jako „kněžské umění“, je homiletický výklad Bible.
Když tu Bibli čteš a máš vypilované jakoby jiné než běžné schopnosti vycítit, zjistíš, že ta Bible má několik informačních úrovní a to myslím jak ve sdělení, (jakoby v barvě) tak i v intenzitě, podání souvislosti a existují tam důkazní tak bezdůkazní sdělení, jasné a méně jasné myšlenky …
Tak to máš pravdu. Nejedná se však o žádnou novinku. O těch informačních úrovních totiž věděli nejenom učedníci Pána Ježíše Krista, ale i znalci Písma a farizeové. Židovští učitelé proto hovoří o čtyřech základních způsobech výkladů Písma skrytých v akronymu PaRDeS (hebrejský výraz pro „park“ či „les“). Jedná se o PEŠAT (prostý, doslovný výklad), REMEZ (náznak neboli alegorický výklad), DERAŠ (homiletický výklad, tj. takový, který aplikuje Písmo do současného způsobu života) a SOD (mystický výklad). Pomocí těchto způsobů výkladů je možné dát rozumné odpovědi na všechny Tvé otázky, které kladeš:
Proč Bůh do Bible nechal dát Zjevení, Marka, pohádky o tom jak mluví se satanem, jednou se opona roztrhla napůl jednou celá, jednou bude do rána v nebi pak tam nebyl, jednou nesl kříž on podruhé jiný, Jednou otec Josefa byl Jákob pak Heli, …
Ty však odpovědi nechceš slyšet, právě jak píšeš dál:
já už to nechci. Pro mě Bůh je Bůh.


Naposledy upravil Martin Cibulka dne 29/8/2009, 20:17, celkově upraveno 1 krát
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Tvé slovo pravda jest

Příspěvek  kovboj 29/8/2009, 20:15

Je možno posuzovat názory kritiků i zastánců křesťanství a učinit si z toho vlastní úsudek.
Ano, to patří k svobodě člověka, kterou Bůh lidem dal.Na druhé straně je třeba použít stejný metr na jiné filosofické systémy, starověké mýty a i na vlastní úsudek.Je potřeba stále přehodnocovat a zvažovat.
Vše má četné obdoby zejména v egyptské mytologii.Zastánci křesťanství již v době sředověku nedokázali udržet pochybnosti o existencii těchto starších mýtů tak církev vydala prohlášení,že to Satan a Ďábel již s předstihem vytvořil ve starověkých mýtech legendy podobné těm biblickým jako vejce vejci.
Spíše je podobnost vidět v sumerských mýtech, protože kolébka civilizace je podle dosud zjištěných skutečností mezi Eufratem a Tigridem.Egypťané pak převzali mnohé ze sumerských mýtů.
Doufám, že jsi při tom svém hledání nezapomněl na několik skutečností.Jednou z nich právě je, že Bůh dal lidem svobodu ho přijmout či odmítnout.Na Zemi byli(a vždy budou) lidé, kteří Boha uctívají a hledají jeho vůli a také ti, kteří si jdou vlastními cestami.Tak tomu bylo již od úsvitu dějin.
Proto se v mýtech národů odráží události ranných dějin lidstva, které se skutečně staly(potopa, stvoření, první člověk), ale tyto mýty jsou pouze lidskými výklady.Kritici bible vychází z chybného předpokladu, že to co je starší, je i původnější a pravdivější.Že toto není pravda se osobně přesvědčujeme v každodenním životě, kdy nám pokrok vědy ukazuje a zpřesňuje starší poznatky a teorie.Také porovnání starých mýtů s biblí vychází jasně lépe pro Písmo, které je realistické a také ukazuje na to nejdůležitější-na duchovní pozadí biblických událostí.Není možné také popřít dobrý vliv bible na život jednotlivců i celých národů, což se o mýtech, kde se to hemží nemanželskými svazky bohů,podrazy a vraždami, říci nedá.Platí totiž "na co hledíme, na to se měníme".
Pán Bůh nechal zaznamenávat pravdivě poznatky o tom, jak se věci udály v čase a způsobem, kdy to sám uznal za vhodné.Proto nás křesťany nemusí lidské mýty a báje vyvést z rovnováhy a podkopávat naši víru.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 29/8/2009, 22:56

Kovboji

a kde to Náš Pán Bůh zaznamenal? Podívej se na satelitní snímky západně od Madeiry, tam je atlantida.

Přestaň žít v pohádkách, že svět existuje 5tis let před.n.l.

sdd 2
Píše kovboj: kdy nám pokrok vědy ukazuje a zpřesňuje starší poznatky a teorie.
Kdybys znal nejnovější poznatky vědy -, které zpřesňují starší poznatky, zařadil bys Bibli mezi pohádky na dobrou noc. Ti hovoří o jiném Bohu, jsou to vědci, kazatelé ... mám 2 dny doma zajímavou věc, která o tom hovoří.

Cituji: Jsem jeden velký celek s tou velkou bytostí, která mě stvořila, stejně jako stvořila zemi a vesmír (galaxie, magnetická pole, energii nulového bodu ... balblabla)

Pokr.: Jak se to vytratilo z náboženství? Šlo to snadno.
Většina problémů, které náboženství přineslo má původ v mylné představě, že Bůh je bytost, která je od nás ODDĚLENÁ.

Pokr.: Musíme se ji klanět, předcházet si jí, klanět se jí a doufat že na konci života dojdeme odměny.
Tohle Bůh není to je rouhání.

Pokr.: Jak by mohla uhlíková jednotka na Zemi, kdesi v zapadákově, v mléčné dráze zradit Boha všemohoucího ... Vyloučeno.

No skvělý ...

Martin Cibulka:

Ty máš na všechno jednu odpověď připadá ti to z tvého úhlu jesné, mě ale ne.

Proč nám bůh píše 666 když nyní vlastně nikdo mimo tebe není schopen přesně říct, jestli to je to nebo ono, co to znamená sečíst, jak to sečíst, jakým klíčem.

Kdo to viděl na vlastní kukadla že Bůh rozmlouvá se Satanem o rozsahu škod Jóbovi? Pokud to psal Jób on to viděl? Takovou blbost mu řekl Bůh?

Proč Bůh píše kdo nepracuje ať nejí. Víš kolik lidí má zděděný majetek, firmy běžící bez nich? Někteří mají štěstí, přidou k Ruletě a zase nemakají. Co mi to má říct?

Proč nám říká že Ježíš tu bude do skonání věku? To je dokdy? Jakou to pro tebe má informační hodnotu? Co ti to říká?
Proč nám to říká? abychom v roce 2009 tomu nerozuměli?

Proč v Bibli není kniha Enocha a je tam kniha Marka? Kdo psal knihu marka, že píše že žena když se rozvede s mužem? Co to je za blbost?

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Jsme jedno s Bohem?

Příspěvek  kovboj 30/8/2009, 21:13

Můj příspěvek nebyl určen Tobě,ale jinému kolegovi z fóra, kterého bych chtěl povzbudit, aby "nevylil vaničku i s dítětem" a po zklamání u SJ nezahodil svou křesťanskou zkušenost.
Diskusi s Tebou jsem začal považovat za ztrátu času, protože nerespektuješ pravidla.Jak občas sleduji, není to můj osobní problém s Tebou, ale zkušenost více lidí na fóru.To neznamená, že se za Tebe nemodlím a zatracuji Tě, ale podle mne jsi v současnosti v určitém směru neoslovitelný.
Podívej se na satelitní snímky západně od Madeiry, tam je atlantida.
No a co? Proč to sem píšeš? Jakou to má souvislost s tématem?
Cituji: Jsem jeden velký celek s tou velkou bytostí, která mě stvořila, stejně jako stvořila zemi a vesmír
Děkujeme Ti za klasickou poučku filosofie New Age a zde je druhá z Tvého příspěvku:
(náboženství má) původ v mylné představě, že Bůh je bytost, která je od nás ODDĚLENÁ
Myšlenka, že jsme bohy, že tvoříme a jsme jedno s vesmírem je stará jako svět sám.Vyslovil ji had v ráji v Gen 3:4 ...v den, kdy z něho pojíte, otevřou se vám oči a budete jako Bůh...
Není úžasné, že se tímto principem zabývá bible hned na počátku?Že by kopírování starých mýtů?
Nezbývá děkovat Bohu, že vyslýchá naše modlitby a dává rozlišovat pravdu od klamu díky Duchu svatému.
kovboj
kovboj

Poeet p?íspivku : 383
Reputace : 0
Body : 284
Registration date : 20. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 30/8/2009, 22:36

Ale kovboji, toto je diskuze, taky jsi mi odpovídal aniž bych se tě o to prosil. Přestaň s tím ukřivděným chudákem, kterému někdo sáhl na jeho ucelený pohled v jeho úzkých mantinelech chápání.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  witness 31/8/2009, 00:53

A6zvolen napsal:
Pokud čtu v bibli myšlenku a někdo mě k ní dává výklad se kterým nesouhlasím nebo neumím ho zcela přijmout a cítím, že ze strany toho druhého jde o manipulaci sugesci nebo prostý gramofónně přeskakující výklad, který ale nejde v životě dokázat, nevidím ho, prostě to odmítám.
Ale to je přece zcela v pořádku, protože zkoumat a přijímat, zda je tomu tak, je svobodná volba a nedotknutelné právo každého člověka, kam samozřejmě patří také odmítnout to, co není seriózně podloženo.
Když mě tady vehementně kdokoli přesvědčuje, že Bible je ta jediná správná cesta – tak mě hned napadají verše, které jakoby tu bibli deklasují do alegorických výkladů.
Otázkou je, jakým způsobem Tě přesvědčuje, jsou li u takového
přesvědčování přítomny kvalitní, podložené a logické argumenty a není
přítomen nevhodný psychický nátlak, proč se nad tím s upřímností nezamyslet?
Jak mám přijmout od Martina Cibulky proste a bude Vám dáno, kdo nepracuje ať nejí, když jsem viděl věci docela strašné?
To si neodporuje, jen je třeba pochopit, o jaké prosení jde a též bych jen
upřesnil, že Bible říká:,,Kdo NECHCE pracovat, ať nejí´´(2.Tes 3:10).
Já si dnes prostě připadám, jako bych si svůj mozek nechal vyplachovat naivními a slabomyslnými výklady bible. Víš proč to píšu? Protože jsem to zažil

Nejsi sám, výplach mozku jsme zažili mnozí zde, včetně mě, a to často dlouhá léta.Pokud tedy výplach mozku nadále odmítáš, děláš jen dobře,
jen je třeba si dát pozor, aby člověk omylem z jakési dobře myšlené prevence nezačal za výplach mozku považovat i to, co je dobře podloženo,
co je rozumné a logické.
Když tu Bibli čteš a máš vypilované jakoby jiné než běžné schopnosti vycítit, zjistíš, že ta Bible má několik informačních úrovní a to myslím jak ve sdělení, (jakoby v barvě) tak i v intenzitě, podání souvislosti a existují tam důkazní tak bezdůkazní sdělení, jasné a méně jasné myšlenky
Např. ve 2. dopise Petra 3:16 je psáno, že v Bibli jsou některá místa
,,těžko srozumitelná´´, přesto to v žádném případě nevedlo pisatele k závěru, že tedy Bible nemůže být od Boha.
Není nic proti Bohu, když ve své knize uvádí jasná sdělení i sdělení těžko srozumitelná nebo méně jasná, když nějaká informace vyznívá intenzivněji než jiná, když pro něco je jednoznačný, rychle nalezitelný důkaz, zatímco pro něco jiného jakoby zdánlivě důkaz chyběl.
To vše dělá Bibli rozmanitou, zajímavou, zdroj neustálého bádání a objevování.Což ale neznamená, že samotný biblický základ v podobě poznání Boha a Krista a vztahu k nim je nepřesný a daleko, jelikož každý kdo touží najít pravou cestu, může základní cestu křesťanské záchrany poznat a pochopit poměrně brzy a snadno.
Těch jasných a poměrně snadno podložitelných biblických pravd je dost na to, aby se kdokoliv mohl stát správně nasměrovaným a vytrvávajícím následovníkem Krista.
a to v mozku vytváří tu správnou možnost k jakoby ovládnutí mysli tímto velkým příběhem sepsaným v Bibli, ptám se Boha, tohle je tvoje kniha?
Nejlepším lékem proti ovládnutí mysli je pravda.Samozřejmě, vždy budou ti, kteří budou do Bible vkládat to, co tam není nebo naopak brát to, co tam je
a hlásat to jako jedinečné pochopení biblické zprávy.
Ale Bible není psaná tak mlhavě, aby dříve či později podobné snahy vyšly
naprázdno, chce to jen čas a upřímný postoj a hlavně, nebýt předem naprogramován.
Pokud je něco pravda, ať se to prokáže jako pravda, ať to říká kdokoliv, a pokud něco pravda není, odmítejme to, ať to také říká kdokoliv.
Proč Bůh do Bible nechal dát Zjevení, Marka, pohádky o tom jak mluví se satanem, jednou se opona roztrhla napůl jednou celá, jednou bude do rána v nebi pak tam nebyl, jednou nesl kříž on podruhé jiný, Jednou otec Josefa byl Jákob pak Heli, já už to nechci. Pro mě Bůh je Bůh.
Jasně, není vždy lehké se dopátrat odpovědi a může to i unavit, ale
pokud to člověk nevzdá, zjistí, že ze zdánlivých rozporů v Bibli se při pečlivém zkoumání stanou zajímavé vhodně se doplňující informace.
Proč Bůh největší církev největšího počtu věřících nechává žít v klamu Marií, svatých, různých jiných blbostí. Proč nechává umírat lidi díky tomu, že nějaký trouba si vyložil z Bible o transuzi krve.
Za to neodpovídá Bůh, ale ti, co podobné hlouposti vymysleli a to i přesto, že
jsou mnohé z nich nejenže biblicky nedokazatelné, ale též biblicky vyvratitelné.
Bůh se postaral o to, aby pravda k dispozici byla, záleží ale na lidech, zda ji chtějí vidět.
Víš, co je na tom nejsmutnější? Že mnozí si takový blud nejenže zvolí dobrovolně, ale hlavně jsou v něm ochotni dál žít, i když je jim předložena
pravda.
Zkus pár katolíkům ukázat biblický náhled na Marii nebo nějakému SJ dát doklady o tom, že biblický zákaz jíst krev a příkaz zdržovat se krve nelze
dogmaticky vyložit jako zákaz transfuze.
Stejně tak bys mohl nějakému Mormonovi ukázat slabiny knihy Mormon
a dalším to a jiným zase ono.
Všude, v každé církvi, se kromě pravd nachází i bludy a hlouposti a s nimi
mnozí lidé, kteří takové bludy neopustí a nechtějí opustit, i když jim dáš před oči jasný a s oním bludem zcela nesouhlasící biblický verš nebo biblickou pasáž.
Když se nad tím zamyslím, pokládám si otázky
Zcela v pořádku.
Proč v církvi hovoří o tom, jak někdo byl nemocný, hledal bibli na půdě a čtením se uzdravil, nebo tisíc jiných pohádek. To je tak hloupé lidi uvádět do nevědomosti, oni pak tomu věří a to láme životy.
Máš pravdu, lidských pohádkových příběhů, které jsou lživé a které se snaží
popularizovat život lidí čtoucích Bibli nevhodnou marketingovou reklamou,
je spousta a opravdu mohou nadělat spoustu škod.
Ale také je spousta lidí, kteří si nic nevymýšlejí ani nepřikrašlují, přesto je na
jejich životě jasně znát, jaký úžasný vliv na ně mělo to, když upřímné čtení a zkoumání Bible zařadili mezi nejvyšší hodnoty svého života.

witness

Male Poeet p?íspivku : 2392
vztah k organizaci : bývalý dlouholetý starší sboru, dnes nečinný zvěstovatel neboli SJ, který již nepodává zprávu
Reputace : 9
Body : 2241
Registration date : 31. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 31/8/2009, 12:37

Pro Zvolena, který mi adresoval tato slova:
Ty máš na všechno jednu odpověď připadá ti to z tvého úhlu jesné, mě ale ne.
Nemám jednu odpověď na všechno, pouze obvykle odpovídám na to, čím jsem se již zabýval a v čem jsem zaujal konkrétní postoj.
Proč nám bůh píše 666 když nyní vlastně nikdo mimo tebe není schopen přesně říct, jestli to je to nebo ono, co to znamená sečíst, jak to sečíst, jakým klíčem.
Není pravda, že by nikdo mimo mne nebyl schopen přesně říct, jak si počínat při sčítání číselné hodnoty jména či jakéhokoliv jiného výrazu. Tímto sčítáním se totiž zabývá GEMATRIE, o níž v „Malé encyklopedii rabínského judaismu“ od Pavla Sládka (Praha: Nakladatelství Libri, 2008) můžeme číst toto: „jedna z nejoblíbenějších hermeneutických metod rabínské exegeze. Je založena na skutečnosti, že podobně jako řečtina, ani hebrejština nemá znaky pro číslice, a každému písmenu je vedle konsonantní hodnoty zároveň přiřazena číselná hodnota. Každé slovo je možné přepočítat na číselnou hodnotu a tu pak spojit s jiným slovem nebo výrazem. Metodu gematrie aplikuje již Talmud a setkáváme se s ní po celé trvání rabínského judaismu, především v biblických komentářích.“ (str. 74-75) Co je na tom tak nepochopitelného? Ty si myslíš, že novozákonní pisatelé o rabínské exegezi nic nevěděli? Kniha Zjevení je víc židovská, než si mnozí uvědomují.
Kdo to viděl na vlastní kukadla že Bůh rozmlouvá se Satanem o rozsahu škod Jóbovi? Pokud to psal Jób on to viděl? Takovou blbost mu řekl Bůh?
Knihu Job zřejmě nenapsal Job, ale Mojžíš. Spoustu věcí lidé hodnotí jako „blbost“, ačkoliv se jedná o pravdu.
Proč Bůh píše kdo nepracuje ať nejí. Víš kolik lidí má zděděný majetek, firmy běžící bez nich? Někteří mají štěstí, přidou k Ruletě a zase nemakají. Co mi to má říct?
V řeckém textu Bible nečteme „kdo nepracuje ať nejí“, ale „kdo nechce pracovat, ať nejí“ (2.Tesaloničanům 3:10). Proč to stále nebereš vážně a překrucuješ?
Proč nám říká že Ježíš tu bude do skonání věku? To je dokdy? Jakou to pro tebe má informační hodnotu? Co ti to říká?
Proč nám to říká? abychom v roce 2009 tomu nerozuměli?
Nerozumějí tomu pouze ti, komu ta slova nebyla určena a kdo tedy neočekávají návrat Pána Ježíše Krista v moci a slávě. Pro ty, kdo jeho návrat očekávají, to znamená, že po celou tu dobu, než přijde, bude s nimi v duchovním kontaktu a bude jim poskytovat vedení skrze Ducha svatého.
Proč v Bibli není kniha Enocha a je tam kniha Marka? Kdo psal knihu marka, že píše že žena když se rozvede s mužem? Co to je za blbost?
Knihu Henoch jsem nečetl a nemohu tedy posoudit, proč není součástí Bible. Marek je typ evangelia odpovídající základnímu způsobu výkladu Písma, který je v judaismu nazýván PEŠAT. Výkladu REMEZ pak odpovídá Lukáš, výkladu DERAŠ odpovídá Matouš a výkladu SOD odpovídá Jan. Zařazení čtyř evangelií do kánonu mesiánské Bible je důkazem, že první křesťané se při výkladu Písma řídili principy, jež byly uznávány v rámci tehdejšího judaismu. To platí i pro rozvod, který podle rabínského judaismu může iniciovat i žena.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Pasach 31/8/2009, 21:36

Martin Cibulka napsal:
Nerozumějí tomu pouze ti, komu ta slova nebyla určena a kdo tedy neočekávají návrat Pána Ježíše Krista v moci a slávě. Pro ty, kdo jeho návrat očekávají, to znamená, že po celou tu dobu, než přijde, bude s nimi v duchovním kontaktu a bude jim poskytovat vedení skrze Ducha svatého.

Martine, věřím, že máš velmi dobré důvody i kvalitní znalosti k tomu, abys psal to, co píšeš; ovšem zdaleka ne vždy Tvým příspěvkům dobře rozumím. Proto bych Tě nyní chtěl poprosit o vysvětlení. Trochu mě zamrazilo, když jsem si přečetl Tvůj výše uvedený úryvek. I na mě se vztahují Tvá slova "Nerozumějí tomu pouze ti, komu ta slova nebyla určena". Je mi z toho smutno, protože nevím, proč jsem byl Bohem tímto způsobem vyřazen. Rád bych se přidal těm, kdo "rozumějí", prosím o to Boha v modlitbách, ale není mi to dáno. Znamená to, že když pro mě nejsou mnohá slova z Bible určena (neboť jim nerozumím), neměl bych se ani snažit porozumět a uvěřit, protože už je stejně dávno rozhodnuto o tom, že jsem vyloučen?
Pasach
Pasach

Male Poeet p?íspivku : 204
Age : 52
vztah k organizaci : Žádný.
Reputace : 0
Body : 71
Registration date : 26. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 31/8/2009, 22:03

Pasach napsal:Znamená to, že když pro mě nejsou mnohá slova z Bible určena (neboť jim nerozumím), neměl bych se ani snažit porozumět a uvěřit, protože už je stejně dávno rozhodnuto o tom, že jsem vyloučen?
Já myslím, že v daném kontextu je to jasné. Tedy, Martin reagoval na zcela konkrétní text, a to, že do doby, než přijde Kristus podruhé, budeme mít pomocníka - Ducha Svatého. To samozřejmě neznamená, že porozumíš všemu, co je napsáno v Bibli. Ale působení DS má ten účinek, že rozumíš tomu, čemu rozumět potřebuješ pro to, abys byl blíže Kristu. Lidé mají různé výklady, dokonce i ti, kteří jsou vedeni DS se přou o různé věci (v NZ je popsána řada takových případů). Působení DS lze vnímat - byť u každého se to může projevovat jinak. Ale měl bys být schopen poznat, že DS u tebe působí. A pokud ne? Pros Boha, ať na tebe DS působí.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 1/9/2009, 09:09

Ahoj všem

děkuji za pěkné odpovědi. Na některé není ani co říct a vedou k zamyšlení.

S čím tak nějak bojuji je v dovysvětelní, že pořád někdy vidím, že Vy vidíte myšlenku a já způsob. Mě Bůh nikdy neřekl, jedu autem, házím blinkr do prava a jedu za tebou a tam se s tebou potkám.

Pro mě to je něco vyššího a toto neumím přijmout.

To stejné s čím bojuji je že tu Bibli seskládali lidé a řekli toto je ta kniha. Toto je správně. Ti stejní lidé, kteří si pak stoupnou před lidi a kážou jim naprosto manipulativním způsobem myšlenky.

Přece když ke mě přichází někdo na jednání a hned na začátek mi řekne naprosto nevěrohodné kecy, budu k němu přistupovat s odstupem.

Martin píše:
Nerozumějí tomu pouze ti, komu ta slova nebyla určena a kdo tedy neočekávají návrat Pána Ježíše Krista v moci a slávě. Pro ty, kdo jeho návrat očekávají, to znamená, že po celou tu dobu, než přijde, bude s nimi v duchovním kontaktu a bude jim poskytovat vedení skrze Ducha svatého.

Martine, v té Bibli se píše o věku a zcela jiným způsobem tak proč se to tam píše tak krkolomě, když by to stačilo napsat tak jak píšeš ty a bylo by to všem jasné. To je to o čem se bavíme. Pokud ta kniha je knihou kde zdůrazňujeme a jinde přehlížíme, každý si to vykládá jinak, to fakt je Boží dílo? Poslal by Bůh nám takové myšlenky a takovým způsobem?

Měli jste někdy vidění, zjevení, slovo? Jak to vypadalo?

Jak vypadá vedení duchem svatým.

Já z té Bible cítím MY a VY, takový odstup stejný jako mají Katolíci, jeviště hlediště. myšlenku o jediné možné cestě, ale to je blbost

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 1/9/2009, 21:22

Pro Pasacha:

Zřejmě Tě zamrazilo z nepřesnosti, které jsem se dopustil. Spíše jsem měl napsat, že zcela jistě mohou mít problém s porozuměním ti, kterým ta slova o skonání věku nejsou určena. Zbyšek to tedy tentokrát vystihl celkem přesně. Jde totiž o to, že Ješuova slova, která jsou zaznamenána u Matouše 28:18-20, jsou adresována jeho učedníkům a všem, kteří se v budoucnu jeho učedníky stanou. Lidé, kteří považují Písmo za snůšku nejrůznějších blbostí a kteří z této pozice neustoupí, se učedníky Ješuy ha-Mašiach nikdy nemohou stát a obsah Písma pro ně tedy nemůže mít tutéž informační hodnotu.

Pro Zvolena, který napsal:
Martine, v té Bibli se píše o věku a zcela jiným způsobem tak proč se to tam píše tak krkolomě, když by to stačilo napsat tak jak píšeš ty a bylo by to všem jasné. To je to o čem se bavíme. Pokud ta kniha je knihou kde zdůrazňujeme a jinde přehlížíme, každý si to vykládá jinak, to fakt je Boží dílo? Poslal by Bůh nám takové myšlenky a takovým způsobem?
V Bibli jsou věci popisovány tak, aby rozuměli věřící, jimž jsou ta slova určena. V textu Písma hraje určitou roli i doba, v níž byl zápis pořízen. Proto se nám dnes může jevit jako poněkud krkolomný. Co se týče textu z Matouše 28:20, tak tam je ještě jeden problém. Ježíš ta slova zřejmě neřekl řecky, ale hebrejsky nebo aramejsky. Z toho vyplývá, že řecký text pouze zprostředkovává řecky mluvícím věřícím to, co Pán Ježíš ve skutečnosti říkal a učil.

Tvá otázka, zda jsou řecké novozákonní texty opravdu Božím dílem, zřejmě vychází z učení svědků Jehovových, kterému jsi byl dříve vyučován. Já však již nějakou dobu nejsem členem této organizace a nezastávám tytéž nauky. Pro mne jsou novozákonní texty spolehlivým zdrojem toho, co učil Ješua ha-Mašiach a jeho první učedníci. Nepovažuji řecký text za přímo diktovaný Bohem slovo od slova, ale za opis či překlad zápisu lidí, kteří se osvědčili ve víře a kteří měli Ducha svatého.

Mesiánští věřící obvykle považují za Bohem diktovaný text slovo od slova pouze hebrejský text Tóry (Pentateuchu), podobně to chápou i ortodoxní židé. Ostatní texty, v nichž pisatelé přímo necitují to, co jim říkal Bůh, mohou být do jisté míry ovlivněny způsobem vyjadřování onoho pisatele. Věřím, že ti, kdo opravdu mají Ducha svatého, zároveň mají při vyučování či psaní duchovní literatury určitou svobodu ve výběru slov. Po této stránce každý učitel nese zodpovědnost za to co učí či jen papouškuje (viz Jakub 3:1).

Kánon Bible tvoří ty spisy, které byly většinou věřících přijaty za spolehlivý zdroj informací, protože byly napsány lidmi, o nichž tito věřící neměli pochyb, že měli Ducha svatého.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 2/9/2009, 17:18

Cituji Martina Cibulku:
V Bibli jsou věci popisovány tak, aby rozuměli věřící, jimž jsou ta slova určena. V textu Písma hraje určitou roli i doba, v níž byl zápis pořízen. Proto se nám dnes může jevit jako poněkud krkolomný. Co se týče textu z Matouše 28:20, tak tam je ještě jeden problém. Ježíš ta slova zřejmě neřekl řecky, ale hebrejsky nebo aramejsky. Shocked Shocked Shocked Z toho vyplývá, že řecký text pouze zprostředkovává řecky mluvícím věřícím to, co Pán Ježíš ve skutečnosti říkal a učil. Mad Mad Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Martine Vážně jsou věci popisovány tak aby jim věřící jimž jsou slova určena rozuměli?
Třeba ... desatero z www - Bible on-line:
„Já jsem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. ...
Slovany, mongoly, eskymáky a indiány vyvedl Bůh z Egyptské země?

Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.... Je teda Bůh osoba Question a je od nás oddělená?

9Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já Hospodin, tvůj Bůh, jsem Bůh žárlivě milující .

ehm cože? Question ...Stíhám vinu otců na synech i do třetího a čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, affraid affraid affraid

10ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají. bounce Hurá! bounce - to je učebnicová manipulace - dělej to co ti říkáme.

13Šest dní budeš pracovat a dělat všechnu svou práci. ??? Shocked Evil or Very Mad Shocked

Co to je 18Nesesmilníš. ??? Smilnili s Bohy? Proč je tam pak znovu psáno verš 7,8,9? anebo

Nebudeš dychtit po ženě svého bližního ... To by bylo smilstvo Exclamation Exclamation Exclamation ... nebo jak píšou Question Question Question a pojal ženu za svou? Cool Cool Cool


Martine Neutral Vážně jsou věci popisovány tak aby jim věřící jimž jsou slova určena rozuměli anebo aby jim nerozuměli a tím nechávali si nalívat rozumy od starších a proto je 34.000 denominací církve protestanské, SJ, Kaťáci, pravoslavní a pravověrní ADVENTISTÉ...

Prostě to vidím jinak. Arrow Prostě UŽ to vidím jinak. Martine, pokud mi někdo vložil ten velký příběh – metanaraci – zotročení mysli do nějakých mantinelů, do něčeho čemu mám věřit a něco bezvýhradně přijmout, tak musím mít i zpětnou vazbu, která mě ve víře bude udržovat a nastavení mozku, které tuto víru bude dosvědčovat, přesně jak to děláš ty, že si dokládáš verše verši a myšlenky myšlenkami k tomu aby tvá víra – ucelený soubor iniciačních a kreativních myšlenek byl dokonalý a nezpochybnitelný a ty tu metanaraci mohl přijímat, neustále se v ní utvrzovat na základě tvých klíčů a filtrů, že tomu tak skutečně je a tak prostě žít.

Já toto ale neberu jako vedení duchem svatým ale metanaraci mozku. Skutečně aniž bych chtěl cokoli tady shazovat, je to tak. Proto jsem se ptal na vedení ducha svatého.

Je poctivé říct - metanarace mozku,

jocolor

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 3/9/2009, 08:36

A6zvolen napsal:do něčeho čemu mám věřit a něco bezvýhradně přijmout, tak musím mít i zpětnou vazbu, která mě ve víře bude udržovat a nastavení mozku, které tuto víru bude dosvědčovat ...

Já toto ale neberu jako vedení duchem svatým ale metanaraci mozku. Skutečně aniž bych chtěl cokoli tady shazovat, je to tak. Proto jsem se ptal na vedení ducha svatého.
Nevím, co jsi zažil ty. Já dostávám odpovědi na zcela konkrétní situace, na zcela konkrétní modlitby. A to vždy prostřednictvím nějaké vnější události (tedy že se to neodehraje jen v mé mysli). Tyto odpovědi pak následně formují i to, jakým způsobem chápu texty v Bibli.

Za sebe tedy říkám, že to není tak, jak se nám tu snažíš podsunout.

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 09:38

Zbyšku

nepleteš jablka s hruškama? Čteš, co zde píšu? Já myslím že ne.

Přečti si fakt moje příspěvky a zjistíš, že já nezpochybňuji existenci Boha, jen to jak je to servírováno v Bibli.

Poskytuji jiný úhel pohledu, protože ta Bible není psaná nemotorně, krkolomě jak se tu snažíte neustále tvrdit.

Já bych VÁM mohl povídat co je vedení duchem svatým a co jsou vyslyšené modlitby, ale my pod pojmem vyslyšené modlitby máme zcela jiný způsob pochopení modlitby a jak ta modlitba funguje, co to skutečně je a do toho nechci s váma zabřednout.

můj otec v nic nevěří a taky se stal zázrak v jeho životě. Znám spoustu lidí kteří mi dosvědčují, že toto není JEN pro křesťany věřící v Boha, že je to pro VŠECHNY. Jak je to možné? Proč a nač teda cíkrev a její PLAŤ a pak se ZTRAŤ.

Pochopíte mě? Podívejte na strom, jak je krásný, jasný podívejte se okolo sebe a pak čtěte Bibli, že by Bůh stvořitel všeho nám říkal toto? Že by Bůh se pletl? Všechno navazuje na všechno a my jsme toho součástí.

Pro mě Bůh je daleko víc, vedení Duchem svatým není to že mi někdo vymyl mozek a neustále se mnou manipuloval. Jestli pro Vás ano, neberu Vám to, nechte si to, nenadávám vám. Respektuji Vás o tom je diskuze, prostě diskutujeme nic víc, nic nepodsouvám, píšu co vnímám, prožívám.

Jasně, Very Happy včera jsem se modlil, byl jsem velmi nervózní, říkám Bože potřebuji prosadit na radě mé návrhy. Jasně jsem poté cítil že to zvládnu. Ano byl to boj, ale všechno co jsem potřeboval jsem prosadil - získal. Byl jsem to já, nebo Bůh? Byly to moje schopnosti, nebo Bůh mi důvěřoval a jen třeba dopomohl? Nebo Bůh všechny zmanipuloval? nebo se bouchly do hlavy?
Pánové ... jak by asi rada dopadla, kdybych seděl doma a jen modlil se?
myslíte si že by odhlasovali mé návrhy?

Já myslím že ne. A jak je to možný?

takových scvědectví nám mnoho, zrovna jako teď, už nepiš a jdi ...

Tak se mějte

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  jája 3/9/2009, 12:28

Zvolene,zamýšlím se nad spoustou tvých úvah. Můžeš bejt míň expresivní? Nevím,jak to jinak napsat. Máš řadu zajímavých myšlenek,ale píšeš je tak,že můžou urážet a můžu mít chuť přestat debatovat. Díky.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 12:53

myslíš expresivní ´- expresivní jazyk = navenek vyjádřený; spontánní jazyk prezentující osobní emoce, prožitky, pocity a vztahy. Rozumíme tomu oba dobře? Já ani ty se neumím vžít do druhého a prožívat ním stejné věci, protože i stejně vypadající věci mohou být pro každého jinak vyjádřitelné.

V čem vidíš to že to někoho může urážet. Co se tebe konkrétně dotklo Jájo.

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Martin Cibulka 3/9/2009, 13:11

Pro Zvolena, který napsal (Today at 9:38):
Poskytuji jiný úhel pohledu, protože ta Bible není psaná nemotorně, krkolomě jak se tu snažíte neustále tvrdit.
Že je Bible psána krkolomně jsi napsal Ty v této větě (Tue 1 Sep ŕ 9:09): „Martine, v té Bibli se píše o věku a zcela jiným způsobem tak proč se to tam píše tak krkolomě, když by to stačilo napsat tak jak píšeš ty a bylo by to všem jasné.“ Já jsem naproti tomu napsal, že se biblický zápis dnes pouze „může jevit jako poněkud krkolomný“ (Tue 1 Sep ŕ 21:22). Kdybys byl vedený Duchem svatým, nepřekrucoval bys to. Protože však vše neustále překrucuješ (není to totiž první věc, kterou jsi úplně překroutil), dá se to vysvětlit i tak, že jsi to ve skutečnosti především Ty sám, kdo se stal obětí jakési metanarace svého vlastního mozku.

Ty se prý sice i modlíš k Bohu, ale když se Ti něco povede, stejně veřejně vzdáváš čest především své vlastní šikovnosti. Ano, kdybys seděl doma a stále se jen modlil o prosazení Tvých návrhů a nikde jsi nešel, tak bys samozřejmě nic neprosadil. Pokud je však vše výsledkem jen Tvé šikovnosti a píle, proč ses k Bohu vlastně modlil? A pokud Ti v něčem opravdu pomohl, proč vzdáváš čest jen sobě?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  A6zvolen 3/9/2009, 13:30

Jen Martinu cibulkovi, ostaní číst jen s vědomím, že jde o protiofenzivu

No hurá!!!

Kde dochází argumentace, tam začíná manipulace.

Ty si mě absolutně nepochopil, nebo je to záměr.

Ty píšeš že je to psáno těm kdo to pochopí a já ti říkám, že to je psáno aby tomu nikdo nerozuměl to znamneá že v prvním případě zpochybňuji to, že Bůh jasný a úžasný by nám to psal nepochopitelně a v druhé že je to záměr.

Proč se nevyjádříš k mým myšlenkám a jen hledáš střet?

Kdybys byl Martine vedený Duchem svatým, nemanipuloval bys.

druhý odstavec:

Byl jsem to já, nebo Bůh? Byly to moje schopnosti, nebo Bůh mi důvěřoval a jen třeba dopomohl? Nebo Bůh všechny zmanipuloval? nebo se bouchly do hlavy?
Pánové ... jak by asi rada dopadla, kdybych seděl doma a jen modlil se?
myslíte si že by odhlasovali mé návrhy?

Já myslím že ne. A jak je to možný?

Nepíšu já snad dotazy a ne odpovědi: Byl jsem to já, nebo Bůh? Byly to moje schopnosti, nebo Bůh mi důvěřoval a jen třeba dopomohl? Nebo Bůh všechny zmanipuloval? nebo se bouchly do hlavy?

Manipulace - čachry s mými myšlenkami, je to poctvivé?
Tvoje nulová empatie, je to správné?

Proč pořád drmolit odstavce z Bible, když se byvím o způsobech a možnostech modliteb?

A6zvolen

Male Poeet p?íspivku : 693
vztah k organizaci : nevratný
Reputace : 0
Body : 712
Registration date : 25. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  zbysek 3/9/2009, 14:17

A6zvolen napsal:nepleteš jablka s hruškama? Čteš, co zde píšu? Já myslím že ne.

Přečti si fakt moje příspěvky a zjistíš, že já nezpochybňuji existenci Boha, jen to jak je to servírováno v Bibli.
Čtu a nepletu. Po osobních zkušenostech pak líp rozumím tomu, co asi tak chtěli ti lidé, co to psali, říct.

můj otec v nic nevěří a taky se stal zázrak v jeho životě. Znám spoustu lidí kteří mi dosvědčují, že toto není JEN pro křesťany věřící v Boha, že je to pro VŠECHNY. Jak je to možné?
Jistě, že to je pro všechny. Ale někteří jsou souzeni už zde, jiní budou muset projít soudem potom. Alespoň tak je to psáno v NZ.

Proč a nač teda cíkrev a její PLAŤ a pak se ZTRAŤ.
Jo, když si vybereš nesprávnou církev... Very Happy

Pro mě Bůh je daleko víc, vedení Duchem svatým není to že mi někdo vymyl mozek a neustále se mnou manipuloval.
O vymývání mozků a manipulacích tu hovoříš především ty. Většina ostatních pak hovoří o tom, že u SJ k tomu to dochází. Ale ty si myslíš, že všichni zde diskutující (tedy kromě tebe, samozřejmě Very Happy) mají vymytý mozek? Ts, ts, ts...

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby - Stránka 6 Empty Re: Jak Vám Bůh odpověděl na Vaše prosby aneb vyslyšené motlitby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru