Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  rals 12/3/2013, 21:24

Nikdo mi nevymluví že Martin Hoch je blázen. Z toho jak se tady projevuje, uráží, kope kolem sebe a nakonec se chová jak malej kluk. Je to k smíchu, ztrapnil akorát sám sebe..můj názor. Ale pobavil jsem se, díky Smile

rals

Male Poeet p?íspivku : 132
vztah k organizaci : bývalý 11let
Reputace : 3
Body : 133
Registration date : 29. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 21:28

rals napsal:Nikdo mi nevymluví že Martin Hoch je blázen. Z toho jak se tady projevuje, uráží, kope kolem sebe a nakonec se chová jak malej kluk. Je to k smíchu, ztrapnil akorát sám sebe..můj názor. Ale pobavil jsem se, díky Smile

"Nenazývej bližního svého bláznem", jestli jsi ještě nezapomněl Bibli.


Naposledy upravil MartinHoch dne 13/3/2013, 05:22, celkově upraveno 4 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  daniely 12/3/2013, 21:49

MartinHoch napsal:
rals napsal:Nikdo mi nevymluví že Martin Hoch je blázen. Z toho jak se tady projevuje, uráží, kope kolem sebe a nakonec se chová jak malej kluk. Je to k smíchu, ztrapnil akorát sám sebe..můj názor. Ale pobavil jsem se, díky Smile

"Nenazývej bližního svého bláznem", jestli jsi ještě nezapomněl Bibli. No a nezapomen taky na to, že jsi byl přes deset let u svědků Jehovových, ve složité době najednou jsi pryč a nasloucháš tady fantasmagorickým vývodům lidí, kteří vzývají svaté a provádí excorsismus online. Je to Tvá tragedie, že jsi zradil sbor, po tolika letech. Alespoň neurážej druhé, přečti si Bibli a stydím se za Tebe, že se tady svěřuješ do rukou velmi krutých existencí, které boří znejistěným lidem víru. To už Ti nevadí, že to tu moderuje všeznajícíaurážející bezejmený nick s obrázkem údajně pany Marie u svého ani ne pravého jména (apropoś kdo je to rals, zapomněl jsi své jméno?).

To jsi spadl tak hluboko, pak ať jsem pro Tebe bláznem!

A k tomu na časté dotazy proč jsem odešel. Protože bořit víru komukoliv, byť nedokonalou jsme jen lidé je ohavnost. Většina z Vás tady pod umělými přezdívkami jen boří a ničí. Kdo jste? Kdo si mne to tu bere do úst, kdo že to byl 11 let u svědků a najednou prozřel, že mu lépe poradí zdejší fórum?

Prošel jsem pečlivě tady ty diskuze a necelý den věřil, že se tady hledá pravda, Láska a klid, že se tu rozebírají kritické náměty vůči organizaci a proč ne? Ale to tu není. Jen pár mírných a rozumných lidí. Jinak viz právě opovážlivý "Rals":: - nasloucháte zcela vyšinutým tlachům nicků bez tváře s umělými loutkami na fotografii, které na dotaz označí za Marii?

Kam jsi došel chlape, že máš tohle zapotřebí. Jen potvrzujete oprávněnost požadavků svědků, aby nechodili mezi odpadlíky, to slovo ani nevystihuje psychologický tlak a matení, které tady cpete lidem do hlav - Alea a company.

Kdo jsi Aleo, že se stydíš nejen za tátu o kterém tady zveřejňuješ urážky, kdo jsi, že se stydíš za své jméno, tak bojuješ za pravdu? Kdo jsi, že si dáš k nicku obrázek a vydáváš jej za podobiznu Marie, matky Ježíše Nazaretského.

Kdo jste, že jen čekáte na toho, kdo se chytí do Vašich osidel, aby si myslel, že se zde povídá o víře o Lásce, když se potom na něj zpusíte ve svých urážkách a sytíte se, doslovně máte radost, když někoho vyvedete z míry.

Co je to zašílenosti, že tady Marie Aela provádí onlince excorsismus, zaříkávajíce se Mariininým jménem a nikdo se neozve.

Kdo jste, že si dovolujete urážet a znevažovat dobrý a Boží domov milionů svědků. Kdo jste? Kdo jste, že jste po projevu tak zlí, že pomalu začínám chápat to, co mne odrazovalo, právní výbory, protože organizace a máte pravdu má svoje problémy, ale unesla by ještě tolik jedu, kolik ho tady plivete.

Je mi to moc líto a jsem rád, že v drtivé většině jsou svědci Jehovovi příkladní a slušní lidé. Nikdy bych neřekl, kolik nenávisti, egocentrismu a falešné víry lze vidět, jako jsem zaznamenal zde. A ty člověče, který se neumíš ani podepsat už si mé jméno, protože se alespoň umím podepsat neber do úst, pokud máš zbytek studu. Ať jsem pro Tebe bláznem, ale z Té Vaší špíny, které říkáte informační web jsem prchl, velmi poučen. Mimo doslovných pár výjimek se tu provádí tak kruté psychologické řádění vyšinutých myšlenek, že opravdu jsem to za čtyřicet let praxe spisovatele a novináře, hledajícího víru - nenašel na internetu a že se tam dějí odpudivé diskuze, ale Vy skutečně jste vítezové, Váš pohár je nenávist, arogance, anonymní urážení a podvracení zdravé mysli těch, co sem přijdou opravdu hledat cestu ať už zpět nebo do jiné církve.

To vše pod patronací lidí, kteří "prozřeli" často po mnoha letech že nemohou být v organizaci, protože má své chyby. Ale kolik lidí jste do ní sami pozvali? Copak jste je neučili, že přijde tlak velký před koncem systému na diskreditaci svědků, jak jste ho ustáli. Plivete, bezejmení, bez úcty a respektu k rodině svědků. To je zlé a kéž se vzpamatujete a vrátite k Lásce

Martine, nechtěl bys přestat kolem sebe kopat a řekl bys nám, o co ti jde?


Naposledy upravil daniely dne 12/3/2013, 22:02, celkově upraveno 1 krát

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  jája 12/3/2013, 21:51

Martine, čti si někdy po sobě, jinak ze sebe děláš hlupáka. Za den jsi pochopil, že to tu je prohnilý a nemáš tu co dělat a jsi tu už několikátý den.
Vykřikuješ, jak jsou tu všichni špatný, ale zůstáváš tu dál.

jája

Poeet p?íspivku : 680
vztah k organizaci : odejitý
Reputace : 6
Body : 596
Registration date : 23. 10. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 21:53

Někteří tady nejsou "bezejmenní", takže se o nich dá leccos zjistit. Možná až po jméno psychiatra. Já myslím, že bychom si mohli udělat výlet na Habry. Very Happy
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 22:03

Já jsem pro výlet do přírody! kdybychom se bavili při výletě, z očí do očí, bylo by to hned o něčem jiném :-)

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 22:04

Jakub Jouda napsal:Já jsem pro výlet do přírody! kdybychom se bavili při výletě, z očí do očí, bylo by to hned o něčem jiném :-)

Že jo?! Very Happy Třeba by to rozvinulo sympatie. Smile
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 22:09

Alea napsal:Někteří tady nejsou "bezejmenní", takže se o nich dá leccos zjistit. Možná až po jméno psychiatra. Já myslím, že bychom si mohli udělat výlet na Habry. Very Happy


Naposledy upravil MartinHoch dne 13/3/2013, 05:23, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 22:12

Vy jste nikdy neměli nějaké setkání, ať už organizované a s pozváním všech, nebo alespoň v pár lidech ? Mohlo by to být fajn. Nečekal bych od toho nic víc než možnost popovídat si s lidma se kterýma mám něco společného, kus minulosti. Snad by převládla pozitivní atmosféra a ne konfrontační jako tady...

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 22:13

jája napsal:Martine, čti si někdy po sobě, jinak ze sebe děláš hlupáka. Za den jsi pochopil, že to tu je prohnilý a nemáš tu co dělat a jsi tu už několikátý den.
Vykřikuješ, jak jsou tu všichni špatný, ale zůstáváš tu dál.



Naposledy upravil MartinHoch dne 13/3/2013, 05:23, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 22:17

daniely napsal:
MartinHoch napsal:
rals napsal:Nikdo mi nevymluví že Martin Hoch je blázen. Z toho jak se tady projevuje, uráží, kope kolem sebe a nakonec se chová jak malej kluk. Je to k smíchu, ztrapnil akorát sám sebe..můj názor. Ale pobavil jsem se, díky Smile

"Nenazývej bližního svého bláznem", jestli jsi ještě nezapomněl Bibli. No a nezapomen taky na to, že jsi byl přes deset let u svědků Jehovových, ve složité době najednou jsi pryč a nasloucháš tady fantasmagorickým vývodům lidí, kteří vzývají svaté a provádí excorsismus online. Je to Tvá tragedie, že jsi zradil sbor, po tolika letech. Alespoň neurážej druhé, přečti si Bibli a stydím se za Tebe, že se tady svěřuješ do rukou velmi krutých existencí, které boří znejistěným lidem víru. To už Ti nevadí, že to tu moderuje všeznajícíaurážející bezejmený nick s obrázkem údajně pany Marie u svého ani ne pravého jména (apropoś kdo je to rals, zapomněl jsi své jméno?).

To jsi spadl tak hluboko, pak ať jsem pro Tebe bláznem!

A k tomu na časté dotazy proč jsem odešel. Protože bořit víru komukoliv, byť nedokonalou jsme jen lidé je ohavnost. Většina z Vás tady pod umělými přezdívkami jen boří a ničí. Kdo jste? Kdo si mne to tu bere do úst, kdo že to byl 11 let u svědků a najednou prozřel, že mu lépe poradí zdejší fórum?

Prošel jsem pečlivě tady ty diskuze a necelý den věřil, že se tady hledá pravda, Láska a klid, že se tu rozebírají kritické náměty vůči organizaci a proč ne? Ale to tu není. Jen pár mírných a rozumných lidí. Jinak viz právě opovážlivý "Rals":: - nasloucháte zcela vyšinutým tlachům nicků bez tváře s umělými loutkami na fotografii, které na dotaz označí za Marii?

Kam jsi došel chlape, že máš tohle zapotřebí. Jen potvrzujete oprávněnost požadavků svědků, aby nechodili mezi odpadlíky, to slovo ani nevystihuje psychologický tlak a matení, které tady cpete lidem do hlav - Alea a company.

Kdo jsi Aleo, že se stydíš nejen za tátu o kterém tady zveřejňuješ urážky, kdo jsi, že se stydíš za své jméno, tak bojuješ za pravdu? Kdo jsi, že si dáš k nicku obrázek a vydáváš jej za podobiznu Marie, matky Ježíše Nazaretského.

Kdo jste, že jen čekáte na toho, kdo se chytí do Vašich osidel, aby si myslel, že se zde povídá o víře o Lásce, když se potom na něj zpusíte ve svých urážkách a sytíte se, doslovně máte radost, když někoho vyvedete z míry.

Co je to zašílenosti, že tady Marie Aela provádí onlince excorsismus, zaříkávajíce se Mariininým jménem a nikdo se neozve.

Kdo jste, že si dovolujete urážet a znevažovat dobrý a Boží domov milionů svědků. Kdo jste? Kdo jste, že jste po projevu tak zlí, že pomalu začínám chápat to, co mne odrazovalo, právní výbory, protože organizace a máte pravdu má svoje problémy, ale unesla by ještě tolik jedu, kolik ho tady plivete.

Je mi to moc líto a jsem rád, že v drtivé většině jsou svědci Jehovovi příkladní a slušní lidé. Nikdy bych neřekl, kolik nenávisti, egocentrismu a falešné víry lze vidět, jako jsem zaznamenal zde. A ty člověče, který se neumíš ani podepsat už si mé jméno, protože se alespoň umím podepsat neber do úst, pokud máš zbytek studu. Ať jsem pro Tebe bláznem, ale z Té Vaší špíny, které říkáte informační web jsem prchl, velmi poučen. Mimo doslovných pár výjimek se tu provádí tak kruté psychologické řádění vyšinutých myšlenek, že opravdu jsem to za čtyřicet let praxe spisovatele a novináře, hledajícího víru - nenašel na internetu a že se tam dějí odpudivé diskuze, ale Vy skutečně jste vítezové, Váš pohár je nenávist, arogance, anonymní urážení a podvracení zdravé mysli těch, co sem přijdou opravdu hledat cestu ať už zpět nebo do jiné církve.

To vše pod patronací lidí, kteří "prozřeli" často po mnoha letech že nemohou být v organizaci, protože má své chyby. Ale kolik lidí jste do ní sami pozvali? Copak jste je neučili, že přijde tlak velký před koncem systému na diskreditaci svědků, jak jste ho ustáli. Plivete, bezejmení, bez úcty a respektu k rodině svědků. To je zlé a kéž se vzpamatujete a vrátite k Lásce

Martine, nechtěl bys přestat kolem sebe kopat a řekl bys nám, o co ti jde?

Ano, chtěl bych slyšet Tvůj názor na dnešní vymýtací modlitbu Aleo?, to za prvé. Za druhé nekopu kolem sebe, toto je virtuální prostor. Nemám prostě rád pokrytectví. Prostě jsem se omylem dostal na web, kde se projevuje většinově nenávist a urážení, protože byl inzerován jako webb hledající pravdu o SJ. To jsem tady našel jen u pár lidí. Jinak tady krutě vládne nenávist. Napiš mi svůj názor na tu modlitbu prosím? Pokud Ti přijde v pořádku, pak se musím omluvit já. Pokud Ti přijdou urážky v pořádku pak také...Mě ale ne.


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 22:28, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  daniely 12/3/2013, 22:23

Jakub Jouda napsal:Vy jste nikdy neměli nějaké setkání, ať už organizované a s pozváním všech, nebo alespoň v pár lidech ? Mohlo by to být fajn. Nečekal bych od toho nic víc než možnost popovídat si s lidma se kterýma mám něco společného, kus minulosti. Snad by převládla pozitivní atmosféra a ne konfrontační jako tady...

Jakube, už mě to taky napadlo, jako jednotlivci se určitě někteří z nás setkáváme, ale nejspíš ne ve vícero lidech. Sama mám za sebou setkání s pár lidmi a vždycky to bylo fajn, psané opravdu vyznívá jinak než vyřčené z očí do očí Wink

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 22:31

Martine,
je to plýtvání energií a časem, to co tady probíhá za žabomyší válku, to nekončící slovíčkaření. Já Vás i chápu, ale Vaše situace, jak už tady někdo podotkl, je prostě jiná, než kdybyste mluvil z osobní zkušenosti po letech uvnitř organizace SJ. Myslíte to dobře když mě vybízíte radši se do stáda vrátit, ale vy nemáte zkušenost jak se zachází z ovcemi, protože jí ještě nejste. Podle učení SJ jste v nezáviděníhodném postavení, nejste v arše, jste JEN sympatizant. Tak běžte dovnitř, když jste přesvědčený že nic lepšího není, je možné že zrovan pro Vás to je dobrá volba. Já se od Vás nenechám povzbudit k návratu tam, kde už člověk není sám sebou, nesmí mít vlastní názor, natož ho říkat veřejně a kde je psychycky deptán a ponižován, pokud mu role ovce není naprosto vlastní. Kde se musí vzdát svého rozumu a být ochoten slepě následovat. Nemůžu se vrátit. Pokud je problém na mé straně, nejsem dost pokorný a poslušný, pak mi není pomoci a holt mě nečeká budoucnost Božích dětí. Ale kdyby měl být Bůh takový, že takovou slepou poslušnost a stádnost požaduje, pak o to snad ani nestojím.

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 22:35

Jakub Jouda napsal:Martine,
je to plýtvání energií a časem, to co tady probíhá za žabomyší válku, to nekončící slovíčkaření. Já Vás i chápu, ale Vaše situace, jak už tady někdo podotkl, je prostě jiná, než kdybyste mluvil z osobní zkušenosti po letech uvnitř organizace SJ. Myslíte to dobře když mě vybízíte radši se do stáda vrátit, ale vy nemáte zkušenost jak se zachází z ovcemi, protože jí ještě nejste. Podle učení SJ jste v nezáviděníhodném postavení, nejste v arše, jste JEN sympatizant. Tak běžte dovnitř, když jste přesvědčený že nic lepšího není, je možné že zrovan pro Vás to je dobrá volba. Já se od Vás nenechám povzbudit k návratu tam, kde už člověk není sám sebou, nesmí mít vlastní názor, natož ho říkat veřejně a kde je psychycky deptán a ponižován, pokud mu role ovce není naprosto vlastní. Kde se musí vzdát svého rozumu a být ochoten slepě následovat. Nemůžu se vrátit. Pokud je problém na mé straně, nejsem dost pokorný a poslušný, pak mi není pomoci a holt mě nečeká budoucnost Božích dětí. Ale kdyby měl být Bůh takový, že takovou slepou poslušnost a stádnost požaduje, pak o to snad ani nestojím.

Jakube mohu Tě poprosit o biblickou tedy ano ano, ne, ne odpověď na tuto otázku: "Nechme stranou SJ, ale přijde Ti v pořádku, že tady vystupuje někdo pod nickem Aleo a u své fotografie má plastovou panenku o které tvrdí, že je to Marie. No a potom ještě mimo další provede online excorsistickou "modlitbu" přímo na webu, podpoří výsledky křížácké výpravy a přijde Ti v pořádku od ní očekávat radu k budování psychiky, víry? Děkuji za odpověď Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  daniely 12/3/2013, 22:46

MartinHoch napsal:

Ano, chtěl bych slyšet Tvůj názor na dnešní vymýtací modlitbu Aleo?, to za prvé. Za druhé nekopu kolem sebe, toto je virtuální prostor. Nemám prostě rád pokrytectví. Prostě jsem se omylem dostal na web, kde se projevuje většinově nenávist a urážení, protože byl inzerován jako webb hledající pravdu o SJ. To jsem tady našel jen u pár lidí. Jinak tady krutě vládne nenávist. Napiš mi svůj názor na tu modlitbu prosím? Pokud Ti přijde v pořádku, pak se musím omluvit já. Pokud Ti přijdou urážky v pořádku pak také...Mě ale ne.

Sice jsi se určitě nezapojil do diskuze kvůli Alee, ale samozřejmě Ti odpovím. Takové modlitbě nerozumím a proto se k ní nepřipojuji. Nicméně, uvědomuji si, že jsem na křesťanském diskuzním fóru, kde se můžu setkat s nejrůznějšími názory. Oproti tomu, co jsem znala u SJ, můžu svobodně vyjádřit svůj názor a můžu svobodně z fóra, které uráží mé křesťanské cítění odejít, aniž by mě kdokoli perzekuoval. Docela posun, nemyslíš? Nevím, o jakých urážkách píšeš, o svých nebo od Aley? To bych prosila upřesnit.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 23:09

Jakub Jouda napsal:Vy jste nikdy neměli nějaké setkání, ať už organizované a s pozváním všech, nebo alespoň v pár lidech ? Mohlo by to být fajn. Nečekal bych od toho nic víc než možnost popovídat si s lidma se kterýma mám něco společného, kus minulosti. Snad by převládla pozitivní atmosféra a ne konfrontační jako tady...

Zkoušelo se to, asi před rokem, ale moc se to nepovedlo - nakonec nikdo "neměl čas" Smile Ale možná by to nebyl špatný nápad, sejít se někde na neutrální půdě tváří v tvář.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 23:19

TO DANIELY

To je v pořádku. Spletl jsem si jeden Tvůj příspěvek, co nebyl od Tebe, omlouvám se.

Podle Tvých projevů zde jsi citlivý a hodný člověk, který upřímně věří Ježíšovi a přeje druhým jen to nejlepší. Chápu Tvé rozčarování a Tvoje pohnutky jsou skutečně upřímné o tom jsem přesvědčen. Kdo upřímně hledá, ten chodí s Pánem Ježíšem kamkoliv jej Pán vede.

Jsem přesvědčen, že Tobě jde o pokoj a Lásku, Bůh ať Ti prosím žehná, byť si Tě zavede kamkoliv, protože všude je Pán s Tebou o tom nemám pochyb. Dobrou noc Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 23:34

Martine,
tady jsou dvě odlišné věci.
jak jsem napsal už dříve, nepřijde mi jako šťastné že tento web určitým způsobem reprezentuje zrovna člověk s názory jako má Alea. Důvodem je pouze to, že tyto názory jsou nejen pro současné a bývalé SJ ale i pro většinu nezávislých lidí prostě nepřijatelné. Tečka. Tím ji nijak neodsuzuji, navíc to není její chyba, ona si totiž ani není vědoma toho jak její názory na ostatní působí, to je chyba toho kdo tenhle web založil nebo se o něj stará. Nevadilo by mi že tady i takové krajní názory zazní, ale ne z pozice moderátora nebo administrátora. To podle mě škodí věci pro kterou tenhle web má sloužit. Stejně tak bych takovou pozici neměl mít já se svými, také krajními názory, které by mohli některé SJ pohoršovat a ani bys ji neměl zastávat ty.
Druhá věc je, že nemám problém se s Aleou, stejně jako s každým jiným člověkem bavit a dokonce pozorně poslouchám co mi říká, jako naslouchám i tobě, protože mi můžete říct něco důležitého, co by mě nenapadlo. Máte názory se kterými nesouhlasím, no a co, právě proto můžete mít na věci které mě zajímají jiný pohled, který mě nějak inspiruje. Ale nikdo tady se nestane mým guru nebo vůdcem, ani mě nebude duchovně vést. To tady totiž ani nehledám. Zajímá mě jak se lidé, kteří byli SJ, vyrovnávají se svojí novou situací, na čem teď zakládají svoji víru, jak se dívají na Bibli, která když se bere doslova vede k fanatismu a když se zas vykládá volně, vede to k roztříštěnosti názorů a zrelativizování veškerých morálních hodnot. Snažím se být ve svém uvažování otevřený všem názorům, být nezaujatý. To bych si jako SJ nemohl dovolit, resp. už od okamžiku kdy člověk začne studovat podle jejich "učebnic", nezaujatost končí. Křtem pak končí i možnost diskuse a zastávání vlastního názoru. Však možná poznáš sám...

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 23:47

Jakub Jouda napsal:Zajímá mě jak se lidé, kteří byli SJ, vyrovnávají se svojí novou situací, na čem teď zakládají svoji víru, jak se dívají na Bibli

Milý Jakube, jsem ráda, že se spolu můžeme bavit bez emocí a respektovat názor toho druhého. Na druhou stranu - já tady nevystupuji z pozice někoho kdo to "tady vede", ale jako člen, který se občas snaží přispívat různými články, které zveřejňuje pro povzbuzení druhých.

Napsal jsi: Zajímá mě jak se lidé, kteří byli SJ, vyrovnávají se svojí novou situací, na čem teď zakládají svoji víru, jak se dívají na Bibli nezveřejňuji tady prakticky nic jiného, než to, co uvádíš. Své názory nikomu nenutím a pokud je někdo považuje za extrémní, nedá se nic dělat - je to moje cesta a můj příběh - příběh člověka, který byl SJ a píše tu, jak se s tím vyrovnává a jaká je jeho další cesta sunny
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  daniely 13/3/2013, 00:29

Jakub Jouda napsal:Martine,
tady jsou dvě odlišné věci.
jak jsem napsal už dříve, nepřijde mi jako šťastné že tento web určitým způsobem reprezentuje zrovna člověk s názory jako má Alea. Důvodem je pouze to, že tyto názory jsou nejen pro současné a bývalé SJ ale i pro většinu nezávislých lidí prostě nepřijatelné. Tečka. Tím ji nijak neodsuzuji, navíc to není její chyba, ona si totiž ani není vědoma toho jak její názory na ostatní působí, to je chyba toho kdo tenhle web založil nebo se o něj stará. Nevadilo by mi že tady i takové krajní názory zazní, ale ne z pozice moderátora nebo administrátora. To podle mě škodí věci pro kterou tenhle web má sloužit. Stejně tak bych takovou pozici neměl mít já se svými, také krajními názory, které by mohli některé SJ pohoršovat a ani bys ji neměl zastávat ty.
Druhá věc je, že nemám problém se s Aleou, stejně jako s každým jiným člověkem bavit a dokonce pozorně poslouchám co mi říká, jako naslouchám i tobě, protože mi můžete říct něco důležitého, co by mě nenapadlo. Máte názory se kterými nesouhlasím, no a co, právě proto můžete mít na věci které mě zajímají jiný pohled, který mě nějak inspiruje. Ale nikdo tady se nestane mým guru nebo vůdcem, ani mě nebude duchovně vést. To tady totiž ani nehledám.

Jakube, nevím jak dlouho tyhle stránky sleduješ, ale Alea se jako jediná ujala administrátorství po výzvě zakládajícího admina. Ten prý už neměl kapacitu. A od té doby, co si je vzala na hrb, se zase nikdo jiný neprojevuje.
Že má Alea své názory a že jsou pro někoho nepřijatelné? To je možná pravda, ale potom by se asi ti nespokojení měli ozvat a navrhnout někoho jiného. Prý ,,spoustě,, lidí vadí, že se hlásí ke katolictví, pár lidem, že je žena a z tohoto důvodu by neměla vést křesťanskou diskuzi. Tak kde jste, potencionální adminové, kteří byste to tady dokázali nezávisle vést? Proč se nepřihlásíte?
Jakube, já nemám dojem, že je Alea mým vůdcem a ani, že mě duchovně vede, co k takovému názoru vede Tebe? A ještě jedna otázka, než vzala admina Alea, sloužil tenhle web svému účelu lépe?

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 13/3/2013, 00:52

Aleo a Daniely,
mě osobně je to úplně jedno kdo dělá admina,
vůbec jsem nepsal v tom smylu že takový člověk ostatní vede,
to je nedorozumnění, přečti si Daniely prosím znovu co jsem napsal,
já jsem jen oponoval Martinovi, který mě před Aleou varoval. Napsal jsem že se nemusí bát že by se stala ona nebo kdokoli jiný tady mým vůdcem - tím přeci neříkám že pro jiné vůdcem je.
Pro mě osobně nepředstavuje žádný problém kdo tady co píše a ani že je to admin, já psal že to považuji za nešťastné řešení kvůli SJ kteří sem přijdou a může je to odradit. Nic víc. Prostě jsem si myslel že původní záměr byl především pomoci SJ, kteří třeba sbírají síly změnit svůj život. Já ani takové ambice nemám, možná jsem se tedy k tomu vůbec neměl vyjadřovat ale to už jsem já, že někdy zbytečně řeknu nebo napíšu víc než bych asi měl :-) Snad to pochopíte.

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/3/2013, 02:28

Jakub Jouda napsal:c) asi dost radikální a ojedinělé východisko - zpochybnit nejen autoritu církve, ale i Bible. Začít úplně od nuly. Důvody by pro to mohli být. Je otázkou, jestli stále upřímně hledající člověk vybuduje svoji víru opět a na lepším základě, třeba tím, že si na základě skutečně nezávislých důkazů ověří že Bible je Boží slovo a její základní poselství i přes všechny rozpory a chyby je nadějí a vodítkem ? Na to odpověď neznám, tohle totiž právě aktuálně řeším, tohle je moje situace a zatím tápu. Zdá se Vám to jako rouhačské nebo jako projev toho, že moje víra byla postavená na lidech ? Nemyslím si to ale chápu že to tak asi působí. Třeba právě tady najdu nějaký podnět kudy dál, nějaký jiný pohled, co já vím, abych mohl začít zase víru budovat - v těch troskách se mi zas tak dobře nežije.
Jakub

Ahoj Jakube,

ve středověku byl jeden z hlavních postojů protestantismu - Sola Scriptura = pouze Písmo. Já si to ale ještě dovoluji doplňovat et Spiritus = a Duch.

Tedy Sola Scriptura et Spiritus = Pouze Písmo a Duch

Proč to píšu: protože jsem z vlastní zkušenosti přesvědčen, že pro opravdu pevnou víru a vztah s Bohem Otcem a Ježíšem Kristem je potřebná osobní zkušenost s Nimi - konkrétní Boží působení v konkrétním čase, které člověk osobně naprosto reálně vnímá (a žasne...) - vlastně jakýsi osobně zažitý "zázrak" - lhostejno, zda je viditelný očima nebo zřejmý lidem okolo, či nikoli. Třeba evidentně nadpřirozená reakce na modlitbu. Já takové zkušenosti měl už jako SJ - většinou ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekal. Věděl jsem, že většina SJ to tak nemá a považoval jsem to za něco vyjímečného a mimořádného a cenného - ale svého času žel zároveň "méně důležitého" - mj. i proto, že mi bylo usilovně vštěpováno, že "Jehova svůj lid vede hlavně prostřednictvím organizace", takže na řadu věcí mě ani nenapadlo se Boha ptát, když "mi to jasně vysvětluje organizace" - bral jsem její "vedení" jako hotovou věc (jeden krajský dozorce mi radil, ať se o těch osobních zkušenostech s Bohem raději nezmiňuju, že "by to někteří nemuseli pochopit").

Nicméně v obdobích pochybností - a že jsem si jich před vyloučením i po něm užil - byly tyto osobní zkušenosti konkrétního Božího jednání tím nejmocnějším, co mě drželo nad vodou.
Dnes totiž můžeš narazit na člověka, který dokáže velmi působivě dokazovat Boží inspirovanost Bible, ale zrovna tak najdeš jiného člověka, který její věrohodnost dokáže velmi brilantně zpochybňovat. Najdeš učitele všech možných teorií a pravd o všem možném, "přírodními energiemi" počínaje, mimozemšťany nekonče. A nevěřím, že je možné se v tom bez Boží pomoci zorientovat, protože inteligenční a kombinační možnosti k rozlišení pravdy jsou u všech lidí (a některých obzvlášť...) do různé míry omezeny - takže věřím, že v samotné učenosti a znalostech víra není (jinak by byla opravdu pevná víra vyhrazena jen těm nejinteligentnějším).

Proto dnes stále častěji říkám lidem "zeptejte se přímo Boha a Ježíše - pěkně v soukromí - pokud neexistují, nemáte co ztratit". Věřím, že pokud se někdo opravdu upřímě modlí a chce poznat Pravého Boha a pravdu o něm, tak Bůh mu do srdce vidí a dá se mu poznat. Reaguje i na upřímné modlitby nevěřících ("Bože jestli opravdu jsi, tak..."). A Bůh umí přesvědčit Wink

Věřím, že Ježíšovo jméno a Pravé evangelium - Připomínám vám, bratři, evangelium, které jsem vám zvěstoval, které jste přijali, v němž stojíte 2a skrze něž jste i zachraňováni, držíte-li se ho tak, jak jsem vám je zvěstoval -- ledaže byste uvěřili nadarmo. 3Předal jsem vám především to, co jsem také sám přijal, že Kristus zemřel za naše hříchy podle Písem, 4byl pohřben a třetího dne byl vzkříšen podle Písem 1Kor15:1-4 - tedy né "nebeská vláda", ale ospravedlňení zadarmo jeho milostí skrze vykoupení, které je v Kristu Ježíši (tedy né ospravedlnění mocnými výkony ve službě nebo jinými skutky) - pokud je dotyčný slyšel - je velmi důležité - protože to nás, hříšné, ztracené lidi vrací domů, k Bohu - jestliže své hříchy vyznáme a prosíme ze srdce o odpuštění. A Bůh o tomhle umí přesvědčit.

Napadá mě verš Římanům8:16 Sám ten Duch svědčí spolu s naším duchem, že jsme děti Boží.

A k čemu potom Bible? Kromě svědectví o pravém evangeliu je to svědectví o Boží osobnosti - o tom, co Bůh miluje a co nenávidí - velmi důležité svědectví, aby člověk nebyl oklamán lidskými a démonskými výmysly. Ale sama litera pro víru nestačí. To je moje zkušenost - zkušenost se zoufalými, ale vyslyšenými modlitbami. Je krásné, když víš naprosto jistě, že Bůh je s Tebou.

Prostě věřím, a mám zkušenost, že funguje jedině obojí dohromady:

Sola Scriptura et Spiritus = Pouze Písmo a Duch

neboli Duch dokazuje pravdivost Písma a Písmo zase pravost Ducha (i ďábel dělá zázraky...taky osobní zkušenost...)

Nevím, Jakube, jestli se mi to podařilo napsat dostatečně výstižně a srozumitelně - ne vždy mi to jde. Modlil jsem se za Tebe a ještě se modlit budu Smile

Ať Ti v Tvém hledání Pravdy žehná sám Nejvyšší

Jarek
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 13/3/2013, 05:35

JAREKzRybenu napsal:
Jakub Jouda napsal:c) asi dost radikální a ojedinělé východisko - zpochybnit nejen autoritu církve, ale i Bible. Začít úplně od nuly. Důvody by pro to mohli být. Je otázkou, jestli stále upřímně hledající člověk vybuduje svoji víru opět a na lepším základě, třeba tím, že si na základě skutečně nezávislých důkazů ověří že Bible je Boží slovo a její základní poselství i přes všechny rozpory a chyby je nadějí a vodítkem ? Na to odpověď neznám, tohle totiž právě aktuálně řeším, tohle je moje situace a zatím tápu. Zdá se Vám to jako rouhačské nebo jako projev toho, že moje víra byla postavená na lidech ? Nemyslím si to ale chápu že to tak asi působí. Třeba právě tady najdu nějaký podnět kudy dál, nějaký jiný pohled, co já vím, abych mohl začít zase víru budovat - v těch troskách se mi zas tak dobře nežije.
Jakub

Ahoj Jakube,

ve středověku byl jeden z hlavních postojů protestantismu - Sola Scriptura = pouze Písmo. Já si to ale ještě dovoluji doplňovat et Spiritus = a Duch.

Tedy Sola Scriptura et Spiritus = Pouze Písmo a Duch

Proč to píšu: protože jsem z vlastní zkušenosti přesvědčen, že pro opravdu pevnou víru a vztah s Bohem Otcem a Ježíšem Kristem je potřebná osobní zkušenost s Nimi - konkrétní Boží působení v konkrétním čase, které člověk osobně naprosto reálně vnímá (a žasne...) - vlastně jakýsi osobně zažitý "zázrak" - lhostejno, zda je viditelný očima nebo zřejmý lidem okolo, či nikoli. Třeba evidentně nadpřirozená reakce na modlitbu. Já takové zkušenosti měl už jako SJ - většinou ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekal. Věděl jsem, že většina SJ to tak nemá a považoval jsem to za něco vyjímečného a mimořádného a cenného - ale svého času žel zároveň "méně důležitého" - mj. i proto, že mi bylo usilovně vštěpováno, že "Jehova svůj lid vede hlavně prostřednictvím organizace", takže na řadu věcí mě ani nenapadlo se Boha ptát, když "mi to jasně vysvětluje organizace" - bral jsem její "vedení" jako hotovou věc (jeden krajský dozorce mi radil, ať se o těch osobních zkušenostech s Bohem raději nezmiňuju, že "by to někteří nemuseli pochopit").

Nicméně v obdobích pochybností - a že jsem si jich před vyloučením i po něm užil - byly tyto osobní zkušenosti konkrétního Božího jednání tím nejmocnějším, co mě drželo nad vodou.
Dnes totiž můžeš narazit na člověka, který dokáže velmi působivě dokazovat Boží inspirovanost Bible, ale zrovna tak najdeš jiného člověka, který její věrohodnost dokáže velmi brilantně zpochybňovat. Najdeš učitele všech možných teorií a pravd o všem možném, "přírodními energiemi" počínaje, mimozemšťany nekonče. A nevěřím, že je možné se v tom bez Boží pomoci zorientovat, protože inteligenční a kombinační možnosti k rozlišení pravdy jsou u všech lidí (a některých obzvlášť...) do různé míry omezeny - takže věřím, že v samotné učenosti a znalostech víra není (jinak by byla opravdu pevná víra vyhrazena jen těm nejinteligentnějším).

Proto dnes stále častěji říkám lidem "zeptejte se přímo Boha a Ježíše - pěkně v soukromí - pokud neexistují, nemáte co ztratit". Věřím, že pokud se někdo opravdu upřímě modlí a chce poznat Pravého Boha a pravdu o něm, tak Bůh mu do srdce vidí a dá se mu poznat. Reaguje i na upřímné modlitby nevěřících ("Bože jestli opravdu jsi, tak..."). A Bůh umí přesvědčit Wink

Věřím, že Ježíšovo jméno a Pravé evangelium - Připomínám vám, bratři, evangelium, které jsem vám zvěstoval, které jste přijali, v němž stojíte 2a skrze něž jste i zachraňováni, držíte-li se ho tak, jak jsem vám je zvěstoval -- ledaže byste uvěřili nadarmo. 3Předal jsem vám především to, co jsem také sám přijal, že Kristus zemřel za naše hříchy podle Písem, 4byl pohřben a třetího dne byl vzkříšen podle Písem 1Kor15:1-4 - tedy né "nebeská vláda", ale ospravedlňení zadarmo jeho milostí skrze vykoupení, které je v Kristu Ježíši (tedy né ospravedlnění mocnými výkony ve službě nebo jinými skutky) - pokud je dotyčný slyšel - je velmi důležité - protože to nás, hříšné, ztracené lidi vrací domů, k Bohu - jestliže své hříchy vyznáme a prosíme ze srdce o odpuštění. A Bůh o tomhle umí přesvědčit.

Napadá mě verš Římanům8:16 Sám ten Duch svědčí spolu s naším duchem, že jsme děti Boží.

A k čemu potom Bible? Kromě svědectví o pravém evangeliu je to svědectví o Boží osobnosti - o tom, co Bůh miluje a co nenávidí - velmi důležité svědectví, aby člověk nebyl oklamán lidskými a démonskými výmysly. Ale sama litera pro víru nestačí. To je moje zkušenost - zkušenost se zoufalými, ale vyslyšenými modlitbami. Je krásné, když víš naprosto jistě, že Bůh je s Tebou.

Prostě věřím, a mám zkušenost, že funguje jedině obojí dohromady:

Sola Scriptura et Spiritus = Pouze Písmo a Duch

neboli Duch dokazuje pravdivost Písma a Písmo zase pravost Ducha (i ďábel dělá zázraky...taky osobní zkušenost...)

Nevím, Jakube, jestli se mi to podařilo napsat dostatečně výstižně a srozumitelně - ne vždy mi to jde. Modlil jsem se za Tebe a ještě se modlit budu Smile

Ať Ti v Tvém hledání Pravdy žehná sám Nejvyšší

Jarek

Jarku právě, že zázraky mohou přicházet také od protistrany. Jakubovi, mě ale vůbec nevadí Alea ani před ní nevaruji, jen před způsobem jakým moderuje tuto diskuzi.

Je to pěkné rozloučení Jarku, Ať Ti v Tvém hledání pravdy žehná sám nejvyšší, ale Bible u obou opravdu uvádí jména. Nejvyšší je jediný živý Bůh Jehova a Ježíš vyučuje, že je pravdou a vzkříšením.....

Tak potom ale neodcházíte od víry, ale ze sboru ve kterém Vám už svědomí neumožňuje zůstat, to je přeci zcela pochopitelné. To svědomí ale by mělo ukázat na znaky křesťanského jednání, no a to si myslím zdejší web neprojevuje. Je to velká zkouška pro všechny z nás, ustát tento čas mimo sbor, jako se děje mě, nebo po změně a přechodu k jinému praktikování víry. Nechť vydržíme stát v pravdě jak jen dokážeme. To přeji z celého srdce všem, ať už jejich názory sdílím nebo mne děsí. Protože tady převládají názory a přístup k diskutujícím, které mne děsí, tak to je můj poslední příspěvek. S Lásou a přáním všeho dobrého každému kdo je zde, zejména pak k těm, kdož jsou zde z dobrých pohnutek, jistě ale i k nepřátelům víry Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Admin 13/3/2013, 09:53

daniely napsal:

Jakube, nevím jak dlouho tyhle stránky sleduješ, ale Alea se jako jediná ujala administrátorství po výzvě zakládajícího admina. Ten prý už neměl kapacitu. A od té doby, co si je vzala na hrb, se zase nikdo jiný neprojevuje.
Že má Alea své názory a že jsou pro někoho nepřijatelné? To je možná pravda, ale potom by se asi ti nespokojení měli ozvat a navrhnout někoho jiného. Prý ,,spoustě,, lidí vadí, že se hlásí ke katolictví, pár lidem, že je žena a z tohoto důvodu by neměla vést křesťanskou diskuzi. Tak kde jste, potencionální adminové, kteří byste to tady dokázali nezávisle vést? Proč se nepřihlásíte?
Jakube, já nemám dojem, že je Alea mým vůdcem a ani, že mě duchovně vede, co k takovému názoru vede Tebe? A ještě jedna otázka, než vzala admina Alea, sloužil tenhle web svému účelu lépe?

Díky Daniely,
pod tvá slova se podepisuji. Smile

Velké díky Aleo za Tvoji pomoc!

Admin - Michal

Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 218
Reputace : 0
Body : 190
Registration date : 30. 01. 06

https://straznavez.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/3/2013, 23:42

bb
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 6 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru