Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Identita Ducha s. a my..

+5
stefan
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
9 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 23/11/2006, 21:55

Prečo SV nesleduje apoštolskú tradíciu kladenia rúk spojenú s darmi Ducha svätého zachytenú v Písme a praktizovanú kresťanmi aj v poapoštolskej dobe?
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 22:37

Možná, že pochopili, že dnes to již nefunguje...

Tuto výsadu měli pouze apoštolové a ti, na které oni osobně vložili ruce . Jazyky, uzdravování, proroctví, kříšení z mrtvývh, pití jedu a braní jedovatých hadů do rukou a další divy..

Dnes, pokud to funguje, má to jiné kořeny..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 23/11/2006, 22:41

Z toho som dosť smutný, takže Strážna veža teda Duch svätého, toho parakléta, ktorý má pomáhať kresťanom, pripomínať im všetko, čo ich Ježiš naučil a byť s nimi ako dozor, toho pomocníka teda Strážna veža nechce dopriať žiadnemu z jej veriacich členov. Smutné.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 23/11/2006, 22:43

Stefane,
to myslíš vážně, že bez kněze nemůžu dostat pomoc sv. Ducha????
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 22:49

Z toho som dosť smutný, takže Strážna veža teda Duch svätého, toho parakléta, ktorý má pomáhať kresťanom, pripomínať im všetko, čo ich Ježiš naučil a byť s nimi ako dozor, toho pomocníka teda Strážna veža nechce dopriať žiadnemu z jej veriacich členov. Smutné.


Mají místo toho "milujícího věrného otroka", který je zástupcem Boha, jako u Katolíků papež.

Takže se zase tak moc neliší..

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 23/11/2006, 22:52

Stefane,
to myslíš vážně, že bez kněze nemůžu dostat pomoc sv. Ducha????
To som nikdy netvrdil. Ale to sa deje zväčša mimo Cirkvi.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 23/11/2006, 22:59

Pak ale nechápu tvůj názor:
Z toho som dosť smutný, takže Strážna veža teda Duch svätého, toho parakléta, ktorý má pomáhať kresťanom, pripomínať im všetko, čo ich Ježiš naučil a byť s nimi ako dozor, toho pomocníka teda Strážna veža nechce dopriať žiadnemu z jej veriacich členov.

Když k tomu není zapotřebí kněz ani kladení rukou, tak nemusíš být smutný. Strážná věž nám to nedopřála, jak píšeš, ale pomoc sv. Ducha jsme mohli získat sami, ne?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 23/11/2006, 23:20

Asi ne. Protože na něco mají patent pouze SJ a na něco pouze Katolíci. Nikdo jiný nemá šanci...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 23/11/2006, 23:26

queens
Ja nie som smutný z toho, žeby medzi svedkami nepôsobil Duch svätý, ja som smutný z toho, že Strážna veža nerešpektuje apoštolskú tradíciu a takýmto spôsobom nenapomáha získavať dary Ducha svätého.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 23/11/2006, 23:34

Stefane,
to nebuď smutný, protože sv. Duch je určitě více vidoucí než všichni SJ i katolíci dohromady a on se vyzná a ví, komu pomoci!!A určitě mu v tom nezabrání ani představitelé té či oné církve, nebo myslíš že ano?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 23/11/2006, 23:40

Stefane,
to nebuď smutný, protože sv. Duch je určitě více vidoucí než všichni SJ i katolíci dohromady a on se vyzná a ví, komu pomoci!!A určitě mu v tom nezabrání ani představitelé té či oné církve, nebo myslíš že ano?

Nie.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 13:17

že Strážna veža nerešpektuje apoštolskú tradíciu a takýmto spôsobom nenapomáha získavať dary Ducha svätého.

Nejvíc těchto darů ducha je možné vidět ve válce, když si jedni a titíž příslušníci stejné církve, jen proto, že náleží k jinému státu, navzájem podřezávají krky, kněží na obou stranách se modlí za vítězství jejich strany a horlivě světí zbraně, jeden proti druhému. Katolík na Katolíka, s církevním požehnáním a vkládáním rukou, k darům ducha.

Tak to je něco. Takový dar bych nechtěl od žádného kněze...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/11/2006, 16:21

Dědo Slavíku,

prosím tě, to ne. To byla dost krutá ironie. Ty si přece taky nemyslíš, že jsou všichni katolíci stejní - tak jako všichni Svědkové nejsou stejní. Když si někde ve válce podřezávají krky, to přece víš, že to nejsou žádné dary Ducha. Ten tvůj odstaveček je jak okopírovaný z Probuďte se, prosím tě, to fakt ne. To je propaganda SJ. Neříkám, že ostatní nemají svou. Ale slyšela jsem některé zkušenosti zrovna z války, jak se katolík zastal katolíka, a nejen katolíka a nevím, jestli bychom toho byli my (dříve jak SJ, nebo teď) schopni? Říká ti něco jméno Maxmilián Kolbe?
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 16:35

Tak to byla vzácná zkušenost.
Můj strejda byl kazatel u Baptistů. Jsou jedni z nejlepších církví. Co se týká války, strejda jasně řekl, že musí hájit zájmy své vlasti a pokud nezabije protivníka, bude zabit on.
Po několika dnech si každý na frontě zvykne a z většiny, bez ohledu na vyznání, se stane zvěř. Co bylo na opscích německých vojáků???
To není propaganda SJ, ale fakta první i druhé světové války..

Když amerikáni vezli první atomku do Japonska, měli na palubě letadla Bibli. I oni byli věřící...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/11/2006, 16:45

Dědo,
to víš, tyhle zkušenosti já nemám(a jsem ráda), neboť jsem žena a ještě k tomu jsem se narodila se sklonem k pacifismu.
Na druhé straně jsou situace, kdy jde třeba o život dítěte, nebo abych to citově nevyhrocovala, prostě o život člověka a je otázka, kdy a jak mu pomoct. Třeba ve válce je to někdy o násilí.
SJ sami sebe časti vyvyšují jak fyzicky nikomu neubližují a do válek nechodí, ale sami v Probuďte se otiskli před lety, že psychické násilí je někdy horší než tělesné, tak co s tím?
Mezi námi - ráda bych viděla právě v ohrožení vlastního života ty, kteří nejvíce křičí, že ostatní náboženství vraždili lidi a SJ ne! Možná, že bychom se divili jejich reakcím....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 16:54

Souhlasím. Okolnosti a prostředí každého změní. Byl jsem dvakrát v kriminále a dodnes je to ve mě. Je to silnější, než třicet let u SJ.

Přežít frontu, musí být zárukou děsivých snů, nadosmrti...

Proto i já čekám a těším se jako Petr.
˛
2. Petra 3:13 Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/11/2006, 17:03

Dědo,
kriminál to bylo přesně to, čeho jsem se v totalitě děsně bála. Nejsem hrdina ani náhodou. To jsem o tobě nevěděla, vidíš, i to člověku pomůže pochopit líp reakce druhého.
Bude to fakt krásný až takový věci nebudou, ani ty myšlenky, vzpomínky a tak...
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/11/2006, 17:19

Když jsme již narazili na ten kriminál, představ si, že před lety, staří muklové, dbali na jakousi "zločineckou" čest. To jsem poznal, když jsem seděl poprvé (rok 75)

Po druhé to bylo horší. Katastrofální úpadek morálky, zvlášť u mladší generace. To byl rok 80. (Byl jsem tam s Havlem, Bendou a Dinsbierem, já, jako SJ)


Dnes bych kriminál nepřežíl. To musí být hrůza a děs...Ta stará "solidní generace zločinců" již vymřela, a ti mladí jsou šílenci...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 24/11/2006, 17:27

Tak jak se horší lidská povaha, čest a morálka jsou v tahu, tak se to horší na všech frontách. Člověku se stýská po lidskym chování, no bylo by o čem povídat....
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 25/11/2006, 22:06

Hvězdlický:
Nejvíc těchto darů ducha je možné vidět ve válce, když si jedni a titíž příslušníci stejné církve, jen proto, že náleží k jinému státu, navzájem podřezávají krky, kněží na obou stranách se modlí za vítězství jejich strany a horlivě světí zbraně, jeden proti druhému. Katolík na Katolíka, s církevním požehnáním a vkládáním rukou, k darům ducha.
Tak to je něco. Takový dar bych nechtěl od žádného kněze...
A som smutný aj z toho, že si to hromadíte náboženský kapitál na smrti a utrpení miliónov ľudí. To je hnus. Sorry, ale toto je fakt hnus. Ja som trošku druhú sv. vojnu študoval a títo ľudia si to nezaslúžia. Toto nebola náboženská vojna. A že protestanti a katolíci krstia deti, to neznamená, že teraz všetci sú oddaní služobníci Pána. A keď niekto príde do dediny a chodí z domu do domu, pričom počujem výstrely a viem, že v tých predchádzajúcich domoch nikto nezostal na žive, tak verte, že mi je jedno, či je to moslim, katolík, evanjelik alebo svedok, či budhista, zabil by som ho bez mihnutia oka a pred tým okom by som mal úsmev svojho syna, ktorý mi o tridsať rokov povie, že ma má rád. Milujme aj svojich nepriateľov, ale nenechajme sa vykynožiť. Ježiš sa nechal zabiť, ale to bola obeta. Význam jeho smrti je úplne iný, ale naša smrť by bola zbytočná.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 26/11/2006, 13:23

Souhlasím s tím, že to, co se dělo a děje s požehnáním církví, je hnus.
Ti obyčejní vojáčci věděli houby. Byli oddáni svému "feldkurátovi" (asi polní kněz), nechali se před bitvou u přenosného oltáře pokropit svěcenou vodou a potom šly obě strany do toho.

V dřívějších dobách to bylo okatější. Korouhve s křížem a okázalost kněží a na druhé straně, korouhve s kalichem a podobní kněží...

I když se dnes nejedná o náboženské války, stejně v každé z nich má svoje prsty (přiživuje se) nějaká církev).

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Věra Kolafová - quaero 26/11/2006, 15:52

Víš, Dědo, trochu se bojím, že jsme obětí propagandy.
Otázka je, jak to opravdu bylo.
Jak psal Stefan: to že malé dítě je pokřtěné ještě neznamená, že je to v dospělosti automaticky katolík. Takže ti všichni, kteří byli ve válce možná - já to opravdu nevím - ani většinou katolíci, nebyli. Mimoto tam taky mohli být i protestanté, ale ty tě tolik nerozčilují, o těch tolik nemluvíš. Ale já se ti nedivím. Já jsem se dříve ve službě ani nemohla nadechnout, když mi někdo řekl, že je katolík, tak jsem měla ze školy vypěstovaný odpor k této církvi a SJ to dorazili. Jenže dnes si opravdu myslím, že jednotlivé cirkve mají být prostě služebnice pro věřící lidi, a ti, kteří k nim patří pak vlastně nakonec dělají to, jaká ta církev zrovna je. A to, kdo opravdu činí Boží vůli bude soudit Kristus, takže je to naše zbytečná starost a zbytečná kritika.
Věra Kolafová - quaero
Věra Kolafová - quaero

Female Poeet p?íspivku : 1373
Reputace : 0
Body : -21
Registration date : 24. 10. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 26/11/2006, 18:28

Jak psal Stefan: to že malé dítě je pokřtěné ještě neznamená, že je to v dospělosti automaticky katolík.

Neslyšela jsi někdy od lidí "já jsem byl pokřtěný katolík, a jako katolík umřu. Nikam přestupovat nebudu."

Pokud po svém křtu vystoupí z církve, teprve potom přestane být katolík. Nebo jiný.
Otázka je, jestli je také Kristův služebník. Protože to "Pane, Pane," říká každý příslušník jakékoliv církve, která si říká křesťanská.

Domnívám se že omlouvat něco takového, co se ve jménu Boha a nebo náboženství dělo a děje, se může rovnat spoluvině.

Nemusíš přece vybrat banku a zastřelit pokladní, stačí, že hlídáš na rohu. Jsi spoluviník.
Proto Ježíš říká "nemějte s nimi podíl"...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  stefan 26/11/2006, 20:05

Hvězdlický:
Neslyšela jsi někdy od lidí "já jsem byl pokřtěný katolík, a jako katolík umřu. Nikam přestupovat nebudu."
Ľuďom sa proste nechce prestupovať.
Pokud po svém křtu vystoupí z církve, teprve potom přestane být katolík. Nebo jiný.
Byť katolíkom je oveľa náročnejšie ako SJ. Poviem prečo. Na prvý pohľad sa zdá, že byť svedkom je náročné. Je to z istého uhla pravda, všetky tie programy, knihy, duchovné stretnutia, zbieranie bodov za rozdanú literatúru, hodiny v službe, ale žiadna zodpovednosť. Svedok si toto všetko odkrúti a potom spokojný, že vykonal všetko čo od neho Strážna veža požadovala a teda s vedomím a víziou večného života na zemi (ani nemyslieť na nebo, to je zakázané) spokojne zaspáva. Katolík nemá žiadne takéto povinnosti, ale obrovskú zodpovednosť. Katolíkov nikto nevodí za ručičku, každý si sám seba musí postrážiť, či sa zúčastní bohoslužby alebo nie, či má čisté srdce vstúpiť pred Pána alebo nie. Katolíka nikto na jeho chyby neupozorní a už vôbec nikto ho nevylúči. Pokiaľ ste boli svedkami, tak za vás zodpovedala Strážna veža, a keď z času na čas sa objavilo nové svetlo, a to staré už nesvietilo, tak proste to bola chyba Veže a vy ste spokojne išli ďalej. My žiadne nové svetlá nemáme. A ak si na seba nedáme pozor, tak neexistuje nikto, na koho by sme sa mohli vyhovoriť, že nás niečo zle naučil. V tom je tá zodpovednosť.
Domnívám se že omlouvat něco takového, co se ve jménu Boha a nebo náboženství dělo a děje, se může rovnat spoluvině.
To je pravda, ale dúfam, že teraz nemáte na mysli druhú sv. vojnu. Ako som povedal, to nebola náboženská vojna.
stefan
stefan

Male Poeet p?íspivku : 961
vztah k organizaci : oponent
Reputace : 0
Body : -14
Registration date : 29. 03. 06

http://www.vira.cz

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 26/11/2006, 20:24

To je pravda, ale dúfam, že teraz nemáte na mysli druhú sv. vojnu. Ako som povedal, to nebola náboženská vojna.

To nebyla. Přesto nápisy na opascích vojáků "Bůh je s námi" něco dokreslují a likvidace židů, také..

Svedok si toto všetko odkrúti a potom spokojný, že vykonal všetko čo od neho Strážna veža požadovala

Omyl, SJ nemá nikdy pokoj. Honí ho starší sboru a kdyby to bylo málo, tak je tady krajský dozorce, který starší pěkně provětrá, jak to, že zvěstovatelé zahálí.

Jó, to u katolíků je to jiné. U nás, na "dědině" je devadesát proceknt katolíků. Pravidelně do kostela chodí tři babky. Ti ostatní si to "odkroutí" na vánoce a velikonoce. No a potom na dušičky. Aby to bylo vše...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 5 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru