Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Shodou okolností dnes....

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 10:14

Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 10:28

MartinHoch napsal:Víš Frodo empatii věřím podle odezev mám, jistě mám i tuny chyb. Ale jelikož to je vzdělávací server. Rád bych Tě vzdělal. Mimo jiné správné nauky, které miluji od SJ, tak se zde klade důraz na pronesení vhodného slova ale pozor ve vhodný čas.

Nebyl to můj plán se zde svěřovat a zatěžovat druhé mým trápením, přišel jsem diskutovat, povzbudit.

No ale nicméně jsem napsal opakovaně a ty jsi četl, že jsem opravdu v dramatické rodinné situaci těžká dramata nemocných rodičů beze spánku, starosti, má vlastní nemoc, k tomu lze tedy empatizovat i tlaky světa, cože se také správně učí....

Ty jsi ani v jenom příspěvku nezohlednil prakticky nic, než svou ctižádost, dle ovoce, radit druhým, mít poslední slovo, etc.

Opravdu i kdybych byl zatrpklý, nejsem, opravdu by to nešlo pochopit, když mám největší zdravotní starosti o sebe a rodinu, opravdu přetěžké jak píšu?

Opravdu bys takovému člověku poradil no tak, ber to s humorem nepřímo?

Já bych ho potěšil, alespoň bych to zmínil a nabídl dobré slovo. Ty nabízíš exhibici ega bez konce, skutečně provokatér je urážka a zároveň i provokace, NAPROSTO přehlédneš mou přesně popsanou situaci a dál mluvíš o mne, jako by si věděl jak se cítím, pokud bys to i věděl, nepsal by si si se mnou tímto stylem, to mi věř.

Prosím, je mnoho druhů empatie, někdy je to dar, jiny lze dedukcí pomocí slov, mimiky zjistit co druhého trápí a jak s ním jednat. V každém případě nemluv za druhé, ani za mne a zvažuj více slova. Ne tím, že řekneš no tak je zvažuj Ty, ale obecnou úctou k lidem. S Láskou Martin

Ahoj MartineHochu.
Náš rozhovor, který se rázem přeměnil v přestřelku, měl vývoj v čase. Ty jej zde shrnuješ do jednoho a hodnotíš. Tento postup se mi nezamlouvá a sám jej neuplatňuji protože si myslím, že věci se nadají hodnotit na základě jedné nebo dvou okolností. Je pravda, že mnoho lidí si svoji situaci zjednodušuje a hodnocení věcí provádí rychle a bez zkoumání souvislostí. Je těžké se z toho vymanit. Jestli jsi si všiml, vše co jsem o tobě napsal bylo snahou hodnotit z větší šířky pohledu a vždy jsem se pokusil nabídnou pomocnou ruku, aby se vzájemná přestřelka dále neprotahovala. Názory, které zde prezentuji, jsou k vyburcování a zamyšlení se. Nikdy jsem se nesnažil ze sebe dělat vůdce stáda a rekrutovat k sobě nějaké nástupce. Naopak. K lidem, kteří takto úmyslně jednají nemám velkou důvěru. Spíše mám rád dobrovolně sprostředkovanou nabytou vědomost bez nějakého nároku nebo očekávání odměny v podobě děkování nebo vděčnosti nebo vynucené úcty. To co píšeš o sobě a svých osobních úspěších
chápu jako předpoklad a očekávání odměny. Možná to tak nevidíš ale mně to tak připadá.

Dále když píšu své názory a pochopení věcí, očekávám konkrétní kritiku konkrétních názorů. Zevšeobecnění, které jsi ve svém příspěvku napsal je sice pro tebe zajímavé ale pro men ne. Jestli mohu poprosit, zkus konkrétně vzít nějaký můj názor a pochopení věci a zkus se k němu vyjádřit. Takto se vede diskuze, která k něčemu vede. Vede k výsledku. Zevšeobecňování a z tohoto vzniklé názory jsou velmi povrchní a zaniknou tak rychle jak vznikly.
Dále si myslím, že jsi příliš přecitlivělý ke slovům, která zde zazní. Moje zkušenost je taková, že je lepší se zeptat, zda to uživatel (diskutér) myslel tak, jak jsem to pochopil, dřív, než na něj sešlu "hromy a blesky".

Co se týká tvé osobní situace, tvůj příspěvek jsem asi nečetl nebo nedočetl. Takže možná bych napsal něco více milosrdného. Ale přestřelka byla zahájena a jak jsem již psal sám o sobě, mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. Ale vidíš že pracuji na svém způsobu jednání a nabídl jsem svoji omluvu. Věř mi, že to nebylo pro mne tak jednoduché. Komentář, který nakonec byl omluvou a jsem za to rád, byl mnohem mnohem tvrdší a nelítostnější.

S pozdravem frodobagin.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Jakub Jouda 15/3/2013, 10:37

kdybyste se setkali osobně, nikdy by podle mě k podobným ostrým výpadům nedošlo, protože už jen to když vidím s kým mluvím a řekne mi taky něco o sobě, co má za sebou, tak ho chápu, tady někdo něco napíše s úsměvem na rtech,, je přitom v pohodě, ale to čtenář nevidí a DOMYSLÍ SI že to bylo psáno jako útok. Je to škoda a já bych i tohoto důvodu byl rád, kdyby byla možnost osobně se sejít. nevím jestli to je reálné, jsme asi rozeseti po celé republice, ale jako SJ jsme snad taky cestovali na sjezd klidně až do Polska, tak proč ne teď po ČR ? :-) Určitěš by nešlo o nějaké přednášky, mě jde o to jít spolu třeba na výlet, 5, 10 lidí a povídat si přitom.

Jakub Jouda

Male Poeet p?íspivku : 24
Reputace : 1
Body : 27
Registration date : 10. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 10:47

MartinHoch napsal:Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

To je denní text SJ na dnešní den tedy 15.3.2013
Vyzdvihnu perličky volného překladu:

1) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33)
PNS
Matouš 6:33 Neustále tedy hledejte nejprve království a jeho spravedlnost, a to všechno [ostatní] vám bude přidáno


2) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5)
PNS
Galaťanům 6:5 Každý totiž ponese svůj vlastní náklad


Hlavně poslední věta z dnešního denního textu SJ, když je pronešena z úst VRO, je jako VLK V ROUŠE BERÁNKOVĚ.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty ??????????????????????????

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 10:48

mám někdy nutkání, když vidím ze svého pohledu, že se někdo snaží jednat nečestně, ho trošku zašlapat do země. citace "Froda"

No díky Bohu, že takové nutkání jsem nikdy nezažil. Pokud máš nutkání někoho zašlapat do země, ať už slovem nebo skutkem, tak si najdi nějaký nacistický webb a neobtěžuj tady a to myslím vážně.

Zcela pak pomíjím to, že zase mne nesmyslně hodnotíš, dělal jsem patnáct let zadarmo, kašlu na odměnu a Tvůj přístup zašlapávání do země nesdílím ani Tvou opravdu neskutečnou snahu stále myslet za druhé a umravňovat je, přičemž sám nepokrýváš, že bys rád šlapal do země.

S tím jdi milý Frodo otravovat někam k náckům a to myslím doslovně. PRosím velmi nepiš o mě ke mě a nechme to tak, vsadím se nerad, že to nedokážeš, ale prosím opakovaně neber si mé jméno do úst, nemysli za mě, nepiš další nesmysly o mém uvažování, které naprosto hodnotíš doslovně obráceně, nech mne PROSIM být... Kéž bys to dokázal, mlče vůči mě o mě a věnuj se ostatním. PROSIM PROSIM

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 10:52

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

To je denní text SJ na dnešní den tedy 15.3.2013
Vyzdvihnu perličky volného překladu:

1) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33)
PNS
Matouš 6:33 Neustále tedy hledejte nejprve království a jeho spravedlnost, a to všechno [ostatní] vám bude přidáno


2) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5)
PNS
Galaťanům 6:5 Každý totiž ponese svůj vlastní náklad


Hlavně poslední věta z dnešního denního textu SJ, když je pronešena z úst VRO, je jako VLK V ROUŠE BERÁNKOVĚ.

To snad nemůžeš myslet vážně ????????? Přesně Ty tady podsouváš nejen mě, ale druhým motivace, že víš jak přemýšlí atd., už fakt neotravuj svou nenávistnou rétorikou, moc prosím. m

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 11:03

[quote="MartinHoch"]
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

To je denní text SJ na dnešní den tedy 15.3.2013
Vyzdvihnu perličky volného překladu:

1) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33)
PNS
Matouš 6:33 Neustále tedy hledejte nejprve království a jeho spravedlnost, a to všechno [ostatní] vám bude přidáno


2) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5)
PNS
Galaťanům 6:5 Každý totiž ponese svůj vlastní náklad


Hlavně poslední věta z dnešního denního textu SJ, když je pronešena z úst VRO, je jako VLK V ROUŠE BERÁNKOVĚ.

Tady se navíce píše o vlastních lidských názorech, ne o názorech VRO. Ano sám jsem to napsal mnohé nauky jsou u VRO dle mého lidské, kruté. Ale až bude VRO odevzdávat své svěřence Kristu, myslím, že stejně bude mnoho důvodu k radosti, koho odezvdáš Ty? Něco jiného je kritizovat lidské nauky, které se dostanou do VRO ale je druhá strana mince. Bezpočet lidí, kteří vůbec z nevěry přešli do víry, přestali lhát, krást, fetovat, někdy zabíjet a žijí vzorně k radosti Bohu, to jsou nádherné příklady kladu organizace, stejně jako řadoví svědci, kteří prodají co mají a jedou někam založit jazyk a učit lidi žít možná proto berou větší ohled na morálku, tedy morálně podle Jehovy Boha a jiný není. Za další, právě vzhledem k tomu, že Svědkové působí často v místech přesycených duchovními negativními jevy, v oblastech opravdu divošských tak třeba proto jdou spíše po obsahové stránce, změna morálky. Vždyť Jehova umí cokoliv udělat kdykoliv, takže Ti kdo žijí podle nauk VRO budou obdarováni od Jehovy podle jejich lásky k němu. Co lidské ucho neslyšelo a oko nevidělo a mnohem více připravil Bůh Jehova Těm co ho milují. Takže je asi někde něco k čemu víra vede, očím neviditelné, uši by to neunesly. Ježíš o tom říká, že nemůže učit o nebeských věcech, že nejsme zralí mnozí ani na ty pozemské je znát. Frodo organizace SJ má spoustu hříchů, jistě, ale používat jí bude ten, komu patří a používá byť se tam vloudí i chyby a nakonec je Bůh očistí o to více, kolik upřimných lidí mění životy, žijí slušně a s nadějí, když před tím žili dle světa bezbožných. Hledej také dobré věci, nezašlapávej do země ani tady ani jinde a pokud neumíš jinak tak už neobtěžuj prosím, minimálně mě. Neodpovídal bych Ti už dávno, ale nechci vyvolat klamný dojem, že s Tvým egocentrickým, nenávistným projevem souhlasím, to tedy ne.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  daniely 15/3/2013, 11:16

MartinHoch napsal:Bezpočet lidí, kteří vůbec z nevěry přešli do víry, přestali lhát, krást, fetovat, někdy zabíjet a žijí vzorně k radosti Bohu, to jsou nádherné příklady kladu organizace, stejně jako řadoví svědci, kteří prodají co mají a jedou někam založit jazyk a učit lidi žít možná proto berou větší ohled na morálku...

Stejně nádherné příklady najdeš i v jiných náboženstvích a křesťanských společenstvích, ale na to nestačí poslechnout si jedno kázání. Abys viděl jaké ovoce nesou, musíš s těmi křesťany žít.

daniely

Female Poeet p?íspivku : 378
Reputace : 0
Body : 381
Registration date : 03. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 11:53

daniely napsal:
MartinHoch napsal:Bezpočet lidí, kteří vůbec z nevěry přešli do víry, přestali lhát, krást, fetovat, někdy zabíjet a žijí vzorně k radosti Bohu, to jsou nádherné příklady kladu organizace, stejně jako řadoví svědci, kteří prodají co mají a jedou někam založit jazyk a učit lidi žít možná proto berou větší ohled na morálku...

Stejně nádherné příklady najdeš i v jiných náboženstvích a křesťanských společenstvích, ale na to nestačí poslechnout si jedno kázání. Abys viděl jaké ovoce nesou, musíš s těmi křesťany žít.

S tím naprosto souhlasím a dokonce si myslím, že ani když člověk tam žije, tak to posoudí jen Pán a Bůh. Tady mi šlo jen o to poukázat na složitost situace, kdy a zřejmě oprávněně mnozí poukazujeme ovšem jen na negativa organizace SJ, přičemž je tu řada lidí kupříkladu z katolické církve, která je doslovně prošpikována válkami, mučením, lží, vydávání člověka za Otce vše proti písmu, ctění zlata, rituálů, vzývání svatých a nežijících, čekající na zkříšení, takže tolik ještě umím posoudit, že Římskokatolická církev je neporovnatelně šílenější až démonické vedení, přesto uznávám rád hrdinskou a krásnou práci řadových mnohých členů, charit atd., ale tedy pokud třeba porovnám svědky a demonistické sdružení katolické, tak nemám co řešit, vyhrávají přeze všechny chyby nikoliv také jejich ale organizace.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 15/3/2013, 12:53

Martine, proč stále porovnáváš SJ s KC a ukazuješ na tom, jak jsou SJ skvělí. Proč ani jednou neudě láš srovnání s nějakou protestantskou ccírkví? Ty neuctívají modly, netopí se ve zlatě, za války a totality byly jejich clenove pronasledovani atd. Sve uceni zakládají na písmu a vedou lidi k morální čistotě. Tady se pokus udělat srovnání. Vím že KC je pro tebe snadnějším terčem, ale není to jediná církev, kam lze před krutovládou SJ utéci

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 13:23

gari napsal:Martine, proč stále porovnáváš SJ s KC a ukazuješ na tom, jak jsou SJ skvělí. Proč ani jednou neudě láš srovnání s nějakou protestantskou ccírkví? Ty neuctívají modly, netopí se ve zlatě, za války a totality byly jejich clenove pronasledovani atd. Sve uceni zakládají na písmu a vedou lidi k morální čistotě. Tady se pokus udělat srovnání. Vím že KC je pro tebe snadnějším terčem, ale není to jediná církev, kam lze před krutovládou SJ utéci

Gari nyní nemám čas ale udělám, jen tak pro příklad je dobrá orientac podle toho, že snad všechny, ale nechci křivdit, protestantské církve mimo jiné podepisovali souhlas s válkou v Jugo, já jsem proti tomu vystoupil a upozornil faráže evangelického a byl jsem za exota..... Dohledám, budu-li moci, ale věř, že tam je toho taky dost. Jako příklad už jsem uvedl, že BOHOSLUZBA což je klíč setkávání musí mít přece Biblická pravidla, no a apoštol Pavel (vyvěsil jsem to v jedné ev. církvi na dveře svého času, ale nemá to cenu) přesně napsal jak a kdo se má střídat o slovo, pastýř sboru by měl třeba mít slovo ale spíše moderátorské, aby se lidé střídali přesně jak říká Bible, většinou co jsem chodil a hledal, tak nudné, egocentrické přednášky, dotazy jen formální promíchané se spoutou výčitek vůči ovečkám a neumožnění živého duchovního rozhovoru s věřícími. Napiš která církev pustí věřícího při Bohoslužbě ke slovu, klidně ať vyvolávají, neříkám ve zmatku? Nevím o žádné.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 13:46

gari napsal:Martine, proč stále porovnáváš SJ s KC a ukazuješ na tom, jak jsou SJ skvělí. Proč ani jednou neudě láš srovnání s nějakou protestantskou ccírkví? Ty neuctívají modly, netopí se ve zlatě, za války a totality byly jejich clenove pronasledovani atd. Sve uceni zakládají na písmu a vedou lidi k morální čistotě. Tady se pokus udělat srovnání. Vím že KC je pro tebe snadnějším terčem, ale není to jediná církev, kam lze před krutovládou SJ utéci

Citace z Č Ekumenické R

Armádní kaplané jsou důležitou součástí naší profesionální armády a církve sdružené v české ekumeně plně podporují jejich činnost a pravidelně pro ně vyprošují Boží požehnání.

Základní informace o armádních kaplanech převzato z oficiálních stránek armády ČR:



Kaplani začali v naší armádě opět působit až po vzniku samostatné České republiky. První zkušenost s působením vojenského kaplana získala armáda v letech 1996-97 při zahraniční misi v IFOR/SFOR v Bosně a Hercegovině. Na základě této zkušenosti byla vytvořena dohoda umožňující službu vojenských kaplanů v resortu MO, kterou mezi sebou uzavřelo ministerstvo obrany na straně jedné a církve sdružené v Ekumenické radě církví a církve zastoupené Českou biskupskou konferencí.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 13:47

MartinHoch napsal:
gari napsal:Martine, proč stále porovnáváš SJ s KC a ukazuješ na tom, jak jsou SJ skvělí. Proč ani jednou neudě láš srovnání s nějakou protestantskou ccírkví? Ty neuctívají modly, netopí se ve zlatě, za války a totality byly jejich clenove pronasledovani atd. Sve uceni zakládají na písmu a vedou lidi k morální čistotě. Tady se pokus udělat srovnání. Vím že KC je pro tebe snadnějším terčem, ale není to jediná církev, kam lze před krutovládou SJ utéci

Citace z Č Ekumenické R

Armádní kaplané jsou důležitou součástí naší profesionální armády a církve sdružené v české ekumeně plně podporují jejich činnost a pravidelně pro ně vyprošují Boží požehnání.

Základní informace o armádních kaplanech převzato z oficiálních stránek armády ČR:



Kaplani začali v naší armádě opět působit až po vzniku samostatné České republiky. První zkušenost s působením vojenského kaplana získala armáda v letech 1996-97 při zahraniční misi v IFOR/SFOR v Bosně a Hercegovině. Na základě této zkušenosti byla vytvořena dohoda umožňující službu vojenských kaplanů v resortu MO, kterou mezi sebou uzavřelo ministerstvo obrany na straně jedné a církve sdružené v Ekumenické radě církví a církve zastoupené Českou biskupskou konferencí.

Členské církve:


Apoštolská církev


Bratrská jednota baptistů


Církev bratrská


Církev československá husitská


Českobratrská církev evangelická


Evangelická církev augsburského vyznání v ČR


Evangelická církev metodistická


Jednota bratrská


Pravoslavná církev


Slezská církev evangelická augsburského vyznání


Starokatolická církev



Církev přidružená:


Římskokatolická církev



Pozorovatelé:


Církev adventistů sedmého dne


Federace židovských obcí v České republice

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 13:51

MartinHoch napsal:
MartinHoch napsal:
gari napsal:Martine, proč stále porovnáváš SJ s KC a ukazuješ na tom, jak jsou SJ skvělí. Proč ani jednou neudě láš srovnání s nějakou protestantskou ccírkví? Ty neuctívají modly, netopí se ve zlatě, za války a totality byly jejich clenove pronasledovani atd. Sve uceni zakládají na písmu a vedou lidi k morální čistotě. Tady se pokus udělat srovnání. Vím že KC je pro tebe snadnějším terčem, ale není to jediná církev, kam lze před krutovládou SJ utéci

Citace z Č Ekumenické R

Armádní kaplané jsou důležitou součástí naší profesionální armády a církve sdružené v české ekumeně plně podporují jejich činnost a pravidelně pro ně vyprošují Boží požehnání.

Základní informace o armádních kaplanech převzato z oficiálních stránek armády ČR:



Kaplani začali v naší armádě opět působit až po vzniku samostatné České republiky. První zkušenost s působením vojenského kaplana získala armáda v letech 1996-97 při zahraniční misi v IFOR/SFOR v Bosně a Hercegovině. Na základě této zkušenosti byla vytvořena dohoda umožňující službu vojenských kaplanů v resortu MO, kterou mezi sebou uzavřelo ministerstvo obrany na straně jedné a církve sdružené v Ekumenické radě církví a církve zastoupené Českou biskupskou konferencí.

Členské církve:


Apoštolská církev


Bratrská jednota baptistů


Církev bratrská


Církev československá husitská


Českobratrská církev evangelická


Evangelická církev augsburského vyznání v ČR


Evangelická církev metodistická


Jednota bratrská


Pravoslavná církev


Slezská církev evangelická augsburského vyznání


Starokatolická církev



Církev přidružená:


Římskokatolická církev



Pozorovatelé:


Církev adventistů sedmého dne


Federace židovských obcí v České republice

TOHLE myslím je jasná zrada neutrality, tyto církve mají prosím pěkně smlouvu ještě pěkně Jidášsky zprostředkovanou Ekumenickou Radou církví ČR, přímo z Ministerstvem Obrany !!!!!!!!!!!!!!!!! Proti tomu je odpusť selhání a navíc napravené ať už jakkoliv nešikovně SJ jako nevládní organizace u OSN, prkotina. Tyto církve většinově podepisují po sborech, minimálně u jedné ev. jsem sám byl u toho, pořádali podpisy věřících pro účast na misi nejen pro kaplany, ale stát. Tohle je plivanec pravdě neuvěřitelný a to jsem měl čas hledat jen pár minut na síti m

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 15:13

[quote="MartinHoch"]
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

To je denní text SJ na dnešní den tedy 15.3.2013
Vyzdvihnu perličky volného překladu:

1) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33)
PNS
Matouš 6:33 Neustále tedy hledejte nejprve království a jeho spravedlnost, a to všechno [ostatní] vám bude přidáno


2) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5)
PNS
Galaťanům 6:5 Každý totiž ponese svůj vlastní náklad


Hlavně poslední věta z dnešního denního textu SJ, když je pronešena z úst VRO, je jako VLK V ROUŠE BERÁNKOVĚ.

Tady se navíce píše o vlastních lidských názorech, ne o názorech VRO. Ano sám jsem to napsal mnohé nauky jsou u VRO dle mého lidské, kruté. Ale až bude VRO odevzdávat své svěřence Kristu, myslím, že stejně bude mnoho důvodu k radosti, koho odezvdáš Ty? Něco jiného je kritizovat lidské nauky, které se dostanou do VRO ale je druhá strana mince. Bezpočet lidí, kteří vůbec z nevěry přešli do víry, přestali lhát, krást, fetovat, někdy zabíjet a žijí vzorně k radosti Bohu, to jsou nádherné příklady kladu organizace, stejně jako řadoví svědci, kteří prodají co mají a jedou někam založit jazyk a učit lidi žít možná proto berou větší ohled na morálku, tedy morálně podle Jehovy Boha a jiný není. Za další, právě vzhledem k tomu, že Svědkové působí často v místech přesycených duchovními negativními jevy, v oblastech opravdu divošských tak třeba proto jdou spíše po obsahové stránce, změna morálky. Vždyť Jehova umí cokoliv udělat kdykoliv, takže Ti kdo žijí podle nauk VRO budou obdarováni od Jehovy podle jejich lásky k němu. Co lidské ucho neslyšelo a oko nevidělo a mnohem více připravil Bůh Jehova Těm co ho milují. Takže je asi někde něco k čemu víra vede, očím neviditelné, uši by to neunesly. Ježíš o tom říká, že nemůže učit o nebeských věcech, že nejsme zralí mnozí ani na ty pozemské je znát. Frodo organizace SJ má spoustu hříchů, jistě, ale používat jí bude ten, komu patří a používá byť se tam vloudí i chyby a nakonec je Bůh očistí o to více, kolik upřimných lidí mění životy, žijí slušně a s nadějí, když před tím žili dle světa bezbožných. Hledej také dobré věci, nezašlapávej do země ani tady ani jinde a pokud neumíš jinak tak už neobtěžuj prosím, minimálně mě. Neodpovídal bych Ti už dávno, ale nechci vyvolat klamný dojem, že s Tvým egocentrickým, nenávistným projevem souhlasím, to tedy ne.

Takže, komu je ten text z poslední věty denního textu SJ určen, je jasné, ale jde o to, kdo ten text naformuloval a uveřejnil? No, kdo to byl? Byl to VRO a o to tady jde.
Dále moc nerozumím informaci o otm, kdo více Ježíši přinese, ten je lepší? Takhle to přeci nefunguje. To by jednoznačně zvítězila Katolická církev se svojí členskou základnou v objemu 1,2 miliardy následovníků.
Dále organizace si nemá co nárokovat a už vůbec ne se chlubit kýmkoliv, a ukazovat jej jako příklad loajálnosti k Ježíši Kristu.
To že se někdo změnil také není zásluhou organizace. Je tozýsluhou Ježíše Krista a svatého ducha. Vzpomeň si na textík v dopise Korinťanům:
PNS
1. Korinťanům 3:4 Když totiž jeden říká: Patřím Pavlovi, ale jiný říká: Já Apollovi, nejste prostě lidé
5 Co je tedy Apollos? Ano, co je Pavel? Služebníci, jejichž prostřednictvím jste se stali věřícími, právě jak Pán každému dopřál
6 Já jsem sázel, Apollos zaléval, ale Bůh působil vzrůst
7 takže ten, kdo sází, není nic, ani ten, kdo zalévá, ale Bůh, který působí vzrůst
8 Kdo tedy sází a kdo zalévá, jsou jedno, ale každý obdrží svou vlastní odměnu podle své vlastní namáhavé práce
9 Jsme totiž Boží spolupracovníci. Vy jste Boží obdělávané pole, Boží stavba
10 Podle Boží nezasloužené laskavosti, která mi byla dána, jsem jako moudrý vedoucí díla položil základ, ale staví na něm někdo jiný. Ale ať každý stále bdí, jak na něm staví
11 Žádný člověk totiž nemůže položit jiný základ než ten, který je položen, jenž je Ježíš Kristus

Takže by se organizace neměla stavět jako někdo, kdo způsobuje změnu mysli člověka. Ale máš pravdu, organizace se vychloubá svými úspěchy, o kterých uvažuje jako o projevu její vyvolenosti.
Víš, kdyby jsi přeci jen četl mé příspěvky, jak jsi postuloval v minulém příspěvku, zjistil by jsi, že podobný názor mám také. Tedy dílo, které SJ vykonali, je z mého pohledu pozoruhodné. Ale protože je to lidské dílo, které je snahou vedoucího sboru ukázat loajalitu Ježíši Kristu a JHVH a tak je k němu přistupováno vedoucím sborem, proto generuje tato organizace obrovské naukové skoky a vůbec neřeší dopady těchto naukových změn. VRO vůbec neřeší, že svým přístupem na sebe vztahuje texty týkající se falešného proroka. Naopak je VRo schopen perzekuovat každého, kdo na to poukáže. Jak říkám, je to lidské dílo. Usuzuji z toho, jak se vedení organizace staví ke svým vlastním chybám a jak vůbec neřeší dopady neustálých změn nauk, které generují lidé ve vedoucím sboru.

Co se týká Hitlera a fašistických manýrů, ze kterých jsi mne obvinil. Není to tak. Pokládám fašismus a podobné neřády jako nacionalismus, antisemitismus a vůbec xenofobii za něco, co lidstvo degraduje na pouhá zvířátka s obrovským mozkem.
Rozumíme si?

S pozdravem frodobagin.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 15:27

[quote="frodobagin"]
MartinHoch napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:Mají Sj toto slovo pro tento den, myslím, že i z něj je patrné, mimoto, že je přesně k naší diskuzi a nejen naší zde, jak mnoho pravdy lze i u SJ nalét, tomuto slovu na den jistě těžko kdo z nás něco vytkne.


Pátek 15. března


Některé se . . . odvrátily, aby následovaly Satana. (1. Tim. 5:15)


K tomu, abychom se neodvrátili a nenásledovali Satana, nám pomůže, když se budeme řídit moudrými radami z Božího Slova. Zamysli se nad několika z nich. Měj „hojnost práce v Pánově díle“. (1. Kor. 15:58) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33) Mluv o tom, co je „dobré k budování“. (Ef. 4:29) Měl bys být rozhodnut, že nebudeš tlachat o druhých a nebudeš něčemu takovému ani naslouchat. Svým spoluvěřícím důvěřuj a měj k nim úctu. Pomůže ti to, abys mluvil povzbudivě a ostatní nestrhával. ‚Učiň svým cílem starat se o své vlastní záležitosti.‘ (1. Tes. 4:11) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5) w11 7/15 2:14, 16

To je denní text SJ na dnešní den tedy 15.3.2013
Vyzdvihnu perličky volného překladu:

1) Jestliže se horlivě věnuješ pravému uctívání, nemáš čas na zbytečné nebo škodlivé činnosti. (Mat. 6:33)
PNS
Matouš 6:33 Neustále tedy hledejte nejprve království a jeho spravedlnost, a to všechno [ostatní] vám bude přidáno


2) Projevuj o druhé upřímný zájem, ale respektuj jejich soukromí a důstojnost. Pamatuj také na to, že v záležitostech, ve kterých se musí každý rozhodnout sám, bychom nikomu neměli vnucovat své vlastní názory. (Gal. 6:5)
PNS
Galaťanům 6:5 Každý totiž ponese svůj vlastní náklad


Hlavně poslední věta z dnešního denního textu SJ, když je pronešena z úst VRO, je jako VLK V ROUŠE BERÁNKOVĚ.

Tady se navíce píše o vlastních lidských názorech, ne o názorech VRO. Ano sám jsem to napsal mnohé nauky jsou u VRO dle mého lidské, kruté. Ale až bude VRO odevzdávat své svěřence Kristu, myslím, že stejně bude mnoho důvodu k radosti, koho odezvdáš Ty? Něco jiného je kritizovat lidské nauky, které se dostanou do VRO ale je druhá strana mince. Bezpočet lidí, kteří vůbec z nevěry přešli do víry, přestali lhát, krást, fetovat, někdy zabíjet a žijí vzorně k radosti Bohu, to jsou nádherné příklady kladu organizace, stejně jako řadoví svědci, kteří prodají co mají a jedou někam založit jazyk a učit lidi žít možná proto berou větší ohled na morálku, tedy morálně podle Jehovy Boha a jiný není. Za další, právě vzhledem k tomu, že Svědkové působí často v místech přesycených duchovními negativními jevy, v oblastech opravdu divošských tak třeba proto jdou spíše po obsahové stránce, změna morálky. Vždyť Jehova umí cokoliv udělat kdykoliv, takže Ti kdo žijí podle nauk VRO budou obdarováni od Jehovy podle jejich lásky k němu. Co lidské ucho neslyšelo a oko nevidělo a mnohem více připravil Bůh Jehova Těm co ho milují. Takže je asi někde něco k čemu víra vede, očím neviditelné, uši by to neunesly. Ježíš o tom říká, že nemůže učit o nebeských věcech, že nejsme zralí mnozí ani na ty pozemské je znát. Frodo organizace SJ má spoustu hříchů, jistě, ale používat jí bude ten, komu patří a používá byť se tam vloudí i chyby a nakonec je Bůh očistí o to více, kolik upřimných lidí mění životy, žijí slušně a s nadějí, když před tím žili dle světa bezbožných. Hledej také dobré věci, nezašlapávej do země ani tady ani jinde a pokud neumíš jinak tak už neobtěžuj prosím, minimálně mě. Neodpovídal bych Ti už dávno, ale nechci vyvolat klamný dojem, že s Tvým egocentrickým, nenávistným projevem souhlasím, to tedy ne.

Takže, komu je ten text z poslední věty denního textu SJ určen, je jasné, ale jde o to, kdo ten text naformuloval a uveřejnil? No, kdo to byl? Byl to VRO a o to tady jde.
Dále moc nerozumím informaci o otm, kdo více Ježíši přinese, ten je lepší? Takhle to přeci nefunguje. To by jednoznačně zvítězila Katolická církev se svojí členskou základnou v objemu 1,2 miliardy následovníků.
Dále organizace si nemá co nárokovat a už vůbec ne se chlubit kýmkoliv, a ukazovat jej jako příklad loajálnosti k Ježíši Kristu.
To že se někdo změnil také není zásluhou organizace. Je tozýsluhou Ježíše Krista a svatého ducha. Vzpomeň si na textík v dopise Korinťanům:
PNS
1. Korinťanům 3:4 Když totiž jeden říká: Patřím Pavlovi, ale jiný říká: Já Apollovi, nejste prostě lidé
5 Co je tedy Apollos? Ano, co je Pavel? Služebníci, jejichž prostřednictvím jste se stali věřícími, právě jak Pán každému dopřál
6 Já jsem sázel, Apollos zaléval, ale Bůh působil vzrůst
7 takže ten, kdo sází, není nic, ani ten, kdo zalévá, ale Bůh, který působí vzrůst
8 Kdo tedy sází a kdo zalévá, jsou jedno, ale každý obdrží svou vlastní odměnu podle své vlastní namáhavé práce
9 Jsme totiž Boží spolupracovníci. Vy jste Boží obdělávané pole, Boží stavba
10 Podle Boží nezasloužené laskavosti, která mi byla dána, jsem jako moudrý vedoucí díla položil základ, ale staví na něm někdo jiný. Ale ať každý stále bdí, jak na něm staví
11 Žádný člověk totiž nemůže položit jiný základ než ten, který je položen, jenž je Ježíš Kristus

Takže by se organizace neměla stavět jako někdo, kdo způsobuje změnu mysli člověka. Ale máš pravdu, organizace se vychloubá svými úspěchy, o kterých uvažuje jako o projevu její vyvolenosti.
Víš, kdyby jsi přeci jen četl mé příspěvky, jak jsi postuloval v minulém příspěvku, zjistil by jsi, že podobný názor mám také. Tedy dílo, které SJ vykonali, je z mého pohledu pozoruhodné. Ale protože je to lidské dílo, které je snahou vedoucího sboru ukázat loajalitu Ježíši Kristu a JHVH a tak je k němu přistupováno vedoucím sborem, proto generuje tato organizace obrovské naukové skoky a vůbec neřeší dopady těchto naukových změn. VRO vůbec neřeší, že svým přístupem na sebe vztahuje texty týkající se falešného proroka. Naopak je VRo schopen perzekuovat každého, kdo na to poukáže. Jak říkám, je to lidské dílo. Usuzuji z toho, jak se vedení organizace staví ke svým vlastním chybám a jak vůbec neřeší dopady neustálých změn nauk, které generují lidé ve vedoucím sboru.

Co se týká Hitlera a fašistických manýrů, ze kterých jsi mne obvinil. Není to tak. Pokládám fašismus a podobné neřády jako nacionalismus, antisemitismus a vůbec xenofobii za něco, co lidstvo degraduje na pouhá zvířátka s obrovským mozkem.
Rozumíme si?

Nerozumíme, se člověkem, který občas má chuť někoho zadupat do země, ať už argumentačně, duchovně, nebo i jinak si nerozumím a nechci rozumět. Nehodlám s Tebou vést polemiky. Udělám, ale ještě jednu výjimku a jeden dotaz Ti zodpovím.

V Bibli je jasně řečeno, kdo nemůže zdědit Boží Království. Když tedy nevíme jak přesně jsou hluboké duchovní věci, stačí nám vědět, že je jediný živý Bůh Jehova, jediný zplozený Syn a mesiáš Kristus a jediný Duch Svatý sloužící pravdě a životu.

a) Já také v mnohém tápu, ale vím, protože to nemám vrozené, jaké změny v pokání musím udělat, abych nelhal, nekradl, necizoložil, atd. atd., abych se mohl, přesněji má snaha nedokonalého člověka Jehovovi a Ježíšovi alespoň tou snahou zalíbit a tím usiluji po těžkém pokání o návrat k Lásce. Tohle třeba právě SJ působí. Protože nejprve hledejte Boží Království to ostatní Vám bude přidáno. Tedy nejprve se snažím uzpůsobit mé chování, smýšlení tak, aby má víra byla prokázána skutky trošku. No a to je třeba ten rozdíl, církve mají i milardu dvěstě tisíc členů, ale kolik z nich je důsledně vedeno k tomu jak spravně žít, v tomto třeba SJ u mne velmi vedou, zrovna jsem poslouchal krásné slovo MP3 studijní a dělám to často. A rád, protože stále jsem nenašel sbor věrnější, tedy do skutků se snažící převádět učení o spravných postojích ke světu a k Bohu Jehovovi.

Prosím Frodo, nepiš už mi, opravdu si nerozumíme. Vůbec proti Tobě nic nemám, ale mám mnoho starostí jiných a diskuze s Tebou mi nic nepřináší, jen odnáší čas. Já také hledám jak se zlepšit, tak mne od toho nezdržuj. Dík Martin

S pozdravem frodobagin.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  zbysek 15/3/2013, 19:12

MartinHoch napsal:Napiš která církev pustí věřícího při Bohoslužbě ke slovu, klidně ať vyvolávají, neříkám ve zmatku? Nevím o žádné.
http://www.icoc.cz/icoc/

Já, pokud mám na starosti bohoslužbu, to dělám pravidelně a cíleně. Buďto rovnou zavedu diskuzi na nějaké téma, nebo mám kázání, po kterém následuje diskuze. Samozřejmě vyžaduji, aby se nechali vést Duchem a říkali svůj pohled na věc (klidně ať mi vyčtou, že jsem třeba řekl nějaký nesmysl), ne jako u SJ, kde odpapouškují článek SV. Ostatní kazatelé u nás v církvi to sice zatím nedělají, ale myslím, že je to jen otázka času, než na to taky přijdou. Smile

zbysek

Male Poeet p?íspivku : 4242
vztah k organizaci : bývalý - 6 let
Reputace : 6
Body : 3484
Registration date : 16. 02. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 15/3/2013, 20:03

V Církvi bratrské je kazatel vždy připraven k diskuzi jak duchkvní, tak i té z běžného živjta. Pro aktivní zapojení všech zůčastněných slouží Biblické hodiny, kde lidé mluví s apsolutní volností a ne jako u SJ, kde diskutující pouze opakuje to, co dostane předloženo od VRO. Tomu Martine říkáš diskuze při bohoslužbě a dáváš to jako vzor? Tím můžeš obloudit jen toho, kdo si to u SJ nezažil ale ne nás , kteří se těchto rádoby diskuzí u Sj účastnili.
Také nechápu, proč máš problém s evangelizací v armádě? Evangelium se má kázat všude, a to i ve vězení či v kasárnách. Nebo ty máš právo odsuzovat lidi, podle toho, kde si vybrali své pole pro svoji službu? To asi odsuzuješ i apoštola Petra, který vydal svědectví vojenskému důstojníkovi.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 15/3/2013, 20:23

Zlatej Lorak Sad
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 20:37

Mezek napsal:Zlatej Lorak Sad

Tvá drzost je neuvěřitelná, kdyby si alespoň nebyl takovej pokryteckej, četl jsem věci od Loraka, to je za a rozdíl a za b máš-li co napiš to mě, už mě prosím si neber do úst. díky ani přímo ani nepřímo - křesťane, acho jo kolik je tady na tom foru nenávisti. Zlatej Lorak, napiš kde lžu nebo píšu nepravdu a nebo mě nech diskutovat a neobtěžýuj výpady, pokud to dokážeš

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 20:48

zbysek napsal:
MartinHoch napsal:Napiš která církev pustí věřícího při Bohoslužbě ke slovu, klidně ať vyvolávají, neříkám ve zmatku? Nevím o žádné.


Já, pokud mám na starosti bohoslužbu, to dělám pravidelně a cíleně. Buďto rovnou zavedu diskuzi na nějaké téma, nebo mám kázání, po kterém následuje diskuze. Samozřejmě vyžaduji, aby se nechali vést Duchem a říkali svůj pohled na věc (klidně ať mi vyčtou, že jsem třeba řekl nějaký nesmysl), ne jako u SJ, kde odpapouškují článek SV. Ostatní kazatelé u nás v církvi to sice zatím nedělají, ale myslím, že je to jen otázka času, než na to taky přijdou. Smile

Jdu od Vás lidi, nejde to se s Vámi bavit. Víš co, podívej se co jsi zač. Tak jsi 6 let u Svědků, naprosto chápu a píšu tady, že nemusíš kvůli svědomí a naukám tam být dál, jistě se shodneme, že lidi jsou klamaný a když věříš někomu, tak se učíš co Ti říká.

Jenže svědci nejsou paoušci, aby papouškovali Ty křesťane jeden, co jste to za lidi plný nenávisti tady, kromě pár svatejch výjimek.

Jak Ti svědomí dovolí nazývat hodný, navíc opravdu některejma naukama matený lidi, že papouškujou... To jejich papouškování a to je jediný ze všech mejch příspvěků co vím, že je tedy svatá pravda, tak to jejich papouškování, těch lidí, který se snaží aby se líbily Bohu je mu tisíckrát milejší, než Tvoje pokorytecké hnusy, kdy tady pomlouváš chlape hodný, věřící lidi, protože jak víme Starší nepapouškujou, kde už může občas bejt někdo i vědomě mimo Bibli.

Takže tisickrát taději mám ty obyčejný co papouškujou, než někoho, kdo tedy z jeho pohledu papoušky 6 let nahání, aby se jim smál na fóru, kde jsou SJ pomlouvaný. Takže nejsou to papoušci, jsou to lidi, kteří třeba jsou jednodušší, ale to jim Duch Svatý dodá co potřebují k životu, ale upřímně se odevzdávají mění, aby se líbily jedinému skutečnému Bohu, jakkoliv v ústředí to v lecčems hodně motaj, jsme lidi.....

A co Ty, budeš tepat do svědků, že papouškujou???? Můžeš se podívat do zrcadla, když takhle urážíš lidi, který opravdu hodně protrpěli a až Jehova narovná nauky, které alespoň fakt vyřadili plevy a vnímám, že hodně odporné, pak se budou mít i Ti hodně čím pochlubit.

Na tohle jsem hodně citlivej, mastíš tady anonymě, po 6 letech odejdeš, Bůh je ale tentýž, pořád Jehova, JEhošua Jehovova záchrana, sám jsi to lidi učil, to jsi tedy nelhal, měl si zkusit vymést falešné nauky a s těmi papoušky zůstat, tak bych to udělal já, protože pro mne čím zranitelnější člověk, tím více ho miluju a že svědci právě Ti co papouškují, protože třeba nejsou tak oduševnělý jako Ty, tak to jsou Ti, jako ta vdova, dávají i z toho co nemají.

No a ty, a jistě jsi hlubokomyslnější, ale k čemu je taková mysl pokřivená, když bývalé bratry a sestry, kteří za nic nemůžou, označíš za papoušky pierotavině. VzpaMATUJ SE a omluv se jim. Mě si jenom definitivně vyhnal tady z toho nazi webbu, který se tváří, že někomu chce pomoci zdravou kritikou. Je mi kromě pár vyjímek tady z té atmosféry zle, nejhořší příspěvek ale byl ten tvůj.... Urazit takhle bratry a byť v lecčems pomýlenou, ale organizaci, která jistě i Tobě se snažila a dala moc dobrého, Jehova je opravdu jediný Bůh. Věřím, že své papoušky má radší než ďáblovo chytráky ů§- zdarec webbe, jsi příliš odporný abych sem kdy ještě jednou se vrátil.

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 15/3/2013, 20:54

MartinHoch napsal:
Mezek napsal:Zlatej Lorak Sad

Tvá drzost je neuvěřitelná, kdyby si alespoň nebyl takovej pokryteckej, četl jsem věci od Loraka, to je za a rozdíl a za b máš-li co napiš to mě, už mě prosím si neber do úst. díky ani přímo ani nepřímo - křesťane, acho jo kolik je tady na tom foru nenávisti. Zlatej Lorak, napiš kde lžu nebo píšu nepravdu a nebo mě nech diskutovat a neobtěžýuj výpady, pokud to dokážeš

pokrytec,
také hypokryt - člověk, který se přetvařuje; hanlivý výraz pro farizeje; ve starověké Palestině příslušník židovské náboženslo-politické sekty, která si činila nárok na samostatný výklad Mojžíšova zákona (také licoměrník)


Znova vkládám co jsem napsal.

Jestli mohu,myslím,žes to byl Ty co sem vletěl jak divokej pes a začal většinu zde peskovat a kopat kolem sebe.U jednoho se Ti nelíbí to,u druhého ono,pak své kom.smažeš!!!!
Pak že tady nebudeš,že to tu je .....však víš sám.Nemám ve zvyku takto psát,ale toto mě nadzvedlo.Vždyť ty se vyvyšuješ,aniž si to asi uvědomuješ.Na Froda se vykašli když nedokážeš překlenout věk.Asi jsi moudrost sama.Jaks radil dnes někomu zde aby se šel projít atd.potřeboval bys to Ty sám jako koza drbání.Jsi fakt divnej patron,se kterým je těžké vyjít.Nejdřív bič a pak med.Je mi z Tebe smutno.Dej se do pořádku a pak diskutuj . Nazdar Nygrýn Zdeněk
Zpakuji co jsem Ti napsal a použiju Tvá slova:buď slušnej ke starším ju? A už mi PROSíM nepiš .Jak je Ti to milé.....
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 20:59

Mezek napsal:
MartinHoch napsal:
Mezek napsal:Zlatej Lorak Sad

Tvá drzost je neuvěřitelná, kdyby si alespoň nebyl takovej pokryteckej, četl jsem věci od Loraka, to je za a rozdíl a za b máš-li co napiš to mě, už mě prosím si neber do úst. díky ani přímo ani nepřímo - křesťane, acho jo kolik je tady na tom foru nenávisti. Zlatej Lorak, napiš kde lžu nebo píšu nepravdu a nebo mě nech diskutovat a neobtěžýuj výpady, pokud to dokážeš

pokrytec,
také hypokryt - člověk, který se přetvařuje; hanlivý výraz pro farizeje; ve starověké Palestině příslušník židovské náboženslo-politické sekty, která si činila nárok na samostatný výklad Mojžíšova zákona (také licoměrník)


Znova vkládám co jsem napsal.

Jestli mohu,myslím,žes to byl Ty co sem vletěl jak divokej pes a začal většinu zde peskovat a kopat kolem sebe.U jednoho se Ti nelíbí to,u druhého ono,pak své kom.smažeš!!!!
Pak že tady nebudeš,že to tu je .....však víš sám.Nemám ve zvyku takto psát,ale toto mě nadzvedlo.Vždyť ty se vyvyšuješ,aniž si to asi uvědomuješ.Na Froda se vykašli když nedokážeš překlenout věk.Asi jsi moudrost sama.Jaks radil dnes někomu zde aby se šel projít atd.potřeboval bys to Ty sám jako koza drbání.Jsi fakt divnej patron,se kterým je těžké vyjít.Nejdřív bič a pak med.Je mi z Tebe smutno.Dej se do pořádku a pak diskutuj . Nazdar Nygrýn Zdeněk
Zpakuji co jsem Ti napsal a použiju Tvá slova:buď slušnej ke starším ju? A už mi PROSíM nepiš .Jak je Ti to milé.....

Nygrýn nech mě bejt Very Happy už do mě nerejpej a užívej si taty tu "lásku" a urážej zase chvíli jiné, jen se pěkně nadzvedněte tady vy "láskyplní", že jsem Vám to divadlo baštil. Dobře, že nejste už ve sboru, ono na tom fakt něco bude se vyhýbat tak nenávistným lidem jako jste to Vy a proto mizím a už mě nechte v klidu ... tento webb ať je na Vás hrdý a přidejte si nějákou tu filmovou postavičku k nicku :
)

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 15/3/2013, 21:02

Ptal jsem se jak je Ti to milé...
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 21:06

Mezek napsal:Ptal jsem se jak je Ti to milé...

אין לי זמן לאתר הזה והשנאה שלך רוצה להתאושש ולחזור לאהבה בורחת ממך, ואני בטוח שאתה כל כך טיפש שאפילו זה יכול לתרגם תשאיר מקום כדי להוכיח שאני משוגע, משוגע לאהבה ולא יירקב שם באותן הדעות שלך מלא בשנאה ורכילות משפחתית של חוסר סובלנות בזה לא מושלם.

היי מרטין

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 8 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru