Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 14:02

Vite, jako čtenář který nestojí ani na jedné straně v pomyslné válečné linii, která tady někdy je zřejmá, nevím jestli se mám smát nebo brečet. Jak se necháte vyprovokovat dokonce k urážkám, to jste mě teda nepříjemně překvapili ! Je z toho vidět, jak je to pro Vás citlivá věc a že se bráníte, protože se cítíte ohroženi. Proč má potřebu psát sem někdo, aby dal najevo že tohle je odpadlictví a že to zavrhuje. Tak proč sem vlastně leze ? Jasně, ze zvědavosti, nebo i omylem se dostane k tomu že si něco přečte, ale proč se k tomu vyjadřuje, pokud tuhle diskusi považuje za nebezpečnou ? Vždyť se pak bude cítit provinile, že hned nevypnul počítač a nechal se zlákat.... Ach jo, je to tragikomedie.

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 14:07

Ve jménu Ježíše Krista, našeho Pána a Boha, a na přímluvu svatého Michaela archanděla, svatých apoštolů Petra a Pavla a všech svatých bezpečni přistupujeme k boji proti útokům ďábelských úkladů.

Žalm 67,2-3: Bůh povstává, jeho nepřátelé se rozptylují, prchají před ním, kdo ho nenávidí. Jako se rozplývá dým a jako taje vosk před ohněm, tak se rozptylují a hynou hříšníci.

Hle, kříž Páně, prchejte nepřátelské mocnosti! +

Vymítáme tě, každý nečistý duchu, každá moci satanova, každý nápore pekelného protivníka, každá legie, každé ďábelské sdružení a sekto! Ve jménu a mocí našeho Pána Ježíše Krista + budiž vykořeněn a vypuzen z Boží církve, + z duší stvořených k obrazu Božímu + a vykoupených drahocennou Krví Božího Beránka! +

Neodvažuj se už, vychytralý hade, klamat lidské pokolení, + pronásledovat Boží církev, + ani vyvolené Boží prosívat a tříbit jako pšenici (Lk. 22,31).

Rozkazuje ti to Nejvyšší Bůh, + kterému se ve své velké pýše dosud odvažuješ připodobňovat, který chce, aby všichni lidé došli spásy a dospěli k poznání pravdy (1. Tim. 2,4).

Rozkazuje ti to Bůh Otec! + Rozkazuje ti to Bůh Syn! + Rozkazuje ti to Bůh Duch Svatý! +

Rozkazuje ti to Majestát Kristův, + věčné Slovo Boží, které se vtělilo, + které se ponížilo pro spásu našeho pokolení, ztraceného tvou závistí, a stalo se poslušným až k smrti; které zbudovalo svou církev na pevné skále a prohlásilo, že pekelné brány ji nikdy nepřemohou a že s ní zůstane po všechny dny až do skonání světa (Mat. 28,20)!

Rozkazuje ti to svaté znamení Kříže + a síla všech tajemství křesťanské víry! +.

Rozkazuje ti to Panna Maria, + která od prvního okamžiku svého Neposkvrněného Početí potřela ve své pokoře tvou pyšnou hlavu!

Rozkazuje ti to víra svatých apoštolů Petra a Pavla + a ostatních apoštolů!

Rozkazuje ti to krev mučedníků + a zbožná přímluva všech světců a světic!

Nuže, prokletý draku a celý ďábelský pluku, zaklínáme tě skrze Boha živého, + skrze Boha pravého, + skrze Boha svatého, + skrze Boha, jenž tak miloval svět, že svého Jednorozeného Syna vydal, aby žádný, kdo v Něho věří, nezahynul, ale měl život věčný (Jan 3,16)! Přestaň klamat lidské tvory a podávat jim jedovatý nápoj věčného zavržení!

Přestaň škodit a spoutávat svobodu!

Odejdi, satane, původce a učiteli každého klamu, nepříteli lidské spásy!

Uvolni místo Kristu!

Pokoř se pod mocnou rukou Boží! Chvěj se a uteč před naším vzýváním hrozného a svatého Jména Ježíš, před nímž se třese peklo a jemuž jsou poddány nebeské Síly, Mocnosti a Panstva, kterého chválí Cherubové a Serafové a bez ustání volají:

Svatý, svatý, svatý Pán Bůh zástupů!

Pane, vyslyš modlitbu mou.

Bože nebes, Bože země, Bože andělů a archandělů, Bože patriarchů, Bože proroků, Bože apoštolů, Bože mučedníků, Bože panen, Bože, jenž máš moc dávat život po smrti a pokoj po práci, neboť není Boha kromě Tebe, a nemůže být jiný, leč Ty, Stvořitel všech věcí viditelných i neviditelných, a jehož Království nebude mít konce. Pokorně prosíme Tvou mocnou velebnost, abys nás vysvobodil od každé moci, léčky, klamu a nepravosti pekelných duchů a zachoval nás bez úhony. Skrze Ježíše Krista, našeho Pána.
Amen.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 12/3/2013, 14:11

MartinHoch napsal:kuš už Very Happy až se naučíš podepisovat jménem ty statečný odpadlíku,
Ani jediný článek ve Strážné věži ani v Probuďte se! není podepsaný jménem autora. Asi se za své jméno také stydí co ? Nebo spíš za své názory, které se co chvíli mění ?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 12/3/2013, 14:23

Jakub Jouda napsal:Vite, jako čtenář který nestojí ani na jedné straně v pomyslné válečné linii, která tady někdy je zřejmá, nevím jestli se mám smát nebo brečet. Jak se necháte vyprovokovat dokonce k urážkám, to jste mě teda nepříjemně překvapili ! Je z toho vidět, jak je to pro Vás citlivá věc a že se bráníte, protože se cítíte ohroženi. Proč má potřebu psát sem někdo, aby dal najevo že tohle je odpadlictví a že to zavrhuje. Tak proč sem vlastně leze ? Jasně, ze zvědavosti, nebo i omylem se dostane k tomu že si něco přečte, ale proč se k tomu vyjadřuje, pokud tuhle diskusi považuje za nebezpečnou ? Vždyť se pak bude cítit provinile, že hned nevypnul počítač a nechal se zlákat.... Ach jo, je to tragikomedie.

Ahoj Jakube,
mrzí mě, že člověk mnohdy neustojí jiné názory a takříkajíc vybuchne. Je to škoda, že nám to pořád nejde a selháváme v tom. Přitom bychom si měli umět jako křesťané pomáhat a povzbuzovat se. Ale ta Svědkovská povýšenost a odsuzování všeho ostatního .......... ? Ustát to je mnohdy fakt těžké.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Vážení.....

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 14:37

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:47, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 14:48

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:48, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Ing.Peter 12/3/2013, 14:50

Martin, koľko máš rokov? Aké máš plány - chceš sa dať pokrstiť? ak áno, tak máme jeden cieľ spoločný. Peter

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty INKVIZICE

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 14:51

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:48, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 14:53

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:48, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 14:59

Martine, já vůbec nesoudím kdo tady mám pravdu a je mi to vlastně celkem jedno, ale i mě mrzí že tady často neje o věcnou argumentaci, protože to jediné jsem tady hledal. Chci ti říct proč se divím že sem "lezou" jak jsem to napsal dříve, spokojení SJ, kteří nechtějí organizaci opustit a nedivím se jim že jsou tady zděšeni. Takoví lidé, SJ, kteří nemají konkrétní problém který by tady chtěli řešit s rizikem že to jejich víru nahlodá, AŤ SEM OPRAVDU NECHODÍ, NE KVŮLI OSTATNÍM, KVŮLI TĚM VYOSTŘENÝM A K NIČEMU NEVEDOUCÍM DISKUZÍM, KCŮLI SOBĚ. NIC JIM TO NEDÁ, JEN VEZME. Tyto stránky mohou pomoci ale i ublížit, tak to prostě je. Úmysl je pomoci, věřím tomu (nejsem žádným administrátorem ani je osobně neznám). Pomoci tomu, pro koho je organizace SJ zdrojem trápení a potřebuju sílu aby odešel, možná i směr, kam (?) Aby se ujistil že jeho pochyby jsou oprávněné. CÍLEM NENÍ ŠKODIT UPŘÍMNÝM JEDNOTLIVCŮM Z ŘAD SJ, KTEŘÍ CHTĚJÍ ZŮSTAT. Proč ne, když jsou spokojeni ? Já jim to přeju a vážím si jich, pokud nezasahují do práv ostatních. většinou jde o citlivé lidi s dobrým srdcem. Pokud jsou spokojení, ani mi jich nění líto, ani se na ně nezlobím že už mě nepozdraví. Je mi to líto, protože jsem přišel rázem prakticky o všechny přátele které jsem měl. Mám tedy problém necítit zlost vůči SJ jako organizaci, to je pravda, ale ne vůči jednotlivcům. nechtěl jsem se tě nějak dotknout, jen jsem vyjádřil podivení na d tím, proč lidé jako ty na tomto fóru mají potřebu obhajovat SJ, jejich učení nebo jinak vnášet sem napětí, když to k ničemu stejně nevede.
Cením si tvého názoru i toho, že zde píšeš pod svým jménem, ale užitečnější bude když budeš svoji energii věnovat třeba potřebným ve sboru kam patříš, taková činnost je potřeba bezpochyby a nehledě na naše rozdílné názory.
Jakub

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Ing.Peter 12/3/2013, 15:08

Stihneš to neboj sa. Treba stále pracovať na svojom vzťahu k Bohu. Aj ja mám vo veľa veciach pochybnosti, mnoho otázok, ale dúfam JHVH a JK ma nejak "nakopnú" a ukážu správny smer. Ja sa momentálne snažím pracovat na ovocí ducha ,čo mi pomáha byť lepši jak v rodine, v práci a vzťahu k ľudom. Každý sme iný, aj tu to môžeš postrehnúť, aj tu mnohí mali tažký život a len Boh pozná naše pohnútky a prečo reagujeme na veci tak ako reagujeme. Ani ja nezdieľam mnohe myšlienky ,ktoré tu píšu niektorí ,ale myslí na to že aj oni nesúhlasia možno z mojim názorom na niektoré veci a o tom je život - treba byť tolerantný , povedať svoj názor a rešpektovať názor druhého aj keď s ním nesúhlasíme. Čo povieš?

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Jak bych Tě mohl odpustit?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:20

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:49, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 12/3/2013, 15:29

MartinHoch napsal:Mám Tě rád, nezapomeň, že jsi se nejprve pustila ty do mne a já, přestože neporovnatelně starší to sportovně přijal. Stejně jako příjímám i Tebe, jsi - li milá a upřímná. S úctou Martin

Vím, že jsem se do Tebe taky pustila a za to se omlouvám. Bylo to proto, že jsi mi hodně připomněl to, co mi kdysi opakoval můj táta, který opravdu uměl být zlý. Mám z toho dosud silné úzkosti. A přesto, že jsem mu odpustila, ty slova, která jsi napsal, ve mně vyvolala takovou silnou "citovou vlnu", že jsem to neustála.

Jsem ráda, že jsme si to řekli.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:30

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:49, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Důležité je,

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:34

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:49, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:40

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:45, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:43

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:45, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Ing.Peter 12/3/2013, 15:54

Tak sa s krstom neunáhľuj, kým v tom nebudeš mat jasno. Ja to vnímam tak, že každé náboženstvo má aj dobre aj zlé stránky. Napr. na katolicku cirkev mám "alergiu" ako na celok, nie jednotlivcov! Preto rozumiem ,ak sa niekto tak pozerá na JS ako ja na katolíkov. U JS sa mi páči ako dokazali zmeniť svoj život k lepšiemu. Mám zamestnancov JS a majú moju plnú dôveru a nikdy ma nesklamali, čím zase nechcem povedať ,že všetci sú taký. Adventistov nepoznám bližšie, tak neviem posúdiť. Niektoré veci sa ani mne nepáčia ,ktoré si uviedol- napr pohľad na ľudí vo svete, nezdravenie vylúčených atď . No časom sa môže stať ,že sa to zmení k lepšiemu a ak nie tak aj tak každý musíme mať osobný vzťah k Bohu a ľudské chyby by nás nemali odrádzať. nedokonalosť je všade a nezmeníme to. Spoločenstvo JS je pre mňa príjemné , posilňuje ma tak. Na dovolenke v zahranići sme spoznali rodinu JS a hneď sme boli ako dlhoročný priatelia a doteraz sme v kontakte. Neviem si predstaviť ,že by som niekomu cudziemu povedal ,že aj ja som katolík a že na základe toho by ma hneď pozval k sebe, mali by sme hneď mnoho čo si povedať atď. Možno 1. reakcia by bola " no a čo " a tým by sa rozhovor skončil. Je to len môj pocit a osobná skúsenosť.

Ing.Peter

Male Poeet p?íspivku : 511
Reputace : 1
Body : 516
Registration date : 25. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:56

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:46, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 12/3/2013, 15:57

Ještě musím napsat proč tyhle stránky podle mě v tuto chvíli skoro vůbec svůj účel neplní. jestli se to dá změnit to je druhá věc.
Když si představím že sem zavítá SJ s nějakou pochybností, tak než se dopátrá kde je o jeho problému zmínka a udělá si ucelenější obrázek, praští ho do očí že 1.dikuze přechází ve vzájemné přestřelky kde nezazní žádné ověřitelné a jasné argumenty, ty se ztrácejí pod nánosem bahna osobních útoků a jiných zavádějících věcí.
2. všimne si že jedním z moderátorů/administrátorů/častých přispěvatelů je žena, jejíž názory a projevy jsou někdy naprosto šokující a udělá si obrázek že změna kabátu (odchod od SJ k jiné církvi) ji zřejmě nepomohla najít rozumný, tolerantní a vyrovnaný pohled na život a duchovní věci. Protože je i horší věc než fanatičtí svědkové a to jsou fanatici kteří jsou schopní dokonce zabíjet. Z názorů některých lidí (vč. té ženy) jde na mne strach. Ať si jde odcházející bývalý SJ kam chce, je mi to jedno, ať žije jak umí a vyhovuje mu to, ale stát se obhájcem středověkých praktik a těch nejkřiklavějších zločinů co kdy církve napáchaly, to už je i na mně moc, moje tolerance není tak velká abych do ní zahrnul takové bezpráví a lži které nenávidím z celého srdce. Já mám po odchodu od SJ chladný vztah k náboženství obecně, čím je dogmatičtější, fanatičtější, tím spíš. A nechápu jak někdo mohl poznat zvěrstva páchaná jistými církvemi (záměrně nejmenuju, kdo ví, ten si domyslí) a po čase se nejen stát členem takové církve ale dokonce obhajovat i ty zločiny za které se rozumní představitelé takové církve omlouvají. To je šílené! Potom si řeknu i po svých špatných zkušenostech: zlatí svědkové... Co si teprve řekne dosud jen pochybující SJ, který sem nahlídne ? Nad touto věcí by se původní tvůrci těchto stránek, pokud ještě jsou tady aktivní, mohli vážně zamyslet. Žádné jednoduché řešení ale nemám, jen mě ten stav mrzí.

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 15:57

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:46, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 12/3/2013, 16:02

MartinHoch napsal:
Ing.Peter napsal:Martin, koľko máš rokov? Aké máš plány - chceš sa dať pokrstiť? ak áno, tak máme jeden cieľ spoločný. Peter

Ahoj Peter, víš tady je mi smutno, ale pokřtěný jsem byl, jenže jsem z té církve odešel, protože farář tam měl krycí jméno Jan byl u STB, mluvil jsem s nim o tom a odpustil mu, je to moc let.

Cítím, že má láska k Bohu je prozkoušená desetiletími a rád bych křest, ale ponořením. Mám moc rád SJ, ale nevím zda to stihnu. Jinak moc rád bych ke křtu. Martin

Ahoj Martine,
víš, on je velký rozdíl mezi tím, když se SJ pouze sympatizuješ a tím, když jsi jejich členem. Takhle si můžeš dovolit nesouhlasit s některými naukami, nemusíš chodit do služby a odevzdávat pravidelně zprávu a mnoho jiných věcí. Pokud bys takhle jednal jako člen, octneš se časem na okraji společnosti jako nepříkladný a pokud bys dokonce vyjádřil v některé nauce nesouhlas s VRO, budeš vybídnut, abys o tom nemluvil, nebo budeš vyloučen. To je má osobní zkušenost. S kým ale pak má člověk řešit své pochybnosti, když mu to ve vlastní organizaci zakážou pod pohrůžkou vyloučení ? Víš, ono "povzbuzení" mlč a čekej na Jehovu moc nepomáhá a člověk pomalu začíná slábnout a ztrácet víru. Pak se musí rozhodnout řešit to rázně, aby svůj vztah k Bohu uchránil..
Myslíš si, že je pak správné, když takovému člověku začnou SJ rozvracet rodinu tím, že brání ostatním členům se s ním bavit? Když člověk pozná daleko lepší křesťanské společenství, kde je velký důraz na Biblické jednání křesťana ale bez zbytečných lidských nauk a nesmyslných příkazů? Vím, že už se nikdy do totalitního režimu SJ nechci vrátit a nepřinutí mě k tomu ani to, že se mnou na příkaz společnosti rodina nemluví. Myslíš si, že je v pořádku, když v jedné rodině žijí lidé, kteří vyznávají Ježíše Krista, ale díky tomu, že někteří jsou SJ, tak s tím druhým nemluví?
Kam se poděla slova J.K.: podle toho poznají, že jste moji učedníci, budete li mít mezi sebou lásku ? Kam se poděla na příkaz VRO tato láska z řad jednotlivých SJ?

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Katolická církev

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 16:02

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:46, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 16:09

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:47, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 16:15

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:47, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 4 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru