Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Identita Ducha s. a my..

+5
stefan
Jirka z P. (queens)
Martin Cibulka
Hvězdlický
OOO
9 posters

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Aleš 23/7/2006, 09:29

A co když mají trinitáři pravdu. Já nemám zas tak jasno v trojici. Znám všechna negativní vymezení, která jsem si nacvičil za léta u SJ a sypu z rukávu texty vyvracející ji. Ale Ducha (poslaného pomocníka) zde řešíme poněkud krkolomně a správnost zařazení Kristovy pozice v Jehovistické posloupnosti tady byla už víckrát zpochybňována. A vzhledem k pochybnostem nad smyslem a vhodností používání Božího jména by nám možná neškodil nezaujat ý výklad někoho, kdo je v tom dál.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 23/7/2006, 09:58

A co když mají trinitáři pravdu.

Říká se, že na každém šprochu je pravdy trochu. I satan, aby byl úspěšným andělem světla, musí mít hodně pravdy.

Na příklad v oné trojici, najdeme slovo Bůh u Otce i Syna. U Ducha sv. ale ne. U fungující trojice, by musel být Bohem i on. Samostatnou osobností.

O Otci je psáno, že je věčný. U syna, prvorozený, jednozplozený a podobně. Není o něm psáno, že je věčný spolu s Otcem a tedy BRATR.

"Okecat se dá vše. I svatá trojice. Ale jen lidemj bez zdravého rozumu.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Aleš 23/7/2006, 12:39

Slavík Svatopluk napsal:

"Okecat se dá vše. I svatá trojice. Ale jen lidemj bez zdravého rozumu.

Přece není možný, že by mezi 500 000 000 katolíky nebo kolik jich je byli samí bez zdravého rozumu.
Já se nezastávám jejich náboženství, ale věřím, že i v tomto smyslu to může být tak, že víc hlav víc rozumu.
Naše, v podstatě shodné zázory, připusťme si, vycházejí z bídného překladu NS a teorií postavených možná zednáři s úplně zamlženými pohnutkami. To může být zavádějící.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 23/7/2006, 13:02

Z toho množství členů v KC je většina naprosto pasivnícvh. Navíc pro ně podobně jako u SJ je VRO, tak je papež a pan farář.

Podobně jako někteří SJ opouští řady těch služebníků VRO, tak i někteří z KC odcházejí.
Ale jinak nikdo nepotřebuje uvažovat. Na co? Tak svědomitě svou víru ani nebere.
Nejsou tedy pitomí, ale je jim to fuk...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 24/7/2006, 13:42

Queens napsal:
Martine, i Ježíš Kristus nedělál věci a zázraky z vlástní vůle, ale dělal to, co viděl u svého Otce, právě trinitářská a duařská konstrukce, způsobuje to, co jsi napsal. Má snad Kristus ducha Božího? Nemá, ale když mu jej JHVH propujčí tak ho jakoby má, ale ve skutečnosti ne, jen ho se svolením Otce používá. Pokud bys chtěl i b. texty tak ti mohu posloužit, ale momentálně nemám čas.
Queensi, jestli můžeš biblicky vyvrátit to, co jsem napsal o Božím Duchu, tak to udělej, ale nezačínej, prosím Tě, tvrdit další věci, které nemůžeš obhájit a které navíc nejsou předmětem tohoto tématu.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/7/2006, 13:45

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 11:00, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/7/2006, 16:16

S tou virovou nákazou- no, každý někde strávil kus života a něčemu sloužil. Je tedy normální, že tím bude silně načichlý.

Horší jsou na tom ti, kteří prodělali něco podobného a vůbec se nepoučili. Lezou najivně do dalšího srabu v podobě KC, Letničářů a kdoví čeho a tady hlásají tato nová moudra.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 24/7/2006, 16:53

Děda Slavík napsal:
Horší jsou na tom ti, kteří prodělali něco podobného a vůbec se nepoučili. Lezou najivně do dalšího srabu v podobě KC, Letničářů a kdoví čeho a tady hlásají tato nová moudra.
Sváťo, o kom to, prosím Tě, zase píšeš?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 24/7/2006, 17:00

No přece o těch (o nikom konkrétně) co vyšli z bláta do louže.

Nebo snad, protože nejsou SJ tou jedinou a pravou, najde se to u KC, nebo podobných???

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/7/2006, 19:00

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 11:00, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 24/7/2006, 19:50

No, myslel jsem si, že chcete řešit téma "Identita Ducha s. a my" a ne, že budete střílet po husách nebo jen tak po nikom konkrétně. Když nebudete psát konkrétně, tak se asi ani v tomto tématu nehneme z místa. Doporučuji vytvořit téma např. "Jen tak, nekonkrétně" nebo tak nějak podobně, ať se všichni, kdo mají chuť, pěkně vyřádí
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 24/7/2006, 19:54

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 11:01, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 25/7/2006, 08:26

Nemohu souhlasit s Martinem v požadavku "konkrétně".

Nepíšeme o Frantovi a nebo Pepíkovi, ale o problému, který se nějak řeší.

Že se trefená husa ozve, to je jeho věc.
Nemůře se ale urazit, nikdo ho konkrétně a veřejně nezesměšnil, nenapadl, neočernil atp.

Je pouze vyjádřen nesouhlas s jeho myšlenkou a přidán jiný názor.

Osobní spory a hádky, to by znamenal krach těchto stránek a přemnožení anonymů, hulvátů.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Aleš 25/7/2006, 08:54

Já určitě v příštích letech do žádné církve nevlezu. Mám kopřivku když jdu okolo lidí shromážděných před kostelem po mši nebo vidím jak mladí vytřeštění věřící zpívají při kytaře v autobuse koledy. Z těch vysmátých tváří na sjezdech a shromážděních a srdečných líbání všech navzájem mám hrůzu. Znám jednu SJ která přešla z louže pod okap, k adventistům a nedokážu ji pochopit. To ale neznamená že se budu napříště uzavírat novým duchovním věcem a pouze zdokonalovat a píglovat zmatené zednářsko-jehovistické konstrukce. Pavel říká "všechno poznej a dobrého se drž." Názor SJ na jiné církve znám, ovšem všeodsuzujícím nadhledem sekty SJ jsme se dostali tam, kde jsme. Pouhým zdokonalováním nauk VRO zásadní krok k Bohu neudělám.
Aleš
Aleš

Male Poeet p?íspivku : 343
vztah k organizaci : po 20ti letech horlivosti opustil společenství napsáním dopisu
Reputace : 0
Body : 0
Registration date : 28. 05. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 25/7/2006, 09:13

Názor SJ na jiné církve znám, ovšem všeodsuzujícím nadhledem sekty SJ jsme se dostali tam, kde jsme. Pouhým zdokonalováním nauk VRO zásadní krok k Bohu neudělám.

Celý tvůj přízpěvek mi náramně pasuje. Souhlasím. Jen k závěrečné myšlence bych připojil svůj názor.

Některým se stalo (a nechtěl bych být na tom podobně) že ten "všeodsuzující postoj SJ" se přenesl do nové podoby, že odsuzují bez rozdílu vše, co má značku SJ.
To je stejný fanatizmus, jako to prvé.

Co se týká "zdokonalování nauk VRO". Tam souhlasím. Buď jsou špatné a nebo dobré. Ale i když se zdají být dobré, nebudu je používat jako základ pro svou víru.
Ze všech církví si mohu něco dobrého vybrat, Tedy i od VRO. Ale základem a směrnicí je pořád Písmo a Kristus.
Nejen samotné evangelium, nebo jeho pro mne líbivá část.

Evangelium je součást celku, Bible, a proto se snažím brát celek.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 25/7/2006, 12:48

Děda Slavík napsal:
Některým se stalo (a nechtěl bych být na tom podobně) že ten "všeodsuzující postoj SJ" se přenesl do nové podoby, že odsuzují bez rozdílu vše, co má značku SJ.
To je právě ta nekonkrétnost. Možná, že k těm lidem počítáš i Petra/Datla, protože i on naznačil, že je zapotřebí vše odhodit a začít znovu. Jenže konkrétně u něho dobře vím, že na tom není tak, jak popisuješ.

To odhození všeho není tak, že vše je špatné, ale že např. konkrétně Ty nejsi schopný rozlišit, co dobré bylo a co ne. V takovém případě je lepší skutečně vše odhodit a začít znovu na tom správném fundamentu křesťanské víry, t.j. na Kristu, a to bez předsudků o Otci, Synu a Duchu svatém. Tak snad budeš moci lépe rozlišit, co je krok z bláta do louže a co ne.

Zatím se však držíš toho, co ses naučil u SJ, a proto vše posuzuješ podle toho, zda je někde náznak učení té které církve. Pokud se Ti zdá, že něco zdůrazňují adventisté, letničáři nebo katolíci, okamžitě to odmítáš a označuješ za blud aniž bys věc prozkoumal.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 25/7/2006, 13:15

To odhození všeho není tak, že vše je špatné, ale že např. konkrétně Ty nejsi schopný rozlišit, co dobré bylo a co ne. V takovém případě je lepší skutečně vše odhodit a začít znovu na tom správném fundamentu křesťanské víry, t.j. na Kristu, a to bez předsudků o Otci, Synu a Duchu svatém. Tak snad budeš moci lépe rozlišit, co je krok z bláta do louže a co ne.

To je aspoň konkrétní. V pubertě jsme říkali " jsi vůl, vole" teď je to trošku obalené, ale v podstatě stejné.

Proto nechci nikoho jmenovitě napadat a odsuzovat, jako jedince. Má na svoje přesvědčení právo. Je mi jedno, jestli je to Martin, Štefan, Datel,, nebo jiní.

V první větě s tebou souhlasím. Není vše špatné.

Ty nejsi schopný rozlišit, co dobré bylo a co ne.

A tady ta tvoje konkrétnost by mohla někoho podráždit, že by odpověděl "jsi vůl, vole". Nechal by se vydráždit.

Chápeš nebezpečí být nerozumně konkrétní??? Zaseješ jen nepřátelství a nenávist. Ten druhý svou chybu neuzná, i kdybys měl pravdu.
Je-li to ale nekonkrétní, potom trefená husa se ozve, ale pokud je chytrá, tak mlčí. Ostatní si toho možná nepovšimli.

Jinak máš pravdu, že SJ jsem byl přes třicet let. Ale před tím skoro čtyřicet let jako baptista. O tom jsem se již kdysi zmiňoval ohledně mého "znovozrození" tehdy dávno.

Mám tedy na čem stavět a co srovnávat. A dost možná o něco snadněji a přesněji jsem schopen pochopit, co to je, jít z bláta do louže. Co mi upíráš a děláš ze mne osla.

2. Petra 2:22 Přihodilo se jim to, co říká pravdivé přísloví: 'Pes se vrátil k vlastnímu vývratku' a umytá svině se zase válí v bahništi.

A teď jsem zvědavý, kdo se ozve jako ta trefená husa. Přizná, že se to vztahuje na něj, ale pro ostatní čtenáře, se tomu bude bránit.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 25/7/2006, 13:56

Podívej, Sváťo. Nemám Tě za vola ani za osla a proto jsem psal konkrétně. Nenapsal jsem, že se potřebuješ navrátit "ke svému vlastnímu zvratku" (2.Petra 2:22), ale že se potřebuješ oprostit od předsudků. Jestliže ses nenarodil "z vody a ducha" (Jan 3:5) v době, kdy jsi byl "skoro čtyřicet let jako baptista", pak o to usiluj nyní, kdy Ti v tom nebrání učení SJ. Všechno, co brání přesnému poznání "Pána a Zachránce Ježíše Krista" (2.Petra 2:20), jsou zvratky.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 25/7/2006, 14:24

Nedávno mi někdo (nechci být konkrétní) obvinil z používání jehovistického myšlení.

Všechno, co brání přesnému poznání "Pána a Zachránce Ježíše Krista" (2.Petra 2:20), jsou zvratky.

Ale i tady vidím žvást jehovistů. Přesné poznání,
.

To slovíčko "přesné" mi dělá husí kůži.

K tomu narození z vody a ducha jsem již několikrát psal, že to na nás nezáleží.
PÁN SI VYBÍRÁ SVÉ SPOLUVLÁDCE a ne, že každý kdo chce.
Možná, že ani ty, nebudeš mezi ně patřit, i když jaksi usiluješ. Ale rozhoduje Ježíš.

Jan 15:16 Ne vy jste vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a ustanovil jsem vás, abyste šli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstalo; a Otec vám dá, oč byste ho prosili v mém jménu.

Efezanům 1:4 v něm nás již před stvořením světa vyvolil, abychom byli svatí a bez poskvrny před jeho tváří.

Takže, ne člověk, na základě svého rozhodnutí bude vládnout s Kristem v nebi, ale musí být vyvolen.
Ostatní věřící jsou bráni jako "nespravedliví". Nebyli vyvoleni, ale i za ně Kristus položil život.
Je jim určena zem. Nová očistěná zem, kde bude přebývat spravedlnost, jak je psáno...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 25/7/2006, 15:06

Sváťo, "přesné poznání" může být žvást, ale ne pro toho, kdo o to usiluje. Tam, kde již někdo dosáhl toho, oč usiluje, již není zapotřebí úsilí. Narození "z vody a ducha" (Jan 3:5) je však pouze malý stupínek k "přesnému poznání", které na nás čeká v nebi, až se postavíme tváří v tvář tomu, kdo nás povolává a vyvoluje. Co může bránit tomu, kdo je povoláván, aby neusiloval o vyvolení? Problém je po pravdě v úsilí a ne v nevyvolení.

A nějaký muž mu řekl: "Pane, je těch, kteří jsou zachraňováni, málo?" Řekl jim: "Silně se namáhejte vejít úzkými dveřmi, protože, říkám vám, mnozí se budou snažit, aby vešli, ale nebudou schopni, ..." (Lukáš 13:23-24)

Ta neschopnost vejít nespočívá v nevyvolenosti, ale v tom, že se na povolání vstoupit nereaguje včas a správným způsobem.
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 25/7/2006, 15:19

Ta neschopnost vejít nespočívá v nevyvolenosti, ale v tom, že se na povolání vstoupit nereaguje včas a správným způsobem.

Souhlas.
A nebo také, že nebyl pozván a hrnul se někam, kde nebyl žádoucí. A nebo byl pozván, byl znovuzrozen, ale nevytrval až do konce..

Všechno to ale má počátek v tom, že musí být Pánem vyvolen.
Protože slova "nebudou schopni" nemusí znamenat vlastní nedostatek sil, ale to, že nebudou vpuštěni.
Dveře ovčince otvírá vrátný, Kristus, a ten je nepustí. proto nebudou schopnmi vejít. Je tady přísný výběr. Do vlády nemůže kdejaký "brambora".

Přesto i za něj Ježíš zemřel, aby získal věčný život.

JInak ještě k tomu "přesnému poznání".
Pavel byl blíž Kristu než my dnes. Přesto tvrdil, že jeho poznání je jen částečné. Nikdy neřekl přesné. To plné a nebo snad přesně poznání nasměroval "až přijde plnost".
Ta ještě ale není. Kdo prohlašuje, že má přesné poznání Písma, Krista, Jehovy (jak prohlašují SJ) je posedlý pýchou a nic míň.

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 25/7/2006, 17:59

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 11:01, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Martin Cibulka 26/7/2006, 12:17

Děda Slavík napsal:
Všechno to ale má počátek v tom, že musí být Pánem vyvolen.
S tím nemohu souhlasit, protože počátek je spíše v povolání, než ve vyvolení. Vyvolení je totiž žádoucí vyvrcholení onoho povolání. Buď někdo byl skrze evangelium povolán nebo nebyl. Ten, kdo je povolán, má usilovat o vyvolení, protože takové lidi Bůh pomazává a vkládá svou pečeť a dává jim "do srdce závdavek toho, co má přijít, totiž ducha" (2.Korinťanům 1:22). Proto apoštol Pavel řekl Timoteovi: "Bojuj znamenitý boj víry, pevně uchop věčný život, pro který jsi byl povolán a o kterém jsi před mnoha svědky předložil znamenité veřejné prohlášení." (1.Timoteovi 6:12)

Proč, Queensi, nazýváš kázání evangelia nakukáváním? Proč nejsi ochotný připustit pravdu znovuzrozeným, jestliže jsi jako neznovuzrozený nebyl pomazán k hlásání evangelia? Proč trváš na tom, že k víře musíš dospět pouze vlastním poznáváním? K čemu potom Kristus "dal některé jako apoštoly, některé jako proroky, některé jako evangelisty, některé jako pastýře a učitele" (Efezanům 4:11)?
Martin Cibulka
Martin Cibulka

Male Poeet p?íspivku : 3389
Age : 55
vztah k organizaci : Bývalý člen organizace SJ.
Reputace : 33
Body : 1239
Registration date : 30. 01. 06

http://www.apologie.wz.cz/

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Jirka z P. (queens) 26/7/2006, 13:16

.


Naposledy upravil dne 31/7/2007, 11:02, celkově upraveno 1 krát
Jirka z P. (queens)
Jirka z P. (queens)
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat
- Výstraha Administrátora: uživatel napadá druhé a/nebo nezařazuje příspěvky podle témat

Poeet p?íspivku : 2926
vztah k organizaci : už dlouho nečinný
Reputace : 0
Body : -168
Registration date : 04. 03. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Hvězdlický 26/7/2006, 14:27

Qqueenmsi, v době o které se zmiňuješ, nebyli jen pomazaní a vyvolení, jak správně opodotýkáš. Vzpomínám na slova "nechte je být, kdo není proti nám, je s námi"

A dnes, kdyby bylo ponecháno oznamování evangelia jen pomazaným, jako třeba Martin, kolik je takových Martinů na světě??? Nikdy by se nikdo nic nedozvěděl a skutečně by potom musely "mluvit kameny".

a nebo potom, skutečně ja pomazaný VRO, kdejaký Adventista, Letničář, Katolík, prostě všichni tí, kdo nějakým způsobem evangelium oznamují.

Co se týká úvahy o "povolání a nebo o vyvolení" Ježíš takto neuvažoval.
Jan 15:16 Ne vy jste vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a ustanovil jsem vás,

Jsou to zvláštní tvrzení...

Hvězdlický
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování pravidel diskuze
- Sdělení Administrátora: uživatel zablokován pro porušování  pravidel diskuze

Male Poeet p?íspivku : 4670
Reputace : 0
Body : -158
Registration date : 30. 01. 06

Návrat nahoru Goto down

Identita Ducha s. a my.. - Stránka 3 Empty Re: Identita Ducha s. a my..

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru