Svědkové Jehovovi a Strážná věž
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

+22
Jakub Jouda
rals
Zdeněk Bláha
ingrid
gari
Alea
TULIPAN
Mezek
Tonda Vlas
zbysek
frodobagin
Bulhar
drobeček
Jan Vitko
Jesen
Albert Einstein
A6zvolen
Minehava
Černá ovce sboru
Melissa
Matěj Telam
Admin
26 posters

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 10/3/2013, 18:35

"MartinHoch"
Můj názor jsem odeslal paní pisatelce soukromě. Ale pominu-li přispěvatele "mezka" který je na fotce se sklenkou tvrdého a jiné..... Jehova je jediný živý Bůh a poslední co bych chtěl mít na svědomí je odlákávat někoho ze Jeho organizace, byť chybující, ale po ovoci velmi žádoucí. Kdo tak asi vezme ("Není nikdo jiný, jen já jsem"...) Jehovovi jeho organizaci? Kdo asi tak vymaže jeho lid ze smlouvy křtem? Ďábel to zkouší, nepřidávejme se. Něco jiného je kritika do vlastních řad pro ty, kteří jsou u SJ, já nejsem, ale ctím je. Ale navádět k odchodu člověka zpochybněného mi přijde hodně kruté, zvláště ze sklenkou "chlastu" na obrázku.


Chlapče,chlapče,tys tomu dal, Very Happy Jinak ta sklenka chlastu je medovina.Je to boží dílo ať chceš,nebo ne.Ale k vůli takovým jako jsi ty jsem ochoten foto vyměnit.Abych nebyl pro někoho kamenem.Co ty na to... I love you
Se mnou se dá domluvit i bez "urážení"
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 10/3/2013, 18:45

Jo a ještě maličkost Martine Hochu.Kde nabádám study k odchodu od svědků?Co?
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 10/3/2013, 18:55

Když nějaká parta lidí prohlásí sebe sama za věrnéha a rozvážného otroka a začnou tvrdit, že jen prostřednictvím nich promlouvá Bůh, je to jeden z hlavních poznávacích znaků sekty. Tímto jednáním odvádějí věřící lidi od skutečného Boha a vytváří u těchto lidí závislost na lidské organizaci.
V případě, že se člověku podaří vymanit se z této systematicky vytvářené závyslosti na lidské organizaci, teprve pak začne zažívat skutečný vztah s Bohem.
To je i má zkušenost.

Není to jednoduchý krok, ale stojí to za to. Jde přeci o mou víru a můj osobní vztah s Bohem.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty To pan Mezek

Příspěvek  Anonymní 10/3/2013, 19:03

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:42, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 19:25

MartinHoch napsal:to mi nezabrańuje vidět tu obrovskou většinu kladných a dobrých duchovních živin a skutků organizace. Co se týká Vaší medoviny a "bohorovnosti" nechci se Vás dotknout, ale dotýkají se mne slova, kterými zpochybňujete člověka, neřku-li ženu, která prožívá hledání sebe v organizaci a to jistě ne moudrým směrem. Pokud víte o nějakém jiném živém Bohu než Jehovovi???? Potom mi prosím odepiště, pokud ne, tak kdo mu asi tak odloudí jeho církev??? Jistě jsou zde zkoušky posledních dní. Právě jste předvedl skrze koho mohou také přicházet

Páni, jako bych slyšela svýho fanatickýho tátu Smile
Tohle je buď SJ nebo zájemce.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 10/3/2013, 19:31

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:53, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Mezek 10/3/2013, 19:37

No píšete, že známí se dají najít jinde, horší je to s rodiči....
To je nabádání?To byla reakce na situaci ve které se ocitla Tulipán.
To ostatní co jsi Martine napsal je pro mne jaksi zmatené.Nějak tomu nerozumím.Jestli jsem se Tě dotkl,tak se omlouvám.Nebylo to nijak zle myšleno.....
Co se týče toho,že je to zde proti org.SJ tak to máš plnou pravdu.Asi jsi si špatně přečetl,kam se přihlašuješ.Zdeněk
Mezek
Mezek

Male Poeet p?íspivku : 526
Age : 67
vztah k organizaci : vlastním jménem Zdeněk Nygrýn
Reputace : 0
Body : 507
Registration date : 15. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 19:39

MartinHoch napsal:naštěstí se mi podařilo zjistit o co tu jde poměrně brzy.

Když myslíš. Wink (Jak by řekl jeden můj známý: "Wow, tak to seš vážně dobrej!" Smile
Je mnoho lidí, kteří se opájejí dojmem vlastního porozumění a bystrosti. Jednou se můžou docela divit, až spadnou zdi jejich vlastního světa a chrám jejich těla Wink
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 19:49

MartinHoch napsal:....Tvůj táta bude asi z umělé hmoty :-)

P. S. Jo, takovej pocit jsem měla celej život Smile Jako všichni SJ. Dokonalá umělá společnost. Asi mi to zůstalo. Wink
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 10/3/2013, 19:57

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:54, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 20:14

MartinHoch napsal:Chrám mého těla skutečně padá, to uznávám, je milé, když to takto démonicky člověku někdo Tvého ražení připomene. Opravdu křesťanka srdcem i znalostmi. Už se do mě prosím nepouštěj, pokud Tě to uklidní, jsem velmi nemocný, takže ten chrám se mi zhroutí brzy a nebojím se toho

Nemyslela jsem to zle. Což se na dálku asi těžko poznává, zvlášť, když neznáš ani mě, ani mýho tátu ani to jak mi celý život ubližoval a jak byl zlý on...a já zase neznám okolnosti Tvého života. Snažím se jen věci nazývat pravými slovy a být fér - říkat vždy, co si myslím, i kdyby to mělo být tvrdé. Asi mě to naučil život. Neutral

Takže se nezlob. Fakt to nebylo vůči Tobě myšleno zle.Měj se.
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Proč jsi byl SJ?

Příspěvek  Jesen 10/3/2013, 20:20

Ta problematika rodič - dítě se mě také dotýká. Moje maminka je ortodoxní SJ. Měli jsme k sobě vždy velmi blízko. Jsem vděčný za to, že můj odchod od organizace SV můj vztah neotřáslo tolik jako v jiných případech. Máme diametrálně odlišný názor na pravost jediné pravé organizace, a tak se zpravidla duchovním otázkám vyhýbáme. Je mi to líto, ale jsem vděčný alespoň za tu lásku a náklonost, kterou mi stále jako svému synu projevuje a já jí.

Koneckonců i díky jejímu chování a lásce jsem věřil, že u SJ je vše v pořádku a je to to nejlepší, co jsem mohl poznat a v životě se řídit. A přiznávám, že za mnohé jsem jí vděčný dosud.

Jesen

Male Poeet p?íspivku : 572
vztah k organizaci : odešel od lidské organizace SJ, v duchu ne od jejích obětí
Reputace : 0
Body : 563
Registration date : 06. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 20:27

Jesen napsal: Máme diametrálně odlišný názor na pravost jediné pravé organizace, a tak se zpravidla duchovním otázkám vyhýbáme. Je mi to líto, ale jsem vděčný alespoň za tu lásku a náklonost, kterou mi stále jako svému synu projevuje a já jí.

To je moc fajn, že jste to zvládli, zjišťuji, že závidím všem, kdo mají se svými rodiči i přesto hezký vztah. Zkoušela jsem ho párkrát znovu navázat, vlastně spíš vystavět, protože ani dřív za moc nestál, i když mě zle odsoudili a nechtějí se kontaktovat, jednou za čas jim napíšu...ale nemá to smysl, když nepřijdou nadávky a odsuzování, tak mlčí....víš, chtěla bych mít ještě někdy vztah k svým rodičům, ale bojím se, že už je to ztracené...oni to začali bortit a po těch letech to začalo padat i u mě....Co bys dělal Ty? Já se utěšuju tím, že už mám rodinu jinde, ale i tak...občas to zamrzí...
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Melissa 10/3/2013, 20:59

Alea napsal:chtěla bych mít ještě někdy vztah k svým rodičům, ale bojím se, že už je to ztracené...oni to začali bortit a po těch letech to začalo padat i u mě....Co bys dělal Ty? Já se utěšuju tím, že už mám rodinu jinde, ale i tak...občas to zamrzí...
Asi tě to více bolí než mrzí, není divu, když se k tobě zachovali krutě ti, kteří by měli být těmi nejbližšími. Rozum si to asi umí probrat, ale zvládnout tuto těžkou situaci tak, aby srdce nebolelo - to asi nejde. Možná čas rány zhojí, ale jizvy zůstávají. Moc ti přeju, aby i jejich srdce zvítězilo nad naučenými dogmaty a pochopili, že dítě je dítě, i kdyby jeho názory nebyly podle jejich představ. Hlavně hodně síly a důvěry.. flower

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Alea 10/3/2013, 21:06

Melissa napsal:
Asi tě to více bolí než mrzí, není divu, když se k tobě zachovali krutě ti, kteří by měli být těmi nejbližšími. Rozum si to asi umí probrat, ale zvládnout tuto těžkou situaci tak, aby srdce nebolelo - to asi nejde. Možná čas rány zhojí, ale jizvy zůstávají. Moc ti přeju, aby i jejich srdce zvítězilo nad naučenými dogmaty a pochopili, že dítě je dítě, i kdyby jeho názory nebyly podle jejich představ. Hlavně hodně síly a důvěry.. flower

Moc Ti děkuju I love you
Alea
Alea

Female Poeet p?íspivku : 799
vztah k organizaci : narozená jako SJ, pár let průkopnice, nyní v ranách Kristových a u jeho srdce
Reputace : 1
Body : 865
Registration date : 14. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  frodobagin 11/3/2013, 10:39

MartinHoch napsal:
No soudě dle Tvé fotky, tak Tvůj táta bude asi z umělé hmoty :-). Nicméně nebudeš tak jasnozřivá jak se zřejmě pro Tvé odvážné odsouzení mé poznámky (bez argumentu) domníváš. Svědky prostě mám rád. Studoval jsem ale nestuduji, nicméně posuzuji podle skutků. Studuji si ale sám a to velmi dlouho, no a abych poznal někoho, kdo chce diskutovat a někoho, kdo chce bořit nebo se prostě nudí, tak to ještě umím. Nemám tady na to fórum čas, naštěstí se mi podařilo zjistit o co tu jde poměrně brzy. Jde tu mnoha lidem o vše možné, jen ne nalézání Stvořitele, kritickou, ale argumentační diskuzi. Co se týká Tebe, je takové české přísloví, není Biblické tak odspušt je o "kakání do vlastního hnízda", no a s člověkem, který místo akceptace tatínkovi víry ho používá jako odstrašující nadávku si opravdu nemohu povídat. Tvýho táty je mi líto, když ho používáš takto piorativně a tím i urážíš, ale více Tebe.

Ahoj ve spolek.
Škoda, že uživatel MartinHoch to tak brzy vzdal. Mohlo by být zajímavé poslechnout si jeho příběh a možná by ho zajímaly ty naše příběhy.
Není všem dnům konec. Třeba si to rozmyslí.
frodobagin
frodobagin

Male Poeet p?íspivku : 421
vztah k organizaci : SJ - pevně a neotřesitelně
Reputace : 0
Body : 434
Registration date : 21. 02. 11

http://www.osel.cz

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  ingrid 11/3/2013, 14:26

Boli tu pár krát spomínané deti...
S manželom sme stále SJ asi tak ako Tulipan. Zaujímali by ma vaše názory ako vysvetliť 10-ročnej dcére, že to, čo bolo doteraz dobré už odteraz nie je... Ona vie, čo by sme "mali robiť" a nerobíme. Mám pocit, že má trochu obavy, že "nebudeme v raji" keďže sa nepripravujeme na program, nečítame denné texty a pod. Týmto ju aj odmalička strašila svokra - ak urobila niečo "zlé".
A navyše, ak by sme odišli, manžel by prišiel o rodičov, o bratov, dcéra o babku, dedka - s ktorými má dobrý vzťah, prišla by o ďalšiu rodinu vrátane sesterníce a bratrancov v jej veku, s ktorými si výborne rozumie...
Na jednej strane nerobíme ako SJ to, čo by sme mali - takže má mierne výčitky, aj keď nemôžem povedať, že by ju duchovné veci až tak bavili. Keby sme odišli úplne, to by sme už mali v armagedone isté - takže to by bola pre našu rodinu z jej pohľadu úplná katastrofa.
Takže nám vznikla takmer neriešiteľná situácia.
Preto by ma zaujímalo, ako ste riešili s deťmi odchod od SJ.
Ďakujem za názory.



ingrid

Female Poeet p?íspivku : 10
Reputace : 0
Body : 10
Registration date : 22. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  TULIPAN 11/3/2013, 15:56

MartinHoch napsal:Můj názor jsem odeslal paní pisatelce soukromě. Ale pominu-li přispěvatele "mezka" který je na fotce se sklenkou tvrdého a jiné..... Jehova je jediný živý Bůh a poslední co bych chtěl mít na svědomí je odlákávat někoho ze Jeho organizace, byť chybující, ale po ovoci velmi žádoucí. Kdo tak asi vezme ("Není nikdo jiný, jen já jsem"...) Jehovovi jeho organizaci? Kdo asi tak vymaže jeho lid ze smlouvy křtem? Ďábel to zkouší, nepřidávejme se. Něco jiného je kritika do vlastních řad pro ty, kteří jsou u SJ, já nejsem, ale ctím je. Ale navádět k odchodu člověka zpochybněného mi přijde hodně kruté, zvláště ze sklenkou "chlastu" na obrázku. Je můj názor

Ufff, neměla jsem moc času, tak odepisuji po delší odmlce a koukám jak se to tu rozjelo... Děkuji moc všem, kteří mi odpovídáte. Martine Hochu trošku mě děsíte. Myslím, že není třeba nikomu hubovat, že mě ovlivňují nesprávným směrem. Přeci jen jsem dospělá a umím a musím si některé věci rozhodnout sama. V každém případě Jehovy se zřeknout nehodlám. Za veškeré příspěvky na mou adresu jsem vděčná, protože se svými "spoluvěřícími " si na toto téma skutečně nepopovídám... K tomu, co psal pan Hoch - Jehovovi nikdo jeho církev nevezme, ale to je přeci ta otázka, zda je to skutečně JEHO církev. Je také pravda, že se bude VRO zodpovídat Bohu, ale co mezitím ještě napáchá na jednotlivcích - nejde přeci jen o to jestli se za to bude zodpovídat, důležité je, aby nikdo zbytečně netrpěl. Lidé v organizaci jsou bez debaty uchráněni spousty věcí, jsou vedeni vysoce morálními zásadami a to je správné a úžasné. Na druhou stranu, co všichni ti, kteří např. zemřeli protože si nenechali dát transfůzi, co Svědkové v Mali (viz kniha Krize svědomí) a tak dále. Je to složité. Jen bych chtěla uvést část článku z poslední rozebírané SV, který mě zase nadzdvihl ze židle:

"Vyloučený člen tvé rodiny musí vidět, že Jehova je pro tebe důležitější než všechno ostatní, a to včetně rodinných vztahů. Pokud se chceš se zármutkem vyrovnat, usilovně se snaž upevňovat svůj vztah k Jehovovi. Neizoluj se od spolukřesťanů. (Přísl. 18:1) Se svými pocity se svěřuj Jehovovi v modlitbě (Žalm 62:7, 8 ) Nehledej záminky pro to, aby ses s vyloučeným členem rodiny stýkal, například prostřednictvím e-mailu (1. Kor. 5:11) V co největší míře se věnuj duchovním činnostem. (1. Kor. 15:58) ...... Každý rok mnozí z těch, kdo byli vyloučeni, činí pokání a znovu se stávají součástí Jehovovy organizace."

Podobný článek jsme studovali v červnu minulého roku. TO mě osobně připadá skutečně kruté, bodejť by se ty ubohé ovečky nevracely, když jsou zdeptané a na práškách, jen by mě zajímalo, jak upřímné je to jejich vynucené "pokání".

TULIPAN

Female Poeet p?íspivku : 27
Reputace : 0
Body : 29
Registration date : 28. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Melissa 11/3/2013, 18:57

ingrid napsal:Boli tu pár krát spomínané deti...
S manželom sme stále SJ asi tak ako Tulipan. Zaujímali by ma vaše názory ako vysvetliť 10-ročnej dcére, že to, čo bolo doteraz dobré už odteraz nie je... Ona vie, čo by sme "mali robiť" a nerobíme. Mám pocit, že má trochu obavy, že "nebudeme v raji" keďže sa nepripravujeme na program, nečítame denné texty a pod. Týmto ju aj odmalička strašila svokra - ak urobila niečo "zlé".
A navyše, ak by sme odišli, manžel by prišiel o rodičov, o bratov, dcéra o babku, dedka - s ktorými má dobrý vzťah, prišla by o ďalšiu rodinu vrátane sesterníce a bratrancov v jej veku, s ktorými si výborne rozumie...
Na jednej strane nerobíme ako SJ to, čo by sme mali - takže má mierne výčitky, aj keď nemôžem povedať, že by ju duchovné veci až tak bavili. Keby sme odišli úplne, to by sme už mali v armagedone isté - takže to by bola pre našu rodinu z jej pohľadu úplná katastrofa.
Takže nám vznikla takmer neriešiteľná situácia.
Preto by ma zaujímalo, ako ste riešili s deťmi odchod od SJ.
Ďakujem za názory.


A co takhle odložit doma všechny příručky, časopisy apod. a začít studovat jen samotnou Bibli - společně rozjímat o přečteném, o obsahu a smyslu veršů. Dobré je nechat působit světlo přímo, ne jen několikrát odražené. Ze studia Bible vás nikdo nemůže obvinit, že děláte špatně a nekřesťansky, a k čemu dojdete při vašich společných zamyšleních - to bude tak silné, že zbaví strachu, dodá sílu, protože přiblíží přímo Bohu a Kristu. Pak se snáze pochopí i to, že soud patří někomu jinému, o tom, kdo a jak přežije, nerozhoduje členství v lidské organizaci, ale stav srdce a víra. A do lidských srdcí nikdo z lidí nevidí, proto nemůže tvrdit - tenhle nepřežije, protože opustil organizaci a už to má v armagedoně jisté...
Nechci zjednodušovat vaši situaci, rodina je moc velká hodnota - takže mnoho sil, lásky hlavně u vás doma mezi partnery a dětmi.

Melissa

Female Poeet p?íspivku : 398
Reputace : 2
Body : 357
Registration date : 04. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/3/2013, 07:13

Ingrid a Tulipan,

snažíte se řešit praktické rodinné věci a procházíte si jako rodiny tím, čím jsme si prošli i my. Rád bych pomohl a napadá mě toho až moc, co by se dalo říct, ale prostě to nejde. Do situace, ve které jste, jste přišli postupně. Indoktinace naukami SJ probíhala řadu let. Jste svázané spoustou věcí včetně mezilidských vztahů. Ale máte nakročeno dobře zejména tím, že si přiznáváte svoje vlastní pocity - jste upřímné sami k sobě. Dalším plusem je jednota s manželským druhem.
Upřímnost je základem smysluplného vztahu mezi dvěma lidmi a základem vztahu mezi člověkem a Bohem.
Žalm 18 26 Ty, Pane,... k člověku upřímému upřímě se máš. 27 K sprostnému sprostně se ukazuješ, ....
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že takhle to s Bohem funguje. Tato slova jsou jako uklidňující balsam na duši ovládanou strachem. První věc, kterou od Tebe Bůh chce je upřímnost, na nic si nehrát a svěřit se. Postupem času ti pak ukáže (dá se také napsat přijdeš na to), co je potřeba změnit a jak to změnit.
Ukáže ti, jak je to s odpuštěním hříchů, s milostí, se spravedlností, s armagedonem, přežitím, příbuznými, přáteli ... a spoustu dalšího.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Odpoved

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 08:02

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:52, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  gari 12/3/2013, 08:42

eAhoj,
já vidím celký problém v tom, že uvnitř organizace člověk o svých pochybnostech vůči VRO mluvit nemůže, protože je to cesta k rychlému vyloučení. A to v mnoha případech je nežádoucí. Člověk má pottřebu najít někoho, s kým může o svých pocitech otevřeně a bezestrachu mluvit a mít dostatek času zvážit, co podnikne dál, aby uchránil svoji rodinu. To bohužel uvnitř organizace, kde VRO je nedotknutelný, nejde.
Já jsem byl vděčný, že jsem v té době mohl mluvit s lidmi, kteří si tím prošli a moc mi to pomáhalo. Líbí se mi, co napsala Mellisa a Zdeněk Bláha.

gari

Male Poeet p?íspivku : 589
vztah k organizaci : mnoho let aktivní SJ, pak velké zklamání a odchod
Reputace : 1
Body : 589
Registration date : 15. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/3/2013, 10:06

Pro Martina Hocha

horlivost, nadšení, přesvědčení akce. Troufnu si říct, že nejen mě, ale i dalším přispívajícím na tomto webu jsou známé tyto pocity se kterými píšete svá slova. Dokonce jsou nám dobře známé i argumentace. Chci tím říct, že je pro mne pochopitelný váš názor a osobní rozpoložení, ačkoliv s vámi zásadně nemohu souhlasit.

Vysvětlím proč. Citujete ze zjevení 12:10

...protože byl svržen žalobce našich bratrů, který na ně dnem i nocí žaluje před naším Bohem!

Co to vlastně znamená? Pozastavme se nad výrazem žalovat. Je každý, kdo otevřeně říká nepříjemnou pravdu žalobcem? Sám Bůh skrze proroky přinášel obžaloby svého lidu.

Naproti tomu satanovi žaloby musely být něčím jiné, když v jeho případě se jednalo o zavženíhodný čin.

A co sama organizace SJ, která se sama prohlašuje za jedinou záchranu lidstva a všechny ostatní křesťanské církve označuje jako Velký Babylón? Není tohle pomluva, lež, žalování a záměrné zavádění na scestí?

A o kterých bratrech vlastně Kristus hovoří v Žalmu 12:10. Kdo jsou Kristovi bratři, koho se kristus nestydí nazývat svými bratry?

Neboť ten, který posvěcuje, i ti, kdo jsou posvěcováni, jsou všichni z jednoho. Z toho důvodu se nestydí nazývat je bratry, Žid 2:11 o kus dál je jejich totožnost ozřejmena Proto, svatí bratři, účastníci nebeského povolání, Žid 3:1

Když jsem byl SJ nikdy jsem nebyl vyučován a nebylo mi ukázáno kým vlastně jsem v Kristu. Naopak mi bylo vštěpováno, že jsem něco úplně jiného, nějaký jiný druh - nějaká jiná ovce a tak mi byly zavřeny dveře ke Kristu. Církve, které toto učily byly označeny za "velký babylón" a tím mi byly zavřeny dveře kamkoliv jinam.

To, že to tady píši otevřeně je prorocká služba a ne pomlouvání.

To, že se organizace SJ může jevit kladně, nelze popřít. Jednání jejich členů si získalo velký morální kredit. Stejně tak si však získávají morální kredit i jiní křesťané, akorát to tak halasně nevytrubují.

A i v případě, že vezmu jako plus, že jsem se dostal k Bohu oklikou u SJ, tak mi to nebere možnost otevřeně říct pravdu. Nestávám se tím automaticky zavrženíhodným pomlouvačem, spolčencem s ďáblem.

Pokud kážu Krista nemohu se vyhnout poukázání na chybná tvrzení organizace SJ zvláště když zabraňují lidem, aby vešli. Tím se nestavím na stranu ďábla, ale na stranu evangelistů.

Jestli chce Ingrid nebo Tulipan nebo kdokoliv jiný hovořit o svých rozporuplných pocitech a chtějí si vyjasnit, kde vlastně stojí? Jak povedou svůj život? Jestli se chtějí zorientovat, pak je scestné na ně dělat bu bu bu!

Ačkoliv jsou vaše úmysly myšleny počestně, myslím, že jste byl uveden v omyl. A sám se stydím za to, že bych před několika lety jednal podobně.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Anonymní 12/3/2013, 10:28

cenzurováno


Naposledy upravil MartinHoch dne 12/3/2013, 18:52, celkově upraveno 1 krát

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Zdeněk Bláha 12/3/2013, 11:03

všimněte si, že aniž byste mě znal, píšete ve Vašem příspěvku nejen v této sentenci o mě. Potom ale jste opravdu falešným prorokem. Píšu naprosto v odlišném stavu mysli než klamem uvádíte.

Ne, opravdu vás neznám, ale váš další příspěvek mě jenom ujistil v přesnosti mého odhadu.

Zdeněk Bláha

Male Poeet p?íspivku : 408
Reputace : 7
Body : 129
Registration date : 29. 05. 07

Návrat nahoru Goto down

Proč jsi byl svědkem Jehovovým? - Stránka 2 Empty Re: Proč jsi byl svědkem Jehovovým?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru