Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/3/2013, 23:47

Omlouvám se za předchozí bezpředmětný příspěvek, ale proč nemůžu upravit vlastní příspěvek? (resp. tento a ten předchozí smazat) Chtěl jsem to tím "bb" jen rozchodit, ale nejde to.
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 13/3/2013, 23:51

Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 13/3/2013, 23:58

gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile
JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 08:14

JAREKzRybenu napsal:
gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile

Jarku, že ty myslíš mě Very Happy , odpověď Tvá buď ano ano, ne ne. Že by všichni mohli upravovat a já ne? Zkontroluj své smýšlení, jestli třeba mne také nesoudíš, jako se tu, věřím omylem, stalo minulé dny. Tam ale nešlo o nápady, ale o výpady a to skutečně vůči mě. To byl jediný důvod, proč jsem samoscenzuroval mé příspěvky. Jistě byla má chyba, že jsem se nechal strhnout ke konfrontačním textům, ale skutečně jsem s tím nejen nezačínal, ale ani jsem to zde nečekal. Myslím, že se zde hodně diskutuje sektářství, no a Tvůj nápad obhalone v rádojinotaji by neznamenal nic jiného, než omezení člověka, který může řadu věcí cítit jinak. Dej si na ty věci pozor Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 14/3/2013, 11:39

MartinHoch napsal:
JAREKzRybenu napsal:
gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile

Jarku, že ty myslíš mě Very Happy , odpověď Tvá buď ano ano, ne ne. Že by všichni mohli upravovat a já ne? Zkontroluj své smýšlení, jestli třeba mne také nesoudíš, jako se tu, věřím omylem, stalo minulé dny. Tam ale nešlo o nápady, ale o výpady a to skutečně vůči mě. To byl jediný důvod, proč jsem samoscenzuroval mé příspěvky. Jistě byla má chyba, že jsem se nechal strhnout ke konfrontačním textům, ale skutečně jsem s tím nejen nezačínal, ale ani jsem to zde nečekal. Myslím, že se zde hodně diskutuje sektářství, no a Tvůj nápad obhalone v rádojinotaji by neznamenal nic jiného, než omezení člověka, který může řadu věcí cítit jinak. Dej si na ty věci pozor Martin

Koukám že pán je provokatér a vtipálek?? Laughing Laughing Pakže se nezasmějete.

Ale přísloví že potrefená husa zakejhá funguje dobře. Není liž pravda.

Škoda že jste svoje příspěvky smazal. Jde o to, že když si to člověk po sobě přečte s odtupem času, má dobrou možnost uvažovat o svém přístupu k věci jak pozitivně tak i negativně.

V podstatě o nic nejde, pouze bude potřeba lépe kontrolovat příspěvky, než budou odeslány.
Ale myslím si, že pokud si člověk uvědomuje svoji odpovědnost za své názory, pak mu tento stav mysli alespoň částečně zabrání psát nebo říkat první myšlenky, které ho napadnou, ale spíše uvažuje, co je dobré a co může přispět v té či oné situaci nebo diskuzi.

Co vy na to MartineHochu?
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  JAREKzRybenu 14/3/2013, 12:15

MartinHoch napsal:
JAREKzRybenu napsal:
gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile

Jarku, že ty myslíš mě Very Happy , odpověď Tvá buď ano ano, ne ne. Že by všichni mohli upravovat a já ne? Zkontroluj své smýšlení, jestli třeba mne také nesoudíš, jako se tu, věřím omylem, stalo minulé dny. Tam ale nešlo o nápady, ale o výpady a to skutečně vůči mě. To byl jediný důvod, proč jsem samoscenzuroval mé příspěvky. Jistě byla má chyba, že jsem se nechal strhnout ke konfrontačním textům, ale skutečně jsem s tím nejen nezačínal, ale ani jsem to zde nečekal. Myslím, že se zde hodně diskutuje sektářství, no a Tvůj nápad obhalone v rádojinotaji by neznamenal nic jiného, než omezení člověka, který může řadu věcí cítit jinak. Dej si na ty věci pozor Martin

Ano Martine, bez mučení přiznávám, že jsem měl na mysli Tebe Very Happy (i když nejsi úplně jediný, kdo to tady praktikoval). Tak jestli jsem se tě bráško v Kristu dotkl, tak promiň, omlouvám se.

Já naopak jsem zastáncem nemazání v diskusi ničeho, protože ani hlasem vyřčená slova nelze vzít zpět - leda omluvou, vysvětlením. Ale na druhou stranu to u psaného textu chápu - když už člověk chce něco vzít zpět, nechce to psané opakovat tím, že by to četli i další příchozí čtenáři - diskutéři (já nevím co jsi smazal, přišel jsem už ke smazanému).

No a včera, když jsem unaven marně hledal tlačítko "upravit" a klikal ze stránky na stránku a otevíral v jiném prohlížeči, začal jsem uvnitř "startovat" a když jsem se dověděl, že je to zablokováno a proč - bylo hotovo, takže moje reakce na to byla už s vnitřním rozčílením.

Samozřejmě si nepřeju, aby byl omezován pouze někdo a ostatní nic. Takže ještě jednou má omluva Tobě - a také díky - dám si na to pozor Wink

Jarek

JAREKzRybenu
JAREKzRybenu

Male Poeet p?íspivku : 644
vztah k organizaci : "kacíř" - dostižený a odsuzený církevní "spravedlností" organizace dne 7.3.2012 za podřizování svého svědomí Bohu, Kristu a Svatému Písmu spíše, než lidské omylné autoritě Písmu odporující.
Reputace : 0
Body : 646
Registration date : 01. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 12:42

JAREKzRybenu napsal:
MartinHoch napsal:
JAREKzRybenu napsal:
gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile

Jarku, že ty myslíš mě Very Happy , odpověď Tvá buď ano ano, ne ne. Že by všichni mohli upravovat a já ne? Zkontroluj své smýšlení, jestli třeba mne také nesoudíš, jako se tu, věřím omylem, stalo minulé dny. Tam ale nešlo o nápady, ale o výpady a to skutečně vůči mě. To byl jediný důvod, proč jsem samoscenzuroval mé příspěvky. Jistě byla má chyba, že jsem se nechal strhnout ke konfrontačním textům, ale skutečně jsem s tím nejen nezačínal, ale ani jsem to zde nečekal. Myslím, že se zde hodně diskutuje sektářství, no a Tvůj nápad obhalone v rádojinotaji by neznamenal nic jiného, než omezení člověka, který může řadu věcí cítit jinak. Dej si na ty věci pozor Martin

Ano Martine, bez mučení přiznávám, že jsem měl na mysli Tebe Very Happy (i když nejsi úplně jediný, kdo to tady praktikoval). Tak jestli jsem se tě bráško v Kristu dotkl, tak promiň, omlouvám se.

Já naopak jsem zastáncem nemazání v diskusi ničeho, protože ani hlasem vyřčená slova nelze vzít zpět - leda omluvou, vysvětlením. Ale na druhou stranu to u psaného textu chápu - když už člověk chce něco vzít zpět, nechce to psané opakovat tím, že by to četli i další příchozí čtenáři - diskutéři (já nevím co jsi smazal, přišel jsem už ke smazanému).

No a včera, když jsem unaven marně hledal tlačítko "upravit" a klikal ze stránky na stránku a otevíral v jiném prohlížeči, začal jsem uvnitř "startovat" a když jsem se dověděl, že je to zablokováno a proč - bylo hotovo, takže moje reakce na to byla už s vnitřním rozčílením.

Samozřejmě si nepřeju, aby byl omezován pouze někdo a ostatní nic. Takže ještě jednou má omluva Tobě - a také díky - dám si na to pozor Wink

Jarek


Ahoj Jarku,

ty kluku jeden Very Happy , už podle fotky mne před pár dny napadlo, že jsi skvělý člověk a to se jen potvrzuje. Děkuji z celého srdce bratře za povzbudivá slova. Z celého srdce. Včera jsem mazal, protože jsem velmi nemocný, navíc tatínek před pár dny málem zůstal na operačním stole, maminka jde pozítří na rizikovou rakovinovou operaci a nemám sílu po desetitísích hodinách práce zdarma ve prospěch protidrogové ochrany dětí, bezpočtů článků, zažil jsem únos, pistoli u hlavy a mnoho !!! utrpení. Proto jsem včera hloupě se nechal zranit útoky na mou psychiku, když jsem psal bez útoků, pravdivě, upřímně a čekla argumenty. To mne tak zdrtilo, že jsem si řekl, nebudu diskutovat.

Jarku vrátil jsem se, protože jsem chtěl promluvit ke svědkům nejen o tom, proč křesťany SJ miluji, ale dodat i upřímná desetiletá bádání, která mohou souznít v pravdě jejich srdcím, aniž bychom odsuzovali dobré věci SJ.

Jarku, pokud ještě zvládnu ryby a mám tu naději, pozvu Tě na štiky a povídání k modlitbám, je mi téměř 50 a jsem rybář jako blázen, tam jsem propřemýšlel od mala co šlo, k přehradě, dříve řece utíkám před zlobou a nenávistí, tam nacházím klid, často dobré lidi a kapry, štíky ze kterých, z těch co nerozdám máme doma umaštěnou bradu.

Psal jsem jako jednu z prvních novinářských prací 1980 o Ototovi Pavlovi s jeho bratrem Hugem, byla to krásná doba plná naděje, kdy jsem ještě netušil, že přijde bolševickokapitlistický mutant, který rozloží zbytky lásky a morálky.

Zatrpklý nejsem, jsem milující. Prosím Tě já ještě nemůžu vkládat filmy, ale našel jsem asi dvanáct online filmů, které by Tě mohli velice zajímat, často to na Youtube promazávají, pokud by si měl zájem, než je uvedu tady, dá-li Bůh, jsem na adrese Martin zavináč spider.cz ještě nemůžu vkládat rovnou odkazy, tak napiš. Mám Tě moc rád Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 12:47

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
JAREKzRybenu napsal:
gari napsal:Ahoj Jarku,
po zásahu admina již úpravy nejsou možné.

No ach jo No ...vždycky se i při sebe lepší kontrole může něco nepovést.

Ale chápu to, nápady některých to zřejmě vyžadují - škoda, že to nejde bloknout jen u dotyčného jedince.

A díky za odpověď, gari Smile

Jarku, že ty myslíš mě Very Happy , odpověď Tvá buď ano ano, ne ne. Že by všichni mohli upravovat a já ne? Zkontroluj své smýšlení, jestli třeba mne také nesoudíš, jako se tu, věřím omylem, stalo minulé dny. Tam ale nešlo o nápady, ale o výpady a to skutečně vůči mě. To byl jediný důvod, proč jsem samoscenzuroval mé příspěvky. Jistě byla má chyba, že jsem se nechal strhnout ke konfrontačním textům, ale skutečně jsem s tím nejen nezačínal, ale ani jsem to zde nečekal. Myslím, že se zde hodně diskutuje sektářství, no a Tvůj nápad obhalone v rádojinotaji by neznamenal nic jiného, než omezení člověka, který může řadu věcí cítit jinak. Dej si na ty věci pozor Martin

Koukám že pán je provokatér a vtipálek?? Laughing Laughing Pakže se nezasmějete.

Ale přísloví že potrefená husa zakejhá funguje dobře. Není liž pravda.

Škoda že jste svoje příspěvky smazal. Jde o to, že když si to člověk po sobě přečte s odtupem času, má dobrou možnost uvažovat o svém přístupu k věci jak pozitivně tak i negativně.

V podstatě o nic nejde, pouze bude potřeba lépe kontrolovat příspěvky, než budou odeslány.
Ale myslím si, že pokud si člověk uvědomuje svoji odpovědnost za své názory, pak mu tento stav mysli alespoň částečně zabrání psát nebo říkat první myšlenky, které ho napadnou, ale spíše uvažuje, co je dobré a co může přispět v té či oné situaci nebo diskuzi.

Co vy na to MartineHochu?

Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 14/3/2013, 16:04

MartinHoch napsal:Ahoj Jarku,
ty kluku jeden Very Happy , už podle fotky mne před pár dny napadlo, že jsi skvělý člověk
Martine, i o tobě by se dle fotky dalo říct že jsi skvělej chlap Very Happy

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 16:06

gari napsal:
MartinHoch napsal:Ahoj Jarku,
ty kluku jeden Very Happy , už podle fotky mne před pár dny napadlo, že jsi skvělý člověk
Martine, i o tobě by se dle fotky dalo říct že jsi skvělej chlap Very Happy

Za to triko nemůžu, je sepraný a hřeben nemám, ale dělám co můžu Smile

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 14/3/2013, 16:38

MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 18:00

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.

Frodo, právě třeba pro to, že se neznáme, není vhodné mne nazávat provokatérem, to za prvé. Za druhé legraci poznáme, že člověka rozesměje, pobaví a proti tomu vůbec nic nemám, byť bych i byl jejím terčem. Označit někoho za provokatéra v mém případě dvakrát staršího ne-li více než jsi Ty, neumím pochopit jako legraci. Nicméně jdeš ještě dál a místo omluvy mne znovu osočíš, že jsem ten, který nerozumí nadsázce. Takže chuť bych měl diskutovat, ale chybí mi omluva už za dvě Tvá označení. Nezlobím, se, odpouštím ale povídat si s Tebou opravdu zjevně nemohu, protože jsme příliš rozdílní v pojímání nejen legrácek, ale i úcty k druhému člověku, ať už bratrovi nebo cizímu. Tedy z mé strany už není co dodat, protože po upozornění na nevhodné chování ke mě, zdůrazňuji bezdůvodné, přidáš další nevhodnou narážku, tedy vše dobré, ale mne prosím, dokud se nenaučíš chovat vynech. Díky a nic ve zlém Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 14/3/2013, 19:37

MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.

Frodo, právě třeba pro to, že se neznáme, není vhodné mne nazávat provokatérem, to za prvé. Za druhé legraci poznáme, že člověka rozesměje, pobaví a proti tomu vůbec nic nemám, byť bych i byl jejím terčem. Označit někoho za provokatéra v mém případě dvakrát staršího ne-li více než jsi Ty, neumím pochopit jako legraci. Nicméně jdeš ještě dál a místo omluvy mne znovu osočíš, že jsem ten, který nerozumí nadsázce. Takže chuť bych měl diskutovat, ale chybí mi omluva už za dvě Tvá označení. Nezlobím, se, odpouštím ale povídat si s Tebou opravdu zjevně nemohu, protože jsme příliš rozdílní v pojímání nejen legrácek, ale i úcty k druhému člověku, ať už bratrovi nebo cizímu. Tedy z mé strany už není co dodat, protože po upozornění na nevhodné chování ke mě, zdůrazňuji bezdůvodné, přidáš další nevhodnou narážku, tedy vše dobré, ale mne prosím, dokud se nenaučíš chovat vynech. Díky a nic ve zlém Martin

Jestli mohu,myslím,žes to byl Ty co sem vletěl jak divokej pes a začal většinu zde peskovat a kopat kolem sebe.U jednoho se Ti nelíbí to,u druhého ono,pak své kom.smažeš!!!!
Pak že tady nebudeš,že to tu je Evil or Very Mad .....však víš sám.Nemám ve zvyku takto psát,ale toto mě nadzvedlo.Vždyť ty se vyvyšuješ,aniž si to asi uvědomuješ.Na Froda se vykašli když nedokážeš překlenout věk.Asi jsi moudrost sama.Jaks radil dnes někomu zde aby se šel projít atd.potřeboval bys to Ty sám jako koza drbání.Jsi fakt divnej patron,se kterým je těžké vyjít.Nejdřív bič a pak med.Je mi z Tebe smutno Sad .Dej se do pořádku a pak diskutuj . Nazdar Nygrýn Zdeněk
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Všichni křesťané jsou pod velkým tlakem, proto

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 19:42

bych rád napsal, že je moudré hledat pravdu, protože pro hloubavé ctitele, jistě nedoknalí jsme a hříšní je orientace ve sborech, sdruženích, církvích stále těžší s těžší.

Dovolim si poděkovat za skutečně rozumné názory v tomto fóru. Problém nejen tohoto fóra ale nacházím v tom, že zde většinou a to kvituji se odkrývají omyly či domnělé omyly organizace SJ prostě proto, že uvnitř není umožněna kritika a odklon od Písma je stále patrnější, přeze všechnu dobrou službu vůči lidem i Bohu, kterou řadoví svědci dělají.

Problém ale nacházím v tom, že pokud bychom toto téma zdejších www rozšířili kupříkladu o církev katolickou římskou, tak nalezneme opět bezpočet řádových sester a bratrů, hrdinství ale jistě a těžko to rozporovat naprosté odloučení této církve od původní, kterou založil Pán a nazývala se "Cesta" jako i Pán. Papež náměstek, uctívání kostí a modloslužby neuvěřitelné, tedy to je problém.

Mnoho z nás jistě zkoumalo kam se uchýlit, když pro zvídavost došli a nelze to zpochybnit ve svědomí, že Sj ctí, ale praktiky vedení pro ně jsou svědomím nepřijatelné.

Milí bratři a sestry, potom můžeme pokračovat dalšími sbory a nalezneme lidské nauky, zbytečné svazování vědomí, ducha i svědomí a mnoho krutostí a nespravedlností či více či zcela zjevně vyšinutých, tedy skutečně démonických nauk.

S blížícím se příchodem Pána Ježíše Krista jak je i napsáno nepřibývá jen konfliktů válek a tragedií ve světě lidí, tedy nás všech, ale také zkoušek a mateníi náboženství, přesně jak je psáno.

To může vést k tomu, že se citliví jedinci budou křtít navzájem a uchýlí se k hlubokému pokání, které minimálně já pociťuji jako nutnost stálé změny osobnosti k následování Krista, což jistě není v našich silách, tedy přesněji k individálním pokusů zbavit se všech špatných věcí a návyků nejraději trvalou změnou a jistě posílí náš modlitební život, neboť a to je znát i zde na fóru se relativizuje prakticky vše co jde.

Je stále méně lidí věřících i nevěřících ve světě se kterými jde vůbec mluvit pro nánosy různých odsouzení druhých a kleteb lidských nauk. Je stále méně radosti, mizí humor a je nahrazen jak je psáno posměchem, kultura deklasovala nepokrytě na satanismus či prostou dekadenci. V době, kdy talentovaní lidé a jejich přínosy od kultury až po skutečnou vědu jsou cíleně ničeny, lidé zesměšňováni a probíhá rozvrat světa blížícího se do finále.

Na tom se většina církví věřím oprávněně schodne, ne jen na tom, že jdeme směrek k návratu, kdy bude čas zkrácen aby vůbec na zemi zbylo nějáké tělo, jak je psáno. Ale jistě i my se shodneme na tom, že ten čas běží kromobyčejně rychle také pro to, že technika manipulace, válek, drtivě spěje mimo čestné výjimky k přeměně světa na místo, kde už ani nejde zdravě žít, jíst, vychovávat.

To není pesimismus, to je reálná věc. Otázkou a pro to píšu zamyšlení toto je, na kolik je vhodné bořit ať už jakoukoliv víru individuální komukoliv, která tak či onak ale řekněme většinově vede k úctě k Bohu, k pokání, začlenění desatera do života jako ochrany né z povinnosti.

Otázkou je, zda-li má kdo právo zbořit byť nedokonalou stavbu, či poukázat a udělal jsem to také na chyby lidských často superkrutých psychicky a někde i jinak tradic v církvích. Zvláště, když většinou zjistíme, že porucha a napadení je u hlavy těch církví.

Nebo-li pokud a oprávněně zde vyjmenuji věci pro které neumím přijmout mnohé nauky VRO, tak jakou nabídnu alternativu? Římskokatolickou církev, jejíž dějiny jsou proudem zneužívání Písma, dokonce samotné církevní právo je bichle snad tlustší než Písmo samo a je plno převráceností. Procesí s kostmi, kosti v kostelích a klanění se jim. Papež by si mohl v Bibli nalistovat alespoň tolik, že nikoho nebudeš nazývat Otcem než jediného Boha Jehovu. To tak prostě je. Nemluvě o historii této církve, kterou nechci rozedírat srdce katolíků, ale proti ní jsou SJ holubice míru a Lásky, bez přehánění.

Navíc v mnoha příspěvcích zde nacházím a jistě nejen já sice oprávněné ublížení a odchod skrze svědomí, ale také hledání "toho co lechtá uši", no a mít podíl na tom, aby někdo přešel z deště doslovně pod opak, pod nějákou charistmatickou či katolickou církev, to je věc zlá.

Kde je ta střední cesta? Ta cesta přístupu.

Stále přesněji docházím k názoru, že je lepší jít na odpoledne posloužit do domova důchodců nebo někomu z nákupem, než diskutovat o věcech, nad to co je třeba. Zatím jsem tu na fóru nenašel náhradní řešení. Asi málokdo ze soudných čtenářů zde si dovolí nabidnout hledajícímu jiný sbor a společenství mnozí z nás potřebují.

Asi málokdo z nás, kdož jsme hluboce často desetiletí upřímně studovali mezi názory i v písmu a hledali řekne, tady je pravá cesta. Tou jistě je Ježíš sám, sám Pán z jehož daru a v němž doslovně žijeme.

Satana jeho démoni napřou síly pro rozvrat čehokoliv co dává smysl. Tak jak je to vidět ve světě, který by uživil dvakrát tolik lidí, ale který se stává stále hroznějším místem, připomínající skutečně prapodivný, nelogický, pokrok brzdící a ničící tábor betonových měst, uctívání obrazů, model, vždyť obraz dnes pojistíte daleko snáze než dítě. A to platí u všeho.

Satan chce pokořit a zbořit víru každého, přeje si aby u víry nezbyl jediný člověk. Proto věřím, že je vhodné řící v diskuzi co má kdo na srdci, dovolil jsem si to i já a utíkat za Pánem, Za Otcem a za Duchem, pokáním, pokorou, prosbou o odpuštění, službou druhým a jistě i sobě, prosbou o klid duše a vyrovnanost v čase konce, který se blíží chvatem.

Nikdo z nás neví, zda relativně mladá církev, organizace SJ nebude za pár let vzorovou, přeci jen zásady jsou položeny dobře, nepolitikaření atd., jakkoliv nyní VRO prostě schází od Písma velmi. Stejně tak nevíme jak budou odolávat další církve, mnohé už dnes neporovnatelně !!! prokazatelně jsou horšími než organizace SJ.

Asi přichází doba kdy křesťané a lidé hledající budou velmi rozdrobeni, bude těžko se sejít ve sboru, kde by člověk mohl říci ano, tady není modlářství, fanatismus, lidské nauky, tady je pravá Láska v hledání skutečností. Tak těžká ta doba je. Proto jsem si řekl, že se nechám od kamaráda až za mnou přijede pokřtít a jakkoliv je to jistě těžší tak v obavách abych nemusel a ani nedokázal přijmat nesprávná učení budu v čase konce jak zde kdosi trefně poznamenal křesťan na volné noze.

Chci říci, že stejně jako jsem uvedl můj názor na chyby u VRO a také proto, že vnitřně to nebylo z pozice zájemce a jistě už ani z pozice pokřetěného možné, tak musím uznat, že tato cesta k Otci je mi neporovnatelně bližší než svou přítomností zašťiťovat kupříkladu KC.

Ježíš má mnoho ovčinců, dokonce i v době svého tělesného pobytu vyučoval v tartaru padlé anděly, tedy nevíme přesně co jsou to ty jiné ovčince, jestli jiné víry, nevíme opravdu nic jistě, než to jak máme žít, abychom se Bohu mohli líbit přesněji naše snaha.

Víme o čem jsou klamy světa díky studiu osobnímu i v různých církvých. Víme, že přichází finále střetu odporu a jediného pravého Boha Jehovy, který nastolí panství svého Syna a později dokonce se ho jako ztělesněná Láska ujme sám.

Přeji Vám všem mnoho tolerance, upřímné pokání, které jistě je bolestivé podle míry individuálních selhání, u mne jich bylo opravdu hodně a nalezení klidu od Pána ať už k němu voláte tak či onak. Neboť jistě nepůjde Otec proti Synu či obráceně, naopak.

Následovat Krista víme všichni co znamená, jdu to zkusit a loučím se, protože toto fórum už mi dalo co jsem a děkuji potřeboval si uvědomit, dovolil jsem si říci své názory, ale nenašel jsem zde nabídku církve kam by člověk tedy měl jít, opravdu nenašel a rozumím tomu, sám jsem velmi hledal, dnes už ale obvykle vzdělanějšímu badateli stačí otevřít úvodní www aby po chvilce našel takovou protibilickou tafku, že bude jen více rozčarován.

Proto jdu do přírody rozjímat, pečovat o blízké a držet si zdravý rozum, což pokládám skutečně v dnešní době za nejcenější dar, protože s těmito časy skutečně je velmi těžko se vyrovnat. S přáním pokoje Ahoj (AD Honorem Jesu)
Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 14/3/2013, 20:34

Ahoj Martine, a poznal jsi na své cestě nějakou z protestantských církví? Já osobně navštěvuji Církev bratrskou - mohu doporučit. Chci ale osobně poznat ještě i jiné církve, obych byl v obraze.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 14/3/2013, 21:14

MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.

Frodo, právě třeba pro to, že se neznáme, není vhodné mne nazávat provokatérem, to za prvé. Za druhé legraci poznáme, že člověka rozesměje, pobaví a proti tomu vůbec nic nemám, byť bych i byl jejím terčem. Označit někoho za provokatéra v mém případě dvakrát staršího ne-li více než jsi Ty, neumím pochopit jako legraci. Nicméně jdeš ještě dál a místo omluvy mne znovu osočíš, že jsem ten, který nerozumí nadsázce. Takže chuť bych měl diskutovat, ale chybí mi omluva už za dvě Tvá označení. Nezlobím, se, odpouštím ale povídat si s Tebou opravdu zjevně nemohu, protože jsme příliš rozdílní v pojímání nejen legrácek, ale i úcty k druhému člověku, ať už bratrovi nebo cizímu. Tedy z mé strany už není co dodat, protože po upozornění na nevhodné chování ke mě, zdůrazňuji bezdůvodné, přidáš další nevhodnou narážku, tedy vše dobré, ale mne prosím, dokud se nenaučíš chovat vynech. Díky a nic ve zlém Martin

Ahoj MartineHochu.
Víte, čekal jsem, že spíše napíšete něco v tom smyslu, "že opravdu jsem neměl ty komentáře mazat ale stalo se atp." Ale vy jste se urazil, budiš.
To se může stát, protože výraz obličeje, který při běžném hovoru naznačuje důvod komentáře, nebo v tomto případě legrace, zde není možné přenést.
Pak jsem vám podal přátelsky ruku, aby jsme mohly společně překlenout tento problém, který vznikl nedorozuměním, jak jsem uvedl ve svém kometáři k vaší žádosti o omluvu, ale toho jste opět nevyužil. Budiš.
Takže k tomu co zde píšete.
Pokud někdo píše tak, že dává svýmy názory velké pole působnosti a spíše se chová familierně, pak může očekávat, že zaprvé budou jeho názory podrobeny kritice a za druhé může očekávat, že jej dotyční familierně počastují.
Osobně, když předkládám k diskuzi své názory, čekám že se někdo vyjádří a mám z toho radost, že se najde někdo, kdo je ochoten o tom, co říkám, přemýšlet. Uznávám, že kdyby mne někdo cíleně napadal, asi bych také zareagoval, ale v tomto případě není a nebyl žádný důvod. Pokud máte ten dojem, že jste v právu a nehodláte ustoupit, pak popřemýšlejte, co zde chcete sdělovat, když vás rozhodí i malá směšná poznámka a ještě podle sdělení autora nebyla míněna nijak zle a ošklivě.
Snad se nějak dohodneme.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 14/3/2013, 21:30

Mezek napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.

Frodo, právě třeba pro to, že se neznáme, není vhodné mne nazávat provokatérem, to za prvé. Za druhé legraci poznáme, že člověka rozesměje, pobaví a proti tomu vůbec nic nemám, byť bych i byl jejím terčem. Označit někoho za provokatéra v mém případě dvakrát staršího ne-li více než jsi Ty, neumím pochopit jako legraci. Nicméně jdeš ještě dál a místo omluvy mne znovu osočíš, že jsem ten, který nerozumí nadsázce. Takže chuť bych měl diskutovat, ale chybí mi omluva už za dvě Tvá označení. Nezlobím, se, odpouštím ale povídat si s Tebou opravdu zjevně nemohu, protože jsme příliš rozdílní v pojímání nejen legrácek, ale i úcty k druhému člověku, ať už bratrovi nebo cizímu. Tedy z mé strany už není co dodat, protože po upozornění na nevhodné chování ke mě, zdůrazňuji bezdůvodné, přidáš další nevhodnou narážku, tedy vše dobré, ale mne prosím, dokud se nenaučíš chovat vynech. Díky a nic ve zlém Martin

Jestli mohu,myslím,žes to byl Ty co sem vletěl jak divokej pes a začal většinu zde peskovat a kopat kolem sebe.U jednoho se Ti nelíbí to,u druhého ono,pak své kom.smažeš!!!!
Pak že tady nebudeš,že to tu je Evil or Very Mad .....však víš sám.Nemám ve zvyku takto psát,ale toto mě nadzvedlo.Vždyť ty se vyvyšuješ,aniž si to asi uvědomuješ.Na Froda se vykašli když nedokážeš překlenout věk.Asi jsi moudrost sama.Jaks radil dnes někomu zde aby se šel projít atd.potřeboval bys to Ty sám jako koza drbání.Jsi fakt divnej patron,se kterým je těžké vyjít.Nejdřív bič a pak med.Je mi z Tebe smutno Sad .Dej se do pořádku a pak diskutuj . Nazdar Nygrýn Zdeněk

Ahoj mezku.
Každý má právo se mýlit a právo na to svůj omyl napravit. Takže dejme MartinuHochovi prostor. Uvidíme jak se vyvine.
Ten původní obrázek co jsi měl ve tvém profilu byl hezčí a veselejší Cool .
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 14/3/2013, 21:36

frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
frodobagin napsal:
MartinHoch napsal:
Frodo kdo jsi, aby si mi psal, že jsem provokatér??? Nevíš co jsem protrpěl urážek tady, než jsem věci smazal. Nejsem provkatér, ale citlivý, milující člověk nejen po slovech. Až se budeš chtít omluvit, můžeme si psát. U Tebe ale shledávám, že se ještě musíš mnoho učit, pak přijď a pojď učit mne....

Ahoj MartineHochu.
Omlouvat se není za co. Jestli jste nerozuměl nadsázce tak nic Laughing Laughing . Mohu upřímně říci, že v mém příspěvku nebylo nic osobního namířeného proti Vaší osobě. Ani to přeci není možné, vždyť se neznáme. Slibuji, že příště Vás vynechám z legrácek.
Ale jinak se mne Váš komentář nijak nedotkl. Takže pokud máte chuť můžeme i nadále diskutovat.

Frodo, právě třeba pro to, že se neznáme, není vhodné mne nazávat provokatérem, to za prvé. Za druhé legraci poznáme, že člověka rozesměje, pobaví a proti tomu vůbec nic nemám, byť bych i byl jejím terčem. Označit někoho za provokatéra v mém případě dvakrát staršího ne-li více než jsi Ty, neumím pochopit jako legraci. Nicméně jdeš ještě dál a místo omluvy mne znovu osočíš, že jsem ten, který nerozumí nadsázce. Takže chuť bych měl diskutovat, ale chybí mi omluva už za dvě Tvá označení. Nezlobím, se, odpouštím ale povídat si s Tebou opravdu zjevně nemohu, protože jsme příliš rozdílní v pojímání nejen legrácek, ale i úcty k druhému člověku, ať už bratrovi nebo cizímu. Tedy z mé strany už není co dodat, protože po upozornění na nevhodné chování ke mě, zdůrazňuji bezdůvodné, přidáš další nevhodnou narážku, tedy vše dobré, ale mne prosím, dokud se nenaučíš chovat vynech. Díky a nic ve zlém Martin

Ahoj MartineHochu.
Víte, čekal jsem, že spíše napíšete něco v tom smyslu, "že opravdu jsem neměl ty komentáře mazat ale stalo se atp." Ale vy jste se urazil, budiš.
To se může stát, protože výraz obličeje, který při běžném hovoru naznačuje důvod komentáře, nebo v tomto případě legrace, zde není možné přenést.
Pak jsem vám podal přátelsky ruku, aby jsme mohly společně překlenout tento problém, který vznikl nedorozuměním, jak jsem uvedl ve svém kometáři k vaší žádosti o omluvu, ale toho jste opět nevyužil. Budiš.
Takže k tomu co zde píšete.
Pokud někdo píše tak, že dává svýmy názory velké pole působnosti a spíše se chová familierně, pak může očekávat, že zaprvé budou jeho názory podrobeny kritice a za druhé může očekávat, že jej dotyční familierně počastují.
Osobně, když předkládám k diskuzi své názory, čekám že se někdo vyjádří a mám z toho radost, že se najde někdo, kdo je ochoten o tom, co říkám, přemýšlet. Uznávám, že kdyby mne někdo cíleně napadal, asi bych také zareagoval, ale v tomto případě není a nebyl žádný důvod. Pokud máte ten dojem, že jste v právu a nehodláte ustoupit, pak popřemýšlejte, co zde chcete sdělovat, když vás rozhodí i malá směšná poznámka a ještě podle sdělení autora nebyla míněna nijak zle a ošklivě.
Snad se nějak dohodneme.

Milý Frodo, někde jsi psal že se učíš empatii, zjevně ale je potřeba na tom ještě zapracovat a doporučuji se zbavit uvažování ve smyslu, že každý musí nutně cítit věci jako Ty, jsou i lidé méně egocentričtí a třeba si na tom i zakládají. Nepotřebuji se s Tebou něják dohodnout, ale ani si s Tebou nechci psát, protože nesdílíme k tomu potřebné věci, jako právě například empatii, úctu k člověku notabene zkušenějšímu a staršímu, prostě bych to nechal na tom, že Ti přeji vše dobré, ale nemyslím, že by nás vzájemná diskuze mohla obohatit. Vše dobré a už mi prosím nepiš Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 05:17


Milý Frodo, někde jsi psal že se učíš empatii, zjevně ale je potřeba na tom ještě zapracovat a doporučuji se zbavit uvažování ve smyslu, že každý musí nutně cítit věci jako Ty, jsou i lidé méně egocentričtí a třeba si na tom i zakládají. Nepotřebuji se s Tebou něják dohodnout, ale ani si s Tebou nechci psát, protože nesdílíme k tomu potřebné věci, jako právě například empatii, úctu k člověku notabene zkušenějšímu a staršímu, prostě bych to nechal na tom, že Ti přeji vše dobré, ale nemyslím, že by nás vzájemná diskuze mohla obohatit. Vše dobré a už mi prosím nepiš Martin.

Empatii je dobré rozvíjet vždy, protože mimo jiné může pomoci překlenout nepochopení názoru druhého. Ale k tomu, aby se povedlo musí spolupracovat obě popř. všechny strany. Jak jsem již psal v prostředí webu je těžké empatii projevit tak, jak je to možné v reálu. Takže spíše nejde o empatii ale o dohodnutí se na vzájemné toleranci.
Uživatel MartinHoch se neustále dožaduje ve svých komentářích úcty pro starší osobu. S tím souhlasím, ale úctu si musí každý vydobít tím, jak se projevuje a jak jedná. Takže i šediny, aby byly korunou krásy, musí jednat spravedlivě a úctu si vydobít, protože pokud se šediny pouze dožadují úcty právě jenom z důvodu existence šedin, je to slabé a zarážející.
PNS
Přísloví 16:31 Šediny jsou korunou krásy, když se nalézají na cestě spravedlnosti


Dále jsem také někde psal, že k empatii, ponížené mysli a dalším výborným vlastnostem je dobré přidat vlastnosti jako láska k pravdě, Kristova mysl. Proč o tom píši? Protože tyto vlastnosti člověku pomohou k citové stránce věci projevit i rozumovou stránku věci a jít k jádru pudla a nenechat se vláčet okolnostmi nebo lidmi, kteří si stanovují svá vlastní lidská pravidla a vyžadují po dalších lidech aby je bezpodmínečne dodržovaly jako je dodržuje onen sám jedinec, který ta pravidla stanovil.

Nedělá mi problém se omluvit za něco, co jsem spáchal a také to vždy chci napravit.
Ale již mi trochu činí problém se omlouvat za něco, co jsem nespáchal jenom proto, že někdo má ten pocit, že nadešel čas pro omluvu druhé strany.
Takže z mé strany, když někdo trvá na omluvě tam, kde to není nezbytné a vidí, že vlastně není důvod někoho tahat "za vousy" a nutit jej k něčemu, co tak necítí a přesto trvá na svém, je vlastně zatvrzelý a neochotný přiznat si svůj, ikdyž malý, díl viny.

Končím k úlevě všech zde přítomných žabomyší válku s názvem frodobagin vs. MartinHoch. Výsledek je nejistý a oba se máme co učit.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 08:02

frodobagin napsal:
Milý Frodo, někde jsi psal že se učíš empatii, zjevně ale je potřeba na tom ještě zapracovat a doporučuji se zbavit uvažování ve smyslu, že každý musí nutně cítit věci jako Ty, jsou i lidé méně egocentričtí a třeba si na tom i zakládají. Nepotřebuji se s Tebou něják dohodnout, ale ani si s Tebou nechci psát, protože nesdílíme k tomu potřebné věci, jako právě například empatii, úctu k člověku notabene zkušenějšímu a staršímu, prostě bych to nechal na tom, že Ti přeji vše dobré, ale nemyslím, že by nás vzájemná diskuze mohla obohatit. Vše dobré a už mi prosím nepiš Martin.

Empatii je dobré rozvíjet vždy, protože mimo jiné může pomoci překlenout nepochopení názoru druhého. Ale k tomu, aby se povedlo musí spolupracovat obě popř. všechny strany. Jak jsem již psal v prostředí webu je těžké empatii projevit tak, jak je to možné v reálu. Takže spíše nejde o empatii ale o dohodnutí se na vzájemné toleranci.
Uživatel MartinHoch se neustále dožaduje ve svých komentářích úcty pro starší osobu. S tím souhlasím, ale úctu si musí každý vydobít tím, jak se projevuje a jak jedná. Takže i šediny, aby byly korunou krásy, musí jednat spravedlivě a úctu si vydobít, protože pokud se šediny pouze dožadují úcty právě jenom z důvodu existence šedin, je to slabé a zarážející.
PNS
Přísloví 16:31 Šediny jsou korunou krásy, když se nalézají na cestě spravedlnosti


Dále jsem také někde psal, že k empatii, ponížené mysli a dalším výborným vlastnostem je dobré přidat vlastnosti jako láska k pravdě, Kristova mysl. Proč o tom píši? Protože tyto vlastnosti člověku pomohou k citové stránce věci projevit i rozumovou stránku věci a jít k jádru pudla a nenechat se vláčet okolnostmi nebo lidmi, kteří si stanovují svá vlastní lidská pravidla a vyžadují po dalších lidech aby je bezpodmínečne dodržovaly jako je dodržuje onen sám jedinec, který ta pravidla stanovil.

Nedělá mi problém se omluvit za něco, co jsem spáchal a také to vždy chci napravit.
Ale již mi trochu činí problém se omlouvat za něco, co jsem nespáchal jenom proto, že někdo má ten pocit, že nadešel čas pro omluvu druhé strany.
Takže z mé strany, když někdo trvá na omluvě tam, kde to není nezbytné a vidí, že vlastně není důvod někoho tahat "za vousy" a nutit jej k něčemu, co tak necítí a přesto trvá na svém, je vlastně zatvrzelý a neochotný přiznat si svůj, ikdyž malý, díl viny.

Končím k úlevě všech zde přítomných žabomyší válku s názvem frodobagin vs. MartinHoch. Výsledek je nejistý a oba se máme co učit.

Frodo studoval jsem poctivě Tvé příspěvky, abych zvážil reakci, ale vícekrát zjevně oprávněně Ti bylo vyčítáno, že mluvíš za více lidí, viz i tento příspěvek, kde nereflektuješ mou předchozí prosbu, aby si již o mě, mě nepsal. Píšeš k úlevě všech. Víš, všichni nesledují naše pohovory, no ale já velmi nerad ty s Tebou musím sledovat a nepřekvapil jsi. Mé jméno prosím si už neber do úst ani do klávesnice, zkus zkrotit Tvou snahu napsat něco moudrého za každou cenu, poučovat a nech se někdy ponaučit. Jak si můžeš dovolit psát o mě po mém zákazu, jak si můžeš dovolit psát za mne "oba se máme co učit".

Butu natolik taktní, že Ti sem nezkopíruju z Tvých příspvěků opravdu velmi nedobré příspěvky a názory. Opakovaně jsem poprosil ať už tady neexhibuješ s použitím jakoby diskuse se mnou a ty přejdeš (máme to zapotřebí) ve dvě nad ránem, aby si jako děcko si šoupl poslední, opět křivé slovo, kde mluvíš za mě, s neúctou a jako hodnotitel.

Takže jednoznačněji: "Milý Frodo, nezlobím se, ale opravdu si nepřeji abys o mě, mě psal už ani puntík. Pokud dále budeš mít nutkání v této věci, prosím přemož je. Nejsem soutěživý typ, nenechám se strhnout k tomu, abych reagoval (už se mi stalo) nerozvážně, ale tolik si dovolím "Odstup Satane a neobtěžuj"

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 09:23

Dobrá tedy.
Je vidět, že uživatel MartinHoch má nějaký vnitřní problém s mojí maličkostí.
Udělám tedy kýžený krok a veřejně zde pronáším toto:

Omlouvám se veřejně uživateli MartinHoch za pronesení sousloví "Provokatér a Vtipálek" na jeho adresu a slibuji, že již nebudu takto činit ani nyní ani v budoucnosti.

Pokud by omluva nebyla přijata, mohu sdělit následující. Nedělá mi problém číst příspěvky kohokoliv, i když nějaký uživatel má něco proti mým příspěvkům nebo mé osobě Laughing .

S úsměvem jde vše lépe a pojďme, prosím, zahořklosti rázně smést ze stolu.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 09:40

frodobagin napsal:Dobrá tedy.
Je vidět, že uživatel MartinHoch má nějaký vnitřní problém s mojí maličkostí.
Udělám tedy kýžený krok a veřejně zde pronáším toto:

Prosba: Nemám s Tebou žádný problém Very Happy , jen, když si koleduješ jsem zkusil Ti oplatit stejným "forkem", pominu-li, že Satanem v Písmu nazval ježíš svého nejmilejšího Petra, tak jsem čekal zda to vezmeš vážně a ejhle ano.

Opět zdůrazňuji, "je vidět, že uživatel ... má problém s mojí maličkostí", no právě to je problém, opravdu nevidíš dovnitř jiných lidí a často presentuješ se jako mluvčí více lidí či znalec duší, ve mne tedy naprosto zmýlená, ale v pohodě.


Omlouvám se veřejně uživateli MartinHoch za pronesení sousloví "Provokatér a Vtipálek" na jeho adresu a slibuji, že již nebudu takto činit ani nyní ani v budoucnosti.

Opravdu se mne dotkl ne vtipálek, (vedl jsem troje noviny, napsal oceňenou humoristickou knihu, ale nechci soutěžit), dotklo se mne slovo provokatér a právam. Omluva se příjmá, děkuji Martin

Pokud by omluva nebyla přijata, mohu sdělit následující. Nedělá mi problém číst příspěvky kohokoliv, i když nějaký uživatel má něco proti mým příspěvkům nebo mé osobě Laughing .

S úsměvem jde vše lépe a pojďme, prosím, zahořklosti rázně smést ze stolu.

Nevím, jestli máš zahořklost, ale opět a to je opravdu k zamyšlení mluvíš za jiného, prosím zkus psát sám za sebe a nededukovat co si kdo myslí, u mě to opravdu naprosto SELHALO. S úctou a vše je tedy v pořádku Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Frodovii

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 09:42


Prosba: Nemám s Tebou žádný problém , jen, když si koleduješ jsem zkusil Ti oplatit stejným "forkem", pominu-li, že Satanem v Písmu nazval ježíš svého nejmilejšího Petra, tak jsem čekal zda to vezmeš vážně a ejhle ano.

Opět zdůrazňuji, "je vidět, že uživatel ... má problém s mojí maličkostí", no právě to je problém, opravdu nevidíš dovnitř jiných lidí a často presentuješ se jako mluvčí více lidí či znalec duší, ve mne tedy naprosto zmýlená, ale v pohodě.

Omlouvám se veřejně uživateli MartinHoch za pronesení sousloví "Provokatér a Vtipálek" na jeho adresu a slibuji, že již nebudu takto činit ani nyní ani v budoucnosti.

Opravdu se mne dotkl ne vtipálek, (vedl jsem troje noviny, napsal oceňenou humoristickou knihu, ale nechci soutěžit), dotklo se mne slovo provokatér a právam. Omluva se příjmá, děkuji Martin

Pokud by omluva nebyla přijata, mohu sdělit následující. Nedělá mi problém číst příspěvky kohokoliv, i když nějaký uživatel má něco proti mým příspěvkům nebo mé osobě .

S úsměvem jde vše lépe a pojďme, prosím, zahořklosti rázně smést ze stolu.


Nevím, jestli máš zahořklost, ale opět a to je opravdu k zamyšlení mluvíš za jiného, prosím zkus psát sám za sebe a nededukovat co si kdo myslí, u mě to opravdu naprosto SELHALO. S úctou a vše je tedy v pořádku Martin.


Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 15/3/2013, 09:52

Ahoj MartineHochu.

Jsem rád, že to dobře dopadlo. Jdeme dál.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty FRODO A EMPATIE

Příspěvek  Anonymní 15/3/2013, 09:53

Víš Frodo empatii věřím podle odezev mám, jistě mám i tuny chyb. Ale jelikož to je vzdělávací server. Rád bych Tě vzdělal. Mimo jiné správné nauky, které miluji od SJ, tak se zde klade důraz na pronesení vhodného slova ale pozor ve vhodný čas.

Nebyl to můj plán se zde svěřovat a zatěžovat druhé mým trápením, přišel jsem diskutovat, povzbudit.

No ale nicméně jsem napsal opakovaně a ty jsi četl, že jsem opravdu v dramatické rodinné situaci těžká dramata nemocných rodičů beze spánku, starosti, má vlastní nemoc, k tomu lze tedy empatizovat i tlaky světa, cože se také správně učí....

Ty jsi ani v jenom příspěvku nezohlednil prakticky nic, než svou ctižádost, dle ovoce, radit druhým, mít poslední slovo, etc.

Opravdu i kdybych byl zatrpklý, nejsem, opravdu by to nešlo pochopit, když mám největší zdravotní starosti o sebe a rodinu, opravdu přetěžké jak píšu?

Opravdu bys takovému člověku poradil no tak, ber to s humorem nepřímo?

Já bych ho potěšil, alespoň bych to zmínil a nabídl dobré slovo. Ty nabízíš exhibici ega bez konce, skutečně provokatér je urážka a zároveň i provokace, NAPROSTO přehlédneš mou přesně popsanou situaci a dál mluvíš o mne, jako by si věděl jak se cítím, pokud bys to i věděl, nepsal by si si se mnou tímto stylem, to mi věř.

Prosím, je mnoho druhů empatie, někdy je to dar, jiny lze dedukcí pomocí slov, mimiky zjistit co druhého trápí a jak s ním jednat. V každém případě nemluv za druhé, ani za mne a zvažuj více slova. Ne tím, že řekneš no tak je zvažuj Ty, ale obecnou úctou k lidem. S Láskou Martin

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 7 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru